ITmix.cz logo

Recenze: fitness náramek Samsung Galaxy Fit 3

Silné stránky
 • AMOLED dotykový displej
 • Funkce Always On Display
 • Intuitivní ovládání
 • Měření spánku, menstruačního cyklu
 • Ovládání foťáku a hudby 
 • SOS tlačítko
 • Detekce pádu
Slabé stránky
 • Absence GPS a Wifi
 • Nutné dvě aplikace
 • Potřeba zapnout většinu funkcí v nastavení

Samsung Galaxy Fit 3 si oblíbí ti, co hledají stylový doplněk a parťáka pro svůj aktivní životní styl. Pod elegantním designem se totiž skrývá široká škála funkcí jako je měření srdeční frekvence, kvality spánku nebo detekce pádu. Fitness náramek pro uživatele Androidu dokáže navíc zaznamenat více než sto sportovních aktivit

Galaxy Fit 3 vás zaujmou svou lehkostí, výdrží na baterii a intuitivním ovládáním. Jistě také oceníte snadno variabilní ciferníky a pestrobarevný AMOLED displej.

Jde spárovat Samsung Galaxy Fit 3 s iPhonem?

Bohužel ne. Náramek je přístupný pouze pro zařízení s operačním systémem Android 10.0. a vyšší. Předchozí model Samsung Galaxy Fit 2 ale kompatibilní s iPhony je.

Jakou aplikaci si mám stáhnout?

Mobilní aplikace budete potřebovat dvěGalaxy Wearable poslouží ke spárování náramku s vaším telefonem a pomocí Samsung Health budete sledovat statistiky týkající se vašich aktivitObě aplikace jsou dostupné zdarma v Google Play

Je sportovní náramek voděodolný?

S Galaxy Fit 3 v klidu můžete do sprchy nebo si jít zaplavat. Náramek je totiž odolný vůči vodě i prachu díky certifikaci IP68 a vodotěsnosti do 5 ATM. Pro potápění vhodný není, plavání mu však rozhodně nevadí, ba naopak se jedná o jednu z mnoha aktivit, kterou dokáže měřit.

Jak dlouho Galaxy fit 3 vydrží?

Podle výrobce zůstane sportovní náramek nabitý až 13 dnů. To se ovšem odvíjí od mnoha faktorů; při časté práci, s nonstop zapnutou funkcí Always On Display a měřením spánku se výdrž samozřejmě zkracuje. V plném nasazení náramek vydrží na jedno nabití zhruba 3 dny, při šetrnějším používání dokáže fungovat i týden.

Obsah balení

Fitness náramek Samsung Galaxy Fit 3 k vám dorazí v jednoduché, ale stylové krabičce. Uvnitř té se skrývá standardně:

 • samotný náramek s řemínkem
 • napájecí kabel
 • uživatelská příručka.

Byť v balíčku najdete silikonový pásek jenom jeden, velmi snadno se dá odepnout a vyměnit za jiný. Pásky pak můžete měnit podle nálady nebo outfitu.

Oproti minulému modelu Samsung Galaxy Fit 2 obsahuje balení napájecí kabel s magnetickou koncovkou o něco kompaktnější a s konektorem USB-C namísto USB-A.

Řemínek chytrého náramku je flexibilní pro svůj dostatečný počet dírek. Ocení jej i jemnější zápěstí.

Technické parametry

Z hlediska technických parametrů je třeba vyzdvihnout jeho téměř neznatelnou váhu a taky velký pestrobarevný AMOLED displej s dotykovým ovládáním. Nesmím opomenout ani jeho odolnost vůči vodě a prachu.

Kde koupit Samsung Galaxy Fit 3
Samsung Galaxy Fit 3
Hodnocení
4.2/5
ParametrHodnota
Typ řemínkuSilikonový
Odolnost5 ATM, IP68
Displej1,6” (40 mm) AMOLED dotykový displej
Výdrž baterieAž 13 dnů
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth v5.3
Rozměry (bez řemínku)42,9 × 28,8 × 9,9 mm
Váha36,8 g (včetně silikonového řemínku)

Elegantní design a pohodlný řemínek

Samsung Galaxy Fit 3 vás zajisté osloví svým 1,6palcovým displejem s aluminiovým rámem upraveným pískovým paprskem a matným finišem. Oproti svému předchůdci Samsung Galaxy Fit 2 je jeho pracovní plocha o něco větší, a proto i příjemnější na ovládání. Zároveň jeho obdélníkový tvar zajistí volný pohyb vašeho zápěstí, takže vám opravdu při ničem nepřekáží. Tedy na rozdíl od kulatých chytrých hodinek jako jsou Samsung Galaxy Watch Pro je o něco pohodlnější a na ruce neznatelnější.

Také pásek, ač silikonový, dokáže působit velmi půvabně a svěže. Navíc je na pokožce opravdu příjemný a o nic nezavadí. Hodí se do vody a snadno se dá vyčistit.

Během dne fitness náramek díky štíhlému tělu téměř nepocítíte. Je tedy ideálním společníkem pro aktivní život i spánek. Zároveň slouží jako vkusný módní doplněk.

Štíhlé tělo s Home button
Štíhlé tělo s Home button
Elegantní design
Elegantní design

Proměnlivý AMOLED displej s funkcí Always On

Jestli se něco Samsungu povedlo, je to jak snadno se fitness náramek ovládá. Galaxy Fit 3 vás při vstupu provedou jednoduchým návodem, vyřešili byste to ale nejspíš i bez něj. Manipulace mezi aplikacemi je velmi intuitivní a nenáročná.

Živý AMOLED displej s rozlišením 402 x 256 pixelů funguje plynule. Úroveň jasu je regulována automaticky, dá se ale spravovat i manuálně podle vašich potřeb. Na domovskou stránku se dostanete kliknutím jediného tlačítka, který náramek má. Dvojím kliknutím se pak dostanete k výběru sportovních aktivit, nicméně dá se to změnit v nastavení na cokoliv jiného.

V mobilní aplikaci Galaxy Wearable navíc najdete více než sto různých typů ciferníku, s kterými můžete look svého náramku kdykoliv změnit. Se zapnutou funkcí Always On Display potom nepřetržitě, bez jakéhokoliv pohybu, vidíte na čas. 

Zářivý AMOLED displej
Zářivý AMOLED displej

Sportovní náramek se pyšní množstvím různých stylů díky bohaté nabídce designových ciferníků, včetně možnosti vlastní fotky.

Jak spárovat fitness náramek Samsung Galaxy Fit 3 s mobilním telefonem?

Pokud hledáte smartband kompatibilní s iPhonem, tady jste bohužel na špatné adrese. Galaxy Fit 3 funguje pouze a jedině s Androidovými zařízeními (10.0 a výš).

Spárování mobilu s náramkem je jednoduché. Na náramku si zvolíte jazyk a do mobilu stáhnete aplikaci Galaxy Wearable, kde si vytvoříte, pokud jej už nemáte, Samsung účet. Sám telefon vám obvykle nabídne možnost spárování, čemuž následuje číselné ověření a finální synchronizace. 

Abyste si však mohli zpětně prohlédnout záznam všech aktivit a změřených hodnot, musíte si stáhnout také aplikaci Samsung Health. Ta je sice přehledná a detailní, jistě by ale bylo o dost víc komfortní používat aplikaci jenom jednu.

Kde koupit Samsung Galaxy Fit 3
Samsung Galaxy Fit 3
Hodnocení
4.2/5

Bleskurychlé nabití

Galaxy Fit 3 disponuje baterií o kapacitě 208 mAh, což je větší, než má většina jiných fitness náramků, např. Xiaomi Mi Band 8 (190 mAh) nebo Huawei Band 7 (180 mAh). Velký AMOLED displej je ale přeci jen určitou daní a baterie spotřebovává o něco víc.

Náramek by měl být schopen vydržet na jedno nabití až 13 dní. Nicméně, skutečná délka závisí na konkrétní míře používání. Při tom intenzivním se výdrž rapidně krátí. S konstantně zapnutým Always On Display, velmi častou manipulací (v rámci testu všech funkcí, kterými náramek disponuje), automatickým měřením zdravotních funkcí i spánku během noci se mi podařilo náramek vyčerpat třetí den po prvotním nabití.

S vypnutou funkcí Always On, měřením zdravotních funkcí pouze manuálně a vypínáním hodinek na noc (vzdajíc se tak měření spánku) se jeho výdrž protáhne zhruba na týden.

Pokud tedy budete využívat hodinky na maximum, pouze bez vychytávky Always On, s nabíjením si nebudete muset dělat starost 4-5 dnů.

Jedno nabití přitom netrvá ani 50 minut.

S Galaxy Fit 3 do vody

Ve sprše si fitness náramek sundávat určitě nemusíte, ani v bazénu. Bát se nemusíte ani deště nebo zaprášeného prostředí. Samsung Galaxy Fit 3 jsou totiž odolné vůči vodě i prachu díky certifikaci IP68 a vodotěsnosti do 5 ATM.

Plavání je jednou z mnoha aktivit, které smartband detekují a měří. Na delší potápění však určené nejsou. Výrobce varuje také před silným proudem vody a po koupání v moři je náramek třeba omýt vodou sladkou a před použitím osušit.

Chytrou vychytávkou fitness náramku je funkce Water mode (najdete v panelu potáhnutím dolů), při které se obrazovka uzamče a pod tekoucí vodou se tak nespustí žádná z jiných nežádoucích funkcí.

Obrazovku při plávání uzamknete chytrou funkcí Water Mode.

Vody se bát nemusíte
Vody se bát nemusíte

Zdravotní a lifestyle vlastnosti Samsung Galaxy Fit 3

Fitness náramek vám dá přehled nejen o vašem každodenním pohybu, fungování těla a jeho spánkových návycích, také o tom, jak často pijete a jíte. Ženám usnadní hlídání si menstruačního cyklu a zaneprázdněným lidem se pomůže ve chvílích stresu uvolnit.

Kde koupit Samsung Galaxy Fit 3
Samsung Galaxy Fit 3
Hodnocení
4.2/5

Ve finále se stane vaším pomocníkem nejen pro dodržení fitness cílů, ale i zdravého fungování těla.

Denní aktivita, tepová frekvence, stres, kyslík v krvi a další

Pokud jste během dne zvyklí anebo toužíte trackovat počet ujitých kroků, vzdálenosti a k tomu spálené kalorie, Galaxy Fit 3 vás jistě nezklame. Pokud ale hledáte konkrétnější informace jako je vzor nebo nárazová síla nášlapu, budete se muset poohlédnout jinde (např. Xiaomi Mi Band 8 to umí).

Náramek si bez problému poradí s měřením tepové frekvence a míry stresu, přičemž ve vypjatých situacích si můžete pomoct dechovým cvičením, které je v náramku připravené. Pomocí detailních grafů potom dostáváte zpětnou vazbu a možné popíchnutí zkusit zvolnit.

Fitness náramek využijí i ti, kteří si rádi během dne vedou poznámky o počtu přijatých kalorií nebo množství vypité vody. V neposlední řadě umí náramek změřit hladinu kyslíku v krvi, což se spouští manuálně a občas zabere více pokusů.

Počítat můžete i s aplikacemi jako je počasí, kalendář, budík, stopky či kalkulačka. Každou z nich jednoduše přidáte na plochu, přemístíte dlouhým podržením anebo nastavíte jako výchozí odpověď pro dvojí zmáčknutí domovského tlačítka.

V nastavení si je třeba upravit, zda chcete měřit tepovou frekvenci a stres nepřetržitě anebo sami ručně.

Sledování spánku a menstruačního cyklu

Díky své lehkosti a pohodlnosti usnete s fitness náramkem, aniž byste jej zaregistrovali. Ráno se potom probudíte s detailními informacemi a tipy, jak kvalitu svého spánku zvýšit. Z vlastní zkušenosti mi přišla data dost přesná a přínosná. Změřit hladinu kyslíku během noci anebo detekovat chrápaní pro chytrý náramek také není problém. 

Ženy jistě ocení přehledné zaznamenávání menstruačního cyklu. Stačí zadat datum své poslední periody, její trvání a na základě toho náramek vypočítá, kdy pravděpodobně dojde k ovulaci, plodnému období a další menstruaci. I když je tato funkce dnes pro fitness náramky už běžná, oproti např. Xiaomi Mi Band 7 lze se zadanými daty zpětně manipulovat.

Více než sto sportovních aktivit

Samsung Galaxy Fit 3 povýšil oproti minulému modelu Samsung Galaxy Fit 2 z pěti detekovaných aktivit na více než sto. Mezi ně patří turistika, různé druhy plavání a běhu, spinning, zimní sporty, všelijaké tance, jóga, pilates, míčové hry nebo posilovací cviky. Sporty si buď vyberete sami v seznamu, na který se dostanete dvojím stisknutím domovského tlačítka, anebo se spolehnete na samostatný detekční systém.

Náramek vám při všech aktivitách ukáže dobu trvání, počet spálených kalorií a hodnotu  (momentální, maximální i průměrnou) tepové frekvence. U chůze navíc zaznamená ujitou vzdálenost spolu s počtem kroků a průměrným tempem, běh ještě doplní o kadenci. Na kole taktéž můžete sledovat svoje tempo a rychlost, u plavání jsou to pak kromě vzdálenosti také (celkové, poslední zaznamenané a aktuální doba) délky bazénu.

Kde koupit Samsung Galaxy Fit 3
Samsung Galaxy Fit 3
Hodnocení
4.2/5

Chytrý náramek sám dokáže sport rozlišit, musíte si ale předem v nastavení zakliknout automatickou detekci aktivit.

SOS tlačítko a detekce pádu

Co se bezpečnosti týká, ani zde chytrý náramek neotálí. SOS funkci v případě potřeby spustí pět zmáčknutí tlačítka Domů, načež vámi vybrané kontakty ihned dostanou zprávu s vaší přesnou lokací. Tu odesílá vždy mobil sám, jelikož náramku GPS i Wi-Fi chybí. Z mých testů se poloha ukázala pokaždé poměrně přesná, pouze v případě, že byste náhodou nechali mobil doma, adresa by se z náramku zkrátka neodeslala.

Zajímavým atributem, který u jiných fitness náramku (např. u Xiaomi Mi Band 8) nenajdete, je detekce pádu. Pomocí šikovného barometru a zabudovaných snímačů Galaxy Fit 3 dokáží zaznamenat ztrátu rovnováhy a tvrdý pád, načež reagují otázkou, zda potřebujete pomoc a tu vám potom zavolají. Tuto detekci můžete nechat fungovat pouze při sportovních aktivitách (třeba na lyžích nebo snowboardu), ale také ji nechat zapnutou neustále (to se hodí např. pro nemocné nebo starší lidi).

Pokud si předem v aplikaci vyplníte vaše základní zdravotní informace, na domovské obrazovce se po přivolání pomoci automaticky ukážou (klíčové pro epileptiky, alergiky apod.).

Nezapomeňte si předem zapnout obě dvě funkce (Nastavení -> Bezpečnost a nouzové situace) a v telefonu vyplnit nouzové kontakty.

Dálková spoušť foťáku a ovládání hudby

Vhod mnohým přijde možnost ovládat fotoaparát mobilního telefonu ze svého zápěstí. Na dálku tak můžete fotit nebo točit videa (stačí na mobilu vybrat video za foťák) místo neustálého odbíhání k časovači.

Stejně tak řídíte i písničky a jiná média ve vašem mobilu. Z náramku videa snadno přepínáte a upravujete jejich hlasitost.

Náramek najde mobil, mobil najde náramek

Věčně schovaný mobil vám teď pomůže vyzváněcím tónem najít náramek. A stejně tak vám náramek rozezvoní telefon.

Telefonování a zprávy

Stejně jako jiné fitness náramky ani tento nedokáže přijímat hovory. Ty kvůli chybějícímu reproduktoru můžete pouze pokládat anebo na ně odpovědět rychlou přednastavenou zprávou s maximální délkou 30 znaků. Zprávy si můžete každopádně předem změnit na své a co se týká rychlé odezvy, svůj účel fitness náramek splní. 

Na stejné bázi fungují i textové zprávy a email – je jenom otázkou, zda do 30 znaků dokážete vměstnat vše potřebné.

Kde koupit Samsung Galaxy Fit 3
Samsung Galaxy Fit 3
Hodnocení
4.2/5

Posunutím prstu doprava se dostanete k notifikacím, kde si rychle můžete zprávy přečíst a zmeškané hovory alespoň zaregistrovat.

Přes náramek můžete hovory jedině pokládat. Poslat můžete krátkou předpřipravenou zprávu.

Závěr – komu bychom fitness náramek Samsung Galaxy Fit 3 doporučili?

Fitness náramek Samsung Galaxy Fit 3 je rozhodně povedený model, který udělal značný krok vpřed oproti předchozímu modelu Samsung Galaxy Fit 2. Pokud nad výměnou uvažujete, bez váhání bych vám tento update doporučila. Sportovní náramek totiž nabízí řadu nových užitečných funkcí, které vám zajisté usnadní cestu k zdravému životnímu stylu. Ať už jste aktivní hobby sportovec, který chce sledovat svůj pokrok, nebo toužíte získat povědomí o svém spánku, menstruačním cyklu nebo míře zatížení organismu, resp. stresu, s Galaxy Fit 3 určitě nešlápnete vedle.

Sportovní náramek je nejen lehký a pohodlný na ruce, ale také nabízí široký výběr ciferníků, které si můžete přizpůsobit podle svého vkusu a preference. Podobně jako jiné fitness náramky ale ani tento nenabízí možnost přijímání hovorů a psaní zpráv, kvůli chybějící GPS je navíc vázán na blízkost mobilního telefonu. Pokud takové funkce hledáte, poohlédnout se budete muset v kategorii chytrých hodinek (např. Samsung Galaxy Watch 5 Pro).

Pokud však pátráte po spolehlivém a cenově dostupném fitness náramku, který vám poskytne přesný přehled o vašem zdraví a sportovních aktivitách, je Galaxy Fit 3 skvělou volbou.

Recenze: fitness náramek Samsung Galaxy Fit 3
 • Kvalita zpracování
 • Výdrž baterie
 • Ovládání a funkce
 • Displej
 • Poměr cena/výkon
4.2

Šikovný sportovní náramek za dobrou cenu

Samsung Galaxy Fit 3 si oblíbí ti, co hledají stylový doplněk a parťáka pro svůj aktivní životní styl. Pod elegantním designem se totiž skrývá široká škála funkcí jako je měření srdeční frekvence, kvality spánku nebo detekce pádu. Fitness náramek pro uživatele Androidu dokáže navíc zaznamenat více než sto sportovních aktivit

Galaxy Fit 3 vás zaujmou svou lehkostí, výdrží na baterii a intuitivním ovládáním. Jistě také oceníte snadno variabilní ciferníky a pestrobarevný AMOLED displej.

Klady

 • AMOLED dotykový displej
 • Funkce Always On Display
 • Intuitivní ovládání
 • Měření spánku, menstruačního cyklu
 • Ovládání foťáku a hudby 
 • SOS tlačítko
 • Detekce pádu

Zápory

 • Absence GPS a Wifi
 • Nutné dvě aplikace
 • Potřeba zapnout většinu funkcí v nastavení
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Ilona Dočekalová
Autor: Ilona Dočekalová
Psaní a zkoušení nových věcí mě naplňuje, zejména když mohu svoje zkušenosti předat dál. Mou velkou vášní je hudba a tanec. Ráda zajdu do posilovny nebo na dlouhou procházku do přírody. Sluchátka, chytré hodinky, sporttestery nebo fitness náramek jsou proto mými věrnými společníky.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (4 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: fitness náramek Samsung Galaxy Fit 3
 1. Dobrý den. Náramek mi nezobrazuje příchozí hovory na messenger a na Viber. Pouze upozorní posléze na zmeškaný hovor. Netušíte kde může být chyba. Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: fitness náramek Samsung Galaxy Fit 3
Samsung Galaxy Fit 3
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram