ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex

Silné stránky
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Gorilla Glass
 • Velký displej
 • Jednoduché ovládání
 • GPS
 • Přehledná mobilní aplikace
 • Podpora češtiny
Slabé stránky
 • Nepodporuje bezkontaktní platby
 • Nemožnost instalace dalších aplikací
 • Pouze základní senzory
 • Absence mikrofonu
Tento produkt má svého nástupce

Xiaomi Amazfit T-Rex jsou masivní hodinky v pánském designu. Pochlubit se mohou velkým displejem a jednoduchým ovládáním. Na jedno nabití přitom dokáží vydržet až 20 dní. Jejich špičkové zpracování podtrhuje i Gorilla Glass 3. Těšit se dále můžete na jednoduché ovládání a intuitivní mobilní aplikaci.

Bytelné zpracování zaujme spíše muže

Chytré hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex nás na první pohled zaujaly svým bytelným zpracováním. Vzhledem ke svému designu se přitom perfektně hodí třeba pro outdoorové nadšence. Zároveň bychom je s ohledem na jejich velikost doporučili spíše mužům, jelikož na dámském zápěstí působí příliš masivně.

Prodávají se v jednoduché bílé krabičce, jejíž rozměry činí 15 × 12,5 × 6 cm. Celková hmotnost balení je 300 gramů. Součástí balení jsou samotné chytré hodinky s jedním řemínkem, napájecí kabel a návod k použití.

Použitý řemínek dobře sedí na zápěstí o obvodu od 12,2 do 20 cm. Pokud vám však řemínek v originálním balení nebude vyhovovat, můžete si zakoupit více variant a střídat je mezi sebou dle vaší aktuální nálady nebo potřeb.

Technické parametry Xiaomi Amazfit T-Rex

Chytré hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex se mohou pochlubit robustním zpracováním a poměrně velkým displejem, který je opatřen Gorilla Glass 3. Toto ochranné sklo přitom vyniká svým tenkým a zároveň odolným provedením. Nutno ale podotknout, že na trhu existují i mnohem novější verze Gorilla Glass, tato pochází z roku 2013.

Předností chytrých hodinek je také dlouhá výdrž baterie na jedno nabití, která může dosáhnout až 20 dní při běžném provozu. Použitý operační systém Amazfit OS je přehledný a intuitivní, bohužel však neumožňuje do hodinek nainstalovat žádné dodatečné aplikace. Stáhnout si tak můžete pouze jiné ciferníky, které se liší svým designem.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVodotěsné dle parametru 50 M
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,3"
Výdrž baterieAž 20 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.0
Operační systémAmazfit OS
Rozměry (bez řemínku)4,7 × 4,7 × 1,3 cm
Váha58 g (bez řemínku)

Odolný plast a silikonový řemínek

Xiaomi Amazfit T-Rex na první pohled působí velmi masivně. Pouzdro je vyrobeno z odolného plastu a vše podtrhuje silikonový řemínek, který je lehký a příjemný na dotek. Hodinky jsou díky němu skvělou volbou pro sportovce a ocení ho také osoby trpící alergií na kovy.

Z hlediska tvaru ciferníku zvolil výrobce kulatý design. Pokud preferujete hranatý displej, poohlédněte se spíše po modelech Xiaomi Amazfit GTS 2, GTS 2 mini nebo po ikonických Apple Watch.

Hodinky bez řemínku váží 58 g, což je oproti konkurenčním modelům spíše vyšší hodnota. Například Apple Watch 7 váží 47 gramů, Xiaomi Amazfit GTS 2 mini pak pouze 19,5 gramů.

Spárování chytrých hodinek vám zabere chvilku

Chytré hodinky s mobilním telefonem spárujete během okamžiku. Vše zajišťuje technologie Bluetooth ve verzi 5.0. Po rozbalení hodinky nejdříve nabijte a mezitím si do mobilního telefonu stáhněte aplikaci Zepp, která je zdarma dostupná v Google Play a App Store.

Po stažení vás aplikace vybídne k vytvoření uživatelského účtu. Následně je třeba naskenovat QR kód, který se objeví na hodinkách po jejich spuštění. Poté je třeba spárování potvrdit a chvíli počkat, než se vše automaticky nastaví.

Chytré hodinky lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem iOS 10 a vyšším nebo Android 5.0 a vyšším. My jsme v rámci testování použili mobilní telefon iPhone 11 s operačním systémem iOS ve verzi 15.0.1 a spárování zařízení proběhlo zcela bez potíží.

Kde koupit Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Hodnocení
3.6/5

K ovládání hodinek budete používat postranní tlačítka a dotykový displej. V levé části najdete tlačítka Up a Down pro pohyb mezi jednotlivými volbami. V pravé části se poté nachází tlačítka Select (pro výběr možnosti) a Back (pro návrat o krok zpět).

Operační systém nepodporuje bezkontaktní platby

Tyto chytré hodinky používají stejně jako ostatní modely Amazfit operační systém Amazfit OS. Mezi jeho výhody lze rozhodně zařadit přehledné a intuitivní rozhraní. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že si do zařízení nenainstalujete žádné další aplikace. Operační systém rovněž nepodporuje bezkontaktní platby. Předností je podpora češtiny.

Mobilní aplikace je poměrně přehledná

Jak jsme již zmínili, operační systém Amazfit OS nepodporuje stažení dalších aplikací do chytrých hodinek. V mobilní aplikaci Zepp alespoň najdete možnost pro stažení nových ciferníků, které se liší svým designem.

Samotná mobilní aplikace Zepp je přehledná a intuitivní. Sledovat v ní můžete statistiky týkající se například vaší tepové frekvence a fyzické aktivity. Zároveň zde najdete historický přehled jednotlivých sportovních aktivit a ženy využijí možnost sledovat data týkající se menstruačního cyklu.

Funkce Xiaomi Amazfit T-Rex

Xiaomi Amazfit T-Rex nabízí hned několik zajímavých funkcí pro sledování vašeho zdraví. Jejich nabídka však obecně není tak široká, jako je tomu u jiných chytrých hodinek. Zcela například chybí funkce pro měření okysličení krve, monitorování stresu nebo třeba sledování menstruačního cyklu, které jsou ve stejné cenové kategorii běžné. Mnohé konkurenční modely také bývají vybaveny praktickými dechovými cvičeními.

Hodinky zároveň nevyužijete ke komunikaci s ostatními. Zařízení vám sice dokáže zobrazit příchozí notifikace, nemůžete na ně však jakkoli odpovědět. Pokud chcete z chytrých hodinek psát zprávy nebo telefonovat, doporučujeme sáhnout po Apple Watch 6 nebo spíše 7, které tyto funkce podporují. Jejich cena je ovšem několikanásobně vyšší.

Krokoměr

Jednou ze základních funkcí chytrých hodinek je spolehlivé měření počtu ušlých kroků v průběhu dne. Aktuální hodnotu si můžete kdykoliv zkontrolovat buď na hodinkách nebo v mobilní aplikaci. Při našem testování byla přitom hodnota téměř totožná jako ta, kterou nám zobrazila mobilní aplikace Zdraví.

Měření tepové frekvence

Hodinky jsou vybaveny optickým senzorem tepové frekvence a dokáží tedy provést i měření srdečního tepu. Aktuální hodnotu včetně interpretace zjistíte vždy přímo na hodinkách. V mobilní aplikaci si poté můžete zobrazit statistiky z celého dne.

Monitoring spánku

Pokud budete chytré hodinky nosit i na spaní, využijete možnost monitorování vašeho spánku. Hodinky mají speciální noční režim, aby vás během spánku nerušily případné notifikace.

Po probuzení si budete moct v mobilní aplikaci prohlédnout nejrůznější statistiky týkající se vašeho spánku. Konkrétně uvidíte, jak dlouho jste byli v lehké a hluboké fázi spánku a případně kolikrát jste se v noci probudili. Aplikace rovněž poskytuje rady pro váš kvalitnější spánek.

Kde koupit Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Hodnocení
3.6/5

V rámci našeho testování sice nebyl odhad času usnutí úplně přesný, nicméně pro základní orientaci to stačí. Chytrý budík, který by vás probral v lehké fázi spánku, ale hodinky nepodporují.

Cvičení a záznamy cvičení

Chytré hodinky využijete také při cvičení. Měřit můžete jak vnitřní, tak i venkovní aktivity. Díky zabudovanému GPS senzoru je přitom monitorování venkovních aktivit velmi přesné a zařízení dokáže v takovém případě zaznamenat i vaši trasu.

Co se týče nabídky sportů, ta není příliš široká. Vybrat si můžete ze 14 různých sportů, mezi které patří:

 • běh venku,
 • chůze,
 • cyklistika venku,
 • plavání v bazénu,
 • plavání na otevřené vodě,
 • chůze na pásu,
 • cyklistika uvnitř,
 • elliptical,
 • cvičení,
 • lezení,
 • trailový běh,
 • lyžování,
 • turistika
 • a triathlon.

V průběhu cvičení se na displeji zobrazuje uplynulý čas, množství spálených kilokalorií i aktuální srdeční tep. Hodinky mají v průběhu cvičení zamknutý displej, pro jehož odemknutí stačí zmáčknout jakékoliv postranní tlačítko.

Aktivitu lze v průběhu cvičení kdykoliv pozastavit. Nevýhodou je ale skutečnost, že ji nelze minimalizovat a využít chytré hodinky k čemukoliv jinému (např. si zapnout stopky). Stejně tak nelze v průběhu cvičení ovládat hudbu, což je rozhodně škoda.

Měření skóre PAI

Chytré hodinky si rovněž poradí s měřením skóre PAI (Personal Activity Intelligence). Tento algoritmus vyhodnocuje fyzickou aktivitu s ohledem na vaši fyzickou zdatnost. Při výpočtu bere v úvahu například informace týkající se vaší tepové frekvence, intenzity denní aktivity a fyziologických dat (pohlaví, výška a váha). Tato data si nastavíte při prvním spuštění mobilní aplikace.

Hodinky vás v průběhu dne upozorní na delší neaktivitu a vyzvou vás k protažení se. Vyloženě ke sportu však nevybízejí.

Na zprávy ani hovory s chytrými hodinkami neodpovíte

Chytré hodinky dokáží zobrazovat příchozí notifikace z mobilního telefonu. Pokud vám dorazí delší zpráva, hodinky ji bohužel nezobrazí celou. Co se týče emoji, podporují hodinky jen některé. Hodinky vás dokáží upozornit také na příchozí hovor, ale vzhledem k absenci mikrofonu jej nemůžete přijmout.

Upozorní vás na příchozí zprávu
Upozorní vás na příchozí zprávu

Ovládání hudby

Chytré hodinky lze využít pro ovládání hudby, která aktuálně hraje na vašem mobilním telefonu. Skladbu lze pozastavit, opět spustit, případně přehrát další nebo předchozí skladbu. Je trochu škoda, že pomocí hodinek nelze třeba ovládat hlasitost.

Zařízení dokáže rozeznat např. aplikaci Spotify. Pokud si hudbu pustíte na YouTube, bohužel si s ní hodinky neporadí.

Nevýhodou je, že do Xiaomi Amazfit T-Rex nelze uložit žádné skladby, abyste mohli hudbu poslouchat offline. Zařízení ostatně ani nepodporuje párování s bezdrátovými sluchátky. V tomto ohledu tak jasně vedou např. Garmin Vivoactive 4S nebo Apple Watch.

Ovládat lze i hudbu
Ovládat lze i hudbu

Další funkce

Mezi další funkce se řadí například aktuální předpověď počasí nebo časovač. Nechybí ani funkce Najít telefon, po jejímž zapnutí začne váš mobilní telefon vydávat zvukovou signalizaci. Na hodinkách si dále můžete nastavit budík (obyčejný, nikoliv chytrý, který by vás probudil v lehké fázi spánku).

Kde koupit Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Hodnocení
3.6/5

Senzory pro sledování zdraví i polohy

Chytré hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex do výbavy dostaly následující senzory:

 • optický senzor tepové frekvence,
 • GPS (pro přesné monitorování venkovních aktivit),
 • výškoměr,
 • gyroskop (pro navigaci),
 • kompas,
 • a glonass (rovněž pro určení vaší polohy, jedná se o ruskou obdobu amerického systému GPS).

Oproti konkurenčním modelům si chytré hodinky neporadí s měřením okysličení krve. U Apple Watch Series 6 a Series 7 lze navíc využít měření EKG (je ale třeba počítat s mnohonásobně vyšší pořizovací cenou).

Velký displej s ochranným sklíčkem Gorilla Glass

Hodinky vás na první pohled zaujmou velkým kulatým ciferníkem s AMOLED displejem o úhlopříčce 1,3”. Displej je chráněn sklíčkem Gorilla Glass 3, které se pyšní vysokou odolností a zároveň tenkým provedením (i když se nejedná o nejnovější verzi).

Displej bychom označili za středně velký. Zhruba stejně velký je displej u hodinek Xiaomi Mi Watch. Jeho úhlopříčka činí 1,39”. Pokud je však pro vás tento displej stále příliš velký, možná pro vás budou konkurenční Garmin Vivoactive 4S, které nabízí úhlopříčku displeje pouze 1,1”, vhodnější. Jste-li naopak příznivci větších displejů, zaujmou vás pravděpodobněji chytré hodinky Amazfit GTS 2 s 1,65” displejem nebo Apple Watch 7 s úhlopříčkou 1,9”.

Předností displeje je skvělá čitelnost za denního i nočního světla. Jas displeje si můžete nastavit dle vašich potřeb, případně lze využít funkci automatické regulace v závislosti na okolních podmínkách. Grafika softwaru je povedená a zpravidla není problém rozeznat, co jednotlivé ikony znamenají.

Na baterii vydrží až 20 dní, nebo i více

Velkou předností těchto chytrých hodinek je bezesporu baterie s kapacitou 390 mAh. Díky ní dokáže zařízení na jedno nabití vydržet v provozu až 20 dní, což je obecně u chytrých hodinek vysoká hodnota. V praxi výdrž baterie samozřejmě ovlivňuje více faktorů.

Kombinovaná výdrž baterie

Nám se v rámci testování podařilo dosáhnou 16 denní kombinované výdrž. Nejvíce se hodinky vybíjí v případě, že si spustíte měření venkovních aktivit se zapnutou GPS navigací pro zaznamenávání polohy.

Pokud strávíte pracovní dobu v kanceláři, poté se věnujete sportu, domácnosti či rodině, tak je pro vás relevantní právě tento údaj.

Výdrž baterie v úsporném režimu

V extrémním případě lze dosáhnout i delší, než 20 denní výdrže. To však znamená omezit funkce na minimum a vypnout také automatické zobrazení času při zvednutí zápěstí.

Pokud hodinky odpojíte od mobilního telefonu a vypnete veškeré chytré funkce, může se výdrž baterie vyšplhat dle mnohých uživatelů hodinek dokonce až na 60 dní. V redakci jsme se však snažili hodinky používat ve standardním režimu, nikoliv jako těžítko na zápěstí.

Výdrž baterie při použití s GPS

Jako obdivuhodnou hodnotíme i 32h výdrž baterie se zapnutou GPS. I v tomto režimu ale záleží, jak hodinky používáte. Tudíž v případě, že hodinky často neprobouzíte a nepoužíváte více aplikací, pravděpodobně vám vydrží o nějakou hodinku déle.

U konkurenčních modelů je výdrž na jedno nabití zpravidla nižší. Například u Xiaomi Amazfit GTS 2 mini dosahuje průměrně 6 dní, Apple Watch 6 a 7 vám na jedno nabití nevydrží ani 24 hodin (to je však vykoupeno velkým množstvím funkcí konkurenčních modelů, které Xiaomi Amazfit T-Rex nenabízí).

Kde koupit Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Hodnocení
3.6/5

K nabíjení slouží přiložený magnetický napájecí kabel. Plného nabití přitom dosáhnete zhruba za 2 hodiny.

Hodinky jsou odolné i vůči extrémním podmínkám

Chytré hodinky jsou vodotěsné dle parametru 50 m a můžete s nimi tedy bez obav vyrazit do sprchy nebo do bazénu. Odolnost proti prachu bohužel výrobce neuvádí.

Chytré hodinky však byly podrobeny armádnímu testování a získaly hned 12 vojenských certifikátů, které hovoří o tom, že jsou vysoce odolné vůči extrémním podmínkám. Hravě tedy snesou výkyvy teplot od -40 °C až do 70 °C.

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Chytré hodinky dokáží na jedno nabití vydržet v běžném provozu až 20 dní. V praxi však výdrž ovlivňuje to, jakým způsobem zařízení používáte. Při našem testování jsme dosáhli výdrže na jedno nabití 16 dní.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Pro spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu slouží aplikace Zepp, která je zdarma dostupná pro operační systém Android i iOS.

S jakým mobilním telefonem jsou chytré hodinky kompatibilní?

Chytré hodinky lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem iOS 10 a vyšším nebo Android 5.0 a vyšším.

Podporuje zařízení bezkontaktní platby?

Chytré hodinky bohužel bezkontaktní platby nepodporují.

Pro koho jsou chytré hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex vhodné

Xiaomi Amazfit T-Rex jsou ideální chytré hodinky pro nadšence do outdoorových sportů. Jejich předností je špičkové provedení a odolnost vůči teplotním výkyvům. Hodinky mají velký displej a snadno se ovládají. Výhodou je také použité sklo Gorilla Glass, které chrání displej před poškrábáním a pády. Za další silnou stránku lze považovat dlouhou výdrž baterie. Na jedno nabití totiž chytré hodinky vydrží až 20 dní.

Operační systém Amazfit OS je přehledný a snadno se v něm zorientujete. Bohužel si ale do chytrých hodinek nestáhnete žádné další aplikace. Operační systém také nepodporuje bezkontaktní platby. Nevýhodou je nemožnost odchozí komunikace. Pokud chcete z chytrých hodinek odesílat zprávy a telefonovat, budou pro vás vhodnější spíše Apple Watch (za které si ale výrazně připlatíte).

Kde koupit Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Hodnocení
3.6/5
Recenze: chytré hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.6

Masivní chytré hodinky v pánském designu

Xiaomi Amazfit T-Rex jsou masivní hodinky v pánském designu. Pochlubit se mohou velkým displejem a jednoduchým ovládáním. Na jedno nabití přitom dokáží vydržet až 20 dní. Jejich špičkové zpracování podtrhuje i Gorilla Glass 3. Těšit se dále můžete na jednoduché ovládání a intuitivní mobilní aplikaci.

Klady

 • Dlouhá výdrž baterie
 • Gorilla Glass
 • Velký displej
 • Jednoduché ovládání
 • GPS
 • Přehledná mobilní aplikace
 • Podpora češtiny

Zápory

 • Nepodporuje bezkontaktní platby
 • Nemožnost instalace dalších aplikací
 • Pouze základní senzory
 • Absence mikrofonu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.6/5 - (5 hodnocení)
Komentáře (3) – Recenze: chytré hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex
 1. Paní si asi neumí nastavit ani češtinu v hodinkách, tudíž další informace a recenze těchto hodinek asi nebude z hlediska odbornosti kvalitní. Ano tyto hodinky jsou hlavně pro muže a hlavně odolné,tudíž jasná volba do extrémních podmínek. A výdrž je i 50dnu když není zapnuto (zvednout zápěstí)

  1. Dobrý den, děkujeme za upozornění na nesrovnalost v recenzi. V době testování hodinek nebyla aktualizace s českou lokalizaci bohužel dostupná. Z toho důvodu bylo v článku uvedeno, že čeština není dostupná. Na základě vašeho podnětu jsme informaci ověřili a článek upravili tak. Aby reflektoval tuto aktualizaci.

 2. Za mě 100/5 ... Po vypnutí měření tlaku a nechání pouze zaslání oznámení vydrží baterie přes 2 měsíce a na eko to bude neuvěřitelně dlouho.. Mám hodinky cca dva roky a jediné co sem měnil byl pásek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Hodnocení: 3.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram