ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 4

Silné stránky
 • Spousta funkcí
 • Měření EKG
 • Měření krevního tlaku
 • Bezkontaktní platby
 • OS v češtině
 • GPS
 • Jednoduché ovládání
 • Možnost komunikace z hodinek
Slabé stránky
 • Jen pro Android
 • Nižší výdrž baterie
 • Nutnost instalace více aplikací
Tento produkt má svého nástupce

Samsung Galaxy Watch 4 nabízí spoustu našlápnutých funkcí pro sledování zdraví i usnadnění vašeho každodenního života. Změří vám krevní tlak, tep a dokonce i EKG. Kromě toho díky nim budete moct jednoduše odpovídat na zprávy a telefonické hovory přímo z hodinek. Potěší i bytelné zpracování z hliníku, přehledný operační systém v češtině a podpora Google Pay.

Balení hodinek připomíná to od Applu

Tyto chytré hodinky od Samsungu se prodávají v luxusní krabičce, které vévodí čistý bílý design. Na první pohled je balení velmi podobné tomu od značky Apple. Rozměry krabičky činí 29 × 6,3 × 3,5 cm a váha celého balení dosahuje 200 gramů.

Uvnitř krabičky se kromě chytrých hodinek skrývá:

 • napájecí kabel
 • a návod k použití.

Oproti Apple Watch se v tomto případě dočkáte pouze jednoho řemínku, díky kterému hodinky sedí na zápěstí s obvodem od 14,5 do 20,5 cm. Pokud ale budete chtít, můžete si dokoupit jiné varianty řemínků a střídat je mezi sebou dle aktuálních potřeb. Samotná výměna je velmi rychlá a jednoduchá.

Technické parametry Samsung Galaxy Watch 4

Tyto chytré hodinky mají z hlediska technických parametrů rozhodně co nabídnout. V menší dámské verzi disponují AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,2”, ve větší verzi činí úhlopříka 1,4”. Vzhledem k široké nabídce funkcí je třeba počítat s nižší výdrží baterie (maximálně 40 hodin u obou velikostních verzí). Pokud tedy chcete tyto hodinky využívat naplno, budete je muset nabíjet téměř každý den.

Těšit se dále můžete na operační systém Wear OS, který nově podporuje bezkontaktní platby. Hodinky dále využijete i ke komunikaci. Verzi LTE poté můžete doplnit eSIM a z hodinek psát zprávy či telefonovat bez nutnosti mít mobilní telefon u sebe.

Vytknout bychom mohli absenci konektivity ANT+ (např. pro propojení s hrudními pásy), která se naposledy objevila u Samsung Gear S3.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVoděodolné dle parametru 50M
DisplejAMOLED s úhlopříčkou 1,2” (u menší verze) nebo 1,4” (u větší verze)
Výdrž baterieAž 40 hodin
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC
Operační systémWear OS
Rozměry (bez řemínku)40 × 40 × 10,9 mm
Váha25,9 g (bez řemínku u menší verze)

Hodinky jsou dostupné ve 2 velikostních verzích

Samsung Galaxy Watch 4 si můžete pořídit v jedné ze dvou variant. Liší se přitom šířkou ciferníku. Menší verze nabízí šířku 40 mm, větší verze poté šířku 44 mm. My jsme si pro testování vybrali menší dámskou variantu.

Z hlediska materiálů se můžete těšit na kvalitní hliníkové pouzdro. Tvar ciferníku je opět kulatý, jako je u Samsung hodinek zvykem. V tomto ohledu se liší od konkurenčních Apple hodinek, které dlouhodobě sází na ciferník se zaoblenými hranami.

Hodinky se mohou pochlubit kvalitním hliníkovým pouzdrem.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 4
Samsung Galaxy Watch 4
Hodnocení
4.0/5

Na pravé straně se nachází dvě tlačítka, horní má červené lemování. Horní tlačítko slouží pro přechod domů, stisknutím spodního tlačítka se dostanete k aktuálně otevřeným aplikacím. Nastavit si můžete i to, co se má stát při dvojitém stisknutí tlačítek. Ovládání jinak probíhá klasicky dotykově přímo na displeji. Hodinky jsou primárně určeny pro praváky. Spekuluje se ale o tom, že se u budoucích modelů možnosti otočení displeje vzhůru nohama dočkáme.

Použitý silikonový řemínek je na zápěstí příjemný a lehký. Potěší sportovce, ale i osoby, které trápí alergie na kovy. Pokud vám nebude vyhovovat, můžete jej snadno vyměnit za jiný.

Co se týče váhy hodinek bez řemínku, dostáváme se u menší varianty na příjemných 25,9 gramů, u větší varianty poté váha dosahuje 30,3 gramů. Obecně by se dalo říct, že se jedná o takovou zlatou střední cestu.

Hodinky nelze spárovat s iPhonem

Pokud patříte mezi majitele mobilního telefonu od Applu, zpozorněte. Tyto chytré hodinky totiž s takovým zařízením nespárujete. Samsung se totiž rozhodl jít podobnou cestou jako právě Apple a od modelu Samsung Galaxy Watch 4 již nebude podporovat spárování chytrých hodinek s iOS.

Samsung Galaxy Watch 4 nespárujete s žádným mobilním telefonem od značky Apple.

Pro bezproblémové propojení je tedy třeba mít mobilní telefon s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější. My jsme pro spárování použili mobilní telefon Samsung Galaxy S7 s operačním systémem Android 8.0.0 a celý proces proběhl bez problémů.

Jak hodinky uvést do provozu?

 1. Hodinky je nejprve třeba nabít a zapnout.
 2. Poté si do mobilního telefonu stáhnete aplikaci Galaxy Wearable, která vás vyzve k vytvoření Samsung účtu.
 3. Následně si v této aplikaci vyberete zakoupené zařízení.
 4. Poté se vám v mobilní aplikaci zobrazí konkrétní model hodinek, se kterými lze telefon spárovat.
 5. Vše je třeba potvrdit jak na hodinkách, tak v mobilním telefonu (potvrzením shodného kódu).
 6. Následně chvíli počkáte na synchronizaci veškerých dat.

Operační systém podporuje Google Pay

Hodinky pracují s operačním systémem Wear OS, který podporuje češtinu a nabízí poměrně přehledné rozhraní. Kompatibilita se zařízením s Androidem je skvělá, v případě mobilního telefonu od značky Apple si ale neškrtnete.

Výhodou je podpora bezkontaktních plateb Google Pay (tuto funkci zajišťuje NFC čip). Google Pay nahrazuje původní funkci Samsung Pay, která placení v ČR momentálně nepodporuje. Využívat můžete také hlasového asistenta Bixby.

Hodinky lze jednoduše přenastavit
Hodinky lze jednoduše přenastavit

Aplikace Samsung Galaxy Watch 4

Abyste z chytrých hodinek vytěžili maximum, musíte mít v mobilním telefonu hned několik aplikací. Tuto skutečnost přitom rozhodně považujeme za slabou stránku Samsung hodinek a je velká škoda, že nejsou všechny funkce přehledně sjednocené do jedné jediné aplikace.

Pro spárování hodinek slouží již zmíněná mobilní aplikace Galaxy Wearable. Pro sledování nejrůznějších statistik týkajících se vašeho zdraví budete potřebovat aplikaci Samsung Health. Pokud chcete používat funkci měření EKG a krevního tlaku, budete ještě potřebovat aplikaci Samsung Health Monitor, která je dostupná pouze v Galaxy Store.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 4
Samsung Galaxy Watch 4
Hodnocení
4.0/5

Do samotných chytrých hodinek si můžete nainstalovat množství nejrůznějších aplikací. Slouží k tomu obchod Google Play, který je dostupný přímo v hodinkách. Vybrat si můžete speciální aplikaci pro produktivitu, přehled nad kondicí nebo třeba poslech hudby.

Prostřednictvím mobilní aplikace Samsung Wearable si můžete do hodinek uložit skladby a poslouchat je offline. Oblíbené skladby si také můžete můžete stáhnout například pomocí aplikace Spotify na hodinkách.

Chytré hodinky nabízí velkou spoustu funkcí

Samsung Galaxy Watch 4 jsou z hlediska funkcí poměrně našláplé. Není přitom žádným tajemstvím, že se Samsung v tomto ohledu snaží konkurovat hodinkám Apple, které cílí na majitele iPhonů.

Funkce jsou prakticky totožné jako u předchozích Samsung Galaxy Watch 3. Nově se ale objevila funkce pro měření krevního tlaku.

Přehledné statistiky na jednom místě
Přehledné statistiky na jednom místě

Krokoměr

Jedná se o základní funkci chytrých hodinek, která bude měřit počet ušlých kroků v průběhu dne. Aktuální číslo si přitom můžete kdykoliv snadno zkontrolovat.

Měření tepové frekvence

V průběhu dne hodinky měří také vaši tepovou frekvenci. Aktuální hodnotu vám zobrazí buď na displeji nebo v mobilní aplikaci. Nechybí přitom ani interpretace výsledku (např. že se jedná o běžnou hodnotu v klidovém režimu).

Měření tepové frekvence
Měření tepové frekvence

Měření EKG a krevního tlaku

Abyste mohli začít tyto dvě funkce používat, je třeba si nejprve do mobilního telefonu stáhnout aplikaci, která nese označení Samsung Health Monitor. Následně je třeba hodinky zkalibrovat dle postupu, který vám tato aplikace zobrazí.

Abyste ale funkce aplikace Samsung Health Monitor aktivovali, je třeba mobilní telefon připojit k mobilní síti (připojení přes Wi-Fi nestačí). Po úspěšném zkalibrování již můžete začít obě funkce používat.

S měřením EKG si poradí i Apple Watch Series 6 a Series 7. Měření krevního tlaku ale prozatím chytré hodinky od značky Apple nezvládají.

Poradí si i s měřením tlaku a EKG
Poradí si i s měřením tlaku a EKG

Měření okysličení krve

Hodinky jsou vybaveny oxymetrem a dokáží tedy změřit hladinu kyslíku v krvi. Měření přitom můžete využívat i v průběhu spánku.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 4
Samsung Galaxy Watch 4
Hodnocení
4.0/5
Měření okysličení krve probíhá i během spánku
Měření okysličení krve probíhá i během spánku

Monitoring spánku

Pokud si necháte hodinky na zápěstí i přes noc, zařízení bude monitorovat váš spánek. Po probuzení si poté v mobilní aplikaci prohlédnete, kolikrát jste se v noci probudili a jak dlouho trvala lehká, hluboká a REM fáze spánku.

Součástí je i vyhodnocení kvality vašeho spánku pomocí číselného skóre. Nechybí ani interpretace výsledků. V noci si na hodinkách můžete zapnout noční režim, aby vás nerušily příchozí notifikace. Stejně tak si můžete nastavit klasický budík (nikoliv chytrý, který vás probudí v lehké fázi spánku).

V průběhu spánku vám hodinky dokáží měřit dokonce i chrápání, které detekují prostřednictvím mikrofonu.

Hodinky budou analyzovat váš spánek
Hodinky budou analyzovat váš spánek

Cvičení a historie cvičení

Chytré hodinky využijete také v případě, že se pustíte do nějakého sportu. V takovém případě si můžete vybrat z množství aktivit (chůze, běh, plavání…) nebo konkrétních cviků (mrtvé tahy, výpady, prkno…).

Po spuštění zvolené aktivity vám budou hodinky zobrazovat aktuální čas, dobu trvání, množství spálených kilokalorií a informace týkající se tepové frekvence (aktuální, průměrnou a maximální hodnotu).

Režim cvičení lze přitom kdykoliv minimalizovat a hodinky využívat k čemukoliv jinému. Stejně tak lze aktivitu kdykoliv pozastavit a znovu spustit. Hodinky lze také při sportování využívat k ovládání hudby na mobilním telefonu. Skladbu lze pozastavit, přepnout na další nebo změnit hlasitost.

Režim cvičení můžete v průběhu sportování nechat běžet na pozadí a hodinky využít k čemukoliv jinému.

Po dokončení cvičení vám hodinky zobrazí podrobné statistiky, které si můžete prohlédnout také v mobilní aplikaci.

Analýza složení těla

Chytré hodinky dokáží analyzovat také aktuální složení vašeho těla. Na začátku si nastavíte pohlaví, výšku a váhu, a poté spustíte samotné měření. Hodinky vám poté prozradí, jaké procentuální zastoupení mají kosti, tuk a voda ve vašem těla. Nechybí ani informace o BMI a BMR (množství energie vydané v klidovém stavu).

Měření stresové zátěže

Hodinky lze využít také k měření stresové zátěže, které trvá přibližně půl minuty a funguje na principu analýzy kolísání tepové frekvence.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 4
Samsung Galaxy Watch 4
Hodnocení
4.0/5
Změří míru vašeho stresu
Změří míru vašeho stresu

Sledování menstruačního cyklu

Ženy ocení možnost sledovat svůj menstruační cyklus. V mobilní aplikaci Samsung Health je nejprve třeba si nastavit datum začátku vaší poslední periody a délku cyklu. Poté se můžete informovat o předpokládaném datu ovulace a plodných dnů.

Budou vás informovat o plodných dnech a periodě
Budou vás informovat o plodných dnech a periodě

Zprávy, hovory a notifikace

Samsung Galaxy Watch 4 lze využívat také ke komunikaci. Hodinky umožňují bezproblémové přijetí hovoru a poradí si také se zobrazením notifikací z vašeho mobilního telefonu. Na příchozí zprávy můžete také odpovídat pomocí diktování zprávy hlasem. Využívat lze také klasické psaní nebo výběr z přednastavených odpovědí. Nechybí ani podpora emoji.

Pokud se rozhodnete pro Samsung Galaxy Watch 4 s LTE, bude toto zařízení podporovat eSIM. V takovém případě budete moct z hodinek telefonovat nebo posílat zprávy, aniž byste museli mít v blízkosti mobilní telefon.

Hlasový asistent

Hodinky jsou vybaveny hlasovým asistentem Bixby, kterého se můžete zeptat třeba na aktuální počasí nebo na vámi naplánované úkoly. Bixby nepodporuje češtinu, komunikovat s ním tedy můžete v angličtině. Pokud si na hodinkách zapnete úsporný režim, Bixby využívat nelze. V současné době výrobce plánuje, že součástí hodinek bude i Asistent Google, a vy budete moct mezi oběma asistenty přepínat.

Bezkontaktní platby

Aktivace bezkontaktních plateb Google Pay se provádí stejně jako u aplikace pro smartphony. Nejprve zadáte údaje o své kartě, poté je nutné provést ověření ze strany banky (např. pomocí SMS kódu).

Na hodinkách si můžete nastavit, aby nevyžadovaly neustálé zadávání PIN kódu. Naťukat jej v takovém případě budete muset pouze tehdy, když si hodinky sundáte ze zápěstí a opět je nasadíte. Tím je karta chráněna proti případnému odcizení hodinek.

Přímo na hodinkách si můžete zobrazit mapu s vaší aktuální polohou a nechat se navigovat na určené místo. Toto místo lze přitom zadat hlasem nebo jeho název jednoduše vyťukat přímo na klávesnici hodinek.

Další funkce

Mezi spíše doplňkové funkce lze zařadit například budík, stopky, časovač nebo zobrazení světového času. Praktické je také zobrazení aktuální předpovědi počasí na základě vaší polohy.

Pokud máte bezdrátová sluchátka Samsung Buds, můžete je prostřednictvím hodinek ovládat. Na hodinkách si lze dále zobrazit kalendář z telefonu a prohlédnout si plánované události nebo schůzky. Praktickou funkcí může být také kalkulačka nebo funkce Najít telefon. Po jejím spuštění začne telefon vibrovat.

Senzory pro analýzu těla, měření tepu i určení polohy

V tomto ohledu mají chytré hodinky rozhodně co nabídnout. Zařízení je vybaveno čipem Samsung BioActive, který dokáže změřit aktuální složení vašeho těla. Kromě toho tento senzor poslouží pro přesné měření tepové frekvence, EKG a dokonce i krevního tlaku.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 4
Samsung Galaxy Watch 4
Hodnocení
4.0/5

Těšit se dále můžete na:

 • akcelerometr (pro detekci pohybu),
 • oxymetr (pro měření okysličení krve),
 • barometr (pro měření atmosférického tlaku)
 • a GPS, gyroskop, kompas, Glonass a Galileo (pro navigaci).

Těmito senzory byla vybavena i předchozí verze hodinek. Nově ale Samsung Galaxy Watch 4 nabízí právě měření krevního tlaku. Tuto funkci aktuálně nenabízí ani nejnovější Apple Watch 7 a v tomto ohledu tedy Samsung vede.

Dostatečně velký AMOLED displej

Tyto chytré hodinky do vínku dostaly super AMOLED displej s úhlopříčkou 1,2” (větší verze má poté displej s úhlopříčkou 1,4”). Těšit se můžete na rozlišení 396 × 396 px (u větší verze 450 × 450 px) , což je pro tak malé zařízení naprosto dostačující. V porovnání s předchozími Samsung Galaxy Watch 3 se velikost displeje nijak nezměnila.

Hodinky umožňují zapnutí always-on displeje, kdy vám budou po nasazení na zápěstí neustále zobrazovat aktuální čas (jako klasické hodinky). O krytí displeje se zasluhuje sklíčko Gorilla Glass DX+, které vyniká svým tenkým a zároveň mimořádně odolným provedením.

Výdrž na baterii dosahuje až 40 hodin

Vzhledem k široké škále funkcí je třeba počítat s tím, že vám tyto chytré hodinky rozhodně nevydrží týden na jedno nabití, jako je tomu u mnoha modelů od značky Xiaomi nebo Huawei.

Samsung Galaxy Watch 4 mají v menší variantě baterii s kapacitou 247 mAh, ve větší variantě se poté dočkáte baterie s kapacitou 361 mAh. V každém případě je třeba počítat s tím, že hodinky budete při aktivním používání nabíjet prakticky každý den.

Výrobce uvádí maximální výdrž 40 hodin, při našem testování jsme se dostali zhruba na den a půl. Pro zajímavost, u Apple Watch 7 činí maximální výdrž baterie 18 hodin. V případě Xiaomi Amazfit GTS 3 s menší nabídkou funkcí dosahuje výdrž baterie až 20 dní.

Pro nabíjení slouží přiložený magnetický napájecí kabel. Plné kapacity přitom hodinky dosáhnou zhruba za 2 hodiny.

S chytrými hodinkami můžete do sprchy i do bazénu

Chytré hodinky jsou voděodolné dle parametru 50M. Bez obav s nimi proto můžete vyrazit do sprchy nebo do bazénu. Výrobce dále uvádí odolnost dle vojenského standardu MIL-STD 810G, který vyvinula armáda Spojených států. Aby tento standard hodinky získaly, musely projít náročným testováním (při různých teplotách, tlaku, působení vody apod.).

Bez problémů ustojí deštivé počasí
Bez problémů ustojí deštivé počasí

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Samsung Galaxy Watch 4 dokáží na jedno nabití vydržet až 40 hodin. V rámci našeho testování jsme se dostali na maximální výdrž 1,5 dne.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 4
Samsung Galaxy Watch 4
Hodnocení
4.0/5
Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Pro spárování hodinek a mobilního telefonu slouží aplikace Galaxy Wearable. Pro sledování statistik týkajících se vašeho zdraví využijete aplikaci Samsung Health. Pokud budete chtít využít měření tlaku a EKG, budete dále potřebovat aplikaci Samsung Health Monitor. Potřebovat tedy budete celkem 3 aplikace a je docela škoda, že není všechno sloučené do jedné jediné.

S jakým mobilním telefonem jsou hodinky kompatibilní?

Samsung Galaxy Watch 4 lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější.

Podporuje zařízení bezkontaktní platby?

Ano, díky NFC a podpoře Google Play je možné s těmito chytrými hodinkami bezkontaktně platit v obchodech.

Můžu z hodinek vyřídit zprávu nebo hovor?

Ano, tyto chytré hodinky umožňují zodpovězení zprávy i přijetí telefonického hovoru. V případě odpovědí na zprávy nejste omezeni pouze na přednastavené odpovědi. Konkrétní znění textu můžete vyťukat přímo na klávesnici.

Pro koho jsou chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 4

Předně bychom tyto chytré hodinky doporučili majitelům mobilního telefonu s operačním systémem Android. Těšit se můžete na bohatou nabídku funkcí a podrobné sledování svého zdraví. Navíc si do hodinek stáhnete aplikace dle vašeho gusta. Potěší také podpora bezkontaktních plateb, která byla u Samsung hodinek dlouho očekávanou novinkou. Za výhodu lze dále považovat i dvě velikostní verze pro ženy a muže.

Hodinkám bychom vytkli nižší výdrž baterie, která dosahuje pouze 40 hodin. Nevýhodou je také nutnost instalace více různých aplikací do mobilního telefonu, abyste mohli chytré hodinky využívat opravdu naplno. I přesto se ale jedná o skvělé zařízení, které má rozhodně co nabídnout.

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 4
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4

Špičkové hodinky pro Androiďáky

Samsung Galaxy Watch 4 nabízí spoustu našlápnutých funkcí pro sledování zdraví i usnadnění vašeho každodenního života. Změří vám krevní tlak, tep a dokonce i EKG. Kromě toho díky nim budete moct jednoduše odpovídat na zprávy a telefonické hovory přímo z hodinek. Potěší i bytelné zpracování z hliníku, přehledný operační systém v češtině a podpora Google Pay.

Klady

 • Spousta funkcí
 • Měření EKG
 • Měření krevního tlaku
 • Bezkontaktní platby
 • OS v češtině
 • GPS
 • Jednoduché ovládání
 • Možnost komunikace z hodinek

Zápory

 • Jen pro Android
 • Nižší výdrž baterie
 • Nutnost instalace více aplikací
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4/5 - (4 hodnocení)
1 komentář – Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 4
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 4
Samsung Galaxy Watch 4
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram