ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Garmin Forerunner 965

Silné stránky
 • Kvalitní AMOLED displej
 • Dlouhá výdrž
 • Přesné určení polohy
 • Přesný monitoring zdraví
 • Titanová luneta
 • Pohodlný řemínek
Slabé stránky
 • Absence bezdrátového nabíjení
 • Vyšší cena
 • Ovládání map není intuitivní

Hledáte prémiové sportovní hodinky vhodné pro každodenní používání? Garmin Forerunner 965 nabízí ostrý a jasný AMOLED displej, odolnou titanovou lunetu a pohodlný silikonový řemínek. Hodinky jsou vodotěsné do hloubky 50 metrů a v nabídce jejich monitorovaných aktivit najdete téměř každý sport, který vás napadne. Ovládání hodinek má na starosti dotyková displej a pět mechanických tlačítek. Kromě různých sportovních metrik vám hodinky změří okysličení krve, odhadnou množství vašeho stresu a zhodnotí kvalitu vašeho spánku. Nabízejí také interní úložiště pro hudbu a mezi jejich funkcemi nechybí ani plnohodnotná navigace s detailními mapami.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jakou mají hodinky Garmin Forerunner 965 výdrž na baterii?

V režimu chytrých hodinek výrobce udává výdrž 23 dní. Výdrž je ale výrazně ovlivněna způsobem používání hodinek. V našem náročnějším testu vydržely hodinky po plném nabití přibližně 9 dní.Více informací o našem testu naleznete v kapitole Výdrž na baterii a nabíjení.

Jaké jsou rozdíly mezi Garmin Forerunner 965 a Forerunner 955?

Hodinky Forerunner 965 dostaly dotykový AMOLED displej s vyšším rozlišením a vyšším kontrastem. Zároveň je jejich tělo o 1,2 mm tenčí než u 955 a obvod ciferníku je doplněn titanovou lunetou na rozdíl od plastové u staršího zástupce. Do nabídky funkcí novějšího modelu byla doplněna dynamika běhu či běžecký výkon.

Podporují hodinky poslech hudby?

Ano, hodinky můžete v první řadě používat jako samostatný zdroj hudby stažené do jejich paměti nebo jimi můžete ovládat hudbu přehrávanou z chytrého telefonu. Pokud plánujete poslouchat hudbu z hodinek, budete k tomu potřebovat bezdrátová sluchátka nebo bezdrátový reproduktor.

Jsou hodinky Forerunner 965 vodotěsné?

Hodinky Forerunner 965 jsou vodotěsné do hloubky 50 metrů. Díky této vlastnosti a možnosti monitorovat různé vodní sporty je můžeme považovat spolehlivé chytré hodinky na plavání.

Balení Garmin Forerunner 965

Balení hodinek se nijak výrazně neliší od starších zástupců Forerunner. Na typickou šedou krabičku s vyobrazením hodinek a základními informacemi si veřejnost už dávno zvykla. Balení obsahuje jen to nezbytné, takže v něm narazíte na samotné hodinky Forerunner 965, napájecí kabel a uživatelskou dokumentaci.

Z hlediska technických parametrů nás oslovily především vlastnosti displeje a příznivá výdrž na baterii. Přestože technické parametry nejsou před koupí jediné rozhodující, nabízíme vám jejich stručný přehled v následující tabulce. Pokud vás zajímá více informací o vlastnostech a parametrech, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat chytré hodinky.

Technické parametry Garmin Forerunner 965

ParametrHodnota
Typ řemínkuSilikonový, 22 mm, QuickFit kompatibilní
OdolnostVodotěsné do 50 m
DisplejAMOLED, 1,4“, 454 x 454 px
Výdrž baterieAž 23 dní
Způsob nabíjeníNapájecí kabel (proprietární konektor)
KonektivitaBluetooth, ANT+, Wi-Fi, GPS, Galileo, Glonass, SatIQ , NFC
Operační systémGarmin OS
Rozměry (bez řemínku)47,1 × 47,1 × 13,2 mm
Hmotnost (bez řemínku)52 g

Řemínek

Hodinky Forerunner 965 jsou vybaveny 22mm silikonovým řemínkem. Jak je tomu u hodinek Garmin zvykem, řemínek je doplněn otvory na přezku po celé své délce, takže jsou hodinky vhodné pro silnější i štíhlé zápěstí (od 135 do 205 mm po obvodu). Nošení je pohodlné při každodenních aktivitách i během sportování. Pokud plánujete výměnu řemínku, určitě vás bude zajímat fakt, že výchozí řemínek nevyužívá QuickFit ani Quick Release. S tímto detailem jsme se setkali již u hodinek Forerunner 955.

Hodinky Forerunner 965 jsou kompatibilní s 22mm řemínky i mimo portfolio Garmin.

Výměna řemínku je tím pádem složitější a neobejde se bez použití ostřejšího předmětu, kterým uvolníte osičku továrně osazeného řemínku. V případě méně opatrné manipulace může snadno dojít k poškození tohoto řemínku. Pro snazší výměnu bychom tím pádem ocenili využití jednoho z výše uvedených systémů uchycení řemínku.

Senzory

K tomu, aby vám mohly hodinky nabídnout komplexní náhled na váš zdravotní stav, výkon či průběh sportovních aktivit, musí být vybaveny patřičnými senzory. Nabídka senzorů je stejná jako u předchůdce Forerunner 955, až na jednu výjimku, kterou je čidlo okolního světla. Celá nabídka senzorů je následující:

 • GPS,
 • Glonass,
 • Galileo,
 • snímač tepu,
 • výškoměr,
 • kompas,
 • gyroskop,
 • akcelerometr,
 • teploměr,
 • snímač okolního světla
 • a oxymetr.

Novinkou v souvislosti se senzory je technologie SatIQ, která určuje optimální režim GPS na základě prostředí kolem vás.

Zadní strana hodinek se od zbytku modelů výrazně neliší
Zadní strana hodinek se od zbytku modelů výrazně neliší

Výdrž baterie a nabíjení Forerunner 965

Výdrž vestavěné baterie je výrazně závislá na způsobu, jakým hodinky používáte. Výrobce uvádí, že výdrž může maximálně dosáhnout 23 dní v režimu chytrých hodinek (tedy bez záznamu aktivit nebo streamování hudby).

Testy výdrže na baterii naší redakce

V našem základním testu výdrže se hodinky vybily z plného nabití po 9 dnech. Při používání jsme se nijak neomezovali, s hodinkami jsme pravidelně trénovali a neaktivovali jsme úsporný režim. Při střídmějším a úspornějším používání je tím pádem pravděpodobné dosáhnout výdrže, kterou deklaruje výrobce.

Během našeho druhého testu jsme přesněji zaznamenávali používání hodinek. Test jsme začali s hodinkami nabitými na 80 % a po 5 dnech klesla úroveň nabití na 20 %. Podmínky testu byly následující:

 • Kontinuální nošením hodinek po celých 5 dní, včetně spánku.
 • S hodinkami jsme absolvovali čtyři hodiny sportovních aktivit s GPS trasováním, z čehož jednu hodinu jsme se nechali hodinkami navigovat.
 • Hodinky měřily kontinuálně srdeční frekvenci, každý den jsme dvakrát změřili okysličení krve a pravidelně jsme kontrolovali čas a počasí.
 • Nebyl aktivní spořič baterie nebo always-on displej.

Výdrž baterie můžete výrazně prodloužit režimem pro úsporu baterie. Aktivací tohoto režimu deaktivuje drtivou většinu chytrých funkcí hodinek. Další informace o výdrži hodinek naleznete na stránkách výrobce.

O nabíjení hodinek se stará přibalený kabel s proprietární koncovkou pro hodinky a USB-C koncovkou pro zdroj. Zatímco konektor na hodinkách je stejný jako u starších zástupců řady, USB-C koncovka je novinka, která nemusí mít jen pozitivní ohlasy. Přináší však jednu významnou výhodu, kterou je možnost nabíjet hodinky například z chytrého telefonu.

Kde koupit Garmin Forerunner 965
Garmin Forerunner 965
Hodnocení
4.3/5

Nabíjení hodinek z 0 na 100 % pomocí přibaleného kabelu a notebooku zabralo hodinu a 30 minut.

Displej a design hodinek

Podobně jako hodinky Garmin Venu 2 nebo EPIX 2 recenzované hodinky dostaly AMOLED displej. Rozlišení je ale o něco vyšší, a to 454 x 454 pixelů. Kvalita zobrazení je na prémiové úrovni. Vysoký kontrast, množství plynulých animací a hlavně dobrá čitelnost i na přímém slunci jsou výhody, které by mohly být pro mnohé uživatele rozhodující.

Dotykové ovládání je během aktivit ve výchozím nastavení deaktivováno a ovládání mají na starosti jen mechanická tlačítka. To, kdy budete moci hodinky ovládat dotykově nebo jen mechanicky, můžete do jisté míry nastavit. Na výběr máte z následujících možností:

 • zapnuto u všech aktivit,
 • vypnuto u všech aktivit,
 • zapnuto pouze u konkrétních aktivit (běh, běžecký pás, kolo atd.)
 • nebo zcela vypnutý dotek i mimo aktivit.

Osvojit si dotykové ovládání nemusí být pro každého uživatele jednoduché, takže oceňujeme možnosti jeho nastavení. K dispozici máte také možnost zvolit tlačítko, které aktivuje a deaktivuje dotykové ovládání kdykoli během používání hodinek. Přivítali bychom však širší nabídku aktivit pro jeho aktivaci nebo možnost aktivace jen na některých datových obrazovkách během aktivity (např. mapa). Vzhledem k tomu, že Garmin pravidelně aktualizuje systém hodinek, můžeme předpokládat, že se možnosti dotykového ovládání budou rozšiřovat.

Pokud jste zvyklí na mechanické ovládání hodinek Forerunner, počítejte s tím, že dotykové displeje chytrých hodinek jsou obecně magnety na otisky.

Na rozdíl od celoplastového předchůdce Forerunner 955 dostaly novější hodinky titanovou lunetu a prominentnější tlačítko Start/Stop. V souvislosti s designem nesmíme zapomenout ani na dostupná vícebarevná provedení, která vzhled hodinek oživují. V redakci nás oslovilo i uživatelské prostředí s různými animacemi a novými ikonami sportovních aktivit.

Garmin Forerunner 965 odlišíte od ostatních modelů novými designovými prvky
Garmin Forerunner 965 odlišíte od ostatních modelů novými designovými prvky

Porovnání hodinek Garmin Forerunner 965 a Forerunner 955

Hlavní rozdíl spočívá ve fyzických charakteristikách hodinek. Hodinky Forerunner 955 mají plastové tělo a displej typu MIP (memory in pixel). Novější model 965 poznáte na první pohled podle kovové lunety, dominantního tlačítka Start/Stop a ostřejšího AMOLED displeje s přepracovaným rozhraním operačního systému. Technické parametry, kterými se tyto hodinky nejvíce liší, jsme zpracovali v následující tabulce.

HodinkyForerunner 965Forerunner 955
Typ displejeAMOLEDTransflektivní MIP
Úhlopříčka displeje1,4“1,3“
Rozlišení displeje454 x 454 px260 x 260 px
Rozměry (bez řemínku)47,1 × 47,1 × 13,2 mm46,5 × 46,5 × 14,4 mm
Výdrž v režimu chytrých hodinek23 dní15 dní (20 dní verze Solar)
Výdrž hodinek s GPS31 hodin42 hodin (49 hodin verze Solar)
Dostupné verze965955 a 955 Solar

Ze srovnání technických parametrů překvapivě vyplývá, že hodinky s AMOLED displejem mohou být v některých situacích úspornější než model Forerunner 955 s transflektivním displejem.

Spárování hodinek s chytrým telefonem

Komunikace mezi chytrým telefonem a hodinkami je rychlá a celým procesem párování vás provedou displeje na obou zařízeních. Před spárováním je ale potřeba, abyste do chytrého telefonu nainstalovali aplikaci Garmin Connect, kterou naleznete v obchodě Google Play a App Store. Aplikace slouží kromě spárování s hodinkami také k jejich nastavování a prohlížení jejich funkcí či měřených hodnot.

Při prvním použití aplikace budete vyzváni k tomu, abyste si buď vytvořili nový uživatelský profil, nebo se přihlásili do již vytvořeného profilu. Tento profil slouží k ukládání záznamů vašich aktivit a zdravotního stavu a je společný i pro ostatní chytrá zařízení Garmin. Uživatelské prostředí aplikace a hodinek je samozřejmě v češtině.

Pro stahování nových ciferníků, datových polí a aplikací můžete využít aplikaci Garmin Connect IQ, která je dostupná v obchodech Google Play a App Store.

Běžecké a sportovní funkce

Modelová řada chytrých hodinek a sporttesterů Forerunner patří u výrobce Garmin mezi nejstarší. Od začátku je zaměřena na aktivní sportovce od začátečnické až po profesionální úroveň. Vzhledem k tomu, že se jedná o prémiové sportovní hodinky se širokým zaměřením, je nabídka jejich funkcí na adekvátní úrovni. V následující kapitole bychom vám rádi představili funkce, které považuje autor recenze za nejzajímavější. Jelikož se věnuje sportu převážně rekreačně, mohou se jeho preference lišit od těch vašich.

Připravenost k tréninku

Funkce připravenost k tréninku vám umožní maximalizovat efekt náročného tréninku. V případě, že nebude vaše tělo dostatečně připravené, může být pro něj intenzivní aktivita větší ztrátou než ziskem (například z důvodu přetrénování). To, zda jste připraveni na intenzivní trénink, je ovlivněno mnoha proměnnými, které dokážou hodinky měřit nebo odhadnout. Patří mezi ně především:

 • spánkové skóre,
 • doba regenerace od posledního tréninku,
 • krátkodobá tréninková zátěž,
 • stav VST
 • a historie stresu a spánku.

Na základě určené hodnoty budete umět lépe odhadnout náročnost tréninku, který byste měli podle hodinek podstoupit. V případě vyšších hodnot si můžete naplánovat například náročnější intervalový trénink a naopak u nižších hodnot regenerační trénink nebo jen odpočinek.

Faktory jako spánek, míra stresu či předchozí zátěž patří jednoznačně mezi determinanty vašeho výkonu. Během našeho testování jsme vyzkoušeli běh s nízkou i vysokou připraveností. Náš závěr je takový, že pocit při tréninku a po něm do velké míry odpovídá právě míře připravenosti. Takže funkci hodnotíme jako velmi užitečnou.

Připravenost k tréninku patří mezi nejzajímavější funkce hodinek
Připravenost k tréninku patří mezi nejzajímavější funkce hodinek

V tomto ohledu nabízejí hodinky v podstatě vše, co byste od nich mohli očekávat, čímž se výrazně liší od hodinek Garmin Forerunner 265, které sice navigaci nabízejí, ale ne detailní trasování po mapě. Začněme tím pádem mapami, které jsou základem plnohodnotné navigace. Hodinky nabízejí od výroby databázi map z různých oblastí světa. V případě, že vám přednahrané oblasti nebudou stačit, v příplatkové výbavě hodinek si můžete vybírat nejen další oblasti, ale také druhy map (námořní, cyklistické, topografické mapy atd.).

Po mapě zaznamenané během sportovní aktivity se můžete pohybovat buď mechanickými tlačítky, nebo dotykem.

Při testování nás příjemně překvapila úroveň detailů map a rozsah informací, které mapy nabízí. Názvy ulic, čísla silnic, řeky, vodní plochy a body zájmu jsou samozřejmostí. Pokud si předem vytvoříte dráhu nebo trasu k bodu zájmu, můžete si před startem prohlédnout celý její průběh – na mapě je trasa zvýrazněna a doplněna směrovými šipkami. Prohlédnout si můžete také výškový profil trasy nebo můžete otočit její směr.

Nechybí ani databáze sjezdovek SkiView, která nabízí nejen trasy, ale také obtížnost jednotlivých sjezdů.

Mapy nabízejí téměř všechny funkce, které byste od nich mohli očekávat
Mapy nabízejí téměř všechny funkce, které byste od nich mohli očekávat

GPS navigace a určování polohy hodinek Garmin Forerunner patří mezi nejpřesnější na trhu. Recenzované hodinky nejsou výjimkou a jejich navigaci v podstatě ani nemáme co vyčítat. Přímo na mapě vám hodinky zobrazí nejen plánovanou trasu, ale také směr a vzdálenost nejbližší odbočky. Jakmile se k odbočce přiblížíte, hodinky vás upozorní na změnu směru nejen vizuálně, ale také vibrační odezvou. Během běhu se upozornění zobrazovala přibližně v 50metrové vzdálenosti od odbočky.

Kde koupit Garmin Forerunner 965
Garmin Forerunner 965
Hodnocení
4.3/5

Ovládání mapy by mohlo být více intuitivní

Ve výchozím nastavení je dotykové ovládání během aktivit deaktivováno a mechanická tlačítka zastávají jiné specifické funkce, takže volný pohyb po mapě/trase není možný. K tomu, abyste se po mapě mohli pohybovat, musíte nejprve aktivovat dotykové ovládání během aktivit. Když následně ťuknete na mapu, objeví se její ovládací prvky (např. přiblížit/oddálit) a zpřístupní se volný pohyb. Tento způsob ovládání mapy považujeme za mírně neintuitivní. Lepším řešením by mohlo být rozdělení obrazovky na část, kterou ovládáte datové obrazovky (např. pohyb po mapě), a část, kterou se přesouváte mezi obrazovkami.

Během aktivity na vámi vytvořené trase máte k dispozici její výškový profil
Během aktivity na vámi vytvořené trase máte k dispozici její výškový profil

Odhad VO2 max a predikce výkonu

Hodnota VO2 max je poměrně spolehlivým ukazatelem fyzické zdatnosti. Číselná hodnota popisuje maximální objem kyslíku (v mililitrech), který dokáže spotřebovat kilogram vaší hmotnosti. Hodinky tuto hodnotu odhadují pomocí tepové frekvence za specifických tréninkových podmínek.

Jako autor recenze studující všeobecné lékařství, jsem přesnost odhadů VO2 max chytrými hodinkami konzultoval s lékaři na klinice tělovýchovného lékařství a rehabilitace. Hodnota VO2 max, kterou vám hodinky nabídnou, je ve skutečnosti pouze odhadovanou hodnotou. I ta však dobře poslouží jako referenční hodnota, na základě které můžete sledovat zhoršení či zlepšení. Několik studií se touto problematikou zabývalo s tím závěrem, že byť se jedná o odhad, jsou hodinky při dlouhodobém používání poměrně přesné. Logicky ne tak, jako laboratorní plyometrický test, který je považován odbornou veřejností za spolehlivou metodu měření VO2 max.

Odhad VO2 max patří mezi spolehlivé ukazatele vývoje vaší kondice
Odhad VO2 max patří mezi spolehlivé ukazatele vývoje vaší kondice

Predikce závodních časů

Z obrazovky odhadu VO2 max se můžete stisknutím tlačítka Down nebo dotykovým posunutím dostat na Predikci závodních časů. Hodinky nabízejí předpověď pro 5 km, 10 km, půlmaraton a maraton. Časy jsou odvozeny z odhadované hodnoty VO2max a vašich tréninkových dat z posledních týdnů.

Našemu figurantovi predikovaly hodinky na 5 km čas 20:48. Vyzkoušeli jsme tedy, zda je tato hodnota reálná. V aplikaci Garmin Connect jsme si vytvořili trénink, který sestával ze zahřátí, 5km běhu a následného zklidnění. Výsledky testu přinášíme v následující tabulce:

TestPredikce před běhemReálný časReálné tempo
120:4822:154:27
220:3825:335:07
320:4125:115:02

V prvním testu se náš figurant snažil dosáhnout hodinkami odhadovaného času na 5 km. Navzdory maximální námaze byl pokus neúspěšný. Ostatní testy jsme provedli ve snaze poukázat na způsob fungování predikcí. Přestože predikce mírně přeceňovala výkon našeho figuranta, jedná se o poměrně dynamický parametr. V našem případě se odhad měnil po každém souboru nových dat z tréninku, což oceňujeme. Odhad závodních časů tak může posloužit pro zhodnocení tréninkového progresu, stejně jako VO2 max.

Odhad závodních časů je poměrně dynamický a mění se dle vašeho výkonu
Odhad závodních časů je poměrně dynamický a mění se dle vašeho výkonu

Dynamika běhu

Určit dynamiku běhu ze zápěstí dokáže v době psaní naší recenze jen malá hrstka chytrých hodinek. Tato funkce nabízí aktuální zpětnou vazbu v souvislosti s vaší běžeckou formou. Funkce využívá vestavěný akcelerometr, kterým získává následující metriky:

 • kadence - počet kroků za minutu (levá a pravá noha dohromady),
 • vertikální oscilace - pohyb trupu ve vertikální ose,
 • doba kontaktu se zemí - doba, kterou stráví během kroku vaše chodidlo na zemi
 • délka kroku - vzdálenost od jednoho došlápnutí k druhému,
 • a vertikální poměr - poměr výšky kroku k jeho délce (nižší hodnota zpravidla znamená lepší běžecký styl).

Přesnost měřených hodnot je nejvyšší v případě běhu po asfaltu nebo jiném rovném povrchu. U trailového běhu, kdy musí člověk překonávat různé překážky, může být přesnost nižší.

Určení dynamiky běhu ze zápěstí má pro trénink velký přínos
Určení dynamiky běhu ze zápěstí má pro trénink velký přínos

Běžecký výkon

Běžecký výkon je dalším parametrem, který vám může nabídnout zpětnou vazbu k námaze, kterou v souvislosti s během vynakládáte (podobně jako tempo či tepová frekvence). Hodinky berou v úvahu údaje jako dynamika běhu, vaše tělesná váha atp. Výsledná hodnota je udávána ve Wattech.

Běžecký výkon popisuje množství námahy, kterou vynakládáte
Běžecký výkon popisuje množství námahy, kterou vynakládáte

Sportovní režimy

Široká nabídka monitorovaných sportovních aktivit s různými možnostmi jejich úpravy je charakteristickou vlastností modelové řady Forerunner. U každé aktivity můžete upravovat zobrazení datových obrazovek a nechybí možnost přidat vlastní datovou obrazovku s maximálně šesti datovými poli.

Běžecké disciplíny

V souvislosti s během je měření a monitorování nejrozsáhlejší. Jedná se o další vlastnost, díky které jsou hodinky určeny i pro profesionální běžce. Mezi podporované aktivity patří:

 • běh,
 • běh po dráze,
 • trailový běh,
 • běžecký pás,
 • virtuální běh (např. prostřednictvím aplikace Zwift),
 • krytá dráha
 • a ultra běh.

Kde koupit Garmin Forerunner 965
Garmin Forerunner 965
Hodnocení
4.3/5

Cyklistické disciplíny

Běžeckými disciplínami ale nabídka nekončí. V redakci nás zaujaly například také cyklistické režimy. Ty nabízejí, podobně jako běh, pokročilé sledování dynamiky. Nechybí ani funkce ClimbPro, díky které budete moci lépe rozložit své síly během různého stoupání na trase. Co se týče podporovaných režimů, hodinky nabízejí následující:

 • kolo,
 • kolo uvnitř,
 • horské kolo,
 • cyklokros,
 • gravel
 • a jiné.
Rozdělení úvodní obrazovky statistik aktivit se u různých sportů výrazně neliší
Rozdělení úvodní obrazovky statistik aktivit se u různých sportů výrazně neliší

Plavecké disciplíny

Další významnou sledovanou aktivitou je triatlon. Prémioví zástupci řady Forerunner patří dlouhodobě mezi dominantu v jeho monitorování. Kromě detailního měření výše zmíněných aktivit nabízí široké spektrum plaveckých metrik. Nechybí mezi nimi plavecká efektivita SWOLF, kterou hodinky počítají i na otevřené vodě po každých 25 metrech (v bazénu se výpočet řídí vámi nastavenou délkou). V případě plavání v bazénu dokážou hodinky automaticky určit plavecký způsob. Ostatní plavecké metriky a funkce naleznete na stránkách výrobce.

V nabídce sportovních režimů dále nechybí jóga, pilates, HIIT (vysoce intenzivní intervalový trénink), nebo silové cvičení. Doplňkové sportovní režimy jsou ke stažení v obchodě Connect IQ.

Lifestylové funkce

Hodinky Forerunner 965 nejsou jen sportovní záležitostí, a to navzdory tomu, že to jejich vzhled jasně našeptává. Lifestylovému zaměření hodinek hraje ve prospěch nabídka funkcí, které mají za úkol usnadnit vám každodenní fungování. V následujícím shrnutí si tyto funkce stručně popíšeme.

Monitorování spánku

Budete-li hodinky nosit i během spánku, získáte poměrně detailní pohled na jeho průběh. Hodinky zaznamenají jeho celkovou dobu a trvání jednotlivých spánkových fází. Z těchto hodnot odvodí výslednou kvalitu spánku a její slovní zhodnocení. V aplikaci naleznete i další detaily, jako například graf kvality spánku posledních dní a graf frekvence dýchání. V případě, že nastavíte měření okysličení krve během spánku, naleznete v aplikaci také graf těchto hodnot.

Good morning message

Ranní zpráva slouží jako stručný popis uplynulé noci a dne, který máte před sebou. Hodinky vás informují o nadcházejícím tréninku, počasí či kvalitě vašeho spánku. Nechybí ani motivační zpráva na závěr. To, co všechno bude součástí ranní zprávy, můžete měnit v nastavení hodinek.

Poslech a úložiště hudby

Většina hodinek Garmin Forerunner umožňuje ovládat hudbu přehrávanou z chytrého telefonu. Avšak jen některé modely mohou být také zdrojem této hudby. Hodinky Forerunner 965 mezi tyto modely patří. Umožňují poslouchat hudbu ze streamovacích služeb, jako například Spotify, a nabízí také samostatné úložiště pro vaše skladby nebo stažené podcasty.

Hodinky disponují 32GB úložištěm, které je určeno pro systém, záznamy aktivit, databáze tras a v neposlední řadě i pro vaši hudbu.

Monitorování stresu

Stres je v tomto pojetí myšlen jako zatížení organismu a nikoli jako nervové vypětí, čili stres v běžném pojetí. Hodinky určují vaše skóre stresu na základě variability srdečního tepu (VST). Oddech, spánek, konzumace jídel, pití alkoholu či blížící se viróza, to vše ovlivňuje vaše výsledné skóre stresu. Zapomenout však nesmíme ani na zmíněnou psychickou zátěž, která má nezanedbatelný vliv na náš stav.

Toto skóre vám tím pádem umožní přizpůsobit náročnost nadcházejícího tréninku podle zatížení vašeho organismu. Hodinky monitorují hladinu zatížení jen v případě, že jsou nasazeny na vašem zápěstí a vždy jen mimo sportovní aktivity. Během našeho testování korelovalo skóre našeho figuranta s aktivitami, které prováděl. Například po vydatném obědě stouplo skóre z 22 (odpočinek) na 54 (střední). Náš figurant tak usoudil, že trénink není nejlepší nápad a rozhodl se pro klidnější aktivity.

Výrobci bychom ale doporučili, aby nahradil označení Stres za jiný pojem, který označuje zatížení organismu. Větší část veřejnosti totiž vnímá stres především v souvislosti s psychikou. Vzhledem k tomu, že se za stresovým skóre skrývá mnohem více proměnných než jen psychika, mohlo by toto označení zmást některé uživatele.

Stres je v tomto případě myšlen jako všeobecné zatížení organismu
Stres je v tomto případě myšlen jako všeobecné zatížení organismu

NFC platby

Bezkontaktní platby pomocí technologie NFC jsou dnes doménou většiny chytrých hodinek a sporttesterů. S hodinkami Garmin Forerunner 965 tak budete moci nechat doma celou peněženku i chytrý telefon a přesto budete mít platební kartu vždy s sebou. Kartu je nejprve třeba přidat do aplikace Garmin Connect (záložka Garmin Pay). V úvodu nastavení platební metody je potřeba vytvořit 4místný PIN, který funkci aktivuje. Následně stačí zadat údaje karty a vaše osobní údaje a karta bude připravena.

PIN je nutné zadat každých 24 hodin nebo po každém sundání a opětovném nasazení hodinek. V případě, že zadáte PIN 3krát nesprávně, peněženka se zablokuje a heslo bude nutné obnovit přes aplikaci Garmin Connect. Seznam bank, které hodinky podporují, naleznete na stránkách výrobce.

Lifestylové funkce přinášejí také NFC platby
Lifestylové funkce přinášejí také NFC platby

Další praktické funkce

 • počasí,
 • barometr,
 • kompas,
 • okysličení krve,
 • monitor ženského zdraví
 • nebo oznámení chytrého telefonu.

Jaké funkce nám v hodinkách Forerunner 965 chyběly?

Hodinky v první řadě nepodporují telefonní hovory. Nejsou pro tento účel vybaveny mikrofonem a nedisponují ani GSM konektivitou. Hovory můžete hodinkami jen přijmout, odmítnout nebo na ně odpovídat předem definovanou zprávou. Pokud hledáte hodinky Garmin s možností volání, doporučujeme vám Garmin Venu 3.

Recenzovaným hodinkám chybí také poradce pro jet lag nebo možnost nastavení referenčního bodu. Jedná se o funkce, které naleznete například u Garmin Epix 2. Referenční bod slouží pro navigaci během potápění a poradce pro jet lag vám pomůže během přizpůsobení novému časovému pásmu.

Závěr – pro koho jsou chytré hodinky Garmin Forerunner 965 vhodné?

Pokud jste si v minulosti mysleli, že hodinky Forerunner vyšších tříd nepůsobí za svou cenu dostatečně prémiově, tak 965-ky mění pravidla hry. Hodinky jsou ideální pro náročné sportovce, kteří hledají chytré hodinky s širokým spektrem metrik a podporovaných sportů, přesným GPS, NFC, odolným tělem a přehledným displejem.

Kde koupit Garmin Forerunner 965
Garmin Forerunner 965
Hodnocení
4.3/5

Hodinky nabízejí působivou výdrž a plnohodnotnou navigaci. Mapy jsou detailní a naleznete v nich názvy ulic či body zájmu. Přímo v systému hodinek si můžete nechat vytvořit trasu ve vámi zvolené délce. Mezi podporovanými aktivitami nechybí plavecké disciplíny a vodní sporty, posilování či virtuální běh.

Hodinky naopak nejsou vhodné pro uživatele, kteří hledají jednodušší model a rádi by něco ušetřili. V tomto případě vám můžeme doporučit hodinky Huawei Watch GT3 Pro. Pokud hledáte výhradně z dílny Garmin, tak potom rozhodně vyzkoušejte Garmin Forerunner 255. V případě, že vás výrazně omezuje rozpočet, můžete vyzkoušet také hodinky Forerunner 55. Ať už zvolíte kterýkoli z těchto dvou modelů, budete se ale muset spokojit s transflektivním MIP displejem, který nenabízí tak líbivý obraz jako AMOLED.

Recenze: chytré hodinky Garmin Forerunner 965
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.3

Prémiové sportovní hodinky se špičkovou ergonomií

Hledáte prémiové sportovní hodinky vhodné pro každodenní používání? Garmin Forerunner 965 nabízí ostrý a jasný AMOLED displej, odolnou titanovou lunetu a pohodlný silikonový řemínek. Hodinky jsou vodotěsné do hloubky 50 metrů a v nabídce jejich monitorovaných aktivit najdete téměř každý sport, který vás napadne. Ovládání hodinek má na starosti dotyková displej a pět mechanických tlačítek. Kromě různých sportovních metrik vám hodinky změří okysličení krve, odhadnou množství vašeho stresu a zhodnotí kvalitu vašeho spánku. Nabízejí také interní úložiště pro hudbu a mezi jejich funkcemi nechybí ani plnohodnotná navigace s detailními mapami.

Klady

 • Kvalitní AMOLED displej
 • Dlouhá výdrž
 • Přesné určení polohy
 • Přesný monitoring zdraví
 • Titanová luneta
 • Pohodlný řemínek

Zápory

 • Absence bezdrátového nabíjení
 • Vyšší cena
 • Ovládání map není intuitivní
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (2 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: chytré hodinky Garmin Forerunner 965
  1. Dobrý den,
   hodinky Forerunner 965 nejsou vybaveny mikrofonem a volat se s nimi bohužel nedá. Hovory můžete pomocí hodinek jen přijmout, odmítnout nebo na ně odpovědět předem definovanou zprávou. Reproduktor sice ve výbavě naleznete, ale slouží pouze k přehrávání systémových zvuků. Funkci, o kterou máte zájem, nabízejí například lifestylovější hodinky Garmin Venu 3.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Garmin Forerunner 965
Garmin Forerunner 965
Hodnocení: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram