ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3 ANC

Silné stránky
 • Atraktivní cena
 • Efektivní potlačení hluku
 • Pohodlné při delším nošení
 • Vhodné pro sport
 • Jednoduché používání
 • Dlouhá výdrž
 • Drobné pouzdro
Slabé stránky
 • Absence ekvalizéru
 • Horší dostupnost dotykových ploch
 • Při vyšší hlasitosti klesá kvalita zvuku

Bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3 ANC nabízejí za svou cenu slušnou kvalitu zvuku s akcentovanou basovou složkou, efektivní ANC a výdrž na baterii konkurující prémiovým sluchátkům. Pouzdro má kompaktní rozměry a díky vestavěné baterii výrazně prodlužuje dobu poslechu.. Sluchátka jsou pro svůj bohatý basový projev ideální pro poslech elektronické hudby a díky ANC a dlouhé výdrži vás nezklamou ani během cestování.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jak dlouho vydrží sluchátka LAMAX Dots3 ANC na jedno nabití?

Během našeho testování vydržela sluchátka na jedno nabití 9,5 hodiny s 50% hlasitostí a deaktivovaným ANC. V případě 80% hlasitosti a aktivního ANC klesla výdrž na baterii na 6 hodin.

Mají sluchátka funkci pro aktivní potlačení hluku?

Ano, jak už název sám napovídá, sluchátka tuto funkci nabízejí. Kromě aktivního potlačení máte k dispozici režim Transparency, díky kterému neztratíte kontakt s okolím.

Jaké funkce nabízí LAMAX Dots3 ANC?

Nabídka funkcí je vzhledem k absenci ovládací aplikace mírně omezená. Kromě výše zmíněného ANC a režimu Transparency nabízí sluchátka navíc už jen herní a hudební režim.

Podobně jako u konkurenčních bezdrátových sluchátek, balení LAMAX Dots3 ANC nabízí jen to nezbytné. Naleznete v něm samotná sluchátka, nabíjecí pouzdro, špunty velikosti S, M a L, nabíjecí kabel a uživatelskou dokumentaci.

Technické parametry sluchátek LAMAX Dots3 ANC

Vzhledem k cenovému zařazení sluchátek LAMAX Dots3 ANC nemáme v souvislosti s technickými parametry žádné výhrady. Nejedná se ale o jediné vlastnosti True Wireless sluchátek, která by vás měly zajímat před jejich koupí. Pokud vás zajímá více informací o bezdrátových sluchátkách, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat bezdrátová sluchátka, nebo si přečtěte naše recenze konkrétních sluchátek.

ParametrHodnota
Typ sluchátekTrue Wireless
Rozměry nabíjecího pouzdra6 x 2,5 x 4,1 cm
Celková váha pouzdra se sluchátky35 g
KonektivitaBluetooth 5.3
Výdrž na baterii10 hodin
Odolnost – stupeň krytíVýrobce neuvádí
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenční rozsah20 Hz – 20 kHz
CitlivostVýrobce neuvádí
ImpedanceVýrobce neuvádí
MikrofonAno

Z hlediska designu máme výhrady

Sluchátka Dots3 ANC jsou na první pohled tradičními bezdrátovými sluchátky v matném provedení. Jakmile si ale sluchátka vložíte do uší zjistíte, že jejich tvar není ideální. Dotyková plocha s logem výrobce, která je v uchu orientována mírně směrem k temeni a dolů, je zároveň dotykovou plochou pro ovládání.

V kancelářském nebo domácím prostředí je ovládání ještě poměrně dostupné. Jakmile jsme se ale se sluchátky vybrali sportovat, jen zřídkakdy se nám podařilo trefit plochu tak, aby zaznamenala náš příkaz. U levnějších sluchátek Dots3 bez ANC jsme se s podobným problémem nesetkali. Důvodem je, že jsou menší a dotyková plocha je orientována rovnoběžně s uchem.

Na druhé straně oceňujeme, že se otisky prstů udržují na dotykových plochách jen minimálně, což je výhodou oproti lesklým plochám na sluchátkách Dots3, které jsou na doslova magnetem na otisky.

Navzdory výše uvedeným nedostatkům oceňujeme pohodlí, které s sebou používání LAMAX Dots3 ANC přináší. Ani při dlouhodobém používání nebylo nutné sluchátka vyjmout z uší a dát si na chvíli pauzu od poslechu. Musíme však doplnit, že našemu testerovi obecně špunty nepřekážejí, takže jiní uživatelé mohou pocit z používání hodnotit odlišně.

Kvalita zpracování sluchátek a jejich pouzdra je ale na dobré úrovni. Přestože pouzdro působí spíše praktickým než luxusním dojmem, jeho pant nevrže a víko doléhá bez problémů. Pouzdro je doplněno LED indikátorem, který během nabíjení bliká a po dosažení 100 % přestane svítit úplně.

Vkládání sluchátek do pouzdra je z hlediska ergonomie pohodlné. Při vkládání nám v prstech neklouzaly, ale vzhledem k tomu, že jsou si sluchátka tvarově velmi podobná, častokrát se stalo, že jsme vkládali nesprávné sluchátko do nesprávného slotu.

Výdrž na baterii nás příjemně překvapila

Výrobce uvádí v souvislosti s výdrží na baterii hned několik údajů. V případě hlasitosti 50 % mají sluchátka vydržet na jedno nabití 10 hodin a v případě 80 % 7,5 hodiny. Po našem testování můžeme potvrdit, že tyto hodnoty nejsou daleko od reality.

V redakci vydržela sluchátka při 50% hlasitosti bez ANC přibližně 9,5 hodiny a při 80 % necelých 7 hodin. Zapnutí ANC pak zkrátilo výdrž baterie na 8,5 hodiny při 50 % a 6 hodin při 80% hlasitosti. Ve výsledku tak hodnotíme výdrž na jedno nabití velmi pozitivně. Díky její kombinaci s efektivním ANC vám sluchátka přijdou vhod i během kratších kontinentálních letů nebo cestování vlakem.

80% hlasitost považujeme u sluchátek LAMAX Dots3 ANC za hranici, po které je zvuk již poměrně nepříjemný. U této hraniční hlasitosti jsme vydrželi sluchátka používat jen několik minut.

Díky pouzdru s 350 mAh baterií může výdrž sluchátek narůst až na 42 hodin, což hodnotíme pozitivně. Nabíjení sluchátek z 0 na 100 % vám zabere přibližně 2 hodiny. Pouzdru zabere nabíjení na 100 % přibližně 1,5 hodiny, přičemž nepodporuje rychlonabíjení.

Funkce sluchátek LAMAX Dots3 ANC

Pro používání sluchátek Dots3 ANC s jakýmkoli zdrojovým zařízením vám stačí jen Bluetooth připojení. Žádnou aplikaci na ovládání nebo úpravu zvuku neočekávejte. Na jedné straně je tak používání sluchátek velmi jednoduché, ale zároveň tak nejsou dostupné žádné pokročilé funkce. Mezi funkcemi sluchátek tak najdete jen ANC a různé režimy přehrávání.

ANC – Aktivní potlačení hluku

Funkci potlačení hluku jsme se rozhodli otestovat v letadle, které nabízí směs souvislého hluku a občasných neočekávaných hlášení či jiných rušivých zvuků. U aktivního ANC byl poslech hudby pohodlný a v podstatě ničím nerušený. Během našeho 2hodinového letu jsme tak mohli v klidu pracovat i přes okolní hluk. V méně předvídatelném prostředí (rušná ulice) byla efektivita ANC nižší, přesto nás vzhledem k ceně příjemně překvapila.

Kde koupit LAMAX Dots3 ANC
LAMAX Dots3 ANC
Hodnocení
3.9/5

ANC můžete samozřejmě zcela deaktivovat nebo můžete zvolit režim Transparency. Druhý zmiňovaný režim ponechává zvolenou hlasitost médií a přidává k nim okolní zvuky. Název režimu sice našeptává, že jej můžete využít k vedení rozhovorů s osobami kolem, ale v praxi bychom ho spíše přirovnali k režimu Ambient Aware u sluchátek JBL. O svém okolí tak budete mít přehled, ale pro rozhovor stejně raději pozastavíte médium nebo sluchátko jednoduše vyndáte.

Herní a hudební režim

Režimy přehrávání se liší svou odezvou. Herní režim nabízí kratší odezvu mezi sluchátky a zdrojovým zařízením, aby byl váš reakční čas co nejkratší. Kratší odezvu zajišťuje mírné vyrovnání křivky výchozího ekvalizéru. Jinými slovy, režim mírně sníží basy a výšky a odezva je ve výsledku skutečně kratší. Režim je vhodný nejen pro hraní, ale také sledování filmů, kdy oceníte lepší synchronizaci zvuku s videem. Pro hudební režim je pak charakteristická kvalita zvuku, kterou si popíšeme v následující kapitole.

Ovládání sluchátek je dotykové

Ovládání LAMAX Dots3 ANC mají na starosti jen dotykové plochy s logem výrobce. Pomocí gest můžete spouštět a pozastavovat přehrávání, měnit hlasitost přeskakovat skladby či sluchátka vypínat a zapínat. Tři klepnutí na pravé sluchátko umožňují měnit režimy potlačení hluku a na levém sluchátku zase herní a hudební režim. Jak jsme již zmínili v kapitole ohledně designu sluchátek, na ovládání si budete muset chvíli zvykat, a to hlavně při sportovních aktivitách.

Sluchátka nenabízejí funkci Autostop, která by automaticky pozastavila přehrávání po vyjmutí sluchátek z uší. Zároveň se na mám několikrát stalo, že jsme při vkládání sluchátek do pouzdra opět spustili přehrávání. Na druhé straně oceňujeme, že se sluchátka automaticky spustí po vyjmutí z pouzdra.

Zvuk je charakteristický výraznou basovou složkou

10mm měniče sluchátek nabízejí kvalitu zvuku, kterou ocení především posluchači elektronické hudby a hudby bohaté na basy. Akcentované basové frekvence mírně překrývají středy a výšky. Tyto frekvence jsou nejčistší do hlasitosti 70 %. Při vyšší hlasitosti je zvuk doplněn výraznějším šumem a vyšší frekvence zároveň více splývají.

Aktivace resp. deaktivace ANC kvalitu zvuku výrazně neovlivňuje. Upravuje v podstatě jen zvuky, které uslyšíte kromě přehrávaného média.

Se sluchátky si tak užijete většinu moderních hudebních žánrů, především pop a elektro. Při nižší hlasitosti si můžete užít instrumentální žánry s vokály, jako například rock, punk, new wave, country či reggae. Sluchátka vás svým zvukem mohou překvapit během sledování filmů s pohlcujícím soundtrackem. Opět ale musíme zmínit, že při vyšší hlasitosti se postupně vytrácí čistota výšek a středů.

Zvuk si nejvíce užijete v hudebním režimu, který je založen na dynamičtějším ekvalizéru. V případě herního režimu je sice odezva kratší, ale ekvalizér vyhlazenější, takže zvuk mírně ztrácí na dynamice. Další režimy nebo možnost deaktivace jakéhokoli režimu dostupné nejsou.

Během testování jsme ohodnotili také kvalitu nahrávaného zvuku. Pro tento účel je každé sluchátko vybaveno trojicí mikrofonů. Jejich kvalita je na vysoké úrovni. Dobře izolovali okolní hluk jako rušný provoz či vítr. Vyřizování hovorů tak nebude pro sluchátka nejmenší problém.

Závěr – komu bychom bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3 ANC doporučili?

Výraznější basy, velmi slušná výdrž, efektivní ANC a kompaktní pouzdro – to jsou vlastnosti bezdrátových sluchátek LAMAX Dots3 ANC, které předurčují jejich úspěch na trhu. Sluchátka bychom v první řadě doporučili sportovcům, kteří si výkon spojují s dynamickou elektronickou hudbou. Během sportu dále oceníte pohodlí sluchátek a fakt, že navzdory svým rozměrům nevypadávají z uší. Na druhé straně může být limitující orientace dotykových ploch. Jejich trefování si budete muset předem „nacvičit“.

Díky dlouhé výdrži a aktivnímu potlačení hluku doporučujeme sluchátka také kontinentálním cestovatelům. Zmíněné vlastnosti oceníte také na své cestě do práce či do školy v rušném velkoměstě. Z hlediska zvuku můžete očekávat výrazný basový projev, který mírně zastiňuje výšky a středy. Při střední hlasitosti sice nejde o výrazný problém, ale pokud se rozhodnete „odvázat“ a hlasitost přesáhne 70 %, začnou středy a výšky splývat a přidá se k nim mírný šum.

Recenze: bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3 ANC
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
 • Využití na cesty
 • Využití na sport
 • Využití do kanceláře/na telefonování
 • Využití na gaming
 • Univerzální každodenní využití
3.9

Cenově dostupná sluchátka s ANC a různými režimy přehrávání

Bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3 ANC nabízejí za svou cenu slušnou kvalitu zvuku s akcentovanou basovou složkou, efektivní ANC a výdrž na baterii konkurující prémiovým sluchátkům. Pouzdro má kompaktní rozměry a díky vestavěné baterii výrazně prodlužuje dobu poslechu.. Sluchátka jsou pro svůj bohatý basový projev ideální pro poslech elektronické hudby a díky ANC a dlouhé výdrži vás nezklamou ani během cestování.

Klady

 • Atraktivní cena
 • Efektivní potlačení hluku
 • Pohodlné při delším nošení
 • Vhodné pro sport
 • Jednoduché používání
 • Dlouhá výdrž
 • Drobné pouzdro

Zápory

 • Absence ekvalizéru
 • Horší dostupnost dotykových ploch
 • Při vyšší hlasitosti klesá kvalita zvuku
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3 ANC
LAMAX Dots3 ANC
Hodnocení: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram