ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Silné stránky
 • Titanové tělo
 • Safírové sklo
 • Možnost importu tras do hodinek
 • Možnost telefonování a posílání zpráv
 • Měření krevního tlaku a EKG
Slabé stránky
 • Nelze spárovat s iPhonem
 • Nutnost instalace 3 různých aplikací
 • Některé funkce jsou pouze pro uživatele Samsung telefonů

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro cílí výhradně na uživatele mobilních telefonů s Androidem. Pro příznivce telefonů značky Samsung navíc nabízí funkci pro měření krevního tlaku a EKG. Kromě toho se mohou pochlubit titanovým tělem se safírovým sklem a dostatečně velkým Super AMOLED displejem.

Z hlediska funkcí je pro vás připraveno více než 90 sportovních režimů. Hodinky dokáží analyzovat složení vašeho těla, měřit tepovou frekvenci i okysličení krve. Navíc z nich lze plnohodnotně telefonovat a odesílat zprávy. A potěší i přítomnost map.

Nejčastější otázky a odpovědi

V čem se liší Samsung Galaxy Watch 5 a Galaxy Watch 5 Pro?

Samsung Galaxy Watch 5 se prodávají ve dvou velikostních variantách (40 a 44 mm), Watch 5 Pro jsou k dispozici pouze v jedné velikosti (45 mm). U verze Pro je také třeba počítat vyšší hmotností. Další rozdíly spočívají v použitém materiálu. Watch 5 sází na tělo vyrobené z hliníku, Watch 5 Pro nabízí odolnější zpracování z titanu. Liší se také baterie. Watch 5 vydrží při běžném používání 50 hodin, verze Pro 80 hodin. Funkce hodinek jsou prakticky stejné, u verze Pro se navíc objevuje Route Workout spočívající v možnosti importu tréninkových tras do hodinek.

Jaká je výdrž baterie Samsung Galaxy Watch 5 Pro?

Výdrž baterie při běžném používání hodinek dosahuje až 80 hodin, tedy přibližně 3 dny.

Jakou aplikaci si mám stáhnout?

Ke spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu slouží aplikaci Galaxy Wearable. Jednotlivé statistiky jsou dostupné v aplikaci Samsung Health. Pokud budete chtít využívat funkci pro měření krevního tlaku a EKG, neobejdete se dále bez aplikace Samsung Health Monitor.

S jakými mobilními telefony lze Samsung Galaxy Watch 5 Pro spárovat?

Hodinky jsou kompatibilní s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 8.0 a novější. Zároveň se musí jednat o mobilní telefon s GMS (Google Mobile Services). S iPhonem hodinky nespárujete.

Lze prostřednictvím hodinek komunikovat? 

Ano. Z hodinek lze plnohodnotně telefonovat i odesílat zprávy.

Co se skrývá uvnitř krabičky?

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro do naší redakce dorazily v podlouhlé krabičce, která nás už na první pohled zaujala svým elegantním designem. Rozměry balení činí 30 × 5,5 × 3,5 cm a váha dosahuje 228 gramů.

Po otevření krabičky se můžete těšit na:

 • samotné chytré hodinky s řemínkem
 • napájecí kabel
 • a návod k použití.

Oproti předchozí generaci nastává příjemná změna v použitém napájecím kabelu, který je nově zakončen USB-C místo USB-A. Náhradního řemínku v jiné velikosti se bohužel stejně jako u Samsung Galaxy Watch 5 nedočkáte.

Další rozdíl spočívá v použitém řemínku. Jedná se o pryžový pásek bez dírek se šikovnou magnetickou přezkou. Abychom ale byli upřímní, nad způsobem jejího používání jsme museli poprvé pár vteřin přemýšlet.

Tyto hodinky jsou navrženy pro zápěstí o obvodu 14,5 až 20,5 cm a cílí tedy na muže i ženy.

Technické parametry Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Z hlediska technických parametrů lze vypíchnout odolnost podle parametru IP68, dostatečně velký AMOLED displej a přítomnost operačního systému Wear OS, který umožňuje bezkontaktní platby.

Název parametruHodnota
Typ řemínku20mm Quick Release, silikonový v balení
OdolnostIP68
DisplejAMOLED s úhlopříčkou 1,36”
Výdrž baterieAž 80 hodin
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.2, Wi-Fi, GPS, NFC
Operační systémWear OS
Rozměry bez řemínku (bez řemínku)45,4 × 45,4 × 10,5 mm
Váha bez řemínku (bez řemínku)46,5 g

Špičkové materiály za rozumnou cenu

Tyto chytré hodinky bezesporu vynikají v oblasti použitých materiálů. Sklíčko displeje je safírové (stejně jako u Samsung Galaxy Watch 5) a nabízí až o 60 % větší tvrdost než běžné sklíčko používané u Samsung Watch 4. Pouzdro hodinek je vyrobeno z titanu (u Watch 5 se dočkáte hliníku). I přesto se však Samsung snažil zachovat minimalistický vzhled zařízení a model na první pohled nepůsobí outdoorově. Díky tomu se hodí jak do přírody, tak i na běžné každodenní nošení do kanceláře.

Na pravé straně se nachází dvě mechanická tlačítka, k ovládání hodinek budete však využívat hlavně dotykový displej.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Hodnocení
4.2/5

Co se týče hmotnosti, ta je oproti Samsung Galaxy Watch 5 o něco vyšší. Model Pro bez řemínku váží 46,5 g, Watch 5 pouze 28,7 g (respektive 33,5 g u větší verze).

Jak hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro spárovat s mobilním telefonem

Samsung Galaxy Watch od modelu Watch 4 již dále nepodporuje možnost spárování hodinek s iPhonem a cílí tedy striktně na uživatele Android zařízení. A tyto hodinky nejsou výjimkou.

Hodinky nejprve nabijte pomocí přiloženého kabelu a zapněte je. Následně vás vyzvou k výběru jazyka a regionu.

Do mobilního telefonu si stáhněte aplikaci Galaxy Wearable, v níž si budete muset vytvořit Samsung účet (pokud jej ještě nemáte). V aplikaci vyberte, jaké zařízení jste si pořídili a potvrďte párování na obou zařízeních. Následně chvíli počkejte, než dojde k synchronizaci zařízení a stažení případných aktualizací.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 8.0 a novější. S mobilními telefony bez GMS (Google Mobile Services) hodinky nespárujete (jedná se například o mobilní telefony značky Huawei).

Aplikací do mobilu si stáhněte hned několik

Abyste potenciál těchto chytrých hodinek využili opravdu naplno, je nutné si do mobilního telefonu stáhnout hned několik aplikací. Za toto od nás Samsung získává palec dolů. Jistě by bylo mnohem příjemnější, kdyby byly všechny funkce sloučené do jedné jediné aplikace.

V prvé řadě se neobejdete bez již zmíněné aplikace Galaxy Wearable sloužící pro spárování a nastavení hodinek. Jednotlivé statistiky budete sledovat prostřednictvím aplikace Samsung Health. A pokud si budete chtít změřit EKG a krevní tlak, budete dále potřebovat aplikaci Samsung Health Monitor, která je však dostupná pouze v Galaxy Store (nikoliv v Google Play).

Uživatelé Samsung telefonů mohou využívat širší nabídku funkcí včetně měření EKG a krevního tlaku.

Jak je na tom senzorová výbava?

Z hlediska senzorů jsou tyto chytré hodinky vybaveny:

 • senzorem BioActive 3v1 pro měření EKG, srdečního tepu a složení těla,
 • oxymetrem,
 • akcelerometrem pro detekci pohybu,
 • GPS, gyroskopem, Galileo a Glonass pro navigaci,
 • kompasem,
 • a barometrem pro měření atmosférického tlaku.

Po vzoru nejnovějších Apple Watch se dočkáte i senzoru pro měření teploty. Na povel vám však teplotu nezměří. Možná se ale na tuto funkci můžeme těšit někdy v budoucnu.

Dostatečně velký Super AMOLED displej

Hodinkám vévodí skvěle čitelný Super AMOLED displej s úhlopříčkou 1,36” a rozlišením 450 × 450 px. Displej je tedy příjemně jemný, může se pochlubit velmi sytými barvami a skvělou čitelností i na přímém slunci. Se stejným displejem se setkáte i u Galaxy Watch 5. V obou případech je displej krytý odolným safírovým sklíčkem.

Hodinky jsou vybaveny funkcí Always-On, díky níž získáte neustálý přehled nad aktuálním časem, aniž byste museli pohnout zápěstím. Samozřejmostí je pak možnost vybrat si z různých provedení ciferníku.

O poznání delší výdrž baterie než u Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5 Pro jsou vybaveny baterií s kapacitou 590 mAh, což je o 180 mAh více než u Samsung Galaxy Watch 5. Její zásluhou dokáží hodinky vydržet až 80 hodin na jedno nabití při běžném používání (u Watch 5 se jedná o 50 hodin). Nárůst je tedy slušný.

Při kontinuálním využívání GPS se výdrž baterie vyšplhá k velmi příjemným 20 hodinám. Díky tomu není problém s hodinkami sportovat opravdu celý den.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Hodnocení
4.2/5
Úsporný režim
Úsporný režim

Stejně jako u Samsung Galaxy Watch 5 si můžete snadno aktivovat úsporný režim a výdrž baterie tak o něco prodloužit. Pro představu. Bez spuštěného úsporného režimu nám hodinky zobrazovaly zbývající výdrž baterie 3 dny, s úsporným režimem se jednalo o 3 dny a 14 hodin. V úsporném režimu může výdrž baterie přesáhnout i 30 dní. V takovém případě však hodinky ukazují jen čas a nic neměří.

Své využití tato funkce najde například v případě, že se několik dní někam přesouváte (a měření nepotřebujete) a následně vás čeká túra, při níž budete GPS potřebovat (poté si již režim přepnete do klasického).

K nabíjení slouží přiložená magnetická kolébka s USB-C konektorem. Díky podpoře rychlonabíjení hodinky plně nabijete přibližně za hodinu a půl.

Odolnost odpovídá standardu IP68

Tyto chytré hodinky jsou vodotěsné i prachotěsné podle standardu IP68. Jejich odolnost dále potvrzuje i certifikace dle vojenského standardu MIL-STD-810G. S hodinkami tedy můžete bez obav i do bazénu, k potápění je doporučit nelze.

Funkce Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Z hlediska funkcí se Samsung Galaxy Watch 5 a Watch 5 Pro prakticky neliší. U verze Pro se však navíc objevuje funkce Route Workout, která umožňuje import tréninkových tras z mobilního telefonu do hodinek.

Základní ukazatele pro sledování zdraví

Hodinky vám obecně pomohou získat kontrolu nad vaším zdravím. S jejich pomocí si můžete kdykoliv v průběhu den zobrazit, kolik kroků jste ušli, jak dlouho jste se věnovali nějaké fyzické aktivitě a kolik kilokalorií jste odhadem spálili.

Samozřejmostí je pak měření srdečního tepu a okysličení krve. Hodinky si také poradí s měřením vaší stresové zátěže. Prostřednictvím zařízení si dále můžete zaznamenávat, kolik sklenic vody jste v průběhu dne vypili a také jaký byl váš energetický příjem.

Měření EKG a krevního tlaku

Stejně jako u Samsung Galaxy Watch 5 můžete využívat funkci pro měření EKG a krevního tlaku. Má to však jeden háček. Tyto dvě funkce jsou totiž připraveny pouze pro uživatele Samsung telefonu. Abyste je totiž aktivovali, musíte si nejprve do mobilního telefonu stáhnout aplikaci Samsung Health Monitor, která je dostupná pouze v Galaxy Store. Dále je ještě třeba provést kalibraci hodinek podle postupu, který vám zobrazí mobilní aplikace.

Měření EKG a krevního tlaku
Měření EKG a krevního tlaku

Analýza složení těla

Zajímavou funkcí Samsung hodinek je analýza složení těla. Nejprve zadáte vaše pohlaví, výšku a váhu. Následně se pustíte do měření a hodinky vám prozradí, kolik je ve vašem těle procent kosterního svalu, tuku a vody. Nechybí ani údaje o BMI.

Propracovaný monitoring spánku

Hodinky můžete mít na zápěstí také přes noc. V takovém případě budou automaticky monitorovat váš spánek. Po probuzení se dozvíte, jak dlouho jste spali lehkým, hlubokým a REM spánkem. Hodinky dokáží detekovat také chrápání a využívat můžete i spánkového trenéra, který vám na základě změřených dat poskytne doporučení pro kvalitnější spánek.

Hodinky disponují také funkcí budíku. Bohužel se ale nejedná o chytrý budík, který by vás probudil v lehké fázi spánku a za tento nedostatek od nás zařízení sklízí mínusový bod. Takovou funkcí jsou vybaveny například hodinky Amazfit GTR 4.

VO2 max u Galaxy Watch 5 Pro

Stejně jako standardní model, také Samsung Galaxy Watch 5 Pro vám pomocí svých monitorů poměrně přesně odhadnou i VO2 max. Hodnota VO2 max patří mezi spolehlivé ukazatele fyzické výkonnosti. Čím je tato hodnota vyšší, tím více kyslíku se dostane do vašich svalů během fyzické námahy.

Spousta dalších funkcí pro sportovce

Zařízení samozřejmě využijete i při monitoringu sportu. Vybírat můžete z více než 90 aktivit, mezi nimiž nechybí jak sporty (například běh či plavání), tak i konkrétní cviky (třeba prkno či výpady).

Ještě povedenější funkce pro sportovce za nás nabízí Garmin hodinky. Například u Garmin Venu 2 si můžete vybrat z široké nabídky dostupných tréninků včetně názorných animací.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Hodnocení
4.2/5

Po spuštění vybrané aktivity vám hodinky zobrazí uplynulý čas, tepovou frekvenci a množství spálených kilokalorií. Režim cvičení lze minimalizovat a hodinky v průběhu cvičení využívat k čemukoliv jinému. A jakmile s cvičením skončíte, můžete si prohlédnout přehledné statistiky v mobilní aplikaci.

Praktickou funkcí je Route Workout, díky níž můžete z mobilního telefonu importovat tréninkové trasy a následně se nechat hodinkami navigovat. Své využití najde třeba při turistice nebo cyklistice. Tuto funkci hodinky Galaxy Watch 5 nemají.

Abyste mohli funkci Route Workout využít, je třeba si najít danou trasu ve formátu GPX a stáhnout si ji do mobilního telefonu. Následně ji otevřete v souborech ve vašem telefonu a vyberete, zda se jedná o cyklistiku nebo hike. Poté uložíte a zvolíte, že chcete trasu používat na hodinkách. Podrobně celý proces popisuje například toto video.

Sledování menstruačního cyklu

Samsung Galaxy Watch 5 Pro nezapomínají na ženy, pro které je připravena funkce pro sledování menstruačního cyklu. Nejprve je třeba nastavit, kdy proběhla vaše poslední perioda a jak dlouho váš cyklus trvá. Na základě toho hodinky vypočítají, kdy pravděpodobně nastane vaše ovulace, plodné období a další menstruace. Pro porovnání Apple Watch 8 pracují pro odhad jednotlivých dat i s naměřenou tělesnou teplotou v průběhu spánku. Samsung tuto informaci však nikde neuvádí.

S hodinkami lze pohodlně komunikovat

Tyto chytré hodinky vás upozorní na příchozí notifikace z vašeho mobilního telefonu, díky čemuž budete neustále v obraze. Kromě toho je však můžete využívat také ke komunikaci. Přímo z hodinek lze pohodlně telefonovat, přičemž kvalitě hovoru není prakticky co vytknout.

Dále lze hodinky využívat také k tomu, abyste odeslali zprávu. V tomto ohledu máte hned několik možností, jak zprávu vytvořit. Můžete ji klasicky vyťukat na klávesnici, využít hlasové zadávání nebo jednotlivá písmena nakreslit.

V případě poslední varianty je ale třeba počítat s tím, že hodinky písmena ne vždy rozpoznají. Za nás se nejlépe osvědčila klasická klávesnice.

Zařízení umožňuje také jednoduché odeslání emoji. Jednotlivé smajlíky jsou tematicky rozdělené do několika kategorií, abyste je lépe našli.

Hodinky jsou na trhu dostupné také ve variantě s LTE. V takovém případě lze do zařízení instalovat eSIM a následně komunikovat bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon.

Hlasový asistent Bixby

Hodinky lze obsluhovat také hlasem prostřednictvím asistenta Bixby, kterému můžete zadávat jednotlivé příkazy. Bixby bohužel nemluví česky, komunikovat s ním však můžete v angličtině, němčině a jiných jazycích.

Bezkontaktní platby

Samsung Galaxy Watch 5 Pro lze bez problémů využívat k bezkontaktnímu placení v obchodech. Abyste tuto funkci aktivovali, musíte mít staženou aplikaci Peněženka Google. Pokud ji nemáte, najdete ji v Google Play. Následně už jen stačí přidat kartu a můžete se vydat do obchodu. Předem je třeba se také ujistit, zda vaše banka Google Pay podporuje.

Mapy nechybí

Samsung Galaxy Watch 5 Pro můžete využívat také k tomu, abyste si zobrazili svou aktuální polohu na mapách a nechali se navigovat na určité místo.

Poslech hudby

Hodinky umožňují také poslech hudby a ovládání přehrávané hudby na vašem mobilním telefonu. Pokud chcete skladby poslouchat offline, můžete využít interní úložiště s kapacitou 16 GB. Případně lze také využívat aplikace, které si stáhnete pomocí Google Play. Jednat se může například o Spotify.

Poslech hudby
Poslech hudby

Další funkce

Mezi spíše doplňkové funkce chytrých hodinek lze zařadit například předpověď počasí, kompas, kalendář, stopky, časovač, zobrazení světového času nebo funkce Najít můj telefon.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Hodnocení
4.2/5
Kompas
Kompas

Závěr –⁠ komu bychom Samsung Galaxy Watch 5 Pro doporučili?

Samsung Galaxy Watch 5 Pro bychom doporučili výhradně uživatelům mobilních telefonů s Androidem s podporou GMS (Google Mobile Services). S iPhonem je totiž spárovat nelze. Pokud navíc používáte mobilní telefon značky Samsung, získáte přístup k funkci pro měření krevního tlaku a EKG.

Hodinky zaujmou odolným zpracováním, kterému vévodí titanové tělo a safírové sklíčko. Super AMOLED displej je dostatečně velký, přehledný a podporuje funkci Always-On. Hodinky lze používat nejen k monitoringu zdraví, ale i k plnohodnotné komunikaci. Můžete z nich totiž telefonovat a také odesílat zprávy. A pokud si pořídíte variantu s LTE, můžete do hodinek instalovat eSIM.

Kromě toho potěší slušná výdrž baterie, která je (k prosinci 2022) u Samsung modelů vůbec nejvyšší. Při běžném používání vám hodinky vydrží 80 hodin.

Z nevýhod lze zdůraznit již zmíněnou nemožnost spárování s iPhonem. Drobným nedostatkem je také nutnost instalace 3 různých aplikací, abyste mohli hodinky plnohodnotně používat.

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.2

Odolné hodinky pro příznivce Androidu

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro cílí výhradně na uživatele mobilních telefonů s Androidem. Pro příznivce telefonů značky Samsung navíc nabízí funkci pro měření krevního tlaku a EKG. Kromě toho se mohou pochlubit titanovým tělem se safírovým sklem a dostatečně velkým Super AMOLED displejem.

Z hlediska funkcí je pro vás připraveno více než 90 sportovních režimů. Hodinky dokáží analyzovat složení vašeho těla, měřit tepovou frekvenci i okysličení krve. Navíc z nich lze plnohodnotně telefonovat a odesílat zprávy. A potěší i přítomnost map.

Klady

 • Titanové tělo
 • Safírové sklo
 • Možnost importu tras do hodinek
 • Možnost telefonování a posílání zpráv
 • Měření krevního tlaku a EKG

Zápory

 • Nelze spárovat s iPhonem
 • Nutnost instalace 3 různých aplikací
 • Některé funkce jsou pouze pro uživatele Samsung telefonů
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.9/5 - (17 hodnocení)
Komentáře (7) – Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro
 1. Poslední aktualizace se nechce nakopírovat do hodinek hlásí že to chce novou verzi Samsung werable tak nevím. A mám rezavou sponku na připínaní.Děkuji

  1. Dobrý den, máte tedy aplikaci Wearable ve vašem telefonu aktuální? Řemínek můžete buď reklamovat nebo si pořídit nový. Záleží na příčině koroze, kterou musí zhodnotit odborník. Vzhledem k tomu, že nejsme prodejce ani podpora, tak vám více nemůžeme pomoci.

  1. Dobrý den, ano, řemínek je zaměnitelný. Jedná se o 20mm Quick Release. Milánský tah, který bude s hodinkami kompatibilní naleznete například zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram