ITmix.cz logo

Chytré hodinky v češtině: srovnávací test a recenze

Chytré hodinky v češtině: srovnávací test a recenze

Podpora češtiny je u většiny chytrých hodinek samozřejmostí. Čas od času se však můžete setkat například s ne zcela přesně přeloženými pojmy. Zajímá vás, jaké jsou nejlepší chytré hodinky v češtině pro uživatele Androidu a jaké pro věrné jablíčkáře? A s jakými hodinkami lze pohodlně odesílat vlastnoručně napsané zprávy v češtině?

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Komu bychom chytré hodinky v češtině doporučili?

Obecně pro všechny osoby, pro které je čeština důležitá a cizí jazyk neovládají. Jednotlivé modely však najdou uplatnění také u dětí a seniorů, kteří mohou jejich prostřednictvím využívat například SOS tlačítko.

Jaké jsou nejlepší hodinky v češtině pro iPhone?

V tomto ohledu jasně vedou chytré hodinky Apple Watch Series 8, respektive Apple Watch Ultra pro příznivce outdoorových aktivit. Překlad do češtiny je v tomto případě naprosto bezchybný.

Jaké jsou nejlepší hodinky v češtině pro Android?

Pro uživatele mobilních telefonů s Androidem lze doporučit například Samsung Galaxy Watch 5 Pro, které vynikají bohatou nabídkou funkcí a bezchybným překladem. Pokud hledáte spíše outdoorové hodinky, nesáhnete vedle s Garmin Fénix 7X Pro Solar.

Pro koho jsou chytré hodinky v češtině určené?

Chytré hodinky v češtině najdou uplatnění u všech, kteří plně neovládají cizí jazyky a nechtějí tedy bojovat s určitou jazykovou bariérou. Rovněž se může jednat o skvělou volbu pro seniory nebo malé děti, pro které je čeština bližším jazykem.

Mají safírové sklíčko
Mají safírové sklíčko

Pokud je řeč o podporovaných jazycích, hovoříme zejména o jazyku rozhraní chytrých hodinek a mobilní aplikace, kterou budete společně se zařízením používat. Mobilní aplikace v češtině vám usnadní sledování jednotlivých statistik i prvotní spárování s chytrými hodinkami. Rovněž pro vás bude jednodušší jejich případné nastavení.

Rozhraní chytrých hodinek v češtině je poté užitečné proto, abyste se v zařízení dokázali správně zorientovat. Většina výrobců však jednotlivé funkce doplňuje také odpovídající ikonou (například srdce pro měření srdečního tepu), což vám používání hodinek rovněž usnadní.

Čeština není důležitá pouze v kontextu rozhraní operačního systému, ale také ve smyslu podpory české klávesnice, správného zobrazení diakritiky ve zprávách a podobně.

V některých případech se můžete setkat s tím, že hodinky sice češtinu podporují, nicméně překlad jednotlivých pojmů není stoprocentní. Jak se ale v našich testech ukázalo, o zásadní překážku se zpravidla nejedná.

Kteří výrobci nabízí chytré hodinky s podporou češtiny?

U většiny chytrých hodinek se setkáte s možností vybrat si jazyk hned na začátku. Čeština mezi nimi zpravidla nechybí. Mezi výrobce, kteří český jazyk v hodinkách podporují, se řadí například:

V nabídce uvedených značek najdete jak dámské chytré hodinky v češtině, tak i varianty určené pro pány.

Kteří výrobci nenabízí chytré hodinky s podporou češtiny?

Jak jsme uvedli v předchozím odstavci, většina výrobců, jejichž hodinky jsou na trhu nejrozšířenější, umožňuje přepnutí hodinek a aplikace do češtiny. V některých případech se však můžete setkat s neúplným nebo špatným překladem v rozhraní hodinek a/nebo v mobilní aplikaci. Zpravidla se nejedná o nijak zásadní překážku, nicméně překlad v takovém případě nemusí být úplně stoprocentní.

V rámci našich testů jsme se s tímto nedostatkem několikrát setkali u chytrých hodinek čínských výrobců (například Xiaomi či Huawei). Zařízení například místo pojmu „lehká fáze spánku“ používalo poněkud úsměvné označení „zahřívání“.

Psaní nebo diktování SMS zpráv v češtině

Podpora češtiny může být užitečná také u těch chytrých hodinek, které umožňují odesílání SMS zpráv přímo ze zařízení. V tomto ohledu totiž oceníte přítomnost české klávesnice s podporou diakritiky a případně také správné rozpoznání zprávy při diktování hlasem. V následujícím seznamu najdete ty hodinky, které odesílání vlastnoručně napsaných zpráv v češtině podporují.

Nejlepší chytré hodinky v češtině

Pokud bychom měli jmenovat nejlepší chytré hodinky s dokonalým překladem do češtiny, probojovaly by se do takového žebříčku následující produkty. Při výběru jsme zohlednili jak variantu pro uživatele mobilních telefonů s Androidem, tak i věrné příznivce Apple telefonů.

Apple Watch Ultra

Nejlepší z našeho testu pro iPhony
Silné stránky
 • Vysoká odolnost
 • I pro potápění
 • Funkce Sirény
 • Detekce nehody
 • Pokročilé sledování ženského zdraví
 • Prémiové materiály
 • Nastavitelné tlačítko
Slabé stránky
 • Vysoká cena
 • Pouze pro iPhone
 • Příliš rozměrné pro ženy

Apple Watch Ultra jsou špičkové chytré hodinky navržené pro milovníky outdoorových aktivit. Skvěle snesou extrémní teploty, zapamatují si vaši trasu, dovedou vás do výchozího bodu a můžete se s nimi také potápět až do hloubky 40 metrů. Kromě toho dokáží detekovat nehodu a automaticky vám přivolat pomoc. Hodinky jsou vybaveny teploměrem, který měří vaši tělesnou teplotu v průběhu spánku. Ženám na základě toho odhadnou datum předpokládané ovulace i začátku menstruačního cyklu.

Kromě toho hodinky zaujmou bytelným zpracováním, které kombinuje titan a safírové sklíčko. Vybrat si můžete ze tří základních řemínků. Vzhledem k velikosti hodinky cílí především na muže, na dámském zápěstí totiž vypadají opravdu masivně. Přečtěte si, jak se zařízení osvědčilo v našem testu.

Celkové hodnocení
4.4/5

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Nejlepší z našeho testu pro Android
Silné stránky
 • Titanové tělo
 • Safírové sklo
 • Možnost importu tras do hodinek
 • Možnost telefonování a posílání zpráv
 • Měření krevního tlaku a EKG
Slabé stránky
 • Nelze spárovat s iPhonem
 • Nutnost instalace 3 různých aplikací
 • Některé funkce jsou pouze pro uživatele Samsung telefonů

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro cílí výhradně na uživatele mobilních telefonů s Androidem. Pro příznivce telefonů značky Samsung navíc nabízí funkci pro měření krevního tlaku a EKG. Kromě toho se mohou pochlubit titanovým tělem se safírovým sklem a dostatečně velkým Super AMOLED displejem.

Z hlediska funkcí je pro vás připraveno více než 90 sportovních režimů. Hodinky dokáží analyzovat složení vašeho těla, měřit tepovou frekvenci i okysličení krve. Navíc z nich lze plnohodnotně telefonovat a odesílat zprávy. A potěší i přítomnost map.

Celkové hodnocení
4.2/5

Garmin Fénix 7X Pro Solar

Nejlepší z našeho testu pro sportovce
Silné stránky
 • Solární nabíjení
 • Pokročilé zdravotní metriky
 • Mapy a navigace
 • Kvalitní materiály
 • Voděodolnost
 • Import tras
 • Návrhy pro zlepšení vašich tréninků
Slabé stránky
 • Vyšší hmotnost
 • Omezená možnost komunikace
 • Vyšší cena
 • Teploměr okolní teploty není zcela přesný

Řadíte se mezi milovníky outdoorových aktivit? V tom případě by vaší pozornosti neměly uniknout chytré hodinky Garmin Fénix 7X. Ty si poradí s monitoringem zdraví a pohybu, přičemž vám nabídnou i pokročilé ukazatele. S jejich pomocí snadno zjistíte, jaká je vaše aktuální tréninková zátěž a zda je na místě zvolnit, nebo se můžete pustit do intenzivní aktivity. Hodinky dále zaujmou svým špičkovým zpracováním a použitím kvalitních materiálů. Safírové sklíčko je vybaveno solárním nabíjením, které dokáže prodloužit výdrž baterie. Předností hodinek jsou také mapy a navigace.

Celkové hodnocení
4.4/5
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (3 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram