ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Huawei Watch 3 Pro

Silné stránky
 • Telefonování a odesílání zpráv z hodinek
 • Detekce nehody
 • Podpora eSIM
 • Prémiové materiály
 • Vnitřní úložiště
Slabé stránky
 • Slabší výdrž baterie v běžném provozu
 • Omezená dostupnost funkcí pro iPhony
 • Složitější párování s Android telefony
 • Absence bezkontaktních plateb
Tento produkt má svého nástupce

Huawei Watch 3 Pro jsou povedené chytré hodinky, ze kterých lze plnohodnotně telefonovat. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem dále mohou z hodinek odesílat textové zprávy prostřednictvím klávesnice přímo v hodinkách. Pokud do hodinek nainstalujete eSIM, můžete tak navíc činit bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon.

Kromě toho hodinky změří váš tep, okysličení krve a teplotu pokožky. Dokáží také detekovat případnou nehodu a upozornit na ni váš nouzový kontakt. A do hodinek si lze rovněž stahovat další aplikace pomocí Huawei AppGallery.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi Huawei Watch 3 Pro, Watch GT 3 a Watch GT 3 Pro?

Tyto chytré hodinky jsou v mnohém podobné. Sepsali jsme pro vás největší rozdíly mezi jednotlivými modely. U Huawei Watch 3 Pro nejste omezeni pouze na přednastavené odpovědi, ale zprávu můžete vyťukat prostřednictvím klávesnice (to Watch GT 3 ani Watch GT 3 Pro neumožňují). Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro také podporují eSIM. Watch GT 3 Pro jsou luxusní verzí Huawei Watch GT 3 a vynikají kvalitou použitých materiálů. Také nabízí několik nadstandardních funkcí, jako je měření EKG, ztuhlosti tepen či laktátového prahu. Díky jejich zvýšené odolnosti se s nimi můžete i potápět.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Pro spárování mobilního telefonu a hodinek budete potřebovat aplikaci Huawei Zdraví. Ta je k dispozici v App Store, uživatelé Androidu ji najdou prostřednictvím aplikace Huawei AppGallery, kterou si nejprve musí stáhnout do svého telefonu.

S jakými mobilními telefony jsou hodinky kompatibilní?

Huawei Watch 3 Pro lze spárovat s mobilními telefony disponujícími operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější a iOS ve verzi 9.0 a novější.

Lze pomocí hodinek komunikovat?

Ano. Z hodinek lze plnohodnotně telefonovat. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem navíc mohou reagovat na příchozí zprávy pomocí odpovědi, kterou pohodlně vyťukají na klávesnici. Nechybí ani podpora emoji.

Elegantní balení se vším potřebným

Huawei Watch 3 Pro se stejně jako jiné chytré hodinky této značky prodávají v minimalistické elegantní krabičce. Její rozměry činí 11,5 x 11,5 x 8 cm a celková váha dosahuje 323 gramů. Uvnitř se nachází samotné chytré hodinky s řemínkem, magnetický napájecí kabel a uživatelská příručka.

Hodinky jsou na trhu dostupné ve variantě Classic (s koženým řemínkem) a Elite (s kovovým řemínkem). V naší redakci jsme měli možnost otestovat právě model Classic, který nás hned na první pohled zaujal svým elegantním zpracováním.

Vzhledem k použitému řemínku jsou hodinky určené pro majitele zápěstí o obvodu 18 až 22 cm.

Technické parametry Huawei Watch 3 Pro

Chytré hodinky Huawei Watch 3 Pro zaujmou dostatečně velkým AMOLED displejem s funkcí Always-On. Při využití extra úsporného režimu se výdrž baterie vyšplhá až k úctyhodným 21 dnům. Potěší i podpora Wi-Fi připojení a přítomnost NFC, i když Huawei bezkontaktní platby prozatím nenabízí.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuKožený (případně kovový)
OdolnostVodotěsné do hloubky 50 metrů
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,43"
Výdrž baterieaž 21 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.2, GPS, Wi-Fi, NFC
Operační systémHarmony OS
Rozměry bez řemínku48 × 49,6 × 14 mm
Váha bez řemínku63 g

Elegantní hodinky, které cílí spíše na muže

Huawei Watch 3 Pro na první pohled zaujmou svým elegantním designem. Vzhledem k tomu, že šířka pouzdra dosahuje 48 mm, se však hodí spíše pro muže. Na dámském zápěstí hodinky působí příliš masivně.

Kde koupit Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Hodnocení
4.0/5

Hodinky se pyšní kvalitním zpracováním za použití prémiových materiálů. Disponují titanovým tělem a jejich displej je chráněn safírovým sklíčkem. V případě řemínku si poté můžete vybrat z kovové nebo kožené varianty.

Huawei Watch 3 Pro jsou poměrně robustní, tomu odpovídá i poněkud vyšší hmotnost. Bez řemínku váží 63 gramů. Pro srovnání Huawei Watch 3 s nerezovým tělem váží bez řemínku pouze 54 gramů.

Kožený řemínek
Kožený řemínek

Jak Huawei Watch 3 Pro spárovat s mobilním telefonem

Po rozbalení hodinky nejprve nabijte pomocí přiloženého magnetického napájecího kabelu. Vyberte jazyk, který chcete na zařízení používat (čeština v nabídce nechybí). Další postup závisí na tom, zda chcete hodinky spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android, nebo iOS.

V případě iOS si stačí do mobilního telefonu stáhnout aplikaci Huawei Zdraví, kterou najdete v App Store.

V případě Androidu je postup o něco zdlouhavější. Nejprve si totiž musíte prostřednictvím webového prohlížeče v telefonu stáhnout aplikaci Huawei AppGallery (v Google Play ji nenajdete). Následně v této aplikaci vyhledáte Huawei Zdraví a aplikaci si stáhnete do mobilního telefonu.

Huawei Watch 3 Pro jsou kompatibilní s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější a iOS ve verzi 9.0 a novější.

Další postup už je u obou zařízení stejný. V aplikaci vyberete, že si přejete spárovat nové zařízení a vše potvrdíte (na hodinkách i na mobilním telefonu). Následně chvíli počkáte, než se provedou veškerá potřebná nastavení a případně se i stáhnou dostupné aktualizace.

Ovládání hodinek je velmi intuitivní. Používat budete dotykový displej, otočnou korunku a nastavitelné tlačítko na pravé straně. Aplikace jsou seřazené v mřížkovém uspořádání, které Huawei patrně okopíroval od Apple Watch.

Mřížkové uspořádání aplikací
Mřížkové uspořádání aplikací

Mobilní aplikace Huawei Zdraví

Mobilní aplikace Huawei Zdraví slouží nejen ke spárování obou zařízení, ale i k následnému sledování jednotlivých statistik. Na hlavní obrazovce si budete moct prohlížet data týkající se počtu ušlých kroků v průběhu dne, tepové frekvence, kvality spánku a podobně.

V záložce Cvičení si můžete vybrat některý z dostupných tréninkových plánů. Záložka Zařízení slouží k nastavení hodinek a výběru ciferníku. A nakonec na záložce najdete vaše osobní údaje.

Kde koupit Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Hodnocení
4.0/5

Do hodinek lze instalovat další aplikace prostřednictvím Huawei AppGallery, která je dostupná přímo v hodinkách.

Senzorová výbava

Huawei Watch 3 Pro jsou vybaveny hned několika senzory pro přesný monitoring zdraví a pohybu. Konkrétně se jedná o:

 • snímač srdečního tepu TruSeenTM 4.5,
 • snímač okysličení krve,
 • teploměr,
 • akcelerometr pro detekci pohybu,
 • GPS, gyroskop, Galileo, kompas a Glonass pro navigaci
 • a barometr pro měření atmosférického tlaku.

Velký AMOLED displej

Klíčovým prvkem těchto chytrých hodinek je bezesporu kulatý ciferník s velkým AMOLED displejem o úhlopříčce 1,43” a rozlišení 466 × 466 px. Stejné hodnoty nabízí i displej u modelu Huawei Watch 3. Maximální jas dosahuje až 1 000 nitů, což znamená, že je displej skvěle čitelný i ve venkovním prostředí.

Nechybí ani podpora funkce Always-On, díky níž získáte přehled nad aktuálním časem bez toho, aniž byste museli hodinky zapínat. Počítat je však třeba s tím, že aktivací této funkce snížíte výdrž baterie.

Jak dlouho hodinky vydrží v provozu?

Huawei Watch 3 Pro do vínku dostaly baterii s kapacitou 790 mAh. Její zásluhou dokáží standardně vydržet zhruba 5 dní. Pokud si zapnete režim ultra dlouhé výdrže baterie, vyšplhá se tato hodnota až k 21 dnům. Oproti Huawei Watch 3 se tedy jedná o drobné zlepšení. S nepřetržitě zapnutou GPS se poté dostanete zhruba na 16 hodin. V rámci našeho testu se ukázalo, že uvedené hodnoty víceméně odpovídají realitě.

Výdrž baterie
Výdrž baterie

Huawei konkrétně specifikuje, kdy lze konkrétních hodnot výdrže baterie dosáhnout.

Hodinky dokáží vydržet 5 dní v tomto režimu: výchozí tovární nastavení, 2 hodiny připojení LTE každý den, 22 hodin připojení Bluetooth s mobilním telefonem každý den, sledování srdečního tepu povoleno, HUAWEI TruSleep ™ povoleno pro noční spaní, 60 minut používání aplikací, 30 minut volání Bluetooth, 30 minut přehrávání hudby Bluetooth, 90 minut cvičení (GPS povolena), upozornění na zprávy povolena (50 SMS zpráv, 6 volání a 3 alarmy denně) a obrazovka se zapne 200× denně.

Hodinky dokáží vydržet 21 dní v tomto režimu: režim extrémně dlouhé výdrže baterie povolen, výchozí nastavení z výroby, sledování srdečního tepu povoleno, HUAWEI TruSleep ™ povoleno pro noční spaní, 30 minut volání Bluetooth každý týden, 90 minut tréninku každý týden (povolena GPS), povolena upozornění na zprávy (50 SMS, 6 hovorů a 3 alarmy denně) a obrazovka je zapnutá 200× denně.

K nabíjení slouží přiložený magnetický napájecí kabel. Použít lze také mobilní telefon Huawei, který podporuje reverzní dobíjení. V takovém případě hodinky pouze položíte na podporovaný telefon.

Můžete si je vzít i do bazénu

Voděodolnost hodinek odpovídá parametru 5 ATM. To znamená, že je můžete mít na zápěstí v průběhu plavání v bazénu, na potápění se však nehodí. V tomto ohledu vám lepší službu udělají Huawei Watch GT 3 Pro, se kterými se lze i potápět.

Kde koupit Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Hodnocení
4.0/5

Funkce Huawei Watch 3 Pro

Huawei Watch 3 Pro nabízí spoustu praktických funkcí pro monitoring sportu a zdraví. Vynikají především v otázce komunikace, kdy nabízí plnohodnotné telefonování. Uživatelé Android telefonů ocení také možnost pohodlného vyťukání zprávy.

Do hodinek lze přidat eSIM a tímto způsobem komunikovat, aniž byste u sebe museli mít mobilní telefon.

Pokud si vystačíte s přednastavenými odpověďmi na zprávy a hledáte spíše hodinky s bohatší nabídkou sportovních funkcí, můžete sáhnout po Huawei Watch GT 3 Pro. Ty dokáží změřit EKG, laktátový práh a dokonce i analyzovat ztuhlost vašich tepen.

Funkce pro monitorování vašeho zdraví

Základní funkce Huawei Watch 3 Pro se příliš neliší od konkurence. Samozřejmostí je u nich měření počtu ušlých kroků v průběhu dne, množství spálených kilokalorií i sledování času stráveného aktivitou.

Kromě toho vám hodinky změří tepovou frekvenci a okysličení krve. Dále vám také poskytnou data o vaší aktuální stresové zátěži. Pokud budete chtít v průběhu dne uklidnit svou mysl, můžete tak učinit prostřednictvím krátkých dechových cvičení.

Monitoring spánku

Pokud budete s hodinkami na zápěstí spát, poskytnou vám po probuzení podrobné informace týkající se vašeho spánku. Konkrétně se dozvíte, jak dlouho váš spánek trval včetně rozdělení do jednotlivých fází.

V souvislosti s tím můžete využít funkci budíku, který vás probudí v přesně stanovený čas. Buzení v lehké fázi spánku zařízení bohužel nenabízí. V tomto ohledu proto lépe poslouží třeba Amazfit GTR 4.

Data týkající se vašeho cvičení

Chytré hodinky můžete využívat také k monitorování vašeho cvičení. Na výběr budete mít více než 100 sportovních režimů, 6 nejběžnějších aktivit dokáží detekovat automaticky. Po spuštění vybrané aktivity vám hodinky zobrazí uplynulý čas od začátku cvičení, vaší aktuální tepovou frekvenci a množství spálených kilokalorií.

Stejně jako u jiných Huawei hodinek lze vytknout fakt, že zařízení nelze v průběhu monitoringu používat k čemukoliv jinému. Jakmile se sportem skončíte, můžete si prohlédnout podrobné statistiky týkající se vašeho výkonu.

Hodinky zobrazují i pokročilé metriky v podobě odhadu doby potřebné pro zotavení, tréninkové zátěže a hodnoty Vo2 Max.

Kde koupit Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Hodnocení
4.0/5

Měření teploty ze zápěstí

Stejně jako u Huawei Watch GT 3 Pro a Huawei Watch GT 3 dokáží hodinky měřit teplotu vaší teplotu ze zápěstí. Nutno však podotknout, že se jedná opravdu pouze o teplotu pokožky na povrchu, nikoliv celistvou teplotu těla. Pomocí hodinek tedy bohužel neodhalíte zvýšenou teplotu a s tím související nemoc.

Měření teploty ze zápěstí
Měření teploty ze zápěstí

Detekce nehody

Huawei Watch 3 Pro myslí i na vaše bezpečí a dokáží stejně jako například Apple Watch 8 detekovat nehodu. Pokud pád zaznamenají, automaticky se přepnou do nouzového režimu a upozorní na tuto skutečnost kontakt, který si nastavíte. Případně můžete v takovém případě snadno vytočit tísňovou linku.

Zprávu vyťukáte přímo na hodinkách

Hodinky vás upozorní na příchozí notifikace z vašeho mobilního telefonu, takže budete neustále v obraze. Zařízení můžete využít k plnohodnotnému telefonování. Některé jiné Huawei hodinky (například Huawei Watch GT 3) umožňují uložení 10 oblíbených kontaktů pro vytočení hovoru z hodinek. U tohoto zařízení ale máte k dispozici celý seznam kontaktů, případně můžete zadat libovolné telefonní číslo na klávesnici.

Další praktická funkce se týká odpovědí na zprávy. Na příchozí zprávy mohou reagovat pouze uživatelé Android telefonů. Tito uživatelé mohou odpověď na hodinkách vyťukat pomocí klávesnice (českou klávesnici je třeba si nejprve stáhnout). Nechybí ani podpora emoji.

Osobně se nám klávesnice ovládala poněkud obtížně. Vzhledem k její malé velikosti pravděpodobně často budete dělat chyby.

Poslech hudby

Hodinky mají vnitřní úložiště s kapacitou 2 GB, které lze využít pro uložení oblíbených skladeb a jejich poslechu offline (například prostřednictvím Bluetooth sluchátek). Pokud byste hledali hodinky s větším vnitřním úložištěm, lze doporučit například Huawei Watch GT 3 Pro s kapacitou 32 GB. Funkce přenosu hudby je však bohužel k dispozici pouze pro Android zařízení a provádí se prostřednictvím mobilní aplikace.

Poslech hudby
Poslech hudby

Mapy? Pouze pro Android

Další funkce připravená výhradně pro uživatele Android telefonů jsou mapy. Do mobilního telefonu si například musíte stáhnout aplikaci Petal Maps prostřednictvím Huawei AppGallery. Následně si můžete v mapách zadat požadovaný cíl a nechat se do něj pomocí hodinek navigovat.

Peněženka

Huawei bezkontaktní platby nepodporuje. Peněženku nicméně můžete využít k tomu, abyste si do ní uložili například vstupenky nebo jízdenky. Bezkontaktní platby podporují například konkurenční Samsung Galaxy Watch 5 nebo Garmin Vivoactive 4S v podobné cenové relaci.

Peněženka
Peněženka

Další funkce

Z doplňkových funkcí chytrých hodinek můžeme jmenovat třeba předpověď počasí, stopky, výškoměr nebo kompas. Pomocí zařízení lze také vytvářet hlasové poznámky.

Závěr –⁠ komu bychom Huawei Watch 3 Pro doporučili?

Huawei Watch 3 Pro jsou navrženy pro ty, kteří chtějí z hodinek plnohodnotně komunikovat a zároveň je používat k monitoringu svého zdraví. Vzhledem k omezené dostupností funkcí pro iPhony bychom je doporučili spíše uživatelům mobilních telefonů s Androidem. Pokud hodinky vybavíte eSIM, můžete z nich navíc komunikovat, aniž byste museli mít mobilní telefon u sebe. Stejnou funkci nabízí i Huawei Watch 3.

Kde koupit Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Hodnocení
4.0/5

Samozřejmostí jsou pak funkce pro měření srdečního tepu, okysličení krve, monitoring spánku i měření teploty pokožky. Hodinky disponují úložištěm, do kterého si můžete uložit skladby. Tato funkce je však dostupná pouze pro Android telefony. Zařízení také myslí na vaše bezpečí a v případě nehody na tuto skutečnost upozorní váš nouzový kontakt.

A nevýhody? Určitě musíme opět zopakovat omezenou dostupnost funkcí pro iPhony, což je rozhodně škoda. V běžném provozu je také třeba počítat s nižší výdrží baterie, zařízení tedy budete nabíjet poměrně často. A uživatelé Android telefonů musí přetrpět trochu složitější párování s mobilním telefonem.

Recenze: chytré hodinky Huawei Watch 3 Pro
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena(výkon
4

Chytré hodinky navržené pro komunikaci

Huawei Watch 3 Pro jsou povedené chytré hodinky, ze kterých lze plnohodnotně telefonovat. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem dále mohou z hodinek odesílat textové zprávy prostřednictvím klávesnice přímo v hodinkách. Pokud do hodinek nainstalujete eSIM, můžete tak navíc činit bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon.

Kromě toho hodinky změří váš tep, okysličení krve a teplotu pokožky. Dokáží také detekovat případnou nehodu a upozornit na ni váš nouzový kontakt. A do hodinek si lze rovněž stahovat další aplikace pomocí Huawei AppGallery.

Klady

 • Telefonování a odesílání zpráv z hodinek
 • Detekce nehody
 • Podpora eSIM
 • Prémiové materiály
 • Vnitřní úložiště

Zápory

 • Slabší výdrž baterie v běžném provozu
 • Omezená dostupnost funkcí pro iPhony
 • Složitější párování s Android telefony
 • Absence bezkontaktních plateb
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4/5 - (2 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: chytré hodinky Huawei Watch 3 Pro
 1. Dobrý den, prosím o informaci zda je nemožné sparovat hodinky s tabletem Samsung. Obyčejný naramek Huawei šel sparovat, zato lepší naramek od Samsungu ne. Nevím čím to je a čím se mám řídít, aby si koupil hodinky právě k tabletu Samsung S8+. Děkuji S pozdravem Tichavský.

  1. Dobrý den, bohužel není v našich silách otestovat všechny produkty se všemi chytrými telefony či tablety. Tudíž vám v tomto ohledu nedokážeme poskytnout jiné informace, než ty, které jsou běžně dohledatelné on-line. Děkujeme za pochopení. V každém případě je možné, že nekteří z našich čtenářů tyto informace mají a vyjádří se k vašemu dotazu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram