ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active

Silné stránky
 • Zajímavý poměr cena/výkon
 • Přesné senzory vitálních funkcí
 • GPS lokalizace
 • NFC platby
 • Vhodné i pro plavání
 • Monitorování cyklu
Slabé stránky
 • Omezené množství metrik
 • Snadné překrytí reproduktoru
 • Problém s ovládáním pod vodou
 • Slabá podpora českých bank
 • Horší čitelnost na slunci

Xiaomi Watch S1 Active jsou sportovně orientované chytré hodinky dostupné za atraktivní cenu. Model nabízí poměrně široké spektrum funkcí, které využijete nejen během sportování, ale také v běžném životě. Hodinky jsou dodávány s gumovým řemínkem, který nabízí pohodlí i při pevnějším zatažení.

Hodinkám nechybí ani NFC, díky kterému s nimi můžete bezkontaktně platit. V nabídce hodinek naleznete monitoring více než 110 sportovních aktivit, včetně plaveckých či bojových disciplín. Hodinky vám změří tepovou frekvenci, okysličení krve či množství vašich spálených kalorií.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jakou výdrž mají hodinky Xiaomi Watch S1 Active?

Hodinky Xiaomi Watch S1 Active by měly podle výrobce vydržet v režimu chytrých hodinek až 12 dní. V případě nepřetržitého používání GPS klesne výdrž na 30 hodin. Výdrž je tedy závislá na způsobu použití hodinek a v případě deaktivace některých chytrých funkcí vám mohou hodinky vydržet na jedno nabití až 24 dní.

Lze s hodinkami Xiaomi Watch S1 Active platit přes NFC?

Ano, hodinky jsou vybaveny funkcí NFC, která umožňuje použít hodinky pro bezkontaktní platby. Je ale důležité, aby vaše banka podporovala aplikaci Xiaomi Pay. Seznam podporovaných bank naleznete na produktových stránkách výrobce.

S jakými mobilními telefony jsou hodinky Watch S1 kompatibilní?

Xiaomi Watch S1 Active jsou kompatibilní se systémy Android a iOS. V obou případech nabízejí hodinky stejné spektrum funkcí. Aplikaci pro spárování Mi Fitness naleznete v obchodech App Store a Google Play.

Jaký je rozdíl mezi Xiaomi Watch S1 a Xiaomi Watch S1 Active?

Hodinky S1 Active jsou svým vzhledem zaměřeny na sport. Na rozdíl od safírového sklíčka modelu S1 jsou vybaveny sklíčkem Gorilla Glass 3. Rozdíl je také ve způsobu nabíjení, jelikož nepodporují bezdrátové nabíjení jako standardní model S1. Z hlediska funkcí, výdrže a většiny parametrů jde o totožné modely.

Balení obsahuje vše potřebné

Balení hodinek je kompaktní a obsahuje jen příslušenství, které je nezbytné pro jejich používání. Bílá štíhlá krabička ale na druhé straně působí poměrně prémiově. Po jejím otevření jsme narazili na tyto položky:

 • chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active,
 • a USB napájecí kabel s nabíjecí plochou.

Balení standardního modelu Watch S1 obsahuje kožený a gumový řemínek. Recenzovaný model je vybaven pouze gumovým řemínkem.

Parametry Xiaomi Watch S1 Active

Parametry hodinek nás v souvislosti s jejich cenou příjemně překvapily. To, zda jsou pro vás hodinky správnou volbou, je dáno také jejich nabídkou funkci, kterou si popíšeme níže. Pokud vás zajímá více informací o tom, jak vybrat hodinky, přečtěte si nás článek o nejlepších chytrých hodinkách aktuálně na trhu.

Název ParametruHodnota
Typ řemínkuGumový
Odolnost5 ATM (ponor 50 m)
DisplejGorilla Glass 3, dotykový, úhlopříčka 1,43”
Výdrž baterieAž 12 dní (24 dní v úsporném režimu)
Způsob nabíjeníMagnetický adaptér
KonektivitaBluetooth 5.2, WiFi, NFC
Operační systémMIUI Watch
Rozměry bez řemínku46,5 x 47,3 x 11 mm
Váha bez řemínku36 g

Porovnání Watch S1 a Watch S1 Active

Spolu s modelem Xiaomi Watch S1 spatřily světlo světa i chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active. Ve srovnání s recenzovaným modelem mají sportovnější charakter, lehčí tělo a jsou dostupné za nižší cenu.

Ciferník standardního modelu je vyroben z nerezové oceli, zatímco u modelu S1 Active je vyroben z polyamidu vyztuženého skelnými vlákny. Shrnutí parametrů, kterými se modely liší, naleznete v následující tabulce:

ModelXiaomi Watch S1Xiaomi Watch S1 Active
Rozměry46,5 × 46,5 × 11 mm46,5 × 47,3 × 11 mm
Váha bez řemínku53 g36 g
Typ sklíčkaSafírovéMinerální
Materiál tělaNerezová ocelPolyamid
NabíjeníBezdrátový adaptérMagnetický adaptér

Modely toho mají hodně společného. Od úhlopříčky přes nabídku senzorů až po kapacitu baterie. V čem se ale modely značně liší, je způsob nabíjení. Standardní model S1 podporuje bezdrátové nabíjení pomocí přibalené nabíječky. Chytré hodinky S1 Active můžete nabíjet jen pomocí kabelu s magnetickými kontakty. Rozdíl je také ve sklíčku displeje. Hodinky S1 mají safírové sklíčko, zatímco S1 Active jsou vybaveny minerálním sklíčkem Gorilla Glass 3.

Standardní model Watch S1 můžete narozdíl od S1 Active nabíjet také pomocí nabíjecí podložky.

Liší se modely přesností měření?

Oba modely mají společnou také nabídku monitorovaných sportů a senzorů. Při monitorování rutinního běhu bylo fungování obou zástupců v podstatě totožné. Pauzy a opětovné starty zaznamenávaly téměř ve stejnou dobu a jejich metriky se do velké míry shodovaly.

U modelu S1 Active jsme ale narazili na dva problémy. Řemínek byl pravděpodobně špatně zatažen, protože hodinky polovinu běhu nesnímaly srdeční frekvenci, což ovlivnilo několik dalších odhadovaných parametrů. Menší problém jsme zaznamenali i s GPS lokalizací.

Na výsledné mapě trasy jsme našli několik odchylek od skutečné trasy. Je ale nutné podotknout, že tyto problémy byly s pravděpodobně způsobeny náhodou. Při opětovném testování obou modelů při jedné aktivitě již k těmto problémům nedošlo. Měřené hodnoty a GPS lokalizace se v tomto případě ve velké míře shodovaly.

Design kombinuje sport s elegancí

Materiálem volby těla hodinek se stal polyamid vyztužený skelnými vlákny. Díky němu jsou hodinky lehké, ale přesto poměrně odolné. Model působí dominantním sportovním dojmem. Avšak vzhledem k decentné barevné paletě použité na hodinkách, musíme uznat, že jsou zároveň poměrně elegantní. Po obvodu ciferníku najdete dvě ovládací tlačítka s označením Home a Sport. Na druhé straně ciferníku naleznete další označení Outdoor a Active, které ale zastávají pouze dekorační funkci.

Kde koupit Xiaomi Watch S1 Active
Xiaomi Watch S1 Active
Hodnocení
4.1/5

Řemínek

Hodinky jsou doplněny gumovým řemínkem, který je vhodný pro zápěstí s obvodem od 16 do 22 cm. Podobně jako u modelů Garmin Forerunner, i tento sportovní řemínek je doplněn řadou otvorů pro přezku. Díky tomu si na něm najdou svou velikost osoby se štíhlejším i silnějším zápěstím, ženy nevyjímaje.

Xiaomi Watch S1 Active jsou vybaveny 22mm gumovým řemínkem
Xiaomi Watch S1 Active jsou vybaveny 22mm gumovým řemínkem

Senzory

Nabídka senzorů je u recenzovaného modelu stejná jako u standardních hodinek Xiaomi Watch S1. Právě díky tomu mají oba modely i společnou nabídku funkcí. Mezi senzory hodinek naleznete:

 • snímač tepové frekvence,
 • oxymetr,
 • akcelerometr,
 • gyroskop,
 • geomagnetický senzor (elektronický kompas),
 • atmosférický senzor (senzor tlaku vzduchu),
 • a světelný senzor (pro automatickou úpravu jasu).
Senzory jsou dominantou zadní strany hodinek
Senzory jsou dominantou zadní strany hodinek

Výdrž baterie a její nabíjení

Pokud bychom měli vybrat jednu vlastnost hodinek, ve které hodinky excelují, byla by to výdrž na baterii. Hodinky jsou vybaveny baterií o kapacitě 470 mAh. Podle výrobce by vám měli na jedno nabití vydržet až 12 dní v režimu chytrých hodinek. Výdrž je ale ovlivněna způsobem, jakým hodinky používáte. Například při nepřetržité GPS lokalizaci může výdrž klesnout na 30 hodin.

Úsporný režim jsme v hodinkách nenašli

Xiaomi udává na produktových stránkách také výdrž v úsporném režimu. Ten jsme ale v systému hodinek nenašli. Namísto toho jsme ale v aplikaci narazili na tipy, jak prodloužit výdrž na baterii. Centrum nápovědy v aplikaci doporučuje například:

 • snížit jas obrazovky,
 • vypnout funkci “Aktivní displej” (Always on display),
 • nebo deaktivovat přijímání oznámení ze smartphonu.

Podle výrobce můžete deaktivací některých funkcí prodloužit výdrž na baterii až na 24 dní.

Náš test výdrže baterie Xiaomi Watch S1 Active

Test výdrže Xiaomi Watch S1 Active probíhal v naší redakci během běžného používání hodinek. V našem testu jsme se zaměřili na celkovou výdrž plně nabitých hodinek. Po dobu testu kontinuálně měřily srdeční frekvenci, přijímaly oznámení, v noci monitorovaly spánek a úroveň jejich jasu byla automaticky upravována podle okolního osvětlení.

Hodinky vydržely na jedno nabití (ze 100 % na 0 %) přibližně 6 dní. Během této doby jsme s hodinkami monitorovali dohromady přibližně 5 hodin sportovních aktivit s GPS lokalizací. Výrobcem udávanou výdrž 12 dní v režimu chytrých hodinek by bylo možné dosáhnout méně náročným používáním hodinek, zejména v souvislosti se sportovními aktivitami. Výrobce totiž testoval tuto výdrž se dvěma 30minutovými sportovními aktivitami s GPS lokalizací za týden.Výdrž recenzovaného modelu je ve výsledku srovnatelná s výdrží standardního modelu Watch S1.

Nabíjení hodinek

Od nabíjení hodinek jsme měli poměrně velká očekávání, jelikož nás model Watch S1 příjemně překvapil – nabíjení z 230V zásuvky a s 18W adaptérem u něj trvalo přibližně 75 minut. Standardní model ale využívá k nabíjení bezdrátovou technologii, zatímco model Active je nabíjen plochou s magnetickými kontakty. Hodinky jsme nabíjeli opět ze standardní 230V zásuvky s adaptérem o výkonu 18 W. Nabíjení z 0 na 100 % nám trvalo 2,5 hodiny, čímž jsme potvrdili výrobcem udávanou dobu nabíjení.

Displej hodinek Watch S1 Active

Dotyková obrazovka hodinek Xiaomi Watch S1 Active nabízí úhlopříčku 1,43”, rozlišení 466 x 466 pixelů a obnovovací frekvenci 60 Hz. Tyto parametry v kombinaci s vysokým kontrastem vytvářejí obraz, který bude lahodit každému oku hlavně ve stínu i ve tmě. Animace jsou plynulé a obraz je celkově velmi atraktivní. Displej zároveň zobrazuje oznámení o délce do 280 znaků.

Délka upozornění může dosáhnout maximálně 280 znaků
Délka upozornění může dosáhnout maximálně 280 znaků

Problém ale nastává na přímém slunci, kdy maximální jas 430 nitů zkrátka nestačí. Jedná se o slabinu, kterou jsme zaznamenali také u modelu Xiaomi Watch S1. Recenzovaný model S1 Active je ale o něco levnější než standardní model S1, takže se nejedná o tak výrazné negativum. Horší viditelnost na přímém slunci můžete z části vyřešit stažením světlejších digitálních ciferníků v aplikaci Mi Fitness.

Čím se liší displej hodinek Watch S1 Active a Watch S1?

Z hlediska displeje jsme se zatím věnovali jen vlastnostem, které mají modely S1 a S1 Active společné. Je tím pádem načase, abychom si vzpomněli jeden výrazný rozdíl v displejích těchto modelů. Jedná se o sklíčko, které je u modelu S1 Active minerální a obecně známé pod názvem Gorilla Glass 3. Sklíčko je osazeno ve stejné výšce jako luneta a není tím pádem vystoupeno jako safírové sklíčko modelu S1. Taková konstrukce může sklíčko do jisté míry více chránit před oděrkami z bočních nárazů.

Ovládání sportovních hodinek dotykem může být problém při výrazném pocení nebo po smáčení hodinek. Ponor recenzovaných hodinek do vody způsobil změny na obrazovce jako při ovládání prstem. Například se samovolně otevřelo rychlé menu nebo se obrazovka přesunula na nabídku widgetů.

Kde koupit Xiaomi Watch S1 Active
Xiaomi Watch S1 Active
Hodnocení
4.1/5

Přestože modely Xiaomi Watch S1 a S1 Active využívají stejnou technologii displeje,  u modelu S1 jsme se s tímto problémem nesetkali. Může jít tím pádem o náhodu, která nemusí být relevantní pro každý model.

Párování hodinek Watch S1 Active s chytrým telefonem

Ke spárování hodinek a smartphonu je nezbytné stažení aplikace Mi Fitness z obchodu Google Play nebo App Store. Hodinky je tím pádem možné spárovat s operačními systémy Android i iOS. Proces párování je jednoduchý a rychlý. Bližší informace jsme pro vás shrnuli v naší recenzi standardního modelu S1.

Sportovní funkce

Navzdory sportovnímu dojmu nabízejí hodinky stejné spektrum monitorovaných aktivit jako model Xiaomi Watch S1. Základní seznam aktivit dostupný po stisku tlačítka Sport sestává z několika nejpopulárnějších sportů jako běh, cyklistika či plavání v bazénu. Tento seznam lze upravovat přímo v hodinkách a k dispozici máte sporty z kategorií jako:

 • vodní sporty,
 • venkovní aktivity,
 • tréninky,
 • tanec,
 • bojové sporty,
 • míčové sporty,
 • zimní sporty,
 • rekreační sporty
 • a ostatní.

Z hlediska nabídky sportů bychom rádi zaměřili vaši pozornost například na plavecké sporty, mezi nimiž nechybí kitesurfing či vodní pólo. Nutno ale podotknout, že hodinky jsou voděodolné jen do hloubky 50 metrů, kvůli čemuž nejsou vhodné pro hlubší potápění. Při plavání v bazénu hodinky automaticky určí váš plavecký styl, změří množství přeplavaných délek, stanový efektivitu plavání SWOLF a také vaše tempo. Během plavání na otevřené vodě zaznamenají díky GPS i vaši trasu. Díky těmto možnostem můžeme model doporučit i těm, kteří hledají chytré hodinky na plavání.

Metriky běhu patří mezi nejdetailnější

Nabídka měřených hodnot během sportování je průměrná a výrazně nás nenadchla. Během běžeckých disciplín vám ale hodinky dokážou analyzovat zóny srdečního tepu (zóny ST), mezi kterými nechybí zóna VO2 max. Odhad samotné hodnoty VO2 max jsme ale v hodinkách nenašli. Oceňujeme také atraktivní barevné grafy, které jsou součástí stručné analýzy aktivit v hodinkách a v detailní statistice v aplikaci.

Xiaomi Watch S1 Active nabízí také automatické zaznamenání běhu či chůze (sportovní aktivita). Znamená to, že pokud zahájíte jednu z těchto aktivit, hodinky ji zaznamenají a "zeptají se vás", zda ji mají monitorovat. V tomto ohledu jsme ale zaregistrovali mírné nedostatky. Při jednom z běhů hodinky zaznamenaly aktivitu jako chůzi navzdory dostatečné rychlosti a GPS připojení. V některých případech chůze zase hodinky nezaznamenaly aktivitu vůbec. Proto vám doporučujeme spouštět sportovní aktivity ručně.

Automatické rozpoznání aktivity má své mezery
Automatické rozpoznání aktivity má své mezery

Lifestylové funkce a monitorování zdraví

Kromě sportu můžete mít pod kontrolou díky hodinkám také vaše zdraví. Nabídka údajů, které naleznete v hodinkách v souvislosti s funkcemi je poměrně malá. V mnoha případech se setkáte s výzvou, abyste pro více informací navštívili aplikaci. Nyní si společně představíme jednotlivé funkce hodinek. Pro některé uživatele a uživatelky ale může být množství údajů a funkcí dostatečné. Proto vám nyní funkce stručně popíšeme.

Widgety funkcí můžete upravovat v aplikaci Mi Fitness
Widgety funkcí můžete upravovat v aplikaci Mi Fitness

Zdravotní index

Funkce zdravotní index vám pro každý den stanoví tři cíle, které byste měli splnit. Každý den na vás bude čekat stanovený limit spálených kalorií, provedených kroků a minut pohybové aktivity. Váš aktuální progres zobrazuje trojice barevných půlkruhů, které se během dne postupně plní. Cílové hodnoty jsou sice odhadovány automaticky, ale v nastaveních můžete zvolit i vlastní.

Měření tepové frekvence

Senzor měření srdeční frekvence je sice základem pro množství metrik, ale nabízí i své vlastní naměřené hodnoty. V hodinkách naleznete:

 • aktuální srdeční frekvenci,
 • graf hodnot za posledních 24 hodin,
 • zóny ST,
 • a graf s průměrnou hodnotou za posledních 30 dní.

Monitoring spánku

Hodinky nabízejí stručnou analýzu spánku, která se opírá o jeho trvání a srdeční frekvenci. Hlavním zdrojem informací o vašem spánku je aplikace Mi Fitness. Dozvědět se můžete kromě jiného i to, jak dlouho trval lehký a hluboký spánek. V nastavení můžete zapnout také spánkové měření okysličení krve s frekvencí měření 10 nebo 30 minut.

Kde koupit Xiaomi Watch S1 Active
Xiaomi Watch S1 Active
Hodnocení
4.1/5

Monitoring menstruačního cyklu

Hodinky působí ve srovnání s modelem Xiaomi Watch S1 méně robustně a více sportovně. To ale není jediný důvod, proč je můžeme doporučit i dámám. Dalším z důvodů je funkce monitorování cyklu. Po nastavení základních údajů o vašem cyklu získáte v hodinkách přístup ke kalendáři, který popisuje průběh cyklu.

V aplikaci pak naleznete podrobnější statistiku, historii cyklu a také možnost zaznamenat různé doprovodné jevy jako bolest či změny nálady. Pokud je pro vás tato funkce důležitá a hodinky vám svým designem nebudou vyhovovat, recenzovali jsme pro vás mnoho dalších dámských chytrých hodinek od různých výrobců a v různých cenových kategoriích.

Saturace krve kyslíkem

U modelu S1 Active nás přítomnost oxymetru vzhledem k ceně příjemně překvapila. Oxymetr měří míru okysličení vaší krve. Měření okysličení je dostupné buď na vyžádání, během spánku nebo můžete nastavit kontinuální měření, které ale značně snižuje výdrž baterie. Jednotlivá měření trvají přibližně 30 vteřin a pro jejich úspěšný průběh byste měli být klidu.

Telefonování

Mikrofon a reproduktor pro provádění hovorů je u chytrých hodinek v této cenové relaci poměrně netypické. Hodinkami můžete hovory přijímat a také zahajovat. Volat ale můžete jen na poslední volaná nebo přijatá čísla. Hodinky totiž nemají přístup k vašim kontaktům ve smartphonu.

Při pohybu zápěstím se může snadno stát, že reproduktor během hovoru překryjete kůží. Výsledkem tak bude snížení hlasitosti hovoru na minimum, což může být pro některé uživatele významný problém.

Umístění reproduktoru není ideální
Umístění reproduktoru není ideální

Ovládání hudby

Pomocí hodinek můžete skladby přeskakovat, vracet se k nim, pozastavovat je nebo regulovat hlasitost. Avšak možnost ukládat skladeb a přehrávat je přes bezdrátová sluchátka hodinky nenabízejí. S touto funkcí se setkáte především u dražších modelů, jako například Garmin Forerunner 255 Music.

NFC a bezkontaktní platby

Podporu NFC u modelu Watch S1 Active hodnotíme velmi pozitivně. Před přidáním platební karty do aplikace je třeba nastavit 6místný pin. Ten bude poté z důvodu bezpečnosti potřebné zadat pro zpřístupnění plateb na příštích 24 hodin. Po zadání údajů vaší karty do ovládací aplikace tak můžete hodinkami provádět bezkontaktní platby. Menším negativem je omezená podpora napříč bankami v České republice. Více informací o kompatibilitě naleznete na stránkách výrobce.

Hodinky vám umožní provádět i bezkontaktní platby
Hodinky vám umožní provádět i bezkontaktní platby

Další praktické funkce

Kromě sportovních a lifestylových funkcí nabízejí hodinky i několik praktických funkcí, které mohou být v některých situacích k nezaplacení. Máme na mysli například:

 • svítilnu (bílé pozadí a maximální jas),
 • počasí,
 • funkci “Najdi můj telefon”,
 • stopky, časovač a budík
 • či dálkovou spoušť fotoaparátu.

Závěr – pro koho jsou vhodné chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active?

Hodinky Xiaomi Watch S1 Active jsou vhodné pro každého, kdo hledá sportovní, ale zároveň poměrně elegantní chytré hodinky. Tento model si vás získá již při výběru svým výhodným poměrem ceny a výkonu. Nošení hodinek je díky gumovému pásku pohodlné, a to i při pevnějším zatažení. Displej hodinek je dotykový a jeho obraz bude lahodit při správném světle téměř každému oku. Hodinky mohou podle výrobce vydržet při běžném používání až 12 dní, což ocení mnoho uživatelů.

V nabídce monitorovaných aktivit naleznete více než 110 sportovních aktivit, mezi nimiž nechybí zimní sporty, bojová umění či tanec. Díky různým vestavěným senzorům změří hodinky tepovou frekvenci, okysličení krve či délku vašeho spánku. Monitorování sportů je doplněno GPS lokalizací, díky které budete mít po tréninku přístup k překonané trase, případně také k tempu a rychlosti. Mezi funkcemi nechybí ani NFC, díky kterému budete mít svou platební kartu vždy na svém zápěstí.

Model ale na druhé straně nedoporučujeme lidem, kteří sportují profesionálně. Metriky hodinek jsou totiž poměrně omezené a chybí jim podpora stahování a používání tréninkových plánů. Navzdory podpoře širokého spektra aktivit získáte u některých sportů přístup jen k monitoru srdeční frekvence. Pokud hledáte multisportovní hodinky se širší nabídkou metrik, doporučujeme vám například model Garmin Forerunner 55.

Kde koupit Xiaomi Watch S1 Active
Xiaomi Watch S1 Active
Hodnocení
4.1/5
Recenze: chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.1

Sportovní chytré hodinky s GPS a NFC za atraktivní cenou

Xiaomi Watch S1 Active jsou sportovně orientované chytré hodinky dostupné za atraktivní cenu. Model nabízí poměrně široké spektrum funkcí, které využijete nejen během sportování, ale také v běžném životě. Hodinky jsou dodávány s gumovým řemínkem, který nabízí pohodlí i při pevnějším zatažení.

Hodinkám nechybí ani NFC, díky kterému s nimi můžete bezkontaktně platit. V nabídce hodinek naleznete monitoring více než 110 sportovních aktivit, včetně plaveckých či bojových disciplín. Hodinky vám změří tepovou frekvenci, okysličení krve či množství vašich spálených kalorií.

Klady

 • Zajímavý poměr cena/výkon
 • Přesné senzory vitálních funkcí
 • GPS lokalizace
 • NFC platby
 • Vhodné i pro plavání
 • Monitorování cyklu

Zápory

 • Omezené množství metrik
 • Snadné překrytí reproduktoru
 • Problém s ovládáním pod vodou
 • Slabá podpora českých bank
 • Horší čitelnost na slunci
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
3.5/5 - (6 hodnocení)
Komentáře (5) – Recenze: chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active
 1. Mám hodinky S1 Active a zmínil bych jeden výrazný "problém".
  Kdybych o tomto problému věděl předem, hodinky bych si nekoupil.
  Problém spočívá v tom, že pokud mi přijde "delší" zpráva(SMS,WA, Messenger), kterou si začnu číst, tak po chvíli displej na hodinkách zhasne a zpráva se vymaže.
  Zprávu už na hodinkách nelze přečíst.
  Stejný problém je i v případě, že si čtu zprávu a přijde mi nová zpráva.
  Nová zpráva se zobrazí a ta předchozí, kterou jsem si nestihl přečíst se vymaže.
  Zkoušel jsem najít v aplikaci, zda se toto "automatické" vymazání zpráv dá vypnout, ale nic jsem nenašel.
  Měl jsem několik hodinek od stejného výrobce (Pace, Stratos, GTR, GTS) a u žádného zmíněného modelu k "automatickému" vymazání zpráv nedocházelo, vždy se to muselo udělat ručně.
  Než k ručnímu vymazání došlo, dalo se ke starším zprávám dostat.

 2. Hodně velké mínus hodinek Xiaomi mi Watch S1 a S1 Active je, že narozdíl od staršího modelu Mi Watch chybí funkce Energie těla (Body battery), kterou starší Mi Watch mají a novější S1 a S1 Active už nemají. Jde o drahou a vysoce hodnotnou funkci z Garminů od společnosti Firstbeat, kterou Garmin koupil. Speciální algoritmus zohledňuje výdej energie, odpočinek, analyzuje stres těla a tep a z toho všeho generuje vysoce spolehlivou metriku, jež je přítomna na starých Mi Watch a na všech Garminech, proč ji nemají S1 a S1 Active?

 3. Dobrý den, hodinky nenabízí sportovní režim kardio. Jaký by jste mi místo toho doporučil režim ? Děkuji za odpověď

  1. Dobrý den, to záleží, jaký sport děláte. Mezi běžné formy kardiovaskulárního cvičení patří chůze, běh, cyklistika, plavání, veslování atd.

   Zaměření "kardio" jako sportovní režim nedává příliš smysl, protože při různých činnostech budete spalovat až příliš rozdílné množství kalorií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active
Xiaomi Watch S1 Active
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram