ITmix.cz logo

Nejlepší dámské chytré hodinky: srovnávací test a recenze

Recenze vybraných produktů

Design chytrých hodinek je navržen pro ženy

Chytré hodinky pro ženy mají svá specifika po designové stránce, na což se ostatně v našem srovnání chytrých hodinek pro ženy rovněž zaměřujeme. Jak jsme již naznačili, jejich rozměry bývají menší, aby hodinky dobře seděly na dámském zápěstí (velmi kompaktní rozměry nabízí např. Garmin Lily 2 Classic). Výrobci rovněž zpravidla přistupují k designům a barvám, které se těší popularitě spíše u žen než u mužů. Často se proto setkáte se zlatými, růžovými nebo rose gold detaily, které z nich pomáhají vytvářet vkusný módní doplněk. Jako detaily se rovněž mnohdy používají ozdobné kamínky. To se samozřejmě týká hardwarových částí hodinek, i těch softwarových, tedy ciferníků vyvedených s v těchto líbivých designech. Ženám ale samozřejmě nic nebrání pořídit si model v neutrálních barvách (např. v nestárnoucí černé klasice), kterých je na trhu také dostatek.

Při výběru chytrých hodinek můžete zvážit, zda chcete zařízení nosit celý den nebo je používat výhradně na sport. V prvním případě se pravděpodobně budete poohlížet po univerzálním a elegantním modelu (např. Garmin Vivoactive 4S), ve druhém případě spíše přistoupíte ke sportovně laděným hodinkám nebo fittness náramkům.

Chytré hodinky jsou v porovnání s fitness náramky propracovanější a nabízí větší množství funkcí. Rovněž bývají vybaveny GPS senzorem a umožňují měření venkovních aktivit bez nutnosti mít v blízkosti mobilní telefon. Právě přes mobilní telefon se totiž k GPS připojují fitness náramky.

Funkce dámských chytrých hodinek se příliš neliší

Z hlediska funkcí se dámské chytré hodinky od těch pánských zpravidla příliš neliší. Modely z obou kategorií si totiž zpravidla poradí s měřením tepu, okysličením krve, monitorováním spánku a měřením nejrůznějších fyzických aktivit.

Jediným specifikem proto v tomto ohledu může být funkce pro sledování menstruačního cyklu, která není součástí všech chytrých hodinek. Pokud je to pro vás důležitá funkce, můžete se poohlédnout po modelu, který ji nabízí. V současné době se mezi nejpokročilejší modely řadí nejnovější Apple Watch. Modely Apple Watch 8 a Apple Watch 9 jsou totiž vybaveny teploměrem, pomocí kterého měří teplotu v průběhu spánku a dokáží odhadnout dobu ovulace (a tím pádem i ideální dobu k početí). Kromě toho umí zařízení odhadnout také začátek vaší periody.

Nutno podotknout, že odhady ovulace jsou v hodinkách dostupné až po dvou menstruačních cyklech. Údaje o vaší teplotě jsou poté v mobilní aplikaci k dispozici po přibližně 5 nocích, kdy s hodinkami spíte.

Funkci pro sledování menstruačního cyklu najdete i u mnoha jiných modelů, jako jsou například Apple Watch Series 6 a Series 7 nebo třeba levnější Xiaomi Amazfit GTS 2 mini. Odhady ovulace u nich ale nenajdete a funkce tak slouží spíše pro základní sledování ženského zdraví a zaznamenávání začátku vaší periody.

U většiny chytrých hodinek můžete vybírat mezi různými vzhledy ciferníků. Některé z nich jsou přitom navrženy tak, aby působily spíše elegantněji a více tak vyhovovaly právě něžnému pohlaví.

Recenze dámských chytrých hodinek

V naší redakci jsme pro vás hned několik dámských chytrých hodinek otestovali. Přečtěte si podrobné recenze, ve kterých vám představíme jejich přednosti a nedostatky a zjistěte, jak si v našem srovnání chytrých hodinek jednotlivé modely vedly.

Nenechte si ujít článek zaměřený na dámské chytré hodinky Samsung. Bude se vám hodit zejména v případě, že vlastníte mobilní telefon stejné značky. Hodinky vám tak nabídnou všechny svoje funkce.

Recenze dámských fitness náramků

Určitou alternativou k chytrým hodinkám jsou fitness náramky, které nabízí omezené množství funkcí. Na druhou stranu jsou ale výrazně levnější. Pokud hledáte základní model, který vám bude monitorovat vaše zdraví, určitě s nimi neprohloupíte.

Prakticky všechny fitness náramky jsou velmi univerzální a mohou je používat ženy i muži. Oproti chytrým hodinkám zpravidla nebudete bojovat s větší velikostí, která by vám na zápěstí neseděla.

Nejčastější dotazy na téma dámské chytré hodinky

Mají dámské chytré hodinky nějaké speciální funkce?

Dámské a pánské chytré hodinky jsou z hlediska funkcí velmi podobné. U modelů pro ženy se však většinou můžete setkat s funkcí pro sledování menstruačního cyklu.

Jaké rozměry mají dámské chytré hodinky?

Dámské chytré hodinky zpravidla dosahují menších rozměrů, aby lépe vyhovovaly užšímu dámskému zápěstí. Například Apple vyrábí hodinky ve dvou verzích. Zařízení pro ženy má šířku ciferníku 41 mm, model pro pány poté 45 mm.

Co si před pořízením chytrých hodinek promyslet?

Než si chytré hodinky zakoupíte, promyslete si, k čemu je budete nejčastěji používat. Hledáte elegantní kousek pro každodenní nošení do práce i na trénink? Nebo se poohlížíte vyloženě po doplňku na sportování a vzhled pro vás tedy není tolik podstatný? V obou případech budete vybírat z jiné kategorie produktů.

Jaké designy jsou k dispozici?

Chytré hodinky pro ženy bývají po stránce designu poměrně vyladěné. Výrobci zpravidla sází na barvy, které jsou u žen populární (např. růžová, zlatá nebo rosegold). Stejně tak se můžete setkat s nejrůznějšími kamínky a ozdobnými prvky, které podtrhují jejich elegantní vzhled.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.5/5 - (11 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Apple Watch Series 9
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram