ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Amazfit T-Rex 2

Silné stránky
 • Robustní konstrukce
 • Přehledné rozhraní
 • Velká nabídka sportovních aktivit
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Velký displej
 • Praktické funkce
 • Podpora češtiny
 • Voděodolnost
Slabé stránky
 • Nepodporují bezkontaktní platby
 • Nemožnost instalace dalších aplikací
 • Na zprávy odpoví jen uživatelé Androidu

Špičkové chytré hodinky, které vydrží až 45 dní na jedno nabití. Takové jsou Amazfit T-Rex 2, které zaujmou velkým AMOLED displejem, robustní konstrukcí a moderními funkcemi. Podporují češtinu, nabízí přehledné rozhraní a monitorovat s nimi můžete více než 150 různých sportů. Navíc se pyšní odolností vojenské třídy a jsou určeny i do extrémních podmínek.

Design cílí spíše na muže

V minulosti jsme pro vás již recenzovali chytré hodinky Amazfit T-Rex. I proto pro nás nebylo žádným překvapením, že jejich nástupce Amazfit T-Rex 2 opět používá robustní konstrukci, která zaujme především uživatele mužského pohlaví.

Samotné hodinky se prodávají v klasické jednoduché krabičce o rozměrech 10,5 × 11 × 7 cm a váze 233 gramů. Po rozbalení se můžete těšit na samotné chytré hodinky, magnetický napájecí kabel a návod k použití. 

Co se týče řemínku, vsadil výrobce opět na silikonový materiál. Vzhledem k použitým rozměrům budou hodinky sedět na zápěstí o obvodu 14 až 20,5 cm. Upevnění řemínku opět zajišťují šrouby (nikoliv rychlostěžejky jako u mnoha konkurenčních hodinek). Jejich výhodou je celkově robustnější provedení než u klasického upínání. Šrouby však mají netradiční tříbodovou hlavici a pokud je budete chtít odmontovat, budete se muset poohlédnout po vhodném šroubováku, který však ne každý má ve svém kufříku s nářadím. 

Na trhu jsou však k dostání sady náhradních řemínků i s odpovídajícím šroubovákem.

Technické parametry Amazfit T-Rex 2

Tyto chytré hodinky zaujmou svým robustním provedením a poměrně velkým AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,39”. Za zmínku stojí také úctyhodná výdrž baterie, která se může vyšplhat až na 45 dní. Těšit se dále můžete na přehledný operační systém Zepp OS. Hodinky však bohužel nepodporují stažení dalších aplikací a také s nimi nezaplatíte. 

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVodotěsné do hloubky 100 metrů
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,39"
Výdrž baterieAž 45 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.0
Operační systémZepp OS
Rozměry (bez řemínku)4,71 × 4,71 × 1,37 cm
Váha67 g (bez řemínku)

Plastové pouzdro s metalickým nátěrem

Amazfit T-Rex 2 stejně jako první generace sází na pouzdro vyrobené z polymeru. Díky lehkému metalickému nátěru však může z dálky připomínat kov a působí proto perfektním dojmem. Jedinou skutečně kovovou částí jsou však tlačítka opatřená broušením, které brání sklouznutí prstů při ovládání. 

Vytknout bychom mohli snad jen fakt, že je silikonový řemínek opatřen plastovou (nikoliv kovovou) sponou a může být tedy náchylnější k prasknutí. 

Amazfit T-Rex 2 bez řemínku váží 67 gramů. U předchůdce to přitom bylo pouze 58 gramů a celková váha tedy poměrně poskočila a rozhodně se nejedná o jedny z nejlehčích hodinek na trhu. Na druhou stranu u outdoorových modelů je vyšší váha a robustnější provedení poměrně běžné. 

Jak spárovat Amazfit T-Rex 2 s mobilním telefonem

Spárování chytrých hodinek s mobilním telefonem je bezproblémové. Nejprve hodinky nabijte a v mezičase si do mobilního telefonu stáhněte aplikaci Zepp, která je zdarma k dispozici v Google Play i App Store.

Co se týče kompatibility, Amazfit T-Rex 2 lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 7.0 a novější a s operačním systémem iOS ve verzi 12 a novější. 

Po prvotním zapnutí hodinek si nejprve vyberete požadovaný jazyk (čeština nechybí). Následně se na displeji zobrazí QR kód. V mobilní aplikaci vyberete, že jste si pořídili nové chytré hodinky. Aplikace nás následně vybídne k naskenování onoho QR kódu. Poté se už obě zařízení spárují a hodinky můžete začít používat. 

Hodinky se ovládají prostřednictvím dotykového displeje a několika postranních tlačítek. V levé části se nachází tlačítka UP a DOWN pro pohyb mezi jednotlivými volbami. Na pravé straně poté najdete tlačítko SELECT sloužící pro potvrzení vaší volby a tlačítko BACK pro návrat o krok zpět. 

Rozhraní je přehledné, s hodinkami však nezaplatíte 

Chytré hodinky Amazfti T-Rex 2 běží na operačním systému Zepp OS. Jak jsme již zmínili, jeho předností je rozhodně podpora češtiny a intuitivní rozhraní, ve kterém není problém se zorientovat. 

Do hodinek si však bohužel nestáhnete žádné doplňkové aplikace a stejně tak zařízení nepodporuje ani funkci bezkontaktního placení. Pokud je pro vás tato funkce stěžejní, doporučujeme sáhnout po některém z modelů Garmin, případně Apple Watch.

Rozhraní hodinek je přehledné
Rozhraní hodinek je přehledné

V mobilní aplikaci najdete přehledné statistiky

Na úvodní obrazovce mobilní aplikace se dozvíte informace týkající se vašeho srdečního tepu, stresové zátěže a spánku. Nechybí ani možnost pro nahlédnutí do historie vašich aktivit. Ženy dále ocení sekci věnovanou menstruačnímu cyklu, díky níž budete mít veškeré důležité informace na jednom místě. 

Kde koupit Amazfit T–Rex 2
Amazfit T–Rex 2
Hodnocení
4.0/5

V aplikaci si také můžete nastavit své cíle týkající se například počtu ušlých kroků nebo hmotnosti, ke které se chcete přiblížit. Pokud máte v okolí přátele používající rovněž aplikaci Zepp, můžete si je v této mobilní aplikaci přidat a sledovat jejich aktivitu a informace týkající se spánku. 

Funkce Amazfit T-Rex 2

Co se týče funkcí, mají tyto chytré hodinky rozhodně co nabídnout. Oproti předchůdci se objevila funkce pro měření okysličení krve, monitorování stresu i sledování menstruačního cyklu. Výrobce dokonce přidal i možnost komunikace, i když omezenou. Pojďme se na to podívat podrobněji. 

Krokoměr

Tak jako konkurenční hodinky, i Amazfit T-Rex 2 si poradí s počítáním ušlých kroků v průběhu celého dne. 

Měření tepové frekvence

Neodmyslitelnou funkcí je měření tepové frekvence, které probíhá v průběhu celého dne (každou minutu). Pokud si spustíte měření sportovní aktivity, budou hodinky tepovou frekvenci monitorovat každou vteřinu. 

Měření okysličení krve

Zatímco u Amazfit T-Rex tato funkce chyběla, nástupce ji již do vínku dostal. Díky tomu tedy můžete sledovat aktuální okysličení vaší krve

Monitoring stresu

I tato funkce u Amazfit T-Rex nebyla dostupná, u tohoto modelu se však objevila. Měření stresové zátěže trvá přibližně 45 vteřin, následně vám hodinky zobrazí danou hodnotu. Podrobnější informace včetně historických hodnot poté najdete v mobilní aplikaci. 

Sledování menstruačního cyklu

U těchto hodinek nezůstala opomenuta ani tato funkce, kterou ocení něžné pohlaví. Snadno si tedy zkontrolujete, kdy nastává vaše předpokládaná menstruace, ovulace i plodné období. 

Sledování menstruačního cyklu
Sledování menstruačního cyklu

Monitoring spánku

Hodinky si můžete nechat na zápěstí také během spánku. Po probuzení se poté dočkáte vyhodnocení kvality spánku a nejrůznějších statistik. Zařízení vám zobrazí, jak dlouho trvala vaše lehká, hluboká a REM fáze spánku. Sledovat dokáže také vaši frekvenci dýchání. Podrobné informace najdete i v mobilní aplikaci.

Aby vás během noci nerušily příchozí notifikace, můžete si je na hodinkách snadno ztlumit v ovládacím centru. Nastavit si lze také budík, který vás probudí jemnými vibracemi na zápěstí. Nejedná se však o budík, který by vás probudil v lehké fázi spánku.

Monitoring spánku
Monitoring spánku

Cvičení a záznamy cvičení

Pokud hledáte hodinky pro monitorování sportovních aktivit za rozumnou cenu, přijdete si na své. Vybírat totiž můžete z více než 150 různých aktivit a výrobce se tedy rozhodl nabídku mnohonásobně rozšířit. U Amazfit T-Rex Pro činí nabídka více než 100 aktivit. 

Kde koupit Amazfit T–Rex 2
Amazfit T–Rex 2
Hodnocení
4.0/5

Mezi těmito aktivitami přitom nechybí jak populární sporty (běh, cyklistika, posilování), tak i trochu netradiční aktivity, které toho s pohybem nemají moc společného. Řeč je třeba o hraní šachu, bridže nebo dokonce esportech

Po spuštění měření vám hodinky zobrazí uplynulý čas od začátku cvičení, tepovou frekvenci, množství spálených kalorií a případně i vzdálenost (například u běhu, chůze či cyklistiky). Také můžete ovládat hudbu. Měření můžete v průběhu cvičení pozastavit a případně se k němu vrátit. Pokud však máte monitorování aktivity zapnuté, nelze hodinky používat k ničemu jinému. Vždy je třeba jej nejprve pozastavit. 

Užitečnou funkcí je také zobrazení intenzity zátěže za posledních 7 dní. Díky tomu se můžete snadněji rozhodnout, zda se pustit do tréninku, nebo raději odpočívat. Nechybí dokonce ani informace o době potřebné pro regeneraci. S touto funkcí se lze setkat například u konkurenčních hodinek Garmin

Měření skóre PAI

Zařízení dokáže také měřit skóre PAI (Personal Activity Intelligence). Tato hodnota se vyhodnocuje prostřednictvím algoritmu, který vyhodnocuje fyzickou aktivitu s ohledem na vaši zdatnost. Při výpočtu se přitom zohledňuje například vaše tepová frekvence, fyziologická data a intenzita denní aktivity. 

V mobilní aplikaci si můžete nastavit, zda vás mají hodinky upozornit na delší neaktivitu a tím pádem cvičení. 

Skóre PAI
Skóre PAI

Notifikace

Hodinky podporují zobrazení příchozích notifikací z vašeho mobilního telefonu. Také vás upozorní na příchozí hovor, který lze pomocí hodinek přijmout nebo odmítnou.

Velkým posunem oproti předchozí generaci a Amazfit T-Rex Pro je podpora přednastavených odpovědí na příchozí zprávy. Má to však jeden háček. Tato funkce je připravena pouze pro majitele mobilních telefonů s Androidem. V případě iPhonu budete o tuto funkci bohužel ochuzeni. 

Na příchozí zprávy lze odpovědět pomocí rychlých odpovědí. Funkci však iPhony nepodporují.

Příchozí notifikace
Příchozí notifikace

Amazfit sliboval, že do těchto hodinek zakomponuje i navigaci. V našem případě však nebyla k dispozici ihned po rozbalení z krabičky a bylo nutné nejprve hodinky aktualizovat. Samotná navigace přitom funguje tak, že si do hodinek můžete importovat vlastní trasu (prostřednictvím aplikace Zepp), a poté se nechat navigovat. Celý postup je ale trochu složitější.

Jak nastavit navigaci na Amazfit T-Rex 2

 1. Nejprve je třeba na mobilním telefonu přejít například na Mapy.cz a vybrat si trasu.
 2. Následně klikněte na Exportovat.
 3. Trasa se do vašeho telefonu exportuje ve formátu GPX.
 4. Po jejím stažení vyberte, že chcete soubor otevřít pomocí aplikace Zepp.
 5. Následně se vám trasa zobrazí v aplikaci Zepp, kde kliknete na Uložit.
 6. Poté se dostanete k možnosti Odeslat do zařízení.
 7. Na hodinkách je následně třeba si vybrat vhodnou aktivitu (chůzi, běh či jízdu na kole).
 8. Klikněte na možnost Navigace.
 9. A vyberte Moje trasa.
 10. Poté si vyberte danou trasu, spusťte aktivitu a na hodinkách budete moct sledovat trasu.

Jak ale vidíte na přiloženém obrázku, zobrazení trasy je hodně zjednodušené. Pokud máte dobrý orientační smysl, pravděpodobně vám i taková základní navigace bude stačit. Pokud však potřebujete vidět i mapu jako celek, budou pro vás vhodnější hodinky Garmin s propracovanější navigací. 

Pohodlné ovládání hudby

Pokud si na mobilním telefonu pustíte hudbu (například prostřednictvím Spotify či YouTube), můžete hodinky využít k jejímu ovládání. Danou skladbu lze pozastavit, znovu spustit a případně přepnout (na předchozí či následující). Nechybí ani funkce pro ovládání hlasitosti. 

Stejně jako u předchozího modelu, ani do těchto hodinek si nelze uložit skladby a poslouchat je offline.

Ovládání hudby
Ovládání hudby

Další funkce

Hodinky jsou vybaveny i dalšími funkcemi, které vám usnadní život. Tak například si na nich můžete zobrazit aktuální předpověď počasí, světový čas, spustit si stopky a podobně. Nechybí ani funkce Najít telefon, po jejímž spuštění začne mobilní telefon vydávat zvukovou signalizaci. 

Senzory

Amazfit T-Rex 2 používá hned několik přesných senzorů, které slouží pro monitorování vašeho zdraví i pohybu. Jedná se o:

 • snímač tepové frekvence BioTracker 3.0,
 • akcelerometr pro detekci pohybu,
 • barometr,
 • pulzní oxymetr pro měření okysličení krve,
 • kompas,
 • gyroskop,
 • dvoupásmovou GPS
 • a satelitní polohování v podobě GPS, GLONASS, BDS, Galileo a QZSS. 

Displej

Stejně jako předchozí model, i Amazfit T-Rex 2 má dotykový AMOLED displej. Mezigeneračně se přitom mírně zvětšil. Původní 1,3” úhlopříčka, kterou nabízí model Amazfit T-Rex Pro, byla nahrazena 1,39” úhlopříčkou. Rozlišení displeje činí 454 × 454 pixelů, u předchůdce to bylo 360 × 360 px. 

Displej lze přitom hodnotit kladně. Je dostatečně velký a dobře čitelný ve vnitřním i venkovním prostředí (i když v exteriéru nedosahuje takových kvalit jako transflektivní displeje). 

V nastavení si můžete snadno přizpůsobit jeho jas, případně nechat hodinky, aby si jas upravovaly automaticky. Potěší i přítomnost Always-On režimu, při kterém hodinky na jinak zhasnutém displeji zobrazují čas. Pozitivně lze zhodnotit také grafiku a styl jednotlivých ikon. Jednoduše totiž poznáte, jaká funkce se za každou ikonou skrývá.

Jas displeje si přizpůsobíte v nastavení
Jas displeje si přizpůsobíte v nastavení

Na baterii vydrží až 45 dní

U outdoorových hodinek pro vás jistě bude rozhodujícím faktorem také výdrž baterie. Amazfit si je toho vědom. Proto se rozhodl pro zakomponování baterie s kapacitou 500 mAh, díky níž činí maximální výdrž baterie u až 45 dní. Jedná se však o maximální hodnotu, které zpravidla dosáhnete v případě, že funkce hodinek omezíte na minimum. Pro porovnání u hodinek Amazfit T-Rex Pro se dočkáte baterie s kapacitou 390 mAh a maximální výdrží 18 dní.

Kde koupit Amazfit T–Rex 2
Amazfit T–Rex 2
Hodnocení
4.0/5

Kombinovaná výdrž baterie

Co se týče běžné výdrže baterie při používání chytrých hodinek, ta může dosáhnout až 24 dní. Nejrychleji se přitom hodinky vybíjí v momentě, kdy si spustíte měření venkovních pohybových aktivit se zapnutou GPS pro monitorování polohy. 

U předchozího modelu Amazfit T-Rex přitom kombinovaná výdrž baterie činila až 20 dní. V tomto ohledu se tedy hodinky opět posunuly. 

Výdrž baterie v úsporném režimu

Pokud funkce hodinek omezíte na minimum, můžete dosáhnout maximální výdrže 45 dní.  U konkurenčních outdoorových hodinek Garmin Fénix 7 můžete v úsporném režimu dosáhnout na výdrž až 57 dní. Na druhou stranu hůře jsou na tom například Amazfit T-Rex Pro, u nichž výrobce udává maximální výdrž 18 dní v úsporném režimu. 

Výdrž baterie při použití s GPS 

Za zmínku rozhodně stojí skvělá výdrž baterie při použití aktivní GPS, která se může vyšplhat až na 50 hodin nepřetržitého provozu. U Amazfit T-Rex tato hodnota dosahovala 32 hodin a zařízení se tak bezpochyby dočkalo určitého vylepšení. 

K nabíjení využijete přiložený magnetický napájecí kabel, přičemž plného nabití dosáhnete zhruba za 2 hodiny. 

Perfektní parťák do nepříznivých podmínek

O tom, že jsou Amazfit T-Rex 2 outdoorové hodinky, nemůže být pochyb. Svědčí o tom i fakt, že splňují odolnost vojenské třídy a lze je tedy používat v extrémních podmínkách až do -30 °C, aniž by byla jakkoliv narušena jejich funkčnost. 

Potěší také voděodolnost až do hloubky 100 metrů (předchozí Amazfit T-Rex byly voděodolné pouze do hloubky 50 metrů). Stejnou voděodolnost nabízí i Amazfit T-Rex Pro. Zařízení proto můžete nechat na zápěstí, zatímco se sprchujete nebo vyrážíte plavat. Ostatně mezi sportovními režimy pro monitorování nechybí plavání v bazénu i v otevřené vodě. 

Můžete s nimi i do bazénu
Můžete s nimi i do bazénu

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Při běžném používání činí výdrž baterie až 24 dní. Pokud však funkce hodinek omezíte na minimum, můžete se dostat až na úctyhodných 45 dní.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Pro spárování mobilního telefonu a chytrých hodinek slouží bezplatná aplikace Zepp, která je k dispozici v Google Play i App Store.

S jakým mobilním telefonem jsou hodinky kompatibilní?

Chytré hodinky je možné spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 7.0 a novější a s operačním systémem iOS ve verzi 12 a novější.

Podporuje zařízení bezkontaktní platby?

Bohužel, Amazfit T-Rex 2 bezkontaktní platby nepodporují.

Závěr –⁠ komu bychom Amazfit T-Rex 2 doporučili?

Amazfit T-Rex 2 najdou uplatnění u outdoorových nadšenců a extrémních sportovců, kteří hledají spolehlivé zařízení za rozumnou cenu. V porovnání s konkurenčními Garmin Fénix 7 vás finančně vyjdou méně než na polovinu a i za tuto cenu získáte slušné funkce, možnost měření spousty sportovních aktivit a úctyhodnou výdrž baterie. Po aktualizaci rovněž můžete používat navigační služby, které však nejsou tak propracované jako například u zmíněných Fénix 7.

Kde koupit Amazfit T–Rex 2
Amazfit T–Rex 2
Hodnocení
4.0/5

Těšit se dále můžete na dostatečně velký AMOLED displej, jehož zásluhou se zařízení snadno ovládá. Potěší i podpora češtiny, díky čemuž se nemusíte obávat jazykové bariéry. Hodinky si s sebou můžete vzít také do bazénu, ostatně pyšní se odolností vojenské třídy. 

Pokud zařízení spárujete s iPhonem, nebudete bohužel moct používat funkci přednastavených odpovědí na zprávy. Rovněž je třeba počítat s tím, že Amazfit nepodporuje bezkontaktní platby a že si do hodinek nestáhnete žádné doplňkové aplikace.

Recenze: chytré hodinky Amazfit T–Rex 2
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4

Chytré hodinky s výdrží 45 dní

Špičkové chytré hodinky, které vydrží až 45 dní na jedno nabití. Takové jsou Amazfit T-Rex 2, které zaujmou velkým AMOLED displejem, robustní konstrukcí a moderními funkcemi. Podporují češtinu, nabízí přehledné rozhraní a monitorovat s nimi můžete více než 150 různých sportů. Navíc se pyšní odolností vojenské třídy a jsou určeny i do extrémních podmínek.

Klady

 • Robustní konstrukce
 • Přehledné rozhraní
 • Velká nabídka sportovních aktivit
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Velký displej
 • Praktické funkce
 • Podpora češtiny
 • Voděodolnost

Zápory

 • Nepodporují bezkontaktní platby
 • Nemožnost instalace dalších aplikací
 • Na zprávy odpoví jen uživatelé Androidu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.7/5 - (6 hodnocení)
1 komentář – Recenze: chytré hodinky Amazfit T-Rex 2
 1. Spárování tak úplně bez problémů neproběhlo. Musel jsem vypnout WiFi a zapnout data, jinak se to nechtělo spárovat. Občas se musí restartovat. Něco neukazují, nanačítají. Tak jednou za dva týdny, ale jinak jsou ty hodinky opravdu skvělé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Amazfit T-Rex 2
Amazfit T–Rex 2
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram