ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6

Silné stránky
 • Měření teploty ve spánku
 • Velký displej
 • Rychlá odezva
 • Detekce nehody
 • Podpora rychlonabíjení
Slabé stránky
 • Nutnost instalace 3 aplikací
 • Nelze spárovat s iPhonem
 • Nižší výdrž baterie
 • Pro všechny funkce potřebujete mobilní telefon Samsung

Samsung Galaxy Watch 6 jsou povedené chytré hodinky pro uživatele Androidu. Mezigeneračně přichází s tenčím rámečkem a lepším procesorem, díky kterému je pohyb v menu plynulejší. Z hlediska funkcí se však od Galaxy Watch 5 prakticky neliší a zklamáním může být i skutečnost, že výdrž na baterii se nedočkala žádného vylepšení.

Samsung Galaxy Watch 6 jsou po vzoru předchozího modelu vybaveny AMOLED displejem. Rovněž u nich najdete senzor pro měření teploty, který se konečně promítne i do podporovaných funkcí. S hodinkami proto můžete měřit teplotu pokožky ve spánku a hodinky data využívají i pro přesnější sledování menstruačního cyklu.

Nejčastější otázky a odpovědi

S jakým mobilním telefonem jsou kompatibilní?

Samsung Galaxy Watch 6 lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 10.0 a vyšší. S iPhony kompatibilní nejsou. Na nejširší nabídku funkcí dosáhnete v případě, kdy je spárujete s mobilním telefonem stejné značky.

Vyplatí se přechod z Galaxy Watch 5 na Galaxy Watch 6?

Galaxy Watch 5 a Watch 6 jsou v mnohém velmi podobné a nelze tedy říct, že by se mezigeneračně přechod vyplatil. Výdrž baterie se nezměnila, stejně tak ani nabídka funkcí. Mírně však povyrostla velikost displeje a nejnovější hodinky pracují s vylepšeným procesorem. Galaxy Watch 5 nejprve měření teploty pokožky nepodporovaly (i když teploměr mají), po aktualizaci však již tuto funkci využívat můžete. Ani v tomto ohledu se tedy od Galaxy Watch 6 neliší.

Lze prostřednictvím hodinek komunikovat?

Ano, hodinky podporují funkci telefonování a také z nich lze odesílat zprávy.

V čem se liší Galaxy Watch 6 od Galaxy Watch 6 Classic?

Oba modely hodinek přichází ve dvou velikostech a dvou barevných provedeních. Galaxy Watch 6 Classic jsou obecně větší a těžší. Další rozdíl spočívá v použitých materiálech. Galaxy Watch 6 sází na kombinaci armoru a hliníku, Watch 6 Classic poté na nerezovou ocel. U Galaxy Watch 6 Classic se dále objevuje otočná mechanická luneta, u Galaxy Watch 6 lze používat pouze digitální lunetu. Při našem testování jsme si sice její ovládání vyzkoušeli, v praxi jsme však stejně k pohybu v menu používali klasické potažení prstem do stran. Navigování na správnou obrazovku pomocí digitální lunety vyžaduje přesnost a trpělivost.

Jednoduché balení, na které jsme zvyklí

Chytré hodinky se prodávají v elegantní podlouhlé krabičce Kromě samotných hodinek uvnitř najdete napájecí kabel s magnetickou kolébkou a uživatelskou příručku.

Samsung Galaxy Watch 6 se prodávají ve dvou velikostech. Pouzdro s šířkou 40 mm (které jsme testovali), je vhodnější spíše pro dámy, model s šířkou pouzdra 44 mm se hodí pro muže.

Nutno podotknout, že řemínek by si zasloužil ještě pár dírek navíc (respektive by mohl být i kratší). Redaktorka s úzkým zápěstím (o obvodu 15 cm) musela řemínek zapnout až na poslední dírku. Vzhledem k tomu, že jsme testovali model pro dámy, bychom čekali jisté přizpůsobení právě i v tomto ohledu. Na druhou stranu si můžete řemínek jednoduše vyměnit za jiný, který si dokoupíte. Pokud máte obvod zápěstí menší než 15 cm, rovnou bychom vám doporučili koupit si jiný řemínek.

Technické parametry Samsung Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 6 zaujmou AMOLED displejem, poměrně nízkou hmotností i odolností vůči vodě a prachu.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostIP68
DisplejAMOLED o velikosti 1,31” (40mmverze) nebo 1,47” (44mm verze), max. jas 2 000 nitů
Výdrž baterieAž 40 hodin
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.3, Wi-Fi, GPS, NFC, eSIM (u LTE modelů)
Operační systémWear OS
Rozměry bez řemínku (větší varianta)40,4 × 38,8 × 9,0 mm (44,4 × 42,8 × 9,0 mm)
Váha bez řemínku (větší varianta)28,7 g (33,3 g)

Kvalitní zpracování s tenkým rámečkem

Stejně jako u předchůdců, i u Galaxy Watch 6 se objevuje kulatý ciferník. Vzhledem k čistému a minimalistickému designu hodinek je využijete nejen při sportu, ale i při běžném nošení. Rozhodně se nejedná o outdoorový model, který by se do společnosti nehodil. Z hlediska materiálů sází hlavně na hliník (u Watch 6 Classic se objevuje nerezová ocel). Zpracování však nepůsobí tak prémiově jako u Huawei Watch 4 Pro, i standardní model Watch 4 působí o něco robustněji.

Hodinky zaujmou také výrazně tenčími rámečky. U Galaxy Watch 6 došlo ke zmenšení rámečku o 30 %, u Watch 6 Classic pak o 15 %. Díky tomu se na displej vejde ještě o něco více informací.

Na pravé straně se stejně jako u Galaxy Watch 5 nachází dvě tlačítka. U Watch 6 Classic najdete navíc otočnou lunetu, u Galaxy Watch 6 můžete využívat digitální lunetu s haptickou odezvou na displeji. Odezva dotykového displeje je opravdu skvělá a rychlá a hodinky celkově nabízí velmi svižné prostředí. O ochranu displeje se opět zasluhuje safírové sklo, které velmi dobře odolává poškrábání.

Co se týče lunety u Watch 6 Classic, ta je skvělá pro obecné a rychlé scrollování. Na druhou stranu na ergonomii trochu ubírá. Při využívání dotykového displeje do ní totiž můžete snadno narážet. Na určitý limit narazíte také v momentě, kdy se snažíte na hodinkách vyťukat zprávu nebo vytáhnout nabídky či notifikační centra. Při výběru proto zvažte, k čemu nejčastěji chytré hodinky využíváte.

Řemínek je silikonový, díky čemuž je pohodlný i při dlouhodobém nošení nebo třeba v noci během spánku. Kovová spona je však poměrně výrazná a vysoká, což může pro někoho znamenat problém například při celodenní práci na klávesnici.

Hmotnost menší varianty činí 28,7 gramů, větší verze váží 33,3 gramů. V našem případě se rozhodně nejednalo i nijak zásadní hodnotu. Drobným nedostatkem může být snad jen to, že hodinky jsou poměrně vysoké. Párkrát se nám stalo, že jsme o ně při běžném pohybu zavadili.

Hodinky cílí pouze na Android, nejlépe na Samsung

Samsung od modelu Galaxy Watch 4 již nepodporuje kompatibilitu chytrých hodinek s iPhony, ne jinak je tomu i u Galaxy Watch 6. Ke spárování proto budete potřebovat mobilní telefon s operačním systémem Android. Pozor si dejte také na to, že je nutné mít k dispozici Android ve verzi 10.0 a novější. K párování slouží aplikace Galaxy Wearable a celý proces je snadný a rychlý.

Se čtvrtou generací hodinek Samsung Galaxy Watch přišla také platforma Wear OS s důrazem na lifestylové funkce.

Pokud chcete dosáhnout na co nejširší nabídku funkcí, neobejdete se bez mobilního telefonu Samsung. K některým funkcím (např. měření EKG či krevního tlaku) je totiž třeba stáhnout doplňkovou aplikaci Samsung Health Monitor, která je k dispozici pouze v Galaxy Store. Majitele Samsung telefonů hodinky dokáží také upozornit na nepravidelný srdeční rytmus. Funkce Irregular Heart Rhythm Notification je však dostupná pouze v některých zemích a Česká republika mezi nimi bohužel chybí.

Kromě toho nezapomeňte na aplikaci Samsung Health, v níž najdete přehledné statistiky týkající se vašeho zdraví a pohybu. Z Google Play si dále můžete stáhnout doplňkové aplikace.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 6
Samsung Galaxy Watch 6
Hodnocení
4.1/5

Propracované senzory i pro měření teploty

Díky špičkové senzorové výbavě si Galaxy Watch 6 poradí nejen s monitoringem vašeho srdečního tepu, ale i krevního tlaku a okysličení krve. Změří vám také spánek, a to včetně teploty pokožky. Měření teploty je klíčovou funkcí pro přesnější sledování ženského cyklu a hodinky by vás také měly umět upozornit na možnou blížící se nemoc.

Pomocí aplikací třetích stran (my použili Thermo Check) lze hodinky využít také pro měření teploty nějakého povrchu. Své využití může najít třeba u otužilců, kteří se chtějí před vstupem do vody připravit na to, co je čeká. Nebo si můžete změřit orientační teplotu vašeho jídla. Při ponoření hodinek do nádoby s vodou zobrazily teplotu 24 °C, obyčejný digitální teploměr ve stejnou chvíli zobrazoval teplotu 19 °C, těžko tedy říct, jaké hodnotě můžeme věřit.

Senzorem pro měření teploty jsou vybaveny i Galaxy Watch 5. V době našeho testování s ním však žádná funkce ještě nepracovala. Po aktualizaci by ale měření teploty měl umožňovat i tento starší model.

AMOLED displej s funkcí Always-On

Galaxy Watch 6 disponují stejně jako předchozí model AMOLED displejem. Jeho velikost mezigeneračně mírně povyrostla. U 40mm hodinek se jedná o 1,31”, 44mm varianta naídne velikost 1,47”.

Displej nabízí dobrou čitelnost a skvělé vyobrazení černé barvy. Ještě větší čitelnosti dosahují transflektivní displeje, které se objevují u některých modelů chytrých hodinek Garmin. U hodinek se mezigeneračně zvýšila maximální svítivost (z 1000 nitů na 2 000 nitů), což běžný uživatel pozná prakticky jen při velmi jasných slunečných podmínkách. Za nás ale byl dobře čitelný už displej u Galaxy Watch 5.

Jas displeje lze regulovat vlastnoručně, případně si zapnout, aby se tak dělo automaticky (pro tuto variantu jsme se rozhodli i my). Hodinky dále podporují funkci Always-On, s níž se však pojí rychlejší vybíjení baterie.

Displej je dobře čitelný
Displej je dobře čitelný

Jak je na tom výdrž baterie?

Pokud výdrž baterie u Watch 6 porovnáme se starší generací, kapacita baterií se sice změnila, vyšší výdrže se však se bohužel nedočkáme. Větší varianta hodinek má baterii s kapacitou 425 mAh, menší verze používá baterii s kapacitou 300 mAh. U Galaxy Watch 6 Classic je to stejné. Z hlediska výdrže baterie vítězí Galaxy Watch 5 Pro s maximálně 80 hodinami.

Zklamáním pro nás byla celková výdrž hodinek v režimu GPS. Když jsme s nimi vyrazili na celodenní turistický výlet, dosáhla výdrž baterie zhruba 5 hodin.

Kapacita baterie mezigeneračně sice narostla, v reálné výdrži však tuto změnu ani nepoznáte, pro přehled přikládáme změny v jednotlivých variant:

 • Galaxy Watch 6 40mm kapacita baterie: 300 mAh (+5.6%)
 • Galaxy Watch 5 40mm kapacita baterie: 284 mAh
 • Galaxy Watch 6 44mm kapacita baterie: 425 mAh (+3.6%)
 • Galaxy Watch 5 44mm kapacita baterie: 410 mAh

Výdrž hodinek u obou velikostí při běžném používání dosahuje maximálně 40 hodin, v praxi je to však o něco méně. Vždy totiž samozřejmě záleží na tom, jakým způsobem a k čemu zařízení používáte. My jsme se rozhodli vypnout funkci Always-On, měření tepu jsme nastavili na každých 10 minut (nikoliv nepřetržitě či na vyžádání) a hodinky jsme používali během spánku i k měření teploty. V průběhu dne nám dorazilo několik desítek notifikací a každý den jsme se průměrně 30 minut věnovali nějakému monitorovanému pohybu. V takovém případě bylo hodinky nabíjet prakticky každý den (respektive po dni a půl takového používání již byly vybité).

V kontextu ostatních chytrých hodinek s Wear OS bychom hodinky Galaxy Watch 6 označili za průměrné. Konkurenční hodinky TicWatch Pro 5 GPS nabízejí baterii o kapacitě 628 mAh a jejich výdrž na baterii může při běžném používání dosáhnout až dvou dnů.

K nabíjení slouží přiložený kabel s magnetickou kolébkou. Výhodou je, že hodinky podporují funkci rychlonabíjení. Za 30 minut je nabijete na 45 %, což vám skvěle vystačí například pro monitoring spánku nebo sportovní aktivity.

Využít můžete také úsporný režim, který výdrž baterie prodlouží. Nejedná se však o režim, se kterým byste mohli na týdenní expedici. V praxi spíše počítejte s několika hodinami na víc v závislosti na režimu používání a na tom, kdy tento režim zapnete.

Využijete je i na plavání

Samsung Galaxy Watch 6 jsou odolné vůči prachu a vodě dle parametru IP68. Znamená to, že jim neublíží běžné deštivé počasí, pobyt v prašném prostředí a vzít si je můžete i do bazénu. Monitoring plavání totiž podporují. Navíc během něj uzamknou dotykové ovládání, abyste omylem nespustili funkci, kterou nechcete. I když si pravděpodobně displej po plavání hned osušíte, i mírně vlhký po vytažení z vody dobře reaguje na dotyk.

V případě, že vás více zajímá sledování sportovních aktivit a hledáte podobně cenově dostupné hodinky jako Galaxy Watch 6, doporučujeme vám hodinky Huawei Watch GT 4.

Zdravotní funkce Samsung Galaxy Watch 6

Co se týče funkcí, jsou prakticky stejné jako u předchůdce Galaxy Watch 5. Funkce se zároveň neliší ani u modelu Galaxy Watch 6 Classic. Zároveň se nedá říct, že by vám hodinky napříč zdravotními a sportovními funkcemi dávaly nějaká propracovaná doporučení, jak konkrétní metriky zlepšit (například jak snížit množství tuku v těle apod.).

Denní aktivita, tepová frekvence, stres a mnoho dalšího

Podobně jako jiné chytré hodinky nabízí Galaxy Watch 6 základní funkce pro monitoring vašeho zdraví. V průběhu dne proto měří počet ušlých kroků, čas strávený aktivním způsobem a množství spálených kilokalorií. Sami si přitom můžete nastavit své osobní cíle, hodinky vás přitom v průběhu dne upozorní, že je na čase vstát a trochu se protáhnout.

Kromě toho si poradí také s měřením srdečního tepu. Výhodou je, že si můžete vybrat, zda vyžadujete nepřetržité měření, měření každých 10 minut v klidu, nebo pouze ručně. Hodinky vás také upozorní na příliš vysokou či nízkou hodnotu. V průběhu dne si také můžete změřit svou aktuální stresovou zátěž, případně absolvovat dechové cvičení. Nechybí ani možnost pro měření okysličení krve či hodnoty VO2 Max.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 6
Samsung Galaxy Watch 6
Hodnocení
4.1/5

Měření EKG a krevního tlaku

Jak jsme již zmínili, k využití funkce měření EKG a krevního tlaku budete potřebovat mobilní aplikaci Samsung Health Monitor. V aplikaci budete vyzváni, abyste nejprve provedli kalibraci hodinek dle návodu. Pro využití funkce měření krevního tlaku budete k procesu kalibrace potřebovat ještě platný manžetový monitor krevního tlaku. Uživatele Samsung telefonů v podporovaných zemích mohou využívat upozornění na nepravidelný srdeční rytmus (v ČR ale funkce k srpnu 2023 adostupná není). Narozdíl od Huawei Watch 4 Samsung neuvádí, že by tyto hodinky byly certifikovaným medicínským zařízením.

Analýza složení těla

Hodinky můžete využít k podrobné analýze složení vašeho těla. Výsledkem je zobrazení podílu kosterních svalů, tuky a tělesné vody. Nechybí ani odhad BMI a BMR (tedy množství vydané energie v klidovém stavu). Hodnoty je samozřejmě třeba brát jako orientační, pro základní přehled o vašem zdraví je však funkce skvělá.  Hodnoty také doporučujeme používat jako referenční a vždy se zaměřovat na trend hodnot v delším časovém horizontu (jelikož můžou fluktuovat). Pokud například hubnete a druhý den po cvičení vám hodinky zahlásí nárůst množství tuku, nelze z toho dělat žádné závěry.m

Sledování spánku

Galaxy Watch 6 nabízí velmi propracované sledování spánku. Po probuzení si můžete prohlédnout data o jeho celkové délce, délce trvání jednotlivých fází i hladině kyslíku v krvi. Kromě toho nechybí ani skóre spánku a jeho zhodnocení. V našem případě hodinky správně detekovaly i krátké usnutí během sledování filmu ještě před ulehnutím do postele. Podle všeho je také poměrně přesné trackování času probuzení a usnutí.

Pocitově data po probuzení mohou odpovídat skutečnosti, i když je třeba přesnost měření brát s určitou rezervou. Pokud si někdy zkusíte spát s hodinkami různých výrobců, uvidíte na nich po probuzení často velmi odlišné informace o kvalitě vašeho spánku. A samozřejmě je těžké rozpoznat, které z hodinek skutečně odhalují realitu.

V našem případě i přes poměrně dlouhou dobu spánku podle hodinek trvala hluboká fáze pouze 28 minut, což by mohlo sedět na to, že se redaktorka po probuzení necítila stoprocentně odpočatě po fyzické stránce. Nicméně ocenili bychom nějaká personalizovaná doporučení ze strany hodinek, co přesně máme udělat proto, aby skóre spánku v jednotlivých oblastech byla vyšší.

V nočním režimu se nejen ztiští notifikace, ale nově také ztmavne displej hodinek a zařízení začne používat neviditelný LED infračervený senzor pro měření potřebných údajů (místo klasického zeleného). Díky tomu hodinky v noci neruší nejen vás, ale ani vašeho partnera či partnerku.

Měření teploty během spánku není určeno výhradně pro ženy, informace jsou po probuzení dostupné všem. Nicméně data opět musíte brát s rezervou. V našem případě teplota pokožky během noci kolísala od 32 do 35,7 °C (pozor, jedná se o teplotu pokožky na zápěstí, nikoliv tělesnou teplotu).

Propracované sledování menstruačního cyklu

Samsung Galaxy Watch 6 po vzoru Apple Watch 8 přináší možnost podrobně sledovat svůj menstruační cyklus. V tomto ohledu lze využít i měření teploty v noci, díky čemuž umí hodinky lépe odhadnout datum vaší ovulace atd. Ke zlepšení přesnosti předpovědí výrobce doporučuje nosit po dobu alespoň 4 hodin během nočního spánku, 5 dní v týdnu.

Data je samozřejmě třeba brát s určitou rezervou. Nicméně pokud se například snažíte otěhotnět nebo jen chcete přesněji vědět, v jaké fázi cyklu se právě nacházíte, budou pro vás hodinky skvělým pomocníkem.

Monitoring sportovních aktivit

Chytré hodinky lze samozřejmě využít také k monitoringu vašich sportovních aktivit. V nabídce jich najdete více než sto, nově zde přibyl běh na dráze. Vybrané aktivity (např. chůzi či běh) umí detekovat automaticky a spustí měření za vás včetně následného vypnutí měření. Při obyčejné procházce proto nemusíte pamatovat na spuštění režimu sledování, a přitom budete mít všechna data hezky po ruce.

Měřená data se odvíjí od toho, jakému sportu se věnujete. Například v režimu kruhový trénink získáte představu pouze o délce trvání, množství spálených kilokalorií a tepové frekvenci. Na druhou stranu při běhu kromě toho nechybí informace o uražené vzdálenosti, tempu, rychlosti či asymetrii došlapu na pravou a levou nohu. Režim cyklistiky nabídne to samé kromě asymetrie.

Při plavání můžete kromě jiného sledovat celkovou uplavanou vzdálenost, která je také převedena na množství bazénů. U chytrých hodinek Garmin či Huawei bývají metriky u některých sportů ještě o něco detailnější. Před nákupem proto zvažte, jaké údaje jsou pro vás při daných sportech stěžejní.

Zajímavá je funkce HR zone, kdy si můžete stanovit pět zón srdečního tepu a držet se při cvičení ve vámi preferovaném pásmu. Pokud si nechcete s nastavováním dělat starosti, můžete si nechat jednotlivé zóny určit hodinkami na základě vaší kondice při 10minutovém běhu. Hodinky ale neinformují o tom, co setrvání v jednotlivých zónách srdečního tepu v průběhu cvičení znamená a předpokládá se tedy určitá znalost ze strany uživatele.

V průběhu cvičení lze režim monitoringu sportu minimalizovat na pozadí a hodinky používat k čemukoliv jinému (například k odepsání na zprávu). Po skončení cvičení na vás poté čekají podrobné statistiky. Animované cviky nebo možnost tvorby vlastních tréninků jako u chytrých hodinek Garmin ale nečekejte. V mobilní aplikaci se můžete zapojit do některého z tréninkových plánů. Přímo v hodinkách poté najdete trenéra běhu, který vám bude zobrazovat, čemu se v danou chvíli při běhu věnovat.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 6
Samsung Galaxy Watch 6
Hodnocení
4.1/5

Myslí na vaše bezpečí

Pokud hodinky detekují pád, automaticky vytočí číslo tísňového volání nebo jiný kontakt, který si předem nastavíte. Funkce vytočení kontaktu se odvíjí od toho, zda se rozhodnete pro hodinky s, nebo bez LTE. U modelu s LTE není třeba mít u sebe spárovaný mobilní telefon, u hodinek bez LTE se bez spárovaného telefonu neobejdete.

Lifestylové funkce

Kromě mnoha zdravotních funkcí nabídnou chytré hodinky i řadu funkcí pro usnadnění každodenního života.

Využijete je i ke komunikaci

O tom, že jsou Galaxy Watch 6 lifestylové chytré hodinky, svědčí i to, že umožňují pohodlnou komunikaci. Bez problémů z nich proto vyřídíte hovor, přičemž jeho kvalita je slušná. Na příchozí zprávu můžete reagovat svou vlastní odpovědí (nikoliv jen přednastavenou). Zprávu lze vyťukat na klávesnici, nadiktovat hlasem (pouze v angličtině) nebo využít zadávání pomocí kreslení jednotlivých písmen. Kreslení písmen je nejzdlouhavější a hodinky ne vždy správně rozpoznají, jaké písmeno máte zrovna na mysli. Klávesnice nabízí poměrně pohodlný způsob zadávání, nicméně je jednoduché na ní udělat překlep.

Galaxy Watch 6 nově pro komunikaci plnohodnotně podporují i aplikaci WhatsApp, která by opět s aktualizací měla přijít i do předchozích modelů.

Bezkontaktní platby

S hodinkami lze pohodlně bezkontaktně platit v obchodech (jen si předem ověřte, zda vaše banka Google Pay podporuje). Platby jsou chráněny PIN kódem, který je třeba zadat jen v případě, že hodinky sundáte ze zápěstí. Prakticky to znamená, že pokud v jeden den navštívíte několik obchodů za sebou, PIN zadáte pouze při první platbě.

Mapy a navigace

Hodinky podporují mapy, díky čemuž se s jejich pomocí můžete nechat navigovat na vámi požadované místo nebo se podívat na svou aktuální polohu na mapě. Narozdíl od Galaxy Watch 5 Pro hodinky nepodporují přenos tras ve formátu GPX pro navigaci (například při turistice či cyklistice)

Další funkce

Mezi doplňkové funkce hodinek lze zařadit například předpověď počasí, kalendář, stopky, časovač, kalkulačku či zobrazení světového času.

Skvělé funkce nabízí i v případě, že máte k dispozici i jiný přístroj značky Samsung. Například na televizoru z řady Samsung Smart TV nebo tabletu Galaxy Tab S9 si můžete zobrazit údaje o cvičení. Pokud je spárujete s Galaxy Z Flip5, lze na hodinkách přepínat mezi tvorbou fotografií a videí nebo scénu přibližovat či oddalovat.

Závěr –⁠ komu bychom hodinky Samsung Galaxy Watch 6 doporučili?

Samsung Galaxy Watch 6 cílí výhradně na příznivce Android zařízení. Jelikož na nejširší nabídku funkcí dosáhnete s mobilním telefonem stejné značky, doporučili bychom je obecně uživatelům Samsung telefonů. Jelikož se jedná o lifestylové hodinky, spojují v sobě funkce pro běžný život, komunikaci a také sledování vašeho zdraví.

Předností chytrých hodinek je dostatečně velký AMOLED displej s podporou funkce Always-On. Těšit se můžete na propracované funkce pro monitoring spánku a sledování menstruačního cyklu. Hodinky vám změří nejen tep, ale i krevní tlak a natočí vám EKG.

Z hodinek lze pohodlně telefonovat a odpovídat na zprávy. Jak je u těchto chytrých hodinek zvykem, široká nabídka funkcí je vykoupena nižší výdrží baterie. Proto je třeba počítat s tím, že zařízení budete nabíjet prakticky každý den. Drobnou nevýhodou je také nutnost instalace 3 aplikací do mobilního telefonu.

Mezigeneračně se výrazných rozdílů nedočkáte, proto nelze přechod z Watch 5 na Watch 6 jednoznačně doporučit. Stejně tak nejsou patrné výrazné změny v porovnání s Watch 4, i když v takovém případě můžete toužit například po svižnějším pohybu v menu či větším displeji s menším rámečkem. Pokud je pro vás důležitá delší výdrž baterie, doporučujeme sáhnout po modelu Samsung Galaxy Watch 5 Pro.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 6
Samsung Galaxy Watch 6
Hodnocení
4.1/5

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.1

Povedené hodinky, které změří i teplotu

Samsung Galaxy Watch 6 jsou povedené chytré hodinky pro uživatele Androidu. Mezigeneračně přichází s tenčím rámečkem a lepším procesorem, díky kterému je pohyb v menu plynulejší. Z hlediska funkcí se však od Galaxy Watch 5 prakticky neliší a zklamáním může být i skutečnost, že výdrž na baterii se nedočkala žádného vylepšení.

Samsung Galaxy Watch 6 jsou po vzoru předchozího modelu vybaveny AMOLED displejem. Rovněž u nich najdete senzor pro měření teploty, který se konečně promítne i do podporovaných funkcí. S hodinkami proto můžete měřit teplotu pokožky ve spánku a hodinky data využívají i pro přesnější sledování menstruačního cyklu.

Klady

 • Měření teploty ve spánku
 • Velký displej
 • Rychlá odezva
 • Detekce nehody
 • Podpora rychlonabíjení

Zápory

 • Nutnost instalace 3 aplikací
 • Nelze spárovat s iPhonem
 • Nižší výdrž baterie
 • Pro všechny funkce potřebujete mobilní telefon Samsung
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.9/5 - (7 hodnocení)
Komentáře (8) – Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6
 1. Vlastním tyto hodinky. Při sportu (beh) mi nezaznamenaji ve městě ulice, kudy jsem se pohybovala. Výsledkem záznamu trasy je pouze zelená čára.
  Je to v pořádku?

  1. Dobrý den, pokud je při sportovní aktivitě aktivní GPS, tak by měla být trasa zaznamenaná byť s nějakou odchylkou. Chování, které popisujete rozhodně standardní není.

 2. DObrý den, mám pár otázek. Ze 100% se mi přes noc uplně vybili a vydrží jen asi půl dne. Jak je tedy používat,aby vydrželi aspoň den? Mám verzi s lte, ale i když jsem nahrála esimku, tak musím být připojená k telefonu, aby šlo volat. Myslela jsem si, že nebudu muset. Nebo to neumím nastavit.

  Trápí me tedy otázky:

  1. musím být stále připojená k telefonu, abych dostávala notifikace z whatsupu, sms a případně mesenger? esimku jsem sice nahrála, ale stále musím být připojená k telefonu což není zrovna asi super kvuli baterii.

  2. always display mam vypnutý. wifi taky.. tak proč ce mi tak rychle vybijí? Máte nějaké doporučení nastavení, abych dostalava notifikace, volani a vydrz byla aspon den a ne 5 hodin. Snad vše jsem vypla i do usporneho rezimu, ale to pak asi fakt jsou jen hodinky.

  Dekuji Martina

  1. Dobrý den, doporučuji se rovnou obrátit na reklamační servis nebo prodejce. Nicméně předpokládám, že máte aktuální software, na pozadí neběží tracking GPS aktivity, navigace nebo podobný proces a v takovém případě, by baterie měla vydržet určitě déle bez jakéhokoli speciálního nastavení.

 3. Dobrý den, uvažuji o koupi těchto hodinek, zatím chytré nemám, mám Samsung telefon.
  Jestli tomu dobře rozumím, spotřebu baterie hodně snižuje využití GPS.
  Lze tedy bez GPS využít režimy sledování "sportovních aktivit" jako je turistika či plavání?
  A jak přesné jsou senzory na poměrně úzké ruce (poslední dírka řemínku)?

  1. Dobrý den,

   plavání v Indoor režimu GPS nevyužívá. Co se turistiky týče, tam vám bohužel nejsem schopný poradit, hodinky už v redakci nemáme.

   Naše redaktorka s poměrně úzkým zápěstím (15 cm) testovala menší, 40 mm verzi chytrých hodinek a žádné chyby snímání jsme nezaznamenali. Řemínek však měla utažený na nejmenší průměr. Opravdu tedy záleží, jaký máte obvod zápěstí – pravděpodobně si budete muset hodinky vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 6
Samsung Galaxy Watch 6
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram