ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Apple Watch Series 8

Silné stránky
 • Velký displej
 • Spousta funkcí
 • Přesné měření ženského zdraví
 • Měření EKG
 • Měření okysličení krve
 • Spousta sportů
 • Rozhraní v češtině
 • Bezkontaktní platby
 • Možnost komunikace
Slabé stránky
 • Vyšší cena
 • Nekompatibilní s Android telefony
 • Absence české klávesnice
Tento produkt má svého nástupce

Apple Watch 8 nabízí pokročilé funkce, které ocení všechny ženy toužící po otěhotnění. Díky senzoru teploty totiž snímají teplotu v průběhu spánku a na základě toho dokáží odhadnout termín vaší ovulace. Kromě toho se stanou také vaším pomocníkem při případné autonehodě, kdy automaticky zavolají záchrannou službu. Nechybí ani další pokročilé funkce pro sledování zdraví, monitoring sportu a komunikaci.

Nejčastější dotazy 

Co přináší Apple Watch 8 oproti předchozí generaci?

Hodinky jsou nově vybaveny snímačem teploty, která slouží především k přesnému sledování ženského zdraví a odhadu ovulace. Dále také hodinky dokáží detekovat autonehodu a automaticky přivolat záchrannou službu. Novinkou je i režim nízké spotřeby, který by se však měl objevit i u ostatních modelů v rámci aktualizace operačního systému watchOS 9.

Jaká je výdrž baterie Apple Watch 8?

Apple Watch 8 na jedno nabití vydrží až 18 hodin. Při spuštění režimu nízké spotřeby ale vydrží až 36 hodin.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu zajišťuje mobilní aplikace Watch. Pro sledování zdravotních informací a nejrůznějších statistik slouží aplikace Zdraví.

S jakým mobilním telefonem jsou hodinky kompatibilní?

Chytré hodinky spárujete s mobilním telefonem iPhone 8 a novější nebo s iOS 16 a novějším. Spárování s mobilním telefonem s operačním systémem Android ale možné není.

Podporuje zařízení bezkontaktní platby?

Hodinky disponují NFC čipem a díky podpoře Apple Pay je lze používat k pohodlnému bezkontaktnímu placení.

Má smysl přecházet na hodinky z Apple Watch 7?

Hodinky nabízí dvě hlavní novinky. Jedna z nich je určena primárně pro ženy, druhá slouží pro katastrofické scénáře. Pokud se pro vás jedná o zásadní funkce, jistě můžete na nový model přejít. Nicméně změny nejsou nijak obrovské a řada lidí (zejména mužů) proto pravděpodobně u Apple Watch 7 zůstane.

Součástí balení jsou dvě velikosti řemínku

Balení osmé generace chytrých hodinek kalifornské značky Apple se v porovnání s ostatními standardními modely Apple Watch téměř neliší. Opět se můžete těšit na elegantní krabičku v minimalistickém bílém designu a šikovné uspořádání veškerého příslušenství. Celkové rozměry krabičky činí 30 × 7,5 × 3,5 cm a váha dosahuje 380 gramů.

Po rozbalení se vám naskytne pohled na:

 • chytré hodinky,
 • dva řemínky (ve velikosti S/M a M/L),
 • magnetický napájecí kabel
 • a návod k použití.

Za přítomnost dvou velikostních variant má od nás Apple rozhodně palec nahoru. Díky tomu si můžete vybrat variantu, která vám bude vyhovovat a hodinky tak skvěle sedí na menší zápěstí o obvodu 13 až 20 cm. Samozřejmostí je stejně jako u předchůdců snadná a rychlá výměna řemínku. 

Technické parametry Apple Watch Series 8 

Co se týče základních technických parametrů hodinek, ty se od předchozí verze prakticky nijak nezměnily. Opět se můžete těšit na OLED Retina displej s úhlopříčkou 1,9”, slušnou odolnost vůči prachu a až 18hodinovou výdrž baterie v běžném provozu. Nově však přibyl režim nízké spotřeby, kterému se ještě budeme věnovat. 

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVodotěsné do hloubky 50 metrů, odolnost proti prachu IP6X
DisplejOLED Retina s úhlopříčkou 1,9”
Výdrž baterieAž 18 hodin (36 hodin v režimu nízké spotřeby)
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC
Operační systémwatchOS
Rozměry bez řemínku (45 mm varianta)41 × 35 × 10,7 mm (45 × 38 × 10,7 mm)
Hmotnost bez řemínku (45 mm varianta)32 g (38,8 g)

Můžete si vybrat ze dvou velikostí

Stejně jako u Apple Watch Series 7, i v tomto případě vás čeká rozhodnutí o preferované velikostní variantě. K dostání jsou totiž hodinky s šířkou ciferníku 41 nebo 45 mm. V rámci našeho testování jsme se přitom rozhodli pro menší variantu, která bude lépe sedět ženám. 

Kde koupit Apple Watch 8
Apple Watch 8
Hodnocení
4.3/5
41mm verze hodinek na dámském zápěstí
41mm verze hodinek na dámském zápěstí

Osmá série hodinek má s tou předchozí společný také materiál. K dostání je totiž varianta vyrobena ze 100% recyklovatelného hliníku, nebo nerezové oceli. Nutno zdůraznit, že hodinky z nerezové oceli jsou výrazně dražší. 

Tvar ciferníku vás pravděpodobně také nepřekvapí. Stejně jako u ostatních modelů z dílny Apple disponuje elegantními zaoblenými hranami. Stejně jako u Apple Watch 7 displej sahá až k okrajům a skvěle kopíruje křivky pouzdra. Pravé straně opět vévodí otočná korunka Digital Crown, která slouží k ovládání zařízení. 

Co se týče řemínku, Apple tradičně vsadil na silikonový materiál. Jeho předností je bezesporu nízká váha a to, že se na zápěstí příjemně nosí i při sportu. 

A zapomenout nesmíme ani na celkovou váhu. Menší varianta bez řemínku váží 32 g, větší poté váží 38,8 g. Mezigeneračně se tedy váha prakticky nezměnila.

Vybírat můžete z různých ciferníků
Vybírat můžete z různých ciferníků

Apple Watch spárujete pouze s iPhonem

Je třeba zdůraznit, že Apple Watch 8 jsou kompatibilní pouze s mobilním telefonem stejné značky. Majitelé zařízení s operačním systémem Android tedy mají smůlu a musí se poohlédnout po jiných značkách hodinek (například Garmin či Samsung).

Samotné spárování je však velmi jednoduché a intuitivní. Stejně jako jiná zařízení od Apple, i hodinky vás prvním spuštěním provedou. K nám do redakce dorazily nabité, proto nic nebránilo tomu, abychom je zapnuli a pustili se do párování.

V mobilním telefonu přejděte do aplikace Watch. Prostřednictvím této aplikace naskenujete obrazec, který se objeví na hodinkách a tímto způsobem dojde ke spárování obou zařízení.

Následně se provede ještě synchronizace a hodinky si stáhnou aplikace, které používáte v mobilním telefonu a které jsou s Apple Watch kompatibilní (například Spotify, Messenger a podobně). 

Intuitivní rozhraní s podporou češtiny

Operačnímu systému watchOS není co vytknout. Celé rozhraní je velmi jednoduché a snadno se v něm zorientujete. Podporuje češtinu, proto si nemusíte dělat starosti s jazykovou bariérou. 

Neodmyslitelnou funkcí Apple Watch je hlasová asistentka Siri, které můžete zadávat pokyny v některém z podporovaných jazyků (například v angličtině). A výhodou je také podpora bezkontaktních plateb Apple Pay

Do hodinek si snadno stáhnete další aplikace

Hodinky již ve svém základu nabízí velké množství aplikací, které slouží ke sledování vašeho zdraví a celkovému usnadnění života. Pokud budete chtít, můžete si další aplikace stáhnout prostřednictvím App Store. Zde najdete rozmanité aplikace pro sportování, efektivitu při práci, plánování nebo osobní rozvoj. 

Stejně jako u mobilních aplikací je třeba počítat s tím, že ne všechny jsou k dispozici zdarma. U některých tedy za jejich používání zaplatíte poplatek. 

Kde koupit Apple Watch 8
Apple Watch 8
Hodnocení
4.3/5

Existují přitom aplikace, které můžete mít v mobilním telefonu i v hodinkách (například Spotify). Zároveň si však můžete stáhnout i takové aplikace, které jsou navrženy výhradně pro hodinky (například nejrůznější hry pro zkrácení dlouhé chvíle). 

Potřebovat budete dvě mobilní aplikace

Jak jsme již zmínili, ke spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu slouží aplikace Watch. Jejím prostřednictvím se se svým zařízením můžete také blíže seznámit, případně provést určitá nastavení.

Sledování zdravotních statistik poté umožňuje aplikace Zdraví, v níž najdete například informace o počtu ušlých kroků, spánku, tepové frekvenci, menstruačním cyklu a mnoho dalšího. Prostřednictvím aplikace můžete své údaje sdílet s vašimi blízkými. Sami si přitom nastavíte, jaká data mají být viditelná, a jaká nikoliv.

Funkce Apple Watch Series 8

Chytré hodinky jsou vybaveny širokou škálou funkcí, které slouží ke sledování vašeho zdraví, zajištění komunikace i celkovému usnadnění života. 

Rozhodnout se můžete buď pro model bez mobilního připojení, nebo pro ten s funkcí Cellular. Výhodou této varianty je vestavěné mobilní připojení, díky kterému můžete pohodlně odesílat zprávy a vyřizovat telefonáty, i když u sebe zrovna nemáte svůj iPhone (pokud tuto funkci podporuje váš operátor). Za tuto funkci si v roce 2022 připlatíte přibližně 3 000 Kč.

Opravdu pokročilé sledování menstruačního cyklu

Zásadní novinkou je u tohoto modelu pokročilé zpracování sledování menstruačního cyklu. Ocení jej ženy, které chtějí mít své zdraví  pod kontrolou a obzvláště pak ty dámy, které se snaží otěhotnět

Hodinky jsou totiž nově vybaveny teploměrem, který však neslouží ke klasickému měření tělesné teploty. Apple jej využívá k měření teploty v průběhu spánku, díky čemuž hodinky dokáží odhadnout dobu ovulace a tedy ideální čas k početí. Zařízení vás navíc dokáže na předpokládaný termín ovulace upozornit. Kromě ovulace hodinky umí odhadnout také začátek vaší periody. Výrobce ale udává, že odhady ovulace by měly být k dispozici až po dvou cyklech (do té doby hodinky pracují s hodnotami, které v aplikaci uvedete). 

Údaje o teplotě se v mobilní aplikaci zobrazí až přibližně po pěti nocích, kdy máte Apple Watch na zápěstí. Vedení záznamů o teplotě může být nápomocné i pro muže, kteří chtějí znát svůj celkový zdravotní stav. Nutno však podotknout, že hodinky nefungují jako teploměr a vaši tělesnou teplotu na vyžádání nezměří. 

Podrobnější informace o svém ženském zdraví si můžete zadávat do mobilní aplikace Zdraví, kde lze vyplnit údaje o vaší sexuální aktivitě, výsledku těhotenského testu a podobně. 

Detekce autonehody a přivolání pomoci

Další novou funkcí, kterou předchozí série hodinek nebyla vybavena, je detekce případného pádu a autonehody. Tu dokáží rozpoznat díky vylepšenému tříosému gyroskopu a novému akcelerometru, které umí snímat opravdu vysoké zrychlení. Kromě toho hodinky k tomuto úkolu používají také zabudovaný mikrofon, barometr, GPS a pokročilý algoritmus. 

Pokud hodinky nehodu detekují, spustí výrazný zvukový alarm a zobrazí vám upozornění. Zároveň se na displeji objeví posuvník s tísňovým voláním, které můžete aktivovat, případně zrušit. Pokud neuděláte nic (například v případě, že budete v bezvědomí), zařízení po 20 sekundách prodlevy automaticky zavolá záchrannou službu

Zařízení myslí i na vaše nouzové kontakty. Pokud je máte uložené, pošle jim zprávu s vaší polohou a sdělí jim, že se vám přihodila autonehoda. 

Kde koupit Apple Watch 8
Apple Watch 8
Hodnocení
4.3/5

Níže se nachází funkce, které neprošly změnami a jsou shodné s předchozím modelem. 

Krokoměr

Hodinky můžete využívat k měření počtu ušlých kroků v průběhu dne. Nastavit si můžete i svůj denní cíl a motivovat se k pohybu.

Měření tepové frekvence

Zařízení v průběhu celého dne měří vaši tepovou frekvenci. Aktuální hodnotu si můžete kdykoliv zkontrolovat přímo na zápěstí, případně v mobilní aplikaci. Pokud by váš tep byl příliš vysoký, nebo nízký, hodinky vás na tuto skutečnost automaticky upozorní.

Měření EKG

Stejně jako u Apple Watch 7, i v tomto případě se dočkáte funkce měření EKG. Hodnotu měří integrovaný elektrický snímač srdeční činnosti a samotné měření trvá 30 vteřin. V průběhu toho je třeba být v klidu a držet jeden prst na korunce Digital Crown. 

Jakmile je měření u konce, můžete si vlnový průběh EKG prohlédnout v mobilní aplikaci Zdraví. Hodinky však upozorňují, že nedokáží identifikovat infarkt. Nicméně pro základní sledování vašeho zdravotního stavu jistě postačí.

Měření okysličení krve

Využívat také můžete zabudovaný snímač okysličení krve. Jakmile funkci spustíte, je třeba být v klidu a počkat, až na hodinkách skončí odpočet. Výsledek se záhy objeví na displeji.

Měření VO2 max

Apple Watch Series 8 vám pomocí svých monitorů poměrně přesně odhadnou i VO2 max. Hodnota VO2 max patří mezi spolehlivé ukazatele fyzické výkonnosti. Čím je tato hodnota vyšší, tím více kyslíku se dostane do vašich svalů během fyzické námahy.

Monitoring spánku

Na této funkci Apple zapracoval. U předchozích verzí totiž chyběly informace o tom, jak dlouho trvaly jednotlivé fáze spánku. Tyto údaje přitom nabízela spousta konkurenčních výrobců a Apple v tomto směru trochu zaostával.

V Apple Watch 8 už ovšem můžete pohodlně sledovat jednotlivé fáze spánku. Po probuzení zjistíte, jak dlouho jste spali hlubokým, lehkým a REM spánkem a kdy vás pravděpodobně něco probudilo. 

Na hodinkách si před spaním můžete zapnout režim Nerušit pro ztlumení notifikací. Nastavit si můžete také budík, který vás probudí jemnými vibracemi na zápěstí. Jedná se však o klasický budík, nikoliv chytrý, který by vás probudil v lehké fázi spánku.

Váš parťák na cvičení

Chytré hodinky samozřejmě najdou své uplatnění i při sportu. V tomto směru můžete vybírat z desítek různých fyzických aktivit, které lze jejich prostřednictvím monitorovat. V nabídce sportů najdete například běh, chůzi, cyklistiku, plavání, jógu, pilates a mnoho dalšího. 

Nově byl do hodinek přidán virtuální závodník, proti kterému se můžete utkat a poměřit si s ním své síly při tréninku. S touto funkcí se setkáte i u konkurenčních hodinek Amazfit T-Rex Pro

Kde koupit Apple Watch 8
Apple Watch 8
Hodnocení
4.3/5

Jakmile si měření aktivity spustíte, budou vám hodinky ukazovat uplynulý čas, aktuální tepovou frekvenci i množství spálených kilokalorií. Pokud se jedná například o chůzi či běh, můžete si prohlédnout také vaše průměrné tempo a vzdálenost, kterou jste urazili

Měření aktivity lze kdykoliv pozastavit a poté se k němu opět vrátit. Zároveň lze hodinky i v průběhu monitorování používat k čemukoliv jinému. Při běhu tak například můžete pohodlně odpovědět na příchozí zprávu pomocí hlasového diktování. 

Stejně jako u jiných Apple hodinek se můžete nechat motivovat uzavíráním ikonických kroužků. Ty znázorňují, v jaké míře se přes den pohybujete, stojíte a cvičíte. Jednotlivé cíle si přitom sami nastavíte, a poté můžete sledovat, jak se vám v průběhu času daří. Výsledky lze navíc pohodlně sdílet se svými přáteli.

Vaše cíle si sami nastavíte
Vaše cíle si sami nastavíte

Při plavání nebo jiných vodních sportech oceníte funkci Zamknutí ve vodě. Znamená to, že hodinky nebudou reagovat na dotyk. Jakmile je odemknete, přehrají různě vysoké tóny, díky čemuž odstraní případnou vodu, která mohla zůstat v reproduktoru. 

Mindfulness pro vaše psychické zdraví

Hodinky vás budou podporovat nejen v otázce fyzičky, ale i duševního zdraví. V rámci toho je pro vás připravena aplikace Mindfulness, kde můžete absolvovat cvičení pro zamyšlení. Hodinky vás vybídnou k tomu, nad čím konkrétně uvažovat a vy si užijete chvíli jen pro sebe.

Případně lze pomocí této aplikace absolvovat dechové cvičení, u kterého si můžete nastavit požadovanou délku. Pokud budete chtít, může vás aplikace na tato cvičení v průběhu dne upozornit. 

Česká klávesnice bohužel chybí

Chytré hodinky vás upozorní na příchozí notifikace. Sami si přitom nastavíte, z jakých aplikací chcete notifikace dostávat a z jakých nikoliv. 

Hodinky vám dále zobrazí příchozí zprávy včetně emoji. Prostřednictvím zařízení na ně můžete i pohodlně odpovědět. Buď si můžete vybrat z přednastavených odpovědí, nebo svou odpověď nahrát pomocí hlasového diktování. To funguje velmi dobře a hodinky nemají s češtinou problémy. Hodinkám lze diktovat také věty včetně interpunkce (například „Jak se máš otazník“). Do zprávy můžete rovněž přidat emoji. 

Zprávu lze pohodlně diktovat
Zprávu lze pohodlně diktovat

U recenze Apple Watch 7 jsme zmiňovali novinku v podobě QWERTY klávesnice, která umožňovala jednoduché vyťukání zprávy přímo na hodinkách. Při testování tohoto modelu se však tato funkce neobjevila v případě, že jsme měli zařízení v českém jazyce. Až při přepnutí mobilního telefonu (a tím pádem i hodinek) do angličtiny, byla funkce klávesnice dostupná. Jak ale vyplývá z nejrůznějších zdrojů, softwarová klávesnice není v Česku oficiálně dostupná. Některým uživatelům se například u Apple Watch 7 objevila (stejně jako nám), po čase však zmizela. Pokud budete využívat anglickou klávesnici, je třeba počítat s absencí diakritiky. 

Na druhou stranu telefonování funguje skvěle. Příchozí hovor lze pomocí hodinek přijmout a ke komunikaci využít zabudovaný reproduktor a mikrofon. Případně lze přímo k hodinkám připojit bezdrátová sluchátka a používat ke komunikaci je. Co se týče kvality hovoru, je opravdu špičková a není jí co vytknout. 

Telefonní číslo snadno vytočíte
Telefonní číslo snadno vytočíte

S hodinkami pohodlně zaplatíte

Stejně jako ostatní Apple smartwatch, i tyto podporují funkci Apple Pay a můžete je tedy používat k bezkontaktnímu placení. Platební kartu si do hodinek přidáte prostřednictvím aplikace Peněženka. Kromě platební karty si zde můžete uložit také nejrůznější elektronické vstupenky nebo třeba letenky.

Při placení není třeba zadávat žádný kód. Nicméně pokud si hodinky ze zápěstí sundáte a opět nasadíte, obdržíte výzvu k zadání kódu. Tímto způsobem je Apple Pay chráněno proti zneužití.

Kde koupit Apple Watch 8
Apple Watch 8
Hodnocení
4.3/5

Popovídejte si s hlasovou asistentkou Siri

Při dlouhém podržení boční Digital Crown korunky spustíte hlasovou asistentku Siri, které můžete jednoduše diktovat pokyny nebo ji třeba poprosit, aby vám řekla vtip. Komunikovat s ní můžete v angličtině nebo jiném světovém jazyce, který podporuje. S češtinou ale bohužel nepochodíte. 

Pohodlný poslech hudby

Hodinky lze také používat k pohodlnému poslechu hudby (buď prostřednictvím reproduktoru, nebo připojených bezdrátových sluchátek). Jednotlivé skladby lze pouštět pomocí aplikací třetích stran (např. Spotify) nebo aplikace Hudba. V ní se objeví skladby, které si přidáte do knihovny ve vašem iPhonu.

Hodinky mají stejně jako předchozí generace 32GB úložiště, které slouží pro uložení skladeb, aplikací a dalších souborů. Jiné paměťové varianty nejsou k dostání.

Hudbu lze poslouchat i bez přítomnosti telefonu
Hudbu lze poslouchat i bez přítomnosti telefonu

Další funkce

Apple Watch 8 nabízí i spoustu doplňkových funkcí, například v podobě předpovědi počasí, stopek, kalkulačky, zobrazení světového času, kalendáře, ovládání fotoaparátu a mnoho dalšího. Praktická je i přítomnost map, které lze využít pro základní navigaci.

Senzory se rozrostly o snímač teploty

Největší novinkou těchto hodinek je z hlediska senzorů snímač teploty. Kromě toho nechybí ani:

 • senzor srdečního tepu,
 • elektrický snímač srdeční činnosti (pro tvorbu EKG),
 • snímač hladiny kyslíku v krvi, 
 • akcelerometr (pro detekci zrychlení),
 • GPS
 • a barometr. 

Už u předchozí generace hodinek se přitom spekulovalo o zakomponování senzoru pro měření hladiny cukru v krvi. Nakonec se však tato funkce neobjevila a pravděpodobně si na ni tedy ještě nějakou chvíli počkáme. 

Dostatečně velký displej pro pohodlné ovládání

Displej hodinek v podstatě navázal na předchozí generaci a Apple opět vsadil na OLED Retina displej. Díky tenkému rámečku přitom displej sahá až k okrajům. Úhlopříčka displeje činí 1,9” a oproti Watch 7 se nezměnila. 

Praktická je přítomnost funkce Always-On displeje, který je skvěle čitelný. Díky dostatečné velikosti displeje se hodinky snadno ovládají a jednotlivé volby jsou na něm jasně rozpoznatelné. 

S režimem nízké spotřeby vydrží až 36 hodin 

Standardní výdrž baterie u těchto chytrých hodinek dosahuje 18 hodin, což je totožná hodnota jako u Apple Watch 6 a Watch 7. Novinkou je však možnost aktivování režimu nízké spotřeby, kdy se vypne Always-On displej a automatická detekce aktivit. Hodinky poté v tomto režimu vydrží až 36 hodin

Funkce režimu nízké spotřeby by se měla objevit také u ostatních Apple Watch, a to v rámci aktualizace operačního systému watchOS 9.  

Výdrž baterie při přehrávání hudby nebo zapnuté GPS

Výdrž baterie při přehrávání hudby dosahuje až 11 hodin. Při nepřetržitém monitorování vnitřní aktivity se výdrž baterie vyšplhá na 11 hodin, pokud se pustíte do venkovního tréninku se zapnutou GPS, bude výdrž baterie dosahovat maximálně 7 hodin. 

V rámci našeho testování přitom uvedené hodnoty v podstatě odpovídaly realitě a při běžném používání hodinek bylo třeba je před ulehnutím do postele znovu nabít. 

K nabíjení hodinek slouží přiložený rychlonabíjecí magnetický kabel. Za 45 minut nabíjení hodinky nabijete zhruba na 80 %, plného nabití poté dosáhnete zhruba za 75 minut, což je oproti konkurenci skvělá hodnota. 

Apple Watch 8 jsou také kompatibilní s nejrůznějšími nabíjecími podložkami a stojany, které často zastávají i funkci designového doplňku pracovního nebo nočního stolku. 

Do sprchy i do bazénu

Odolnost chytrých hodinek se v porovnání s předchozím modelem nezměnila. Odolnost proti prachu odpovídá označení IP6X, což znamená, že je zařízení plně prachuvzdorné

Zařízení si můžete vzít s sebou do sprchy i do bazénu. Hodinky jsou totiž vodotěsné dle parametru WR 50, což znamená, že je můžete použít pro vodní sporty do hloubky 1 metru. 

Celkové zpracování podtrhuje silné přední sklíčko a robustní design, díky čemuž displej hodinek jen tak nepraskne. 

Závěr –⁠ komu bychom Apple Watch 8 doporučili?

Chytré hodinky Apple Watch 8 jsou bezpochyby povedeným zařízením, které skvěle navazuje na svého předchůdce. Nicméně v porovnání s předchozí generací příliš mnoho nových funkcí nenabízí. V podstatě mezi ty nejdůležitější novinky patří měření teploty, což využijí prakticky pouze ženy a detekce autonehody. Pokud tedy přemýšlíte o upgradu z předchozí generace na tuto novější, je třeba zvážit, zda se pro vás opravdu jedná o tolik důležité funkce. 

Nicméně pokud teprve hledáte moderní chytré hodinky, které vám budou vyhovovat, jsou Apple Watch 8 rozhodně jednou z možných voleb. Pakliže vlastníte iPhone, nesáhnete s nimi vedle. Zařízení si skvěle poradí s monitorováním zdraví, fyzických aktivit i komunikací.

Vytknout bychom mohli snad jen absenci QWERTY klávesnice v češtině. Zprávu tak na hodinkách vyťukáte pouze v případě, že si je přepnete do angličtiny a budete ochuzeni o diakritiku. S Apple produkty se rovněž obecně pojí vyšší pořizovací cena. Počítat také musíte s tím, že hodinky budete nabíjet prakticky každý den. S ohledem na dostupné funkce je to však poměrně pochopitelné.

Kde koupit Apple Watch 8
Apple Watch 8
Hodnocení
4.3/5

Uživatelský manuál k Apple Watch 8

Recenze: chytré hodinky Apple Watch 8
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.3

Chytré hodinky, které odhadnou termín ovulace

Apple Watch 8 nabízí pokročilé funkce, které ocení všechny ženy toužící po otěhotnění. Díky senzoru teploty totiž snímají teplotu v průběhu spánku a na základě toho dokáží odhadnout termín vaší ovulace. Kromě toho se stanou také vaším pomocníkem při případné autonehodě, kdy automaticky zavolají záchrannou službu. Nechybí ani další pokročilé funkce pro sledování zdraví, monitoring sportu a komunikaci.

Klady

 • Velký displej
 • Spousta funkcí
 • Přesné měření ženského zdraví
 • Měření EKG
 • Měření okysličení krve
 • Spousta sportů
 • Rozhraní v češtině
 • Bezkontaktní platby
 • Možnost komunikace

Zápory

 • Vyšší cena
 • Nekompatibilní s Android telefony
 • Absence české klávesnice
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4/5 - (8 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Apple Watch Series 8
Apple Watch 8
Hodnocení: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram