ITmix.cz logo

Recenze: fitness náramek Xiaomi Mi Band 7

Silné stránky
 • Nízká cena
 • Více než 110 sportovních režimů
 • Měření tepu i okysličení krve
 • Přehledná aplikace
 • Podpora češtiny
 • Velký AMOLED displej
 • Funkce Always-On
Slabé stránky
 • Nemožnost odpovídání na zprávy
 • Chybějící GPS
 • Absence automatické regulace jasu
Tento produkt má svého nástupce

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 7 je určen pro všechny, kteří hledají finančně nenáročné zařízení pro sledování zdraví a pohybu. Jeho předností je dostatečně velký AMOLED displej, který nově podporuje funkci Always-On. Sportovci mohou vybírat z více než 110 sportovních aktivit a potěší i přehledná aplikace a podpora češtiny

Stejně jako u mnoha konkurenčních modelů je třeba počítat s absencí GPS a nemožnosti zaslání odpovědi na příchozí zprávy. S ohledem na nízkou cenovku lze však tyto nedokonalosti jednoduše odpustit.

Nejčastější otázky a odpovědi 

S jakým mobilním telefonem lze Xiaomi Mi Band 7 spárovat?

Fitness náramek můžete spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější a iOS ve verzi 10 a novější.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Maximální výdrž baterie dosahuje 14 dní. Při běžném používání, využití funkce Always-On, zapnutých notifikacích a monitorování sportu se ale výdrž baterie pohybuje kolem 3 dnů.

Jakou mobilní aplikaci si stáhnout?

Spárování mobilního telefonu a fitness náramku zajišťuje aplikace Mi Fitness, která je dostupná v Google Play a App Store.

Vyplatí se přechod z Xiaomi Mi Band 6 na Mi Band 7?

Xiaomi Mi Band 7 přináší několik funkcí, které mohou být důvodem k přechodu na novější zařízení. Předně lze s nimi měřit více než 120 sportů. Nově také přibyla funkce Always-On a nepatrně narostla také úhlopříčka displeje, díky čemuž je obsluha náramku příjemnější.

Obsah balení, na který jsme zvyklí

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 7 do naší redakce dorazil v klasické jednoduché krabičce s černým designem. Obsah balení vás přitom pravděpodobně ničím nepřekvapí.

Očekávat totiž můžete chytrý náramek, magnetický napájecí kabel a návod k použití. Rozměry krabičky činí 17 × 7 × 2 cm a váha je poměrně nízká (pouze 111 gramů). 

Součástí balení je stejně jako u předchozí verze Xiaomi Mi Band 6 pouze jeden silikonový řemínek, který si lze utáhnout podle vašich potřeb. Řemínek je určen pro obvod zápěstí od 16 do 22 cm, takže bude vyhovovat většině žen i mužů. 

Řemínek lze v případě zájmu snadno odejmout a vyměnit jej za jiný. Díky tomu si můžete pořídit více barevných variant a libovolně je mezi sebou střídat. 

Jak fitness náramek uvést do provozu

Zprovoznění chytrého náramku je snadné. Nejprve jej nabijte a do mobilního telefonu si stáhněte aplikaci Mi Fitness. Aplikaci otevřete a vyberte oblast (v našem případě Česko). Následně vás aplikace vyzve k zadání vašich osobních informací, jako je výška, váha, věk a pohlaví. 

Kde koupit Xiaomi Mi Band 7
Xiaomi Mi Band 7
Hodnocení
4.2/5

V aplikaci si vyberte, jaké zařízení jste si pořídili a spusťte párování (zároveň požadavek na párování potvrďte na náramku). Jakmile budete mít hotovo, můžete začít fitness náramek používat. V našem případě bylo ještě třeba náramek přepnout do češtiny, což jsme provedli v sekci nastavení přímo v tomto zařízení. 

Jazyk si vyberte v nastavení
Jazyk si vyberte v nastavení

Technické parametry Xiaomi Mi Band 7

Hlavní parametry fitness náramku se oproti předchůdci příliš nezměnily. Opět se můžete těšit na AMOLED displej, u kterého nepatrně narostla jeho úhlopříčka. Navíc se objevila funkce Always-On. Hodinky také pracují s modernějším, bezpečnějším a úspornějším Bluetooth 5.2. 

Název parametruHodnota
Typ řemínkuTPU
OdolnostVodotěsný do 50 metrů
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,62”
Výdrž baterieAž 14 dní
Způsob nabíjeníMagnetická nabíjecí zdířka
KompatibilitaBluetooth 5.2
Rozměry2,1×4,7×1,2 cm
Váha13,5 g

Kompatibilita

Xiaomi Mi Band 7 můžete spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější a iOS ve verzi 10 a novější. My jsme náramek spárovali s mobilním telefonem iPhone 11 s operačním systémem iOS ve verzi 16.0 a vše proběhlo bez potíží. 

Výdrž na baterii a nabíjení

Fitness náramek se dočkal vylepšení i po stránce baterie. Její kapacita totiž narostla z 125 na 180 mAh. Díky ní by měla baterie vydržet až 14 dní (stejně jako u Mi Band 6 a Huawei Band 6). Celková výdrž baterie se tedy i přes nárůst její kapacity nezměnila, což je dáno zejména přítomností funkce Always-On.

Pokud budete fitness náramek aktivně vytěžovat a necháte si zapnutou funkci Always-On displeje, bude výdrž baterie mnohem nižší. V takovém případě se pohybuje kolem pouhých 3 dnů. Pokud jsme funkci Always-On displeje vypli a přesto náramek běžně používali na sport a notifikace, dostali jsme se zhruba na týdenní výdrž baterie

Spolehlivé nabíjení zajišťuje přiložený magnetický napájecí kabel. Plného nabití dosáhnete za necelé dvě hodiny. 

Dostatečně velký AMOLED displej

Displej Mi Band 7 se opět dočkal drobného zvětšení. Místo úhlopříčky 1,56” se dočkáte úhlopříčky 1,62”. Fitness náramek je tedy ještě o něco přehlednější a snadněji se ovládá.

Na zařízení nenajdete žádné tlačítko a k ovládání budete používat pouze dotyk a několik jednoduchých gest. 

Novinkou je u tohoto modelu přítomnost již zmiňované funkce Always-On, která se u Mi Band náramků objevuje úplně poprvé. Aktuální čas tedy budete mít neustále na očích, aniž byste se museli displeje dotknout nebo pohnout rukou. V případě zájmu lze funkci vypnout. 

A nevýhoda? Snad jen to, že náramku chybí funkce automatické regulace jasu. Vše musíte nastavit ručně. Čitelnost displeje je nicméně skvělá i ve venkovním prostředí, a to zásluhou maximální svítivosti 500 nitů. 

Kde koupit Xiaomi Mi Band 7
Xiaomi Mi Band 7
Hodnocení
4.2/5
Je skvěle čitelný i ve venkovním prostředí
Je skvěle čitelný i ve venkovním prostředí

S náramkem můžete i do vody

Fitness náramek je vodotěsný do hloubky 50 metrů, stejně jako jeho mladší sourozenec. Díky tomu se s ním můžete bez obav sprchovat, případně si jej vzít s sebou do bazénu. 

Funkce

Co se týče funkcí, náramek se dočkal několika vylepšení. Nově můžete vybírat s mnohem širší nabídky sportovních aktivit. Zobrazit si také můžete tréninkovou zátěž i dobu potřebnou pro regeneraci před dalším tréninkem. Pojďme se na to podívat podrobněji. 

Základní menu náramku
Základní menu náramku

Analýza osobní aktivity

Pod touto funkcí se skrývá sledování hned několika parametrů zároveň. Náramek měří počet ušlých kroků v průběhu dne, množství spálených kilokalorií a dobu, kterou jste strávili aktivitou. V aplikaci si přitom můžete sami nastavit cíle pro všechny tři kategorie.

PAI

Mi Band 7 si poradí také s výpočtem hodnoty PAI (Personal Activity Intelligence). Tento algoritmus vyhodnocuje vaši aktivitu s ohledem na fyzickou zdatnost. Při výpočtu je zohledněna tepová frekvence, intenzita aktivity a fyziologická data, která v aplikaci zadáte při prvním spuštění. Jedná se o vaši výšku, váhu a věk. Náramek vám v rámci této funkce zobrazí, kolik bodů PAI se vám za daný den povedlo získat. 

Měření skóre PAI
Měření skóre PAI

Měření tepové frekvence

Stejně jako konkurenční fitness náramky, i Xiaomi Mi Band 7 si poradí s měřením tepové frekvence. Součástí měření je přitom i praktická interpretace výsledků

Měření okysličení krve

Stejně jako Xiaomi Mi Band 6, i tento chytrý náramek dokáže měřit okysličení krve. Funkci snadno spustíte přímo na hodinkách a počkáte na výsledek, který se záhy objeví na displeji. 

Monitoring spánku

Náramek dokáže sledovat kvalitu vašeho spánku a po probuzení vám zprostředkovat statistiky týkající se toho, v kolik hodin jste usli i jak dlouho trvaly jednotlivé fáze spánku. V rámci naší recenze nás u této funkce zarazil trochu úsměvný překlad do češtiny (místo lehké fáze spánku zde najdete pojem zahřívání).

Využít můžete funkci budíku, který vás probudí jemnými vibracemi na zápěstí. V nastavení si lze spustit speciální funkci, díky níž hodinky vypočítají optimální čas, kdy vás probudit během 10 minut před nastaveným časem. Pokud optimální čas z nějakého důvodu nevypočítají, vzbudí vás jednoduše přesně v nastavený čas. Nemusíte se tedy obávat toho, že byste zaspali.

Funkce chytrého budíku není u mnoha konkurenčních produktů dostupná a za to Xiaomi Mi Band 7 velmi chválíme. 

Upozorní vás na příchozí zprávu i hovor

Xiaomi Mi Band 7 vás spolehlivě upozorní na všechny příchozí zprávy a hovory. Bohužel na ně však nelze žádným způsobem odpovídat, což je však s ohledem na pořizovací cenu pochopitelné. Zprávy s českou diakritikou se však zobrazují korektně, stejně jako běžně používané emoji. 

Kde koupit Xiaomi Mi Band 7
Xiaomi Mi Band 7
Hodnocení
4.2/5

Váš pomocník při cvičení

Samostatnou kategorii samozřejmě tvoří monitoring sportu. V tomto ohledu se náramek od svého předchůdce výrazně posunul. Místo podpory 30 režimů totiž nově můžete vybírat z více než 110 fitness aktivit. Chytrý náramek umí některá cvičení detekovat automaticky. Jedná se o chůzi, venkovní běh, běžecký pás, veslařský trenažér a elliptical. I přes velké množství sportovních aktivit je vše přehledně členěné a jednoduché.

Po spuštění měření aktivity se vám bude na displeji zobrazovat uplynulý čas, množství spálených kilokalorií a tepová frekvence. Aktivitu můžete kdykoliv pozastavit, a poté v jejím měření pokračovat. V průběhu cvičení (a ani při pozastavení měření) však náramek nelze používat k čemukoliv jinému.

Jakmile se sportem skončíte, odešlou se data do mobilní aplikace, kde si budete moct prohlédnout podrobné statistiky. V hodinkách také najdete sekci s historií vašich aktivit. 

Praktické je také zobrazení tréninkového efektu a tréninkové zátěže, díky čemuž máte předcházet případnému přetížení. Informovat se také můžete o době potřebné pro zotavení. 

Měření stresové zátěže

Náramek lze využít také pro orientační měření stresové zátěže. Samotné měření trvá pár vteřin, výsledek se na displeji zobrazí včetně interpretace hodnoty. 

Sledování menstruačního cyklu

Dámy ocení funkci pro sledování menstruačního cyklu. Jakmile si nastavíte informace o svém menstruačním cyklu, bude vám náramek zobrazovat, v jaké fázi cyklu se aktuálně nacházíte i kdy můžete očekávat svou příští periodu. Drobnou nevýhodou je, že data nelze zpětně nijak upravovat. Pokud se tedy při zadávání dat spletete, zpětně je nelze změnit. 

Data lze zpětně upravovat např. u fitness náramku Samsung Galaxy Fit 3.

Další funkce

Fitness náramek si také poradí se zobrazením aktuální předpovědi počasí či světového času. Nechybí ani dechové cvičení, stopky a odpočet času. Využít dále můžete funkci Najít telefon, po jejímž spuštění začne telefon vibrovat. Tvorbu společných fotografií vám usnadní funkce pro vzdálené ovládání kamery. 

Prostřednictvím tohoto zařízení lze také pohodlně ovládat hudbu, kterou máte spuštěnou na svém mobilním telefonu. Skvěle si přitom poradí se skladbou přehrávanou na Spotify nebo YouTube (předchozí verze náramku měla s rozpoznáním přehrávání hudby na YouTube potíže). 

Aplikace Mi Fitness

Aplikace Mi Fitness je k dispozici v Google Play i App Store. Od doby, kdy jsme pro vás recenzovali Xiaomi Mi Band 6, prošla lehkou proměnou. Její prostředí je nyní ještě o něco přehlednější. Na úvodní obrazovce na vás budou čekat statistiky týkající se vašeho zdraví, pohybu, spánku, tepové frekvence i okysličení krve. 

Kde koupit Xiaomi Mi Band 7
Xiaomi Mi Band 7
Hodnocení
4.2/5

V aplikaci lze také spustit čtyři sportovní aktivity (venkovní běh, chůzi, jízdu na kole a běžecký pás). Až na poslední zmíněný sport u nich budete potřebovat GPS připojení a pro jejich monitorování se proto bez mobilního telefonu neobejdete. 

Mi Fitness lze také využívat pro nastavení vašeho náramku a výběr ciferníku. Do zařízení však stejně jako u konkurenčních modelů nelze stahovat žádné aplikace.

Závěr –⁠ komu bychom Xiaomi Mi Band 7 doporučili? 

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 7 bychom doporučili lidem, kteří se poohlížejí po levném a přitom výkonném zařízení. Náramek si poradí s monitorováním více než 110 sportovních aktivit, změří vám tep, okysličení krve a bude monitorovat váš spánek. Výhodou je také podpora češtiny a poměrně velký AMOLED displej, který se oproti předchozí verzi dočkal zvětšení. Využívat také nově můžete funkci Always-On.

Náramku bychom mohli vytknout snad jen chybějící GPS a nemožnost odpovídání na zprávy, což je však zcela běžné i u konkurenčních modelů a s ohledem na nízkou cenovku to lze snadno odpustit. Zatímco Xiaomi Mi Band 6 je dostupný i ve verzi s NFC, u tohoto modelu se zatím verze s NFC na český trh nedostala. Postupem času se pravděpodobně dočkáme i této varianty, podobně jako tomu bylo u předchozího modelu.

Recenze: fitness náramek Xiaomi Mi Band 7
 • Kvalita zpracování
 • Výdrž baterie
 • Ovládání a funkce
 • Displej
 • Poměr cena/výkon
4.2

Levný fitness náramek s širokou nabídkou aktivit

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 7 je určen pro všechny, kteří hledají finančně nenáročné zařízení pro sledování zdraví a pohybu. Jeho předností je dostatečně velký AMOLED displej, který nově podporuje funkci Always-On. Sportovci mohou vybírat z více než 110 sportovních aktivit a potěší i přehledná aplikace a podpora češtiny

Stejně jako u mnoha konkurenčních modelů je třeba počítat s absencí GPS a nemožnosti zaslání odpovědi na příchozí zprávy. S ohledem na nízkou cenovku lze však tyto nedokonalosti jednoduše odpustit.

Klady

 • Nízká cena
 • Více než 110 sportovních režimů
 • Měření tepu i okysličení krve
 • Přehledná aplikace
 • Podpora češtiny
 • Velký AMOLED displej
 • Funkce Always-On

Zápory

 • Nemožnost odpovídání na zprávy
 • Chybějící GPS
 • Absence automatické regulace jasu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.3/5 - (3 hodnocení)
1 komentář – Recenze: fitness náramek Xiaomi Mi Band 7
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: fitness náramek Xiaomi Mi Band 7
Xiaomi Mi Band 7
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram