ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3

Silné stránky
 • Velký displej
 • Jednoduché ovládání
 • Spousta funkcí
 • Přehledné rozhraní
 • Měření tlaku, tepu a EKG
 • Okysličení krve
 • Kvalitní provedení
Slabé stránky
 • Nižší výdrž baterie
 • Nutnost instalace více aplikací
 • Některé funkce jen pro vybrané telefony
Tento produkt má svého nástupce

Špičkové hodinky od Samsungu. Tak by se daly charakterizovat tyto smartwatch, které nabízí elegantní zpracování v podobě nerezového pouzdra a koženého řemínku. Hodinky si poradí nejen s měřením krevního tepu, ale i krevního tlaku a EKG. Potěší i jednoduché ovládání a dostatečně velký displej.

Obsah balení se od konkurence příliš nemění

Chytré hodinky Galaxy Watch 3 se prodávají v jednoduché podlouhlé krabičce, která na první pohled zaujme minimalistickým designem. Na velmi podobné balení přitom dlouhodobě sází i výrobce Apple. Rozměry krabičky činí 28 × 6 × 3 cm a váha 220 gramů.

Po rozbalení se můžete těšit na:

Stejně jako u Samsung Galaxy Watch 4 je součástí balení pouze jeden řemínek. Rozdíl ale spočívá v materiálu. U Watch 3 se dočkáte koženého řemínku, novější verze poté sází na silikon.

Díky koženému materiálu hodinky působí o poznání elegantněji a skvěle se tedy hodí na každodenní nošení. Řemínek lze v případě potřeby jednoduše vyměnit za jiný, pokud si jej dokoupíte. Vzhledem ke své délce bude řemínek vyhovovat majitelům zápěstí o obvodu 14,5 až 20,5 cm.

Kožený řemínek působí luxusním dojmem.

Technické parametry Samsung Galaxy Watch 3

Chytré hodinky vás na první pohled upoutají kvalitním zpracováním s nerezovým pouzdrem a koženým řemínkem. Těšit se dále můžete na AMOLED displej, který má u dámské verze úhlopříčku 1,2”, u pánské verze poté 1,4”.

Výrobce vsadil na operační systém Tizen, který nabízí přehledné rozhraní v češtině. Tyto chytré hodinky jsou dostupné i ve verzi LTE, kterou můžete doplnit eSIM a z hodinek poté komunikovat bez nutnosti mít mobilní telefon u sebe.

Stejně jako u Samsung Galaxy Watch 4, ani u těchto chytrých hodinek se nedočkáte konektivity ANT+ (např. pro propojení s chytrými pásy). Tato technologie se u Samsung hodinek naposledy objevila u modelu Samsung Gear S3.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuKožený
OdolnostVoděodolné dle parametru 50M
DisplejAMOLED s úhlopříčkou 1,2” (u menší verze) nebo 1,4” (u větší verze)
Výdrž baterieAž 6 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC
Operační systémTizen OS
Rozměry (bez řemínku)42,5 × 41 × 11,3 mm
Váha48,2 g bez řemínku (u menší verze) nebo 53,8 g (u větší verze)

Prémiovost podtrhuje nerezový ciferník a kožený řemínek

Samsung Galaxy Watch 3 jsou k dostání ve dvou velikostních variantách. První má ciferník s šířkou 41 mm a je určena pro ženy, druhá disponuje 45mm ciferníkem a cílí na muže. My jsme si pro testování vybrali dámskou variantu.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Hodnocení
3.7/5

V obou případech se dočkáte velmi kvalitního zpracování. Prémiové provedení pomáhá dotvořit nerezový ciferník a již zmíněný řemínek z kůže. U novější verze hodinek se dočkáte hliníkového pouzdra ciferníku a silikonového řemínku a jedná se tedy spíše o sportovní provedení hodinek.

S nerezovým pouzdrem ciferníku poté můžete počítat u dražší verze Apple Watch. Jejich cena je ale prakticky dvojnásobná.

Tvar ciferníku je kulatý, jak je u Samsungu zvykem. Na pravé straně se nachází dvě tlačítka. Stisknutím spodního tlačítka se dostanete do hlavního menu, dvojitým stisknutím vám pak hodinky zobrazí aktuálně spuštěné aplikace.

Stisknutí horního tlačítka slouží pro návrat na úvodní obrazovku. Horním tlačítkem je však možné i otáčet a tímto způsobem se pohybovat v menu. Ovládání jinak probíhá dotykově přímo na displeji.

Hodinky bez řemínku váží 48,2 g (u dámské verze) a 53,8 g (u pánské verze). Vzhledem k tomu se řadí spíše k těžším modelům, i když na zápěstí se stále nosí příjemně.

Poslední chytré hodinky od Samsungu, které propojíte s iPhonem

Samsung Galaxy Watch 3 jsou posledním modelem od tohoto výrobce, který ještě lze propojit s mobilním telefonem od značky Apple. Od Samsung Galaxy Watch 4 totiž již spárování chytrých hodinek s iOS nepodporuje.

Tyto chytré hodinky spárujete s mobilním telefonem s operačním systémem Android 5.0 a novějším nebo iOS 9 a novějším.

Při testování jsme zkusili chytré hodinky spárovat s dvěma zařízeními. Prvním byl mobilní telefon iPhone 11 s operačním systémem iOS 15.2.1. Druhým zařízením byl poté mobilní telefon Samsung Galaxy S7 s operačním systémem Android 8.0.0.

Proces párování přitom probíhal u obou mobilních telefonů prakticky stejně.

Jak Samsung Galaxy Watch 3 spárovat s telefonem?

 1. Hodinky nabijte pomocí přiloženého napájecího kabelu.
 2. Mezitím si do mobilního telefonu stáhněte aplikaci Galaxy Wearable (v Google Play nebo App Store). Tato aplikace vás vyzve k vytvoření Samsung účtu (nebo přihlášení).
 3. V aplikaci si vyberete zakoupené zařízení.
 4. Následně se vám v mobilní aplikaci zobrazí, že se v okolí nachází konkrétní zařízení, se kterým lze mobilní telefon spárovat.
 5. Vše potvrďte na hodinkách i v telefonu (potvrzením totožného kódu).
 6. Následně chvíli počkejte na synchronizaci veškerých dat.

Typ mobilního telefonu hraje velkou roli

Při našem testování se objevily rozdíly v tom, jaké aplikace nám chytré hodinky nabídly při spárování s mobilním telefonem Samsung a iPhone.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Hodnocení
3.7/5

V případě iPhonu se nedostanete k možnosti používat funkci pro měření EKG a krevního tlaku (je pouze pro majitele Samsung zařízení). Dále také nebudete moct na hodinkách posílat zprávy. U iPhonu se nám navíc nezobrazila možnost pro sledování ženského zdraví.

Operační systém chytrých hodinek

Tyto chytré hodinky běží na operačním systému Tizen od Samsungu. Tento operační systém nabízí poměrně přehledné rozhraní, podporuje češtinu a hlasového asistenta Bixby. Díky tomu se nemusíte obávat případné jazykové bariéry. Chytré hodinky jsou kompatibilní s operačním systémem Android i iOS. Přepnutí na hlasového asistenta od Google možné není.

Hodinky podporují bezkontaktní placení Samsung Pay, které ale v České republice prozatím není dostupné. U novější verze hodinek se dočkáte funkce Google Pay, která u nás bez problémů funguje.

Aplikace

Abyste tyto chytré hodinky využili opravdu naplno, budete potřebovat hned několik aplikací. Tato skutečnost je rozhodně slabou stránkou jednotlivých Samsung zařízení a je škoda, že všechny funkce nejsou sloučeny do jedné jediné aplikace.

Spárování hodinek a mobilního telefonu probíhá prostřednictvím mobilní aplikace Galaxy Wearable, která je dostupná v Google Play i App Store. Dále je třeba si stáhnout mobilní aplikaci Samsung Health (také dostupná v Google Play i App Store), která slouží pro sledování statistik týkajících se vašeho zdraví.

Pokud budete chtít používat funkci měření EKG a tepové frekvence, budete muset zavítat do Galaxy Store a stáhnout si aplikaci Samsung Health Monitor. Tato funkce je tedy dostupná pouze pro majitele mobilních telefonů Samsung, nikoliv pro všechny (ani pro majitele Android telefonů).

Do chytrých hodinek si můžete stáhnout nejrůznější aplikace, které se týkají třeba zdraví nebo produktivity. Kromě toho si můžete stáhnout některý ze spousty dostupných ciferníků. Prostřednictvím mobilní aplikace Galaxy Wearable si můžete přímo do hodinek stáhnout oblíbené skladby a poslouchat je offline.

Funkce

Funkce chytrých hodinek se částečně liší podle toho, s jakým mobilním telefonem je spárujete. Některé funkce jsou tedy připraveny výhradně pro majitele zařízení od Samsungu nebo mobilního telefonu s operačním systémem Android.

Pokud bychom měli hodinky srovnat s novější verzí Galaxy Watch 4, chybí u tohoto modelu anlýza složení těla, bezkontaktní platby Google Pay a navigace.

Základní přehled o vašem zdraví
Základní přehled o vašem zdraví

Krokoměr

Mezi základní funkce chytrých hodinek se řadí krokoměr. To znamená, že vám zařízení bude měřit počet ušlých kroků v průběhu dne.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Hodnocení
3.7/5

Měření tepové frekvence

Hodinky si dále poradí s měřením tepové frekvence. Aktuální hodnotu můžete odhalit buď přímo na displeji, nebo si výsledky měření prohlédnout zpětně v mobilní aplikaci. Součástí výsledků je i interpretace (například, že je vaše tepová frekvence vyšší než běžný klidový rozsah).

Měření EKG a krevního tlaku

Nutno podotknout, že tyto funkce jsou dostupné pouze pro majitele mobilního telefonu značky Samsung. Aby chytré hodinky EKG a krevní tlak měřily, je nutné si do telefonu stáhnout mobilní aplikaci Samsung Health Monitor, která je dostupná pouze v Galaxy Store.

Mobilní telefon je zároveň třeba připojit k mobilní síti (tedy mít v něm SIM kartu) a po úspěšném zkalibrování můžete začít tyto funkce používat. Stejným způsobem to funguje u Samsung Galaxy Watch 4.

Pro měření EKG můžete využít i Apple Watch Series 6 a Series 7. Krevní tlak vám ale tito přímí konkurenti nezměří.

Měření okysličení krve

Díky zabudovanému oxymetru vám hodinky změří aktuální okysličení krve. Měření můžete využívat i v průběhu spánku.

Měření okysličení krve
Měření okysličení krve

Monitoring spánku

Hodinky si můžete nechat na zápěstí i přes noc a tímto způsobem je využít k monitoringu spánku. Po probuzení na vás v mobilní aplikaci budou čekat informace o tom, kolikrát jste se probudili a také jak dlouho trvala vaše hluboká, lehká a REM fáze spánku. Pomocí zabudovaného mikrofonu dokáže zařízení detekovat také vaše chrápání.

Hodinky také spánek vyhodnocují pomocí číselného skóre (včetně interpretace této hodnoty). Aby vás v noci nerušily příchozí notifikace, můžete si na hodinkách jednoduše zapnout režim spánku.

Na hodinkách si můžete nastavit klasický budík, který vás probudí jemnými vibracemi na zápěstí.

Cvičení a historie cvičení

Pokud se věnujete nějakému sportu, můžete hodinky využít pro jeho monitorování. V takovém případě si lze vybrat z měření desítek různých sportů (např. běh, plavání apod.) nebo konkrétních cviků (např. dřepy, kliky apod.).

Jakmile režim cvičení spustíte, bude vám zařízení ukazovat čas uplynulý od začátku cvičení, množství spálených kalorií a informace týkající se tepové frekvence (aktuální, průměrnou a maximální).

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Hodnocení
3.7/5

Režim cvičení můžete kdykoliv minimalizovat na pozadí a hodinky používat k čemukoliv jinému.

Hodinky lze v průběhu sportu používat pro ovládání hudby, která hraje na vašem mobilním telefonu (např. na aplikaci Spotify). Skladbu lze pomocí hodinek přepnout na další nebo předchozí v pořadí, případně ji pozastavit. Při minimalizaci režimu cvičení můžete poslouchat také skladby z úložiště přímo z hodinek.

Po ukončení pohybové aktivity si můžete v mobilní aplikaci Samsung Health prohlédnout přehledné statistiky.

Měření stresové zátěže

Zařízení můžete využít také pro měření stresové zátěže, které funguje na principu měření kolísání tepové frekvence. Součástí výsledku je i interpretace.

Změří vám stresovou zátěž
Změří vám stresovou zátěž

Dechové cvičení

Pokud se budete chtít v průběhu dne uklidnit, můžete si spustit dechové cvičení s vámi nastavenou délkou. Hodinky vám budou ukazovat, kdy se máte nadechnout a kdy naopak vydechnout.

Dechové cvičení
Dechové cvičení

Sledování menstruačního cyklu

Výrobce zmiňuje, že lze hodinky využít také pro sledování menstruačního cyklu. Tuto funkci je však podle něj nejprve třeba aktivovat v mobilní aplikaci Samsung Health. V našem případě jsme ale tuto možnost v mobilní aplikaci vůbec neobjevili.

Funkce byla dostupná až v případě, kdy jsme hodinky spárovali s mobilním telefonem Samsung. Majitelé iPhonu tedy mají pravděpodobně smůlu.

Zprávy, hovory a notifikace

Tato funkce se opět liší v závislosti na tom, s jakým mobilním telefonem hodinky spárujete. V případě iPhonu se nám bez problémů zobrazovaly příchozí notifikace včetně zpráv, ale nebylo možné na ně odpovídat. Při spárování s mobilním telefonem Samsung už ale odpověď bez potíží vyťukáte přímo na klávesnici na hodinkách. Případně můžete vyzkoušet hlasové zadávání zpráv, které je ale dostupné pouze v angličtině.

Při spárování hodinek s iPhonem není možné odpovídat na zprávy.

Novější Samsung Galaxy Watch 4 umožňují psaní zpráv také pomocí kreslení jednotlivých písmen na obrazovku hodinek.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Hodnocení
3.7/5

Co se týče telefonování, to u obou operačních systémů fungovalo. Kvalita samotného hovoru přitom byla naprosto dostačující.

Hlasový asistent

Hodinky lze ovládat pomocí hlasového asistenta Bixby. Hlasový asistent ale nepodporuje češtinu a jste proto omezeni na komunikaci v angličtině. Pokud si na hodinkách zapnete úsporný režim, Bixby používat nelze. Hodinky podporují pouze hlasového asistenta Bixby, přepnutí na hlasového asistenta od Google možné není.

Další funkce

Mezi doplňkové funkce chytrých hodinek lze zařadit třeba aktuální předpověď počasí, světový čas, budík, časovač nebo stopky. Na hodinkách si lze zobrazit základní kalendář, který ale narozdíl od Galaxy Watch 4 není propojen s tím v telefonu.

Mezi praktické funkce patří také Najít telefon, po jejímž spuštění začne telefon vydávat zvukový signál. Hodinky mají mikrofon a umožňují tedy nahrání zvukové nahrávky.

Senzory chytrých hodinek

Z hlediska senzorů jsou tyto chytré hodinky vybaveny:

 • optickým senzorem pro měření krevního tlaku, tepu a EKG,
 • oxymetrem pro měření okysličení krve,
 • akcelerometrem pro detekci pohybu,
 • barometrem pro měření atmosférického tlaku
 • a GPS, gyroskopem, senzorem Galileo a Glonass pro navigaci.

Stejnými senzory je vybavena i verze Galaxy Watch 4. U novějšího modelu se ale dočkáte nového senzoru Samsung BioActive, který dokáže analyzovat i složení vašeho těla.

Displej s perfektním obrazem

U těchto chytrých hodinek se můžete těšit na Super AMOLED displej s úhlopříčkou 1,2” (u menší verze) a 1,4” (u větší verze). U obou modelů se pak dočkáte rozlišení 360 × 360 px a jemnost 363 až 424 PPI. Stejná velikost displeje vás přitom čeká i u novějších Samsung Galaxy Watch 4.

Zapnout si můžete always-on displej, díky čemuž vám hodinky budou po nasazení na zápěstí neustále ukazovat čas (jako klasické hodinky). Přímo na displeji se nachází ochranné sklíčko Gorilla Glass DX, které displej chrání před poškrábáním. U novějších Samsung Galaxy Watch 4 se dočkáte Gorilla Glass DX+, které by mělo být ještě odolnější vůči poškrábání.

Samsung Galaxy Watch 3 na jedno nabití vydrží až 6 dní

Menší verze chytrých hodinek je vybavena baterií s kapacitou 247 mAh, větší verze hodinek poté do vínku dostala baterii s kapacitou 340 mAh. V obou případech přitom výrobce uvádí maximální výdrž na jedno nabití 6 dní. Při našem testování jsme docílili výdrže zhruba 3 dny.

Novější verze hodinek nabízí více funkcí a výdrž baterie proto dosahuje pouze 40 hodin. Apple Watch 7 poté nabízí maximálně 18 hodin provozu na jedno nabití. Pokud je pro vás výdrž baterie rozhodující, můžete sáhnout třeba po Xiaomi Amazfit GTS 3, u nichž výdrž dosahuje až 20 dní.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Hodnocení
3.7/5

Pro nabíjení využijete magnetický napájecí kabel, který je součástí balení. Z 0 na 100 % hodinky nabijete zhruba za 2 hodiny. Funkci rychlonabíjení zařízení nepodporuje.

Do sprchy i do bazénu

Tyto smartwatch jsou voděodolné dle parametru 50M. Díky tomu je můžete používat i pro měření vašeho výkonu při plavání. Kromě toho jsou odolné dle vojenského standardu MIL-STD 810 G. To znamená, že prošly náročným testováním při různém působení vody, tlaku nebo třeba teploty.

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Výrobce uvádí, že Samsung Galaxy Watch 3 dokáží na jedno nabití vydržet až 6 dní. Při našem testování se zapnutým always-on displejem jsme se dostali na 3 dny.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu zajišťuje mobilní aplikace Galaxy Wearable. Sledování statistik týkajících se vašeho zdraví poté najdete v aplikaci Samsung Health. Pokud chcete využívat funkci měření EKG a krevního tlaku, budete potřebovat také mobilní aplikaci Samsung Health Monitor, která je ovšem dostupná pouze v Galaxy Store.

S jakým mobilním telefonem jsou hodinky kompatibilní?

Tyto smartwatch lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android 5.0 a novějším nebo iOS 9 a novějším.

Podporuje zařízení bezkontaktní platby?

Chytré hodinky jsou vybaveny funkcí Samsung Pay, která funguje ve světě, ale v České republice je prozatím nedostupná.

Můžu z hodinek vyřídit zprávu nebo hovor?

Obojí je možné v případě, že použijete mobilní telefon s operačním systémem Android. V případě iPhonu lze bez problémů telefonovat, zprávu ale není možné odeslat.

Pro koho jsou chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 vhodné

Největší užitek budou mít z těchto chytrých hodinek bezpochyby majitelé mobilního telefonu značky Samsung, kteří budou moct využít veškeré dostupné funkce. Obecně bychom tyto smartwatch doporučili těm, kteří chtějí mít své zdraví pod kontrolou a zároveň získat možnost jednoduše komunikovat s okolím.

Mezi přednosti lze zařadit velký displej, jednoduché ovládání a přehledné rozhraní. Hodinky dále pro majitele Samsung zařízení nabízí spoustu funkcí, mezi kterými nechybí měření krevního tepu a EKG. Vypíchnout musíme také kvalitní zpracování, kterému vévodí nerezové pouzdro a kožený řemínek. Mezi nevýhody poté patří nutnost instalace více aplikací a obecně i nižší výdrž baterie.

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.7

Skvělé hodinky s kvalitním zpracováním

Špičkové hodinky od Samsungu. Tak by se daly charakterizovat tyto smartwatch, které nabízí elegantní zpracování v podobě nerezového pouzdra a koženého řemínku. Hodinky si poradí nejen s měřením krevního tepu, ale i krevního tlaku a EKG. Potěší i jednoduché ovládání a dostatečně velký displej.

Klady

 • Velký displej
 • Jednoduché ovládání
 • Spousta funkcí
 • Přehledné rozhraní
 • Měření tlaku, tepu a EKG
 • Okysličení krve
 • Kvalitní provedení

Zápory

 • Nižší výdrž baterie
 • Nutnost instalace více aplikací
 • Některé funkce jen pro vybrané telefony
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
1 komentář – Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Hodnocení: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram