ITmix.cz logo

Recenze: fitness náramek Fitbit Luxe

Silné stránky
 • Bytelná konstrukce
 • Gorilla Glass
 • Bohatý výběr sportů
 • Podporuje emoji
 • Jednoduché ovládání
 • Většinová podpora češtiny
Slabé stránky
 • Menší výdrž baterie
 • Absence GPS
 • Nepříliš přesné měření

Jak napovídá jeho název, fitness náramek Fitbit Luxe vás na první pohled uchvátí svým luxusním designem. Pyšní se kompaktními rozměry a jednoduše se ovládá. Vybrat si můžete z poměrně bohaté nabídky sportů. Samozřejmostí je měření tepové frekvence i monitorování spánku. Nechybí ani notifikace, které vás upozorní na příchozí zprávu a hovor a zařízení podporuje i zobrazení emoji.

Součástí balení je i náhradní řemínek

Fitness náramek vás na první pohled zaujme luxusní krabičkou, ve které se prodává. Její rozměry činí 17,6×9,4×5 cm a váha necelých 100 gramů.

Po rozbalení krabičky se můžete těšit na:

 • fitness náramek s řemínkem,
 • náhradní řemínek,
 • napájecí kabel
 • a návod k použití.

Konstrukce fitness náramku působí velmi kvalitně a bytelně. Řemínek lze přitom jednoduše odejmout a vyměnit, díky čemuž si můžete pořídit více barevných variant a střídat je podle aktuální nálady.

Utažení fitness náramku si lze pochopitelně přizpůsobit dle vašich potřeb. Spokojení přitom budou majitelé zápěstí o obvodu 14 až 22 cm.

Technické parametry Fitbit Luxe

Pojďme se podrobně podívat na jednotlivé technické parametry, které se k fitness náramku Fitbit Luxe pojí.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVodotěsný do 5 ATM
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 0,76″
Výdrž baterieAž 5 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.0
Rozměry3,6×10×17 cm
Váha26,2 g

Kompatibilita aneb spárování s mobilním telefonem

Propojení fitness náramku a mobilního telefonu zajišťuje technologie Bluetooth ve verzi 5.0. Pro spárování obou zařízení se dále neobejdete bez mobilní aplikace Fitbit, která je zdarma dostupná pro operační systémy Android a iOS.

Fitbit Luxe vydrží až 5 dní na jedno nabití

Uvnitř náramku se nachází akumulátor. Výrobce přitom uvádí, že na jedno nabití je schopna vydržet až 5 dní. Konkrétní výdrž se však pochopitelně odvíjí od toho, jak moc náramek používáte. V rámci našeho testování jsme však pětidenní výdrže dosáhli.

V porovnání s konkurenčními náramky ale výdrž náramku poněkud zaostává. Například Honor Band 5 a 6 vydrží až 14 dní, Xiaomi Mi Band 5 dokonce až 20 dní.

Co se týče nabíjení, slouží k němu magnetický kabel, který je součástí balení. Zcela jej nabijete zhruba za 2 hodiny.

Pyšní se dotykovým AMOLED displejem

Co se týče displeje, vsadil Fitbit na barevný dotykový AMOLED displej, který je chráněn špičkovým Gorilla Glass. Tento typ tvrzeného skla je vysoce pevný a odolný vůči poškrábání, přičemž vyniká svým tenkým provedením. Velikost displeje je přitom v porovnání s některými konkurenčními modely spíše menší, jeho úhlopříčka totiž činí pouze 0,76”. Samotné sklíčko by však sneslo větší displej, takhle zde zůstává zbytečně moc volného místa v horní a spodní části.

Pokud hledáte větší (a tím pádem i přehlednější) displej, doporučujeme sáhnout po jiném konkurenčním modelu. Skvělý je například Huawei Band 6 s úhlopříčkou displeje 1,47”.

Můžete si jej vzít do sprchy i do bazénu

Odolnost náramku je prakticky totožná jako u konkurenčních modelů. Konkrétně je toto zařízení voděodolné až do hloubky 50 metrů, díky čemuž jej můžete nosit i při vodních sportech.

Funkce Fitbit Luxe

Fitbit Luxe nabízí hned několik funkcí, které stojí za pozornost. Funkce náramku si nyní podrobněji popíšeme.

Kde koupit Fitbit Luxe
Fitbit Luxe
Hodnocení
3.7/5

Krokoměr

Primární funkcí fitness náramku je pochopitelně krokoměr. To znamená, že zařízení bude v průběhu dne počítat, kolik kroků jste ušli. Aktuální počet kroků vám přitom náramek vždy zobrazí v základním přehledu. Při našem testování přitom náramek naměřil podobnou hodnotu jako aplikace Zdraví na iPhonu.

V mobilní aplikaci si můžete nastavit i připomínky pohybu. Ve zvoleném časovém okně vám poté bude přicházet připomínka, pokud za hodinu neujdete 250 kroků.

Přehled se základními informacemi
Přehled se základními informacemi

Měření tepové frekvence

Fitness náramek v průběhu dne měří vaši tepovou frekvenci a vy si ji tak můžete kdykoliv snadno zkontrolovat. Jelikož k měření dochází v pravidelném intervalu, mohou zde být data s určitým zpožděním. Pokud v systému náramku spustíte záznam sportovní aktivity, bude se tepová frekvence zobrazovat neustále na hlavní obrazovce v co nejaktuálnější podobě.

Průběžně měří vaši tepovou frekvenci
Průběžně měří vaši tepovou frekvenci

Monitoring spánku

S náramkem samozřejmě můžete i spát. V takovém případě zařízení zaznamená kvalitu vašeho spánku, a to včetně určení jeho jednotlivých fází (lehká, hluboká a REM).

Součástí je také možnost nastavení budíku. Jedná se však o klasický budík, nikoliv chytrý (který by vás sám probudil v lehké fázi spánku). V noci dále oceníte funkci Nerušit, díky které vás zařízení nebude notifikovat.

Cvičení

Fitness náramek pochopitelně najde své uplatnění zejména při sportu. Pokud se do nějaké fyzické aktivity pustíte, můžete si na náramku zapnout měření vybrané sportovní aktivity.

V základním nastavení jsou k dispozici tyto druhy sportů:

 • chůze,
 • běh,
 • kolo,
 • plavání,
 • trénink
 • a běžecký pás.

Pokud vám však tyto sporty nebudou vyhovovat, můžete si jejich nabídku přizpůsobit pomocí mobilní aplikace. Jestliže však budete chtít jednu aktivitu přidat, musíte zároveň jednu aktivitu odebrat (v jednu chvíli tak můžete mít v nabídce maximálně šest různých sportů).

Mezi další sporty, které Fitbit Luxe podporuje, se dále řadí:

 • trénink venku (např. na workoutovém hřišti),
 • bootcamp,
 • kickbox,
 • posilování,
 • intervalový trénink,
 • spinning,
 • běžecký pás,
 • túra,
 • eliptický trenažér,
 • kruhový trénink,
 • jóga,
 • tenis,
 • bojové umění,
 • schodišťový trenažér,
 • pilates
 • a golf.

Relaxační cvičení

S náramek můžete také pravidelně absolvovat relaxační (dechové) cvičení. Nejprve si nastavíte délku jeho trvání (1 až 10 minut), a náramek vás poté cvičením provede. V podstatě vám bude na obrazovce ukazovat, kdy se máte nadechnout a kdy naopak vydechnout.

Zařízení vás na relaxační cvičení v průběhu dne nijak neupozorní. Pokud jej budete chtít absolvovat, je třeba si jej spustit.

Relaxačním cvičením vás náramek provede
Relaxačním cvičením vás náramek provede

Notifikace

Neodmyslitelnou součástí fitness náramku je i zobrazování notifikací. Náramek vás tak upozorní na příchozí zprávu nebo hovor. V případě zpráv se na náramku zobrazí pouze jejich úryvek, výhodou je zobrazení emoji, které konkurenční modely mnohdy nepodporují. Nevýhodou je, že na zprávy bohužel nelze na náramku odpovídat.

Zobrazuje notifikace včetně emoji
Zobrazuje notifikace včetně emoji

Další funkce

Mezi doplňkové funkce patří již zmíněný budík, časovač a stopky.

Mobilní aplikace Fitbit je přehledná a v češtině

Pro spárování mobilního telefonu a fitness náramku slouží aplikace Fitbit, která je dostupná pro operační systémy Android a iOS. Aplikace je v češtině a nemusíte se proto obávat případné jazykové bariéry. Co se orientace v ní týče, osobně nám připadala lepší aplikace Huawei Zdraví, která byla o něco intuitivnější.

Kde koupit Fitbit Luxe
Fitbit Luxe
Hodnocení
3.7/5

Hlavní obrazovka vám zobrazí aktuální statistiky týkající se ušlých kroků, vzdálenosti i množství spálených kalorií. Zároveň zde najdete záznamy jednotlivých sportovních aktivit i informace o vašem spánku. Nechybí údaje o aktuální tepové frekvenci.

V aplikaci si také můžete zaznamenávat svůj pitný režim a jídelníček. Potraviny je však třeba vyhledávat pomocí jejich anglického názvu, což s sebou přináší určitou jazykovou bariéru a tím pádem nevýhodu. Údaje týkající se vašeho jídelníčku si budete moct prohlédnout pouze v mobilní aplikaci, nikoliv na náramku. Pokud si je zde budete zaznamenávat, můžete s v mobilní aplikaci prohlížet graf porovnávající váš kalorický příjem a výdej.

V aplikaci se dále můžete propojit se svými přáteli a přidat se do některých tematických skupin (například cyklistika, zdravá strava a podobně). Následně si můžete prohlížet kanál příspěvků, ve kterém se zobrazují příspěvky jednotlivých uživatelů (podobně jako na sociálních sítích). Nejčastěji se přitom jedná o sdílení sportovních výkonů jednotlivých uživatelů včetně fotek, motivační příspěvky apod.

Praktická je taky možnost stažení nových designových ciferníků, kterými můžete své zařízení ozvláštnit

Instalace aplikací do náramku

Do náramku lze instalovat pouze ty aplikace, které vám nabídne aplikace Fitbit. Při našem testování zde však žádné další aplikace pro stažení na tento fitness náramek nebyly.

Jak se Fitbit luxe ovládá

Abyste mohli začít fitness náramek používat, je třeba jej nejprve spárovat s vaším mobilním telefonem. Po rozbalení zařízení nabijte a mezitím si do mobilního telefonu stáhněte aplikaci Fitbit. Následně je třeba si zřídit svůj Fitbit účet (zcela zdarma), kterým se do aplikace přihlásíte.

V samotné aplikaci poté vyberete zařízení, které jste si pořídili (v tomto případě Fitbit Luxe) a spárujete je. Celý proces je otázkou chviličky, a poté už můžete začít zařízení používat.

Jak se žije s fitness náramkem Fitbit Luxe

Abychom byli schopni vytvořit objektivní recenzi, vyzkoušeli jsme si pár dní s Fitbit Luxe žít. Celkově bychom jej zhodnotili jako poměrně povedené zařízení pro nenáročné uživatele. Profesionálním sportovcům bychom však doporučili sáhnout po nějakém vybavenějším modelu.

Sportování s fitness náramkem

S fitness náramkem jsme se vydali na projížďku na kole. Náramek v průběhu jízdy zobrazuje uplynulý čas od spuštění aktivity, množství spálených kalorií i aktuální tepovou frekvenci. Na druhou stranu v mobilní aplikaci zpětně moc informací nenajdete. Prohlédnout si zde totiž můžete pouze délku trvání, množství spálených kalorií a průměrnou tepovou frekvenci. Zcela zde chybí například graf, který by zobrazoval, jak se tepová frekvence měnila v průběhu jízdy. Stejně tak bychom ocenili informaci o převýšení a vzdálenosti, kterou jezdec urazil. Takový údaj zde ovšem zcela chybí.

S rezervou je rovněž třeba brát množství spálených kalorií. Například u této 50km vyjížďky, která trvala 2,5 hodiny a vedla většinou rovinatým terénem, fitness náramek vypočítal 1 997 spálených kilokalorií (kcal). Pro porovnání projížďku absolvovali dva jezdci (jeden s tímto fitness náramkem, druhý používal cyklopočítač Garmin propojený s wattmetrem). Druhému jezdci však cyklopočítač po skončení jízdy zobrazil 640 spálených kilokalorií, což je pouhá třetina energie, která byla zaznamenána pomocí Fitbit Luxe.

Kde koupit Fitbit Luxe
Fitbit Luxe
Hodnocení
3.7/5

Pokud v průběhu jízdy zastavíte, sportovní aktivita se na náramku automaticky pozastaví (případně ji můžete pozastavit kdykoliv sami). V tomto režimu však s náramkem nelze dělat nic jiného (například spustit stopky). Také je třeba zmínit, že náramek nemá GPS senzor (stejně jako většina konkurenčních modelů) a při venkovních aktivitách je třeba mít u sebe mobilní telefon, prostřednictvím kterého se zařízení k GPS připojí.

Nejčastější dotazy

Jaké sporty lze na náramku měřit?

Náramek nabízí základní výběr ze 6 druhů sportů (chůze, běh, kolo, plavání, trénink a běžecký pás). V aplikaci si však můžete tuto nabídku upravit a místo některé aktivity si vybrat takovou, která pro vás bude vhodnější.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Konkrétní doba provozu se pochopitelně vždy odvíjí od toho, jak fitness náramek používáte. Výrobce deklaruje, že je schopný vydržet až 5 dní, což se ostatně při našem testování potvrdilo.

Jakou mobilní aplikaci je třeba si stáhnout?

Pro spárování fitness náramku a mobilního telefonu slouží mobilní aplikace Fitbit, kterou si můžete stáhnout pro operační systémy Android a iOS.

Má náramek GPS?

Obdobně jako jiné fitness náramky, ani Fitbit Luxe není vybaven GPS senzorem. Pokud chcete monitorovat venkovní aktivity, zařízení se musí k GPS připojit prostřednictvím mobilního telefonu (který je tedy nezbytné mít po celou dobu aktivity u sebe).

Závěr –⁠ jak Fitbit Luxe dopadl v naší recenzi?

Fitbit Luxe je zařízení, které cílí spíše na nenáročné uživatele. Pyšní se bytelnou konstrukcí z odolných materiálů a jeho displej je opatřen kvalitním Gorilla Glass. Bohatý je také výběr sportů. Samotná aplikace je v češtině a podporuje spoustu funkcí a nastavení. Ovládání náramku je jednoduché a intuitivní a jeho menu je v češtině.
Na druhou stranu je třeba zmínit menší výdrž baterie v porovnání s konkurenčními modely, která činí pouhých 5 dní. Zařízení chybí také GPS, kterou však u fitness náramků příliš často nenajdete.

Při našem testování se dále ukázalo, že měření spálených kalorií je třeba brát s rezervou a že výsledky nemusí být úplně přesné. Stejně tak chybí grafy zobrazující historii tepové frekvence v průběhu cvičení. V porovnání s prakticky srovnatelnými (a mnohdy i povedenějšími fitness náramky) si za něj zároveň výrazně připlatíte. I když bychom například v porovnání s Xiaomi Mi Band 6 čekali malý zázrak, ten se vůbec nekoná a vyšší cena se ve funkcích prakticky nepromítne.

Recenze: fitness náramek Fitbit Luxe
 • Kvalita zpracování
 • Výdrž baterie
 • Ovládání a funkce
 • Displej
 • Poměr cena/výkon
3.7

Fitness náramek s luxusním designem

Jak napovídá jeho název, fitness náramek Fitbit Luxe vás na první pohled uchvátí svým luxusním designem. Pyšní se kompaktními rozměry a jednoduše se ovládá. Vybrat si můžete z poměrně bohaté nabídky sportů. Samozřejmostí je měření tepové frekvence i monitorování spánku. Nechybí ani notifikace, které vás upozorní na příchozí zprávu a hovor a zařízení podporuje i zobrazení emoji.

Klady

 • Bytelná konstrukce
 • Gorilla Glass
 • Bohatý výběr sportů
 • Podporuje emoji
 • Jednoduché ovládání
 • Většinová podpora češtiny

Zápory

 • Menší výdrž baterie
 • Absence GPS
 • Nepříliš přesné měření
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: fitness náramek Fitbit Luxe
Fitbit Luxe
Hodnocení: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram