ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Garmin Forerunner 255S Music

Silné stránky
 • Detailní monitorování sportovních aktivit
 • Množství aktivit
 • Pohodlný řemínek
 • Good morning message
 • Přesné GPS
Slabé stránky
 • Kratší výdrž
 • Menší displej nemusí vyhovovat všem

Garmin Forerunner 255S Music jsou kompaktní chytré hodinky, které nabízejí překvapivé množství funkcí. Nošení hodinek je pohodlné, snadno se ovládají a mají voděodolné tělo. Monitorování a cíle aktivit se během používání mění podle zvyků uživatele. Model podporuje také poslech vlastní hudby nebo streamovacích služeb.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jaké jsou rozdíly mezi Garmin Forerunner 255S Music a Forerunner 255?

Model 255S nabízí především kompaktnější tělo, možnost ukládat a přehrávat vlastní hudbu či používat služby jako Spotify. Model 255 má zase delší výdrž a širší řemínek pro silnější zápěstí.

Podporují hodinky Garmin Forerunner 255S Music Android i iOS?

Aplikace Garmin Connect i Connect IQ Store jsou dostupné v obchod Play Store a App Store. Tím pádem lze hodinky používat s oběma operačními systémy.

Se kterou aplikací spárovat Garmin Forerunner 225S Music?

K ovládání funkcí a nastavení hodinek slouží aplikace Garmin Connect. Párování tak probíhá mezi hodinkami a touto aplikací. Kromě toho je dostupná aplikace Connect IQ Store, která slouží jako obchod.

Dá se s Garmin Forerunner 255S Music plavat?

Hodinky Forerunner 255S Music jsou voděodolné do hloubky 50 metrů. V nabídce monitorování naleznete také aktivity jako plavání či triatlon.

Obsah balení je strohý, ale postačující

Balení má poměrně malé rozměry, které stačí tak akorát na jeho obsah. Grafika na balení popisuje základní vlastnosti hodinek a nechybí ani jejich ukázka z více stran. Při rozbalování jsme se dostali k těmto položkám:

 • chytré hodinky Garmin Forerunner 255S Music,
 • napájecí USB kabel
 • a návod.

Technické parametry chytrých hodinek Garmin Forerunner 255S

Navzdory sportovnímu zaměření hodinek se jedná o model s vybavením i pro běžné používání. Technické parametry ale nejsou jedinou věcí, která odlišuje kvalitní modely od těch méně kvalitních. Pokud byste rádi věděli více o tom, podle čeho vybírat chytré hodinky, přečtěte si našeho průvodce nákupem.

Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVoděodolné do hloubky 50 metrů
DisplejTransflektivní s úhlopříčkou 1,1“
Výdrž baterieaž 12 dní
Způsob nabíjeníNapájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, Glonass, Galileo, NFC, ANT+
Operační systémGarmin OS
Rozměry (bez řemínku)41 × 41 × 12,4 mm
Váha (bez řemínku)39 g

Silikonový řemínek je pevný, ale zároveň pohodlný

Řemínek o šířce 18 mm je určen pro zápěstí s obvodem od 11 do 17,5 cm. Je vyroben ze silikonu, díky čemuž je řemínek do jisté míry elastický a na ruce sedí pevně i bez toho, aby jej bylo nutné výrazně utahovat. Jeho vnitřní strana je hladká a vnější je doplněna texturou.

Kovová přezka má polomatný finiš a působí velmi pevně. Otvory na přezku jsou na řemínku umístěny po celé jeho délce. Svou velikost si tak naleznete s téměř 100% jistotou. Poutko, které upíná volnou část řemínku je vybaveno zarážkou, která pasuje do otvorů na řemínku. Výsledkem je zapínání, které jen tak snadno nepovolí.

Systém Quick Release je velmi praktický
Systém Quick Release je velmi praktický

Ve výsledku hodnotíme řemínek pozitivně, ale nemusí vyhovovat každému. Důvodem je jeho šířka, která není mezi chytrými hodinkami Garmin příliš rozšířená. Se širším řemínkem (22 mm) se setkáte například u modelů Fénix 7 nebo Forerunner 255. V řadě Garmin Foorerunner naleznete také modely s ještě širším řemínkem, a to 33 mm. Máme na mysli především hodinky Forerunner 955.

Kde koupit Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnocení
4.1/5

Se širším řemínkem jdou ruku v ruce i větší rozměry konstrukce. Díky nim mohou tyto modely nabídnout více funkcí nebo lepší výdrž baterie.

Na zápěstí redaktora držely hodinky Forerunner 255S s 18mm řemínkem velmi spolehlivě, a to bez ztráty komfortu. Při sportovní aktivitě či denním nošení hodinky nijak nepřekážely. Nabídka náhradních řemínků šířky 18 mm je ale v porovnání s šířkami 22 nebo 33 mm mnohem užší.

Výměna řemínku

Na rozdíl od modelu Forerunner 955, u recenzovaného modelu je výměna řemínku jednoduchá. Quick Release řemínek u modelu Forerunner 255 je mezi chytrými hodinkami standardem. Části řemínku jsou k hodinkám přichyceny pomocí teleskopických rozpěr s pružinkou.

Design

Hodinky na první pohled působí sportovně a poměrně elegantně. Nemají robustní ciferník a po jejich obvodu naleznete jen pět tlačítek, která vystupují z konstrukce jen mírně. Ciferník je ve srovnání s modelem Forerunner 955 o 6,5 mm menší. Menší je také displej, který má úhlopříčku 1,1“. Hodinky jsou díky svému tělu vhodné na pánské i dámské zápěstí.

Design je střídmější i ve srovnání s modelem Garmin Fénix 7. Obruba ciferníku je v barvě hodinek, kterou byla v našem případě černá. Elegance recenzovaného modelu se ale nevyrovná chytrým hodinkám Samsung Galaxy Watch 5.

Senzory

Základem pro analýzu vašich sportovních či jiných každodenních aktivit jsou přesné snímače. Chytré hodinky Garmin Forerunner 255S Music jsou vybaveny těmito snímači:

 • senzor srdečního rytmu,
 • snímač měření saturace krve (pulzní oxymetr),
 • GPS, GLONASS, GALILEO, gyroskop,
 • akcelerometr,
 • barometrický výškoměr,
 • teploměr
 • a kompas.

Se stejnou nabídkou senzorů se setkáte i u modelu Garmin Forerunner 255 či Forerunner 955 Solar.

Výdrž baterie

Výrobce udává jako maximální výdrž baterie 12 dní. Ve srovnání s modelem Forerunner 955 Solar značky Garmin se jedná o nižší hodnotu. Totéž platí i ve srovnání s modelem Forerunner 255 s maximální výdrží 14 dní. Na rozdíl od zmiňovaného modelu 955 nepodporují recenzované hodinky ani solární nabíjení.

Běžná kombinovaná výdrž baterie

V našem testu trvalo přibližně 180 hodin (7 dní a 12 hodin), než klesla výdrž baterie ze 100 % na 5 %. Hodinky byly používány nepřetržitě a každý den zaznamenávaly dvě až čtyři sportovní aktivity. Pravidelně byly používány k prohlížení statistik aktivit či k reagování na upozornění smartphonu.

Výdrž baterie v úsporném režimu

Je důležité také podotknout, že jsme během našeho testu neaktivovali úsporný režim (v takovém případě dle nás chytré hodinky postrádají svoji funkci), který značně prodlužuje výdrž baterie. Režim deaktivuje některé funkce, jako například počasí, změnu vzhledu displeje a podobně. Změní se také vzhled ciferníku, který poté zobrazuje minimum informací. Při nabití na 22 % dokáže režim prodloužit výdrž ze tří dnů na sedm, což nás příjemně překvapilo.

Kde koupit Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnocení
4.1/5

Výdrž baterie v režimu GPS

Při aktivní službě určování polohy (GPS) a bez poslechu hudby dosahuje výdrž přibližně 26 hodin. Oproti modelům Garmin Forerunner 955 Solar či Amazfit T-Rex 2 je tato hodnota o něco nižší. Zmíněné modely nabízejí v tomto nastavení výdrž, která přesahuje 50 hodin.

Výdrž hodinek se službou GPS a poslechem hudby

Při poslechu hudby z hodinek a s aktivní službou GPS může výdrž dosáhnout až 5,5 hodiny. Vzhledem ke kompaktním rozměrům jde o působivé číslo. V nabídce modelů Garmin ale naleznete hned několik modelů, které tuto hodnotu bez obtíží převýší. Příkladem mohou být hodinky Garmin Venu 2 s výdrží až 8 hodin s tímto nastavením.

Displej

1,1“ displej hodinek hodnotíme pozitivně. Díky menší úhlopříčce jsou hodinky kompaktnější a pohodlnější pro nošení i na menším zápěstí. Čitelnost je velmi dobrá i na přímém slunci, v tmavších podmínkách přijde vhod podsvícení. Podsvícení se zapíná automaticky nebo manuálně pomocí tlačítka Light.

Celkový motiv pozadí je nastavitelný a na výběr máte dvě možnosti - černé a bílé pozadí. Na obou podkladech jsou informace na hodinkách dobře čitelné. Zobrazení hodinek jsou do velké míry nastavitelná. Na ciferníku lze měnit:

 • motiv a rozložení datových polí,
 • barevné šablony ciferníku,
 • a barevné zvýraznění.

V aplikaci Connect IQ Store můžete stáhnout další motivy ciferníků a datová pole. Displej je celkově silnější stránkou modelu. Avšak kombinace menší úhlopříčky a velkého množství dat pro zobrazení někdy vyústí do oříznutí písmen nebo nepřehledně rozdělených slov.

Menší displej může některá slova oříznout
Menší displej může některá slova oříznout

Chytré hodinky Garmin Forerunner 255S Music nemají dotykový displej.

Tlačítkové ovládání je společné pro všechny modely z řady 255. Rozdílu si ale všimnete při srovnání s modelem Forerunner 955, který nabízí kromě mechanických tlačítek i dotykové ovládání.

Porovnání modelů Garmin Forerunner 225S, Forerunner 255 a Forerunner 955

Hodinky Garmin Forerunner 255S Music jsou kompaktnější verzí modelu 255, která zároveň podporuje ukládání a přehrávání hudby. Co se týče parametrů recenzovaného modelu, dal by se díky nim označit za střední třídu. V tabulce níže jsme uvedli parametry, kterými se tyto modely liší nejvíce.

ModelForerunner 255S MusicForerunner 255Forerunner 955
Velikost displeje1,1“1,3“1,3“
Rozlišení displeje218 x 218 px260 x 260 px260 x 260 px
Rozměry (bez řemínku)41 × 41 × 12,4 mm45,6 x 45,6 x 12,9 mm46,5 x 46,5 x 14,4 mm
Váha39 g49 g52 g
Ochranné skloCorning ® Gorilla ® Glass 3Corning ® Gorilla ® Glass 3Corning ® Gorilla ® Glass DX
Dotykový displejNeNeAno
Výdrž baterie v režimu chytrých hodinek12 dní14 dní15 dní ( solar verze 20 dní)
Podpora hudbyAnoNeAno
Úložiště4 GB4 GB32 GB

Párování hodinek Garmin Forerunner 255S Music se smartphonem

K tomu, abyste mohli využívat plný potenciál hodinek Forerunner 255S Music, potřebujete dvě aplikace. Ovládání a nastavování hodinek má na starosti aplikace Garmin Connect, která je dostupná v obchodě Google Play a App Store.

Druhá aplikace s označením Connect IQ Store umožňuje stáhnout nové motivy ciferníků, datová pole či aplikace třetích stran. I tato aplikace je dostupná pro systémy Android a iOS. S touto aplikací se hodinky spárují automaticky po spárování s Garmin Connect.

Kde koupit Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnocení
4.1/5

Spárování hodinek s chytrým telefonem je snadné a rychlé. Probíhá v následujících krocích.

 1. Stáhněte do smartphonu aplikaci Garmin Connect a zapněte funkci Bluetooth.
 2. Zapněte hodinky, zvolte jazyk a potvrďte možnost párování.
 3. Spusťte aplikaci a nechte zařízení, aby se navzájem rozpoznala.
 4. Pokud aplikace hodinky nerozpozná, lze model vybrat i manuálně.
 5. Komunikace během párování zařízení zabere několik sekund.
 6. V posledním kroku zadejte do aplikace nezbytné parametry a hodinky budou připraveny k používání.

My jsme párování otestovali na smartphonech Samsung Galaxy S10 se systémem Android 12 a Xiaomi Redmi Note 8T se systémem Android 9. V obou případech probíhalo párování stejně rychle a jednoduše.

Operační systém

Modely Forerunner 255 jsou vybaveny operačním systémem Garmin OS. Systém je plynulý, reaguje pohotově a je dostupný i v češtině. Nechybí ani podpora stažených aplikací a motivů, které jsou dostupné v ovládací aplikaci na chytrém telefonu.

Hodinky Garmin Forerunner 255S Music podporují stahování aplikací

Základem pro používání chytrých hodinek je spárování s aplikací Garmin Connect. Jedná se o aplikaci, která nabízí velmi podrobnou analýzu hodnot naměřených hodinkami. Český překlad je samozřejmostí a v rozhraní aplikace najdete i několik nastavení funkcí a hodinek samotných.

Na úvodní stránce aplikace naleznete stručný přehled aktuálního stavu. Jednotlivé položky jsou přehledně umístěny na dlaždicích. Vrchní část patří posledním provedeným sportovním aktivitám. V případě cyklistiky najdete na dlaždicích tyto položky:

 • ujetou vzdálenost,
 • mapu,
 • čas,
 • průměrnou rychlost,
 • celkový výstup
 • a průměrný tep.

Každá dlaždice má v pravém horním rohu ikonu grafu. Po jejím stisknutí se zobrazí podrobný rozpis dané informace. U většiny měřených dat se jedná o časový vývoj hodnot v různých intervalech.

V případě, že byste si chtěli hodinky Forerunner 255S Music přizpůsobit do posledního detailu, máte k dispozici aplikaci Connect IQ Store. Jedná se v podstatě o obchod, ve kterém naleznete různé aplikace či unikátní ciferníky. Položky jsou buď za poplatek, zdarma nebo dostupné v demo/trial verzi – zdarma po určitou dobu a po jejím uplynutí za poplatek.

Model Forerunner 255S Music je stvořený pro běh

Jak z názvu vyplývá, hodinky Forerunner 255S Music jsou zaměřeny ve velké míře na běh. Přestože umožňují monitorovat celé spektrum sportovních aktivit, po běhu nabízejí nejdetailnější statistiky.

Doporučený tréninkový běh

Pro trénink je důležitá jeho pravidelnost. Díky funkci trenér můžete vyskládat svůj trénink přesně podle vašich představ. Zátěž se odvíjí od vašeho výkonu, regenerace a zkušeností s během. Pomocí aplikace Garmin Connect zvolíte potřebné parametry, vyberete si svého trenéra nebo svou trenérku a váš dlouhodobý trénink může začít.

Náš redaktor si v aplikaci zvolil začátečnickou obtížnost s tím, že za týden zaběhne dohromady 9-18 km. První den tréninku sestával ze dvou minut zahřívání, pěti minut intenzivního běhu a z dalších dvou minut zklidnění.

Kde koupit Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnocení
4.1/5

V každé etapě byl na hodinkách dostupný krátký popis toho, co má redaktor dělat. Po ukončení etapy hodinky zavibrovaly. Po ukončení tréninku byl redaktor vyzván k tomu, aby zhodnotil zátěž a svoji aktuální náladu. Na závěr hodinky zobrazily sumář běhu, který si popíšeme níže.

Rutinní běh

Hodinky jsou ideální volbou i pro ty, kteří rádi běhají „podle sebe“. V takovém případě stačí jen zvolit běh jako sportovní aktivitu a spustit časování aktivity. Celý tento proces vyžaduje jen tři stisky tlačítka Start/Stop. Měření lze kdykoli během aktivity pozastavit a vybrat jednu z následujících možností:

 • pokračovat,
 • uložit,
 • obnovit později,
 • stanovit okruh,
 • vrátit na start,
 • obnovit měření srdečního rytmu
 • a úplné zrušení aktivity.
Měření aktivity lze kdykoli přerušit
Měření aktivity lze kdykoli přerušit

Po spuštění časování se na displeji zobrazí aktuální detaily běhu. K dispozici jsou čtyři zobrazení, která nabízejí různé užitečné informace. Zobrazení lze měnit pomocí tlačítek Up a Down.

Běh je nutno manuálně ukončit a jeho průběh uložit, aby se jeho údaje zobrazily i v aplikaci Garmin Connect. Po uložení se automaticky zobrazí sumář aktivity, který popisuje váš výkon. Informace na displeji se automaticky mění, lze je ovládat i manuálně nebo úplně přeskočit.

Rychlý sumář běhu je dostupný kdykoli z paměti hodinek, a to po dobu jednoho týdne. Starší záznamy pak naleznete v aplikaci Garmin Connect, kterou jsme zmínili v kapitole Párování. Kromě výše znázorněných údajů lze zobrazit i detailnější statistiky, které si můžete prohlédnout na následujících snímcích.

Na závěr zmíníme ještě jednu možnost, která je určena spíše pro skutečně sportovce a sportovkyně. Máme na mysli celkovou statistiku, která nabízí údaje o běhu doslova „černé na bílém“. To, zda by byly pro vás tyto údaje relevantní, posuďte ze snímků níže.

Funkce

Modelová řada Forerunner je určena primárně pro běžce a běžkyně. Přesto ale nabízí model 255S Music funkce, které jsou vhodné nejen pro běh, ale i jiné sportovní aktivity a každodenní používání.

Good morning message

Nenechte se zmást názvem této funkce. Nejde jen o strohé „Dobré ráno“. Hodinky vám ho sice popřejí, ale spolu s ním vám přinesou i přehledný souhrn toho, co vás ten den čeká. Na úvodní obrazovce naleznete aktuální počasí, čas a samozřejmě datum. Pomocí tlačítka Down si můžete prohlížet i další údaje jako:

 • navrhovaný trénink,
 • stručný souhrn vašeho spánku,
 • variability srdečního rytmu,
 • předpověď počasí,
 • kalendář,
 • minuty intenzivní aktivity
 • a krátká motivační zpráva.

Mezi údaji, které lze zobrazit, chybí připravenost k tréninku. S tímto údajem se můžete setkat u modelu Forerunner 955 Solar.

Údaje, které se v ranní zprávě zobrazí, můžete nastavovat v aplikaci Garmin Connect.

Kde koupit Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnocení
4.1/5

Sleep tracking

Spánek dokážou hodinky Forerunner 255S Music sledovat poměrně přesně. Kromě délky spánku sledují hodinky i variabilitu srdeční činnosti a také to, ve které fázi spánku se vaše tělo v noci nachází (Deep, light, REM, awake).

Výstupem monitorování je stručný sumář spánku, který zahrnuje graf spánkových fází, spánkové skóre, průběh spánku a také jeho kvalitu. Nechybí ani detailnější popis, ve kterém naleznete například trvání jednotlivých fází nebo stručné hodnocení vašeho spánku.

Krokoměr

Krokoměr je mezi smart hodinkami velmi rozšířenou funkcí. Měření kroků u tohoto modelu je přesné. Od začátku používání je počítadlo nastaveno na 10 000 kroků. Po několika dnech používání se ale limit upraví podle vašich zvyků. Jakmile dosáhnete doporučeného počtu kroků, hodinky vám tento fakt sdělí graficky a vibrací.

Denní počet kroků se mění podle vašich zvyků a výkonu
Denní počet kroků se mění podle vašich zvyků a výkonu

Monitor srdeční činnosti a srdeční tep

Hodinky měří srdeční tep kontinuálně. V hlavní nabídce funkcí naleznete počítadlo, které je doplněno barevnými indikacemi výšky frekvence. Po „rozkliknutí“ funkce tlačítkem Start/Stop máte k dispozici statistiku frekvence za posledních 24 hodin nebo sedm dní.

Kromě srdeční frekvence dokáží hodinky monitorovat i variabilitu srdečního tepu (dále VST). Jedná se o odchylky v pravidelnosti jednotlivých úderů srdce. S vyššími hodnotami se setkáte během odpočinku, nižší VST je zase charakteristická pro stresové a namáhavé aktivity. Hodinky zobrazují následující údaje:

 • dlouhodobý průměr VST (po nošení po dobu alespoň tří týdnů),
 • minimální a maximální VST za poslední noc včetně grafu
 • a průměrná VST za posledních sedm dní.

Počasí

Předpověď počasí je jednou ze silnějších stránek modelu. Kromě stručné předpovědi počasí v ranní zprávě je k dispozici také podrobnější předpověď. Předpověď je rozdělena do čtyř částí, ve kterých se dozvíte tyto informace:

 • minimální a maximální teplota v daný den,
 • aktuální a pocitová teplota,
 • směr větru,
 • pravděpodobnost srážek,
 • lokalizace,
 • hodinový vývoj teplot a vlhkosti pro příštích 12 hodin,
 • předpověď počasí na příštích šest dní,
 • rosný bod,
 • vlhkost vzduchu
 • a UV index.

Předpověď počasí je vázána na lokalizaci chytrého telefonu, se kterým jsou hodinky spárovány.

Poslech hudby a bezdrátová sluchátka

Pojem „Music“ v názvu modelu naznačuje, že jsou hodinky vhodné i pro ty, kteří při sportovních aktivitách poslouchají hudbu. Pomocí hodinek lze ovládat spárovaná bezdrátová sluchátka nebo jiná bezdrátová audio zařízení.

S touto funkcí se setkáte také u modelu Forerunner 955 Solar. Poslech hudby ale nenajdete u hodinek Forerunner 255 či 255S. Recenzovaný model má pro tyto účely k dispozici 4 GB interního úložiště, zatímco model 955 nabízí až 32 GB.

Kde koupit Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnocení
4.1/5

Od výroby jsou hodinky doplněny o aplikaci Spotify. V případě, že máte aktivován prémiový účet v této službě, můžete přímo do hodinek stahovat skladby. Pro tento účel je model vybaven 4 GB paměti. Kromě zmiňované aplikace lze pomocí služby Connect IQ Store stahovat i další streamovací aplikace třetích stran.

Hodinky umožňují také ukládat vlastní hudbu do paměti a její následné přehrávání během aktivit. K tomu je však nutné stáhnout a nainstalovat program Garmin Express do vašeho počítače (kompatibilní s Windows i MacOS). Podrobný návod, jak program stáhnout a používat, naleznete na stránkách s odkazem na jeho stažení.

Body battery

Funkce body battery sleduje poměr mezi zátěží a odpočinkem. Podle množství odpočinku a námahy pak hodinky vypočítají váš aktuální energetický stav. Ten během dne po běžných aktivitách a tréninku přirozeně klesá a po spánku je opět nejvyšší.

Body battery odhaduje množství vaší energie
Body battery odhaduje množství vaší energie

Monitor stresu

Další praktickou funkcí hodinek je monitorování stresu. Podle míry stresu vám hodinky dokáží doporučit, abyste na chvíli ubrali ze zátěže a odpočinuli si. Kromě samotné míry stresu jsou dostupné i další informace znázorněné na snímcích níže.

Monitorování dalších sportovních aktivit

Hodinky Garmin Forerunner nabízí navzdory svým rozměrům monitorování velkého množství aktivit. K dispozici jsou různé druhy cyklistiky, plavání a běhání. Nechybí monitorování jógy, zimních sportů, kondičních tréninků či silových aktivit.

Za zmínku stojí také triatlon, který lze nastavovat dle vlastních preferencí. Dostupná je i možnost přidání dalších aktivit.

Bezkontaktní platby Garmin Pay

Konektivita chytrých hodinek zahrnuje také NFC. To znamená, že pomocí hodinek můžete provádět bezkontaktní platby. Slouží k tomu aplikace Garmin Pay, která je dostupná v rychlém menu po podržení tlačítka Light. Platební kartu je nejprve nutné spárovat s aplikací Garmin Connect. Seznam bank, které podporují propojení s aplikací Garmin Pay naleznete na stránkách výrobce.

Funkce Garmin Pay je snadno dostupná
Funkce Garmin Pay je snadno dostupná

Notifikace ze smartphonu

Zobrazování upozornění ze spárovaného smartphonu je mezi chytrými hodinkami standardem. Zobrazují se příchozí hovory, které lze přijmout, zrušit nebo na ně odpovědět prostřednictvím zprávy. Nechybí ani notifikace mailů, zpráv ze sociálních sítí či SMS. Na většinu z nich lze odpovědět prostřednictvím stručných zpráv, které mají hodinky předem definované a nelze je podle zájmu měnit.

Zvuková oznámení

V široké nabídce funkcí naleznete také konfigurovatelná zvuková oznámení. Oznámení jsou přehrávána buď ve spárovaných bezdrátových sluchátkách, nebo ve smartphonu. Situace, ve kterých se mají oznámení přehrát, můžete nastavit přímo na hodinkách nebo v aplikaci Garmin Connect. K dispozici jsou tyto možnosti:

 • upozornění na okruh,
 • upozornění na tempo,
 • upozornění na srdeční tep,
 • upozornění na výkon,
 • události časovače,
 • tréninkové alarmy,
 • upozornění aktivity
 • a zvukové signály.

Upozornění vás mohou informovat o překročení rozsahu hodnot nebo o překonání jisté hodnoty. Hranice jsou samozřejmě nastavitelné. Jako příklad si můžeme popsat upozornění na tempo. V tomto případě můžete nastavit buď jen maximální/minimální tempo, nebo obě hodnoty. V případě, že během tréninku jednu z těchto hodnot překročíte, hodinky vás na to upozorní.

Kde koupit Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnocení
4.1/5

Dalším příkladem mohou být upozornění aktivity. V tomto případě máte k dispozici různé položky, které mají být během tréninku tímhle způsobem sledovány. Jednou z nich jsou také spálené kalorie. Nastavit můžete hodnotu spálených kalorií, které chcete dosáhnout, a hodinky vás na tuto skutečnost upozorní.

Funkce, které nám chyběly

Velkým rozdílem mezi modely 255S Music a 955 je, že recenzovaný model nepodporuje mapy a navigaci, na jakou je většina uživatelů zvyklá. Model 255S vám sice dokáže zobrazit vaši trasu, ale jen ve formě linií na jednobarevném podkladu. Model 955 Solar naproti tomu nabízí tvorbu a vyhledání nové trasy či plnohodnotnou navigaci. Nechybí ani zobrazení okolních cest či názvů ulic. Takto podrobně zpracované mapování nenajdete ani u modelu Forerunner 255.

Další funkcí, kterou nabízejí hodinky 955 Solar a model 255S Music ji nepodporuje, je Real-time Stamina. Díky této funkci dokážou hodinky odhadnout během tréninku to, kolik své potenciální energie jste zatím utratili. Opět jde o funkci, kterou nenajdete ani u klasického modelu Forerunner 255.

Závěr pro koho jsou chytré hodinky Garmin Forerunner 255S Music vhodné?

Hodinky Forerunner 255S Music jsou vhodné pro každého, kdo hledá praktického společníka především pro běh se spoustou funkcí. Model dokáže detailně monitorovat také plavecké disciplíny, různé druhy cyklistiky a další aktivity. Hodinkám nechybí podpora bezkontaktních plateb či stahování motivů a dalších aplikací.

Díky svým kompaktnějším rozměrům a 1,1“ displeji jsou hodinky vhodné i pro menší zápěstí. Monitorovací funkce jsou poměrně přesné a v případě vychýlení vašeho výkonu z normálu, vám hodinky dokážou nabídnout i užitečné rady.

Pokud hledáte větší hodinky s delší výdrží a větším množstvím funkcí, můžete vyzkoušet model Garmin Forerunner 955. Pokud si nepotrpíte na poslechu hudby a kompaktnějších rozměrech, můžete vyzkoušet model Forerunner 255 dostupný za nižší cenu. V případě, že máte zájem o všestranné chytré hodinky s dotykovým displejem pro náročné uživatele, doporučujeme vám model Apple Watch Ultra.

Recenze: chytré hodinky Garmin Forerunner 255S Music
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.1

Kompaktní a pohodlné chytré hodinky s řadou funkcí

Garmin Forerunner 255S Music jsou kompaktní chytré hodinky, které nabízejí překvapivé množství funkcí. Nošení hodinek je pohodlné, snadno se ovládají a mají voděodolné tělo. Monitorování a cíle aktivit se během používání mění podle zvyků uživatele. Model podporuje také poslech vlastní hudby nebo streamovacích služeb.

Klady

 • Detailní monitorování sportovních aktivit
 • Množství aktivit
 • Pohodlný řemínek
 • Good morning message
 • Přesné GPS

Zápory

 • Kratší výdrž
 • Menší displej nemusí vyhovovat všem
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
3.7/5 - (4 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram