ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3

Silné stránky
 • Zajímavá cena
 • Příjemný zvukový projev
 • Pohodlné při dlouhém nošení
 • Nevypadají z uší
 • Snadno dostupné plochy ovládání
 • Dobrá pasivní izolace
Slabé stránky
 • Absence ANC
 • Nižší kvalita mikrofonu
 • Chyběl nám ekvalizér

LAMAX Dots3 jsou kompaktní sluchátka s dobrou výdrží na baterii a vyrovnaným zvukovým projevem. Přestože nejsou vybaveny aktivním potlačením hluku, tak posluchače od okolního prostředí odizolují efektivně a poslech hudby či jiných médií je tak nerušený. Sluchátka drží v uších pevně i během sportu nebo jiných dynamických aktivit. Co navíc nabízí cenově dostupná bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3?

Nejčastější dotazy a odpovědi

Mají bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3 aktivní potlačení hluku?

Ne, sluchátka využívají jen pasivní potlačení hluku, které je zajištěno gumovými špunty.

Jaká je výdrž na baterii sluchátek LAMAX Dots3?

V našem testování jsme při 50% hlasitosti dosáhli 8,5hodinové výdrže na baterii. V případě 80% hlasitosti klesla hodnota na výrobcem deklarovaných 7 hodin.

Dá se s LAMAX Dots3 telefonovat?

Ano, sluchátka jsou pro tento účel vybavena mikrofony, které nabízejí slušnou kvalitu zvuku v kanceláři či domácnosti.

Obsah balení sluchátek LAMAX Dots3 bychom označili za typický. Znamená to, že obsahuje jen to nezbytné. Naleznete v něm samotná sluchátka, pouzdro pro skladování a nabíjení, vyměnitelné špunty (velikosti S, M a L), nabíjecí kabel a uživatelskou dokumentaci.

Technické parametry splnily naše očekávání

Sluchátka LAMAX Dots3 patří mezi cenově dostupná true wireless sluchátka, která jsou určena pro méně náročné uživatele. Toto zaměření ale není dáno jen jejich technickými parametry, ale i dalšími vlastnostmi. Pro více informací o těchto vlastnostech vám doporučujeme přečíst si náš článek o tom, jak vybrat bezdrátová sluchátka, nebo naše recenze konkrétních sluchátek.

ParametrHodnota
Typ sluchátekTrue Wireless
Rozměry nabíjecího pouzdra7 x 2,7 x 3,4 mm
Celková váha pouzdra se sluchátky43 g
KonektivitaBluetooth 5.3
Výdrž na baterii9 hodin
Odolnost – stupeň krytíVýrobce neuvádí
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenční rozsah20 Hz – 20 kHz
CitlivostVýrobce neuvádí
ImpedanceVýrobce neuvádí
MikrofonAno
Lesklé dotykové plochy jsou magnetem pro otisky prstů
Lesklé dotykové plochy jsou magnetem pro otisky prstů

Z hlediska designu a tvarování byla sluchátka překvapením

Sluchátka LAMAX Dots3 mají kompaktní rozměry a v uších sedí jako ulité. Bez ohledu na to, zda s nimi budete pracovat v kanceláři, cestovat nebo sportovat, po výběru správných špuntů vám z uší tak snadno nevypadnou. Pozitivně hodnotíme také tvarování sluchátek. Lesklé dotykové plochy jsou orientovány rovnoběžně s uchem, takže je jejich ovládání snadné za všech okolností. Přestože se vám může stát, že plochu netrefíte, určitě nejde o takový nedostatek jako u LAMAX Dots3 ANC.

Rozdíl ve sluchátkách je patrný na první pohled
Rozdíl ve sluchátkách je patrný na první pohled

Kvalita zpracování je na poměrně vysoké úrovni. Po obvodu sluchátek je gumová plocha s drobnou lištou, která zajišťuje, že sluchátko vložíte do ucha vždy správně orientované. Díky gumové ploše drží sluchátka v uších velmi pevně a ani během sportu jsme nemuseli upravovat jejich umístění. Pouzdro je v porovnání s Dots3 ANC širší a nižší. Kvalita zpracování je ale u obou pouzder stejná. Ani u LAMAX Dots3 pant nevrže a víko přiléhá ke spodní části bez problémů.

Gumové plochy zlepšují stabilitu sluchátek v uších
Gumové plochy zlepšují stabilitu sluchátek v uších

Co bychom z hlediska kvality ohodnotili nepříliš pozitivně, jsou hlasová upozornění. Ty sice jsou srozumitelná, ale kvalita nahraného hlasu připomíná nahrávky z telefonů před téměř 20 lety. Na druhé straně ale oceňujeme vůbec přítomnost hlasových oznámení, která jsou vždy lepší variantou než neurčité zvuky a pípnutí.

Výdrž na baterii hodnotíme pozitivně

Výrobce uvádí, že při 50% hlasitosti vydrží sluchátka na jedno nabití 9 hodin a v případě 80% hlasitosti 7 hodin. Po našem testování při uvedených hlasitostech můžeme potvrdit údaje poskytnuté výrobcem. V případě 50% hlasitosti nám sluchátka nabídla přibližně 8,5 hodiny, zatímco v případě 80 % byla dosáhla doba přehrávání téměř přesně 7 hodin.

Nabídka funkcí je minimální

Vzhledem k tomu, že pro používání sluchátek vám stačí jen Bluetooth připojení a nepotřebujete žádnou ovládací aplikaci, neočekávejte žádné pokročilé funkce. Zároveň sluchátka nenabízejí ani ANC, takže nabídka jejich funkcí je opravdu omezená. Naleznete v ní jedině dva režimy přehrávání – herní a hudební režim.

Herní režim je charakterizován kratší odezvou mezi zdrojovým zařízením a sluchátky. Herní režim tak zlepší synchronizaci mezi zvukem a videem, což může zlepšit váš reakční čas. V praxi je odezva skutečně kratší, což oceníte nejen během hraní, ale také sledování videí či filmů. Hudební režim nabízí kvalitu zvuku, kterou si popíšeme v následující kapitole.

Mezi hlavní výhody sluchátek patří jejich rozměry a cena
Mezi hlavní výhody sluchátek patří jejich rozměry a cena

Kvalita zvuku je vyvážená

V dnešní době je u mnoha výrobců trendem zvýrazňovat basové frekvence bez ohledu na cenovou kategorii sluchátek. S tímto fenoménem jsme se setkali například u sluchátek LAMAX Dots3 ANC, JBL Tune Flex či dokonce dražších JBL Tour Pro 2. Jedná se o pochopitelný jev, jelikož se i moderní hudba opírá stále více o basové linky. Avšak na rozdíl od hlavního proudu, sluchátka LAMAX Dots3 nabízejí překvapivě vyvážený projev, který přináší příjemný poslech většiny hudebních žánrů.

V moderních elektronických žánrech si sice budete muset nechat zajít chuť na dunivé basy, ale zároveň oceníte prostor, který díky tomu dostanou především středy a vokály. Pokud bychom kvalitu měli shrnout, sluchátka jsou v podstatě univerzální pro většinu hudebních žánrů a nezklamou vás ani při sledování filmů, poslechu podcastů nebo během telefonních hovorů. Výraznou dynamiku zvuku od sluchátek se 6mm měniči ale neočekávejte.

Kde koupit LAMAX Dots3
LAMAX Dots3
Hodnocení
3.6/5

Během testování jsme vyzkoušeli sluchátka s ekvalizérem, který je dostupný v chytrém telefonu Samsung Galaxy S10. Zvolili jsme ekvalizér pro rock, který je charakteristický křivkou ve tvaru „U“ (intenzivnější basy, mírnější středy a silnější výšky). V tomto nastavení je projev sluchátek ještě působivější, jelikož doladí nedostatky výchozího nastavení sluchátek. Pokud jsme ale hlasitost zvýšili nad 75 %, objevil se problém, se kterým jsme se setkali u LAMAX Dots3 ANC. Výšky a středy mírně splývaly a začal se objevovat nepříjemný šum.

Kvalita mikrofonu by mohla být vyšší

Sluchátka LAMAX Dots3 jsou vybavena několika mikrofony, díky kterým vám umožní vyřizovat hovory či tvořit zvukové záznamy. Avšak kvalita zvuku není na tak vysoké úrovni jako u LAMAX Dots3 ANC. S čistým zvukem jsme se setkali hlavně během hovorů v kanceláři a domácnosti. Schopnosti mikrofonů jsme se rozhodli otestovat i během jízdy na kole. Přestože jsme druhou osobu ve sluchátkách slyšeli čistě, náš hlas byl nesrozumitelný a překrývaný okolním provozem či větrem.

Obecně ale z důvodu bezpečnosti nedoporučujeme cyklistům používat jakákoli sluchátka během jízdy. Tímto použitím jsme se v redakci snažili jen nasimulovat pro mikrofon náročné podmínky.

Závěr – komu bychom bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3 doporučili?

Sluchátka LAMAX Dots3 jsou ideální volbou pro osoby, které hledají pohodlná a cenově dostupná bezdrátová sluchátka s dobrou výdrží. Křivka zvuku je poměrně lineární, takže sluchátka nabízejí slušnou kvalitu napříč celým spektrem frekvencí. Avšak vzhledem k tomu, že měniče mají průměr jen 6 mm, neočekávejte od nich dynamiku dražších sluchátek s většími měniči.

Basy jsou sice slabší, ale díky tomu mají více prostoru středy a hlavně výšky. Vokály jsou čisté i při vyšších hlasitostech a totéž platí i o zbytku spektra frekvencí. Situace se zhoršuje jedině u hlasitostí nad 75 %, a to hlavně u žánrů bohatých na výšky a vokály. Obecně tak jde o poměrně univerzální sluchátka pro méně náročné uživatele. Užijete si s nimi většinu hudebních žánrů od popu přes punk až po klasiku. Sluchátka jsou také ideální pro poslech mluveného slova, podcastů či sledování filmů.

Co se týče telefonních hovorů, ty jsou nejčistší v tichém interiéru. Jakmile přijmete hovor na rušné ulici nebo ve větrném počasí, nemusí vás druhá strana zřetelně slyšet. Navzdory absenci ANC je izolace hluku efektivní, a to díky gumovým špuntům.

Recenze: bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
 • Využití na cesty
 • Využití na sport
 • Využití do kanceláře/na telefonování
 • Využití na gaming
 • Univerzální každodenní využití
3.6

Pohodlná sluchátka na sport za rozumnou cneu

LAMAX Dots3 jsou kompaktní sluchátka s dobrou výdrží na baterii a vyrovnaným zvukovým projevem. Přestože nejsou vybaveny aktivním potlačením hluku, tak posluchače od okolního prostředí odizolují efektivně a poslech hudby či jiných médií je tak nerušený. Sluchátka drží v uších pevně i během sportu nebo jiných dynamických aktivit. Co navíc nabízí cenově dostupná bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3?

Klady

 • Zajímavá cena
 • Příjemný zvukový projev
 • Pohodlné při dlouhém nošení
 • Nevypadají z uší
 • Snadno dostupné plochy ovládání
 • Dobrá pasivní izolace

Zápory

 • Absence ANC
 • Nižší kvalita mikrofonu
 • Chyběl nám ekvalizér
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka LAMAX Dots3
LAMAX Dots3
Hodnocení: 3.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram