ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Pins 3 ANC

Silné stránky
 • Funkce aktivního potlačení hluku
 • Gamingový mód
 • Výdrž baterie až 40 hodin
 • Funkce rychlonabíjení
 • Příznivá cena
Slabé stránky
 • Vysoká citlivost dotykových plošek
 • Mód Ambient nepřináší zásadní změnu

True Wireless sluchátka Niceboy HIVE Pins 3 ANC vynikají svou příznivou pořizovací cenou a přitom slušnou kvalitou zvuku. Díky nabíjecímu pouzdru si budete moct užívat celkovou výdrž baterie až na 40 hodin poslechu. Potěší také jejich minimalistický design a kompaktní rozměry.

Při stažení aplikace Niceboy ION navíc získáte přístup k dalším zajímavým funkcím. Využívat můžete funkci pro potlačení zvuků okolí nebo třeba mód Ambient, který k přehrávané hudbě zvuky okolí přidá. Nastavit si můžete také některý z dostupných hudebních režimů.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Sluchátka vydrží na jedno nabití až 10 hodin. S nabíjecím pouzdrem můžete výdrž baterie prodloužit o dalších 30 hodin.

Jak se sluchátka ovládají?

Sluchátka disponují dotykovými ploškami, pomocí nichž se ovládají.

Jaké mají sluchátka funkce?

Sluchátka lze používat nejen k poslechu hudby, ale i handsfree telefonování. V mobilní aplikaci dále najdete funkci pro potlačení okolních zvuků, mód Ambient, ekvalizéry či funkci Najít sluchátka.

Pro koho jsou tato sluchátka vhodná?

Sluchátka bychom doporučili lidem, kteří hledají cenově dostupnou volbu pro běžný poslech v rámci každodenního použití, cestování nebo třeba při sportu. Díky funkci ANC navíc docílíte telefonování bez ruchů okolí.

V balení najdete vše potřebné

Bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Pins 3 ANC se prodávají v přirozeně malé krabičce s typickým žlutobílým designem. Její rozměry činí 11 × 9,5 × 4 cm a váha dosahuje 140 gramů. Uvnitř se můžete těšit na:

 • samotná bezdrátová sluchátka s náušníky,
 • dva náhradní nástavce do uší,
 • dobíjecí pouzdro,
 • USB-C kabel
 • a návod k použití.

Náhradní nástavce do uší hodnotíme jako velkou přednost sluchátek. Díky nim si totiž velikost sluchátek můžete do jisté míry přizpůsobit svým potřebám. V naší redakci jsme se rozhodli pro střední velikost náušníků, která v uších dobře držela sluchátka byla díky nim pohodlná i při dlouhodobém nošení. Volba velikosti je však pochopitelně individuální.

Niceboy HIVE Pins 3 ANC jsou k dispozici v černém a bílém designu. V naší redakci jsme měli k dispozici právě bílou variantu.

Technické parametry Niceboy HIVE Pins 3 ANC

Niceboy HIVE Pins 3 ANC jsou šikovná True Wireless sluchátka. Díky podporovaným kodekům AAC a SBC se jedná o skvělou volbu pro uživatele Androidu, ale i Apple zařízení. O špičkové připojení se stará technologie Bluetooth ve verzi 5.3.

ParametrHodnota
Typ sluchátekTrue Wireless
Rozměry nabíjecího pouzdra6,5 × 5,5 × 2 cm
Celková váha pouzdra se sluchátky49 g
KonektivitaBluetooth 5.3
Výdrž baterie10 hod (sluchátka), 30 hod (pouzdro)
Odolnost - stupeň krytíIPX4
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenční rozsah20-20 000 Hz
Citlivost118 dB/mW
Impedance32 Ω
MikrofonAno

Perfektní sluchátka, která se vejdou do kapsy

True Wireless sluchátka Niceboy HIVE Pins 3 ANC vzhledem ke svému provedení prozrazují, že se jedná o skvělou volbu na každodenní použití i na cesty (i když na delší cesty vám možná budou pohodlnější sluchátka přes uši). Předností je totiž kompaktní velikost jejich pouzdra, které se vejde do dlaně. Jeho velikost činí 6,5 × 5,5 × 2 cm a váha dosahuje pouhých 49 gramů.

Kde koupit Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Hodnocení
3.9/5

Niceboy také vsadil na elegantní design pouzdra bez ostrých hran. Na přední straně pouzdra se pod vyobrazením loga nachází čtyři LED diody informující o stavu nabití. Uvnitř pouzdra má poté každé ze sluchátek svou vlastní nabíjecí kolébku. Sluchátka do těchto kolébek hravě zapadnou, umístit je lze pouze jedním způsobem. Nad správným uložením proto nebudete muset přemýšlet. A minimalistickým designem se pyšní i samotná sluchátka.

Za drobnou nevýhodu lze považovat to, že na sluchátkách není typické označení R (pro pravé sluchátko) a L (pro levé sluchátko). Toto označení je pouze v nabíjecím pouzdře.

Připojení k zařízení vám zabere sotva pár vteřin

Spárování sluchátek se zařízením (například chytrým telefonem či počítačem) zajišťuje technologie Bluetooth ve verzi 5.3. Dosah přitom činí zhruba 10 metrů. Samotné párování probíhá naprosto bezproblémově a je otázkou chviličky. Sluchátka stačí vyjmout z dobíjecího pouzdra a následně je vybrat na mobilním telefonu z dostupných zařízení. Příští připojení se již provede automaticky.

Co se týče spárování s iPhony, automatické párování při přiblížení sluchátek k telefonu možné není.

Výdrž baterie dosahuje až 40 hodin

Při plném nabití nabízí sluchátka kapacitu až na 10 hodin poslechu. Plně nabité dobíjecí pouzdro poté nabídne kapacitu na dalších 30 hodin provozu. Celkově se tak můžete dostat až na 40 hodin na jedno nabití. U Niceboy HIVE Podsie 3 činí maximální výdrž baterie 35 hodin. Případně lze také používat pouze jedno sluchátko, druhé nechat nabíjet a tímto způsobem celkovou výdrž baterie prodloužit.

V přední části pouzdra sluchátek najdete čtyři LED diody signalizující úroveň nabití pouzdra. Při nabíjení pouzdra blikají, po úplném nabití zhasnou. Další LED diody najdete na sluchátkách. Pokud svítí, znamená to, že sluchátka nejsou nabita na 100 %.

Již po 5 minutách nabíjení získáte kapacitu na 1,5 hodiny poslechu. K nabíjení pouzdra slouží přiložený kabel s USB-C konektorem.

Kvalita zvuku je na skvělé úrovni

I přes svou velmi příznivou pořizovací cenu se můžete těšit na kvalitní zvukový zážitek, který vás možná až překvapí. O zprostředkování zvuku se starají 13mm měniče. Frekvenční rozsah činí 20 až 20 000 Hz, což je pro lidský sluch naprosto dostačující.

Předností sluchátek je dále slušná citlivost dosahující 118 dB/mW. Díky tomu sluchátka dosahují vysoké maximální hlasitosti. Abychom byli konkrétní, hlasitost hudby jsme dokázali snášet zhruba při nastavení na 75 %. Při vyšší hlasitosti už byl poslech nepříjemný.

Sluchátka jsme se rozhodli otestovat v nejrůznějších situacích. Ať už se jednalo o poslech hudby, sledování filmů nebo poslech podcastů, sluchátka si vedla velmi dobře. Zvuk byl velmi dobře vykreslený a i v případě mluveného slova srozumitelný. Při sledování filmů jsme rovněž nezaznamenali žádné zpoždění zvuku vůči obrazu.

Kde koupit Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Hodnocení
3.9/5

Dlouhým dotykem na levé sluchátko dojde k aktivaci gamingového módu, který by měl nabízet ultrarychlý přenos zvuku bez zpoždění. Při běžném poslechu jsme rozdíl nezaznamenali, při hraní her jsme však sluchátka netestovali. Při přepnutí se vždy ozve stejný zvuk a člověk bohužel nemá jak zjistit, zda je mód zapnutý, či nikoliv (pokud si to nepamatuje). Informace není dostupná ani v mobilní aplikaci.

Můžete je nosit i v dešti a při sportu

Bezdrátová sluchátka jsou odolná vůči vodě dle parametru IPX4. Narozdíl od Niceboy HIVE Podsie 3 tedy nebyla testována vůči prachu. Nicméně to znamená, že je můžete bez obav mít v uších i během deštivého počasí a že dokáží odolat také potu při sportovních aktivitách.

Sluchátka odolají dešti i potu
Sluchátka odolají dešti i potu

Ovládání vám zpříjemní dotykové plošky na sluchátkách

Pohodlné ovládání zajišťují dotykové plošky, kterými disponují obě sluchátka. Pomocí nejrůznějších kombinací doteků lze například pozastavit přehrávání, přijmout či odmítnout hovor nebo přepnout skladbu, aniž byste museli z kapsy vytahovat svůj mobilní telefon. Osobně bychom však ocenili o trochu menší citlivost, sluchátka zaznamenají dotyk při sebemenší úpravě sluchátek v uších. Sluchátka bohužel nemají haptickou odezvu. Na některá gesta (např. přepnutí módu) reagují zvukovým signálem).

V tomto ohledu však od nás mají Niceboy HIVE Pins 3 ANC jednoznačně palec nahoru. Například Niceboy HIVE Podsie 3 jsou oproti tomu vybaveny tlačítky, jejichž mačkání pro nás bylo v rámci testování spíše nepříjemné.

Díky mobilní aplikaci dosáhnete na větší nabídku funkcí

Abyste z těchto bezdrátových sluchátek vytěžili maximum, nelze než doporučit si do mobilního telefonu stáhnout aplikaci Niceboy ION, která je dostupná v Google Play i App Store. Sluchátka sice budou fungovat i bez ní, nicméně právě její zásluhou dosáhnete na mnohem širší nabídku funkcí. Pojďme si je představit.

Potlačení okolního zvuku a režim propustnosti

Funkci potlačení okolního hluku oceníte, pokud chcete docílit maximálního hudebního zážitku nebo třeba při telefonování. Její zásluhou sluchátka potlačí okolní ruchy, abyste se mohli plně soustředit na zvuk ze sluchátek. Když jsme tuto funkci vyzkoušeli v tichém domácím prostředí, rozdíl byl prakticky nulový. Jakmile jsme se ale se sluchátky vydali do rušného města, rozdíl již byl znát a jednalo se o vítanou vychytávku.

Funkci potlačení okolního zvuku nejvíce oceníte při telefonování (např. na ulici nebo v rušné open space kanceláři). Při jejím zapnutí jsme druhou stranu slyšeli lépe. Druhá strana nás však slyšela včetně okolního hluku.

Kromě toho je v mobilní aplikaci dostupná přesně opačná funkce. Jedná se o mód Ambient, který zvuky okolí k přehrávané hudbě přidá, abyste byli v bezpečí. Při našem testování jsme však nepocítili žádný zásadní rozdíl v porovnání s běžným módem.

Funkce najít sluchátka

Pomocí mobilní aplikace lze snadno zjistit poslední známou polohu sluchátek (respektive telefonu při posledním použití sluchátek) a snadněji je najít. Rovněž zde můžete nastavit, aby sluchátka vydávala zvuk a vy je rychleji objevili například doma.

Stav baterie

V mobilní aplikaci si můžete snadno ověřit aktuální stav baterie obou sluchátek zvlášť. Informace o nabití pouzdra však v mobilní aplikaci nenajdete. Stejně tak nejsou informace o stavu baterie dostupné v rámci rozhraní iOS (jako například u Apple AirPods).

Kde koupit Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Hodnocení
3.9/5

Ekvalizér

V mobilní aplikaci si můžete nastavit některý z dostupných módů. Jedná se o pop, rock, folk, classical, country, jazz, jemné basy a jemné výšky. Nejplnější zvukový zážitek nabízí režim Pop, který zdaleka nevyužijete pouze při poslechu popové hudby. Skvělých výsledků jsme s ním dosáhli také při poslechu rocku či klasické hudby.

Narozdíl od Niceboy HIVE Podsie 3 v mobilní aplikaci chybí funkce pro tvorbu vlastního ekvalizéru.

Závěr –⁠ komu bychom sluchátka Niceboy HIVE Pins 3 ANC doporučili?

Bezdrátová Bluetooth sluchátka Niceboy HIVE Pins 3 ANC bychom doporučili těm, kteří hledají cenově dostupnou výbavu pro běžný poslech hudby, podcastů, sledování filmů a telefonování. Ve všech těchto ohledech si totiž v rámci našeho testování vedly dobře. Při telefonování navíc přijde vhod funkce aktivního potlačení okolních zvuků, kterou získáte v mobilní aplikaci.

Sluchátka dále zaujmou moderním designem a kompaktními rozměry, díky kterým se vejdou do kabelky i do kapsy. Na jedno nabití vydrží až 40 hodin, výhodou je také funkce rychlonabíjení.

Z nevýhod lze zmínit snad jen to, že dotykové plošky jsou velmi citlivé a v některých případech došlo k jejich nechtěnému stisknutí. Subjektivně jsme také nezaznamenali žádná zásadní rozdíl při spuštění módu Ambient.

Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Pins 3 ANC
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
 • Využití na cesty
 • Využití na sport
 • Využití do kanceláře/na telefonování
 • Využití na gaming
 • Univerzální každodenní využití
3.9

Cenově dostupná sluchátka s funkcí ANC

True Wireless sluchátka Niceboy HIVE Pins 3 ANC vynikají svou příznivou pořizovací cenou a přitom slušnou kvalitou zvuku. Díky nabíjecímu pouzdru si budete moct užívat celkovou výdrž baterie až na 40 hodin poslechu. Potěší také jejich minimalistický design a kompaktní rozměry.

Při stažení aplikace Niceboy ION navíc získáte přístup k dalším zajímavým funkcím. Využívat můžete funkci pro potlačení zvuků okolí nebo třeba mód Ambient, který k přehrávané hudbě zvuky okolí přidá. Nastavit si můžete také některý z dostupných hudebních režimů.

Klady

 • Funkce aktivního potlačení hluku
 • Gamingový mód
 • Výdrž baterie až 40 hodin
 • Funkce rychlonabíjení
 • Příznivá cena

Zápory

 • Vysoká citlivost dotykových plošek
 • Mód Ambient nepřináší zásadní změnu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.6/5 - (10 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Hodnocení: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram