ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka Sony WH-CH720N

Silné stránky
 • Kvalita zpracování
 • Vyvážená kvalita zvuku
 • Efektivní ANC
 • Dobrá výdrž baterie
 • Funkce aplikace Sony Headphones
Slabé stránky
 • Bez pouzdra v balení
 • Nižší kvalita zvuku mikrofonu
 • Nelze složit do kompaktní cestovní velikosti

Sluchátka Sony WH-CH720N nás oslovila vysokou kvalitou zpracování, aktivním potlačením hluku, pohodlným nošením a vyváženým zvukem. Sluchátka jsou kompatibilní s aplikací Sony Headphones, ve které naleznete ekvalizér, možnost připojit sluchátka ke dvěma zařízením a další funkce, které zlepšují zážitek z poslechu.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jak dlouho vydrží sluchátka na jedno nabití?

Během našeho testování vydržela sluchátka na jedno nabití při aktivním ANC přibližně 37 hodin. V případě deaktivace ANC se výdrž baterie prodloužila na 49 hodin.

Jaká mají sluchátka Sony WH-CH720N funkce?

Samotná sluchátka disponují aktivním potlačením hluku (ANC), díky kterému vás budou okolní zvuky rušit o něco méně. V aplikaci Sony Headphones dále naleznete funkce pro zvýšení kvality zvuku a detailní ekvalizér.

Jsou sluchátka Sony WH-CH720N voděodolná?

Ne, výrobce neuvádí IP krytí sluchátek nebo jinou specifikaci jejich odolnosti. V případě pohybu v dešti tak může dojít k jejich poškození.

Mají sluchátka NFC?

Ne, sluchátka Sony WH-CH720N můžete se zdrojovými zařízeními bezdrátově spárovat pouze prostřednictvím Bluetooth připojení. Rychlé párování přes NFC přiložením zařízení k sobě není dostupné.

Balení sluchátek obsahuje jen to nejdůležitější

Balení je poměrně strohé a obsahuje jen sluchátka, napájecí USB-C kabel a 3,5mm AUX kabel. V balení nenajdete cestovní pouzdro nebo adaptér s dvojitým 3,5mm jack konektorem, se kterými jsme se setkali u cenově podobně dostupných sluchátek Niceboy HIVE Aura 4 ANC.

Technické parametry sluchátek

V souvislosti s technickými parametry nás nejvíce oslovila hmotnost, která patří mezi nejnižší v porovnání s konkurenčními sluchátky v podobné cenové relaci (JBL Tune 720BT, Sennheiser HD 35BT či Niceboy HIVE Aura 4 ANC). Nižší hmotnost můžeme připsat menším 30mm měničům. U většiny konkurenčních sluchátek se totiž setkáte s většími 40mm měniči.

ParametrHodnota
Typ sluchátekPřes uši
Způsob napájeníUSB-C kabel
Celková hmotnost192 g
KonektivitaBluetooth 5.2
Výdrž baterie35 hod (aktivní ANC)
Odolnost (stupeň krytí)Výrobce neuvádí
Podporovaní kodekySBC, AAC
Frekvenční rozsah7-20 000 Hz (kabel), 20-20 000 (bezdrátově)
Citlivost108 dB/mW (kabel), 98 dB/mW (bezdrátově)
Velikost měniče30 mm
Impedance325 Ω (kabel), 31 Ω (bezdrátově)
MikrofonAno

V případě, že vás zajímá více informací o bezdrátových sluchátkách, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat bezdrátová sluchátka, nebo nahlédněte do recenzí konkrétních modelů.

Design a kvalita zpracování

Kombinace plastového provedení s nízkou hmotností vás při rozbalování může nemile překvapit. Po chvilce používání ale zjistíte, že i když se nejedná o prémiová sluchátka, kvalita jejich zpracování je na vysoké úrovni. Plasty na sebe dokonale přiléhají, spoje nevržou, polstrování náušníků a můstku je měkké (materiálem je umělá, resp. vegan kůže).

Konstrukce sluchátek je pevná a příjemně nás překvapila její flexibilita, která je lepší v porovnání s předchozí generací Sony WH-CH710N. Kromě nižší flexibility se u předešlé generace setkáte také s nižší kvalitou zpracování. Na rozdíl od některých konkurenčních sluchátek není konstrukce skládací. Rotovat můžete jedině samotné mušle, což je trochu škoda, jelikož s hmotností 192 g by byla sluchátka v kategorii sluchátek přes uši perfektním společníkem na cesty.

Pohodlí a ovládání Sony WH-CH720N

Z hlediska pohodlí používání sluchátkům nemáme téměř co vyčítat. Mušle mají oproti předešlé generaci ještě ergonomičtější tvarování. Měkké prodyšné náušníky vám nebudou překážet ani při delším používání. Nastavení délky mostu je dobře odkrokováno, takže s nastavením správné velikosti byste neměli mít problém. Nepohodlí jsme nezaznamenali ani v případě nošení dioptrických brýlí, jejichž rám sluchátka nijak nedeformovala ani jej příliš netlačila na spánky.

Měniče jsou překryty tenkou síťkou, přes kterou je snadné nahmatat vystouplejší části. Několikrát se stalo, že tyto části začaly po delším poslechu tlačit na vnější ucho. Řešením bylo opětovné nasazení sluchátek do mírně odlišné polohy. V případě sluchátek WH-CH710N je ale problém výrazně více citelný, jelikož jsou vybaveny tvrdšími a méně vystouplými náušníky. Tvrdý plast tak přiléhal k uchu našeho redaktora téměř permanentně.

Čím je měnič sluchátek blíže k ušnímu bubínku, tím menší jeho průměr může být, aby nabídl dostatečnou hlasitost. Tím, že jsou sluchátka WH-CH720N vybavena menšími měniči (30 mm) jako například Niceboy HIVE Aura 4 ANC (40 mm), musí být u bubínků blíže. Z toho důvodu se může stát, že budou nerovnosti na měničích přiléhat k boltcům.

Přehrávání můžete ovládat přímo na sluchátkách

Tlačítka jsou umístěna na obou sluchátkách a jejich materiálem je stejný plast jako na mušlích. Zároveň je jejich perforace poměrně nevýrazná, takže bude chvíli trvat, než se jejich funkce naučíte po hmatu. Konkurenční sluchátka HIVE Aura 4 ANC mají tlačítka gumová s výraznější perforací, takže jejich ovládání je komfortnější.

Výdrž na baterii je dobrá, ne však překvapivá

Výrobce uvádí, že sluchátka vydrží na jedno nabití 35 hodin při aktivním ANC a 50 hodin bez ANC. V našem testu při aktivním ANC a 50% hlasitosti dosáhla výdrž baterie 37 hodin. Při stejné hlasitosti a deaktivovaném ANC narostla výdrž baterie na 49 hodin. V obou případech tak můžeme potvrdit výrobcem uvedené údaje.

V kontextu konkurenčních bezdrátových sluchátek přes hlavu je výdrž na baterii u Sony WH-CH720N přiměřená ceně a výrazně nás nepřekvapila. S podobnou výdrží na jedno nabití se setkáte i u předešlé generace.

Pokud se vám sluchátka vybijí, můžete je dále používat díky přibalenému AUX kabelu. Vybitá sluchátka tak samozřejmě nespárujete se zařízeními přes Bluetooth, takže jsou jejich tlačítka nefunkční a funkce jako ANC či ekvalizér nedostupné. V případě, že jsou sluchátka nabitá, zapnete je a připojíte přes AUX kabel, funkce jako ANC nebo nastavení ekvalizéru budou aktivní. Nicméně tlačítka pro ovládání přehrávání zůstávají nefunkční.

V případě vybití baterie můžete využít přibalený AUX kabel
V případě vybití baterie můžete využít přibalený AUX kabel

Sony WH-CH720N podporují rychlonabíjení

Pro nabíjení jsou sluchátka vybavena USB-C portem a v jejich balení naleznete příslušný napájecí kabel. Zpočátku je nabíjení rychlé, ale postupně roste úroveň nabití pomaleji. Výrobce uvádí, že tři minuty nabíjení vám nabídnou hodinu poslechu. V realitě se sluchátka vybila přibližně po hodině a čtvrt s aktivním ANC. Úplné nabití z 0 na 100% trvalo necelé 2,5 hodiny.

Kde koupit Sony WH-CH720N
Sony WH-CH720N
Hodnocení
4.0/5
Rychlonabíjení je u sluchátek silnou stránkou
Rychlonabíjení je u sluchátek silnou stránkou

Menší slabinou sluchátek je hlášení úrovně baterie. Po jednom krátkém stisknutí tlačítka on/off vám sluchátka hlásí úroveň nabití zaokrouhlenou na desítky. Pokud jsou tím pádem sluchátka nabitá například na 1 %, hlas asistenta vás informuje o tom, že mají přibližně 10 %. Nejde o slabinu konkrétního modelu, ale sluchátek Sony obecně. Praktičtějším řešením by bylo úroveň vůbec nezaokrouhlovat nebo zaokrouhlit na menší díly.

Přesnou hodnotu aktuální úrovně nabití baterie naleznete v aplikaci Sony Headphones.

Funkce, které Sony WH-CH720N nabízejí

Na rozdíl od předchozí generace jsou sluchátka Sony WH-CH720N kompatibilní s aplikací Sony Headphones. Znamená to, že kromě aktivního potlačení hluku nabízejí další funkce, které zlepšují zážitek z poslechu. Oproti sluchátkům WH-CH710N tak jde o výrazné plus.

Velkou výhodou sluchátek Sony WH-CH720N je fakt, že funkce a nastavení, které zvolíte v aplikaci chytrého telefonu, si sluchátka pamatují. Znamená to, že když v aplikaci zvolíte například vlastní ekvalizér, sluchátka jej budou využívat i v případě, že je připojíte k notebooku, počítači nebo jinému zařízení bez ovládací aplikace.

Potlačení hluku (ANC)

Sluchátka jsou vybavena měkkými náušníky, které nabízejí o něco lepší pasivní izolaci než předchozí generace. Podíváme-li se ale na aktivní potlačení hluku (ANC), rozdíl je o něco výraznější. V rušné kavárně nebo na ulici je potlačení hluku u novější generace efektivnější nejen v případě kontinuálních, ale také náhlých a nečekaných zvuků.

Volba režimu propustnosti je doprovázena neurčitými zvuky
Volba režimu propustnosti je doprovázena neurčitými zvuky

ANC má u sluchátek WH-CH720N na starosti procesor V1, který naleznete také v nejnovější vlajkové lodi Sony WH-1000XM5.

Aktivní potlačení hluku jsme porovnali také se starší vlajkovou lodí Sony WH-1000XM3, která je vybavena procesorem QN1. Navzdory starší technologii je kombinace ANC s pasivní izolací náušníků z paměťové pěny ještě efektivnější. Pořád se však jedná o prémiový model, který se cenově ke sluchátkům WH-CH720N ani nepřibližuje.

Celkově hodnotíme ANC velmi pozitivně. V městském prostředí nám díky němu nabídla sluchátka příjemný zážitek z hudby a v přeplněné kavárně jsme se mohli bez problémů soustředit na práci.

Adaptive sound control

Sluchátka dokáží na základě vašeho pohybu v různých prostorách automaticky volit nastavení ANC nebo úrovně propustnosti (až 20 úrovní). Sluchátka například detekují, že běžíte, kráčíte, sedíte nebo se přesouváte v MHD a na základě této informace upraví míru průniku/potlačení okolních zvuků a hlasů. Menší slabinou funkce je fakt, že pro její aktivaci musíte mít vytvořený účet.

V nastaveních funkce můžete pro jednotlivé aktivity zvolit režim, které mají sluchátka automaticky aktivovat v případě, že tuto aktivitu zaznamenají. My jsme v redakci zvolili pro sezení režim ANC a pro běh maximální možnou propustnost. Přepínání režimů fungovalo s odezvou přibližně 5 sekund.

V případě režimu propustnosti můžete zvolit také funkci Voice passthrough, kdy sluchátka odfiltrují hluk a ponechají jen hlasy.

DSEE (Digital Sound Enhancement Engine)

Funkce DSEE má za úkol obnovit vysokofrekvenční signály, které jsou omezeny během komprese zvuku ze zdrojového zařízení. V praxi má aktivace funkce jen slabý dopad na kvalitu zvuku, který se projevuje o poněkud čistšími výškami.

Bluetooth multipoint

Funkce Bluetooth multipoint umožňuje připojit ke sluchátkům dvě zdrojová zařízení najednou, z toho jedno z nich musí být vždy chytrý telefon s aplikací Sony Headphones. Střídání zařízení je podobně jednoduché jako u JBL Tour Pro 2. Stačí když přehrávání na jednom zařízení pozastavíte a následně spustíte přehrávání na druhém zařízení.

V případě, že budete například poslouchat hudbu z notebooku a někdo vám zavolá na spárovaný telefon, přehrávání se automaticky pozastaví, abyste mohli hovor odbavit. Po ukončení hovoru se přehrávání opět obnoví.

Ekvalizér

Dostupnost ekvalizéru je u většiny bezdrátových sluchátek velkým pozitivem. Zároveň se jedná o jednu z hlavních výhod sluchátek WH-CH720N oproti předešlé generaci. V případě, že vám u recenzovaných sluchátek nebude vyhovovat základní plochý ekvalizér, můžete v aplikaci upravovat intenzitu různých frekvencí. Kromě vlastních nastavení můžete zvolit také jeden z přednastavených režimů.

V případě, že si nebudete jisti, který režim je pro vás ideální, aplikace vás jeho výběrem provede pomocí funkce Find your equalizer.

Možnosti, které ekvalizér nabízí, hodnotíme velmi pozitivně. Přestože je zvuk s výchozím ekvalizérem velmi dobře vyvážený, pomocí vlastních nastavení jsme například mohli mírně ztlumit přehnané basy v některých moderních elektronických žánrech.

Kromě zesílení nebo potlačení některých frekvencí zvuku umožňuje ekvalizér upravovat čistotu basů (Clear Bass). Znamená to, že můžete přidávat nebo ubírat basy bez zastínění/utlumení ostatních pásem.

360 Reality Audio

Funkce 360 Reality Audio slouží ke zlepšení věrnosti prostorového zvuku. Přehrávaná média by tak měla znít jako byste se právě nacházeli v nahrávacím studiu nebo na živém koncertu. Funkce je ale dostupná jen v některých aplikacích jako TIDAL nebo nugs.net. V případě, že nejste uživateli těchto aplikací, nemusí být pro vás tato funkce zajímavá.

K tomu, aby byla kvalita reprodukce zvuku co nejlepší, vyžaduje od vás aplikace, abyste pořídili snímky tvaru svých uší (Analyze ear shape).

Sluchátka budete ovládat tlačítky

Ovládání sluchátek mají na starosti tlačítka na obou mušlích. Jedná se tak o zásadní rozdíl v porovnání s prémiovými sluchátky z řady Sony WH-1000, u kterých se setkáte s kombinací tlačítka a dotykové plochy. Pomocí tlačítek můžete ovládat přehrávání, měnit hlasitost, volit režim propustnosti nebo se můžete informovat o přibližné úrovni nabití baterie.

Funkce tlačítek jsou přednastaveny a v aplikaci můžete měnit pouze funkce tlačítka NC/AMB (potlačení hluku, Ambient a úplné vypnutí). Kromě toho můžete zvolit, zda chcete podržením tlačítka Play/Pause spustit hlasového asistenta.

Kde koupit Sony WH-CH720N
Sony WH-CH720N
Hodnocení
4.0/5

V souvislosti s ovládáním bychom přijali, kdyby sluchátka s uživatelem více hlasově komunikovala. Při změně režimu propustnosti sluchátka přehrají jen neurčitý zvuk, na jehož základě je v některých situacích téměř nemožné zjistit, který režim byl zvolen. Totéž platí i o probíhajícím nebo úspěšném párování. Jediná situace, kdy sluchátka "mluví", je hlášení úrovně nabití baterie. Předchozí generace přehrávala hlas při každé změně propustnosti, takže je v tomto ohledu ve výhodě.

Kvalita zvuku

Pro posouzení kvality zvuku jsme se rozhodli využít výchozí ekvalizér s plochou křivkou. V tomto nastavení nabídla sluchátka především akcentované basy a čisté výšky. Hned po rozbalení byly středy méně výrazné, ale po 30-40 hodinách poslechu se membrány mírně uvolnily a zvuk začal být vyváženější. Pronikavá basová složka ale zaostala i nadále přítomna.

Výchozí ekvalizér tak bude vyhovovat především osobám, které mají rádi basovější hudební žánry jako EDM, Trap, Hip-Hop a další. Instrumentální hudba a vokály mohou být zpočátku méně vyvážené, ale časem se zvuk může zlepšit. V případě, že ani „zaběhnutí“ membrán nepomůže, máte k dispozici rozsáhlý ekvalizér, který jsme popsali výše.

Jak se změnila kvalita zvuku v porovnání se Sony WH-CH710N?

Pokud bychom kvalitu zvuku porovnali s předchozí generací, novější sluchátka by byla ve výrazné výhodě, a to hlavně během poslechu moderních žánrů s výchozím ekvalizérem. Zvuk sluchátek Sony WH-CH710N je charakteristický méně rušivou basovou složkou a důraznějšími středy, které mírně překrývají čistší výšky.

Novější sluchátka nabízí ve výchozím ekvalizéru více rovnocenné frekvence s mírně akcentovanými basy, což hraje ve prospěch právě zmíněným moderním žánrům. Nechybí jim však ekvalizér, kterým můžete zaměření sluchátek dramaticky změnit.

Předchozí generace na nás působila méně prémiově
Předchozí generace na nás působila méně prémiově

S mikrofonem odbavíte krátké hovory

Kvalita zvuku, který zaznamenávají sluchátka, je na solidní úrovni, která je srovnatelná s předchozí generací. V tichém prostředí je hlas poměrně čistý a dobře zachycený. Na hlučné ulici dokážou sluchátka odfiltrovat většinu rušivých elementů, ne však všechny. V obou případech během testu docházelo k omezení hlubších tónů hlasu našeho redaktora, které se do hovoru vůbec nepřenesly, takže zněl jeho hlas "zploštěle".

Jaké funkce sluchátka Sony WH-CH720N nenabízejí?

Ve srovnání s prémiovými sluchátky Sony se u recenzovaných sluchátek nesetkáte například s funkcí Speak-to-Chat. Tato funkce pozastaví přehrávání a zesílí hlas osoby, se kterou vedete dialog. Sluchátka také nepodporují bezdrátový přenos zvuku ve vysokém rozlišení ani umělou inteligencií zdokonalená DSEE Extreme.

Ve srovnání s bezdrátovými sluchátky JBL se u sluchátek Sony WH-CH720N nesetkáte s dedikovaným herním režimem, který je však do jisté míry suplován změnou preference Bluetooth připojení (kvalita zvuku/kvalita připojení). Oproti JBL se u WH-CH720N nesetkáte ani s funkcí vyhledání sluchátek. Zároveň chybí volnost v definování funkcí ovládacích prvků, které mají sluchátka JBL velmi dobře zpracovaná.

Závěr – pro koho jsou bezdrátová sluchátka Sony WH-CH720N vhodná?

Sony WH-CH720N doporučujeme hlavně uživatelům, kteří hledají kvalitní a pohodlná sluchátka pro dlouhý poslech s vyváženým zvukem a mírně akcentovanými basy. Sluchátka nabízejí za velmi rozumnou cenu prémiovou kvalitu zpracování, kompatibilitu s aplikací Sony Headphones a samozřejmě efektivní ANC. Míra potlačení hluku se sice nevyrovná prémiovým sluchátkům, přesto uspokojí většinu uživatelů.

Kombinace dobré výdrže baterie s vynikajícím pohodlím a potlačením hluku může být výhodná také pro cestovatele. Ti si však budou muset vystačit jen s otočnými náušníky, flexibilním můstkem a ne s celkově skládací konstrukcí jako u některých konkurenčních sluchátek.

Kde koupit Sony WH-CH720N
Sony WH-CH720N
Hodnocení
4.0/5

Sony WH-CH720N bychom naopak nedoporučili sportovcům. Sluchátka jsou sice pohodlná, ale nejsou voděodolná. Pokud vás tím pádem na tréninku potká špatné počasí, drobné kapky mohou sluchátka poškodit. Pro uživatele, kteří jsou často na příjmu a pomocí sluchátek odbavují hovory, může být kvalita zvuku mikrofonu nedostačující.

Oproti předešlé generaci WH-CH710N se jedná o výrazný skok vpřed ve více ohledech. Novější sluchátka nabízí vyšší komfort, lepší kvalitu zpracování a vyváženější zvuk. Dále jsou kompatibilní s aplikací Sony Headphones, která nabízí pokročilé funkce, jako například ekvalizér a Bluetooth multipoint.

Recenze: bezdrátová sluchátka Sony WH-CH720N
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
 • Využití na cesty
 • Využití na sport
 • Využití do kanceláře/na telefonování
 • Využití na gaming
 • Univerzální každodenní využití
4

Kvalitní sluchátka s dobrým potlačením hluku a pokročilými funkcemi

Sluchátka Sony WH-CH720N nás oslovila vysokou kvalitou zpracování, aktivním potlačením hluku, pohodlným nošením a vyváženým zvukem. Sluchátka jsou kompatibilní s aplikací Sony Headphones, ve které naleznete ekvalizér, možnost připojit sluchátka ke dvěma zařízením a další funkce, které zlepšují zážitek z poslechu.

Klady

 • Kvalita zpracování
 • Vyvážená kvalita zvuku
 • Efektivní ANC
 • Dobrá výdrž baterie
 • Funkce aplikace Sony Headphones

Zápory

 • Bez pouzdra v balení
 • Nižší kvalita zvuku mikrofonu
 • Nelze složit do kompaktní cestovní velikosti
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (3 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka Sony WH-CH720N
Sony WH-CH720N
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram