ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Huawei Watch GT 3

Silné stránky
 • AMOLED displej
 • 3 dostupné varianty řemínků
 • Možnost telefonování
 • Podpora přednastavených odpovědí (jen pro Android)
 • Podpora češtiny
 • Slušná výdrž baterie
Slabé stránky
 • Absence bezkontaktních plateb
 • Složité párování s Android telefonem
 • Některé funkce jsou dostupné pouze pro Android
Tento produkt má svého nástupce

Chytré hodinky Huawei Watch GT 3 poslouží pro monitoring zdraví, ale i komunikaci. Lze z nich totiž plnohodnotně telefonovat. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou narozdíl od příznivců iPhonu využívat funkci přednastavených odpovědí na zprávy, transfer hudby do hodinek a mapy, respektive navigaci. Hodinky jsou dostupné ve dvou velikostních variantách a cílí tedy na muže i ženy.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi Huawei Watch 3 Pro, Watch GT 3 a Watch GT 3 Pro?

Tyto chytré hodinky jsou v mnohém podobné. Sepsali jsme pro vás největší rozdíly mezi jednotlivými modely. U Huawei Watch 3 nejste omezeni pouze na přednastavené odpovědi, ale zprávu můžete vyťukat prostřednictvím klávesnice (to Watch GT 3 ani Watch GT 3 Pro neumožňují). Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro také podporují eSIM. Watch GT 3 Pro jsou luxusní verzí Huawei Watch GT 3 a vynikají kvalitou použitých materiálů. Také nabízí několik nadstandardních funkcí, jako je měření EKG, ztuhlosti tepen či laktátového prahu. Díky jejich zvýšené odolnosti se s nimi můžete i potápět.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Pro spárování chytrého telefonu a hodinek a následné sledování statistik slouží aplikace Huawei Zdraví, která je dostupná v App Store. Uživatelé Androidu si nejprve musí stáhnout aplikaci AppGallery a v ní následně vyhledat aplikaci Huawei Zdraví.

S jakým mobilním telefonem jsou hodinky kompatibilní?

Huawei Watch GT 3 lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější a iOS ve verzi 9 a novější.

Lze pomocí hodinek komunikovat?

Hodinky umožňují plnohodnotné telefonování. Uživatelé Android telefonů navíc mohou odpovídat na příchozí zprávy pomocí přednastavených odpovědí. Pro uživatele iPhonů bohužel tato funkce k dispozici není.

Obsah balení aneb co se skrývá uvnitř krabičky

Chytré hodinky Huawei Watch GT 3 k nám do redakce dorazily v elegantní krabičce, které vévodí jednoduchý bílý design. Její rozměry činí 11,5 × 11,5 × 8 cm a váha dosahuje 300 gramů. Uvnitř najdete samotné chytré hodinky s řemínkem, napájecí kabel a uživatelskou příručku, jak je ostatně u této nositelné elektroniky zvykem.

Hodinky jsou na trhu k dispozici ve třech variantách: Active (se silikonovým řemínkem) Classic (s koženým řemínkem) a Elegant (s kovovým řemínkem). Vybírat také můžete mezi dvěma velikostmi: 42 nebo 46 mm.

V rámci našeho testu jsme měli k dispozici hodinky ve variantě Classic s šířkou ciferníku 42 mm, která cílí především na ženy. Vzhledem k použitým rozměrům zařízení sedí na zápěstí o obvodu 13 až 19 cm.

Novější generace Huawei Watch GT 4 je také dostupná ve dvou velikostech (41 a 46 mm). Designový rozdíl verzí je o něco větší než u třetí generace. 46mm verze dostala nové osmiúhelníkové pouzdro.

Technické parametry Huawei Watch GT 3

Huawei Watch GT 3 zaujmou AMOLED displejem s funkcí Always-On. Operační systém Harmony OS nabízí přehledné rozhraní, ve kterém není problém se zorientovat. Menší verze hodinek na jedno nabití vydrží až 7 dní, u větší varianty se výdrž baterie vyšplhá ke 14 dnům.

Kde koupit Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Hodnocení
4.1/5

Hodinky nejsou vybaveny NFC. Nenabízí tedy bezkontaktní platby. 

Název parametruHodnota
Typ řemínkuKožený (případně kovový či silikonový)
OdolnostVodotěsné do hloubky 50 metrů
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,32" (1,43” u větší verze)
Výdrž baterieAž 7 dní (14 dní u větší verze)
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.2, GPS
Operační systémHarmony OS
Rozměry bez řemínku42,3 × 42,3 × 10,2 mm (45,9 × 45,9 × 11 mm u větší verze)
Váha bez řemínku35 g (42,6 g u větší verze)

Elegantní hodinky, které vám budou slušet

Huawei Watch GT 3 zaujmou svým kulatým ciferníkem, díky kterému působí na zápěstí velmi elegantně. Z hlediska materiálu sází na nerezovou ocel a plast, který se objevuje u spodních hran ciferníku. Materiálové provedení řemínku poté závisí od vámi zvolené varianty.

Potěšila nás také jejich poměrně nízká hmotnost. Dámská varianta bez řemínku váží 35 gramů, pánská verze váží necelých 43 gramů.

K ovládání hodinek budete využívat dotyk. Kromě toho se na boční pravé straně nachází otočná korunka a tlačítko pro spuštění sportovních aktivit.

Jak Huawei Watch GT 3 spárovat s mobilním telefonem

Chytré hodinky nejprve nabijte pomocí přiložené nabíječky a vyberte požadovaný jazyk (čeština je součástí nabídky). Další postup závisí na tom, zda pracujete s mobilním telefonem s operačním systémem Android, nebo iOS.

V případě iPhonu si do mobilního telefonu jednoduše stáhnete aplikaci Huawei Zdraví, která je k dispozici v App Store.

V případě mobilního telefonu s Androidem je situace trochu složitější. Nejprve si totiž musíte stáhnout aplikaci Huawei AppGallery. Tu však v Google Play nenajdete, je třeba postupovat přes webový prohlížeč. Prostřednictvím Huawei AppGallery si poté do mobilního telefonu stáhnete aplikaci Huawei Zdraví.

Další postup už je u obou zařízení stejný. V mobilní aplikaci zvolte Přidat zařízení a vyberte model, který jste si pořídili. Aplikace vás poté vyzve k tomu, abyste hodinky spárovali s mobilním telefonem. Vše potvrďte a chvíli počkejte na to, než se provedou veškerá nastavení. Poté už nic nebrání tomu, abyste začali své chytré hodinky používat. V našem případě nám ještě hodinky nabídly dostupnou aktualizaci, kterou jsme nainstalovali.

Hodinky lze spárovat s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější a iOS ve verzi 9 a novější.

Přehledná mobilní aplikace

Jak jsme již zmínili, mobilní aplikace Zdraví Huawei slouží ke spárování zařízení a mobilního telefonu. Kromě toho si v ní ale můžete také prohlížet nejrůznější statistiky týkající se vašeho zdraví, cvičení nebo třeba spánku.

Kde koupit Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Hodnocení
4.1/5

V sekci Cvičení na vás čekají tréninkové plány, díky kterým na sobě můžete pracovat. V sekci Zařízení poté najdete podrobné informace o vašich hodinkách a můžete si zde třeba zvolit některý z široké nabídky ciferníků. A sekce je věnována vašim osobním informacím.

Senzorová výbava

Co se týče senzorů, jsou hodinky vybaveny:

 • snímačem tepové frekvence a okysličení krve,
 • barometrem,
 • akcelerometrem pro detekci pohybu,
 • gyroskopem, kompasem a GPS pro navigaci
 • a teploměrem pro měření teploty pokožky.

Teploměr je v podobné cenové hladině chytrých hodinek poměrně nestandardní, proto nás jeho přítomnost okamžitě zaujala. Nicméně slouží pouze pro měření teploty pokožky, nikoliv těla jako celku. Jeho vypovídací hodnota je proto mizivá a přicházející nemoc s ním odhalíte jen těžko.

AMOLED displej s funkcí Always-On

Chytré hodinky vás na první pohled zaujmou svým AMOLED displejem, který nabízí skvělou čitelnost a velmi dobré pozorovací úhly. Jeho úhlopříčka se odvíjí od zvolené velikosti hodinek. Menší varianta má displej s úhlopříčkou 1,32”, u větší varianty se poté dočkáte displeje s úhlopříčkou 1,43”. Displej je chráněn před poškrábáním minerálním sklíčkem.

Předností je také podpora funkce Always-On, díky níž budete mít přehled o aktuálním čase, aniž byste museli s hodinkami pohnout. Je ale třeba počítat s tím, že spuštění této funkce má vliv na výdrž baterie.

Pokud toužíte po kompaktních chytrých hodinkách s hranatým ciferníkem, můžete vsadit na Huawei Watch Fit 2.

Výdrž baterie se odvíjí od zvolené velikosti hodinek

Pravděpodobně největším rozdílem mezi oběma velikostními variantami je zvolená baterie, respektive její výdrž.

V případě dámské varianty činí maximální výdrž baterie 7 dní (při intenzivnějším používání se jedná o 4 dny), u pánské verze se výdrž baterie vyšplhá na mnohem příjemnějších 14 dní (při intezivním využití 8 dní). Shodnou výdrž baterie nabízí i Huawei Watch GT 3 Pro.

Huawei navíc konkrétně specifikuje, při jakých situacích baterie uvedené výdrže dosáhne. Nutno podotknout, že v rámci našeho testování uvedené hodnoty víceméně odpovídaly realitě.

Výdrž baterie dámských hodinek

Baterie může vydržet 7 dní v následujících situacích: 30 minut volání Bluetooth, 30 minut přehrávání hudby, sledování tepové frekvence povoleno, HUAWEI TruSleep™ povolen pro spánek, sledování stresu povoleno, 180 minut cvičení (povoleno GPS), povolena upozornění na zprávy (50 SMS zpráv, 6 hovorů a 3 alarmy denně), obrazovka je zapnutá na 30 minut denně.

Kde koupit Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Hodnocení
4.1/5

Baterie může vydržet 4 dny v následujících situacích: 30 minut volání Bluetooth, 30 minut přehrávání hudby, sledování tepové frekvence povoleno, HUAWEI TruSleep ™ povolen pro spánek, 180 minut cvičení (GPS povoleno), povolená upozornění na zprávy (50 SMS zpráv, 6 hovorů a 3 alarmy denně), obrazovka je zapnutá 30 minut denně.

Výdrž baterie pánksých hodinek

Baterie může vydržet 14 dní v následujících situacích: 30 minut volání Bluetooth každý týden, 30 minut přehrávání hudby každý týden, sledování tepové frekvence povoleno, HUAWEI TruSleep™ povolen pro spánek, 90 minut cvičení každý týden (GPS povoleno), povolená upozornění na zprávy (50 SMS zpráv, 6 hovorů a 3 alarmy denně), obrazovka se zapne 200x denně.

Baterie může vydržet 8 dní v následujících situacích: 30 minut volání přes Bluetooth každý týden, 30 minut přehrávání hudby každý týden, sledování tepové frekvence povoleno, HUAWEI TruSleep™ povolen pro spánek, 180 minut cvičení každý týden (GPS povoleno), povolená upozornění na zprávy (50 SMS zpráv, 6 hovorů a 3 alarmy denně), obrazovka je zapnutá 30 minut denně.

Pro nabíjení hodinek slouží přiložený magnetický napájecí kabel. Plného nabití dosáhnete zhruba za hodinu a půl.

Hodinky zvládnou i pobyt v bazénu

Huawei Watch GT 3 si můžete bez problémů vzít také do bazénu. Jsou totiž voděodolné do hloubky 50 metrů a lze proto s jejich pomocí monitorovat i plavání. Na potápění však určené nejsou.

Funkce Huawei Watch GT 3

Huawei Watch GT 3 jsou slušné chytré hodinky s širokou nabídkou funkcí. Využijete je pro monitoring zdraví i komunikaci. Nevýhodou je omezená dostupnost některých funkcí pro uživatele iPhonu. Jmenovitě se jedná o podporu přednastavených odpovědí, přenos skladeb do hodinek a mapy, respektive navigaci. Funkce pro sledování ženského zdraví je v hodinkách dostupná až po provedení aktualizace a nastavení v aplikaci.

Pokud hledáte ještě něco navíc, můžete vsadit na Huawei Watch GT 3 Pro. Ty nabídnou funkci pro měření EKG, analýzu ztuhlosti tepen nebo dokonce měření laktátového prahu.

Huawei Watch GT 3 bohužel nenabízí bezkontaktní platby. V tomto ohledu poslouží například Garmin Venu Sq v podobné cenové relaci.

Základní monitoring vašeho zdraví

Hodinky si podobně jako jiné konkurenční modely bez problémů poradí s monitoringem vašeho zdraví. Změří vám tepovou frekvenci, okysličení krve i vaši aktivitu v průběhu dne. Snadno si zkontrolujete počet ušlých kroků, množství spálených kilokalorií i čas strávený sportovní aktivitou.

Využívat můžete také měření stresové zátěže včetně interpretace naměřené hodnoty. Pokud budete chtít v průběhu dne uklidnit svou mysl, můžete absolvovat krátké dechové cvičení.

Kde koupit Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Hodnocení
4.1/5

Monitoring spánku

S hodinkami můžete také spát a využít je pro monitoring vašeho spánku. Po probuzení vám poté zařízení poskytne podrobné statistiky týkající se vašeho spánku. Aby vás v noci nerušily příchozí notifikace, lze si spustit režim Nerušit.

Nastavit si můžete také klasický budík, který vás probudí jemnými vibracemi na zápěstí. Je však škoda, že se nejedná o chytrý budík, který by vás probudil v lehké fázi vašeho spánku. Takovou funkcí jsou vybaveny například hodinky Amazfit GTR 4 v podobné cenové relaci.

Monitoring spánku
Monitoring spánku

Měření VO2 max

Huawei Watch GT 3 vám pomocí svých monitorů poměrně přesně odhadnou i VO2 max. Hodnota VO2 max patří mezi spolehlivé ukazatele fyzické výkonnosti. Čím je tato hodnota vyšší, tím více kyslíku se dostane do vašich svalů během fyzické námahy.

Využijete je při cvičení

Huawei Watch GT 3 samozřejmě využijete v případě, že se věnujete nějakému sportu. Pomocí hodinek lze monitorovat více než 100 různých aktivit. V průběhu cvičení vám zobrazí především uplynulý čas, množství spálených kilokalorií a tepovou frekvenci. V závislosti na konkrétní aktivitě jsou případně k dispozici i další hodnoty (například u přeskoků přes švihadlo hodinky měří počet skoků a vaši průměrnou rychlost).

Režim cvičení můžete kdykoliv pozastavit. Nutno ale zdůraznit, že hodinky v průběhu měření nelze používat k ničemu jinému.

Mezi praktické informace lze v tomto ohledu zařadit index běžeckého výkonu, tréninkovou zátěž za posledních 7 dní, odhadovanou dobu potřebnou pro zotavení nebo hodnotu Vo2 Max. Díky těmto údajům si budete moct lépe naplánovat své tréninky.

Pokud se chcete věnovat běhu, můžete si nechat v mobilní aplikaci sestavit vlastní tréninkový plán a pustit se do jeho plnění. Hodinky vám následně budou zobrazovat, kolik času každý den během strávit a v jaké zóně tepové frekvence byste se měli pohybovat.

Po dokončení tréninku vaši trasu hodinky uloží do mobilní aplikace, kde si ji můžete prohlédnout. Kromě toho vás hodinky díky přesné navigaci dokáží dovést zpět, pokud při běhu náhodou sejdete z cesty.

Měření teploty ze zápěstí

Inovativní funkcí na poli této nositelné elektroniky je bezpochyby měření teploty ze zápěstí. Hodinky vás však upozorní, že je třeba je před měřením nosit alespoň po dobu 10 minut a měření neprovádět v nadměrně chladném nebo naopak teplém prostředí (třeba u topení).

Pokud jsme v rámci testu měření vyzkoušeli zhruba po minutě nošení, zobrazily nám hodinky teplotu 28 °C, po deseti minutách nošení teplota činila 29,5 °C.

Kde koupit Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Hodnocení
4.1/5

Huawei upozorňuje, že hodinky nejsou lékařským zařízením a neměří teplotu těla celistvě, ale pouze teplotu kůže na povrchu. Otázkou tedy zůstává, o čem vlastně naměřená hodnota vypovídá.

Měření teploty
Měření teploty

Upozorní vás na zprávu a vyřídíte s nimi hovor

Huawei Watch GT 3 vás bez problémů upozorní na příchozí notifikace z vašeho mobilního telefonu. Zprávu vám zobrazí včetně emoji. Uživatelé Androidu mohou na příchozí zprávy odpovědět pomocí přednastavených odpovědí, pro věrné jablíčkáře však tato funkce k dispozici není. Znění odpovědi si můžete sami přidat v mobilní aplikaci, limitováni jste jen maximálním počtem znaků (36).

Potěší však možnost pohodlného telefonování přímo ze zařízení. Tato funkce je dostupná jak pro Android, tak iOS a není s ní tedy žádný problém. Vytknout lze snad jen to, že telefonní číslo nelze pohodlně vyťukat rovnou na hodinkách. Pokud budete chtít hovor vytočit přímo ze zařízení, musíte si nejprve v mobilní aplikaci přidat daný kontakt mezi oblíbené kontakty (maximálně jich lze uložit 10). Následně stačí na hodinkách přejít do položky oblíbených kontaktů a dané telefonní číslo vytočit. Určitě ale uznáte, že je to poměrně složité. Případně lze hovor vytočit z mobilního telefonu, který musíte mít tak jako tak u sebe.

Oblíbené kontakty
Oblíbené kontakty

Poslech hudby

Huawei Watch GT 3 mají vnitřní úložiště s kapacitou 4 GB, které lze využít pro uložení hudebních skladeb a následnému offline poslechu hudby. K transferu hudby se používá mobilní aplikace Huawei Zdraví. Funkce je však bohužel dostupná pouze pro Android uživatele. Při našem testu s iPhonem funkce pro přenos hudby v mobilní aplikaci nebyla k dispozici.

Poslech hudby
Poslech hudby

Mapy jsou dostupné pouze pro Android

Pro uživatele Androidu je dostupná funkce map. Nejprve je třeba si do mobilního telefonu stáhnout aplikaci Petal Maps (najdete ji v Huawei AppGallery). Následně si v mobilní aplikaci zadáte, kam vás mají mapy navigovat a jednotlivé pokyny se vám budou zobrazovat i na displeji hodinek.

Mapy
Mapy

Další funkce

Mezi doplňkové funkce těchto smartwatch lze zařadit například svítilnu, funkci Najít můj telefon, kompas, vzdálené ovládání fotoaparátu telefonu, výškoměr, předpověď počasí či stopky.

Závěr –⁠ komu bychom Huawei Watch GT 3 doporučili?

Huawei Watch GT 3 bychom doporučili ženám i u mužům, kteří chtějí hodinky využívat k monitoringu sportu, ale i ke komunikaci. Vzhledem k omezené nabídce funkcí pro iPhone najdou uplatnění spíše u uživatelů mobilních telefonů s Androidem.

Hodinky mají dostatečně velký AMOLED displej. Změří vám tepovou frekvenci, okysličení krve a dokonce i teplotu pokožky. Z hodinek lze plnohodnotně telefonovat. Pro uživatele Androidu je připravena funkce přednastavených odpovědí na příchozí zprávy.

Z nevýhod lze zmínit snad jen poměrně složité párování s Android telefonem a, jak jsme již zmínili, omezenou nabídku funkcí pro iPhone.

Recenze: chytré hodinky Huawei Watch GT 3
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.1

Hodinky na sport i komunikaci

Chytré hodinky Huawei Watch GT 3 poslouží pro monitoring zdraví, ale i komunikaci. Lze z nich totiž plnohodnotně telefonovat. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou narozdíl od příznivců iPhonu využívat funkci přednastavených odpovědí na zprávy, transfer hudby do hodinek a mapy, respektive navigaci. Hodinky jsou dostupné ve dvou velikostních variantách a cílí tedy na muže i ženy.

Klady

 • AMOLED displej
 • 3 dostupné varianty řemínků
 • Možnost telefonování
 • Podpora přednastavených odpovědí (jen pro Android)
 • Podpora češtiny
 • Slušná výdrž baterie

Zápory

 • Absence bezkontaktních plateb
 • Složité párování s Android telefonem
 • Některé funkce jsou dostupné pouze pro Android
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.8/5 - (5 hodnocení)
Komentáře (7) – Recenze: chytré hodinky Huawei Watch GT 3
 1. Dobrý den, netušíte proč mi na hodinkách nefunguje navigace? V nastavení přímo na hodinkách mám v sekci správce oprávnění u Petal map "žádná oprávnění" a netuším, jak jej přidělit. Když si na telefonu (Samsung A53) zapnu petal mapy, hodinky mi hlásí, že není aplikace spuštěna či nemám zaplé BT, což je kravina. Díky moc

  1. Dobrý den, výrobce podporu plateb s aplikací Curve přislíbil již v minulosti. Bohužel tyto platby produkty Huawei stále v našich končinách nepodporují.

 2. Jsem opravdu naštvaná. Hodinky jsem zakoupila před 3/4 rokem.Pouzivam je hlavně na běh a aerobic. Dnes poprvé v bazénu, ukázaly ještě uplavaných 670 m a displej se vypnul i když byly hodinky nabité na 80%! Teď nejdou vůbec zapnout. Takže vracím!Staré obyčejné Huawei mi sloužilyv bazénu 3 roky a stály 800 Kč!A tyhle by měly sloužit I na potápění!

 3. Dobrý den,
  nedaří se mi spárovat HUAWEI GT 3 Pro se Samsung S G20, appcatalog Huawei nefunguje, na Huawei linku nelze zavolat…Poradíte prosím?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram