ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX

Silné stránky
 • Jednoduché spárování
 • Mobilní aplikace
 • Příznivá cena
 • Ekvalizéry
 • Dlouhá výdrž baterie
Slabé stránky
 • Slabší kvalita zpracování konstrukce
 • Nepříliš kvalitní výstup z mikrofonu

Bezdrátová sluchátka přes uši Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX jsou cenově dostupnou volbou na každodenní použiti i chvíle strávené cestováním. Vynikají bezproblémovou konektivitou a slušnou výdrží baterie, která dosahuje až 42 hodin. S mobilní aplikací Niceboy ION navíc dosáhnete na doplňkové funkce v podobě ekvalizérů či funkce Najít sluchátka.

Ovládání zajišťuje trojice tlačítek umístěných na pravém sluchátku. Jejich správné nahmatání poslepu je však poměrně obtížné. Nevýhodou je také pocitově nepříliš kvalitní provedení z plastu, které lze na druhou stranu s ohledem na cenu pochopit.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Výrobce uvádí, že maximální výdrž sluchátek činí 42 hodin. V rámci našeho testu jsme dosáhli úctyhodných 45 hodin.

Jak se sluchátka ovládají?

Sluchátka se ovládají pomocí 3 tlačítek, která jsou umístěna na pravém sluchátku.

Jaké mají sluchátka funkce?

Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX lze využít nejen k poslechu hudby, ale i telefonování. V mobilní aplikaci dále najdete nastavení ekvalizéru a funkci Najít sluchátka.

Pro koho jsou sluchátka vhodná?

Sluchátka se vzhledem ke své konstrukci hodí na každodennímu poslechu hudby, podcastů, sledování filmů čí příležitostnému cestování. Využívat je můžete ke ale i handsfree telefonování.

Co najdete uvnitř balení?

Bezdrátová sluchátka se prodávají v poměrně velké krabici o rozměrech 18,5 × 21,5 × 5 cm a celkové váze 264 gramů. Kromě sluchátek se dočkáte nabíjecího USB-C kabelu a návodu k použití.

Technické parametry Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX

Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX podporují kodeky AAC a SBC a jedná se tedy o dobrou volbu pro uživatele Android i Apple zařízení. Skvělou konektivitu zajišťuje technologie Bluetooth ve verzi 5.3.

ParametrHodnota
Typ sluchátekPřes uši
Způsob nabíjeníUSB-C kabel
Celková váha sluchátek153 g
KonektivitaBluetooth 5.3
Výdrž baterie42 hodin
Odolnost - stupeň krytíVýrobce neuvádí
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenční rozsah20-20 000 Hz
Citlivost101 dB/mW?
Impedance32 Ω
MikrofonAno

Univerzální sluchátka na každý den

Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX jsou sluchátka přes hlavu, u nichž se na náušnicích nachází molitan potažený pravděpodobně koženkou zajišťující příjemný pocit i při dlouhodobém nošení. O to se ostatně stará i měkká výplň, kterou najdete na sponě spojující obě klapky. Náušníky vzhledem ke své velikosti dobře obejmou a utěsní celé ucho.

Pokud budete chtít, je možné náušníky natočit na stranu. Díky tomu docílíte kompaktnějších rozměrů pro snadnější uložení například do zavazadla.

Samotná sluchátka jsou (nevyčítavě vzhledem k ceně) zhotovena z plastu, který bohužel může být náchylnější k případnému poškození. Při pádu byste totiž mohli být nemile překvapeni. Celkově tedy konstrukce nepůsobí příliš bytelně, a proto doporučujeme si k nim dokoupit pouzdro pro bezpečnější přenášení. U Niceboy HIVE Aura 4 ANC je cestovní pouzdro součástí balení.

Vzhledem k plastovému provedení se však na druhou stranu můžete těšit na poměrně nízkou váhu, která činí 153 gramů a umožňuje komfort při používání klidně i po celý pracovní den. Celkové rozměry sluchátek poté jsou 19 × 16,8 × 7,2 cm.

Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX se za nás ukázaly jako fajn volba pro lehké sportování. Používali jsme je příležitostně při procházce, kdy neměly tendenci z hlavy nijak sjíždět, naopak pevně držely na svém místě. Doporučit je lze také na delší cestování (například letadlem), kdy vám mohou být sluchátka do uší po určitém čase nepříjemná.

Připojení k telefonu je hotové raz dva

Sluchátka zapnete pomocí multifunkčního tlačítka. Následně stačí na mobilním telefonu (či jiném zařízení) přejít do sekce Bluetooth a vybrat Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX ze seznamu dostupných zařízení. Úspěšné spárování je doprovázeno zvukovým tónem. Příští připojení se provede automaticky k poslednímu připojenému zařízení. Při našem testování nastaly potíže s dosahem až v momentě, že od sebe byla obě zařízení v bytě vzdálena zhruba 10 metrů a dělily je dvoje dveře.

Výdrž baterie příjemně překvapí

Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX vynikají po stránce velmi slušné výdrže baterie. Při plném nabití si s nimi užijete až 42 hodin poslechu. Na celkovou výdrž baterie má samozřejmě vliv nastavená hlasitost. My jsme sluchátka testovali se zhruba 40% hlasitostí. V takovém případě se jejich výdrž vyšplhala až ke 45 hodinám. Jejich kapacita tedy ubývá velmi pomalu. Ještě vyšší výdrž baterie nabízí dražší Niceboy HIVE Aura 4 ANC, které vydrží hudbu přehrávat až 60 hodin.

Stav baterie jednoduše zjistíte v mobilní aplikaci Niceboy ION. Pokud se již blíží jejich vybití, bliká LED dioda červeně. Na posledních několik minut provozu také upozorňuje poměrně výrazný zvukový signál.

K nabíjení slouží přiložený nabíjecí kabel s USB-C konektorem. Plného nabití dosáhnete zhruba za 2 hodiny. Pokud zrovna tolik času nemáte (a chcete například co nejdříve vyrazit běhat), za pouhých 5 minut nabíjení si můžete užívat až 100 minut poslechu.

Kvalita zvuku je s ohledem na cenu slušná

Při výběru sluchátek je jistě rozhodujícím faktorem kvalita zvuku. Pojďme se na ni tedy podrobněji podívat. Nutno podotknout, že ji hodnotíme i s ohledem na velmi dostupnou cenu sluchátek. Sluchátka nejsou narozdíl od Niceboy HIVE Aura 4 ANC vybaveny funkcí ANC (Active Noise Cancelling).

Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX jsme otestovali při běžném poslechu hudby, sledování filmů, poslechu podcastů a také handsfree telefonování. Obecně jsou schopny dosáhnout poměrně vysoké hlasitosti a osobně pro nás byla hlasitost vyšší než zhruba 80 % již nepříjemná. Pokud se pro takové nastavení rozhodnete, hudba je již zřetelná i pro vaše okolí (například v tiché čekárně u lékaře, naopak ve většinou hlučné tramvaji cestující při takovém nastavení obtěžovat nebudete).

Kde koupit Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
Hodnocení
3.4/5

Z hlediska žánrů se sluchátka osvědčila například při poslechu popových a R&B skladeb. Překvapivě si dobře poradila i rockovými skladbami a nebo mluveným slovem v podobě podcastů. Zkrátka se jedná o šikovný univerzál.

Středy i výšky sluchátka vykreslují vzhledem k ceně, za kterou se prodávají, poměrně dobře. Samozřejmě by šlo v oblasti výšek a celkového dynamického rozsahu zapracovat, ale to už by bylo potřeba sáhnout hlouběji do kapsy. Výraznější je basová složka, což nemusí každému vyhovovat. V rámci našeho testování to však nepředstavovalo žádný problém. V každém případě můžete využít přednastavené ekvalizéry v mobilní aplikaci a charakteristiku do jisté míry upravit, případně si pak nastavit ekvalizér na míru podle vašich preferencí.

Frekvenční rozsah je u těchto sluchátek zcela dostačující a činí 20 až 20 000 Hz. Sluchátka dobře obstála nejen při poslechu hudby, ale i mluveného slova (podcastům, které se typicky nahrávají ve studiu, šlo dobře rozumět). Při sledování filmů jsme nezaznamenali žádné zpoždění mezi obrazem a zvukem. Méně čitelná byla však ambientní hudba na pozadí a zvukové efekty typu kdy se v určitých scénách dálce ozývala bouře.

Sluchátka také dobře poslouží při hraní počítačových her za předpokladu, že nepotřebujete komunikovat s ostatními hráči.

Co se týče telefonování, druhé straně jsme rozuměli bez potíží. Na rušnější ulici bylo třeba z pochopitelných důvodů hlasitost zvýšit. Na druhou stranu kvalita mikrofonu již tak skvělá není. Druhá strana kvalitu hovoru komentovala tak, že nás slyšela tlumeně, jakoby z dálky a že byly v hovoru poměrně výrazné ruchy okolí. Na příležitostné vyřízení hovoru vám tedy pravděpodobně stačit budou, nicméně například pro dlouhé konferenční hovory, zejména pak v hlučném prostředí, sluchátka doporučit nelze.

Mírně negativně hodnotíme izolaci od okolí. Sluchátka by mohla vyvíjet lehce vyšší přítlak a tím poslechový učinit intenzivnějším. Na druhou stranu velmi malý přítlak přispívá ke komfortu při dlouhodobém používání.

Jak je na tom odolnost vůči prachu a vodě?

U bezdrátových sluchátek je obecně důležitým parametrem také jejich odolnost vůči prachu a vodě pro pohodlné použití ve venkovním prašném prostředí či za mírného deště. U Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX jsme však bohužel tuto informaci na webu výrobce nenašli.

Ovládání má své mouchy

K ovládání sluchátek slouží několik tlačítek, která se nachází pouze na pravém sluchátku. Jejich prostřednictvím lze upravovat hlasitost a přepínat na předchozí či následující skladbu. Kromě toho se zde nachází jedno multifunkční tlačítko (např. pro pozastavení, opětovné spuštění přehrávání hudby či spuštění hlasového asistenta).

Sluchátka podporují hlasové asistenty Siri a Google Assistant. K jejich spuštění je ale třeba dvakrát stisknout multifunkční tlačítko. Zvolání Hey Siri nám bohužel nefungovalo a sluchátka na něj nijak nereagovala.

Tlačítka jsou však umístěna velmi blízko u sebe a pokud máte sluchátka nasazena na uších, budete si muset zvyknout na jejich rozložení abyste byli schopni nahmatat správnou volbu. Často se nám stávalo, že jsme mačkali jiný plastový výstupek na sluchátku, než samotné tlačítko. Podle nás by trošku větší smysl by dávalo, pokud by byla tlačítka rozdělena (dále od kloubu a konektoru, které vás můžou zmást) na pravé i levé sluchátko a funkce byly odděleny. Tak tomu však není a po pár špatných pokusech jsme ovládání prostřednictvím sluchátek v podstatě vzdali a používali raději telefon. Stejně je tomu i u Niceboy HIVE Aura 4 ANC ale také u konkurenčních, násobně dražších sluchátek Sony, která mají tlačítka ještě menší a ve větším počtu.

Ovládání je poměrně obtížné
Na ovládání po hmatu si budete muset zvyknout

Mobilní aplikace nabízí doplňkové funkce

Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX lze používat společně s mobilní aplikací Niceboy ION (dostupná v Google Play i App Store). V ní uvidíte například aktuální stav baterie. Dále můžete využít funkci Najít sluchátka, díky níž zjistíte jejich poslední známou polohu (respektive polohu telefonu při jejich posledním použití). Abyste sluchátka například doma lépe našli, můžete si zapnout, aby začala vydávat zvukovou signalizaci (například, když je někde zapnuté odložíte). Jakmile se sluchátka vypnou, signalizaci spustit nelze. Praktické využití této funkce tedy má své limity.

V mobilní aplikaci si dále můžete nastavit některý z dostupných ekvalizérů pro specifické hudební žánry (pop, rock, folk, klasická hudba, country, jazz, jemné basy a jemné výšky) nebo zvolit vlastní nastavení. Pokud si s nastavováním ekvalizéru nechcete lámat hlavu, lze využít výchozí režim.

Nastavení vlastního ekvalizéru se na první pohled zdá být velice promyšlené a navíc se dá přizpůsobit levému i pravému uchu. Nám však nepřišlo intuitivní z toho důvodu, že se nejedná o klasické posuvníky napříč frekvenčními pásmy, najít tak to správné nastavení zabere nějaký čas a pravděpodobně budete muset použít zápisník, abyste levý i pravý reproduktor nastavili shodným způsobem.

V případě posunů ekvalizéru do extrému také dochází k výraznému zkreslení zvuku a to jak u vlastního ekvalizéru tak i u těch přednastavených. V praxi se vám tak pravděpodobně osvědčí používaní pár přednastavených ekvalizérů nebo případná mírná korekce zvuku pomocí vlastního nastavení.

Kde koupit Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
Hodnocení
3.4/5

Mobilní aplikaci lze využít také k nastavení vlastního ekvalizéru, což umožňují například i sluchátka do uší Niceboy HIVE Podsie 3.

Nejplnějšího zvukového zážitku jsme dosáhli s ekvalizérem pop, díky kterému zněly velmi dobře i jiné než vyloženě popové skladby. Osvědčilo se nám také používání výchozího ekvalizéru.

Závěr – komu bychom sluchátka Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX doporučili?

Bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX bychom doporučili osobám, které se poohlíží po univerzálních sluchátkách na každý den za příznivou cenu. Tou je částečně omluveno jejich zpracování z plastu, které nepůsobí příliš bytelným dojmem. Na druhou stranu se dočkáte bezproblémového spárování s telefonem a dlouhé výdrže baterie, která podle výrobce dosahuje až 42 hodin (v rámci našeho testu to bylo 45 hodin).V mobilní aplikaci na vás také čekají doplňkové funkce v podobě ekvalizérů či funkce Najít sluchátka.

Při našem testování se jako nevýhoda ukázalo tlačítkové ovládání umístěné pouze na pravém sluchátku, kdy je poměrně obtížné poslepu správné tlačítko nahmatat. Sluchátka rovněž nelze kvůli horšímu mikrofonu příliš doporučit na časté telefonování a konferenční hovory.

Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
 • Využití na cesty
 • Využití na sport
 • Využití do kanceláře/na telefonování
 • Využití na gaming
 • Univerzální každodenní využití
3.4

Cenově dostupná sluchátka

Bezdrátová sluchátka přes uši Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX jsou cenově dostupnou volbou na každodenní použiti i chvíle strávené cestováním. Vynikají bezproblémovou konektivitou a slušnou výdrží baterie, která dosahuje až 42 hodin. S mobilní aplikací Niceboy ION navíc dosáhnete na doplňkové funkce v podobě ekvalizérů či funkce Najít sluchátka.

Ovládání zajišťuje trojice tlačítek umístěných na pravém sluchátku. Jejich správné nahmatání poslepu je však poměrně obtížné. Nevýhodou je také pocitově nepříliš kvalitní provedení z plastu, které lze na druhou stranu s ohledem na cenu pochopit.

Klady

 • Jednoduché spárování
 • Mobilní aplikace
 • Příznivá cena
 • Ekvalizéry
 • Dlouhá výdrž baterie

Zápory

 • Slabší kvalita zpracování konstrukce
 • Nepříliš kvalitní výstup z mikrofonu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.6/5 - (5 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
 1. Od spolecnosti Niceboy mám robo vysavač, smart váhu a špunty do uší. Spunty se pomalu a jiste odporoučely cca 7 měsíců, od odpojovani se, vypínání až po nekomunikaci s aplikací v mobilu, nekvalitni mikrofon až po jemné chrastění při přehrávání rockové muziky. Dovršil to ,, kvalitní plast,, ze kterého je krabicka na dobijeni. Pomalu a jistě se rozkládádal. Zvuk byl, za tu cenu nic moc. Za mě sluchátka od této firmy NEe. Uvidíme, co další spotřebiče.

 2. Dobrý den,
  mrzí nás vaše negativní zkušenost s našimi Niceboy sluchátky. Je možné, že se vám do rukou dostal vadný kus.. Omlouváme se a doporučujeme reklamaci u prodejce. Hezký den přeje Jakub z Niceboye

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
Hodnocení: 3.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram