ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic

Silné stránky
 • Nerezový materiál
 • Otočná luneta
 • Pestrá nabídka funkcí
 • Velký displej
 • Podpora rychlonabíjení
Slabé stránky
 • Robustnější provedení nemusí ženám vyhovovat
 • Výdrž baterie
 • Pro všechny funkce potřebujete mobilní telefon Samsung

Samsung Galaxy Watch 6 Classic jsou prémiovější variantou Samsung Galaxy Watch 6, které rovněž prošly naší redakcí. V čem spočívají zásadní rozdíly? Jak obstály během mého testu a komu bych chytré hodinky doporučila? Čtěte celou recenzi.

Nejčastější otázky a odpovědi

V čem se liší Samsung Galaxy Watch 6 Classic a Samsung Galaxy Watch 6?

Samsung Galaxy Watch 6 Classic sází na prémiovější materiál v podobě nerezové oceli. Samsung Galaxy Watch 6 jsou vyrobeny z hliníku. U varianty Classic se setkáte s unikátní otočnou lunetou po celém obvodu displeje. Varianta Classic je rovněž robustnější a těžší. I když obě verze hodinek nabízí model pro ženy i muže, subjektivně je pro mě i dámský model Classic příliš velký. Z hlediska funkcí, použitých senzorů či výdrže baterie zde žádné rozdíly nejsou.

Pro koho jsou určeny chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic?

Samsung Galaxy Watch 6 Classic bych doporučila těm, kteří se poohlížejí po spíše elegantním modelu chytrých hodinek a Galaxy Watch 6 na ně působí příliš sportovním dojmem. Vzhledem k větším rozměrům i váze pravděpodobně budou více vyhovovat mužům, i když je k dostání menší dámská varianta.

Obsah balení a technické parametry

Chytré hodinky se prodávají v podlouhlé krabičce, v níž kromě samotných hodinek najdete uživatelskou příručku a napájecí kabel s magnetickou kolébkou. Vybrat si můžete ze dvou velikostních variant (43mm nebo 47mm). 

Balení chytrých hodinek
Balení chytrých hodinek
Název parametruHodnota
Typ řemínkuUmělá kůže
OdolnostIP68
Displej1,3” AMOLED (43mm verze) nebo 1,5” (47mm verze)
Výdrž baterieAž 40 hodin
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.3, Wi-Fi, GPS, NFC, eSIM (u LTE modelů)
Operační systémWear OS
Rozměry bez řemínku (v závorce větší varianta)42,5 × 42,5 × 10,9 mm (46,5 × 46,5 × 10,9 mm)
Váha bez řemínku (v závorce větší varianta)52 g (59 g)

Prémiové materiály a originální otočná luneta

Pokud Samsung Galaxy Watch 6 Classic porovnám s modelem Galaxy Watch 6, jeden z hlavních rozdílů spatříme v použitých materiálech. Varianta Classic totiž sází na provedení z nerezové oceli, u modelu Watch 6 se jedná o hliník. Musím říct, že celek působí skutečně luxusně a hodinky vypadají hodnotněji. 

Samsung Galaxy Watch 6 Classic dále disponují otočnou lunetou po celém obvodu displeje (Galaxy Watch 6 mají digitální lunetu s haptickou odezvou na displeji). Samotná otočná luneta se velmi dobře obsluhuje a není problém s ní prstem pohodlně otáčet. Přiznám se ale, že jsem si na její přítomnost chvíli zvykala (přece jen u konkurence jsem se doteď setkala pouze s otočnou korunkou umístěnou na straně hodinek) a toto pro mě byla novinka. 

Ochranu displeje v obou případech obstarává safírové sklo se špičkovou odolností vůči poškrábání. 

Samsung Galaxy Watch 6 Classic jsou k dostání ve dvou velikostních variantách. Menší verze pro dámy váží 52 g, větší verze pak 59 g. Osobně jsem měla během testu k dispozici právě dámskou variantu hodinek. Nicméně zcela subjektivně musím říct, že i menší varianta hodinek pro mě byla na zápěstí poměrně robustní a Samsung Galaxy Watch 6 mi seděly o poznání lépe. S jejich robustním provedením jsem měla největší problém během spánku, kdy jsem se musela nejprve správně napolohovat (v opačném případě mě nepříjemně tlačily do kůže). 

Hodinky se prodávají včetně silikonového řemínku, který vypadá jako umělá kůže (má specifickou strukturu a švy). Výrobce nicméně na svém webu uvádí, že se jedná o „hybrid leather“, což mě nejprve zmátlo. Pravdou však zůstává, že se opravdu jedná o silikon, který na druhou stranu vypadá věrně a kůži skutečně připomíná.

Navíc je tento materiál velmi praktický pro univerzální použití. Jeho vlastnosti oceníte při spánku i sportovních aktivitách a vaše okolí (třeba v práci) si bude myslet, že se jedná o kůži.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 6 Classic
Samsung Galaxy Watch 6 Classic
Hodnocení
4.1/5

Předností je také kovová spona, která působí prémiovým dojmem. U varianty Classic rovněž spona není nepříjemně hranatá (jako u Watch 6) a řemínek se nezapravuje pod sebe, ale je klasický. Osobně to hodnotím jako plus a takové zpracování je mi při nošení příjemnější.

Charakteristika lunety

Jelikož je luneta hlavní odlišností oproti standardnímu modelu, pojďme se na ni podívat podrobněji. Luneta skvěle pomáhá při navigaci na hlavní obrazovce nebo jakékoliv nabídce. Má poměrně příjemnou zpětnou vazbu a dobře zkalibrovanou akceleraci. V prostředí se díky tomu budete zpravidla pohybovat tak rychle, jak rychle budete lunetou točit. Na druhou stranu některým lidem by mohla vyhovovat více vroubkovaná hrana a nepatrně výraznější kliknutí. 

I přesto, že budete pro pohyb nabídkou používat lunetu, jednotlivá softwarová tlačítka budete muset vždy stisknout dotykově. Je tedy škoda, že když dojedete na sekci s tlačítky, nemůžete lunetou přeskakovat i mezi nimi. Tímto způsobem by se také zjednodušilo ovládání hodinek ve vodě nebo třeba v momentě, kdy máte nasazené rukavice. 

Pokud se rozhodujete, zda je luneta tím pravým pro vás, zvažte, co nejčastěji na hodinkách děláte. Na obecné a rychlé scrollování je skvělá, nicméně na ergonomii naopak trochu ubírá.

Navíc se jedná o mechanický prvek, který se může neopatrným zacházením (nebo třeba v prašném prostředí) poškodit.

Vzhledem k tomu, že jsou hodinky o 2 mm tlustší, tak se o něco hůře přirozeně schovají pod rukáv nebo třeba manžetu košile. Při oblékání se mohou častěji zachytávat, zejména pak 47mm varianta.

Spárujete je pouze s Androidem

Stejně jako jsem popisovala u modelu Samsung Galaxy Watch 6, i tyto hodinky spárujete pouze s mobilním telefonem s Androidem. K párování slouží aplikace Galaxy Wearable. Pokud budete chtít získat přístup k celé škále funkcí, neobejdete se bez mobilního telefonu značky Samsung. Díky němu si totiž budete moct stáhnout i aplikaci Samsung Health Monitor pro měření EKG a krevního tlaku. Pro sledování jednotlivých zdravotních statistik pak slouží aplikace Samsung Health

Senzory pokrývají vše potřebné

Senzorová nabídka se od Samsung Galaxy Watch 6 neliší a zahrnuje tedy například senzor pro měření srdečního tepu i okysličení krve či GPS. Nechybí ani teploměr, který lze využívat pro měření teploty pokožky či předmětu (prostřednictvím aplikace třetích stran). 

Senzorová nabídka je dostačující
Senzorová nabídka je dostačující

Dostatečně velký AMOLED displej 

Chytré hodinky jsou stejně jako Samsung Galaxy Watch 6 vybaveny AMOLED displejem. Jeho velikost je u Watch 6 i Watch 6 Classic totožná, i když modely z řady Classic jsou obecně robustnější. Dámská varianta hodinek disponuje 1,3” displejem, pánská verze pracuje s 1,5” displejem. 

Co se čitelnosti týče, je skvělá a během testu jsem nenarazila na okamžik, kdy bych s ní měla potíže. Jas displeje můžete regulovat ručně, případně si spustit funkci automatické regulace, která skvěle funguje (maximální jas u obou modelů dosahuje zcela dostačujících 2 000 nitů). Nechybí ani funkce Always-On (při jejím zapnutí se ale výdrž baterie může snížit o čtvrtinu). 

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 6 Classic
Samsung Galaxy Watch 6 Classic
Hodnocení
4.1/5

Luneta je nad displejem mírně vystouplá. Při využívání dotykového displeje tedy přirozeně do této lunety občas narazíte, což pro mě byl zpočátku trochu nezvyk. Na určitý limit můžete narazit třeba v případě, kdy se na displeji snažíte vyťukat zprávu nebo v momentě, kdy se snažíte vytáhnout různé nabídky či notifikační centra od hrany displeje. Tehdy vám luneta bude trochu zavazet a celková ergonomie tím mírně trpí. 

AMOLED displej
AMOLED displej

Výdrž baterie činí až 40 hodin

Samsung Galaxy Watch 6 Classic jsou vybaveny stejnou baterií jako Galaxy Watch 6. I jejich výdrž baterie je proto totožná (maximálně 40 hodin), stejně tak u obou variant nechybí ani podpora rychlonabíjení. Pro bližší informace doporučuji prozkoumat moji recenze Galaxy Watch 6. 

Můžete si je vzít i do bazénu

Samsung Galaxy Watch 6 Classic jsou odolné vůči vodě a prachu dle parametru IP68. Díky tomu je lze bez obav nosit i v deštivém počasí, stejně tak si je můžete vzít s sebou i do bazénu (na potápění ale určeny nejsou). Monitoring plavání zde nechybí, funkce jsou přitom totožné jako u modelu Galaxy Watch 6.  

Funkce jsou totožné jako u modelu Galaxy Watch 6

Funkce chytrých hodinek se u modelů Galaxy Watch 6 a Galaxy Watch 6 Classic neliší. Pokud se o nich tedy chcete dozvědět více, doporučuji přečíst si je v individuální recenzi

Závěr - komu bych chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic doporučila?

I když jsou chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic k dostání ve dvou velikostních variantách, osobně bych je doporučila spíše mužům. I dámská verze hodinek totiž na mém zápěstí působila poměrně masivně a subjektivně mohu říct, že Galaxy Watch 6 mi z hlediska rozměrů vyhovovaly mnohem lépe. 

Právě rozměry a použité materiály jsou přitom hlavním rozdílem mezi Samsung Galaxy Watch 6 a Watch 6 Classic. Další odlišnost pak spočívá v přítomnosti otočné lunety. Pokud toužíte po prémiovějším provedení a elegantním designu, doporučuji Galaxy Watch 6 Classic. Pokud si vystačíte s hliníkovým provedením, menšími rozměry a spíše sportovním designem hodinek, jistě vám budou Samsung Galaxy Watch 6 vyhovovat. 
Pamatujte ale na to, že hodinky nelze spárovat s iPhonem a že pro dosažení kompletní nabídky funkcí budete potřebovat mobilní telefon stejné značky.

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.1

Chytré hodinky s originální lunetou

Samsung Galaxy Watch 6 Classic jsou prémiovější variantou Samsung Galaxy Watch 6, které rovněž prošly naší redakcí. V čem spočívají zásadní rozdíly? Jak obstály během mého testu a komu bych chytré hodinky doporučila? Čtěte celou recenzi.

Klady

 • Nerezový materiál
 • Otočná luneta
 • Pestrá nabídka funkcí
 • Velký displej
 • Podpora rychlonabíjení

Zápory

 • Robustnější provedení nemusí ženám vyhovovat
 • Výdrž baterie
 • Pro všechny funkce potřebujete mobilní telefon Samsung
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4/5 - (4 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic
Samsung Galaxy Watch 6 Classic
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram