ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka JBL Wave Beam

Silné stránky
 • Dotykové plošky
 • Výdrž baterie
 • Odolnost vůči vodě a prachu
 • Podpora rychlonabíjení
 • Jednoduché spárování
Slabé stránky
 • Mobilní aplikace funguje pouze při spárovaném telefonu
 • Nepříliš výrazné výšky
 • Krátký napájecí kabel

JBL Wave Beam se pyšní kompaktními rozměry a celkovou výdrží 32 hodin na jedno nabití. Díky aplikaci JBL Headphones dosáhnete na širokou nabídku doplňkových funkcí. Ovládají se pohodlně prostřednictvím dotykových plošek a podporují funkci rychlonabíjení. Kvalita zvuku má sice své mouchy. Ptáte se jaké? Všechny detaily naleznete v naší recenzi.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Maximální výdrž sluchátek činí 8 hodin na jedno nabití. S nabíjecím pouzdrem se dostanete celkem na 32 hodin.

Jak se sluchátka ovládají?

Ke komfortnímu ovládání slouží dotykové plošky, které jsou umístěny na každém sluchátku.

Jaké mají sluchátka funkce?

Sluchátka lze používat ke klasickému poslechu poslechu či telefonování. S funkcí JBL Headphones dosáhnete na doplňkové funkce v podobě funkce AmbientAware, TalkThru, Smart Audio & Video, VoiceAware a další. Podrobněji tyto funkce popisujeme v recenzi. Funkcí ANC vybaveny nejsou.

Komu bychom sluchátka doporučili?

Vzhledem ke kompaktním rozměrům se sluchátka hodí na cestování. Doporučili bychom vám je také na každodenní dojíždění do práce, běžný poslech hudby či sledování filmů, pokud nechcete rušit své okolí. Mikrofon je poměrně kvalitní a sluchátka se proto hodí i na telefonování (i když bohužel nejsou vybaveny funkcí ANC). Díky odolnosti vůči vodě a prachu je lze využít také pro některé druhy sportů

Obsah balení a technické parametry JBL Wave Beam

Bezdrátová TWS sluchátka JBL Wave Beam se prodávají v malé krabičce, jejíž součástí je poměrně krátký napájecí kabel s USB-C koncovkou, sada náušníků ve třech velikostech a návod k použití.

Napájecí kabel potěší výraznou oranžovou barvou, díky níž jej snadno najdete ve změti ostatních kabelů. Na druhou stranu je poměrně krátký a při zapojení do zásuvky u země vám budou sluchátka nepříjemně viset dolů.

ParametrHodnota
Typ sluchátekTrue Wireless
Způsob nabíjeníUSB-C kabel
Celková váha sluchátek39,5 g (pouzdro), 4,4 g (každé sluchátko)
KonektivitaBluetooth 5.2
Výdrž baterie32 hodin
Odolnost - stupeň krytíVýrobce neuvádí
Podporované kodekyVýrobce neuvádí
Frekvenční rozsah20-20 000 Hz
Citlivost100 dB/mW
Velikost měniče8 mm
Impedance16 Ω
MikrofonAno

Kompaktní pouzdro ideální na cesty

Neodmyslitelnou součástí sluchátek je pouzdro, které slouží k jejich přenášení a také nabíjení. Pyšní se kompaktními rozměry (47,82 × 64,25 × 25,79 mm) i nízkou váhou (39,5 g + 8,8 g obě sluchátka) a snadno se vejde do dlaně. Díky tomu sluchátka dobře schováte nejen v kabelce či batohu, ale i v kapse.

Samotné pouzdro je vyrobeno z plastu a pyšní se matným designem s vyobrazením typického JBL loga v přední části. Působí přitom poměrně kvalitně. Víko se dobře odklápí i zavírá jedním prstem. Uvnitř najdete dvě oddělené kolébky pro umístění sluchátek. Díky popsání písmeny R a L nebudete mít problém rozpoznat, kam které sluchátko vložit. Po zavření víka se ozve poměrně výrazné klapnutí.

Pokud se podíváme na sluchátka jako taková, i ta sází na provedení z plastu se silikonovými špunty. V uchu drží poměrně pevně a nemají tendenci vypadávat, ani když silněji zatřesete hlavou nebo se třeba předkloníte. Součástí balení jsou náušníky ve třech velikostech. Jejich výběr závisí na vašich preferencích, my se rozhodli pro nejmenší velikost. Po pár hodinách poslechu ale začnou být JBL Wave Beam poněkud nepohodlná a nepříjemně tlačit, což však připisujeme obecně tomuto typu sluchátek. Na několikahodinový poslech bychom je proto spíše nedoporučili.

Design nabíjecího pouzdra doplňuje LED dioda, která informuje o úrovni nabití pouzdra. Pokud nesvítí, značí plné nabití. Červená barva informuje o nízké kapacitě baterie, oranžová o střední a zelená o vysoké. Díky tomu snadno poznáte, jak na tom právě jste.

Spárování je otázkou okamžiku

Pro spárování sluchátek je třeba je vyjmout z nabíjecího pouzdra a následně vybrat ze seznamu dostupných zařízení. Vše je tedy otázkou okamžiku. Příští připojení již provedou automaticky.

O bezproblémovou konektivitu se zasluhuje technologie Bluetooth ve verzi 5.2. Při pohybu v menším bytě jsme s připojením neměli potíže, i když byla sluchátka umístěna v jiné místnosti než náš mobilní telefon. Přenos začal vypadávat až v momentě, kdy jsme se vzdálili zhruba 15 metrů a obě zařízení dělily dvoje dveře (podobně jako u jiných námi testovaných modelů).

Pokud budete chtít přepnout z jednoho zařízení na druhé, je vždy nutné sluchátka od prvního zařízení odpojit a následně je připojit k dalšímu. Vícebodové připojení, jako například JBL Tune 520BT, totiž neumožňují.

Dobrá výdrž baterie a podpora rychlonabíjení

Výdrž baterie sluchátek činí 8 hodin, nabíjecí pouzdro poté nabídne kapacitu na dalších 24 hodin poslechu. Celkem se tedy můžete dostat na 32 hodin. My jsme se v rámci testu (nejčastěji s cca 40% hlasitostí) dostali na pěkných 31 hodin. Konkurenční Niceboy HIVE Podsie 3 nabídnou až 35hodinovou výdrž, Intezze CLIQ dokonce 40 hodin.

Jak jsme již zmínili, o úrovni nabití pouzdra informuje LED dioda umístěná v přední části. Kromě toho najdete také LED diody na každém sluchátku. Pokud blikají, nabíjí se, pokud svítí, jsou plně nabitá.

Kde koupit JBL Wave Beam
JBL Wave Beam
Hodnocení
3.7/5

K nabíjení pouzdra slouží přiložený kabel. Plné nabití trvá zhruba dvě hodiny. Nicméně díky podpoře rychlonabíjení za pouhých 10 minut nabíjení získáte kapacitu na 2 hodiny poslechu.

Sluchátka umožňují poslech pouze pomocí jednoho sluchátka, zatímco to druhé nabíjíte. Tímto způsobem tedy teoreticky můžete jejich celkovou výdrž prodloužit.

V mobilní aplikaci také najdete funkci pro automatické vypnutí sluchátek při nečinnosti. Nastavit si můžete interval 30 minut, 1 hodinu či 2 hodiny.

Kvalita zvuku je s ohledem na cenu slušná

Jedním z nejdůležitějších parametrů při nákupu sluchátek bude pochopitelně kvalita zvuku. U JBL Wave Beam se o zprostředkování zvuku starají 8mm měniče a dočkáte se zcela dostačujícího frekvenčního rozsahu od 20 do 20 000 Hz. Citlivost činí 100 dB/mW a výbava tedy dosahuje velmi vysoké maximální hlasitosti. Pokud ji nastavíte, jen těžko vydržíte mít sluchátka v uších. Zároveň při cca 75% a vyšší hlasitosti hudbu uslyší i vaše okolí. Při běžném použití zhruba s 50% hlasitostí se však nemusíte obávat, že by ostatní hodnotili váš hudební vkus.

JBL Wave Beam pracují s technologií JBL Deep Bass. Už to napovídá, že basová složka bude poměrně výrazná, nicméně závisí to na tom, jak vám sluchátka sednou. Pokud dobře, dokáží velmi slušně těsnit, což se podepíše i na kvalitě basů. Středy jsou na tom poměrně dobře (pro někoho mohou být možná až příliš výrazné), snad jen výšky by mohly být trochu silnější. Pokud ale opět přihlédneme k poměrně příznivé cenovce, dá se to pochopit.

Pokud vám ale sluchátka sedět nebudou, budete si je muset více natlačit do uší a zvuk bude plechový s absencí basů i výšek. Změna ekvalizéru v tomto případě trochu pomůže, ale zvuk zkrátka stále nebude dosahovat takových kvalit, jako když vám sluchátka sama o sobě sednou.

To vše platí při poslechu s mobilním telefonem, kde je možné si ekvalizéry nastavit. Při použití s počítačem, kdy se nastavení vynuluje a aplikace se sluchátky nekomunikuje, má zvuk zmíněné mezery. Basy i výšky jsou slabší a zvuk má silný střed, což je poměrně neuspokojivé. Pokud vám sluchátka dobře padnou do uší, budete moct basy opět vnímat o něco lépe, ale už je nezvýrazníte bez softwarového řešení třetí strany v podobě ekvalizéru.

U levnějších Niceboy HIVE Podsie 3 byl zvuk v tomto ohledu o něco bohatší, jelikož sluchátka lépe pokrývají výšky a basy. Naopak mají méně výrazné střední frekvenční pásmo. V mobilní aplikaci přitom rovněž nabízí ekvalizéry pro úpravu celkového zážitku.

JBL Wave Beam najdou uplatnění také při sledování filmů, kdy si možná pomocí ekvalizérů upravíte basovou složku, abyste lépe porozuměli mluvenému slovu. Zpoždění mezi zvukem a obrazem jsme nezaznamenali.

Sluchátka jsme otestovali také při telefonování. Volanému jsme rozuměli dobře a bez problémů. Druhá strana potvrdila, že i náš hlas byl čistý a zřetelný, pouze při telefonování na ručnější ulici si stěžovala na přítomnost hluku. To je však pochopitelné. Pokud hledáte ještě kvalitnější sluchátka pro telefonování s funkcí ANC, lze doporučit Niceboy HIVE Pins 3 ANC v podobné cenové relaci či dražší AirPods Pro 2.

Sluchátka podporují hlasové asistenty Siri a Google Assistant. K jejich spuštění slouží dotykové plošky, na pouhé zvolání bohužel sluchátka nereagovala.

Odolnost vůči vodě a prachu

Sluchátka jsou odolná vůči vodě a prachu dle parametru IP54. To znamená, že je můžete používat bez problémů i ve venkovním prostředí a ublížit by jim neměla ani mírná vlhkost pramenící z nepříznivého počasí či vašeho potu při sportu. Sluchátka v uších drží poměrně pevně, díky čemuž najdou uplatnění u široké škály aktivit. My jsme je otestovali při běžné procházce, dynamickém běhu i tréninku ve fitku a všechny sporty bez potíží zvládly.

Pouzdro sluchátek je odolné dle parametru IPX2, což značí ochranu před svisle dopadajícími kapkami vody při naklonění do 15°. Přímo napršet by vám tedy do pouzdra raději nemělo, rychlé schování sluchátek do pouzdra by však ustát mělo (například při sportovní aktivitě).

Ovládání zajišťují dotykové plošky

K ovládání slouží dotykové plošky, které jsou umístěny v horní části obou sluchátek. Využívat budete poklepání jednou, dvakrát či třikrát. Některé funkce jsou dostupné také v případě, že na dotykové plošce krátce držíte prst. Výhodou je, že sluchátka na každý dotyk reagují zvukovým signálem, díky čemuž víte, že se opravdu dotýkáte tam, kde je to potřeba. Sluchátka však vzhledem ke své konstrukci musí být umístěna poměrně hluboko v uších a poklepání nemusí být pro každého zcela komfortní (obzvlášť pokud jste na to citliví).

Kde koupit JBL Wave Beam
JBL Wave Beam
Hodnocení
3.7/5

Osobně jsme museli nejprve prozkoumat návod k použití, abychom si nastudovali, k čemu jednotlivá gesta slouží. Časem si je ale zapamatujete a budete je používat intuitivně. Případně si lze nastavení gest personalizovat v mobilní aplikaci, za což má od nás JBL rozhodně palec nahoru.

Pouzdro se vejde do dlaně
Pouzdro se vejde do dlaně

Můžete si stáhnout aplikaci JBL Headphones

Pokud chcete dosáhnout na širší nabídku funkcí, je třeba si bezplatně stáhnout aplikaci JBL Headphones, která je k dispozici v Google Play a App Store.

V aplikaci můžete snadno zkontrolovat například zbývající kapacitu baterie sluchátek (ale pouze sluchátek, údaje o napájecím pouzdře bohužel chybí). Dále je k dispozici několik ekvalizérů pro dosažení ještě lepšího zážitku z poslechu jednotlivých hudebních žánrů. V nabídce najdete také funkci pro tvorbu svého vlastního ekvalizéru.

Zapnout si dále můžete funkci VoiceAware, díky níž ve sluchátkách uslyšíte i svůj vlastní hlas (ve zvolené míře) při telefonování. Za nás je však poslouchání vlastního hlasu při telefonování spíše rušivé, proto jsme měli funkci vypnutou, možná to ale budete mít jinak.

K dispozici jsou dále dva režimy Smart Audio & Video, díky nimž byste měli získat lepší zážitek buď z poslechu hudby, nebo sledování videí. My jsme však zásadní rozdíl bohužel nezaznamenali.

Využít můžete funkci AmbientAware, s níž byste měli lépe slyšet ruchy okolí a zajistit si tak větší bezpečnost například ve městě. Zcela upřímně jsme však zaznamenali pouze nepatrný rozdíl a například projíždějící motorku jsme velmi dobře slyšeli i v případě, že byl režim vypnutý.

Dále zde najdete funkci TalkThru, která v podstatě sníží hlasitost poslechu, abyste mohli někomu odpovědět na otázku nebo třeba reagovat na prodavačku u pokladny. Při běžném používání sluchátek nám však dávalo mnohem větší smysl hlasitost na chvíli snížit či přehrávání zcela pozastavit, než otevírat mobilní aplikaci a zapínat tuto funkci.

V aplikaci najdete funkci Find My Buds. Po jejím spuštění začnou připojená sluchátka vydávat výraznou zvukovou signalizaci, díky níž je můžete snadněji najít třeba doma či v kanceláři. Ale jen za předpokladu, že jsou připojena k telefonu. A jelikož se odpojí prakticky hned, jakmile je dáte do pouzdra, funkce trochu ztrácí svůj smysl (leda byste někde odložili sluchátka bez pouzdra).

Nutno zdůraznit, že mobilní aplikaci můžete používat pouze v případě, že máte sluchátka zrovna připojena k mobilnímu telefonu. Pokud je připojíte k počítači či jinému zařízení, funkce dostupné nejsou a aplikace jen zobrazí hlášku, že vaše sluchátka v danou chvíli nemůže najít.

Závěr – komu bychom sluchátka JBL Wave Beam doporučili?

Závěrem bychom sluchátka doporučili všem, kteří hledají univerzální sluchátka pro použití s zejména mobilním telefonem, jelikož aplikace JBL Headphones je v po​​dstatě nutným komplementem sluchátek. Díky malým rozměrům a nízké hmotnosti sluchátka nemají tendenci vypadávat z uší a budou se proto hodit poměrně široké škály sportovců. Samozřejmě skvěle poslouží v MHD při dojíždění za prací nebo studiem, a to ať už pro poslech hudby či sledování filmů.

Pokud byste chtěli sluchátka používat s počítačem, kde aplikace není dostupná, budete se muset spokojit s horší kvalitou zvuku nebo případně hledat řešení třetích stran – na vyřízení konferenčního hovoru budou sluchátka pořád dostatečná, jen vás kvůli koncepci můžou po delší době tlačit do uší. Pro tento režim bychom je primárně nedoporučili.

Kromě toho potěší jejich celková výdrž až 32 hodin na jedno nabití a podpora rychlonabíjení. K ovládání slouží dotykové plošky umístěné na obou sluchátkách, jejichž obsluha je poměrně komfortní. Potěší také odolnost sluchátek vůči vodě a prachu dle parametru IP54.

Recenze: bezdrátová sluchátka JBL Wave Beam
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
 • Využití na cesty
 • Využití na sport
 • Využití do kanceláře/na telefonování
 • Využití na gaming
 • Univerzální každodenní využití
3.7

Sluchátka s výdrží až 32 hodin

JBL Wave Beam se pyšní kompaktními rozměry a celkovou výdrží 32 hodin na jedno nabití. Díky aplikaci JBL Headphones dosáhnete na širokou nabídku doplňkových funkcí. Ovládají se pohodlně prostřednictvím dotykových plošek a podporují funkci rychlonabíjení. Kvalita zvuku má sice své mouchy. Ptáte se jaké? Všechny detaily naleznete v naší recenzi.

Klady

 • Dotykové plošky
 • Výdrž baterie
 • Odolnost vůči vodě a prachu
 • Podpora rychlonabíjení
 • Jednoduché spárování

Zápory

 • Mobilní aplikace funguje pouze při spárovaném telefonu
 • Nepříliš výrazné výšky
 • Krátký napájecí kabel
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (2 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka JBL Wave Beam
JBL Wave Beam
Hodnocení: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram