ITmix.cz logo

Nejlepší chytré hodinky Huawei: srovnávací test a recenze

Nejlepší chytré hodinky Huawei: srovnávací test a recenze

Pro chytré hodinky Huawei je charakteristický skvělý poměr mezi cenou a výkonem. Mohou se pochlubit špičkovou senzorovou výbavou a širokou nabídkou funkcí pro sledování sportu i zdraví. Kromě toho lze také z nejnovějších modelů telefonovat a uživatelé Androidu mohou navíc reagovat na příchozí zprávy. Zjistěte, jaké chytré hodinky Huawei se řadí k těm nejlepším.

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Co je charakteristické pro Huawei hodinky?

Chytré hodinky Huawei jsou cenově dostupné a nabízí spoustu promyšlených funkcí. Poradí si s monitoringem zdraví, sportu a využijete je i pro komunikaci. Vzhledem k omezené nabídce funkcí pro uživatele iPhonů cílí spíše na uživatele Androidu. Součástí nabídky jsou jak levné chytré hodinky se základní nabídkou funkcí, tak i pokročilé modely vyrobené z prémiových materiálů.

Kolik stojí chytré hodinky Huawei?

Nejlevnější chytré hodinky Huawei se pohybují kolem cenové hladiny 3 000 Kč. Ty nejdražší modely jsou k dostání zhruba za 12 000 Kč. Částky uvádíme k prosinci 2022.

V čem se liší produkty určené pro ženy a muže?

Huawei hodinky pro ženy a muže se liší v mnoha ohledech. Na první pohled si můžete všimnout rozdílu spočívajícím v jejich velikosti a designu. Modely pro ženy jsou kompaktnější a sází na barvy, které jsou u dam populární. Jednotlivé chytré hodinky se však liší i v dalších ohledech. Menší hodinky zpravidla dosahují nižší výdrže baterie. Někdy také bývají vyrobeny z odlišných materiálů. A další rozdíl může spočívat ve velikosti úložiště.

Jaké aplikace využijete při párování s mobilním telefonem?

Párování hodinek s mobilním telefonem se liší podle konkrétního zařízení. V případě iPhonu stačí přejít do App Store a stáhnout si aplikaci Huawei Zdraví. Uživatelé Android telefonů si musí nejprve přes webový prohlížeč stáhnout aplikaci Huawei AppGallery a až jejím prostřednictvím si do mobilního telefonu stáhnout aplikaci Huawei Zdraví.

Podporují chytré hodinky Huawei bezkontaktní platby?

K prosinci 2022 platí, že s chytrými hodinkami Huawei u nás nezaplatíte. Huawei Pay totiž momentálně podporuje pouze platební karty čínské společnosti UnionPay. 

O chytrých hodinkách Huawei: jaké jsou jejich přednosti?

Chytré hodinky Huawei se u uživatelů těší popularitě. A není divu. Jedná se totiž o cenově dostupná zařízení, která zaujmou odolnými materiály, bohatou nabídkou funkcí a bezproblémovým provozem.

Hodinky skvěle poslouží pro základní sledování vašeho zdraví a pohybu. Pokud vsadíte na dražší modely, můžete se navíc těšit i na pokročilé funkce, například v podobě měření EKG, laktátového prahu nebo třeba analýzy ztuhlosti tepen.

Z vybraných modelů lze také plnohodnotně telefonovat. Některé hodinky navíc umožňují instalaci eSIM, díky čemuž z nich můžete komunikovat, aniž byste u sebe museli mít mobilní telefon.

Některé funkce jsou pouze pro Android

Chytré hodinky Huawei cílí spíše na uživatele Android zařízení, pro které je připravena širší nabídka funkcí. Tak například můžete využívat přednastavené odpovědi na příchozí zprávy a tímto způsobem na ně tedy reagovat. Model Huawei Watch 3 Pro navíc umožňuje pohodlné vyťukání zprávy přímo na klávesnici hodinek.

U jednotlivých hodinek najdete vnitřní úložiště s odlišnou kapacitou, které lze využít k uložení skladeb a jejich offline poslechu. Tato funkce je však rovněž dostupná pouze pro uživatele Android zařízení.

Další praktická funkce poté spočívá v podpoře map, respektive navigace. Uživatelé Androidu si mohou do mobilního telefonu stáhnout aplikaci Petal Maps a hodinky poté využívat k navigaci do cíle.

Kdy si (ne)koupit chytré hodinky Huawei

Chytré hodinky Huawei doporučujeme pořídit v případě, že:

  • Hledáte cenově dostupné zařízení pro analýzu zdraví, pohybu a příjem notifikací.
  • Chcete z hodinek telefonovat.
  • Hledáte hodinky vyrobené z prémiových materiálů.

Chytré hodinky Huawei si naopak nekupujte, pokud:

  • Střídáte mobilní telefon s Androidem a iOS a chcete hodinky s plnou podporou funkcí na obou zařízeních. Nabídka funkcí se totiž u obou operačních systémů může lišit.
  • Chcete hodinky využívat k bezkontaktnímu placení.
  • Se poohlížíte po propracovaných hodinkách s opravdu podrobnými sportovními metrikami. V tomto ohledu vám lépe poslouží například modely od značky Garmin, která se v souvislosti s tím řadí k naprosté špičce.

Dámské chytré hodinky Huawei jsou kompaktnější

Chytré hodinky Huawei pro ženy sází na kompaktnější rozměry, které lépe sedí na dámském zápěstí. Například u Huawei Watch GT 3 má dámská varianta hodinek šířku ciferníku 42 mm, u pánské verze se poté dočkáte šířky ciferníku 46 mm. Dámské modely hodinek poté pracují s designy, které jsou obecně u něžného pohlaví populární. Jedná se zejména o kombinaci bílé, zlaté a rosegold barvy. Vybírat také můžete z různých řemínků, mezi kterými najdete kovové, kožené i silikonové varianty.

Nevýhodou některých dámských modelů je poté osekaná výbava. Setkat se proto můžete s baterií s nižší kapacitou, ale i odlišnými materiály. Například u Huawei Watch GT 3 Pro je pánská verze vyrobena z titanu, dámská varianta sází na keramiku. Z hlediska funkcí se nicméně dámské a pánské hodinky neliší

Pánské chytré hodinky Huawei sází na robustní design

Jak jsme již nastínili, chytré hodinky Huawei pro muže bývají obecně robustnější a těžší. Lépe tak vypadají na větším pánském zápěstí. Stejně jako u dámských modelů bývají k dispozici společně s různými variantami řemínků. Co se týče barev, vybírat pravděpodobně budete z neutrálních odstínů, které mnohdy kombinují černou a šedou.

Huawei Watch Fit 2 jsme měli možnost otestovat v provedení, po kterém spíše sáhnou ženy. Hodinky jsou však dostupné i jiných barevných variantách a tak je řadíme i mezi modely pro muže.

Nejlepší chytré hodinky Huawei

Huawei Watch 3 Pro: nejlepší chytré hodinky na komunikaci

Pokud se poohlížíte po chytrých hodinkách pro komunikaci, nelze než doporučit Huawei Watch 3 Pro. Do tohoto zařízení lze totiž instalovat eSIM a následně z nich komunikovat, aniž byste u sebe museli mít mobilní telefon. Hodinky podporují plnohodnotné telefonování. Reagovat na zprávy mohou pouze uživatelé Android zařízení, kteří mohou znění zprávy pohodlně vyťukat na klávesnici přímo na hodinkách.

Kromě toho lze hodinky používat také k monitoringu srdečního tepu, okysličení krve i spánku. Poradí si i s měřením teploty pokožky a změří vám výkon při nejrůznějších druzích sportovních aktivit.

Huawei Watch GT 3 Pro: nejlepší hodinky pro monitoring zdraví

Chytré hodinky Huawei Watch GT 3 Pro zaujmou svým bytelným zpracováním za použití prémiových materiálů. Jejich odolnost odpovídá parametru IP68 a jsou odolné vůči vodě i prachu. Využívat je můžete i k potápění. Vybrat si můžete z titanové a keramické varianty. Kromě běžných funkcí dokáží změřit i teplotu pokožky, EKG, laktátový práh a analyzovat ztuhlost tepen.

Kromě toho z nich lze plnohodnotně telefonovat a uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android mohou na příchozí zprávy reagovat pomocí přednastavené odpovědi. Potěší také slušná výdrž baterie, která u větší varianty dosahuje až 14 dní (u menší varianty 7 dní).

Huawei Watch Fit 2: skvělý poměr ceny a výkonu

Pokud hledáte finančně méně nákladné zařízení, můžete se rozhodnout pro Huawei Watch Fit 2. Tyto chytré hodinky jsou vzhledem ke kompaktním rozměrům a elegantnímu zpracování ideální volbou pro ženy. Charakteristický je pro ně dostatečně velký AMOLED displej s podporou funkce Always-On.

Zařízení vám změří tepovou frekvenci, okysličení krve a poslouží i pro monitoring spánku. Také z něj lze plnohodnotně telefonovat. Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android mohou na příchozí zprávy reagovat pomocí přednastavených odpovědí.

Jak se vám líbil tento článek?
3/5 - (2 hlasování)
Komentáře (3) – Nejlepší chytré hodinky Huawei: srovnávací test a recenze
  1. Souhlasím u premiových modelů je zpracování opravdu luxusní. Vlastním Huawei watch 3 pro a zatím naprostá spokojenost. Ale.... Je ovšem jedna důležitá funkce kterou u těchto hodinek postrádám a kterou konkurence od Applu a nebo Samsungu bohužel k dispozici má. Tou funkci je režim nerušit nebo tichý režim a jeho automatické propojení mezi hodinkami a telefonem to bohužel nefunguje. Když si na to zvyknete tak vám to opravdu docela dost chybí a zkoušel jsem to i s posledním modelem Huawei mate 50 pro a ani tam to bohužel nefunguje třeba že už je prakticky celý sestaven na Harmony os. Takže za mě jedno velké a podstatné mínus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram