ITmix.cz logo

Elektrokoloběžky Lamax – která je pro vás ideální?

Recenze vybraných produktů

Elektrokoloběžky Lamax – která je pro vás ideální?

Společnost Lamax má na trhu s elektronikou silné jméno především díky výborné cenové dostupnosti produktů. Elektrokoloběžky Lamax v tomto ohledu nejsou výjimkou. Za výhodnou cenu nabízí solidní výkon, dobrou kvalitu zpracování, spolehlivé funkce a slušné jízdní vlastnosti.

V portfoliu Lamax naleznete koloběžky určené primárně do města nebo do horšího terénu, ale nechybí ani univerzální modely, které vás nezklamou na jakémkoliv povrchu. Pokud zvažujete koupi koloběžky, poradíme vám, jestli je pro vás elektrokoloběžka Lamax správnou volbou.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Pro koho jsou určeny elektrokoloběžky Lamax?

Elektrokoloběžky Lamax jsou určeny prakticky pro každého. V nabídce naleznete terénní dvoumotorové koloběžky určené pro milovníky adrenalinové jízdy, ale i méně výkonné modely s lehkou konstrukcí určené také pro dětské uživatele.

Jsou koloběžky Lamax vhodné pro last-mile přepravu?

Ano, v nabídce Lamax naleznete koloběžky jako eCruiser SC30 nebo E-Scooter S7500 se skládací konstrukcí o relativně nízké hmotnosti. Tyto koloběžky můžete snadno rozložit a převážet autobusem, osobním autem nebo vlakem.

Jaký mají koloběžky Lamax maximální dojezd?

Dojezd elektrokoloběžek se liší hlavně na základě kapacity jejich baterie, hmotnosti a terénu během jízdy. Například koloběžka eTank SA70 nabízí maximální dojezd až 70 km, zatímco eCruiser SA30 50 km. Více informací o reálném dojezdu koloběžek Lamax naleznete v recenzích konkrétních modelů.

Která je nejlepší elektrokoloběžka Lamax?

Každý uživatel má jiné preference. V přírodě jsme si nejvíce užili s koloběžkou Lamax eTank SA70 o výkonu 1600 W, ale ve městě jsme zase ocenili velká 12“ kola modelu eLander SA50. Další nejlépe hodnocené koloběžky Lamax naleznete v přehledu níže.

Nejlepší elektrokoloběžky Lamax z našich testů

V naší redakci jsme měli tu čest otestovat hned několik koloběžek Lamax. Každou elektrokoloběžku jsme vystavili podmínkám, pro které je určena a odzkoušeli jsme všechny funkce. Na základě našich zkušeností jsme shrnuli následující žebříček TOP elektrokoloběžek Lamax.

Lamax eTank SA70

Nejlepší do terénu
Silné stránky
 • Vysoký výkon
 • Dva motory
 • Efektivní odpružení
 • Úsporný režim
 • Tempomat
 • Bezpečnostní zámek
 • Přehledný LCD displej
Slabé stránky
 • Vysoká hmotnost
 • Vyšší cena
 • Kryt konektoru nabíjení se snadno uvolní

Elektrokoloběžka Lamax eTank SA70 mě na první pohled oslovila svým netypickým industriálním vzhledem s důrazem na hranaté tvary. Kvalita zpracování působí prémiově a luxusní nástupnou plochu ocení každý uživatel. Ve výbavě nechybí kotoučové brzdy, motorová brzda, LED osvětlení, stojan a přehledný LCD displej. Obě nápravy s 10,5“ koly jsou vybaveny odpružením, které si hravě poradí s drobnými nerovnostmi, jízdou v přírodě, náročným terénem nebo rychlým sjezdem z obrubníku. Pohon má na starosti dvojice elektromotorů s celkovým výkonem 1600 W, které jsou zárukou radosti z jízdy na zpevněném i nezpevněném povrchu.

Celkové hodnocení
4.5/5

Lamax eLander SA50

Nejlepší do města
Silné stránky
 • Pohodlná jízda
 • Luxusní nástupní plocha
 • Vynikající manévrování
 • Jednoduché ovládání
 • Odolná konstrukce
 • Efektivní přední světlo
 • Spolehlivé blatníky
Slabé stránky
 • Nevýhodný poměr výkon/hmotnost
 • Pohyblivé gripy
 • Absence tempomatu
 • Absence bezpečnostních prvků

Elektrokoloběžka Lamax eLander SA50 mě na první pohled oslovila svými většími 12“ pneumatikami, luxusní nástupní plochou a jednoduchým vzhledem. Výbava se skládá z předního odpružení, dobře viditelného osvětlení a spolehlivých blatníků. Mezi funkcemi nechybí rychlostní režimy ani rekuperace. V městském provozu nabízí koloběžka brilantní jízdní vlastnosti a velmi pohodlné ježdění. Díky velkému rozsahu otáčení přední nápravy je na svoji hmotnost 25 kg velmi obratná.

Celkové hodnocení
4.2/5

Lamax eRacer SC50

Nejlepší univerzální koloběžka
Silné stránky
 • Spolehlivé odpružení
 • Výborný výkon do kopce
 • Pohodlná jízda
 • Nastavitelné tlumiče
 • Aplikace v mobilu
 • Motorová brzda s rekuperací
 • Blinkry ve výbavě
 • Tempomat s regulací výkonu
Slabé stránky
 • Řídítka bez nastavení výšky
 • Horší překlad aplikace
 • Háček zajištění řídítek z plastu
 • Koncovky řídítek nejsou skládací

Elektrokoloběžka Lamax eRacer SC50 si mě během testování získala svou svižnou a pohodlnou jízdou, bohatou výbavou a spolehlivými funkcemi. Motor dosahuje solidního výkonu 1000 W, baterie nabízí kapacitu 14,5 Ah a na jedno nabití můžete ujet až 70 km. Ve výbavě nechybí spolehlivé osvětlení ani efektivní blatníky. Jízdu jsem si užil nejen na upravených cyklostezkách, ale také na nezpevněných lesních cestách. Díky odpružení je jízda po nerovnostech relativně příjemná, a to i ve vyšších rychlostech.

Celkové hodnocení
4.1/5

Funkce, se kterými se setkáte u koloběžek Lamax

Přestože patří koloběžky Lamax mezi cenově dostupné, z hlediska funkcí se až na pár výjimek nesetkáte s žádnými kompromisy. Funkce koloběžek jsou spolehlivé a výrazně přispívají k pohodlí jízdy.

Tempomat

S tempomatem se v dnešní době setkáte u většiny elektrokoloběžek. Slouží k udržování stálé rychlosti, aniž byste museli mít stlačenou plynovou páku. Jedná se o velmi praktický doplněk, který oceníte především během delších jízd na upraveném povrchu. Tempomat naleznete ve výbavě koloběžek eTank SA70, eRacer SC50 a eCruiser SC30. Funkce naopak chybí u koloběžky Lamax eLander SA50.

Rychlostní režimy

Smyslem rychlostních režimů je omezit maximální rychlost koloběžky tak, aby byla vhodná pro různé specifické podmínky. Většina koloběžek nabízí tři základní režimy:

 • Režim chůze – pro pomalou jízdu nebo pomoc při tlačení koloběžky do kopce.
 • Režim ECO – pro úspornou jízdu s maximalizací dojezdu.
 • Režim Sport – režim pro dosažení maximální rychlosti koloběžky.

Elektrokoloběžka Lamax eTank SA70 navíc nabízí režim D (Drive), který je určen pro svižnější a dynamičtější jízdu, ale stále nechává menší důraz na úspoře.

Displej na Lamax eRacer SC50 zobrazuje všechny potředné informace
Displej na Lamax eRacer SC50 zobrazuje všechny potředné informace

Odblokování maximální rychlosti

Přestože se nejedná o funkci, nebyl by náš článek kompletní, pokud bychom nezmínili fakt, že koloběžky Lamax umožňují deaktivovat jejich rychlostní limit. Maximální rychlost je u nich totiž omezena na 25 km/h. Kroky k odblokování rychlosti se napříč koloběžkami liší a bližší informace, jak na to, naleznete v recenzích konkrétních modelů.

S koloběžkou Lamax eTank SA70 se nám během testování po odblokování podařilo dosáhnout 55 km/h.

Bezpečnostní zámek

S bezpečnostními prvky jsme se zatím setkali u většiny testovaných elektrokoloběžek Lamax. Modely eTank SA70, eCruiser SA30 a eRacer SC50 nabízejí pro krátkodobé odstavení elektronický zámek řídící jednotky. Zámek lze aktivovat pomocí aplikace, se kterou je koloběžka kompatibilní. V případě koloběžky eRacer SC50 je zámek doplněn alarmem, který se spustí v případě snahy o rozjetí během uzamčení.

Motorová brzda s rekuperací

Většina elektrokoloběžek Lamax nabízí kromě klasických kotoučových brzd také motorovou. Motorová brzda zlepšuje účinnost brzdění a zároveň nabízí funkci rekuperace. Během brzdění tak baterie získává část spotřebované energie zpět.

Mechanické brzdy jsou u většiny koloběžek doplněny motorovou
Mechanické brzdy jsou u většiny koloběžek doplněny motorovou

U některých koloběžek, jako například Lamax eRacer SC50, můžete dokonce nastavit míru rekuperace a efektivitu motorové brzdy. Na displeji koloběžky dále naleznete procentuální indikátor nabití a ikonu rekuperace. Vždy tak máte přehled o tom, zda dochází k dobíjení.

Doplňková výbava vás nezklame

Doplňky elektrokoloběžek mají za úkol zlepšit bezpečnost jezdce, komfort a celkový zážitek z používání. V tomto ohledu jsou tak koloběžky Lamax na velmi dobré pozici. U většiny se setkáte s odolnými a efektivními blatníky, odpružením a spolehlivým osvětlením.

S LED osvětlením zvládnete i jízdu v noci

Základní výbavou koloběžek je přední a zadní LED osvětlení. Terénně orientované koloběžky jako eTank SA70 nebo eRacer SA50 mají přední úhlově nastavitelný reflektor umístěný ve výšce řídítek. Trasa před koloběžkami je tak dostatečně osvětlena do vzdálenosti kolem 10 m.

Městská koloběžka eCruiser SC30 má přední světlo také ve výšce řídítek, ale bez možnosti nastavení úhlu svícení. Proto je efektivita osvětlení trasy o něco menší. Zadní světla jsou dobře viditelná z větší dálky a během brzdění blikají. U modelů eTank SA70 a eRacer SC50 máte k dispozici také směrovky a přídavné osvětlení.

Zadní světla jsou viditelná z větší dálky
Zadní světla jsou viditelná z větší dálky

Odpružení do města i do terénu

Odpružení je u většiny elektrokoloběžek Lamax základní výbavou. Dokonce i městská koloběžka Lamax eCruiser SA30 s 400W motorem nabízí přední odpruženou nápravu. V případě terénních koloběžek jako eTank SA70 nebo eRacer SC50 máte kromě předních tlumičů k dispozici také zadní odpružení.

Díky blatníkům zůstanou vaše chodidla suchá

Další důležitou součástí výbavy jsou blatníky, se kterými jsme byli během testování velmi spokojeni. Blatníky koloběžek Lamax jsou většinou vyrobeny z plastu bez ohledu na to, pro jaký terén je model určen. Nejde však o výraznou slabinu, jelikož jsou k rámu připevněny pevnými kovovými nosníky.

Blatníky drží na svém místě jako přikované a díky jejich větším rozměrům nemáme k jejich efektivitě žádné výhrady. Jedinou výjimkou je koloběžka Lamax eCruiser SC30, u které je zadní blatník přichycen méně pevně a hrozí větší riziko jeho poškození.

Řídítka můžete jednoduše sklopit

Sklopná konstrukce je dnes mezi moderními koloběžkami velmi rozšířená a produkty Lamax nejsou výjimkou. Díky tomu můžete lehčí koloběžky určené hlavně do města využít k tzv. last-mile přepravě, resp. kombinování jízdy s různými druhy městské dopravy. V případě terénnějších koloběžek s masivní konstrukcí vám sklopení řídítek usnadní především skladování.

Namáhané pojistné mechanismy řídítek jsou vyrobeny z odolnějších materiálů. Během testování nás svou pevností nezklamali.

Pojistné mechanismy jsou odolné
Pojistné mechanismy jsou odolné
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lamax eTank SA70
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram