ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Xiaomi Watch S3

Silné stránky
 • Výhodný poměr cena/výkon
 • Plynulý a intuitivní systém
 • Přesný záznam sportovních aktivit
 • Inovativní modulární design
 • Perfektní výdrž baterie
 • Zrcadlení hovorů
 • Úsporný režim na jedno klepnutí
Slabé stránky
 • Absence WiFi
 • Bez podpory aplikací třetích stran
 • Luneta by mohla být zpracována kvalitněji
 • Omezená podpora NFC

Chytré hodinky Xiaomi Watch S3 mě příjemně překvapily tím, co vše nabízejí za svou velmi výhodnou cenu. S hodinkami můžete platit, telefonovat či zaznamenávat celé spektrum sportovních aktivit. Hodinky zároveň nabízí výdrž baterie při běžném používání až 15 dní a netradiční modulární design. Jejich luneta je totiž vyměnitelná, takže si můžete hodinky přizpůsobit svému vkusu.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jaká je výdrž baterie Xiaomi Watch S3?

Výrobce uvádí při běžném používání výdrž baterie 15 dní. Během mého testování vydržely hodinky na jedno nabití přibližně 14 dní. V případě aktivace úsporného režimu stoupla výdrž baterie na 18 dní.

Mají hodinky otočnou lunetu?

Ne, luneta není otočná a nelze ji použít pro pohyb v uživatelském prostředí.

Dají se hodinky Xiaomi Watch S3 spárovat s iPhonem?

Ano, hodinky lze spárovat s chytrými telefony se systémem iOS a také Android.

V balení naleznete kromě hodinek napájecí kabel s USB-A koncovkou a uživatelskou dokumentaci.

Z technických parametrů mě oslovila hlavně výdrž baterie

Většinu parametrů hodinek Xiaomi Watch S3 bych označil za průměrnou a adekvátní ceně. Nicméně parametr, který vyčnívá z řady je výdrž baterie, která dosahuje až 15 dnů. Zároveň bych rád podotkl, že jsou hodinky vybaveny systémem HyperOS, což má svá pozitiva i negativa, která si popíšeme níže.

ParametrHodnota
Typ řemínkuPolyuretanový (TPU)
OdolnostVodotěsné do 50 m
DisplejAMOLED 1,43“ 466 x 466 px
Výdrž na bateriiAž 15 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí adaptér
KonektivitaBluetooth 5.2, GPS, Glonass, Galileo, BDS, QZSS, NFC
ProcesorVýrobce neuvádí
Operační paměťVýrobce neuvádí
Operační systémHyperOS
Rozměry (bez řemínku)47 x 47 x 12 mm
Hmotnost (bez řemínku)44 g

Technické parametry nejsou jedinými vlastnostmi, které by měli být před koupí hodinek zohledněny. V případě, že vás zajímá více informací o funkcích a vlastnostech hodinek, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat chytré hodinky, nebo nahlédněte do recenzí konkrétních modelů.

Vyměnitelná luneta je na trhu unikát

Na první pohled mi hodinky připadaly minimalistické a poměrně jednoduché. Jednobarevné kulaté pouzdro a polyuretanový řemínek – kombinace, se kterou se setkáte u více lifestylových chytrých hodinek. Ovšem Watch S3 doplňuje tento zažitý design vyměnitelnou lunetou, kterou u většiny konkurenčních hodinek neuvidíte.

Luneta se dá uvolnit pootočením proti směru hodinových ručiček a zajistit zase opačným pohybem. Mezi příplatkovými doplňky naleznete lunety v různých provedeních a každá z nich je zároveň doplněna unikátním ciferníkem. Po nasazení lunety vám hodinky tento ciferník automaticky navrhnou.

Kvalita zpracování lunety by mohla být vyšší
Kvalita zpracování lunety by mohla být vyšší

Přestože se jedná o zajímavý doplněk, kvalitu zpracování lunety nemohu ohodnotit nejlépe. Luneta by totiž měla být na svém místě zajištěna pevněji. Když jsem hodinky ovládal a pohyby prstem jsem projel i po lunetě bylo jasně slyšet, že není dostatečně upevněna. V případě vibrací rozvibrovala i luneta, což opět způsobilo nežádoucí zvuky. Řešením nebyla ani změna nastavení vibrací ze Silných na Normální.

Kde koupit Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3
Hodnocení
4.1/5

Systém HyperOS nepodporuje aplikace třetích stran

Oproti modelu Xiaomi Watch 2 Pro, který pracuje se systémem Wear OS, jsou hodinky Watch S3 vybaveny operačním systémem HyperOS.Přestože výrobce neuvádí typ procesoru ani kapacitu operační paměti, s jistotou mohu říci, že je systém plynulý a na gesta reaguje bleskově. Systém je zároveň přehledný a obrazovky jsou logicky seřazeny.

Oproti Wear OS má systém HyperOS několik výhod. Hlavní z nich je fakt, že můžete hodinky spárovat s chytrým telefonem se systémem Android a také iOS. Hodinky s Wear OS jsou zatím kompatibilní jen s Androidem. Další výhodou je výdrž baterie, HyperOS je mnohem úspornější než Wear OS. Výdrži na baterii věnuji samostatnou kapitolu níže.

Slabinou HyperOS v porovnání se systémem Wear OS nebo Garmin OS je fakt, že neumožňuje stahovat aplikace třetích stran. Kvůli tomu budete odkázáni jen na nabídku aplikací, které hodinky nabízejí ve výchozím nastavení.

Maximální jas displeje by mohl být vyšší

Parametry displeje hodinek jsou téměř stejné jako v případě OnePlus Watch 2 nebo TicWatch Pro 5 GPS. AMOLED displej o průměru 1,43“ a rozlišením 466 x 466 px je ve světe chytrých hodinek dobře znám. Není se proč divit – zobrazení je ostré, barvy syté a animace plynulé.

Jediné, co mě při testování nemile překvapilo, byl maximální jas 600 nitů. V případě kombinace tmavšího ciferníku a přímého slunce je již čitelnost horší než v případě výše uvedených konkurentů. Pořád se však jedná o vyšší maximální jas než v případě předchozí generace Xiaomi Watch S1 nebo S1 Active s hodnotou 420 nitů. Verze Watch S1 Pro již nabízí 600nitový displej.

Pohodlí nošení je dobré, ale ne nejlepší

Hodinky jsou vybaveny 22mm řemínkem z polyuretanu. Zapínání nemá na starosti klasická přezka, ale upínací systém, se kterým se setkáte například u fitness náramku Xiaomi Smart Band 8 Pro nebo hodinek Redmi Watch 4. Jelikož jsem zvyklý na klasické přezky, chvíli mi trvalo, než jsem našel správnou délku upevnění řemínku (volnou část řemínku je třeba vsunout mezi pokožku a druhou část řemínku).

Kulaté pouzdro hodinek má průměr 47 mm a výšku 12 mm. Znamená to, že jsou hodinky poměrně robustní a vhodnější pro pánské a silnější zápěstí.

Xiaomi Watch S3 jsem testoval spolu s modelem OnePlus Watch 2. Hodinky jsem během sportování pevně upevnil dále od zápěstí. Model Xiaomi se při pohybech rukou mnohem více hýbaly než konkurenční Watch 2, které držely na ruce jako přikované. Důvodem může být ergonomické tvarování řemínku hodinek OnePlus. V případě výměny řemínku na Xiaomi Watch S3 za takový, který by lépe kopíroval tvar tuky, by mohla být pozice hodinek stabilnější.

Výdrž na baterii mě příjemně překvapila

Výrobce uvádí jako maximální výdrž baterie 15 dní, ale neuvádí specifické podmínky pro dosažení této hodnoty. Já jsem hodinky nabil na 100 % a používal jsem je v následujících podmínkách:

 • 30 minut GPS sledovaných aktivit denně,
 • dvě NFC platby denně,
 • kontinuální měření srdeční frekvence a stresu,
 • pravidelné kontrolování času a oznámení,
 • 5-minutový hovor každý den,
 • deaktivovaný Always-on displej,
 • deaktivovaný úsporný režim.

V tomto nastavení vydržely hodinky na jedno nabití přibližně 14 dní, což mě velmi příjemně překvapilo. Podobnou nebo lepší výdrž baterie nabízí některé hodinky značky Garmin, ovšem za vyšší cenu. Pokud bych ale hodnotu porovnal s většinou hodinek s Wear OS, ani v úsporném režimu by se hodnoty se Xiaomi Watch S3 nedaly porovnat.

Kde koupit Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3
Hodnocení
4.1/5

Výdrž baterie v úsporném režimu

Na rozdíl od mnoha hodinek z řady Garmin Forerunner nebo například OnePlus Watch 2, zapnutí úsporného režimu výrazně omezí všechny funkce hodinek. Po aktivaci hodinky pouze zobrazují čas, počítají kroky a umožňují platit bezkontaktně. V tomto nastavení dosáhla výdrž na baterii opět velmi působivých 18 dní.

Výdrž baterie s GPS

Během testování jsem se rozhodl prověřit také výdrž baterie v případě dlouhé sportovní aktivity s GPS trasováním (celodenní cyklovýlet, horský trek, expedice). S aktivním GPS trasováním vydrží hodinky na jedno nabití přibližně 10 hodin, což je opět hodnota srovnatelná s některými prémiovými sporttestery.

Nabíjení zabralo hodinu a čtvrť

Nabíjení hodinek má na starosti přibalený USB kabel s magnetickou plochou. Z 0 na 100 % se mi hodinky podařilo nabít za 75 minut, což je v dnešní době průměrná hodnota. Během prvních 15 minut stoupla úroveň nabití přibližně o 20 %. Při ranní rutině je tím pádem možné hodinky nabít dostatečně k tomu, aby vydržely na baterii několik dní.

Jedinou slabinou v souvislosti s výdrží baterie a nabíjením je absence podpory wireless nabíjení. Samozřejmě, hodinky jsou cenově velmi dostupné, ale např. Xiaomi Watch S1 nebo S1 Active, jež spadají do stejné cenové kategorie, tuto funkci nabízejí.

Aplikace je přehledná a informačně bohatá

Hodinky jsou kompatibilní s aplikací Mi Health, kterou naleznete v obchodě Google Play a App Store. Na rozdíl od aplikace OHealth určené pro hodinky OnePlus, nabízí aplikace mnohem více informací. Dostupné jsou statistiky sportovních aktivit, denních cílů, detailní popis zdravotních metrik nebo spánku. Aplikace je přehledná a dobře graficky zpracovaná. Kromě statistik nabízí také možnost měnit a stahovat ciferníky a upravovat nastavení hodinek.

Lifestylové funkce

Nabídku lifestylových funkcí musím hodnotit v kontextu ceny hodinek pozitivně. Xiaomi Watch S3 mají ve výbavě nástroje, které vám poslouží jako prodloužená ruka chytrého telefonu. Nejpoužívanější z nich vám v této kapitole stručně popíšu.

Zrcadlení hovorů

Hodinky dokáží pomocí Bluetooth připojení, mikrofonu a reproduktoru zrcadlit všechny hovory z telefonu. V případě příchozího hovoru hodinky zobrazí číslo nebo jméno volajícího a možnosti jako přijmout, odmítnout nebo odpovědět předdefinovanou zprávou. Zprávy lze v aplikaci upravovat nebo přidávat.

Dosah spojení je poměrně dobrý. V případě, že jsem nechal telefon v interiéru a šel na dvůr do zahrady asi 8 metrů od domu, bez problémů jsem mohl odbavit hovory v obstojné kvalitě. Na hodinkách jsem mohl vytočit poslední volaná čísla, libovolné číslo pomocí ciferníku nebo oblíbené kontakty. Pomocí aplikace lze do hodinek přidat až 100 oblíbených kontaktů.

Zobrazení oznámení

Hodinky seřazují obdržená oznámení do praktických seskupení podle aplikací, kterým patří. Notifikace lze zobrazit v jejich plném rozsahu a totéž platí i o zprávách. Menší slabinou je fakt, že na zprávy nelze odpovědět ani jen předdefinovanými zprávami. Hodinky zároveň nezobrazují emoji, s čím se v dnešní době už tak často nesetkáte. Navzdory nižší ceně jsem očekával, že toto zobrazení hodinky podporují.

Notifikace jsou zobrazovány v plném rozsahu
Notifikace jsou zobrazovány v plném rozsahu

Bezkontaktní platby

Hodinky jsou vybaveny NFC modulem, díky kterému je lze používat pro bezkontaktní platby. Nicméně seznam podporovaných platebních karet je v době psaní recenze (duben 2024) poměrně krátký (ČSOB, Curve, mBank). K tomu, aby bylo možné používat NFC, je třeba nastavit zámek hodinek. Heslo má podobu šestimístného číselného kódu, který je nutno zadat vždy po sejmutí hodinek a po jejich opětovném nasazení.

Kde koupit Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3
Hodnocení
4.1/5
NFC platby jsou příjemným překvapením
NFC platby jsou příjemným překvapením

Praktické nástroje

V systému hodinek samozřejmě naleznete-rovněž  světové hodiny, stopky, časovač a budík. Nechybí ani počasí, ovládání hudby, hlasový záznamník, poznámkový blok a vzdálená spoušť fotoaparátu. Rád bych dále podotkl, že hodinky nenabízejí jen svítidlo (bílé pozadí a maximální jas), ale také stroboskopické (přerušované) světlo. S touto funkcí se často u lifestylových chytrých hodinek nesetkávám.

Hodinky podporují také asistenta Amazon Alexa. Ten ale na území ČR zatím není podporován.

Zdravotní funkce

Ze zdravotních funkcí nabízejí hodinky základ ve formě monitorování spánku, stresu, krevní saturace a tepové frekvence. Dobu usnutí a probuzení hodinky určují poměrně přesně a výsledná analýza je přehledná a snadno pochopitelná. V souvislosti s tepovou frekvencí jsou dostupná také upozornění na příliš vysoké nebo nízké hodnoty.

Vitality skóre

Skóre vitality je upravenou verzí tzv. PAI (Personal activity intelligence). Jedná se o zpětnou vazbu k tomu, jak moc je uživatel během dne aktivní. Cílem je v průběhu týdne nasbírat 100 bodů. Pokud jsem absolvoval 36 minut aktivit s nízkou intenzitou, získal jsem jeden bod. V případě 9 minut aktivit střední intenzity jsem získal dva body. Celkově hodnotím funkci jako praktickou, intuitivní a graficky pěkně zpracovanou.

Denní cíle

Kromě hodnocení týdenní vitality jsem se během testování snažil naplnit také denní cíle, se kterými se v různých provedeních setkáte u naprosté většiny chytrých hodinek. V případě Xiaomi Watch S3 patří mezi cíle kroky, spálené kalorie, stání. Cíle jsou přehledně zpracovány do půlkruhů, které se během dne postupně vyplňují. Funkce je podobně jako Vitality skóre přehledná a jednoduchá na pochopení. Oceňuji, že je možné v nastaveních upravovat cíle dle vlastních preferencí.

Sportovní funkce

Nabídka sportovních funkcí a monitorovaných metrik mě zaujala. Hlavně v souvislosti s běžeckými a plaveckými aktivitami. Kromě nich nabízí hodinky více než 100 dalších sportů včetně vodních, tanečních nebo posilovacích aktivit. U většiny z nich jsou ale dostupné jen základní metriky jako tepová frekvence, čas a spálené kalorie.

Běžecké metriky

Jelikož se rekreačně věnuji běhu v exteriéru, vzal jsem na mušku právě tuto disciplínu. S hodinkami jsem pravidelně trénoval, díky čemuž jsem mohl sledovat vývoj své kondice. Kromě základu ve formě tras, tepové frekvence a jejich zón, tempa či spálených kalorií mi hodinky nabídly také pokročilé metriky, se kterými jsem se zatím setkal jen u dražších chytrých hodinek jako Garmin Forerunner. Mezi tyto metriky patří:

 • VO2 max – množství kyslíku, které je schopno spotřebovat 1 kg tělesné hmotnosti za minutu - ukazatel dlouhodobé aerobní kondice,
 • stav tréninku – pro hodnocení dlouhodobého zaměření tréninku,
 • běžecký výkon – pro hodnocení změny výkonu,
 • 7denní tréninková zátěž
 • zotavení – obdoba Připravenosti k tréninku u hodinek Garmin,
 • predikce časů – předpověď času na 5 km, 10 km, půlmaraton a maraton.

Přímo v hodinkách je dostupných několik základních běžeckých tréninků (např. základní běh, pokročilý jogging, spalování tuků nebo MIIT).

Tréninky přímo v hodinkách byly velkým překvapením
Tréninky přímo v hodinkách byly velkým překvapením

Kromě zajímavé nabídky pokročilých metrik mě zaujala také jejich přesnost. Hodnoty VO2 max odpovídaly vývoji, který zaznamenaly hodinky Garmin Forerunner 165 a predikce závodních časů byla ještě o něco přesnější než v případě konkurence od Garmin.

Jedinou metrikou, s jejíž přesností jsem nebyl spokojen, byla doba zotavení. Absolvoval jsem 6,5km běh se Xiaomi Watch S3 na levé ruce a s Garmin Forerunner 165 na pravé ruce. Výsledná doba zotavení byla u hodinek Xiaomi 39 hodin, zatímco u hodinek Garmin jen 17 hodin. Důvodem byla pravděpodobně odchylka v měření tepové frekvence. Frekvence zaznamenaná hodinkami Xiaomi byla o 5 až 10 čísel vyšší než u hodinek Garmin.

Kde koupit Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3
Hodnocení
4.1/5

Další otázkou tím pádem je, proč se frekvence tak lišila. Důvod může být v lepším kontaktu senzorů s pokožkou u menších a pohodlnějších hodinek Garmin Forerunner 165, které jsou pro mé štíhlé zápěstí vhodnější.

Doba zotavení byla většinou zbytečně dlouhá
Doba zotavení byla většinou zbytečně dlouhá

Závěr – pro koho jsou hodinky Xiaomi Watch S3 vhodné?

Hodinky jsou ideální volbou pro každého, kdo hledá elegantní chytré hodinky s vynikající výdrží baterie a poměrně širokým spektrem funkcí. Pokud si rádi hodinky přetváříte podle svého vkusu, se Xiaomi Watch S3 nebudete limitováni jen výměnou řemínku. Hodinky jsou totiž vybaveny vyměnitelnou lunetou a v nabídce výrobce je dostupných několik různých příplatkových lunet.

Z hlediska funkcí nabízí hodinky základní zdravotní metriky, sledování spánku, Vitality skóre či pravidelné denní cíle. Z lifestylových funkcí nechybí zrcadlení hovorů přes Bluetooth, zobrazení oznámení či NFC platby. Ze sportovních aktivit zaznamenají hodinky nejvíc do detailu cyklistické, plavecké a samozřejmě běžecké disciplíny. Běžci mají k dispozici např.  predikci závodních časů, dlouhodobý běžecký výkon nebo stav tréninku.

Vzhledem k tomu, že jsou hodinky dostupné za velmi výhodnou cenu, výrobce musel někde šetřit. Mezi nutné kompromisy tak patří absence WiFi konektivity nebo stahování aplikací třetích stran. Podpora platebních karet je omezená a vyměnitelná luneta při vibracích a pohybech rukou „cinká“. Pokud pro vás tyto nedostatky nebudou rozhodující, hodinky Xiaomi Watch S3 vám jistě doporučuji.

Recenze: chytré hodinky Xiaomi Watch S3
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.1

Funkcemi nabité hodinky s dobrou výdrží a nízkou cenou

Chytré hodinky Xiaomi Watch S3 mě příjemně překvapily tím, co vše nabízejí za svou velmi výhodnou cenu. S hodinkami můžete platit, telefonovat či zaznamenávat celé spektrum sportovních aktivit. Hodinky zároveň nabízí výdrž baterie při běžném používání až 15 dní a netradiční modulární design. Jejich luneta je totiž vyměnitelná, takže si můžete hodinky přizpůsobit svému vkusu.

Klady

 • Výhodný poměr cena/výkon
 • Plynulý a intuitivní systém
 • Přesný záznam sportovních aktivit
 • Inovativní modulární design
 • Perfektní výdrž baterie
 • Zrcadlení hovorů
 • Úsporný režim na jedno klepnutí

Zápory

 • Absence WiFi
 • Bez podpory aplikací třetích stran
 • Luneta by mohla být zpracována kvalitněji
 • Omezená podpora NFC
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Xiaomi Watch S3
Xiaomi Watch S3
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram