ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Aura 4 ANC

Silné stránky
 • Slušná kvalita zvuku
 • Skvěle sedí na uších
 • Bezproblémová konektivita
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Mobilní aplikace
Slabé stránky
 • Ovládání umístěné pouze na jednom sluchátku
 • Horší kvalita mikrofonu
 • Uvítali bychom vyšší kvalitu zpracování

Bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Aura 4 ANC zaujmou svou příznivou cenou a slušnou kvalitou zvuku. Na jedno nabití vydrží přehrávat hudbu až 60 hodin, což je opravdu úctyhodné číslo. Navíc se dodávají včetně praktického pouzdra a podporují funkci ANC pro aktivní potlačení hluků. Díky tomu jsou skvělou volbou pro cestování, například v letadle přijdou vskutku vhod.

K ovládání slouží několik tlačítek umístěných na pravém sluchátku. Vzhledem ke své povaze je však těžké tlačítka poslepu nahmatat v případě, že máte sluchátka na uších. Za nevýhodu lze považovat také trochu horší kvalitu mikrofonu, vzhledem k tomu bychom sluchátka nedoporučili pro dlouhé konferenční hovory, ale spíše jen pro příležitostné zavolání.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Při 50% hlasitosti bez zapnuté funkce ANC dosahuje výdrž baterie až 60 hodin, se zapnutou funkcí ANC se jedná maximálně o 30 hodin.

Jak se sluchátka ovládají?

K ovládání sluchátek slouží 3 tlačítka a 1 posuvník, které jsou umístěny na pravém sluchátku.

Jaké mají sluchátka funkce?

Sluchátka lze využívat nejen k poslechu hudby, ale i telefonování, kdy oceníte funkci ANC. V mobilní aplikaci lze využívat nejrůznější ekvalizéry a také funkci Najít sluchátka.

Pro koho jsou sluchátka vhodná?

Vzhledem ke své konstrukci se sluchátka hodí zejména na cestování, čemuž ostatně nahrává i přítomnost cestovního pouzdra a již zmíněné technologie pro aktivní potlačení hluku. Doporučujeme je také pro dynamické druhy sportů či sledování filmů.

Co se skrývá uvnitř balení?

Bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Aura 4 ANC se prodávají v poměrně velké a zároveň lehké krabici. Její rozměry činí 22,5 × 19 × 10,5 cm a váha dosahuje 625 gramů. Po otevření se vám naskytne pohled na polstrovaný obal, ve kterém se ukrývají samotná sluchátka, napájecí kabel, audio kabel s 3,5mm jack konektorem, adaptér s dvojitým 3,5mm jack konektorem pro připojení v letadle a návod k použití.

Technické parametry Niceboy HIVE Aura 4 ANC

Bezdrátová sluchátka zaujmou bezproblémovou konektivitou. Díky podpoře kodeků AAC a SBC je lze doporučit majitelům iPhonů i Android zařízení. Velikost měniče činí 40 mm a i jeho zásluhou se postarají o skvělý zážitek z poslechu hudby.

ParametrHodnota
Typ sluchátekPřes uši
Způsob nabíjeníUSB-C kabel
Celková váha sluchátek277 g
KonektivitaBluetooth 5.2
Výdrž baterie60 hodin
Odolnost - stupeň krytíVýrobce neuvádí
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenční rozsah20-20 000 Hz
Citlivost97 dB/mW?
Velikost měniče40 mm
Impedance32 Ω
MikrofonAno

Díky pouzdru je využijete na cestách

Předností těchto bezdrátových sluchátek je bezpochyby přítomnost polstrovaného pouzdra, díky kterému je lze snadno a především bezpečně přenášet. Uvnitř pouzdra se totiž nachází praktická síťka, která poslouží například pro skladování kabelů.

Sluchátka si můžete vzít s sebou například do batohu, kufru či jiného zavazadla, aniž byste se museli tolik obávat o jejich poškození. Tomu ostatně nahrává i celková konstrukce sluchátek přes hlavu, která je pro delší poslech ideální v případě, že vás ze špuntových sluchátek bolí uši.

Díky přítomnosti kabelu s 3,5mm jack konektorem s adaptérem můžete s touto výbavou sledovat filmy na palubních počítačích v letadlech, vlacích či autobusech, aniž byste si museli půjčovat erární sluchátka. Zároveň lze tímto způsobem sluchátka použít i v případě, že jsou vybitá.

Náušníky lze natočit tak, aby měla sluchátka kompaktní rozměry a do pouzdra se dobře vešla.

Hmotnost Niceboy HIVE Aura 4 ANC činí 277 gramů, což je o něco více než u Niceboy HIVE 3 Prodigy MAX (s váhou pouhých 153 gramů). Pořád se však nejedná o nijak zásadní zátěž a během testu nás ani při celodenním nošení hlava nebolela. Sluchátka totiž nemají tendenci tlačit a na hlavě překážet. Rozměry sluchátek činí 20 × 9,5 × 15 cm.

Z hlediska materiálu se dočkáte plastového provedení, které však působí bytelnějším dojmem než u levnějších Niceboy HIVE 3 Prodigy MAX.

O pohodlí při nošení se stará polstrovaná spona spojující obě klapky. Měkkou výplň najdete také u obou náušníků, kde je potažena pravděpodobně koženkou. Vzhledem ke své velikosti dobře utěsní celé ucho, aniž by sluchátka kdekoliv tlačila.

Kde koupit Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Hodnocení
3.7/5

Připojení k telefonu je otázkou chviličky

O bezproblémovou konektivitu s telefonem či jiným zařízením se stará technologie Bluetooth ve verzi 5.2. Připojení je velmi snadné a rychlé. Stačí jen sluchátka zapnout a v telefonu je vybrat ze seznamu dostupných zařízení. Příště se již automaticky připojí k poslednímu připojenému zařízení.

Co se týče dosahu, ten je poměrně slušný. Při běžném použití v bytě rozhodně nemusíte mít telefon a sluchátka bezprostředně vedle sebe. Spíše naopak. My jsme problémy s připojením zaznamenali až v okamžiku, kdy obě zařízení dělily dvoje dveře a byly od sebe vzdáleny zhruba 10 metrů.

Niceboy HIVE Aura 4 ANC také podporují NFC a měla by tedy umožňovat připojení k podporovanému zařízení pouhým přiblížením (např. jako u AirPods). My jsme sluchátka párovali s iPhonem 11 a bylo nutné postupovat klasicky výběrem sluchátek z dostupných zařízení v dosahu.

Výdrž baterie? Výjimečných 60 hodin

Výdrž baterie se odvíjí od toho, jakou hlasitost si zvolíte a zda budete používat funkci ANC. Při 50% hlasitosti bez zapnuté funkce ANC dosahuje výdrž baterie až skoro neuvěřitelných 60 hodin, se zapnutou funkcí ANC se jedná o maximálně 30 hodin. ANC má samozřejmě vliv na výstup sluchátek, více na toto téma naleznete v kapitole níže.

My jsme sluchátka testovali s hlasitostí nastavenou na zhruba 40 % a zapnutou funkcí ANC. V takovém případě celková výdrž činila slušných 28 hodin. Lze proto říct, že hodnoty deklarované výrobcem víceméně odpovídají realitě.

K nabíjení slouží přiložený napájecí kabel s USB-C konektorem. Jeho výhodou je dostatečná délka, díky níž je nabíjení pohodlné a sluchátka například u elektrické zásuvky nevisí. Plného nabití dosáhnete zhruba za 3 hodiny. Funkci rychlonabíjení bohužel nepodporují.

Kvalita zvuku, ANC a telefonování

Sluchátka jsme otestovali v několika různých situacích, abychom dokázali co nejlépe zhodnotit kvalitu jejich zvuku. Vyzkoušeli jsme je proto při běžném poslechu hudby, podcastů, sledování filmů i telefonování.

Frekvenční rozsah sluchátek činí zcela dostačujících 20 až 20 000 Hz. Zásluhou citlivosti 97 dB/mW dosahují velmi slušné maximální hlasitosti. Nejčastěji jsme je používali s maximální hlasitostí 50 %. Nastavení na více než 70 % již bylo poměrně nepříjemné. V takovém případě již hudbu velmi dobře uslyší i vaše okolí.

Co se týče kvality zvuku, sluchátka si na svou cenu dobře poradí s vykreslením výšek, basů i středních tónů. A to hlavně v případě s aktivním ANC. Pokud vám nebude výchozí nastavení vyhovovat, lze si dopomoct ekvalizéry v mobilní aplikaci. Sluchátka jsou z hlediska žánrů velmi univerzální. Při sledování filmů není patrné zpoždění mezi zvukem a obrazem a stejně tak jsme neměli potíže dobře porozumět mluvenému slovu v rámci poslechu podcastů. Narozdíl od Niceboy HIVE 3 Prodigy MAX nejsou sluchátka tak přebasovaná a zvuk působí více vyváženě Doporučit je lze také pro gaming. Ale v tomto ohledu se budou hodit spíše pro osoby, které si při hraní nepotřebují volat s ostatními spoluhráči.

ANC

Díky své konstrukci nabízí sluchátka velmi dobré pasivní potlačení hluků okolí tím, jak přiléhají k hlavě. Aktivací funkce ANC se samozřejmě potlačení okolního hluku ještě zvýší. Nutno dodat, že rozdíl není příliš velký a tedy odhlučnění není úplně stoprocentní. To však má i své pozitivní dopady, kdy na uši není vyvíjen nepříjemný tlak jako u jiných sluchátek, kde je efekt ANC výraznější. Pokud například budete chtít sluchátka používat při práci a kolegové na vás promluví, bez problémů je uslyšíte.

Kde koupit Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Hodnocení
3.7/5

ANC jde aktivovat i v případě, kdy jsou sluchátka vypnuta a nepoužíváte je k poslechu. Za to si Niceboy určitě zaslouží pochvalu. Sluchátka tak lze použít například pro odstínění šumu při cestování v letadle. Posuvné tlačítko pro aktivaci ANC byste však neměli ponechat v aktivní poloze, pokud sluchátka nepoužíváte, jinak byste mohli být nemile překvapeni vybitou baterií.

Nepřekvapivě má ANC dopad také na kvalitu zvuku. V rámci našeho testu jsme zpravidla ANC ponechávali aktivní z toho důvodu, že zvuk byl zkrátka lepší. Při deaktivaci ANC jsme zaznamenali "udušení" výšek a středů, zvuk se tak jevil příliš basový a s nízkým dynamickým rozsahem.

Mikrofon

Funkce ANC však přijde vhod při telefonování, kdy lépe uslyšíte druhou stranu, a to i na rušnější ulici. Na druhou stranu mikrofon má u těchto sluchátek své mouchy. Druhá strana, které jsme telefonovali, nás slyšela trochu přidušeně a ne vždy zcela správně porozuměla každému slovu. Vzhledem k tomu bychom sluchátka nedoporučili pro dlouhé konferenční hovory. Příležitostně s nimi ale hovor vyřídíte.

Odolnost vůči prachu a vodě

U sluchátek může být důležitým parametrem také jejich odolnost vůči prachu a vodě. Přece jen je typicky chcete používat i ve venkovním prostředí a sluchátka by měla zvládnout i pár kapek vody v případě deště. U Niceboy HIVE Aura 4 ANC však výrobce informace o odolnosti vůči vodě a prachu neuvádí.

Jak se sluchátka ovládají

K ovládání sluchátek slouží tři tlačítka nacházející se pouze na pravém sluchátku. Uprostřed najdete multifunkční tlačítko, vedle něj se poté nachází tlačítka pro snížení a zvýšení hlasitosti či přepnutí na předchozí či následující skladbu.

Stejně jako u HIVE 3 Prodigy MAX jsme však měli problém si na tento způsob ovládání zvyknout. Tlačítka se poslepu hůře nahmatávají a ovládání není tak intuitivní, jako například u dotykových plošek. Větší smysl by mělo tlačítka rozdělit na pravé i levé sluchátko a funkce tak oddělit. V tomto případě se nám bohužel stávalo, že jsme často omylem stiskli jiné tlačítko.

Kromě tlačítek na pravém sluchátku najdete také posuvník sloužící pro zapnutí/vypnutí funkce ANC. Ten se vzhledem ke svému odlišnému posuvnému provedení nahmatává poměrně snadno.

Sluchátka také podporují hlasové asistenty Siri a Google Assistant. Ke spuštění hlasového asistenta je třeba dvakrát stisknout multifunkční tlačítko. Na zvolání Hey Siri bohužel v našem případě sluchátka nereagovala.

Mobilní aplikace nabízí doplňkové funkce

Pokud chcete dosáhnout na maximum funkcí, je třeba si stáhnout mobilní aplikaci Niceboy ION (dostupná v Google Play i App Store). V ní například uvidíte, kolik procent baterie sluchátkům ještě zbývá.

Kromě toho můžete využít funkci Najít sluchátka, díky které zjistíte poslední známou polohu sluchátek (respektive polohu telefonu při jejich posledním použití). Pokud náhodou nebudete moct sluchátka najít (například doma), můžete si nastavit, aby začala vydávat zvukovou signalizaci.

V mobilní aplikaci dále najdete několik ekvalizérů pro specifické hudební žánry (pop, rock, folk, klasická hudba, country, jazz, jemné basy a jemné výšky). Ne vždy asi budete chtít ekvalizér přepínat, my jsme často sluchátka používali ve výchozím nastavení. Případně si můžete nastavit vlastní ekvalizér. Skvělého hudebního zážitku jsme dosáhli také s režimem pop, který nabízí barvitý a skvěle vykreslený zvuk.

Pokud hledáte bezdrátová sluchátka s vysokou kvalitou zpracování, potlačením hluku a pokročilými funkcemi jako Bluetooth multipoint, vyzkoušejte Sony WH-CH720N.

Závěr – komu bychom sluchátka Niceboy HIVE Aura 4 ANC doporučili?

Sluchátka Niceboy HIVE Aura 4 ANC bychom doporučili osobám, které se poohlíží po výbavě s dlouhou výdrží baterie a slušnou kvalitou zvuku za rozumnou cenu. Skvěle poslouží pro každodenní poslech hudby, sledování filmů či hraní her. Také bychom je doporučili pro cestování, kdy oceníte jejich konstrukci a obal pro bezpečné skladování.

Při telefonování oceníte funkci aktivního potlačení hluku, na druhou stranu kvalita mikrofonu není úplně špičková a při našem testování měla druhá strana potíže nám ve všech případech správně porozumět. Pro časté telefonování tedy ideální volbou nejsou. Za nevýhodu lze používat také tlačítkové ovládání umístěné pouze na pravém sluchátku, kdy může být obtížné poslepu nahmatat správnou volbu.

Kde koupit Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Hodnocení
3.7/5

S mobilní aplikací Niceboy ION se můžete těšit na další nabídku funkcí v podobě ekvalizérů, zobrazení stavu baterie a funkce Najít sluchátka.

Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Aura 4 ANC
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
 • Využití na cesty
 • Využití na sport
 • Využití do kanceláře/na telefonování
 • Využití na gaming
 • Univerzální každodenní využití
3.7

Sluchátka s praktickým cestovním pouzdrem

Bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Aura 4 ANC zaujmou svou příznivou cenou a slušnou kvalitou zvuku. Na jedno nabití vydrží přehrávat hudbu až 60 hodin, což je opravdu úctyhodné číslo. Navíc se dodávají včetně praktického pouzdra a podporují funkci ANC pro aktivní potlačení hluků. Díky tomu jsou skvělou volbou pro cestování, například v letadle přijdou vskutku vhod.

K ovládání slouží několik tlačítek umístěných na pravém sluchátku. Vzhledem ke své povaze je však těžké tlačítka poslepu nahmatat v případě, že máte sluchátka na uších. Za nevýhodu lze považovat také trochu horší kvalitu mikrofonu, vzhledem k tomu bychom sluchátka nedoporučili pro dlouhé konferenční hovory, ale spíše jen pro příležitostné zavolání.

Klady

 • Slušná kvalita zvuku
 • Skvěle sedí na uších
 • Bezproblémová konektivita
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Mobilní aplikace

Zápory

 • Ovládání umístěné pouze na jednom sluchátku
 • Horší kvalita mikrofonu
 • Uvítali bychom vyšší kvalitu zpracování
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.5/5 - (2 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Hodnocení: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram