ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Mobvoi TicWatch Pro 5 GPS

Silné stránky
 • Solidní výdrž baterie
 • Úsporný AoD displej
 • Bezkontaktní platby
 • Pohodlné během spánku
 • Hlasové zadávání zpráv a textu
 • Přesné monitorování spánku
 • Rychlé nabíjení
Slabé stránky
 • Absence eSIM
 • Nedokonalosti při sledování spánku
 • Absence podpory Google Assistant
 • Absence tlačítka s vlastním nastavením
 • Nižší kontrast AMOLED displeje

Chytré hodinky TicWatch Pro 5 GPS nabízejí příznivý poměr ceny a výkonu. Systém Wear OS je na hodinkách dobře optimalizován a pro AoD funkcionalitu je určen úsporný LCD displej, takže nabízí slušnou výdrž na baterii. Jejich nošení je pohodlné během práce v kanceláři, sportu a také spánku. Lifestylové funkce jako NFC platby, zrcadlení hovorů a odpovědi na zprávy fungují na výbornou.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jak dlouho vydrží baterie TicWatch Pro 5 GPS?

V našem testu při běžném používání vydržely hodinky na jedno nabití 55 hodin, což jsou téměř 3 dny. V případě aktivace tzv. základního režimu (hodinky zobrazují jen čas a datum) může dosáhnout výdrž na baterii až 45 dní.

Dají se hodinky TicWatch Pro 5 GPS s iPhonem?

Bohužel ne, hodinky lze spárovat jen s chytrým telefonem se systémem Android 8.0 a výše.

Jak funguje duální displej hodinek?

Vrchní FSTN (LCD) displej je monochromatický, úsporný a využíván pouze jako Always-On displej. Spodní AMOLED displej má hlavní zobrazovací funkci.

Technické parametry chytrých hodinek

Z technického hlediska nás na hodinkách zaujalo hned několik bodů. V první řadě je to netradiční řešení displeje, který si blíže popíšeme níže. Dále oceňujeme příznivou výdrž baterie, díky které mají hodinky výhodu oproti konkurenčním hodinkám Samsung Galaxy Watch 6 nebo Xiaomi Watch 2 Pro. Vítanou vlastností je také odolnost MIL-STD-810, se kterou jsme se setkali u odolných outdoorových hodinek Garmin Instinct 2X.

ParametrHodnota
Typ řemínkuSilikon
OdolnostVodotěsné do 50 m dle normy MIL-STD-810
DisplejFSTN (LCD) a AMOLED 1,43“ 466 x 466 px
Výdrž na bateriiAž 45 dní (v úsporném režimu)
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.2, WiFi, NFC, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS
ProcesorQualcomm Snapdragon W5+ Gen 1
Operační paměť2 GB
Operační systémWear OS 3.5
Rozměry (bez řemínku)50,1 × 48 × 12,2 mm
Hmotnost (bez řemínku)44,3 g

Přestože jsou technické parametry jednou z vlastností chytrých hodinek, které byste měli před koupí zohlednit, neměly by pro vás být jediným kritériem výběru. V případě, že vás zajímá více informací o chytrých hodinkách, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat chytré hodinky, nebo si přečtěte recenze konkrétních modelů.

Design hodinek

Hodinky jsou vybaveny širším 24mm silikonovým řemínkem s úchytem Quick Release. Silikon není tak lepivý jako u Suunto 7 Titanium, takže se na něm nezachycují nečistoty nebo vlákna oblečení. Přestože výrobce přesně nespecifikuje rozměry zápěstí, pro jaké jsou hodinky vhodné, vzhledem k rozměrnějšímu pouzdru bychom je doporučili primárně pánům, nicméně zvážit je mohou i dámy. Menší slabinou hodinek je fakt, že jsou dostupné jen ve dvou barevných provedeních: černém a béžovém.

Celkově hodinky kombinují dominantní sportovní prvky s elegantními. Matné kovové pouzdro je doplněno výraznou lunetou, která je na první pohled otočná. Opak je ovšem pravdou, takže jde jen o designový doplněk.

Hodinky jsou dostupné v matné béžové a černé barvě
Hodinky jsou dostupné v matné béžové a černé barvě

Pouzdro vyrobeno z lehkého hliníku

Dominantním materiálem pouzdra je hliníková slitina s označením 7000, takže obsahuje kromě hliníku také hořčík a zinek. Pouzdro hodinek je tím pádem poměrně lehké, ale zároveň odolnější než čistý hliník.

Víko hodinek je vyrobeno z nylonu vyztuženého skelnými vlákny, což je prakticky plast. Plastové víko je mezi chytrými hodinkami poměrně běžné a během nošení vám nebude nijak překážet. Nepůsobí však tak prémiově jako lesklé keramické víko na hodinkách Huawei Watch GT 4. Na víku naleznete senzory pro monitorování tělesných parametrů, které jsou zasazeny v mírně vystouplé ploše, aby byl jejich kontakt s pokožkou co nejstálejší.

Kde koupit TicWatch Pro 5
TicWatch Pro 5
Hodnocení
4.2/5
Senzory jsou zasazeny v plastovém víku
Senzory jsou zasazeny v plastovém víku

Dvouvrstvý displej

Jednou z nejzajímavějších vlastností hodinek je jejich displej, který se výrazně liší od konkurenčních hodinek. TicWatch 5 jsou totiž vybaveny hned dvěma displeji s odlišným použitím. Hlouběji je umístěn barevný AMOLED s rozlišením 466 x 466 px, který nabízí živé barvy a v kombinaci s procesorem Snapdragon W5+ Gen 1 krásné plynulé animace. Díky maximálnímu jasu 1000 nits je displej čitelný také na přímém slunci.

Vzhledem k tomu, že je AMOLED displej překryt níže popsaným FSTN displejem, nejsou jeho barvy tak kontrastní jako u hodinek Samsung Galaxy Watch 6.

AMOLED displej je na přímém slunci dobře čitelný
AMOLED displej je na přímém slunci dobře čitelný

Další vrstvu tvoří úsporný monochromatický LCD displej s označením FSTN. Ten slouží jako Always-On displej a jeho zobrazení připomíná klasické digitální hodinky. V případě neaktivity je displej bez podsvícení a když zápěstím provedete pohyb, abyste se na něj podívali, podsvícení se aktivuje.

Barvu podsvícení můžete měnit podle svých preferencí, takže jej můžete sladit například i s outfitem. V noci před aktivací režimu spánku můžete zvolit například červenou barvu, která z hlediska cirkadiánního rytmu výhodnější. Spánkový/noční režim podsvícení zcela deaktivuje, aby vás při usínání a spánku nerušilo.

Displej zobrazuje čas, datum, počet kroků a další základní informace. Otáčením korunky můžete změnit zobrazení na tepovou frekvenci, tělesnou teplotu, spálené kalorie nebo okysličení krve.

Viditelnost FSTN displeje je dobrá také na přímém slunci, jak můžete vidět na snímku níže.

V nastavení hodinek můžete zvolit, zda má být jako AoD používán FSTN nebo AMOLED displej. V případě FSTN displeje můžete zvolit také barvu podsvícení a jeho dynamickou úpravu během sportovních aktivit podle zóny tepové frekvence (bližší popis v kapitole Sportovní funkce). AMOLED displej vybíjí baterii mnohem rychleji, neumožňuje změnu zobrazení korunkou a ani změnu barvy podsvícení.

Displej je v pouzdru zasazen o něco hlouběji než luneta, což může zlepšit jeho mechanickou odolnost při některých nárazech. Ovšem základem odolnosti displeje je jeho ochranné sklíčko Gorilla Corning Glass 5.

Do 5 minut od rozbalení byly hodinky připraveny k používání

Pro používání hodinek si vystačíte s jedinou aplikací s označením Mobvoi Health. Jelikož jsou hodinky kompatibilní pouze s chytrými telefony Android, najdete ji v obchodě Google Play. Párování hodinek s telefonem, resp. s aplikací je rychlé a intuitivní. V redakci nám zabralo jen pár minut, než jsme hodinky rozbalili, zapnuli, spárovali, nastavili a umístili na zápěstí.

Výdrž baterie je příznivá

Hodinky TicWatch Pro 5 GPS jsou vybaveny 628mAh baterií. Ve srovnání s konkurenčními hodinkami se systémem WearOS se jedná o výraznou výhodu. 44mm verze hodinek Galaxy Watch 6 nabízí kapacitu 425 mAh a u Xiaomi Watch 2 Pro je situace podobná s kapacitou 495 mAh.

Kde koupit TicWatch Pro 5
TicWatch Pro 5
Hodnocení
4.2/5

Rozdíl v kapacitě baterie je v praxi poměrně výrazný. Náš test výdrže baterie jsme provedli v následujících podmínkách:

 • denně absolvoval redaktor 30 minut GPS monitorovaných aktivit,
 • byl aktivní AoD displej se zobrazením na úsporném LCD displeji,
 • hodinky monitorovaly spánek,
 • denně bylo přijato několik desítek notifikací
 • s hodinkami provedli 5minutový rozhovor a dvakrát zaplatili bezkontaktně

V tomto nastavení vydržely hodinky na jedno nabití přibližně 55 hodin, což nás velmi příjemně překvapilo. V případě omezení upozornění jen na ty absolutně základní (zprávy, maily a podobně) a sejmutí hodinek během spánku by bylo možné dosáhnout také výrobcem uvedené výdrže baterie 80 hodin.

S ještě lepší výdrží baterie jsme se setkali u hodinek OnePlus Watch 2 s Wear OS.

Pro maximalizování výdrže baterie využívají hodinky tzv. základní režim, ve kterém vydrží hodinky až 45 dní na jedno nabití. V tomto režimu je zobrazení omezeno na úsporný FSTN displej, který může zobrazit čas, datum, kroky, kompas či srdeční frekvenci. V předvoleném nastavení je režim aktivován automaticky při poklesu baterie na 5 %, aktivovat ho ale můžete i manuálně například v menu rychlého nastavení.

Nabití hodinek trvá méně než hodinu

V balení naleznete pro nabíjení hodinek magnetický napájecí kabel s USB koncovkou. Nabíjení tím pádem není bezdrátové. V případě použití standardního síťového adaptéru zabere nabíjení z 0 na 100 % přibližně 50 minut.

Nabíjení má na starosti magnetický napájecí kabel
Nabíjení má na starosti magnetický napájecí kabel

Výhodou je, že hodinky podporují rychlonabíjení. Pokud večer zapomenete hodinky nabít a stihnete je připojit k nabíječce jen na 15 minut během ranní rutiny, kapacita baterie stoupne z 0 na 33 %. Výrobce uvádí, že čtvrthodina nabíjení zajistí výdrž baterie na celý den, což můžeme potvrdit. Hodinky se vybily dokonce až po 30 hodinách běžného používání včetně monitorování spánku a 30 minut sportovních aktivit.

Během ranní rutiny zvládnete hodinky nabít na celý den
Během ranní rutiny zvládnete hodinky nabít na celý den

Lifestylové funkce

Na rozdíl od konkurenčních hodinek, TicWatch Pro 5 nepodporují funkci Google Assistant. Absence funkce může některé uživatele mírně zklamat, protože i přes chybějící podporu českého jazyka je praktickým nástrojem. Lifestylové funkce, které hodinky naopak nabízejí, si v následujících řádcích stručně popíšeme.

Zrcadlení hovorů

Hodinky TicWatch Pro 5 dokáží pomocí Bluetooth připojení zrcadlit všechny hovory spárového chytrého telefonu. Jsou totiž vybaveny mikrofonem a reproduktorem, které nabízejí slušnou kvalitu zvuku. V případě hovoru v rušnějším veřejném prostoru sice slyšela protistrana některé zvuky okolí, přesto byl hlas našeho redaktora zřetelný. Na hodinkách můžete hovory přijmout, odmítnout nebo na ně odpovídat předdefinovanou zprávou.

Hodinky mají menší nevýhodu oproti Xiaomi Watch 2 Pro nebo Samsung Galaxy Watch 6, které jsou dostupné v LTE verzích. Samotné zrcadlení hovor je sice praktické, ale podpora eSIM konektivity resp. mobilních dat by hodinkám ještě více přidala na jejich samostatnosti.

V menu naleznete také aplikaci Kontakty, která je synchronizována s kontakty ve vašem telefonu. Vytočit tak můžete nedávná čísla, kterýkoli uložený kontakt nebo můžete číslo zadat pomocí číselníku.

Kde koupit TicWatch Pro 5
TicWatch Pro 5
Hodnocení
4.2/5
Vytočit můžete uložený kontakt, poslední čísla nebo libovolná čísla na ciferníku
Vytočit můžete uložený kontakt, poslední čísla nebo libovolná čísla na ciferníku

Bezkontaktní platby přes NFC

Hodinky podporují díky službě Google Play a NFC konektivitě bezkontaktní platby. Pro přidání platební karty do hodinek, musíte nejprve nastavit zámek obrazovky (gesto nebo kód PIN). Heslo je třeba zadat vždy po sejmutí hodinek ze zápěstí. Samotné údaje o kartě je třeba zadat do aplikace na chytrém telefonu (bez nutnosti stahování Google Peněženky/Google Pay).

Bezkontaktní platby fungovaly během našeho testování bez problémů a komplikací. O tom, zda je NFC aktivováno nebo ne, nás informoval také Always-On displej.

Bezkontaktní platby fungovaly během testování na výbornou
Bezkontaktní platby fungovaly během testování na výbornou

Pokud hledáte chytré hodinky na bezkontaktní platby, předem se ujistěte, zda vaše banka podporuje Google Pay.

Notifikace a reakce na zprávy

Zobrazování a reagování na notifikace je jednou ze silných stránek většiny hodinek s operačním systémem Wear OS. TicWatch Pro 5 nejsou výjimkou a zobrazí vám prakticky všechny notifikace z chytrého telefonu v jejich plném rozsahu.

Způsob doručování upozornění (zvuk, vibrace) můžete měnit přímo v hodinkách. V aplikaci Mobvoi Health můžete dále zvolit aplikace, jejichž upozornění chcete do hodinek dostávat.

Notifikace jsou zobrazovány v plném znění
Notifikace jsou zobrazovány v plném znění

V případě, že vám je doručena zpráva nebo e-mail, máte k dispozici hned několik způsobů, jak na ně pomocí hodinek zareagovat. K dispozici máte možnosti jako:

 • hlasové zadávání (Speech to text),
 • klávesnice na displeji hodinek,
 • předdefinované odpovědi,
 • emoji.

Ať už jsme během testování zvolili kterýkoli způsob reakce, nenarazili jsme téměř na žádný problém. Jediným nedostatkem byly symboly klávesnice na displeji. Jejich rozměry jsou totiž doslova miniaturní, takže osoby se silnějšími prsty budou mít problém trefit se. Jedná se však o typický problém malých displejů chytrých hodinek, takže to TicWatch Pro 5 nemůžeme vyčítat. Oceňujeme zároveň, že je možné slova psát i tahy po klávesnici, což v praxi funguje docela dobře.

Maximální délka hlasového zadávání zpráv je 520 znaků.

Mapy

V systému hodinek jsou ve výchozím nastavení nainstalovány Google Mapy. Aplikace je však závislá na internetovém připojení a dostupnosti spárovaného chytrého telefonu také s aplikací Google Mapy. Na hodinkách můžete zvolit svůj cílový bod a spustit do něj navigaci. Hodinky zobrazují směrové pokyny, vzdálenost od cíle a očekávaný čas příjezdu. Zobrazit můžete také náhled trasy nebo celou mapu.

Navigace v hodinkách je tak v podstatě zrcadlením navigace v chytrém telefonu. Hodinky Suunto 7 Titanium mají v tomto ohledu určitou výhodu, kterou jsou Suunto Mapy. Ty umožňují stahovat bezplatně topografické mapy vašeho okolí, které jsou následně dostupné offline bez připojení k internetu.

Kde koupit TicWatch Pro 5
TicWatch Pro 5
Hodnocení
4.2/5

Offline poslech hudby díky 32GB úložišti

K poslechu hudby nebo podcastů bez internetového připojení slouží aplikace jako Spotify či YouTube Music. Pro stahování médií ale vyžadují prémiový účet. V obchodě Google Play si dále můžete stáhnout aplikace třetích stran, které umožňují bezplatně stahovat podcasty do hodinek. Soubory typu .mp3 do hodinek bohužel ukládat nelze.

Stažená média můžete poslouchat buď připojením bezdrátových sluchátek k hodinkám nebo pomocí jejich vestavěného reproduktoru.

Další praktické funkce

 • agenda (kalendář s událostmi),
 • budík, časovač, stopky,
 • kalkulačka,
 • svítilna (maximální jas s bílým/červeným pozadím)
 • počasí
 • a mnoho dalších aplikací třetích stran v obchodě Google Play.

Zdravotní funkce

Nabídka zdravotních funkcí sestává ze základních metrik, se kterými se setkáte u většiny chytrých hodinek. Máme na mysli především záznam tepové frekvence, spálených kalorií nebo odhad stresové zátěže. Přestože v nabídce chybí některé pokročilé zdravotní funkce, jako měření složení těla nebo podpora měření tlaku krve, s dostupnými funkcemi si vystačí většina uživatelů. Jednotlivé nástroje a funkce vám v této kapitole stručně popíšeme.

Několik funkcí, nejen ty zdravotní, jsou v hodinkách označeny předponou Tic (např. TicSpánek, TicKompas či TicCvičení). Jde sice o výchozí aplikace hodinek, ale s tímto označením působí v kontextu ostatních běžně pojmenovaných aplikací jako tzv. bloatware (nechtěný a zbytečný software). Výrobci bychom proto doporučili, aby tyto předpony vynechal, díky čemuž by menu působilo více uhlazeně.

Aplikace výrobce jsou označeny předponou Tic
Aplikace výrobce jsou označeny předponou Tic

Monitorování spánku

Díky pohodlnému řemínku a poměrně tenkému pouzdru s nízkou hmotnosti by vám hodinky během spánku neměly překážet. Hodinky zaznamenají dobu usnutí, probuzení, vypočítají délku spánku a rozdělí ho na jednotlivé fáze včetně REM fáze a probuzení.

Zatímco časy usnutí zaznamenaly hodinky poměrně přesně, s časy probuzení byla situace poněkud odlišná. Vícekrát se stalo, že byl čas probuzení zpožděn. Doba mezi poslední spánkovou fází a hodinkami odhadnutým probuzením byla pak označena za přerušení spánku, přestože náš redaktor již vstal a začal běžně fungovat.

Spánek je po probuzení hodinkami procentuálně vyhodnocen a doplněn stručným slovním komentářem. K dispozici máte také dlouhodobé statistiky, jejichž rozsah nás příjemně překvapil. Zjistit můžete například průměrnou dobu usínání a probouzení, průměrnou délku spánku a další průměrné hodnoty. V případě, že vás trápí nekvalitní spánek, díky statistikám můžete do jisté míry zjistit, v čem spočívá tento problém.

Hodinky měří během spánku teplotu vaši pokožky, resp. její odchylky od normy. Norma je průměrná teplota pokožky zápěstí za tři po sobě následující noci. V případě, že tento cyklus přerušíte, měření začne opět od začátku. Jakmile hodinky určí vaši průměrnou teplotu zápěstí, doplní záznam spánku o průměrnou teplotní odchylku. Vysoká odchylka, resp. výraznější kolísání teploty může svědčit o probíhajícím zánětu v těle.

V porovnání s konkrétními teplotami, které nabízí většina hodinek s teploměrem, považujeme odchylku za praktičtější. Teplota zápěstí je totiž většinou chladnější než teplota tělesného jádra, takže konkrétní hodnota není v souvislosti s onemocněním směrodatná.

Měření odchylky teploty je praktičtější než měření její konkrétní hodnoty
Měření odchylky teploty je praktičtější než měření její konkrétní hodnoty

Měření jedním klepnutím

Měření jedním klepnutím je funkce, kterou byste očekávali pravděpodobně od každých chytrých hodinek s průměrnou nabídkou zdravotních funkcí. Namísto jednotlivých měření vašich zdravotních parametrů máte k dispozici jedno komplexní měření, které využívá všech senzorů hodinek.

Kde koupit TicWatch Pro 5
TicWatch Pro 5
Hodnocení
4.2/5
Měření jedním klepnutím hodnotíme velmi pozitivně
Měření jedním klepnutím hodnotíme velmi pozitivně

Během jedné minuty hodinky změří vaši aktuální srdeční frekvenci, saturaci krve (okysličení), dechovou frekvenci, úroveň stresového zatížení a zhodnotí zdraví srdce. Výsledkem je přehledný sumář naměřených hodnot se slovním komentářem.

Měření tělesných funkcí jsou dostupná také samostatně v jednotlivých aplikacích.

Při testování nás zaujal posledně uvedený parametr s označením Zdraví srdce. Hodinky hodnotí zdraví srdce podle aktuální tepové frekvence. Podle dostupných informací vás upozorní na tachykardii (zrychlení frekvence), bradykardii (zpomalení frekvence), fibrilaci síní (typ arytmie) a předčasný srdeční tep (předčasný stah síní).

Zatímco zrychlení a zpomalení srdečního tepu je pro náš organismus do jisté míry normální (fyziologické), fibrilace síní a jejich předčasný stah jsou již situace patologické. Jejich odhalení a potvrzení se ale opírá o další diagnostické modality, kterými disponují zatím jen medicínské přístroje. Chceme tím říci, že využití srdeční frekvence nemusí být dostatečné pro zhodnocení zdraví srdce.

Pro diagnostiku srdečních arytmií je výtěžné především EKG, které TicWatch Pro 5 sice nezměří, přesto se nejedná o výraznou slabinu. EKG měřeno chytrými hodinkami totiž není dostatečně přesné a specifické, aby mohlo posloužit k diagnostice arytmií.

Hodinky odhadnou zdraví vašeho srdce podle tepu
Hodinky odhadnou zdraví vašeho srdce podle tepu

Sportovní funkce

Sportovcům nabízejí hodinky více než 100 monitorovaných aktivit, mezi nimiž nechybí běžecké, cyklistické ani plavecké disciplíny. V nabídce naleznete také silová cvičení, jógu či dokonce jízdu na koni. Z hlediska počtu metrik jsou ale nejvíce detailně monitorovány právě běžecké disciplíny, kterým sekundují plavecké a cyklistické disciplíny.

Většina ostatních sportovních aktivit nabízí jen základní měření tepové frekvence, spálených kalorií a času. Přestože se jedná o poměrně rozšířený fenomén mezi lifestylovými chytrými hodinkami, může být pro některé uživatele slabinou.

Nabídka monitorovaných sportů obsahuje více než 100 aktivit
Nabídka monitorovaných sportů obsahuje více než 100 aktivit

Pro sledování sportovní aktivity můžete využít buď aplikaci TicCvičení nebo samostatnou aplikaci pro cvičení Google Fit. S podobnými možnostmi jsme se již setkali u hodinek Suunto 7 Titanium. Zatímco Google Fit nabízí jen základní metriky, cvičení s TicCvičení je intuitivnější a nabízí detailnější analýzu.

V případě běhu hodinky nabízejí především měření tempa, rychlosti a vzdálenosti pomocí GPS. Pomocí akcelerometru dále měří počet kroků a kadenci. Na základě tepové frekvence odhadnou počet spálených kalorií a určí zaměření tréninku podle zóny tepové frekvence (barevné a slovní označení zóny).

Always-On displej není během sportování podsvícen. V případě, že rukou uděláte pohyb za účelem sledování displeje, podsvícení se aktivuje. Ve výchozím nastavení je barva podsvícení synchronizována s barvou, která přísluší aktuální zóně tepové frekvence.

Kde koupit TicWatch Pro 5
TicWatch Pro 5
Hodnocení
4.2/5

Každá ze zón tepové frekvence má přiřazenou vlastní barvu, která je mezi chytrými hodinkami víceméně stejná. Modrá například patří zahřívání, žlutá spalování tuků a fialová anaerobnímu tréninku. U mnoha hodinek stačí pro zjištění zóny aktivovat displej, u jiných si musíte zónu odvodit sami. V případě hodinek TicWatch Pro 5 stačí letmý pohled na barvu displeje a hned máte jasno, jestli nepotřebujete ubrat nebo zrychlit.

Po ukončení GPS monitorované aktivity máte v aplikaci na telefonu dostupnou také mapu vaší trasy. Přesnost GPS bychom u hodinek označili za průměrnou a srovnatelnou s hodinkami Suunto 7 Titanium. Navzdory občasným chybám v zastavěných oblastech jsme se záznamem polohy nenarazili na žádné problémy. Přesnost se sice nevyrovná prémiovým sporttesterům jako Garmin Forerunner 965, přesto uspokojí většinu sportovců.

Oceňujeme, že hodinky dokáží odhadnout hodnotu VO2 max, která patří mezi dlouhodobé ukazatele fyzické kondice. Jedná se tak o výhodu oproti hodinkám Suunto 7 Titanium, které tuto hodnotu neodhadují.

Tréninky ani vlastní trasy aktivit do hodinek neimportujete

Hodinky sice zaznamenají trasu vaší aktivity, ale funkce jako navigace po trase nebo do výchozího bodu nenabízejí. Do hodinek zároveň nelze importovat tréninkové plány. Z hlediska sportovních funkcí jsou tím pádem TicWatch Pro 5 vhodné spíše pro rekreační sportovce.

Závěr – pro koho jsou hodinky TicWatch Pro 5 GPS vhodné?

Chytré hodinky TicWatch Pro 5 GPS doporučujeme každému, kdo hledá pohodlné hodinky se spolehlivými chytrými funkcemi. Zrcadlení hovorů, hlasové zadávání zpráv či bezkontaktní platby – to vše zvládnou hodinky na výbornou díky systému Wear OS. Jehož největší slabinou bývá horší hospodaření s výdrží baterie, ale v tomto ohledu mají TicWatch Pro 5 jedno eso v rukávu.

Máme na mysli duální displej. V době nečinnosti je na hodinkách aktivován úsporný FSTN (LCD) displej. Pro zobrazení hlavního ciferníku a uživatelského prostředí je určen spodní AMOLED displej. Ve výsledku tak může výdrž baterie při běžném používání hravě přesáhnout 2 dny, což je ve srovnání s ostatními hodinkami s Wear OS velmi výborná hodnota.

Hodinky naopak nedoporučujeme uživatelům, kteří hledají hodinky pro profesionální monitorování běhu a dalších sportů. Mezi metrikami sice najdete odhad VO2 max a kadenci, ale další pokročilá měření už hodinky nenabízejí. Hodinky nemusí být ideální volbou ani pro uživatele, kteří hledají elegantní chytré hodinky, jelikož TicWatch Pro 5 působí spíše sportovně.

Ovšem v porovnání s hodinkami Suunto 7 Titanium, jsou TicWatch Pro 5 o něco lépe vybavenými hodinkami. Nabízejí lepší integraci systému Wear OS, delší výdrž baterie a širší spektrum funkcí.

Recenze: chytré hodinky Mobvoi TicWatch Pro 5 GPS
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.2

Chytré hodinky s Wear OS a slušnou výdrží na baterii

Chytré hodinky TicWatch Pro 5 GPS nabízejí příznivý poměr ceny a výkonu. Systém Wear OS je na hodinkách dobře optimalizován a pro AoD funkcionalitu je určen úsporný LCD displej, takže nabízí slušnou výdrž na baterii. Jejich nošení je pohodlné během práce v kanceláři, sportu a také spánku. Lifestylové funkce jako NFC platby, zrcadlení hovorů a odpovědi na zprávy fungují na výbornou.

Klady

 • Solidní výdrž baterie
 • Úsporný AoD displej
 • Bezkontaktní platby
 • Pohodlné během spánku
 • Hlasové zadávání zpráv a textu
 • Přesné monitorování spánku
 • Rychlé nabíjení

Zápory

 • Absence eSIM
 • Nedokonalosti při sledování spánku
 • Absence podpory Google Assistant
 • Absence tlačítka s vlastním nastavením
 • Nižší kontrast AMOLED displeje
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
4.4/5 - (5 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Mobvoi TicWatch Pro 5 GPS
TicWatch Pro 5
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram