ITmix.cz logo

Dámské chytré hodinky Garmin: které jsou nejlepší?

Recenze vybraných produktů

Dámské chytré hodinky Garmin: které jsou nejlepší?

Chytré hodinky Garmin obecně cílí především na sportovce a outdoorové nadšence. Díky tomu, že je lze spárovat s mobilním telefonem s Androidem i iOS, se u uživatelů těší velké popularitě. V čem přesně se liší dámské modely od těch pánských? Na jaké funkce se můžete těšit? A z jakých povedených designů můžete vybírat?

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou nejlepší Garmin hodinky pro ženy?

V rámci našich recenzí získaly nejlepší hodnocení chytré hodinky Garmin Venu Sq 2, které jsou jako stvořené pro sportovně založené ženy.

Jak velké pouzdro mají Garmin chytré hodinky pro ženy?

Pro hodinky Garmin neexistuje jedna specifická velikost pouzdra (respektive displeje) pro ženy. U kulatých pouzder se průměr zpravidla pohybuje v rozmezí od 40 do 42 mm v závislosti na konkrétním modelu. U hranatých pouzder se šířka pohybuje kolem 40 mm.

Umí chytré hodinky Garmin sledovat menstruační cyklus?

Ano, pomocí chytrých hodinek lze sledovat váš menstruační cyklus i těhotenství. Na začátku je třeba zadat údaje o datu vaší poslední menstruace a obvyklé délce trvání vašeho cyklu. Hodinky vás následně upozorní na datum příští menstruace.

Lze Garmin hodinky spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android i iOS?

Ano, chytré hodinky Garmin cílí jak na majitele zařízení s Androidem, tak i na věrné příznivce telefonů značky Apple. Pouze je třeba si u každého modelu ověřit kompatibilitu s verzí daného operačního systému.

Jaké chytré hodinky nabízí Garmin pro ženy?

V naší redakci průběžně testujeme nejrůznější chytré hodinky pro ženy i muže. Není proto divu, že naší pozornosti neunikly ani modely značky Garmin. Díky našim testům jsme mohli sestavit žebříček těch nejlepších chytrých hodinek pro dámy. Pokud se tedy zrovna po nějaké kvalitní nositelné elektronice poohlížíte, můžete se naším seznamem inspirovat.

Garmin Venu Sq 2

Nejlepší z testovaných
Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Výdrž baterie
 • Detekce nehody
 • Tvorba vlastních tréninků
 • Garmin Coach
 • Health Snapshot
Slabé stránky
 • Nelze telefonovat
 • Přednastavené odpovědi jen pro Android
 • Nelze uložit skladby do hodinek

Chytré hodinky Garmin Venu Sq 2 jsou povedeným nástupcem předchozí generace. Těšit se můžete na dostatečně velký AMOLED displej a až 12denní výdrž baterie. Kromě toho potěší také funkce pro sledování vašeho zdraví a sportovních aktivit. Pomocí hodinek si můžete odcvičit některý z animovaných tréninků nebo si třeba vyrazit zaběhat s virtuálním trenérem Garmin Coach.

Hodinky vás upozorní na příchozí zprávy a hovory. Pokud však budete chtít hovor přijmout, budete muset ke komunikaci používat mobilní telefon. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou na příchozí zprávy odpovědět pomocí přednastavených odpovědí, pro příznivce iPhonů tato funkce chybí.

Celkové hodnocení
4.3/5

Garmin Vivomove Trend

Elegantní designová volba
Silné stránky
 • Elegantní design
 • Podpora Garmin Pay
 • Podpora bezdrátových nabíječek Qi
 • Kvalitní zpracování
 • Dobře čitelný displej
Slabé stránky
 • Přednastavené odpovědi pouze pro Android
 • Absence GPS

Hybridní chytré hodinky Garmin Vivomove Trend cílí svými rozměry a designem zejména na ženy. Jedná se o elegantní zařízení, které vás překvapí množstvím svých funkcí. Poradí si totiž s monitoringem pohybu, tepové frekvence, spánku, bezkontaktními platbami i okysličení krve.

Kromě toho vás také upozorní na veškeré příchozí notifikace z vašeho mobilního telefonu. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem na ně mohou reagovat pomocí přednastavených odpovědí. Pro uživatele iPhonů tato funkce k dispozici není. Potěší také podpora bezkontaktních plateb Garmin Pay a bezdrátových nabíječek Qi.

Celkové hodnocení
3.9/5
Kde zakoupit

Dámské hodinky Garmin mají menší rozměry

Zásadní vlastností dámských chytrých hodinek Garmin je bezpochyby odlišná velikost pouzdra. Modely určeny pro ženy se pyšní menší velikostí pouzdra než modely určené pro pány. S tím souvisí také velikost displeje, který bývá v porovnání s pouzdrem ještě menší kvůli přítomnosti rámečku. Velikost pouzdra se udává v milimetrech, velikost displeje v palcích.

Například Garmin Venu 2 mají pouzdro o průměru 45 mm, Garmin Venu 2S pro ženy disponují pouzdrem o průměru 40 mm. V případě outdoorových chytrých hodinek Garmin Fénix 7 se dočkáte pouzdra o průměru 47 mm, dámská varianta Garmin Fénix 7S má pouzdro o průměru 42 mm. Garmin Lily 2 Classic nabízí dokonce jen 35mm pouzdro.

Rozhodovat se můžete podle designu

U chytrých hodinek Garmin se můžete setkat s různými designy. Vybírat můžete jak z unisex barevných provedení, tak i designů, které jsou navrženy primárně pro dámy. V takovém případě se můžete setkat například s kombinací zlaté, bílé nebo rosegold barvy. Dámské modely bývají obecně spíše elegantní, díky čemuž nachází využití nejen při sportu, ale i při každodenním nošení.

Funkce dámských chytrých hodinek Garmin

Co se týče funkcí, pánské a dámské chytré hodinky Garmin se příliš neliší. Ženy se však mohou zajímat o to, zda dané zařízení dokáže monitorovat menstruační cyklus, nebo zda podporuje monitoring specifického druhu sportu.

Sledování menstruačního cyklu a těhotenství

Chytré hodinky Garmin jsou vybaveny funkcí pro sledování menstruačního cyklu. V aplikaci nejprve zadáte datum vaší poslední menstruace a obvyklou délku cyklu. Následně vám zařízení zobrazí, v jaké fázi cyklu se právě nacházíte.

Hodinky lze také používat ke sledování vašeho těhotenství (jakmile si v aplikaci nastavíte, že jste těhotná a očekávané datum porodu). Pomocí aplikace si zkontrolujete, v jakém týdnu a trimestru těhotenství se právě nacházíte. Hodinky vám také zobrazí, jakou velikost pravděpodobně vaše miminko právě má. Pro lepší názornost aplikace používá přirovnání k ovoci či zelenině (v devátém týdnu těhotenství například velikost dítěte připodobňuje velikosti jahody).

Touto funkcí jsou vybaveny: Garmin Venu Sq, Garmin Venu Sq 2, Garmin Vivoactive 4S, Garmin Forerunner 255 Music, Garmin Venu 2 Plus, Garmin Vivomove Trend i Garmin Forerunner 55, Garmin Venu 2S, Garmin Forerunner 965, Garmin Forerunner 265S, Garmin Venu 3S, Garmin Vivoactive 5 a Garmin Lily 2 Classic.

Sledování menstruačního cyklu
Sledování menstruačního cyklu

Jakému sportu se věnujete?

Hodinky značky Garmin jsou obecně navrženy pro velmi přesný monitoring sportovních aktivit. Pro dámy může být v tomto ohledu rozhodující, zda zařízení dokáže sledovat jejich oblíbenou aktivitu. Jednat se může například o sporty, které se u žen obecně těší větší popularitě. Řeč je například o józe, aerobiku, pilates či tanci.

Popisované chytré hodinky zpravidla nabízí režim pro jógu a pilates, pro tanec a aerobic je třeba použít režim Jiné. Uvedené modely samozřejmě nabízí i spoustu dalších běžných sportů, jako je například běh, cyklistika, turistika, plavání či posilování. Díky tomu cílí na širokou škálu žen, které se věnují nejrůznějším aktivitám.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.5/5 - (14 hodnocení)
Komentáře (2) – Dámské chytré hodinky Garmin: které jsou nejlepší?
  1. Děkujeme za váš komentář, pevně věříme, že pomůže ostatním čtenářům. Bohužel, kvůli teoreticky nekonečnému množství individuálních potřeb nemůže žádná recenze pokrýt individuální potřeby všech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Garmin Forerunner 965
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram