ITmix.cz logo

Nejlepší chytré hodinky Huawei: srovnávací test a recenze

Nejlepší chytré hodinky Huawei: srovnávací test a recenze

Pro chytré hodinky Huawei je charakteristický skvělý poměr mezi cenou a výkonem. Mohou se pochlubit špičkovou senzorovou výbavou a širokou nabídkou funkcí pro sledování sportu i zdraví. Kromě toho lze také z nejnovějších modelů telefonovat a uživatelé Androidu mohou navíc reagovat na příchozí zprávy. Zjistěte, jaké chytré hodinky Huawei se řadí k těm nejlepším.

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Co je charakteristické pro Huawei hodinky?

Chytré hodinky Huawei jsou cenově dostupné a nabízí spoustu promyšlených funkcí. Poradí si s monitoringem zdraví, sportu a využijete je i pro komunikaci. Vzhledem k omezené nabídce funkcí pro uživatele iPhonů cílí spíše na uživatele Androidu. Součástí nabídky jsou jak levné chytré hodinky se základní nabídkou funkcí, tak i pokročilé modely vyrobené z prémiových materiálů.

Kolik stojí chytré hodinky Huawei?

Nejlevnější chytré hodinky Huawei se pohybují kolem cenové hladiny 3 000 Kč. Ty nejdražší modely jsou k dostání zhruba za 12 000 Kč. Částky uvádíme k prosinci 2022.

V čem se liší produkty určené pro ženy a muže?

Huawei hodinky pro ženy a muže se liší v mnoha ohledech. Na první pohled si můžete všimnout rozdílu spočívajícím v jejich velikosti a designu. Modely pro ženy jsou kompaktnější a sází na barvy, které jsou u dam populární. Jednotlivé chytré hodinky se však liší i v dalších ohledech. Menší hodinky zpravidla dosahují nižší výdrže baterie. Někdy také bývají vyrobeny z odlišných materiálů. A další rozdíl může spočívat ve velikosti úložiště.

Jaké aplikace využijete při párování s mobilním telefonem?

Párování hodinek s mobilním telefonem se liší podle konkrétního zařízení. V případě iPhonu stačí přejít do App Store a stáhnout si aplikaci Huawei Zdraví. Uživatelé Android telefonů si musí nejprve přes webový prohlížeč stáhnout aplikaci Huawei AppGallery a až jejím prostřednictvím si do mobilního telefonu stáhnout aplikaci Huawei Zdraví.

Podporují chytré hodinky Huawei bezkontaktní platby?

K prosinci 2022 platí, že s chytrými hodinkami Huawei u nás nezaplatíte. Huawei Pay totiž momentálně podporuje pouze platební karty čínské společnosti UnionPay. 

O chytrých hodinkách Huawei: jaké jsou jejich přednosti?

Chytré hodinky Huawei se u uživatelů těší popularitě. A není divu. Jedná se totiž o cenově dostupná zařízení, která zaujmou odolnými materiály, bohatou nabídkou funkcí a bezproblémovým provozem.

Hodinky skvěle poslouží pro základní sledování vašeho zdraví a pohybu. Pokud vsadíte na dražší modely, můžete se navíc těšit i na pokročilé funkce, například v podobě měření EKG, laktátového prahu nebo třeba analýzy ztuhlosti tepen.

Z vybraných modelů lze také plnohodnotně telefonovat. Některé hodinky navíc umožňují instalaci eSIM, díky čemuž z nich můžete komunikovat, aniž byste u sebe museli mít mobilní telefon.

Některé funkce jsou pouze pro Android

Chytré hodinky Huawei cílí spíše na uživatele Android zařízení, pro které je připravena širší nabídka funkcí. Tak například můžete využívat přednastavené odpovědi na příchozí zprávy a tímto způsobem na ně tedy reagovat. Model Huawei Watch 3 Pro navíc umožňuje pohodlné vyťukání zprávy přímo na klávesnici hodinek.

U jednotlivých hodinek najdete vnitřní úložiště s odlišnou kapacitou, které lze využít k uložení skladeb a jejich offline poslechu. Tato funkce je však rovněž dostupná pouze pro uživatele Android zařízení.

Další praktická funkce poté spočívá v podpoře map, respektive navigace. Uživatelé Androidu si mohou do mobilního telefonu stáhnout aplikaci Petal Maps a hodinky poté využívat k navigaci do cíle.

Kdy si (ne)koupit chytré hodinky Huawei

Chytré hodinky Huawei doporučujeme pořídit v případě, že:

 • Hledáte cenově dostupné zařízení pro analýzu zdraví, pohybu a příjem notifikací.
 • Chcete z hodinek telefonovat.
 • Hledáte hodinky vyrobené z prémiových materiálů.

Chytré hodinky Huawei si naopak nekupujte, pokud:

 • Střídáte mobilní telefon s Androidem a iOS a chcete hodinky s plnou podporou funkcí na obou zařízeních. Nabídka funkcí se totiž u obou operačních systémů může lišit.
 • Chcete hodinky využívat k bezkontaktnímu placení.
 • Se poohlížíte po propracovaných hodinkách s opravdu podrobnými sportovními metrikami. V tomto ohledu vám lépe poslouží například modely od značky Garmin, která se v souvislosti s tím řadí k naprosté špičce.

Dámské chytré hodinky Huawei jsou kompaktnější

Chytré hodinky Huawei pro ženy sází na kompaktnější rozměry, které lépe sedí na dámském zápěstí. Například u Huawei Watch GT 3 má dámská varianta hodinek šířku ciferníku 42 mm, u pánské verze se poté dočkáte šířky ciferníku 46 mm. Dámské modely hodinek poté pracují s designy, které jsou obecně u něžného pohlaví populární. Jedná se zejména o kombinaci bílé, zlaté a rosegold barvy. Vybírat také můžete z různých řemínků, mezi kterými najdete kovové, kožené i silikonové varianty.

Nevýhodou některých dámských modelů je poté osekaná výbava. Setkat se proto můžete s baterií s nižší kapacitou, ale i odlišnými materiály. Například u Huawei Watch GT 3 Pro je pánská verze vyrobena z titanu, dámská varianta sází na keramiku. Z hlediska funkcí se nicméně dámské a pánské hodinky neliší

Pánské chytré hodinky Huawei sází na robustní design

Jak jsme již nastínili, chytré hodinky Huawei pro muže bývají obecně robustnější a těžší. Lépe tak vypadají na větším pánském zápěstí. Stejně jako u dámských modelů bývají k dispozici společně s různými variantami řemínků. Co se týče barev, vybírat pravděpodobně budete z neutrálních odstínů, které mnohdy kombinují černou a šedou.

Huawei Watch Fit 2 jsme měli možnost otestovat v provedení, po kterém spíše sáhnou ženy. Hodinky jsou však dostupné i jiných barevných variantách a tak je řadíme i mezi modely pro muže.

Nejlepší chytré hodinky Huawei

Při výběru chytrých hodinek Huawei je třeba zvážit, k čemu je chcete primárně využívat. Vytipovali jsme pro vás proto modely z našich recenzí, které se hodí na komunikaci, pokročilý monitoring zdraví a nechybí ani hodinky se skvělým poměrem mezi cenou a výkonem.

Huawei Watch 3 Pro

Nejlepší na komunikaci
Silné stránky
 • Telefonování a odesílání zpráv z hodinek
 • Detekce nehody
 • Podpora eSIM
 • Prémiové materiály
 • Vnitřní úložiště
Slabé stránky
 • Slabší výdrž baterie v běžném provozu
 • Omezená dostupnost funkcí pro iPhony
 • Složitější párování s Android telefony
 • Absence bezkontaktních plateb

Huawei Watch 3 Pro jsou povedené chytré hodinky, ze kterých lze plnohodnotně telefonovat. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem dále mohou z hodinek odesílat textové zprávy prostřednictvím klávesnice přímo v hodinkách. Pokud do hodinek nainstalujete eSIM, můžete tak navíc činit bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon.

Kromě toho hodinky změří váš tep, okysličení krve a teplotu pokožky. Dokáží také detekovat případnou nehodu a upozornit na ni váš nouzový kontakt. A do hodinek si lze rovněž stahovat další aplikace pomocí Huawei AppGallery.

Celkové hodnocení
4.0/5
Kde zakoupit

Huawei Watch GT 3 Pro

Nejlepší pro monitoring zdraví
Silné stránky
 • Bytelné zpracování
 • Možnost potápění
 • Měření EKG
 • Měření laktátového prahu
 • Speciální funkce pro golfisty
Slabé stránky
 • Absence bezkontaktních plateb
 • Omezená dostupnost funkcí pro iPhone
 • Složité párování
 • Výbava menší verze je nižší, než bychom čekali

Huawei Watch GT 3 Pro vynikají svým špičkovým zpracováním a odolností dle parametru IP68. Vybrat si můžete buď titanovou, nebo keramickou variantu. Hodinky disponují velkým AMOLED displejem s funkcí Always-On. Kromě základních ukazatelů si poradí také s měřením EKG, analýzou ztuhlosti tepen a měřením laktátového prahu.

Kromě toho z nich lze plnohodnotně telefonovat. Uživatelé Android telefonů dále mohou na příchozí zprávy reagovat pomocí přednastavených odpovědí, jejichž znění si můžete sami určit. Potěší i slušná výdrž baterie, která dosahuje až 14 dní u pánské verze a 7 dní u dámské varianty.

Celkové hodnocení
4.1/5

Huawei Watch Fit 2

Skvělý poměr cena/výkon
Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Mapy
 • 3 dostupné varianty řemínků
 • Možnost telefonování
 • Podpora přednastavených odpovědí (jen pro Android)
 • Podpora češtiny
 • Příznivá cena
Slabé stránky
 • Složité párování s Android telefonem
 • Některé funkce jsou dostupné jen na Android

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 2 budou monitorovat vaši tepovou frekvenci, okysličení krve i spánek. Kromě toho je využijete také k plnohodnotnému telefonování. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem navíc mohou na příchozí zprávy odpovědět pomocí přednastavených odpovědí. Kromě toho potěší i jejich elegantní design, nízká hmotnost, solidní výdrž baterie a přehledné rozhraní.

Celkové hodnocení
4.0/5
Jak se vám líbil tento článek?
3.7/5 - (3 hlasování)
Komentáře (3) – Nejlepší chytré hodinky Huawei: srovnávací test a recenze
 1. Souhlasím u premiových modelů je zpracování opravdu luxusní. Vlastním Huawei watch 3 pro a zatím naprostá spokojenost. Ale.... Je ovšem jedna důležitá funkce kterou u těchto hodinek postrádám a kterou konkurence od Applu a nebo Samsungu bohužel k dispozici má. Tou funkci je režim nerušit nebo tichý režim a jeho automatické propojení mezi hodinkami a telefonem to bohužel nefunguje. Když si na to zvyknete tak vám to opravdu docela dost chybí a zkoušel jsem to i s posledním modelem Huawei mate 50 pro a ani tam to bohužel nefunguje třeba že už je prakticky celý sestaven na Harmony os. Takže za mě jedno velké a podstatné mínus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram