ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Podsie 3

Silné stránky
 • Příznivá cena
 • Dobrá výdrž baterie
 • Slušná kvalita zvuku
 • Ekvalizéry v mobilní aplikaci
 • Rychlé dobíjení
 • 3 velikosti náušníků
Slabé stránky
 • Tlačítka se hůře mačkají
 • Horší izolace okolních ruchů

Šikovná, cenově dostupná a se skvělou kvalitou zvuku. Taková jsou bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Podsie 3. Prodávají se buď v černé, nebo bílé variantě a pyšní se elegantním designem. Potěší také slušnou výdrží baterie, která díky nabíjecímu pouzdru dosahuje až 35 hodin.

Sluchátka lze používat s mobilní aplikací Niceboy ION, která nabízí několik funkcí navíc. S její pomocí můžete sluchátka snadno vyhledat, případně si také nastavit některý z ekvalizérů.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Sluchátka samotná vydrží na jedno nabití 9,5 hodin. S nabíjecím pouzdrem můžete celkovou výdrž prodloužit o dalších 25,5 hodin.

Jak se sluchátka ovládají?

K ovládání sluchátek budete používat dvě tlačítka, na každém sluchátku se nachází jedno.

Jaké mají sluchátka funkce?

Kromě poslechu hudby je lze používat také k handsfree telefonování. S mobilní aplikací dále získáte přístup k funkci Najít sluchátka a můžete si nastavit některý z dostupných ekvalizérů.

Pro koho jsou tato sluchátka vhodná?

Tato bezdrátová sluchátka bychom doporučili osobám, které hledají cenově dostupnou volbu pro každodenní použití, cestování nebo třeba sport. Díky odolnosti dle parametru IP54 snesou pot i déšť.

Co se skrývá uvnitř balení?

Bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Podsie 3 se prodávají v poměrně malé žlutobílé krabičce o rozměrech 11 × 9 × 4 cm a váze 127 gramů. Vybrat si můžete buď z černého, nebo bílého provedení sluchátek.

Po otevření krabičky se vám naskytne pohled na:

 • sluchátka s nasazenými náušníky,
 • dobíjecí pouzdro,
 • náhradní náušníky ve dvou velikostech,
 • náhradní síťky proti nečistotám,
 • USB-C kabel
 • a uživatelskou příručku.

Díky náhradním náušníkům ve dvou různých velikostech se sluchátka skvěle přizpůsobí prakticky každému. V naší redakci jsme se rozhodli pro nejmenší náušníky, jelikož ty nasazené od výrobce byly příliš velké. Nejmenší varianta však v uších skvěle seděla a sluchátka byla příjemná i při dlouhodobém nošení. Volba velikosti je však individuální.

Technické parametry Niceboy HIVE Podsie 3

Sluchátka zaujmou svými kompaktními rozměry, díky kterým se vejdou do dlaně. Potěší také jejich dlouhá výdrž baterie, dvojice podporovaných kodeků AAC a SBC a odolnost dle parametru IP54. Zásluhou kodeku AAC se jedná o dobrou volbu i pro příznivce Apple zařízení.

ParametrHodnota
Typ sluchátekTrue Wireless
Rozměry nabíjecího pouzdra5,5 × 4,5 × 2 cm
Celková váha pouzdra se sluchátky38 g
KonektivitaBluetooth 5.1
Výdrž baterie9,5 hod (sluchátka), 25,5 hod (pouzdro)
Odolnost - stupeň krytíIP54
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenční rozsah20-20 000 Hz
Citlivost110 dB/mW?
Impedance16 Ω
MikrofonAno

Skvělé TWS sluchátka na cesty

Niceboy HIVE Podsie 3 jsou True Wireless sluchátka, která jsou vzhledem ke svým rozměrům a příjemné váze ideálním společníkem na cesty. Nabíjecí pouzdro se sluchátky nabízí rozměry 5,5 × 4,5 × 2 cm (vejde se do dlaně) a celková váha se vyšplhala k pouhým 38 gramům. Bez potíží je tedy umístíte nejen do batohu či kabelky, ale i do kapsy.

Kde koupit Niceboy HIVE Podsie 3
Niceboy HIVE Podsie 3
Hodnocení
3.7/5

Předností sluchátek je také jejich design. Už na první pohled působí moderně a minimalisticky. Nabíjecí pouzdro sází na obdélníkový tvar a pyšní se matným povrchem. Na jeho přední straně se nachází čtyři LED diody, které poslouží jako přehledný indikátor stavu nabití. Každé sluchátko má uvnitř pouzdra svou vlastní nabíjecí kolébku. Výhodou je, že je lze umístit pouze jedním způsobem a nestane se vám proto, že byste je do pouzdra uložili špatně.

Sluchátka k telefonu či počítači připojíte během pár vteřin

Spárování sluchátek s mobilním telefonem, počítačem či jiným zařízením zajišťuje Bluetooth ve verzi 5.1. Dosah připojení činí až 10 metrů. Samotné spárování je otázkou chviličky. Stačí pouze sluchátka vyjmout z nabíjecího pouzdra a na mobilním telefonu sluchátka vybrat z dostupných zařízení. Příště se již připojí automaticky.

Pro uživatele Apple produktů tedy není k dispozici funkce párování pouhým přiblížením, jako je to například u Apple AirPods.

Výdrž baterie dosahuje až 35 hodin

S plnou kapacitou baterie nabízí sluchátka výdrž 9,5 hodin. Plně nabité dobíjecí pouzdro poté nabízí energii na dalších 25,5 hodin provozu. Dohromady se tedy můžete těšit až na 35 hodin poslechu na jedno nabití, díky čemuž jsou sluchátka ideálním pomocníkem i na cesty. Uvedené hodnoty se potvrdily i v rámci našeho testování. Pokud chcete docílit ještě delší výdrže baterie, můžete využívat pouze jedno sluchátko a druhé nechat nabíjet. U Niceboy HIVE Pins 3 ANC činí maximální výdrž baterie 40 hodin.

K nabíjení slouží přiložený kabel s USB-C konektorem. Za 5 minut nabíjení získáte energii na 1,5hodinové přehrávání hudby. Výhodou jsou 4 LED diody na nabíjecím pouzdře, díky nimž snadno poznáte, kolik kapacity vám ještě zbývá.

Dobíjecí pouzdro disponuje čtyřmi LED diodami signalizujícími stav baterie. V průběhu nabíjení pouzdra LED diody blikají, po úplném nabití zhasnou. Plné nabití sluchátek (nikoliv pouzdra) poznáte podle toho, že na sluchátku zhasne červená dioda. Pokud tato dioda při uložení do sluchátek svítí, znamená to, že sluchátku nějaká (i nepatrná) energie chybí.

Kvalita zvuku vás překvapí

Sluchátka zaujmou svou velmi příznivou cenou, i přesto však nabízí velmi kvalitní a bohatý zvukový zážitek. O jeho zprostředkování se starají 8mm měniče. Frekvenční rozsah činí naprosto dostačujících 20 až 20 000 Hz. Potěší také slušná citlivost 110 dB, se kterou sluchátka dosáhnou vysoké maximální hlasitosti. Když jsme maximální hlasitost nastavili, sluchátka jsme ani nevydrželi mít nasazené v uších. Hudbu by v takovém případě poměrně dobře slyšelo i vaše okolí.

Sluchátka jsme otestovali při poslechu různých hudebních žánrů, sledování filmů i poslechu podcastů, tedy mluveného slova a s ničím neměla problém. Zvuk byl bohatý a skvěle vykreslený, což může být s ohledem na cenu poměrně překvapující. Sluchátka dobře pokryla basy, výšky i středy. Při sledování filmů nedocházelo k žádnému zpoždění a vše bylo krásně synchronizováno. Model Niceboy HIVE Pins 3 s označením ANC navíc nabízí speciální gaming mód pro ultrarychlý přenos zvuku bez zpoždění.

Nevadí jim déšť ani pot

Tato bezdrátová sluchátka Niceboy jsou odolná vůči vodě a prachu dle parametru IP54. To znamená, že se pyšní částečnou ochranou vůči prachu a ochranou před stříkající vodou ze všech směrů v množství do 10 l/min po dobu 5 minut. Bez obav je proto můžete nosit i v dešti a při sportu.

Sluchátka odolají dešti
Sluchátka odolají dešti

Ovládání zajišťují multifunkční tlačítka

Tato bezdrátová sluchátka můžete ovládat prostřednictvím dvojice multifunkčních tlačítek. Na každém sluchátku se přitom nachází jedno a pro ovládání budete využívat nejrůznější kombinace stisků. Například dvojité stisknutí pravého tlačítka zvýší hlasitost, dvojité stisknutí levého tlačítka hlasitost sníží a tak dále.

Kde koupit Niceboy HIVE Podsie 3
Niceboy HIVE Podsie 3
Hodnocení
3.7/5

Ovládání pomocí tlačítek trochu snižuje celkový uživatelský komfort při používání. Mačkání tlačítka není pro uši úplně příjemné (subjektivně spíše bolestivé), navíc je jde mačkat poměrně ztuha. Dotykové plošky, se kterými pracují například Apple AirPods, jsou o poznání intuitivnější a pohodlnější.

Nabídku funkcí rozšiřuje mobilní aplikace

Sluchátka skvěle poslouží pro poslech hudby a podcastů. Díky zabudovanému mikrofonu s nimi můžete také telefonovat. Niceboy uvádí, že sluchátka mají funkci noise reduction, při našem testování jsme ji však nezaznamenali a zvuky okolí byly slyšitelné. Při telefonování není problém porozumět druhé straně. Ten, komu voláte, vám také bude rozumět, nicméně k potlačení hluků okolí nedochází. V rušném prostředí proto můžete mít potíže.

Určitou izolaci od okolního prostředí však zajistí samotná konstrukce sluchátek a to, jakým způsobem je do uší umístíte. Pokud toužíte po technologii ANC, můžete sáhnout po sluchátkách Niceboy HIVE Pins 3 ANC.

Niceboy HIVE Podsie 3 lze také spárovat s mobilní aplikací Niceboy ION, která je dostupná v Google Play i App Store. Pro používání sluchátek ji sice nutně nepotřebujete, nicméně s ní můžete získat další zajímavé funkce. Níže si je představíme.

Funkce najít sluchátka

Pokud zapomenete, kam jste si sluchátka uložili, můžete v mobilní aplikaci využít funkci k jejich nalezení. Respektive dojde k zobrazení jejich poslední známé polohy (podle mobilního telefonu, ke kterému jsou připojená). Vypnutá sluchátka však aplikace najít nedokáže. Také lze pomocí aplikace nastavit, aby začala sluchátka vydávat zvuk a vy je tak lépe našli (například doma).

Stav baterie

V mobilní aplikaci také přehledně uvidíte, jak je aktuálně každé vaše sluchátko nabité. Informace o nabití pouzdra v aplikaci ovšem chybí.

Ekvalizér

Pomocí mobilní aplikace si lze také nastavit některý ze zvukových módů (výchozí, pop, rock, folk, classical, country, jazz, jemné basy a jemné výšky). Nejplnějšího zvukového zážitku jsme v rámci našeho testování dosáhli s módem pop, který hudbu moc hezky vykreslil. A to nejen při poslechu popových skladeb, ale i například rockových, které překvapivě v režimu rock zněly trochu přidušeně.

Případně si lze také zvuk přizpůsobit přesně podle vašich představ, kdy otestujete svůj minimální a maximální slyšitelný rozsah. Aplikace vás testem hezky provede.

Závěr –⁠ komu bychom sluchátka Niceboy HIVE Podsie 3 doporučili?

True Wireless sluchátka Niceboy HIVE Podsie 3 se hodí pro ty, kteří hledají cenově dostupné vybavení pro poslech hudby, podcastů, sledování filmů nebo třeba sportování. Za málo peněz totiž doslova nabídnou hodně muziky. Potěší také slušná výdrž baterie, která dosahuje až 35 hodin.

S mobilní aplikací Niceboy ION navíc získáte přístup k dalším praktickým funkcím. S její pomocí lze sluchátka lokalizovat a také si nastavit ekvalizéry. Předností jsou také kompaktní rozměry a nízká váha zařízení. Díky odolnosti dle parametru IP54 také skvěle odolají případnému dešti nebo potu.

Kde koupit Niceboy HIVE Podsie 3
Niceboy HIVE Podsie 3
Hodnocení
3.7/5

Z nevýhod lze zmínit ne tolik příjemné ovládání prostřednictvím tlačítek na sluchátkách, které může být bolestivé. Přece jen je třeba poměrně dost zatlačit směrem k uchu. I když výrobce uvádí, že sluchátka izolují ruchy okolí, v rámci našeho testování jsme to nezaznamenali.

Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Podsie 3
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
 • Využití na cesty
 • Využití na sport
 • Využití v kanceláři/na telefonování
 • Využití na gaming
 • Univerzální každodenní využití
3.7

Šikovná sluchátka se slušným zvukem

Šikovná, cenově dostupná a se skvělou kvalitou zvuku. Taková jsou bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Podsie 3. Prodávají se buď v černé, nebo bílé variantě a pyšní se elegantním designem. Potěší také slušnou výdrží baterie, která díky nabíjecímu pouzdru dosahuje až 35 hodin.

Sluchátka lze používat s mobilní aplikací Niceboy ION, která nabízí několik funkcí navíc. S její pomocí můžete sluchátka snadno vyhledat, případně si také nastavit některý z ekvalizérů.

Klady

 • Příznivá cena
 • Dobrá výdrž baterie
 • Slušná kvalita zvuku
 • Ekvalizéry v mobilní aplikaci
 • Rychlé dobíjení
 • 3 velikosti náušníků

Zápory

 • Tlačítka se hůře mačkají
 • Horší izolace okolních ruchů
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.8/5 - (9 hodnocení)
1 komentář – Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Podsie 3
 1. Dobrý den
  mám tyto sluchátka
  1. když vyberete z přibalených špuntů správnou velikost a dáte správně do ucha, tak zvuk z okolí skoro nejde slišet
  2. když dàte sluchátka na maximální hlasitost, a dáte prst na ten špunt tak ten prst utlumí většinu zvuku takže i když to mám na plnou hlasitost tak nikdo v okolí nesliší
  3. Větsina androidů už má EQ slidery přímo v nastavení totéž zobrazení procent baterky v nastavení bluetooth
  4. Basy když to máte hlasitěji, tak to začne bzučet místo aby to byly bass

  tohle je moje připomínka ke článku a tyto sluchátka používám už minimálně rok skoro každý den

  v

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Podsie 3
Niceboy HIVE Podsie 3
Hodnocení: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram