ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTS 2

Silné stránky
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Gorilla Glass
 • Velký displej
 • Snadné ovládání
 • GPS
 • Přehledná mobilní aplikace
 • Mikrofon
Slabé stránky
 • Nepodporuje bezkontaktní platby
 • Nemožnost instalace dalších aplikací
 • Pouze základní senzory
 • Hodinky nejsou v češtině
Tento produkt má svého nástupce

Chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTS 2 jsou povedené zařízení z dílny Xiaomi. Nabídnout mohou velký AMOLED displej a výdrž baterie až 20 dní. Potěší také jednoduché rozhraní, snadné ovládání a přehledná aplikace. Díky GPS senzoru lze poměrně přesně měřit také venkovní fyzické aktivity. Vybrat si můžete z nabídky více než 70 různých sportů.

Obsah balení chytrých hodinek Xiaomi Amazfit GTS 2

Xiaomi Amazfit GTS 2 se prodává v jednoduché bílé krabičce, která na první pohled působí poměrně luxusním dojmem. Rozměry balení činí 7,5 × 12 × 11,7 cm a celková váha poté přibližně 300 gramů.

Po otevření krabice se můžete těšit na:

 • samotné chytré hodinky,
 • magnetický napájecí kabel
 • a návod k použití (v češtině).

Chytré hodinky se prodávají jen s jedním řemínkem, který je rovnou umístěný na hodinkách (stejně jako u Xiaomi Amazfit GTS 2 mini). Není však problém si dokoupit další řemínky a následně je střídat podle vaší aktuální nálady.

Řemínek hodinek si můžete snadno utáhnout podle svých potřeb. Je navržen tak, aby dobře seděl na zápěstí s obvodem od 15,5 do 22,5 cm.

Technické parametry Xiaomi Amazfit GTS 2

Z technických parametrů těchto chytrých hodinek rozhodně stojí za pozornost velký AMOLED dotykový displej s úhlopříčkou 1,65”. Má ochranné sklo Gorilla Glass, které vyniká svou lehkostí a zároveň vysokou odolností.

Vypíchnout musíme také poměrně dlouhou výdrž baterie. Při výrazně úsporném režimu s vypnutým Bluetooth připojením dokáží hodinky vydržet až 20 dnů na jedno nabití.

Výrobce zmiňuje, že hodinky pracují i s technologií Wi-Fi. V praxi se však k Wi-Fi nepřipojíte a tato technologie slouží jen k tomu, aby hodinky vytvořily hotspot a umožnily přenos hudby z telefonu.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVodotěsné do 50 metrů
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,65"
Výdrž baterieAž 20 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS
Operační systémAmazfit OS
Rozměry (bez řemínku)3,6 × 4,3 × 1 cm
Váha24,5 g (bez řemínku)

Chytré hodinky sází na hranatý tvar ciferníku

Hodinky na první pohled působí moderním dojmem. Jsou přitom o něco robustnější než model Xiaomi Amazfit GTS 2 mini. Stejně tak jsou v porovnání s tímto modelem o 5 gramů těžší. Pořád se ale jedná o příjemnou váhu, která vás nebude omezovat při běžných aktivitách. Dámy s hodně úzkým zápěstím však pravděpodobně více ocení právě model mini, který na menším zápěstí zároveň lépe vypadá.

Ciferník má hranatý tvar, díky čemuž mají hodinky svým designem blízko například k populárním (a výrazně dražším) Apple Watch.

Pouzdro hodinek je vyrobeno z lehké slitiny hliníku, na displeji se nachází tvrzené sklíčko Gorilla Glass, pro které je charakteristická vysoká odolnost. Na pravé straně zařízení najdete tlačítko, které slouží pro otevření hlavního menu. Samotné tlačítko se dobře mačká a má skvělou odezvu.

Přiložený řemínek je silikonový. Vyniká svým lehkým provedením, dobře sedí na zápěstí a ocení jej i ti, kteří trpí alergií na kovy.

Chytré hodinky jsou kompatibilní s iOS i Androidem

Zprovoznění chytrých hodinek je otázkou chviličky. Spárování zařízení s chytrým telefonem přitom zajišťuje technologie Bluetooth ve verzi 5.0.

Po rozbalení hodinek je nejprve nabijte. V průběhu toho si můžete do svého telefonu stáhnout mobilní aplikaci Zepp, která je dostupná pro operační systém Android a iOS. Za její stažení samozřejmě nic neplatíte.

Kde koupit Xiaomi Amazfit GTS 2
Xiaomi Amazfit GTS 2
Hodnocení
3.6/5

Jakmile mobilní aplikaci otevřete, bude třeba si vytvořit uživatelský účet. Poté můžete hodinky spárovat s mobilním telefonem. V našem případě stačilo naskenovat QR kód, který se objevil na hodinkách. Po naskenování byly chytré hodinky připraveny k provozu.

Xiaomi Amazfit GTS 2 lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android nebo iOS. Jen je třeba disponovat zařízením s operačním systémem Android 5.0 a vyšší, případně iOS 10 a vyšší.

Při testování chytrých hodinek jsme využili mobilní telefon iPhone 11 s operačním systémem iOS 15.0.1. S kompatibilitou těchto zařízení přitom nebyl žádný problém a vše proběhlo naprosto bez problémů.

Po spárování zařízení můžete začít chytré hodinky používat. Do hlavního menu se dostanete tlačítkem na pravé straně, pro pohyb v menu poté využijete funkcí dotykového displeje.

Displej je velmi dobře čitelný
Displej je velmi dobře čitelný

Jaký operační systém Xiaomi Amazfit GTS 2 používají

Tyto chytré hodinky běží na operačním systému Amazfit OS. Mezi jeho výhody patří intuitivní rozhraní, ve kterém se snadno zorientujete. Bohužel ale není v češtině.

Nevýhodou tohoto operačního systému je také fakt, že do něj nelze instalovat žádné další aplikace. Rovněž nepodporuje bezkontaktní platby.

Mobilní aplikace nabízí přehledné rozhraní

Jak jsme již zmínili, použitý operační systém stažení dalších aplikací do chytrých hodinek nepodporuje. V mobilní aplikaci si pouze můžete stáhnout nové ciferníky (s různými designy).

Pro ovládání hodinek a sledování nejrůznějších statistik slouží mobilní aplikace Zepp. Má přehledné rozhraní a je dostupná v češtině, takže se v ní snadno zorientujete. Na jednom místě zde najdete informace týkající se například vašeho srdečního tepu, spánku, hladiny kyslíku v krvi a úrovně stresu. Pro ženy je připravena i samostatná sekce pro sledování menstruačního cyklu.

Zároveň si lze v této aplikaci prohlížet data týkající se vašeho cvičení. Nechybí historie jednotlivých aktivit, počet kroků a spálených kilokalorií.

Funkce chytrých hodinek Xiaomi Amazfit GTS 2

Chytré hodinky nabízí hned několik zajímavých funkcí, které jsou v podstatě podobné jako u Xiaomi Amazfit GTS 2 mini. Oproti nim však tyto smartwatch zvládají i přijetí hovoru, jelikož mají zabudovaný mikrofon.

Na druhou stranu těmto chytrým hodinkám v porovnání s mini modelem několik funkcí chybí. Nepodporují například funkci dechového cvičení a rovněž neumožňují sledování menstruačního cyklu (ten lze monitorovat pouze v mobilní aplikaci Zepp). Také zde chybí možnost vzdáleného ovládání fotoaparátu.

Nabídka funkcí je poměrně široká
Nabídka funkcí je poměrně široká

Krokoměr

Základní funkcí Xiaomi Amazfit GTS 2 je měření počtu ušlých kroků v průběhu dne. Aktuální hodnotu přitom zobrazují na úvodní obrazovce i v mobilní aplikaci. Při našem testování byl přitom výsledek prakticky stejný jako ten, který nám zobrazila aplikace Zdraví na iPhonu.

Kde koupit Xiaomi Amazfit GTS 2
Xiaomi Amazfit GTS 2
Hodnocení
3.6/5

Měření tepové frekvence

Tyto smartwatch měří tepovou frekvenci v pravidelných intervalech v průběhu celého dne. Přímo na úvodní obrazovce přitom najdete přehledný graf, který vám zobrazí její vývoj.

Pokud byste chtěli získat co nejaktuálnější data, můžete si měření kdykoliv zapnout a chvíli počkat na výsledek.

Měření tepové frekvence funguje dobře
Měření tepové frekvence funguje dobře

Měření okysličení krve

Díky SpO2 monitoru dokáže toto zařízení měřit i aktuální okysličení vaší krve. Funkci si lze v průběhu dne kdykoliv zapnout, samotné měření trvá méně než minutu.

Měření okysličení krve je otázkou chviličky
Měření okysličení krve je otázkou chviličky

Monitoring spánku

Chytré hodinky můžete nosit i při spánku a využít tak jeho monitoring. Tyto smartwatch mají funkci pro vypnutí notifikací, aby vás v noci zbytečně nerušily.

Veškeré statistiky spánku si můžete prohlížet v mobilní aplikaci Zepp. Najdete zde informace o celkové délce vašeho spánku i tom, jak dlouho jste spali hlubokým a naopak lehkým spánkem. Nechybí ani informace o vašem probuzení a aplikace vám poskytne i určitá doporučení pro kvalitnější spánek.

Cvičení a záznamy cvičení

Chytré hodinky můžete využít také pro sledování svého sportovního výkonu. Stačí si jen spustit monitorování vybrané fyzické aktivity. V případě venkovních aktivit oceníte zabudovaný GPS senzor, díky kterému je měření poměrně přesné.

Právě zmíněným GPS senzorem se chytré hodinky odlišují od mnoha základních fitness náramků, které jím vybaveny mnohdy nejsou. Tyto náramky fungují tak, že se k GPS připojí prostřednictvím vašeho mobilního telefonu (který tedy musíte mít neustále u sebe).

Co se cvičení týče, můžete si vybrat z desítek různých sportů, které jsou stejně jako u modelu Xiaomi Amazfit GTS 2 mini rozděleny do následujících sekcí:

 • chůze a běh,
 • cyklistika,
 • vnitřní sporty,
 • venkovní sporty,
 • plavání,
 • zimní sporty,
 • míčové hry,
 • tanec,
 • box
 • a ostatní.

Po zapnutí režimu cvičení vám chytré hodinky zobrazí informace o délce trvání, množství spálených kilokalorií a aktuální tepové frekvenci (včetně interpretace). V tomto režimu lze také ovládat hudbu a její hlasitost. Aktivitu můžete kdykoliv pozastavit nebo ukončit.

Velkou výhodou je skutečnost, že lze nechat měření spuštěné na pozadí a k tomu využívat jiné funkce hodinek (např. stopky při intervalovém tréninku). To je funkce, která chybí u většiny fitness náramků i některých chytrých hodinek (např. u Amazfit GTS 2 mini).

Kde koupit Xiaomi Amazfit GTS 2
Xiaomi Amazfit GTS 2
Hodnocení
3.6/5

Součástí smartwatch je také historie cvičení. Díky ní si můžete svůj výkon prohlédnout i zpětně.

Při testování jsme chytré hodinky otestovali při lekci jógy. Spuštění proběhlo bez problémů a hodinky skvěle měřily náš výkon. Po ukončení cvičení si můžete v mobilní aplikaci prohlédnout nejrůznější statistiky.

PAI

Tyto chytré hodinky dokáží také měřit vaše skóre PAI (tedy Personal Activity Intelligence). Tento algoritmus vyhodnocuje vaši fyzickou aktivitu s ohledem na vaši fyzickou zdatnost. To znamená, že při výpočtu bere v úvahu například vaší tepovou frekvenci, intenzitu denní aktivity a fyziologická data (váhu, výšku a věk). Tato fyziologická data je třeba vyplnit při prvotním spuštění mobilní aplikace Zepp.

Smartwatch bohužel v průběhu dne nijak neupozorňují na to, abychom se do nějaké sportovní aktivity pustili. Čas od času se na hodinkách objeví oznámení o dlouhém sezení. V praxi to ale moc nefunguje a v mnoha případech nás hodinky na nutnost protažení upozornily i v případě, že jsme stáli a pohybovali se.

Monitoring stresové zátěže

Spíše doplňkovou funkcí je možnost měření vaší aktuální stresové zátěže. Při výpočtu zařízení pracuje s kolísáním tepové frekvence v průběhu určitého času. Funkci si na hodinkách snadno zapnete a počkáte necelou minutu na výsledek.

Upozorní vás na zprávu i hovor

Smartwatch vás dokáží upozornit na příchozí zprávu i hovor. V mobilní aplikaci Zepp si přitom můžete nastavit, z jakých konkrétních aplikací chcete dostávat notifikace a z jakých nikoliv.

V případě zpráv se zobrazují základní emoji. Pokud se jedná o delší zprávu, zobrazí vám hodinky pouze její úryvek. Nevýhodou je nemožnost na zprávy odpovídat.

Příchozí hovory lze pomocí hodinek přijímat. Je však nutné učinit poměrně zdlouhavé nastavení v mobilní aplikaci Zepp. Při našem testování se nám povedlo tuto funkci zprovoznit až na několikátý pokus. Poměrně dlouho totiž trvalo, než se telefon zobrazil v seznamu zařízení, ke kterým se hodinky mohou připojit.

Do úložiště si můžete stáhnout písničky

Hodinky jsou dále vybaveny 3GB úložištěm, které lze využít pro stažení skladeb. Následně můžete pohodlně poslouchat hudbu, aniž byste museli mít poblíž mobilní telefon. Jiné soubory zde bohužel nestáhnete.

Další funkce chytrých hodinek

Xiaomi Amazfit GTS 2 nabízí i další spíše doplňkové funkce. Jedná se například o zobrazení aktuální předpovědi počasí, kompas, barometr, časovač nebo funkce odpočtu času. Nastavit si také můžete budík. Jedná se ale o jednoduchý budík, nikoliv chytrý, který by vás probudil v lehké fázi spánku.

Kde koupit Xiaomi Amazfit GTS 2
Xiaomi Amazfit GTS 2
Hodnocení
3.6/5

Na hodinkách si lze také spustit hudbu (buď přímo z hodinek nebo z nějaké mobilní aplikace, např. Spotify). Chytré hodinky si tímto způsobem vytvoří hotspot pro přenos a hudba poté hraje rovnou z hodinek. Kvalita zvuku je však na velmi nízké úrovni. Hodinky lze případně spárovat pomocí Bluetooth s bezdrátovými sluchátky a poslouchat hudbu z nich, což je praktické například při běhání (nemusíte si s sebou brát mobilní telefon).

Využít můžete také funkci Najít telefon. Po jejím spuštění začne telefon vibrovat. Funkce fungovala velmi dobře a bez problémů (u Xiaomi Amazfit GTS 2 mini jsme s touto funkcí měli potíže a hodinky telefon nedokázaly najít).

Chytré hodinky jsou vybaveny skvělými senzory

Tyto smartwatch jsou vybaveny těmito senzory:

 • akcelerometrem (pro detekci pohybu),
 • GPS (pro přesnější záznam venkovního tréninku),
 • gyroskopem (pro navigaci),
 • kompasem (pro navigaci),
 • glonass (pro určení polohy),
 • barometrem (pro měření nadmořské výšky)
 • a oxymetrem (pro měření okysličení krve).

Měření srdečního tepu zajišťuje optický senzor s technologií BioTracker 2 PPG (stejný senzor používá i verze mini).

Dalšími senzory už bohužel chytré hodinky vybaveny nejsou, a to i s ohledem na jejich pořizovací cenu. Zařízení tak například nepracuje s biometrickým čipem a elektrodami, které by měřily vaše EKG. Stejně tak vám tyto smartwatch nezměří hladinu cukru v krvi (na tom momentálně pracují výrobci výrazně dražších hodinek, jako je Apple a Samsung).

Displej Xiaomi Amazfit GTS 2 je dostatečně velký

Tyto chytré hodinky disponují kvalitním AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,65" s 2,5D zakřiveným sklem (model Xiaomi Amazfit GTS 2 mini má displej s úhlopříčkou 1,55”). Rozlišení displeje činí 348×442 px (341 PPI). Velkou předností je přitom sklíčko Gorilla Glass, které má nízkou tloušťku a přitom vysokou odolnost.

Jas displeje si můžete snadno přizpůsobit v nastavení chytrých hodinek. Díky tomu je displej skvěle čitelný za denního světla, ale i v noci. Případně lze využít funkci automatického přizpůsobení jasu.

Povedená je i grafika chytrých hodinek. Jednotlivé ikony jsou samy o sobě dostatečně vypovídající a snadno se proto v rozhraní vyznáte.

Chytré hodinky na jedno nabití vydrží až 20 dní

Xiaomi Amazfit GTS 2 pracují s kvalitní baterií s kapacitou 246 mAh (u modelu Xiaomi Amazfit GTS 2 mini se setkáte s baterií s kapacitou 220 mAh). Chytré hodinky přitom dokáží na jedno nabití vydržet až 20 dní (ovšem s nutností vypnutého Bluetooth připojení). V praxi je tato hodnota mnohem nižší a při běžném používání se dostanete zhruba na 6 dní provozu.

Výdrž baterie totiž ovlivňuje spousta faktorů (například množství zapnutých senzorů a měření). V rámci našeho testování se zařízení vybíjelo nejrychleji při měření venkovní aktivity se zapnutým GPS připojením.

Kde koupit Xiaomi Amazfit GTS 2
Xiaomi Amazfit GTS 2
Hodnocení
3.6/5

Jednoduché nabíjení zajišťuje přiložený magnetický kabel, který je součástí balení. Na druhé straně má přitom klasický USB konektor. Z 0 na 100 % hodinky nabijete přibližně za 2 hodiny. Je ale škoda, že pro nabíjení nelze využít nejrůznější nabíjecí podložky nebo stojany.

Chytré hodinky jsou voděodolné

Zařízení je voděodolné až do hloubky 50 metrů, což je ve světě chytrých hodinek poměrně běžná hodina. Díky tomu si je můžete vzít s sebou i do sprchy nebo bazénu a pustit se do měření nejrůznějších vodních sportů. Co se týče odolnosti vůči prachu, tu bohužel výrobce neuvádí.

Hodinky změří i vaše vodní sporty
Hodinky změří i vaše vodní sporty

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Výrobce uvádí, že maximální výdrž těchto hodinek dosahuje až 20 dnů na jedno nabití (s vypnutým Bluetooth připojením). Pokud ale budete chtít zařízení aktivně používat, bude výdrž baterie výrazně nižší. Při našem testování dosáhla 6 dnů.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu zajišťuje aplikace Zepp, která je zdarma dostupná v Google Play i App Store.

S jakým mobilním telefonem jsou chytré hodinky kompatibilní?

Výrobce uvádí kompatibilitu s následujícími operačními systémy: Android 11.0, Android 10.0, Android 9.0, Android 8.0, Android 7.0, Android 6.0, Android 5.0, iOS 15, iOS 14, iOS 13, iOS 12, iOS 11 a iOS 10.

Podporuje zařízení bezkontaktní platby?

Tyto chytré hodinky pracují na operačním systému Amazfit OS, který bezkontaktní platby bohužel nepodporuje.

Pro koho jsou chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTS 2 vhodné

Tyto chytré hodinky najdou uplatnění zejména u amatérských sportovců, kteří chtějí sledovat svůj výkon a zdraví. Za poměrně nízkou cenu získáte zařízení s množstvím praktických funkcí, jako je měření tepové frekvence, stresu, monitoring spánku nebo měření okysličení krve. Díky GPS senzoru hodinky poskytují přesné výsledky i při měření venkovních aktivit (např. při běhu či cyklistice). Výhodou je velký AMOLED displej s úhlopříčkou 1,65”, který je navíc opatřen odolným Gorilla Glass. Za další přednost lze považovat možnost výběru z více než 70 různých sportovních aktivit.

Vzhledem k poměrně nízké pořizovací ceně je však třeba počítat i s určitými nedostatky. Xiaomi Amazfit GTS 2 pracují na operačním systému Amazfit OS, který není v češtině, neumožňuje stažení dalších aplikací a nepodporuje bezkontaktní platby. Zároveň hodinky disponují pouze základními senzory.

Recenze: chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTS 2
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.6

Chytré hodinky s výdrží až 20 dní na jedno nabití

Chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTS 2 jsou povedené zařízení z dílny Xiaomi. Nabídnout mohou velký AMOLED displej a výdrž baterie až 20 dní. Potěší také jednoduché rozhraní, snadné ovládání a přehledná aplikace. Díky GPS senzoru lze poměrně přesně měřit také venkovní fyzické aktivity. Vybrat si můžete z nabídky více než 70 různých sportů.

Klady

 • Dlouhá výdrž baterie
 • Gorilla Glass
 • Velký displej
 • Snadné ovládání
 • GPS
 • Přehledná mobilní aplikace
 • Mikrofon

Zápory

 • Nepodporuje bezkontaktní platby
 • Nemožnost instalace dalších aplikací
 • Pouze základní senzory
 • Hodinky nejsou v češtině
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTS 2
Xiaomi Amazfit GTS 2
Hodnocení: 3.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram