ITmix.cz logo

Dámské chytré hodinky Xiaomi: které jsou nejlepší?

Recenze vybraných produktů

Dámské chytré hodinky Xiaomi: které jsou nejlepší?

Chytré hodinky Xiaomi zaujmou rozmanitou nabídkou funkcí a velmi příznivou cenou. Vzhledem k tomu se těší velké popularitě u mužů a žen. Jelikož se pod označením Xiaomi velmi často prodávají i modely Amazfit, zahrnuli jsme je rovněž do našeho srovnání. Chytré hodinky Xiaomi i Amazfit jsou si totiž velmi blízké. Zajímá vás, jaké jsou podle nás nejlepší Xiaomi hodinky pro ženy? V čem se liší modely pro ženy a muže a na jaké funkce se u nich můžete těšit?

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou nejlepší Xiaomi hodinky pro ženy?

V rámci našich recenzí se jako nejlepší model pro ženy ukázal Xiaomi Watch S1 s bohatou nabídkou funkcí a příznivou cenou.

Jakou velikost mají dámské chytré hodinky Xiaomi?

Dámské chytré hodinky jsou obecně menší než ty pánské. Šířka pouzdra se u nich pohybuje kolem 40 mm, díky čemuž velmi dobře sedí na užším dámském zápěstí.

Umí chytré hodinky Xiaomi sledovat menstruační cyklus?

Bohužel, ne všechny chytré hodinky Xiaomi umí menstruační cyklus sledovat. Pokud je to pro vás rozhodující funkce, je třeba se o její podpoře vždy informovat.

S jakými mobilními telefony lze Xiaomi hodinky spárovat?

Chytré hodinky Xiaomi necílí striktně na uživatele Android nebo iOS zařízení. Spárovat je lze s oběma variantami. Jen je třeba se vždy informovat o kompatibilitě s verzí daného operačního systému.

Jaké jsou nejlepší dámské chytré hodinky Xiaomi?

V naší redakci pro vás průběžně testujeme chytré hodinky od různých výrobců a značka Xiaomi není výjimkou. Díky tomu jsme pro vás mohli sestavit žebříček těch nejlepších modelů pro ženy, které jsou na trhu k dostání. Pokud o jejich pořízení přemýšlíte, nenechte si ujít naše podrobné recenze.

Pod označením Xiaomi se také často prodávají hodinky Amazfit. Ve skutečnosti se však jedná o produkty značky Huami, která chytré hodinky pro značku Xiaomi vyrábí. Vzhledem k tomu, že jsou si produkty obou značek velmi blízké, jsme i modely Amazfit zařadili do našeho srovnání.

Pokud preferujete spíše hranaté tvary hodinek se skvělým poměrem mezi cenou a výkonem, můžete se inspirovat třeba tímto modelem z dílny Amazfit. Hodí se nejen na sport, ale i na každodenní nošení do města.

Amazfit GTS 4 mini

Nejlepší elegantní hodinky Amazfit z našeho testu
Silné stránky
 • Velký AMOLED displej
 • Lehké provedení
 • Elegantní design
 • Velký výběr sportovních aktivit
 • Skvělá výdrž baterie
 • Funkce Always-On
 • Automatická regulace jasu
Slabé stránky
 • Nelze reagovat na notifikace
 • Nepodporuje bezkontaktní platby
 • Méně funkcní při použití s iPhone

Chytré hodinky Amazfit GTS 4 mini vzhledem ke svým kompaktním rozměrům a elegantnímu designu cílí především na ženy. Zaujmou vás AMOLED displejem s funkcí Always-On, přehledným rozhraním a širokou nabídkou funkcí. Zařízení vám změří tep, okysličení krve, spánek i množství spálených kalorií při nejrůznějších sportech.

Potěší i dlouhá výdrž baterie. Uživatele mobilních telefonů s Androidem ocení i fakt, že lze na příchozí hovory odpovědět pomocí přednastavených odpovědí. Příznivci iPhonů však bohužel v tomto ohledu mají smůlu. Přečtěte si celou recenzi se shrnutím hlavních předností a nedostatků tohoto zařízení.

Celkové hodnocení
3.9/5

Pokud se poohlížíte spíše po sportovně laděných hodinkách, můžete si pořídit například tento povedený model od značky Xiaomi s vysokou odolností.

Xiaomi Watch S1 Active

Nejlepší sportovní hodinky Xiaomi z našeho testu
Silné stránky
 • Zajímavý poměr cena/výkon
 • Přesné senzory vitálních funkcí
 • GPS lokalizace
 • NFC platby
 • Vhodné i pro plavání
 • Monitorování cyklu
Slabé stránky
 • Omezené množství metrik
 • Snadné překrytí reproduktoru
 • Problém s ovládáním pod vodou
 • Slabá podpora českých bank
 • Horší čitelnost na slunci

Xiaomi Watch S1 Active jsou sportovně orientované chytré hodinky dostupné za atraktivní cenu. Model nabízí poměrně široké spektrum funkcí, které využijete nejen během sportování, ale také v běžném životě. Hodinky jsou dodávány s gumovým řemínkem, který nabízí pohodlí i při pevnějším zatažení.

Hodinkám nechybí ani NFC, díky kterému s nimi můžete bezkontaktně platit. V nabídce hodinek naleznete monitoring více než 110 sportovních aktivit, včetně plaveckých či bojových disciplín. Hodinky vám změří tepovou frekvenci, okysličení krve či množství vašich spálených kalorií.

Celkové hodnocení
4.1/5

Dámské chytré hodinky Xiaomi jsou menší než pánské

Stejně jako u chytrých hodinek jiných značek, i u Xiaomi platí, že dámské modely jsou menší než pánské. Setkat se u nich proto můžete s menší velikostí pouzdra, respektive displeje.

Například kompaktní Xiaomi Mi Watch Lite mají pouzdro o rozměrech 41 × 35 mm a skvěle tak sedí na dámském zápěstí. Velké popularitě se těší také Amazfit GTS 4 mini s pouzdrem o rozměrech 41,6 × 36,6 mm (větší pánská verze Amazfit GTS 4 má pouzdro o rozměrech 42,7 × 36,5).

Můžete vybírat z různých designů

Chytré hodinky pro ženy od značky Xiaomi jsou dostupné v nejrůznějších barevných provedeních. Kromě unisex designů můžete vybírat i z odstínů, které se u žen obecně těší velké popularitě. Jednat se může například o odstín zlaté nebo rosegold barvy.

Funkce dámských chytrých hodinek Xiaomi

Nabídka funkcí se u dámských a pánských chytrých hodinek nijak zásadně neliší. Pro některé ženy však může být rozhodující skutečnost, zda si hodinky poradí s monitoringem menstruačního cyklu nebo třeba měřením jejich oblíbené sportovní aktivity.

Monitoring menstruačního cyklu

Díky této funkci získáte maximální přehled nad svým menstruačním cyklem. Nejprve je třeba zadat datum vaší poslední menstruace a obvyklou délku periody. Hodinky vám následně vypočítají, kdy pravděpodobně nastanou vaše plodné dny a vaše příští menstruace.

Monitoring menstruačního cyklu
Monitoring menstruačního cyklu

Hodinky, které umožňují monitoring menstruačního cyklu

S touto funkcí si poradí například například tyto modely hodící se pro ženy.

Naopak monitoring menstruačního cyklu nepodporují hodinky: Xiaomi Haylou Solar LS05.

Měření vybraných sportovních aktivit

Chytré hodinky Xiaomi také skvěle poslouží pro základní monitoring vašich sportovních aktivit. Získáte díky nim přehled o tom, jak dlouho jste trénovala, jak se vyvíjela vaše tepová frekvence i kolik kilokalorií jste spálila.

Nabídka jednotlivých sportovních režimů se u každého modelu mírně liší. Vždy je tedy na místě se ujistit, že hodinky dokáží monitorovat vaši oblíbenou aktivitu. U žen obecně patří mezi vyhledávané režimy například jóga, pilates či tanec.

Hodinky umožňující monitoring populárních ženských sportů

S monitoringem zmíněných aktivit si hravě poradí například následující chytré hodinky. Nabídka sportovních režimů je přitom obecně u Xiaomi hodinek poměrně široká.

Xiaomi Mi Watch Lite a Xiaomi Haylou Solar LS05 se chlubí omezenější nabídkou sportů, vždy však můžete ke cvičení využít některý univerzální režim jako Posilování nebo Jiné.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (3 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Xiaomi Redmi Watch 4
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram