ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka LAMAX Dots2 Play

Silné stránky
 • Sluchátka lze pohodlně vytáhnout
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Příznivá cena
 • Snadné spárování
 • Informační LED diody
Slabé stránky
 • Nepohodlné ovládání pomocí tlačítek
 • Základní kvalita zvuku
 • Absence mobilní aplikace

LAMAX Dots2 jsou cenově dostupná True Wireless sluchátka, jejichž předností je dlouhá výdrž baterie dosahující s nabíjecím pouzdrem až 37 hodin. O aktuálním stavu nabití přitom informují LED diody. K ovládání sluchátek slouží dvě multifunkční tlačítka, každé z nich se nachází na jednom sluchátku. Co všechno nás na této výbavě zaujalo?

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Při 50% hlasitosti činí výdrž sluchátek 7 hodin. Nabíjecí pouzdro poté nabídne zásobu energie na dalších 30 hodin poslechu.

Jak se sluchátka ovládají?

K ovládání slouží dvě multifunkční tlačítka. Každé z nich je umístěno na jednom sluchátku.

Jaké mají sluchátka funkce?

LAMAX Dots2 vzhledem ke své ceně nabízejí pouze to nejdůležitější. Můžete je tedy využívat k poslechu a díky přítomnosti mikrofonu také k telefonování. Za funkce jako je například aktivní potlačení hluku nebo automatické pozastavení přehrávání si budete muset připlatit.

Obsah balení a technické parametry LAMAX Dots2 Play

Bezdrátová TWS sluchátka LAMAX Dots2 Play se prodávají v menší krabičce, jejíž součástí je vše potřebné. Kromě sluchátek a dobíjecího pouzdra se dočkáte USB-C nabíjecího kabelu, 3 velikostí špuntů a manuálu.

Z technických parametrů můžeme vypíchnout podporu kodeků AAC a SBC pro bezproblémový přenos dat napříč Android i iOS zařízeními. Potěší také poměrně dlouhá výdrž baterie dosahující celkem 37 hodin.

ParametrHodnota
Typ sluchátekTrue Wireless
Rozměry nabíjecího pouzdra3,5 × 4 × 4 cm
Celková váha pouzdra se sluchátky36 g
KonektivitaBluetooth 5.1
Výdrž baterie7 hod (sluchátka), 30 hod (pouzdro)
Odolnost - stupeň krytíVýrobce neuvádí
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenční rozsah115-20 000 Hz
CitlivostVýrobce neuvádí
ImpedanceVýrobce neuvádí
MikrofonAno

Kompaktní a lehké pouzdro

Bezdrátová sluchátka LAMAX Dots2 Play nás na první pohled zaujala velmi kompaktním pouzdrem, které se pohodlně vejde do dlaně. Narozdíl od mnoha konkurenčních sluchátek nás ale překvapil jeho design, který není „plochý“ (jako např. u Niceboy HIVE Podsie 3). Pouzdro má spíše podobu krychle se zaoblenými hranami. I vzhledem ke způsobu otevírání trochu připomíná nějakou malou krabičku se šperkem.

I když pouzdro sází na malé rozměry, vzhledem ke svému designu při umístění do kapsy (např. kalhot) vytváří nevzhlednou bouli. Pouzdra s plochým designem se právě v kapse lépe schovají. Častěji jsme jej proto nosili spíše v zavazadle.

Pouzdro nemá tendenci se samovolně otvírat. Nicméně vzhledem ke konstrukci víka budete nejčastěji muset používat obě ruce. Otevření jednou rukou, jako můžete být zvyklí u jiných sluchátek s víkem v horní části, je skoro nemožné.

Uvnitř pouzdra má každé sluchátko svou vlastní nabíjecí kolébku. Po otevření máte k dispozici poměrně dost prostoru, díky čemuž se budou sluchátka dobře vytahovat i lidem s většími prsty.

Poměrně nestandardně lze umístění sluchátek v kolébce zaměnit (tzn. levé sluchátko může být i v pravé kolébce). To však bohužel může být trochu matoucí v případě, že na to zapomenete a sluchátka si následně do uší nechtěně nasadíte obráceně. Nicméně vliv na nabíjení či zastavení přehrávání při uložení sluchátek do pouzdra to nemá a v tomto směru to tedy ničemu nevadí.

Spárování s telefonem je hotové raz dva

Sluchátka je nejprve nutné vyjmout z dobíjecího pouzdra, díky čemuž se spustí režim párování. Následně je jen vyberete ze seznamu dostupných zařízení na vašem mobilním telefonu (nebo třeba počítači či tabletu). O bezproblémovou konektivitu se stará technologie Bluetooth ve verzi 5.1 a dosah činí zhruba 10 metrů. Pokud je budete chtít spárovat s novým zařízením, je třeba je nejprve od stávajícího odpojit. Tlačítkem pro párování vybavena nejsou.

Kde koupit LAMAX Dots2 Play
LAMAX Dots2 Play
Hodnocení
3.7/5

Výdrž baterie? Celkem 37 hodin

Výdrž sluchátek LAMAX Dots2 Play činí 7 hodin (s 50% hlasitostí), s nabíjecím pouzdrem poté získáte dalších 30 hodin poslechu. V rámci našeho testování se ukázalo, že hodnoty udávané výrobcem odpovídají skutečnosti. Pokud zvolíte vyšší hlasitost (např. v hlučnějším venkovním prostředí), bude výdrž baterie přirozeně nižší. Novější LAMAX Dots3 nabídnou 9 hodin poslechu + dalších 31 s nabíjecím pouzdrem.

Pokud budete chtít výdrž baterie ještě více prodloužit, můžete k poslechu využívat pouze jedno sluchátko. V takovém případě však přijdete o možnost plnohodnotného ovládání hlasitosti, jelikož jedno sluchátko slouží ke zvýšení hlasitosti, druhé ke snížení. Konkurenční Niceboy HIVE Podsie 3 nabídnou 35 hodin poslechu.

O aktuální úrovni nabití informují 4 LED diody umístěné na nabíjecím pouzdru. Kromě toho najdete LED diodu také na každém sluchátku. Pokud svítí červeně, znamená to, že se v pouzdru nabíjí. Jakmile diody zhasnou, je to pro vás signál, že jsou sluchátka plně nabitá.

K nabíjení pouzdra slouží přiložený kabel s USB-C konektorem. Jeho plné nabití trvá zhruba 1,5 hodiny.

Nabíjení pouzdra
Nabíjení pouzdra

Kvalita zvuku má určité mezery

U LAMAX Dots2 Play nás hned při prohlížení technických parametrů zaujal jejich nižší frekvenční rozsah. Zatímco v dnešní době se poměrně běžně u jiných modelů jedná o zcela dostačujících 20 až 20 000 Hz, v tomto případě výrobce uvádí 115-20 000 Hz. To znamená, že sluchátka nejsou schopny nižší frekvence reprodukovat a na kvalitě hlubokých tónů se to negativně podepíše.

Obecně bychom sluchátka Dots2 doporučili spíše nenáročným posluchačům, poslechu podcastů či sledování filmů a videí. Hodit se mohou také dětem na cesty.

Co se týče kvality zvuku, mají sluchátka své mezery, ale samozřejmě musíme stále přihlížet k jejich příznivé ceně. Nejlépe si poradí s vykreslením středních tónů, vysoké tóny i hluboké basy však pokulhávají, jak už frekvenční rozsah napovídá. Na správnou interpretaci basů má ostatně vliv i to, jak vám budou sluchátka v uších sedět (doporučujeme proto vyzkoušet i menší velikosti náušníků, které jsou součástí balení).

Z hlediska žánrů je těžké vypíchnout ty, které jsou na tom s kvalitou nejlépe. S ohledem na zmíněný frekvenční rozsah totiž zní jednotlivé skladby trochu ploše a jednotvárně a mezery jsou znát. Běžní posluchači to však s přihlédnutím k ceně sluchátkům pravděpodobně snadno odpustí a budou si například poslech populární hudby užívat bez starostí.

Sluchátka jsme otestovali také při poslechu podcastů, mluvenému slovu přitom nebylo problém porozumět. Dále jsme sluchátka vyzkoušeli při telefonování. Volanému jsme rozuměli poměrně dobře, museli jsme však zvýšit hlasitost o něco více než při běžném poslechu hudby. Bohužel mikrofon zjevně nedosahuje takových kvalit, jelikož volaný zmiňoval, že jsme zněli jakoby vzdáleně. Na rušnější ulici byla kvalita hovoru ještě horší.

Z hlediska telefonování bychom vám sluchátka doporučili spíše pro příležitostné vyřízení hovoru s vašimi blízkými. Pokud hledáte sluchátka například na dlouhé konferenční hovory, doporučujeme sáhnout po jiném modelu.

Aby byla naše recenze kompletní, nechybělo ani testování při sledování filmu. Ke zpoždění mezi zvukem a obrazem nedocházelo a s kvalitou zvuku jsme byli v tomto ohledu poměrně spokojeni.

Odolnost vůči vodě a prachu

U LAMAX Dots2 Play výrobce bohužel neuvádí, že by sluchátka byla testována na odolnost vůči vodě a prachu dle parametru IP. Nicméně v produktovém popisu najdete, že jsou sluchátka odolná vůči potu a vlhkosti, na určité druhy sportovních aktivit je tedy teoreticky využívat můžete. Navíc, pokud patříte mezi zapomnětlivé jedince, s těmito sluchátky si přijdete na své. Jejich ztráta ve fitku nebo na cestách jistě bude bolet méně než v případě mnohonásobně dražšího modelu.

Kde koupit LAMAX Dots2 Play
LAMAX Dots2 Play
Hodnocení
3.7/5

K ovládání slouží tlačítka

Na každém sluchátku je umístěno jedno tlačítko pro ovládání. Některé funkce jsou dostupné při pouhém stisknutí, k jiným je naopak potřeba tlačítko podržet po různě dlouhou dobu.

Tento způsob ovládání má však bohužel své mouchy a rozhodně se nevyrovná dotykovým ploškám. Při stisknutí tlačítka totiž v podstatě sluchátko zatlačíte hlouběji do ucha, což může být v některých případech bolestivé. Vzhledem k tomu jsme tomuto způsobu ovládání nepřišli na chuť.

Na druhou stranu toto nepohodlné ovládání se týká i některých sluchátek s dotykovými ploškami. Velmi tedy záleží na jejich kalibraci. Dotykovými ploškami nejsou vybavena ani sluchátka Niceboy HIVE Podsie 3. Najdete je například u dražších LAMAX Dots3 ANC.

Dotykové plošky
Dotykové plošky

Mobilní aplikaci nehledejte

Narozdíl od sluchátek Niceboy či JBL není dostupná žádná mobilní aplikace, která by nabídla doplňkové funkce nebo třeba možnost nastavení ekvalizérů. Sluchátka také vzhledem k atraktivní pořizovací ceně nejsou vybavena funkcí aktivního potlačení hluku.

Závěr –⁠ komu bychom sluchátka LAMAX Dots2 Play doporučili?

Bezdrátová sluchátka LAMAX Dots2 Play bychom obecně doporučili spíše nenáročným posluchačům, kteří se poohlížejí po cenově dostupné výbavě. Také se budou hodit těm, kteří například chodí cvičit a často někde ztrácí či zapomínají sluchátka. V neposlední řadě bychom model doporučili rodičům dětí, kteří chtějí náklady za sluchátka udržet co nejníže. Na poslech při dojíždění do školy se například hodí skvěle.

Kvalita zvuku má sice své mouchy, na příležitostný poslech hudby či podcastů však postačí. Kromě toho s nimi také vyřídíte hovor, i když kvalita mikrofonu příliš nenahrává dlouhým konferenčním hovorům.

Z hlediska předností sluchátek lze jistě vypíchnout dlouhou výdrž baterie. Sluchátka sama o sobě vydrží 7 hodin, s nabíjecím pouzdrem se dostanete na dalších 30 hodin poslechu. Nechybí ani informativní LED diody, které vám vždy prozradí aktuální úroveň nabití.

Spárování sluchátek je spolehlivé a jednoduché. Způsob otevírání krabičky se zpočátku může zdát trochu nevšední, na druhou stranu mají ke sluchátkům dobrý přístup i jedinci s většími prsty.

Recenze: bezdrátová sluchátka LAMAX Dots2 Play
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
 • Využití na cesty
 • Využití na sport
 • Využití v kanceláři/na telefonování
 • Využití na gaming
 • Univerzální každodenní využití
3.7

Cenově dostupná TWS sluchátka

LAMAX Dots2 jsou cenově dostupná True Wireless sluchátka, jejichž předností je dlouhá výdrž baterie dosahující s nabíjecím pouzdrem až 37 hodin. O aktuálním stavu nabití přitom informují LED diody. K ovládání sluchátek slouží dvě multifunkční tlačítka, každé z nich se nachází na jednom sluchátku. Co všechno nás na této výbavě zaujalo?

Klady

 • Sluchátka lze pohodlně vytáhnout
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Příznivá cena
 • Snadné spárování
 • Informační LED diody

Zápory

 • Nepohodlné ovládání pomocí tlačítek
 • Základní kvalita zvuku
 • Absence mobilní aplikace
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
1 komentář – Recenze: bezdrátová sluchátka LAMAX Dots2 Play
 1. Mám osobní zkušenost a co se týče telefonování a telekonferencí bych dal maximálně jednu hvězdu. Kromě toho mají velmi časté výpadky spojení, pokud je telefon v kapse.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka LAMAX Dots2 Play
LAMAX Dots2 Play
Hodnocení: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram