ITmix.cz logo

Bezdrátová sluchátka LAMAX

Recenze vybraných produktů

Bezdrátová sluchátka LAMAX

LAMAX je dostupnou značkou elektroniky. Nachází si své příznivce zejména u posluchačů, kteří chtějí maximalizovat poměr ceny a výkonu, sportovců, dětí a obecně nenáročných uživatelů. V její nabídce najdete například přenosné reproduktory, chytré hodinky nebo bezdrátová sluchátka. Součástí nabídky jsou modely v různých cenových kategoriích, které se liší svou konstrukcí i určením.

Přečtěte si, na koho bezdrátová sluchátka LAMAX cílí, co je pro ně charakteristické a na jaké funkce se můžete těšit. Také vám prozradíme, jaké konkrétní modely zvítězily v rámci našich testů ve vybraných kategoriích.

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho jsou určena sluchátka LAMAX?

Sluchátka značky LAMAX jsou charakteristická příznivou cenou a zároveň slušnou kvalitou zvuku. Díky tomu cílí na osoby poohlížející se po cenově dostupném zařízení. V nabídce najdete modely přes uši i do uší. Některá sluchátka jsou vybavena doplňkovými funkcemi. Své využití najdou nejen u dospělých, ale i u dětí, kterým rodiče nechtějí pořizovat příliš drahou elektroniku, o níž by se museli strachovat.

Kolik stojí sluchátka LAMAX?

Cena sluchátek LAMAX se pochopitelně odvíjí od zvoleného modelu. Nejlevnější sluchátka seženete již za částku pohybující se kolem hranice 500 Kč, nejdražší modely stojí zhruba 2 500 Kč (ceny platí k říjnu 2023).

Jaké funkce nabízí sluchátka LAMAX?

Sluchátka LAMAX lze používat k poslechu hudby, sledování filmů i poslechu podcastů. Díky přítomnosti mikrofonu s nimi můžete také telefonovat, přičemž na vyšší kvality hovorů dosáhnete u modelů s funkcí ANC (Active Noise Cancellation). Některé modely dále disponují speciálními režimy přehrávání (např. hudebním či herním režimem). Mobilní aplikaci (např. s funkcí Najít sluchátka nebo možností úpravy ekvalizérů) však LAMAX pro sluchátka, která prošla naším testováním, nenabízí.

Nejlepší bezdrátová sluchátka LAMAX z našeho testu

Sluchátka od značky LAMAX pro vás v naší redakci testujeme a přinášíme vám jejich podrobné recenze. Zjistěte, jaké modely od této značky v jednotlivých kategoriích vyšly z našeho testování jako vítězové.

Nejlepší sluchátka přes uši LAMAX

V této kategorii zvítězila bezdrátová sluchátka LAMAX Base2, která vynikají cenovou dostupností, skládací konstrukcí a výdrží až 48 hodin na jedno nabití.

LAMAX Base2

Nejlepší z testovaných přes uši
Silné stránky
 • Snadné propojení
 • Výdrž baterie
 • Skládací konstrukce
 • Příznivá cena
 • Dobrá pasivní izolace
Slabé stránky
 • Menší velikost náušníků
 • Špatná kvalita mikrofonu
 • Tlačítka se hůře nahmatávají

Cenově dostupná bezdrátová sluchátka LAMAX Base2 nabízí kodeky AAC a SBC pro bezproblémový přenos napříč Android i iOS zařízeními. Těšit se můžete na dlouhou výdrž baterie dosahující 48 hodin. Kvalita zvuku má s ohledem na nízkou cenu své mouchy, nenáročné uživatele však osloví. Co všechno se nám na těchto sluchátkách (ne)líbilo?

Celkové hodnocení
3.5/5

Nejlepší TWS sluchátka do uší LAMAX

Pokud hledáte kvalitní a zároveň cenově dostupná True Wireless sluchátka, doporučujeme z dílny LAMAX model LAMAX Dots3 ANC. Těšit se můžete na kompaktní pouzdro a až 42hodinovou výdrž baterie.

LAMAX Dots3 ANC

Nejlepší z testovaných do uší
Silné stránky
 • Atraktivní cena
 • Efektivní potlačení hluku
 • Pohodlné při delším nošení
 • Vhodné pro sport
 • Jednoduché používání
 • Dlouhá výdrž
 • Drobné pouzdro
Slabé stránky
 • Absence ekvalizéru
 • Horší dostupnost dotykových ploch
 • Při vyšší hlasitosti klesá kvalita zvuku

Bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3 ANC nabízejí za svou cenu slušnou kvalitu zvuku s akcentovanou basovou složkou, efektivní ANC a výdrž na baterii konkurující prémiovým sluchátkům. Pouzdro má kompaktní rozměry a díky vestavěné baterii výrazně prodlužuje dobu poslechu.. Sluchátka jsou pro svůj bohatý basový projev ideální pro poslech elektronické hudby a díky ANC a dlouhé výdrži vás nezklamou ani během cestování.

Celkové hodnocení
3.9/5

Nejlepší sluchátka na cestování od LAMAX

Při dlouhých cestách jistě oceníte pohodlnou konstrukci sluchátek, dlouhou výdrž baterie a kompaktní rozměry. To vše nabízí LAMAX Dots3 ANC.

Nejlepší sluchátka na sport od LAMAX

Při sportu přijde vhod odolnost vůči vodě a vlhkosti, tedy potu. V tomto ohledu poslouží LAMAX Dots2 Play za příznivou cenu. Jejich případná ztráta (například v šatně fitness centra) vás tedy nebude tolik bolet.

LAMAX Dots2 Play

Nejlepší z testovaných na sport
Silné stránky
 • Sluchátka lze pohodlně vytáhnout
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Příznivá cena
 • Snadné spárování
 • Informační LED diody
Slabé stránky
 • Nepohodlné ovládání pomocí tlačítek
 • Základní kvalita zvuku
 • Absence mobilní aplikace

LAMAX Dots2 jsou cenově dostupná True Wireless sluchátka, jejichž předností je dlouhá výdrž baterie dosahující s nabíjecím pouzdrem až 37 hodin. O aktuálním stavu nabití přitom informují LED diody. K ovládání sluchátek slouží dvě multifunkční tlačítka, každé z nich se nachází na jednom sluchátku. Co všechno nás na této výbavě zaujalo?

Celkové hodnocení
3.7/5
Kde zakoupit

Nejlepší sluchátka do kanceláře a na telefonování

Při telefonování nebo využití v kanceláři jistě oceníte funkci aktivního potlačení hluku. Tu nabízí LAMAX Dots3 ANC, u nichž nás kvalita funkce i vzhledem k příznivé cenovce překvapila.

Nejlepší sluchátka na gaming od LAMAX

Hráčům bychom z dílny LAMAX doporučili například LAMAX Dots3 ANC, která nabízí speciální herní režim, který optimalizuje synchronizaci zvuku a obrazu.

Nejlepší univerzální sluchátka na každý den od LAMAX

Z hlediska každodenní univerzálnosti použití v našem testu zvítězila sluchátka LAMAX Dots3 ANC, kdy za příznivou cenu získáte velmi slušnou kvalitu zvuku.

Co je charakteristické pro bezdrátová sluchátka LAMAX

Bezdrátová sluchátka LAMAX obecně vynikají velmi příznivou pořizovací cenou, za kterou nabídnou hodně muziky. I když může mít kvalita zvuku své mouchy, běžným nenáročným posluchačům bude pravděpodobně postačovat. Sluchátka zpravidla sází na provedení z plastu, které však ve většině případů působí kvalitním a bytelným dojmem. Použití plastu přitom rozhodně nebereme jako mínus, jelikož tento materiál se obecně objevuje i u mnohonásobně dražších sluchátek.

Těšit se dále můžete na bezproblémové spárování s mobilním telefonem či jiným zařízením, které je hotové raz dva. Řada modelů také vyniká po stránce dlouhé výdrže baterie, což je rozhodně pozitivní vlastností.

Některá sluchátka přes uši jsou dodávána včetně praktického audio kabelu, který vám umožní klasický drátový poslech bez ohledu na kapacitu baterie. Díky tomu si můžete užívat pohodlný poslech například v letadle či autobuse. Při poslechu s audio kabelem si rovněž můžete užívat ještě vyšší kvalitu zvuku.

Jaké funkce se u LAMAX sluchátek objevují?

Funkce LAMAX sluchátek se pochopitelně u každého modelu liší. Obecně lze tato sluchátka využívat nejen k poslechu, ale díky přítomnosti mikrofonu také k telefonování. Zejména u levnějších modelů však kvalita mikrofonu trochu pokulhává a sluchátka lze proto v tomto ohledu doporučit spíše pro příležitostné vyřízení hovoru.

Vybrané modely jsou vybaveny funkcí aktivního potlačení hluku (ANC), díky níž získáte ještě lepší zážitek z poslechu. Některá sluchátka dále nabízí i různé režimy poslechu (například herní a hudební), mezi kterými můžete přepínat. Zásluhou mikrofonu také získáte možnost pro pohodlné ovládání hlasového asistenta, jako je Google Assistant či Siri.

U námi testovaných sluchátek LAMAX není dostupná žádná mobilní aplikace, která by nabídla doplňkové funkce (jako je tomu například u značky JBL či Niceboy). Absenci mobilní aplikace lze nicméně omluvit velmi příznivou cenou, za kterou se jednotlivé modely prodávají.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

LAMAX Dots3 ANC
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram