ITmix.cz logo

Nejlepší chytré hodinky Apple Watch: srovnávací test a recenze

Nejlepší chytré hodinky Apple Watch: srovnávací test a recenze

Chytré hodinky Apple Watch jsou určeny výhradně pro uživatele Apple zařízení. Pyšní se elegantním designem, širokou nabídkou aplikací i možností dodatečné instalace aplikací podle vašich potřeb. Samozřejmostí je podpora češtiny, využívat můžete také hlasovou asistentku Siri. S hodinkami pohodlně zaplatíte pomocí Apple Pay. Zároveň s nimi lze telefonovat a komunikovat prostřednictvím zpráv. Jaké jsou nejlepší hodinky Apple na outdoor a jaké na každodenní nošení?

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Co je typické pro Apple Watch hodinky?

Apple Watch se řadí ke špičkovým chytrým hodinkám, které cílí na uživatele iPhonů. S mobilním telefonem s operačním systémem Android je totiž nespárujete. U všech modelů se dočkáte typického hranatého ciferníku se zaoblenými hranami. Většina modelů je k dispozici ve dvou velikostních provedeních, aby si na své přišli muži i ženy. Hodinky lze používat nejen k monitorování zdraví a sportovních aktivit, ale i k plnohodnotné komunikaci.

Kolik stojí Apple Watch chytré hodinky?

Cenové rozpětí Apple Watch je poměrně široké. Nejlevnější Apple Watch SE se cenově pohybují kolem 6 000 Kč, nejdražší Apple Watch Ultra se svou cenou šplhají až k hranici 25 000 Kč. Uvedený cenový rozsah je platný k listopadu 2022.

V čem se liší produkty určené pro ženy a muže?

Apple produkty určené pro ženy a muže odlišuje prakticky pouze velikostí ciferníku a zvolenými barvami. Pro ženy bývá určena ta menší, pro muže naopak větší. Apple Watch Ultra jsou dostupné pouze v jedné velikosti, vzhledem ke svému robustnímu designu však cílí prakticky jen na muže.

Jaká aplikace slouží pro spárování Apple Watch s telefonem?

Ke spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu slouží aplikace Watch. Pro sledování statistik poté využijete aplikací Zdraví.

Jaké produktové řady Apple Watch nabízí?

Apple Watch jsou k dispozici v několika produktových řadách. Apple Watch SE v sobě zahrnuje nejlevnější produkty se skvělým poměrem mezi cenou a výkonem a omezenou nabídkou funkcí. Apple Watch Series nabízí klasické elegantní hodinky, u nichž se neustále rozrůstá nabídka funkcí. Apple Watch Ultra cílí na milovníky outdoorových aktivit, pro které je důležitá vysoká odolnost a funkce pro extrémní sporty.

Co je pro Apple Watch charakteristické

Apple Watch jsou kvalitní chytré hodinky z dílny kalifornské značky Apple, které nabízí moderní design a spoustu povedených funkcí. Své uplatnění najdou u těch osob, které patří mezi věrné uživatele ostatních Apple zařízení. Tyto chytré hodinky lze totiž spárovat pouze s iPhonem. Příznivci Androidu musí vybírat z modelů jiných značek (například Samsung či Garmin).

Apple Watch obecně cílí na to, aby se hodinky staly takovou prodlouženou rukou vašeho telefonu. Z toho důvodu z nich lze pohodlně telefonovat a odesílat zprávy (přednastavené nebo je nadiktovat). Využívat můžete také anglickou klávesnici k naťukání zprávy. Česká verze k listopadu 2022 dostupná není.

Samozřejmostí je pak měření tepové frekvence, okysličení krve i monitoring spánku. Apple Watch Series 6 a novější nabízí také měření EKG. A Apple Watch 8 dokonce disponují zabudovaným teploměrem, který slouží pro přesné sledování ženského zdraví a předpokládaný odhad ovulace.

V čem se liší jednotlivé produktové řady Apple Watch

Apple Watch jsou dostupné v několika produktových řadách. Pojďme si představit, co je pro každou z nich charakteristické.

Apple Watch SE

Apple Watch SE slibují skvělý poměr mezi cenou a výkonem. Jedná se o nejlevnější Apple Watch na trhu, které postačí pro základní sledování zdraví a sportovních aktivit. V porovnání s dalšími produktovými řadami bývá nabídka funkcí omezená.

Pro koho se hodíPro koho se nehodí
Pro ty, kteří touží po Apple Watch, ale nechtějí za ně utrácet desítky tisíc korun.Pro příznivce outdoorových aktivit, kteří hledají špičkovou odolnost v extrémních podmínkách.
Pro ženy i muže (2 velikosti ciferníku).Pro ty, kteří si chtějí měřit EKG a okysličení krve.
Pro základní sledování zdraví, cvičení, monitoring spánku a komunikaci.Pro ty, kteří touží po Always-On displeji.
Pro ženy, které chtějí pomocí hodinek zjistit odhad ovulace.

Apple Watch Series

Klasická verze Apple Watch, která se těší popularitě. V nabídce najdete modely pro ženy i muže. Jednotlivé hodinky jsou totiž dostupné ve dvou velikostních variantách ciferníku. Bývají vybaveny nejmodernějšími funkcemi a technologiemi, na druhou stranu nejsou určeny pro příznivce outdooru.

Pro koho se hodíPro koho se nehodí
Pro příznivce „klasických“ elegantních Apple Watch.Pro příznivce outdoorových aktivit, kteří hledají špičkovou odolnost v extrémních podmínkách.
Pro muže i ženy (2 velikosti ciferníku).Pro ty, kteří mají omezený finanční rozpočet.
Pro ty, kteří si chtějí měřit EKG a okysličení krve.
Pro ženy, které se pokouší otěhotnět a chtějí získat odhady ovulace.
Pro ty, kteří touží po Always-On displeji.
Pro ty, kteří chtějí hodinky odolné vůči vodě i prachu.

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra je prémiová řada chytrých hodinek, která cílí na milovníky outdooru a adrenalinu.

Pro koho se hodíPro koho se nehodí
Pro příznivce outdoorových aktivit, kteří hledají špičkovou odolnost v extrémních podmínkách.Pro ženy.
Pro ty, kteří se chtějí s hodinkami potápět (mají hloubkoměr a snímač teploty vody).Pro ty, kteří mají omezený finanční rozpočet.
Pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit, při nichž využívají kompas.Pro ty, kteří hledají hodinky v běžném městském designu.
Pro muže.
Pro ty, kteří si chtějí měřit EKG a okysličení krve.
Pro ty, kteří touží po Always-On displeji.

Dámské Apple Watch –⁠ menší ciferník a ženský design

Jako dámské Apple Watch se zpravidla označuje menší varianta hodinek (zpravidla s šířkou ciferníku 40 nebo 41 mm). Pro dámy jsou také připraveny některé designy, které se právě u žen těší větší popularitě. Řeč je například o provedení hodinek ve zlaté či rose gold barvě.

Co se týče funkcí, u všech Apple Watch se dočkáte monitoringu ženského zdraví. U Apple Watch Series 8 se nově objevil teploměr, který snímá teplotu ze zápěstí v průběhu spánku a využívá ji k odhadu očekávané doby ovulace. Tímto způsobem lze tedy zařízení využít jako pomocníka při vaší cestě k otěhotnění.

Pánské Apple Watch bývají robustnější

V případě pánských Apple Watch budete vybírat z větších variant ciferníku, jehož šířka činí 44 nebo 45 mm. Z hlediska barev poté záleží na vašem osobním vkusu. Vsadit můžete třeba na neutrální černou.

Výhradně na muže poté cílí model Apple Watch Ultra, který disponuje velmi robustním provedením. Šířka jeho ciferníku činí 49 mm a celkový design je navržen v outdoorovém stylu. Tomu ostatně odpovídají i nabízené funkce.

Nejlepší Apple Watch v jednotlivých kategoriích

Pokud přemýšlíte, jaké Apple Watch si pořídit, je třeba si promyslet, co od nich očekáváte. K dispozici máte levný základ, běžný model i hodinky pro outdoorové nadšence.

Strategie Applu spočívá v tom, že ten nejnovější model v dané kategorii je zároveň i tím nejlepším. Nabídka funkcí se tedy postupně rozšiřuje. Pokud ale vlastníte rok starý model hodinek, většinou se nemusí přechod na nejnovější model vyplatit. Vždy je tedy třeba zvážit, zda nově nabízené funkce využijete, nebo se spokojíte s těmi stávajícími.

Apple Watch Ultra –⁠ nejlepší outdoorový model

Apple Watch Ultra cílí na milovníky adrenalinu a outdooru. Konstrukce hodinek kombinuje titan a safír a hodinky vynikají svou odolností. Jsou totiž vodotěsné do hloubky 100 metrů a potápět se s nimi můžete až do hloubky 40 metrů. Při ponoru vám automaticky zobrazí vaši hloubku i teplotu vody.

Kromě toho také pracují s propracovaným kompasem, který monitoruje vaši trasu a v případě potřeby vás dovede zpět. Pokud byste se ocitli v nebezpečí, můžete využít funkci Sirény. Kromě toho nechybí ani funkce pro monitoring zdraví, spánku a sportovních aktivit. Jejich předností je i na poměry Apple produktů dlouhá výdrž baterie, která dosahuje až 60 hodin v režimu nízké spotřeby.

Apple Watch 8 – nejlepší univerzální hodinky

Pokud hledáte univerzální elegantní hodinky na sport i do města, můžete vsadit na Apple Watch Series 8. Pyšní se velkým OLED retina displejem a s režimem nízké spotřeby energie dokáží vydržet až 36 hodin na jedno nabití. Nově jsou vybaveny teploměrem, který snímá teplotu v průběhu spánku a využívá ji pro odhad ovulace. Hodinky také umí detekovat případnou nehodu a automaticky vám přivolat pomoc.

Dále také dokáží měřit tepovou frekvenci, okysličení krve, EKG a monitorovat spánek. Využijete je také k plnohodnotné komunikaci. Telefonní hovory vyřídíte rovnou z hodinek, zprávu můžete hodinkám nadiktovat, případně využít funkci přednastavených odpovědí.

Apple Watch SE – levný základ

Pokud máte omezený rozpočet, můžete se rozhodnout pro Apple Watch SE. Ty si poradí s měřením základních zdravotních ukazatelů, jako je tepová frekvence nebo monitoring spánku. Na druhou stranu EKG a okysličení krve s nimi nezměříte. Sportovci si jejich prostřednictvím mohou monitorovat svůj výkon a data využít k tomu, aby se neustále zlepšovali.

Hodinky mají přehledný displej, narozdíl od vyšších produktových řad však není vybaven funkcí Always-On. Stejně jako s jinými Apple Watch s nimi bezkontaktně zaplatíte prostřednictvím Apple Pay a lze je také používat ke komunikaci.

Náhradní řemínky k Apple Watch: jaké existují varianty?

Jednotlivé modely Apple Watch jsou vybaveny technologií Quick Release, která zajišťuje jednoduchou a rychlou výměnu řemínku. Díky tomu si můžete dokoupit hned několik barevných nebo materiálových variant a střídat je mezi sebou dle vaší aktuální nálady. Na trhu jsou k dostání jak originální Apple Watch řemínky, tak i produkty jiných značek, které jsou však s hodinkami kompatibilní. Stačí se jen informovat, na jaký model hodinek bude daný řemínek sedět (s ohledem na jeho velikost).

Co se týče materiálů, vsadit můžete na silikon, který se těší popularitě zejména u sportovců. Na zápěstí jsou příjemné také varianty vyrobené z nylonu. Pokud hledáte elegantnější variantu, můžete si pořídit kožený nebo kovový řemínek v různých barevných provedeních.

Jak se vám líbil tento článek?
3.5/5 - (6 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram