ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Garmin Venu 2S

Silné stránky
 • Elegantní design
 • Ochranné sklo Gorilla Glass
 • AMOLED displej
 • Propracované tréninkové funkce
 • Podpora rychlonabíjení
Slabé stránky
 • Nelze z nich telefonovat
 • Přednastavené odpovědi na SMS jen pro Android
 • Nutnost instalace 2 aplikací do telefonu
Tento produkt má svého nástupce

Na první pohled elegantní chytré hodinky, které však v sobě spojují řadu funkcí pro vaše efektivní tréninky. Přestože byly Garmin Venu 2S uvedeny na trh již v roce 2021, rozhodli jsme se je otestovat a zjistit, zda je stále relevantní zvažovat jejich pořízení i v roce 2023. Hodinky disponují AMOLED displejem s funkcí Always-On a intuitivním ovládáním. Na jedno nabití vydrží až 11 dní a podporují funkci rychlonabíjení. Jejich drobným nedostatkem je absence telefonování přímo z hodinek. Na příchozí zprávy mohou reagovat pouze uživatelé mobilních telefonů s Androidem, a to jen pomocí přednastavených odpovědí. Uživatelé iPhonů v tomto ohledu přijdou zkrátka.

Nejčastější otázky a odpovědi

S jakým mobilním telefonem lze Garmin Venu 2S spárovat?

Chytré hodinky lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 7.0 a novější a iOS ve verzi 12 a novější.

Podporují hodinky bezkontaktní platby?

Ano, Garmin Venu 2S umožňují provádění bezkontaktní platby Garmin Pay. Jen si předem ověřte, zda vaše banka Garmin Pay podporuje.

Jaké zajímavé funkce nabízí z hlediska tréninků?

Hodinky umí podrobně změřit a zaznamenat většinu sportovních aktivit, například v podobě běhu, chůze, cyklistiky, jízdy na lyžích, golfu, plavání v bazénu, posilování, jógy a dalších sportů. Využít můžete animované tréninky nebo si sestavit svůj vlastní trénink v mobilní aplikaci. Praktickou funkcí je také měření VO2 Max nebo virtuální trenér Garmin Coach.

Lze pomocí hodinek komunikovat?

Hodinky vás upozorní na příchozí zprávy a hovory. Telefonovat s nimi nelze. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou na příchozí zprávy reagovat pomocí přednastavených odpovědí. Pro uživatele iPhonů tato funkce připravena není.

Obsah balení

Garmin Venu 2S se prodávají v krabičce o rozměrech 10 × 10 × 10 cm a váze 303 gramů. Součástí balení jsou samotné chytré hodinky s jedním řemínkem, napájecí kabel s proprietární koncovkou a návod k použití. Vzhledem k rozměrům řemínku zařízení sedí na zápěstí o obvodu 11 až 17,5 cm a hodinky tedy cílí spíše na ženy. Pro pány je určen model Garmin Venu 2 s 45mm pouzdrem.

Technické parametry Garmin Venu 2S

Hodinky zaujmou AMOLED displejem, bezproblémovou konektivitou a až 11dní výdrží baterie

ParametrHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVoděodolné do hloubky 50 metrů
DisplejAMOLED s úhlopříčkou 1,1”
Výdrž baterieAž 11 dní
Způsob nabíjeníNapájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT+
Operační systémGarmin OS
Rozměry (bez řemínku)40,4 × 40,4 × 12,1 mm
Váha38,2 g (bez řemínku)

Nerezová ocel a Corning® Gorilla® Glass 3

Pojďme se nyní podívat na kvalitu zpracování hodinek. Jak je u Garminu zvykem, těšit se můžete na precizní provedení, kterému vévodí polymerové pouzdro v kombinaci s rámečkem z nerezové oceli. Nechybí ani sklíčko Corning® Gorilla® Glass 3, které displej chrání před poškrábáním. Po týdnu našeho používání na něm nejsou žádné známky poškození.

Do naší redakce dorazil model Garmin Venu 2S Rose Gold/White Silicone Band, který sází na Rose Gold detaily, bílé pouzdro a bílý silikonový řemínek.

Za nás velmi pozitivně hodnotíme hmotnost hodinek, která činí 38,2 g. Často se nám stalo, že jsme na přítomnost zařízení na zápěstí během dne doslova zapomněli. I díky kompaktním rozměrům nám nepřekážely při každodenních činnostech, jako byla práce na počítači, vaření, úklid či spánek (i když právě na spánek s hodinkami jsme si museli chvíli zvykat). Při psaní na notebooku vám možná spona bude trochu překážet, nicméně si na to lze zvyknout. My jsme hodinky nejčastěji využívali při práci s klasickou klávesnicí a při položeném zápěstí na stole hodinky prakticky nezavazely.

Hodí se zejména pro dámy
Hodí se zejména pro dámy

V čem se liší chytré hodinky Venu 2S, Venu 2 a Venu 2 Plus?

Garmin Venu 2 vzhledem ke svým větším rozměrům cílí spíše na muže. Dočkáte se u nich většího displeje, ale i větší váhy. Výdrž baterie je oproti modelu Venu 2S o jeden den delší.

Garmin Venu 2 Plus jsou velikostí mezi modely Venu 2S a Venu 2. Na zápěstí jsou výraznější a nabízí oproti variantě Venu 2 a Venu 2S především funkci telefonování přímo z hodinek a možnost psaní SMS zpráv prostřednictvím hlasového asistenta v telefonu. Pokud tedy od chytrých hodinek očekáváte možnost komunikace, sáhněte právě po Venu 2 Plus.

ParametrGarmin Venu 2Garmin Venu 2 PlusGarmin Venu 2S
Velikost displeje1,3”1,3”1,1”
Rozlišení displeje416 × 416 px416 × 416 px360 × 360 px
Rozměry (bez řemínku)45,4 × 45,4 × 12,2 mm43,6 × 43,6 × 12,6 mm40,4 × 40,4 × 12,1 mm
Váha (bez řemínku)49 g51 g38,2 g
Výdrž baterieAž 12 dníAž 10 dníAž 11 dní
Možnost telefonováníNeAnoNe

Můžete s nimi vyrazit i plavat

Chytré hodinky mají vodotěsnost 5 ATM, což znamená, že je můžete mít nasazené i během sprchování nebo s nimi vyrazit plavat. Na potápění však určeny nejsou. Po plavání se dozvíte podrobné informace o čase, uplavané vzdálenosti, tempu plavání a hodinky dokonce rozeznají plavecký způsob. Před zahájením aktivity si nastavíte, jaká je délka daného bazénu.

V průběhu plavání se na hodinkách zobrazuje uplynulý čas a vámi uražená vzdálenost (stačilo nám jen otočit displej směrem k sobě a vše jsme viděli). K dispozici je pouze jedna datová obrazovka a dotyk tedy v průběhu plavání nebudete potřebovat. Zapnutí nebo vypnutí stopek se při plavání ovládá tlačítky. Pokud je displej po skončení plavání vlhký, může se vám trochu hůře ovládat. To je však běžné prakticky u všech dotykových hodinek.

Kde koupit Garmin Venu 2S
Garmin Venu 2S
Hodnocení
4.2/5

Senzorová výbava

Aby si hodinky poradily s monitoringem sportu a zdraví, jsou vybaveny hned několika senzory. Jedná se o:

 • snímač srdečního tepu na zápěstí Garmin Elevate,
 • pulzní oxymetr,
 • akcelerometr pro detekci pohybu,
 • gyroskop, kompas, GPS, GLONASS a GALILEO pro navigaci
 • a barometrický výškoměr.

Jak je na tom výdrž baterie

Co vás bude jistě v rámci recenze chytrých hodinek zajímat, je výdrž baterie. Čísla jsou následující:

 • V režimu chytrých hodinek s úspornou baterie: až 11 dní.
 • V režimu chytrých hodinek: až 10 dní.
 • V režimu GPS bez přehrávání hudby: až 19 hodin.
 • V režimu GPS s přehráváním hudby: až 7 hodin.

A jak si v tomto ohledu vedly v našem testu? Hodinky jsme používali v režimu chytrých hodinek včetně monitoringu spánku. Funkci Always-On jsme měli vypnutou, zapnutá ale byla funkce aktivace displeje při zvednutí zápěstí. Každý den jsme obdrželi desítky notifikací, zhruba každý druhý den jsme je poté využili ke sledování sportovní aktivity. Celková výdrž se v tomto případě vyšplhala ke zhruba 7 dnům.

Neméně skvělá je výdrž při monitoringu aktivit s GPS. Pokud jsme s plně nabitými hodinkami vyrazili na celodenní tůru nebo výlet na kole, baterie to zvládla a celá naše aktivita se zaznamenala.

Velkou výhodou chytrých hodinek je podpora rychlonabíjení. Pouhých 10 minut na nabíječce přidá až 1 den režimu chytrých hodinek. K nabíjení slouží přiložený kabel s proprietární Garmin koncovkou. Je trochu škoda, že ani tento více lifestylový model, který nemusí šetřit každý gram hmotnosti či milimetr tloušťky, nepodporuje bezdrátovou nabíjecí podložku.

AMOLED displej v hlavní roli

Garmin u tohoto modelu vsadil na AMOLED displej o velikosti 1,1”. V porovnání s transflektivním displejem (který najdete třeba u Garmin Vivoactive 4S) má určité mezery při venkovním použití, ale s tím je třeba počítat. Vynahradí vám to perfektním kontrastem i věrným vyobrazením černé barvy.

Displej má poměrně široký rámeček a teoreticky tedy má o něco menší velikost, než jaký je potenciál hodinek. Díky věrnému vyobrazení černé však tento detail splývá a prakticky jej nerozpoznáte (pokud se na to ovšem nezaměříte).

Displej je dobře čitelný i na slunci, nicméně při letním azurovém počasí bylo občas nutné jas hodinek zvýšit na maximum (případně si můžete zapnout automatickou regulaci jasu, která to vyřeší za vás). Výhodou je také funkce Always-On displeje.

Ovládání kombinuje dotyková gesta a dvě boční tlačítka a osvojíte si jej poměrně rychle. Nastavit si můžete jednu libovolnou funkci pro rychlý přístup. My jsme zvolili funkci Garmin Pay, kterou díky tomu v obchodě nemusíte hledat a zdržovat frontu za vámi.

Mobilní aplikace Garmin Connect nabízí řadu funkcí

Chytré hodinky budete používat společně s mobilní aplikací Garmin Connect (dostupná v Google Play i App Store). V ní najdete přehledně na jednom místě informace o historii vašich pohybových aktivit, tepové frekvence, stresové zátěže, Body Battery a dalších metriky. Zapojit se můžete také do některé z mnoha výzev. Dámy ocení sekci věnovanou menstruačnímu cyklu, respektive těhotenství. A nechybí ani široká škála možností pro dodatečné nastavení hodinek, tvorbu vlastních tréninků atd.

Pokud si budete chtít do hodinek stáhnout doplňkové funkce, můžete tak učinit prostřednictvím aplikace Connect IQ. V nabídce najdete nejrůznější aplikace pro vaše tréninky, poslech hudby nebo třeba produktivitu.

Funkce Garmin Venu 2S

Pojďme nyní konečně přistoupit ke všem funkcím, na které se u těchto povedených smartwatch můžete těšit. V nabídce najdete jak funkce pro monitoring vašeho zdraví a sportu, tak i funkce pro lifestyle.

Nastavení vlastních cílů

Garmin Venu 2S vás budou motivovat v dodržování zdravého životního stylu. Nastavit si totiž můžete své vlastní cíle týkající se například počtu ušlých kroků, minut intenzivní aktivity nebo spálených kilokalorií. A jakmile tyto cíle během dne splníte, odmění vás hodinky krátkou oslavnou grafikou. V průběhu dne pak nechybí ani motivační upozornění, že je na čase se věnovat nějakému pohybu.

Měření počtu ušlých kroků
Měření počtu ušlých kroků

Monitoring zdraví

Samozřejmostí je u těchto hodinek sledování srdečního tepu, a to jak během dne, tak při sportovní aktivitě. Změří vám také okysličení krve a počet nádechů za minutu.

Kde koupit Garmin Venu 2S
Garmin Venu 2S
Hodnocení
4.2/5

Povedenou funkcí je monitoring hodnoty Stress Score, která jde v češtině popsat spíše jako monitoring zatížení organizmu. Tato funkce přitom až dokonale odráží skutečnost. Zvýšené hodnoty jsme zaznamenali třeba při nepříjemném zákroku u zubaře, kdy křivka opravdu vystoupala v okamžiku příchodu do čekárny.

Křivku však zvyšují i činnosti, při kterých byste to možná na první dobrou neřekli, i když to dává smysl. I při pocitově klidném večeru (ovšem se dvěma sklenicemi vína) došlo ke zvýšení stresové zátěže. Alkohol má zkrátka velký vliv na stresový hormon kortizol. Stejně tak u nás měla na zatížení organismu vliv vyšší tréninková zátěž.

Měření zatížení organismu
Měření zatížení organismu

Data si můžete zpětně zobrazit nejen v mobilní aplikaci, ale i na hodinkách. Křivkou lze totiž posouvat doleva i doprava. Na hodinkách uvidíte data od půlnoci do půlnoci, v aplikaci můžete jít dále do historie.

Zmínit dále musíme funkci Body Battery, která počítá rovnováhu mezi odpočinkem a výdejem energie. Vliv na ni má nejen sportovní výkon, ale i již zmíněná stresová zátěž, kvalita vašeho spánku či odpočinek v průběhu dne. Při již zmíněné návštěvě zubaře tedy Body Battery vlivem stresu prudce poklesla.

Pokud chcete získat komplexní přehled o svém zdravotním stavu, můžete si spusti funkci Snímek zdravotního stavu. Toto měří trvá 2 minuty a jeho výsledkem je průměrná tepová frekvence, okysličení krve, počet nádechů, variabilita srdečního tepu a průměrná míra stresu.

Monitoring spánku

Pokud půjdete s hodinkami spát, můžete si po probuzení zobrazit informace o vašem spánku. Díky zhodnocení jeho kvality si tak lépe uvědomíte, zda váš spánek opravdu stál za to, či nikoliv. Někdy totiž pocitově dlouhý spánek nemusí být tolik kvalitní (například vlivem již zmíněného alkoholu).

Hodinky podporují funkci klasického budíku. Chytrý budík, který by vás probudil v lehké fázi vašeho spánku, bohužel chybí. Najdete jej třeba u konkurenčních Amazfit GTS 4.

Měření VO2 Max a zobrazení věku dle kondice

Díky možnosti měření hodnoty VO2 Max získáte představu o vaší fyzické výkonnosti a jak se vyvíjí v čase. Výsledky jsou dostupné v případě, že se půjdete souvisle proběhnout ven a dosáhnete hranice tepové frekvence nad 135 úderů za minutu. Test totiž vyžaduje GPS.

Pro upřesnění hodnoty je z naší zkušenosti nezbytné několikatýdenní používání hodinek a zařazení různých typů intenzity tréninku. Zobrazit si dále můžete věk podle kondice. V mobilní aplikaci najdete i doporučení, na co se zaměřit, abyste svůj věk dle kondice snížili. A to vás může opět příjemně motivovat.

Propracované funkce pro vaše tréninky

Co značce Garmin nelze odepřít jsou propracované funkce pro monitoring vašich tréninků. Těšit se můžete na bohatou nabídku sportů, mezi kterými nechybí například chůze, běh, cyklistika, plavání, HIIT tréninky a mnoho dalšího. Při HIIT tréninku vás na pauzu a začátek dalšího kola upozorní vibracemi na zápěstí. Hodinky nemají reproduktor, upozornění tedy není doplněno zvukovým signálem, což je trochu škoda a při cvičení se vám může stát, že další kolo přehlédnete.

V mobilní aplikaci si můžete nastavit automatické zahájení aktivity u chůze, běhu a kola. Díky tomu nemusíte například při každé procházce myslet na to, abyste sledování zapnuli. My jsme otestovali spuštění měření u chůze po 5 minutách a fungovalo to skvěle. Měření přitom zahrnovalo i těch prvních 5 minut, nemusíte se tedy bát, že o ně přijdete. Nicméně na mapě ja zakreslena až trasa po uplynutí 5 minut.

Informace v průběhu cvičení se odvíjí podle toho, pro jakou aktivitu se rozhodnete. Například u chůze můžete sledovat své tempo a uraženou vzdálenost. Silové tréninky umožňují zaznamenání počtu opakování a hmotnosti závaží, se kterým jste cvičili. Při našem testu se ale tato funkce ukázala jako poměrně nepraktická. Zadávání hmotnosti závaží u každého cviku je docela zdlouhavé a za nás by bylo lepší tuto funkci lépe promyslet. Pokud si ale naplánujete posilovací trénink včetně požadovaného opakování a hmotností, budou se data vyplňovat automaticky.

Kde koupit Garmin Venu 2S
Garmin Venu 2S
Hodnocení
4.2/5

Líbilo se nám, že například při chůzi si mohou hodinky zapamatovat vaši aktuální pozici, kterou si můžete uložit pomocí nějaké ikony (například zaparkovaného auta). Jakmile se budete chtít do místa vrátit, můžete se nechat hodinkami navigovat. Na druhou stranu navigace je v tomto ohledu hodně zjednodušená a zobrazuje vám pouze směr a zbývající vzdálenost.

Navigaci hodinek Garmin Venu 2S můžete využít pro navigování zpět na start nebo do předem uloženého bodu. Vkládání tras ve formátu .gpx není podporováno.

Animované tréninky

Skvělou funkcí jsou přednastavené animované tréninky, které vám budou zobrazovat, jaký cvik provádět. Díky animacím přitom přesně uvidíte, jak by měl cvik správně vypadat, což se může hodit hlavně pro ty, kteří s cvičením teprve začínají. Součástí je i informace o tom, kolik opakování a sérií provádět a kdy zařadit pauzy.

Jeden z takových tréninků jsme vyzkoušeli. Cvičení začalo sadou 20 dřepů. I když jsme již 20 dřepů provedli, hodinky chybně ukazovaly, že nám jich ještě 14 zbývá. Toto rozpoznání cviků má tedy za nás ještě určité mouchy. Na další cvik se ale můžete proklikat ručně a tento nedostatek tedy obejít. Je také jen na vás, zda se rozhodnete cviky provádět s vlastní váhou, nebo zda sáhnete po nějakém závaží a cvičení si tímto způsobem ztížíte. Pokud po závaží sáhnete, můžete si jej opět u každého cviku zaznamenat.

Tvorba vlastních tréninků

Povedenou funkcí je tvorba vlastních tréninků v aplikaci Garmin Connect. Díky ní si můžete doma rozmyslet, jaké cviky budete chtít zařadit a následně se nechat hodinkami cvičením provést, aniž byste si je museli pamatovat. Funkce se hodí také pro ty, kterým například plán cvičení sestavuje trenér. Díky hodinkám budete mít vše po ruce.

Tvorbu vlastního tréninku jsme si vyzkoušeli. Zajímalo nás, zda se i v tomto případě na hodinkách zobrazí animace správného provádění cviků, nicméně nebylo tomu tak. V rámci tvorby tréninku si můžete u každého cviku přidat vlastní poznámku (třeba týkající se toho, po jakém závaží chcete sáhnout či jaký je váš rekord). U každého cviku lze také nastavit, kdy chcete přejít na další (zda po určitém počtu opakování, po uplynutí stanoveného času, při dosažení nějaké hranice srdečního tepu atd.). Variabilita je tedy za nás opravdu povedená.

Podobně jako u jiných Garmin hodinek nechybí ani funkce Garmin Coach. Tento virtuální trenér vás postupně připraví k tomu, abyste uběhli 5 km, 10 km či půlmaraton. V závislosti na vaší fyzičce vám ušije na míru tréninkový plán a vy budete vědět, jakému běhu se daný den máte věnovat, zda zařadit odpočinek a podobně.

Sledování menstruačního cyklu a těhotenství

Pro dámy je připravena funkce pro sledování ženského zdraví, díky které nemusíte sama myslet na to, kdy vaše příští menstruace nastane. Stačí si odhadované datum zobrazit na hodinkách. Kromě toho se dozvíte také to, v jaké fázi cyklu se právě nacházíte. Hodinky však berou v úvahu prostý výpočet fáze cyklu podle dat, které jim na začátku zadáte. Nezohledňují například vaši tělesnou teplotu, jako je tomu u nejnovějších Apple Watch 8. Pro základní přehled to ale postačuje.

V mobilní aplikaci najdete zajímavé informace a doporučení vztahující se k jednotlivým fázím cyklu. Například během údajného plodného období nás informovali o tom, že naše tělesná teplota roste a trénink v horkém počasí může být náročnější.

Sledování menstruačního cyklu
Sledování menstruačního cyklu

Notifikace, zprávy a telefonování

Hodinky vás během dne upozorní na veškeré příchozí notifikace z vašeho mobilního telefonu. Drobným nedostatkem je fakt, že pokud si příjem notifikací ztišíte na svém telefonu (a na hodinkách ne), automaticky se to nijak neprojeví a budou vám chodit i nadále. Pokud tedy nechcete být rušeni, musíte tuto funkci spustit i na hodinkách. Zpočátku na to možná, podobně jako my, párkrát zapomenete.

Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou na příchozí zprávy reagovat pomocí přednastavených odpovědí. Pro uživatele iPhonů tato funkce bohužel k dispozici není. Z hodinek také nelze telefonovat, v tomto ohledu vám lépe poslouží hodinky Garmin Venu 2 Plus. Ty také uživatelům mobilních telefonů s Androidem nabízí funkci pro odpovídání na zprávy.

Zobrazení notifikací
Zobrazení notifikací

Garmin Pay

Chytré hodinky podporují funkce Garmin Pay (doporučujeme si projít seznam, zda vaše banka Garmin Pay podporuje). Přidání karty do hodinek je snadné a rychlé. Při té příležitosti si nastavíte bezpečnostní kód, který budete při placení zadávat vždy, když si hodinky opětovně nasadíte na zápěstí nebo v případě, že jste kód naposledy zadávali před více než 24 hodinami.

V praxi se nám osvědčilo, že po zadání kódu máte na placení čas jednu minutu, takže můžete kód vyťukat třeba ještě tehdy, když stojíte ve frontě.

Poslech hudby

Do chytrých hodinek si lze stáhnout skladby a následně je poslouchat offline (například při běhání, aniž byste u sebe museli mít mobilní telefon). Poslouží vám k tomu mobilní aplikace Garmin Connect a díky slušnému vnitřnímu úložišti zde můžete stáhnout až 650 skladeb. S hodinkami také můžete snadno spárovat vaše bezdrátová sluchátka. Hudbu lze stahovat z vybraných streamovacích služeb, jako je například Deezer nebo Spotify. Prostřednictvím USB kabelu také můžete nahrát MP3 soubory přímo na disk hodinek (ideálně do adresáře Music).

Další funkce

Mezi doplňkové funkce chytrých hodinek lze zařadit například zobrazení předpovědi počasí, kalendář, stopky či časovač.

Předpověď počasí
Předpověď počasí

Závěr –⁠ komu bychom chytré hodinky Garmin Venu 2S doporučili?

Garmin Venu 2S bychom vzhledem ke kompaktním rozměrům doporučili spíše ženám, pro muže bude pravděpodobně vhodnější model Garmin Venu 2. Hodinky se hodí pro ty dámy, které chtějí propracované zařízení pro sledování sportu a zdraví a zároveň se nechtějí ochudit o ryze elegantní design vhodný na každodenní nošení.

Jak se v našem testu okázalo, i v roce 2023 hodinky hravě obstojí a jsou tedy velmi relativní pro koupi. Dnešní modely často používají shodnou techniku v podobě displeje senzorů či ochranného skla, takže se v tomto směru rozhodně nejedná o nic zastaralého. Garmin navíc stále pro Venu 2S vydává aktualizace a o uživatele se tedy v tomto smyslu stará.

Chytré hodinky zaujmou přítomností dostatečně velkého AMOLED displeje s funkcí Always-On. Těšit se můžete na spoustu funkcí, které zefektivní vaše snažení při sportu. Vybrat si můžete z nabídky animovaných tréninků nebo se třeba nechat vést virtuálním trenérem Garmin Coach.

Z nedostatků lze zmínit fakt, že abyste z hodinek vytěžili maximum, je třeba si do mobilního telefonu nainstalovat hned dvě mobilní aplikace (Garmin Connect a Connect IQ). Z hodinek dále nelze telefonovat. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou na příchozí zprávy reagovat pomocí přednastavených odpovědí. Uživatelé iPhonů mají v tomto ohledu smůlu.

Recenze: chytré hodinky Garmin Venu 2S
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.2

Povedené elegantní hodinky

Na první pohled elegantní chytré hodinky, které však v sobě spojují řadu funkcí pro vaše efektivní tréninky. Přestože byly Garmin Venu 2S uvedeny na trh již v roce 2021, rozhodli jsme se je otestovat a zjistit, zda je stále relevantní zvažovat jejich pořízení i v roce 2023. Hodinky disponují AMOLED displejem s funkcí Always-On a intuitivním ovládáním. Na jedno nabití vydrží až 11 dní a podporují funkci rychlonabíjení. Jejich drobným nedostatkem je absence telefonování přímo z hodinek. Na příchozí zprávy mohou reagovat pouze uživatelé mobilních telefonů s Androidem, a to jen pomocí přednastavených odpovědí. Uživatelé iPhonů v tomto ohledu přijdou zkrátka.

Klady

 • Elegantní design
 • Ochranné sklo Gorilla Glass
 • AMOLED displej
 • Propracované tréninkové funkce
 • Podpora rychlonabíjení

Zápory

 • Nelze z nich telefonovat
 • Přednastavené odpovědi na SMS jen pro Android
 • Nutnost instalace 2 aplikací do telefonu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (3 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: chytré hodinky Garmin Venu 2S
 1. Dobrý den , chtěla bych se zeptat na výdrž baterie v neustálem režimu GPS , jak dlouho vydrží baterie? Pak GPS s poslechem hudby?Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Garmin Venu 2S
Garmin Venu 2S
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram