ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Apple Watch Ultra

Silné stránky
 • Vysoká odolnost
 • I pro potápění
 • Funkce Sirény
 • Detekce nehody
 • Pokročilé sledování ženského zdraví
 • Prémiové materiály
 • Nastavitelné tlačítko
Slabé stránky
 • Vysoká cena
 • Pouze pro iPhone
 • Příliš rozměrné pro ženy
Tento produkt má svého nástupce

Apple Watch Ultra jsou špičkové chytré hodinky navržené pro milovníky outdoorových aktivit. Skvěle snesou extrémní teploty, zapamatují si vaši trasu, dovedou vás do výchozího bodu a můžete se s nimi také potápět až do hloubky 40 metrů. Kromě toho dokáží detekovat nehodu a automaticky vám přivolat pomoc. Hodinky jsou vybaveny teploměrem, který měří vaši tělesnou teplotu v průběhu spánku. Ženám na základě toho odhadnou datum předpokládané ovulace i začátku menstruačního cyklu.

Kromě toho hodinky zaujmou bytelným zpracováním, které kombinuje titan a safírové sklíčko. Vybrat si můžete ze tří základních řemínků. Vzhledem k velikosti hodinky cílí především na muže, na dámském zápěstí totiž vypadají opravdu masivně. Přečtěte si, jak se zařízení osvědčilo v našem testu.

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho jsou Apple Watch Ultra určené?

Apple Watch Ultra cílí na náročné dobrodruhy a milovníky adrenalinu. Jejich konstrukce a funkce jsou navrženy tak, aby vám hodinky byly nápomocné na vrcholcích hor, v poušti nebo třeba džungli. Co se týče velikosti, jsou tyto hodinky určeny spíše pro pány. Na dámském zápěstí jsou totiž poměrně masivní.

V čem se liší Apple Watch Ultra od Apple Watch 8?

Pokud pomineme naprosto odlišný vzhled a jiné materiálové zpracování, nastávají rozdíly také z hlediska funkcí. Apple Watch Ultra jsou vybaveny například aplikací Ocean+ pro potápěče. Také disponují propracovaným kompasem a sirénou, která na vás v případě nouze upozorní.

Celkově jsou odolnější a vydrží déle na baterii. Apple Watch Ultra cílí na milovníky adrenalinových a náročných sportů, Apple Watch 8 jsou určeny spíše na běžné nošení do města i přírody a fyzickou aktivitu, která ale není extrémní.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Běžná výdrž baterie dosahuje 36 hodin. Při spuštění režimu nízké spotřeby energie se ale může vyšplhat až na 60 hodin, což je dosud nejvyšší hodnota, s jakou se u Apple Watch můžete setkat.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Ke spárování hodinek a mobilního telefonu slouží aplikace Watch. Sledování statistik a zdravotních informací poté zprostředkovává aplikace Zdraví.

S jakým mobilním telefonem jsou kompatibilní?

Apple Watch Ultra jsou kompatibilní s mobilním telefonem iPhone 8 a novějším s operačním systémem iOS ve verzi 16 a novější. Spárování s mobilním telefonem s Androidem možné není.

Obsah balení: pletený kabel a jen jeden řemínek

V porovnání s jinými Apple Watch, které jsme pro vás testovali, nás překvapilo odlišné balení, které dává tušit, že se uvnitř skrývá opravdu výjimečný produkt. Celkové rozměry balení činí 21 × 11 × 3 cm a váha dosahuje 420 gramů.

Rozdíl v tomto případě spočívá i v obsahu balení. Kromě ciferníku zde najdete pouze jeden řemínek (nikoliv dvě velikostní varianty jako například u Apple Watch 8), návod k použití a magnetický napájecí kabel, který je opletený.Hodinky se prodávají ve třech velikostních variantách (S, M nebo L). U jednotlivých variant se ale liší pouze velikost řemínku, nikoliv ciferníku.

 • Varianta S sedí na zápěstí o obvodu 13 až 16 cm.
 • Varianta M je určena pro obvod zápěstí od 14,5 do 19 cm.
 • A varianta L cílí na osoby s obvodem zápěstí od 16,5 do 21 cm.

V rámci naší recenze jsme testovali Apple Watch Ultra v hvězdně bílé barvě řemínku Alpský tah ve velikosti M.

Technické parametry Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra vynikají svou vysokou odolností, díky čemuž jsou vodotěsné do hloubky 100 metrů. Potápět se s nimi můžete až do hloubky 40 metrů. Ze všech Apple Watch také mají největší a nejjasnější displej a vynikají také po stránce výdrže baterie.

Kde koupit Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Hodnocení
4.4/5
Název parametruHodnota
Typ řemínkuAlpský tah, Trailový tah nebo Oceánský řemínek
OdolnostVodotěsné do hloubky 100 metrů, možnost potápění do hloubky 40 metrů, odolnost proti prachu IP6X
DisplejOLED Retina s úhlopříčkou 1,92”
Výdrž baterieAž 36 hodin (60 hodin v režimu nízké spotřeby)
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.3, Wi-Fi, GPS, NFC
Operační systémwatchOS
Rozměry bez řemínku49 × 44 × 14,4 mm
Hmotnost bez řemínku61 g

Špičkové zpracování z titanu a safíru

Pořizovací cena Apple Watch Ultra se šplhá až k hranici 25 000 Kč (přibližná cena platná k listopadu 2022). Je tedy pochopitelné, že tomu musí odpovídat nejen výbava, ale i použité materiály. Apple v tomto případě vsadil na prémiové materiály v podobě titanového pouzdra a safírového skla. Hrany pouzdra jsou zvýšené, díky čemuž je zajištěna větší ochrana sklíčka před bočními nárazy.

Hodinky už na první pohled působí odolným dojmem a na zápěstí jsou opravdu masivní. Pokud je srovnáme s Apple Watch Series 7 nebo 8, je rozdíl markantní. Zatímco Apple Watch 8 si můžete vzít i do společnosti, Apple Watch Ultra už na první pohled prozrazují, že se jedná o odolný sportovní model. Vzhled hodinek tedy určitě není pro každého a troufáme si tvrdit, že muže zaujme jistě více než dámy.

Na pravé straně najdete nejen otočnou korunku Digital Crown, ale nově i tlačítko navíc, u kterého si sami můžete nastavit, jakou funkci má plnit. Skvěle tak poslouží jako rychlá volba pro spuštění vámi vybrané funkce. Hodinky se dobře ovládají i v případě, že máte na rukou rukavice. Vybrat si můžete z různých ciferníků. Například základní ciferník Wayfinder má v sobě zabudovaný kompas a snadný přístup k některým aplikacím.

Řemínek Alpský tah, který jsme měli možnost otestovat, je vyroben ze dvou textilních vrstev tkaných v jeden celek. Má sponu ve tvaru písmene G, která je vyrobena z titanu a odolává korozi. Oceánský řemínek poté využijete v případě, že se chcete oddávat vodním sportům. Trailový řemínek je určen pro běžce.

Poměrně vysoká je i hmotnost Apple Watch Ultra, která se vyšplhala k 61 gramům (bez řemínku). Pro srovnání menší verze Apple Watch 8 váží 32 gramů a rozdíl tedy pocítíte. Určitě nelze říct, že byste po chvíli zapomněli, že tyto hodinky máte na zápěstí.

Hodinky jsou stvořeny do náročných podmínek

Apple Watch Ultra si bez problémů poradí s okolní teplotou od -20 do 55 °C. Hodinky jsou odolné proti prachu podle parametru IP6X.

Nově také splňují standardy WR100, EN13319 a MIL-STD 810H. To znamená, že jsou voděodolné do hloubky 100 metrů a měly by zvládnout potápění v hloubce 40 metrů. V tomto ohledu se liší od mnoha konkurenčních hodinek, u nichž výrobci zpravidla potápění nedoporučují.

Jakými senzory jsou vybaveny?

Tyto Apple Watch vynikají z hlediska GPS. Pracují totiž s dvoufrekvenční GPS soustavou, která dosahuje skvělé přesnosti a poskytne vám odpovídající hodnoty jak ve městě, tak i v divoké přírodě.

Kromě toho hodinkám nechybí:

 • senzor srdečního tepu,
 • elektrický snímač srdeční činnosti (pro tvorbu EKG),
 • snímač hladiny kyslíku v krvi,
 • akcelerometr (pro detekci pohybu),
 • barometr,
 • gyroskop a kompas
 • a snímač teploty (tělesné i okolní při potápění).

Výdrž baterie dosahuje až 60 hodin

Apple Watch Ultra se od jiných Apple Watch zásadně liší v otázce výdrže baterie. Maximální výdrž baterie při zapnutí úsporného režimu totiž dosahuje 60 hodin. U Apple Watch 8 se jedná pouze o 36 hodin. Co se týče výdrže baterie při běžném používání, ta činí až 36 hodin.

Kde koupit Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Hodnocení
4.4/5
 • Pokud se rozhodnete pro nepřetržité přehrávání skladeb, činí výdrž baterie maximálně 20 hodin.
 • Při nepřetržitém monitorování vnitřní aktivity se výdrž baterie vyšplhá na 18 hodin.
 • Pokud se rozhodnete sledovat venkovní aktivitu se zapnutou GPS, činí výdrž baterie 12 hodin.
 • A pokud k tomu ještě budete využívat LTE připojení, budete muset hodinky nabíjet již po 10 hodinách.

K nabíjení využijete přiložený magnetický napájecí kabel. Případně můžete použít kompatibilní nabíjecí podložky a stojany. Za hodinu nabíjení dosáhne kapacita baterie 80 %, na plné nabití je poté třeba počkat přibližně hodinu a půl.

Dosud největší a nejjasnější displej u Apple Watch

Za pozornost u těchto chytrých hodinek rozhodně stojí zvolený OLED displej s úhlopříčkou 1,92”. U Apple Watch 7 a Watch 8 se dočkáte displeje s úhlopříčkou 1,9”. Zajímavá je na něm zejména jeho svítivost, která dosahuje 2 000 nitů a je tedy dvakrát silnější než na jiných Apple Watch.

Displej je dobře čitelný
Displej je dobře čitelný

Další vychytávkou je noční režim, který spustíte otočením korunky Digital Crown. Tímto způsobem dojde ke zbarvení všech prvků na ciferníku do sytě červené, díky čemuž nebudete narušovat svůj cirkadiální rytmus modrou nebo zelenou barevnou složkou.

Apple Watch Ultra spárujete pouze s iPhonem

Kompatibilita hodinek je prakticky totožná jako u jiných Apple Watch. Není žádným překvapením, že je spárujete pouze s iPhonem. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem musí vybírat z outdoorových modelů jiných značek (třeba Garmin Fénix 7).

Spárování chytrých hodinek s mobilním telefonem je velmi jednoduché a intuitivní, jak jste ostatně u Apple produktů zvyklí. Hodinky stačí spustit a na mobilním telefonu si zapnout aplikaci Watch. Poté prostřednictvím aplikace naskenujete unikátní obrazec, který se objeví na hodinkách a tímto způsobem dojde ke spárování obou zařízení.

Následně je ještě třeba chvíli počkat na to, než se provede synchronizace a hodinky si stáhnou aplikace, které používáte na svém mobilním telefonu (může se jednat třeba o Messenger a podobně).

Operační systém Watch OS

Stejně jako u jiných Apple Watch se i v tomto případě dočkáte propracovaného operačního systému Watch OS, kterému není prakticky co vytknout. Nabízí jednoduché a přehledné rozhraní, intuitivní ovládání a podporu češtiny. Operační systém se musel trochu přizpůsobit extra funkcím hodinek. Využívat můžete exkluzivní ciferníky nebo si přepnout ciferníky do červené barvy, která je skvěle čitelná v noci. Kromě toho na vás čekají i inovativní funkce pro extrémní sportovce, které si podrobněji představíme níže.

Aplikace Watch a Zdraví

Abyste mohli hodinky využívat naplno, budete si muset do mobilního telefonu stáhnout dvě aplikace (pravděpodobně je však ve svém zařízení již máte). Jedná se o aplikaci Watch a Zdraví.

Aplikace Watch slouží k prvotnímu spárování obou zařízení a následnému nastavení hodinek. Prostřednictvím aplikace Zdraví poté budete moct sledovat své zdravotní metriky, prohlížet si svůj výkon při sportu a sledovat progres. Data z aplikace lze také sdílet s vašimi blízkými (sami si ale nastavíte, jaká data sdílet chcete, a jaká nikoliv).

Do hodinek si můžete stáhnout další aplikace

Pokud budete chtít, můžete své Apple Watch Ultra vybavit doplňkovými aplikacemi. K jejich stažení slouží App Store. Stejně jako u aplikací na iOS nebo třeba MacOS je třeba počítat s tím, že ne všechny jsou k dispozici zdarma.

Kde koupit Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Hodnocení
4.4/5

Zároveň je třeba rozlišovat, na jakém zařízení danou aplikaci využijete. Některé z nich jsou určeny pro mobilní telefon i hodinky (například Spotify), jiné jsou navrženy výhradně pro chytré hodinky (třeba některé hry).

Funkce Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra jsou navrženy pro využití v extrémních podmínkách. Využít proto například můžete jejich vylepšený kompas s funkcí Návrat, sirénu, která na vás upozorní nebo hloubkoměr při potápění. Co se týče dalších funkcí, zařízení se prakticky neliší od Apple Watch Series 8.

Hodinky můžete volitelně vybavit eSIM. V takovém případě budete moct z hodinek komunikovat bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon.

Zbrusu nový kompas

Aplikace Kompas se dočkala vylepšení a je vybavena novými grafikami a funkcemi. Díky tomu se budete moct v přírodě mnohem lépe orientovat. S funkcí Návrat například hodinky budou zaznamenávat, kudy jdete, pro případ, že byste se náhodou ztratili a potřebovali znát cestu zpět. Pomocí aplikace si také můžete značit štítky do mapy a například si zaznamenat, kde se nachází váš stan nebo místo, kde se chcete občerstvit.

Siréna, která na vás upozorní

Pokud se ztratíte, zraníte nebo jednoduše budete potřebovat přivolat pomoc, můžete využít 86decibelovou Sirénu, která je slyšet na vzdálenost až 180 metrů. Snadněji na sebe proto upozorníte.

Siréna a tísňové volání
Siréna a tísňové volání

Rozpoznají hloubku pod vodou

Apple Watch Ultra jsou vybaveny aplikací Oceanic+, která v podstatě nahrazuje potápěčský počítač. Je stvořena k tomu, abyste se s její pomocí mohli věnovat rekreačnímu přístrojovému potápění a freedivingu do hloubky 40 metrů. V aplikaci si můžete zkontrolovat aktuální čas, hloubku ponoru, teplotu vody i maximální dosaženou hloubku.

Níže jsou uvedeny další funkce Apple Watch Ultra, které jsou shodné s modelem Apple Watch 8.

Základní informace týkající se vašeho zdraví

Apple Watch Ultra si poradí i s mnoha dalšími funkcemi pro monitoring vašeho zdraví a pohybu. Využít můžete například krokoměr, který vám zobrazí počet ušlých kroků v průběhu dne. Hodinky také umí změřit vaši tepovou frekvenci nebo EKG.

Zařízení dále disponuje zabudovaným snímačem okysličení krve. Nechybí ani aplikace Mindfulness, která podporuje psychické zdraví. Absolvovat s její pomocí můžete dechové cvičení nebo cvičení pro zamyšlení.

Pokročilé sledování menstruačního cyklu

Apple Watch Ultra jsou po vzoru Apple Watch 8 vybaveny teploměrem, který ovšem neslouží k běžnému měření teploty. Hodinky s jeho pomocí měří teplotu v průběhu spánku, díky čemuž dokáží odhadnout dobu ovulace a tím pádem ideální čas k početí. Kromě toho vás také upozorní na předpokládaný začátek vaší periody.

Kde koupit Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Hodnocení
4.4/5
Sledování menstruačního cyklu
Sledování menstruačního cyklu

Podrobnější informace na vás čekají v aplikaci Zdraví, kde si můžete zadávat své symptomy, údaje o výsledku těhotenského testu a podobně.

Údaje o tělesné teplotě se v aplikaci Zdraví zobrazí až přibližně po 5 nocích, kdy s nimi spíte. Tímto způsobem hodinky zjistí vaši základní teplotu zápěstí a následně budou sledovat odchylky. Nutno ale zdůraznit, že hodinky nefungují jako teploměr a na vyžádání vám teplotu nezměří. Spíše se jedná o orientační data, která vám pomohou pozorovat váš zdravotní stav.

Detekce autonehody a přivolání pomoci

Stejně jako Apple Watch 8 dokáží tyto hodinky detekovat pád a autonehodu. Pokud k tomu dojde, spustí výrazný zvukový alarm a zobrazí vám upozornění. Na displeji se také objeví posuvník s tísňovým voláním, které lze aktivovat, nebo zrušit. Pokud neuděláte nic, hodinky po 20 sekundách záchrannou službu přivolají automaticky.

Pokud máte uložené nouzové kontakty, zařízení jim odešle zprávu s vaší polohou a informací, že se vám přihodila nehoda.

Monitoring spánku

Pokud budete hodinky nosit přes noc, budou automaticky monitorovat váš spánek. Zatímco u Apple Watch 7 chyběly informace o tom, jak dlouho trvaly jednotlivé fáze spánku, u Apple Watch 8 a Apple Watch Ultra o ně již nepřijdete.

Po probuzení si tedy budete moct prohlédnout, jak dlouho jste spali lehkým, hlubokým a REM spánkem. Pokud si budete chtít přes noc ztlumit notifikace, stačí si zapnout režim Nerušit. Nastavit si můžete také budík, který vás probudí v přesně nastavený čas. Nejedná se tedy o chytrý budík, který by vás probudil v lehké fázi spánku (ten najdete například u mnohonásobně levnějších Amazfit GTS 4 mini). Vyřešit to však můžete některou z aplikací třetích stran.

Monitoring fyzických aktivit

Apple Watch Ultra můžete používat také pro měření nejrůznějších sportovních aktivit. Nechybí mezi nimi například běh, cyklistika, veslování, silový trénink, tanec a mnoho dalšího.

Jakmile vybranou sportovní aktivitu spustíte, zobrazí se vám na hodinkách uplynulý čas, tepovou frekvenci (včetně zařazení do zóny tepové frekvence) a množství spálených kilokalorií. Aktivitu lze kdykoliv pozastavit, a poté se k ní vrátit. A režim cvičení lze rovněž minimalizovat a hodinky používat k čemukoliv jinému.

Při venkovním běhu nebo třeba cyklistice také můžete sledovat své tempo a délku úseku, který jste urazili. Nechybí ani informace o převýšení.

Měření VO2 max

Apple Watch Ultra vám pomocí svých monitorů poměrně přesně odhadnou i VO2 max. Hodnota VO2 max patří mezi spolehlivé ukazatele fyzické výkonnosti. Čím je tato hodnota vyšší, tím více kyslíku se dostane do vašich svalů během fyzické námahy.

Kde koupit Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Hodnocení
4.4/5

Zprávu můžete hodinkám nadiktovat

U Apple Watch je samozřejmostí upozornění na veškeré příchozí notifikace. Hovory lze díky reproduktoru a mikrofonu vyřizovat přímo z hodinek. Případně můžete k zařízení připojit bezdrátová sluchátka a používat je ke komunikaci. Kvalita hovorů je přitom na skvělé úrovni a není jí co vytknout.

Hodinky nemají problém ani se správným zobrazením zpráv včetně emoji. Prostřednictvím zařízení na ně lze také odpovídat, a to hned dvěma způsoby. Buď si vyberete z přednastavených odpovědí, nebo svou odpověď hodinkám jednoduše nadiktujete. Hlasové zadávání zpráv funguje velmi dobře (zprávu diktujete v češtině) a hodinkám můžete diktovat i to, kdy použít interpunkci. Do zprávy lze také přidat emoji podle vašeho gusta.

Stejně jako jsme popisovali u Apple Watch 8 se ale bohužel nedočkáte české klávesnice, prostřednictvím které by bylo možné zprávu vyťukat rovnou na hodinkách. Využít tak v tomto ohledu lze pouze anglickou klávesnici, je ale třeba počítat s absencí diakritiky. Pokud budete mít hodinky v češtině, není zde k dispozici funkce kreslení písmen a jejich rozpoznávání. Jak je ze záběřů na videu patrné, klávesnice nebo zadávání textu pomocí gest není s češtinou příliš použitelné.

Jazyk hodinek změníte v aplikaci Watch. Volbu najdete v sekci Obecné > Jazyk a oblast.

Podpora Apple Pay

Stejně jako u jiných Apple Watch můžete využívat funkci bezkontaktního placení Apple Pay. Platební kartu si do hodinek přidáte prostřednictvím aplikace Peněženka. Tu lze ostatně využít také pro uložení vstupenek nebo třeba letenek.

Hlasová asistentka Siri

Pokud patříte mezi uživatele Apple produktů, pravděpodobně není třeba hlasovou asistentku Siri zdlouhavě představovat. Na hodinkách ji spustíte dlouhým podržením korunky Digital Crown a následně jí můžete snadno diktovat pokyny. S češtinou prozatím nepochodíte, ke komunikaci je proto třeba využít některý z podporovaných jazyků.

Poslech hudby

Apple Watch Ultra lze využít také k pohodlnému poslechu hudby. Přehrávat si můžete skladby z aplikací třetích stran (např. Spotify), případně z aplikace Hudba. V ní najdete skladby, které si přidáte do knihovny ve vašem iPhonu. Úložiště hodinek má kapacitu 32 GB. Pokud hodinky vybavíte eSIM, můžete hudbu poslouchat také přes data online (bez nutnosti mít u sebe iPhone).

Hodinky mají reproduktor a hudbu lze tedy poslouchat přímo nebo si k nim připojit bezdrátová sluchátka, což bude pravděpodobně preferovanější varianta.

Poslech hudby
Poslech hudby

Další funkce

Chytré hodinky nabízí i spoustu doplňkových funkcí. Zmínit můžeme třeba počasí, kalendář, mapy, seznamy úkolů, připomínky léků, spuštění fotoaparátu na dálku a podobně.

Závěr –⁠ komu bychom Apple Watch Ultra doporučili?

Apple Watch Ultra se hodí především pro příznivce dobrodružství a outdoorových aktivit. Pokud rádi vyrážíte do přírody nebo se oddáváte potápění, budou se vám pravděpodobně zamlouvat. Vzhledem ke svým rozměrům se více hodí pro muže, na ženském zápěstí působí opravdu velmi masivně.

Kde koupit Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Hodnocení
4.4/5

Chytré hodinky dokáží také rozpoznat případnou nehodu a přivolat vám pomoc. V krizových situacích vám pomůže také Siréna, která je slyšet až na vzdálenost 180 metrů. Hodinky dále měří tepovou frekvenci, okysličení krve, EKG a monitorují spánek. Využijete je také při měření výkonu při fyzických aktivitách a díky zabudovanému teploměru dokáží odhadnout datum ženské ovulace nebo začátku menstruace.

Z nevýhod lze zmínit snad jen vyšší cenu, která je odůvodněna špičkovými funkcemi a použitím prémiových materiálů. Také je třeba počítat s tím, že tyto hodinky spárujete pouze s iPhonem.

Uživatelský manuál k Apple Watch Ultra

Recenze: chytré hodinky Apple Watch Ultra
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.4

Apple Watch pro náročné

Apple Watch Ultra jsou špičkové chytré hodinky navržené pro milovníky outdoorových aktivit. Skvěle snesou extrémní teploty, zapamatují si vaši trasu, dovedou vás do výchozího bodu a můžete se s nimi také potápět až do hloubky 40 metrů. Kromě toho dokáží detekovat nehodu a automaticky vám přivolat pomoc. Hodinky jsou vybaveny teploměrem, který měří vaši tělesnou teplotu v průběhu spánku. Ženám na základě toho odhadnou datum předpokládané ovulace i začátku menstruačního cyklu.

Kromě toho hodinky zaujmou bytelným zpracováním, které kombinuje titan a safírové sklíčko. Vybrat si můžete ze tří základních řemínků. Vzhledem k velikosti hodinky cílí především na muže, na dámském zápěstí totiž vypadají opravdu masivně. Přečtěte si, jak se zařízení osvědčilo v našem testu.

Klady

 • Vysoká odolnost
 • I pro potápění
 • Funkce Sirény
 • Detekce nehody
 • Pokročilé sledování ženského zdraví
 • Prémiové materiály
 • Nastavitelné tlačítko

Zápory

 • Vysoká cena
 • Pouze pro iPhone
 • Příliš rozměrné pro ženy
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.2/5 - (16 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: chytré hodinky Apple Watch Ultra
  1. Dobrý den, z chytrých hodinek hodnotíme více kritérií, než je samotná baterie. Konkrétně při hodnocení baterie samozřejmě zvažujeme její výdrž v širším kontextu. Porovnáváme například, jak dlouho vydrží jiné konkurenční hodinky, které nabídnou srovnatelné nebo podobné funkce. Vzhledem k tomu, že Apple Watch Ultra jsou plně autonomní resp. "plnohodnotné chytré hodinky", které jsou z hlediska smart funkcí velmi dobře vybavené, tak jejich výdrž na jedno nabití, není zrovna nejhorší. Nehodnotíme také pouze výdrž jako takovou, ale také rychlost nabíjení, dostupnost rychlonabíjení, podpora standardu Qi apod. Jak můžete vidět, baterie dostala nejhorší hodnocení ze všech hodnocených kritérií (ne-li jedno z nejhorších v dané kategorii). Pevně věřím, že vám tento komentář situaci objasnil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Hodnocení: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram