ITmix.cz logo

Dámské chytré hodinky Samsung: které jsou nejlepší?

Dámské chytré hodinky Samsung: které jsou nejlepší?

Poohlížíte se po povedených dámských chytrých hodinkách od značky Samsung? V tomto článku se dozvíte, jaké nejlepší modely jsou na trhu k dostání. Zároveň zjistíte, jakých rozměrů dosahuje jejich ciferník, z jakých designů můžete vybírat a zda se nějak liší nabídka funkcí u dámských a pánských modelů.

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou nejlepší chytré hodinky Samsung pro ženy?

V rámci našich recenzí je v současné době nejlépe hodnocen model Samsung Galaxy Watch 5, který je dostupný ve dvou velikostních variantách.

Jakou šířku ciferníku mají dámské hodinky?

V případě značky Samsung se zpravidla setkáte s ciferníkem o průměru 40 mm.

Umí chytré hodinky Samsung sledovat menstruační cyklus?

Ano. Stačí jen zadat datum vaší poslední menstruace a obvyklou délku vašeho cyklu. Následně vás budou hodinky upozorňovat na datum příští menstruace, ovulace i plodného období.

Lze Samsung hodinky spárovat jen s Androidem, nebo i telefonem s iOS?

To záleží na konkrétním modelu. Do verze Samsung Galaxy Watch 3 můžete ke spárování použít i iPhone. Od modelu Samsung Galaxy Watch 4 a dále už ale Samsung spárování s iPhonem nepodporuje.

Jaké chytré hodinky nabízí Samsung pro ženy?

V naší redakci pravidelně testujeme a recenzujeme nejrůznější chytré hodinky. A modely značky Samsung nejsou výjimkou. Vzhledem k tomu jsme pro vás mohli sestavit žebříček TOP modelů, které se v rámci našeho důkladného testování ukázaly jako ty nejlepší pro dámy. Následující seznam může posloužit jako skvělá inspirace v případě, kdy se právě po nějakém šikovném zařízení poohlížíte.

Samsung Galaxy Watch 5

Nejmodernější generace chytrých hodinek pro ženy od jihokorejského výrobce. Samsung Galaxy Watch 5 jsou povedené chytré hodinky s bohatou nabídkou funkcí. Změří vám tepovou frekvenci, okysličení krve a dokonce i krevní tlak a EKG. Zaujmou také odolným safírovým sklíčkem, přehledným rozhraním a podporou rychlonabíjení. Samozřejmostí je funkce pro sledování menstruačního cyklu. A přímo z hodinek lze také telefonovat a odesílat zprávy.

Samsung Galaxy Watch 5

Silné stránky
  • Velký displej
  • Možnost komunikace
  • Slušná výdrž baterie
  • Podpora rychlonabíjení
  • Safírové sklíčko
  • Měření EKG a krevního tlaku
  • Podpora bezkontaktních plateb
Slabé stránky
  • Nelze spárovat s iPhonem
  • Některé funkce jsou pouze pro Samsung telefony
  • Nutnost instalace více aplikací

Samsung Galaxy Watch 5 jsou povedené chytré hodinky, které najdou uplatnění u osob používajících mobilní telefon s Androidem. Ještě o něco lépe na tom budou majitelé mobilních telefonů Samsung, pro které je navíc připravena funkce pro měření EKG a krevního tlaku. Kromě toho toto zařízení zaujme velkým displejem, safírovým sklíčkem, přehledným rozhraním a nově i podporou rychlonabíjení.

Při běžném používání dosáhne výdrž baterie až 50 hodin, nabíjet je tedy budete muset poměrně často. S ohledem na širokou nabídku funkcí je to však pochopitelné. Samozřejmostí je poté možnost pohodlné komunikace. Na hodinkách snadno vyťukáte zprávu i vyřídíte hovor.

Celkové hodnocení
4.0/5

Samsung Galaxy Watch 4

Generačně starším modelem jsou chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 4. Funkce jsou prakticky stejné jako Galaxy Watch 5. V porovnání s novější verzí je třeba počítat s o něco horší kvalitou materiálů, hodinkám například chybí safírové sklíčko. Dalším rozdílem oproti Galaxy Watch 5 je o něco nižší výdrž baterie, která dosahuje 40 hodin. Na druhou stranu jejich pořizovací cena je nižší.

Samsung Galaxy Watch 3

U těchto chytrých hodinek musíme zmínit fakt, že se jedná o poslední model od Samsungu, který ještě lze spárovat s iPhonem. Jejich elegantní design podtrhuje nerezový ciferník a kožený řemínek. Zaujmou také svou příznivou cenou. Velký rozdíl spočívá také ve výdrži baterie, která v tomto případě dosahuje až 6 dní při běžném používání. Z hlediska funkcí jim chybí třeba analýza složení těla a navigace. S hodinkami také nezaplatíte.

Velikost dámských hodinek: z jakých modelů vybírat?

Chytré hodinky Samsung bývají většinou dostupné ve dvou velikostních variantách. Ta menší z nich cílí na ženy, větší naopak na muže. Existují však výjimky. Například u Samsung Galaxy Watch 5 Pro se dočkáte pouze jedné velikosti ciferníku (45 mm).

V případě Samsungu se u dámských modelů setkáte s kulatým ciferníkem, nejčastěji s šířkou 40 mm. Taková varianta je přizpůsobena právě pro užší dámské zápěstí. Další odlišnost poté spočívá v celkové délce řemínku a tedy obvodu zápěstí, na kterém budou hodinky dobře sedět.

Například u Samsung Galaxy Watch 5 platí, že menší verze hodinek sedí na zápěstí o obvodu 13 až 19 cm. Větší verze hodinek poté cílí na majitele zápěstí o obvodu 14,5 až 20,5 cm.

Důležitý faktor pro ženy? Rozhodně design

Další rozdíl mezi pánskými a dámskými chytrými hodinkami bezpochyby spočívá v jejich designu. Dámy mohou vybírat jak z unisex modelů, tak i z hodinek navržených právě pro něžné pohlaví. Takové chytré hodinky pracují s barvami, které jsou u žen obecně populárnější. Řeč může být například o bílé, zlaté, růžové nebo rose gold barvě.

Daný design se nemusí promítnout pouze do řemínku, ale objevuje se mnohdy také u samotného ciferníku. Díky tomu takové hodinky už na první pohled působí elegantním a ženským dojmem.

Funkce dámských chytrých hodinek

Z hlediska funkcí se zpravidla pánské a dámské chytré hodinky příliš neliší. Někdy pro vás však může být rozhodující právě to, zda hodinky danou funkcí vůbec disponují, nebo nikoliv.

Sledování menstruačního cyklu

V tomto ohledu musíme jistě zmínit funkci pro sledování menstruačního cyklu, kterou pánové bez problémů přehlédnou. V případě Samsung hodinek s ní můžete počítat (objevuje se u pánských i dámských modelů). Prostřednictvím mobilní aplikace nejprve zadáte datum vaší poslední menstruace a obvyklou délku vašeho cyklu. Hodinky následně vypočítají, kdy pravděpodobně nastane začátek vaší příští menstruace, kdy bude vaše tělo ovulovat a kdy se objeví vaše plodné období.

Touto funkcí jsou vybaveny: Samsung Galaxy Watch 3, Watch 4 i Watch 5.

Rozhodující může být i nabídka sportů

Není žádným tajemstvím, že některé sporty jsou u žen obecně populárnější. V případě chytrých hodinek vás tedy jistě bude zajímat, zda model monitoring dané fyzické aktivity podporuje. U žen se může jednat například o jógu, pilates, aerobic nebo třeba tanec. Naopak přítomnost režimu pro monitoring amerického fotbalu většina žen pravděpodobně příliš neocení.

U Samsung hodinek se nicméně zpravidla setkáte s desítkami různých aktivit, mezi nimiž nechybí ani tyto u žen populárnější sporty. Zmíněnou nabídkou sportů jsou vybaveny: Samsung Watch 4 i Watch 5. U Samsung Watch 3 je nabídka sportů obecně menší, nicméně například jógu a pilates podporují.

Jak se vám líbil tento článek?
4.1/5 - (9 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram