ITmix.cz logo

Dámské chytré hodinky Samsung: které jsou nejlepší?

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou nejlepší chytré hodinky Samsung pro ženy?

V rámci našich recenzí je v současné době nejlépe hodnocen model Samsung Galaxy Watch 6, který je dostupný ve dvou velikostních variantách.

Jakou šířku ciferníku mají dámské hodinky?

V případě značky Samsung se zpravidla setkáte s ciferníkem o průměru 40 mm.

Umí chytré hodinky Samsung sledovat menstruační cyklus?

Ano. Stačí jen zadat datum vaší poslední menstruace a obvyklou délku vašeho cyklu. Následně vás budou hodinky upozorňovat na datum příští menstruace, ovulace i plodného období. Watch 6 (a po aktualizaci i Watch 5) umí sledovat teplotu ze zápěstí a naměřená data využívají k ještě přesnějšímu sledování menstruačního cyklu.

Lze Samsung hodinky spárovat jen s Androidem, nebo i telefonem s iOS?

To záleží na konkrétním modelu. Do verze Samsung Galaxy Watch 3 můžete ke spárování použít i iPhone. Od modelu Samsung Galaxy Watch 4 a dále už ale Samsung spárování s iPhonem nepodporuje.

Jaké chytré hodinky nabízí Samsung pro ženy?

V naší redakci pravidelně testujeme a recenzujeme nejrůznější chytré hodinky. A modely značky Samsung nejsou výjimkou. Vzhledem k tomu jsme pro vás mohli sestavit žebříček TOP modelů, které se v rámci našeho důkladného testování ukázaly jako ty nejlepší pro dámy. Následující seznam může posloužit jako skvělá inspirace v případě, kdy se právě po nějakém šikovném zařízení poohlížíte.

Samsung Galaxy Watch 6

Nejmodernější generace chytrých hodinek pro ženy od jihokorejského výrobce. Samsung Galaxy Watch 6 jsou povedené chytré hodinky s bohatou nabídkou funkcí. Mezigeneračně přichází s tenčím rámečkem lepším procesorem, díky kterému je pohyb v menu plynulejší. Z hlediska funkcí se však od Galaxy Watch 5 prakticky neliší. Hodinky umí měřit teplotu ze zápěstí ve spánku a naměřená data využívají pro přesnější sledování menstruačního cyklu. Po aktualizaci tuto funkci nabídnou i Watch 5.

Samsung Galaxy Watch 6

Silné stránky
 • Měření teploty ve spánku
 • Velký displej
 • Rychlá odezva
 • Detekce nehody
 • Podpora rychlonabíjení
Slabé stránky
 • Nutnost instalace 3 aplikací
 • Nelze spárovat s iPhonem
 • Nižší výdrž baterie
 • Pro všechny funkce potřebujete mobilní telefon Samsung

Samsung Galaxy Watch 6 jsou povedené chytré hodinky pro uživatele Androidu. Mezigeneračně přichází s tenčím rámečkem a lepším procesorem, díky kterému je pohyb v menu plynulejší. Z hlediska funkcí se však od Galaxy Watch 5 prakticky neliší a zklamáním může být i skutečnost, že výdrž na baterii se nedočkala žádného vylepšení.

Samsung Galaxy Watch 6 jsou po vzoru předchozího modelu vybaveny AMOLED displejem. Rovněž u nich najdete senzor pro měření teploty, který se konečně promítne i do podporovaných funkcí. S hodinkami proto můžete měřit teplotu pokožky ve spánku a hodinky data využívají i pro přesnější sledování menstruačního cyklu.

Celkové hodnocení
4.1/5

Samsung Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5 vám změří tepovou frekvenci, okysličení krve a dokonce i krevní tlak a EKG. Zaujmou také odolným safírovým sklíčkem, přehledným rozhraním a podporou rychlonabíjení. Samozřejmostí je funkce pro sledování menstruačního cyklu. A přímo z hodinek lze také telefonovat a odesílat zprávy.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Silné stránky
 • Titanové tělo
 • Safírové sklo
 • Možnost importu tras do hodinek
 • Možnost telefonování a posílání zpráv
 • Měření krevního tlaku a EKG
Slabé stránky
 • Nelze spárovat s iPhonem
 • Nutnost instalace 3 různých aplikací
 • Některé funkce jsou pouze pro uživatele Samsung telefonů

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro cílí výhradně na uživatele mobilních telefonů s Androidem. Pro příznivce telefonů značky Samsung navíc nabízí funkci pro měření krevního tlaku a EKG. Kromě toho se mohou pochlubit titanovým tělem se safírovým sklem a dostatečně velkým Super AMOLED displejem.

Z hlediska funkcí je pro vás připraveno více než 90 sportovních režimů. Hodinky dokáží analyzovat složení vašeho těla, měřit tepovou frekvenci i okysličení krve. Navíc z nich lze plnohodnotně telefonovat a odesílat zprávy. A potěší i přítomnost map.

Celkové hodnocení
4.2/5

Samsung Galaxy Watch 4

Generačně starším modelem jsou chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 4. Funkce jsou prakticky stejné jako Galaxy Watch 5. V porovnání s novější verzí je třeba počítat s o něco horší kvalitou materiálů, hodinkám například chybí safírové sklíčko. Dalším rozdílem oproti Galaxy Watch 5 je o něco nižší výdrž baterie, která dosahuje 40 hodin. Na druhou stranu jejich pořizovací cena je nižší.

Samsung Galaxy Watch 3

U těchto chytrých hodinek musíme zmínit fakt, že se jedná o poslední model od Samsungu, který ještě lze spárovat s iPhonem. Jejich elegantní design podtrhuje nerezový ciferník a kožený řemínek. Zaujmou také svou příznivou cenou. Velký rozdíl spočívá také ve výdrži baterie, která v tomto případě dosahuje až 6 dní při běžném používání. Z hlediska funkcí jim chybí třeba analýza složení těla a navigace. S hodinkami také nezaplatíte.

Velikost dámských hodinek: z jakých modelů vybírat?

Chytré hodinky Samsung bývají většinou dostupné ve dvou velikostních variantách. Ta menší z nich cílí na ženy, větší naopak na muže. Existují však výjimky. Například u Samsung Galaxy Watch 5 Pro se dočkáte pouze jedné velikosti ciferníku (45 mm).

V případě Samsungu se u dámských modelů setkáte s kulatým ciferníkem, nejčastěji s šířkou 40 mm. Taková varianta je přizpůsobena právě pro užší dámské zápěstí. Další odlišnost poté spočívá v celkové délce řemínku a tedy obvodu zápěstí, na kterém budou hodinky dobře sedět.

Například u Samsung Galaxy Watch 5 platí, že menší verze hodinek sedí na zápěstí o obvodu 13 až 19 cm. Větší verze hodinek poté cílí na majitele zápěstí o obvodu 14,5 až 20,5 cm.

Důležitý faktor pro ženy? Rozhodně design

Další rozdíl mezi pánskými a dámskými chytrými hodinkami bezpochyby spočívá v jejich designu. Dámy mohou vybírat jak z unisex modelů, tak i z hodinek navržených právě pro něžné pohlaví. Takové chytré hodinky pracují s barvami, které jsou u žen obecně populárnější. Řeč může být například o bílé, zlaté, růžové nebo rose gold barvě.

Daný design se nemusí promítnout pouze do řemínku, ale objevuje se mnohdy také u samotného ciferníku. Díky tomu takové hodinky už na první pohled působí elegantním a ženským dojmem.

Funkce dámských chytrých hodinek

Z hlediska funkcí se zpravidla pánské a dámské chytré hodinky příliš neliší. Někdy pro vás však může být rozhodující právě to, zda hodinky danou funkcí vůbec disponují, nebo nikoliv.

Sledování menstruačního cyklu

V tomto ohledu musíme jistě zmínit funkci pro sledování menstruačního cyklu, kterou pánové bez problémů přehlédnou. V případě Samsung hodinek s ní můžete počítat (objevuje se u pánských i dámských modelů). Prostřednictvím mobilní aplikace nejprve zadáte datum vaší poslední menstruace a obvyklou délku vašeho cyklu. Hodinky následně vypočítají, kdy pravděpodobně nastane začátek vaší příští menstruace, kdy bude vaše tělo ovulovat a kdy se objeví vaše plodné období.

Touto funkcí jsou vybaveny: Samsung Galaxy Watch 3, Watch 4, Watch 5 i Watch 6. U Watch 6 a Watch 5 data zpřesňuje měření teploty ze zápěstí v průběhu spánku.

Rozhodující může být i nabídka sportů

Není žádným tajemstvím, že některé sporty jsou u žen obecně populárnější. V případě chytrých hodinek vás tedy jistě bude zajímat, zda model monitoring dané fyzické aktivity podporuje. U žen se může jednat například o jógu, pilates, aerobic nebo třeba tanec. Naopak přítomnost režimu pro monitoring amerického fotbalu většina žen pravděpodobně příliš neocení.

U Samsung hodinek se nicméně zpravidla setkáte s desítkami různých aktivit, mezi nimiž nechybí ani tyto u žen populárnější sporty. Zmíněnou nabídkou sportů jsou vybaveny: Samsung Watch 4, Watch 5 i Watch 6. U Samsung Watch 3 je nabídka sportů obecně menší, nicméně například jógu a pilates podporují.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.1/5 - (9 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Samsung Galaxy Watch 6
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram