ITmix.cz logo

Dámské chytré hodinky Garmin: které jsou nejlepší?

Dámské chytré hodinky Garmin: které jsou nejlepší?

Chytré hodinky Garmin obecně cílí především na sportovce a outdoorové nadšence. Díky tomu, že je lze spárovat s mobilním telefonem s Androidem i iOS, se u uživatelů těší velké popularitě. V čem přesně se liší dámské modely od těch pánských? Na jaké funkce se můžete těšit? A z jakých povedených designů můžete vybírat?

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou nejlepší Garmin hodinky pro ženy?

V rámci našich recenzí získaly nejlepší hodnocení chytré hodinky Garmin Venu Sq, které jsou jako stvořené pro sportovně založené ženy.

Jak velké pouzdro mají Garmin chytré hodinky pro ženy?

Pro hodinky Garmin neexistuje jedna specifická velikost pouzdra (respektive displeje) pro ženy. U kulatých pouzder se průměr zpravidla pohybuje v rozmezí od 40 do 42 mm v závislosti na konkrétním modelu. U hranatých pouzder se šířka pohybuje kolem 40 mm.

Umí chytré hodinky Garmin sledovat menstruační cyklus?

Ano, pomocí chytrých hodinek lze sledovat váš menstruační cyklus i těhotenství. Na začátku je třeba zadat údaje o datu vaší poslední menstruace a obvyklé délce trvání vašeho cyklu. Hodinky vás následně upozorní na datum příští menstruace.

Lze Garmin hodinky spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android i iOS?

Ano, chytré hodinky Garmin cílí jak na majitele zařízení s Androidem, tak i na věrné příznivce telefonů značky Apple. Pouze je třeba si u každého modelu ověřit kompatibilitu s verzí daného operačního systému.

Jaké chytré hodinky nabízí Garmin pro ženy?

V naší redakci průběžně testujeme nejrůznější chytré hodinky pro ženy i muže. Není proto divu, že naší pozornosti neunikly ani modely značky Garmin. Díky našim testům jsme mohli sestavit žebříček těch nejlepších chytrých hodinek pro dámy. Pokud se tedy zrovna po nějaké kvalitní nositelné elektronice poohlížíte, můžete se naším seznamem inspirovat.

Garmin Venu Sq

Nejlepší z testovaných
Silné stránky
 • Spousta funkcí pro sportovce
 • Podrobné statistiky
 • Možnost bezkontaktního placení
 • Spárování s Androidem i iOS
 • Elegantní design
 • Přehledné rozhraní
 • Možnost instalace dalších aplikací
Slabé stránky
 • Nemožnost komunikace přes hodinky
 • Složitější nastavení měření okysličení krve
 • Nutnost instalace 2 aplikací do mobilního telefonu

Chytré hodinky Garmin Venu Sq jsou stvořené pro sportovce. Navíc ale sází na elegantní design, díky kterému se hodí na každodenní nošení. Nabízí pokročilé funkce pro sledování sportu a obzvláště povedená je sekce věnovaná golfistům. Kromě toho potěší dostatečně velkým displejem, jednoduchým ovládáním a bytelnou konstrukcí.

Celkové hodnocení
4.2/5

Dámské hodinky Garmin mají menší rozměry

Zásadní vlastností dámských chytrých hodinek Garmin je bezpochyby odlišná velikost pouzdra. Modely určeny pro ženy se pyšní menší velikostí pouzdra než modely určené pro pány. S tím souvisí také velikost displeje, který bývá v porovnání s pouzdrem ještě menší kvůli přítomnosti rámečku. Velikost pouzdra se udává v milimetrech, velikost displeje v palcích.

Například Garmin Venu 2 mají pouzdro o průměru 45 mm, Garmin Venu 2S pro ženy disponují pouzdrem o průměru 40 mm. V případě outdoorových chytrých hodinek Garmin Fénix 7 se dočkáte pouzdra o průměru 47 mm, dámská varianta Garmin Fénix 7S má pouzdro o průměru 42 mm.

Rozhodovat se můžete podle designu

U chytrých hodinek Garmin se můžete setkat s různými designy. Vybírat můžete jak z unisex barevných provedení, tak i designů, které jsou navrženy primárně pro dámy. V takovém případě se můžete setkat například s kombinací zlaté, bílé nebo rosegold barvy. Dámské modely bývají obecně spíše elegantní, díky čemuž nachází využití nejen při sportu, ale i při každodenním nošení.

Funkce dámských chytrých hodinek Garmin

Co se týče funkcí, pánské a dámské chytré hodinky Garmin se příliš neliší. Ženy se však mohou zajímat o to, zda dané zařízení dokáže monitorovat menstruační cyklus, nebo zda podporuje monitoring specifického druhu sportu.

Sledování menstruačního cyklu a těhotenství

Chytré hodinky Garmin jsou vybaveny funkcí pro sledování menstruačního cyklu. V aplikaci nejprve zadáte datum vaší poslední menstruace a obvyklou délku cyklu. Následně vám zařízení zobrazí, v jaké fázi cyklu se právě nacházíte.

Hodinky lze také používat ke sledování vašeho těhotenství (jakmile si v aplikaci nastavíte, že jste těhotná a očekávané datum porodu). Pomocí aplikace si zkontrolujete, v jakém týdnu a trimestru těhotenství se právě nacházíte. Hodinky vám také zobrazí, jakou velikost pravděpodobně vaše miminko právě má. Pro lepší názornost aplikace používá přirovnání k ovoci či zelenině (v devátém týdnu těhotenství například velikost dítěte připodobňuje velikosti jahody).

Touto funkcí jsou vybaveny: Garmin Venu Sq, Garmin Vivoactive 4S i Garmin Forerunner 255 Music.

Sledování menstruačního cyklu
Sledování menstruačního cyklu

Jakému sportu se věnujete?

Hodinky značky Garmin jsou obecně navrženy pro velmi přesný monitoring sportovních aktivit. Pro dámy může být v tomto ohledu rozhodující, zda zařízení dokáže sledovat jejich oblíbenou aktivitu. Jednat se může například o sporty, které se u žen obecně těší větší popularitě. Řeč je například o józe, aerobiku, pilates či tanci.

Garmin Venu Sq, Vivoactive 4S i Forerunner 255 Music nabízí režim pro jógu a pilates, pro tanec a aerobic je třeba použít režim Jiné. Uvedené modely samozřejmě nabízí i spoustu dalších běžných sportů, jako je například běh, cyklistika, turistika, plavání či posilování.

Jak se vám líbil tento článek?
3.1/5 - (7 hlasování)
Komentáře (2) – Dámské chytré hodinky Garmin: které jsou nejlepší?
  1. Děkujeme za váš komentář, pevně věříme, že pomůže ostatním čtenářům. Bohužel, kvůli teoreticky nekonečnému množství individuálních potřeb nemůže žádná recenze pokrýt individuální potřeby všech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram