ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Amazfit T-Rex Pro

Silné stránky
 • Velký displej
 • Robustní konstrukce
 • Podpora češtiny
 • Přehledné rozhraní
 • Monitoring více než 100 sportů
 • Výdrž baterie
 • Perfektní odolnost
Slabé stránky
 • Nemožnost komunikace
 • Nepodporuje bezkontaktní platby

Co najdete uvnitř krabičky?

Chytré hodinky Amazfit T-Rex Pro vás na první pohled upoutají svým robustním designem, který je patrný také u ostatních „dinosauřích“ hodinek od značky Amazfit. Prodávají se v klasické krabičce o rozměrech 10,5 × 6,5 × 11 cm a celková váha balení činí 281 gramů.

Po otevření krabičky se vám naskytne pohled na samotné hodinky s řemínkem, návod k použití a napájecí kabel. 

Řemínek je silikonový a tedy ideální pro sportovce nebo osoby trpící alergií na kovy. Vzhledem ke svým rozměrům bude sedět na zápěstí o obvodu 15 až 20 cm. 

Stejně jako u ostatních Amazfit T-Rex hodinek je řemínek uchycen pomocí šroubů, nikoliv pomocí rychloupínacího systému. Na druhou stranu právě u outdoorových modelů dává toto uchycení smysl. 

Na trhu jsou však náhradní řemínky, které se prodávají v sadě i se šroubovákem. Díky tomu je výměna poměrně snadná.

Technické parametry Amazfit T-Rex Pro

Amazfit T-Rex Pro zaujme dostatečně velkým AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,3”. Potěší i jeho skvělá odolnost a slušná výdrž baterie. Kromě toho stojí za pozornost také přehledné rozhraní s podporou češtiny. 

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVodotěsné do hloubky 100 metrů
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,3"
Výdrž baterieAž 18 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.0
Operační systémZepp OS
Rozměry (bez řemínku)4,77 × 4,77 × 1,35 cm
Váha59,4 g (s řemínkem)

Robustní konstrukci ocení spíše pánové

Amazfit T-Rex Pro jsou stejně jako ostatní modely z této outdoorové kolekce určeny především pro muže. Tomu ostatně odpovídají i větší rozměry, které se budou mnohem lépe vyjímat na pánském zápěstí. Na ženském zápěstí naopak hodinky působí poněkud masivně.

Co se týče použitého materiálu, tomu vévodí tvrzený plast a i jeho zásluhou hodinky váží příjemných 59,4 gramů, což je na poli outdoorových hodinek skvělá hodnota. Pro srovnání váha Amazfit T-Rex 2 se šplhá až k 67 gramům. 

Jak jsme již zmínili, řemínek je silikonový a jeho drobnou nevýhodou je přítomnost plastové spony. Ta totiž může být narozdíl od kovového materiálu náchylnější k případnému prasknutí. 

Tlačítka na bocích hodinek se pyšní drobným drážkováním, které slouží k tomu, aby vám prst při ovládání zbytečně nesjížděl. 

Hodinky jsou na dámském zápěstí poměrně masivní
Hodinky jsou na dámském zápěstí poměrně masivní

Párování hodinek a mobilního telefonu je otázkou chviličky

Co se týče spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu, nejedná se o nic složitého. Po rozbalení zařízení nabijte. Mezitím si do mobilního telefonu stáhněte aplikaci Zepp, která je zdarma dostupná v Google Play i App Store.

Po spuštění hodinek se na displeji zobrazí QR kód. V mobilní aplikaci si vyberete, že jste si pořídili nové chytré hodinky s QR kódem. Aplikace vás následně vyzve k naskenování QR kódu a vy potvrdíte párování. Následně se již vše nastaví, případně si ještě hodinky samy stáhnou aktualizace (jako v našem případě). 

A jaký mobilní telefon lze pro párování použít? Hodinky jsou kompatibilní s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 5.0 a novější a operačním systémem iOS 10 a novějším. 

Pohodlné ovládání hodinek zajišťuje dotykový displej a čtveřice tlačítek umístěná po stranách. V levé části se nachází tlačítka UP a DOWN pro pohyb mezi jednotlivými volbami. V pravé části poté najdete tlačítko SELECT pro potvrzení určité volby a tlačítko BACK pro návrat zpět. 

Hodinky nabízí přehledné a srozumitelné rozhraní

Chytré hodinky Amazfit T-Rex Pro pracují na operačním systému Zepp OS. Ten se může pochlubit přehledným a intuitivním rozhraním, ve kterém není problém se zorientovat. 

Kde koupit Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Hodnocení
3.6/5

Nevýhodou však může být nemožnost stažení dalších aplikací, stejně tak je třeba počítat s tím, že s hodinkami nezaplatíte. Takové funkce nabízí třeba konkurenční hodinky Apple či Garmin

Znázornění kroužků je motivační
Znázornění kroužků je motivační

Mobilní aplikace je v češtině

Pro sledování statistik a pohodlné nastavení chytrých hodinek slouží již zmíněná mobilní aplikace Zepp, která podporuje češtinu. Úvodní obrazovka vám nabídne přehledně zpracované statistiky týkající se vašeho srdečního tepu, stresové zátěže nebo třeba spánku. Nahlédnout dále můžete do historie vašich sportovních aktivit. 

Aplikace dále umožňuje nastavení osobních cílů, které se mohou týkat například počtu ušlých kroků v průběhu dne nebo hmotnosti, které chcete dosáhnout. Pokud máte v okolí přátele, kteří také používají aplikaci Zepp, můžete si je v aplikaci přidat a sledovat jejich aktivitu

Funkce Amazfit T-Rex Pro

Hodinky nabízí hned několik praktických funkcí pro sledování vašeho zdraví i cvičení. Oproti Amazfit T-Rex se například můžete těšit na měření okysličení krve. Naopak Amazfit T-Rex 2 nabízí ještě o něco bohatší nabídku funkcí, třeba v podobě navigace a částečné komunikace

V Amazfit T-Rex Pro také chybí funkce pro sledování menstruačního cyklu, což ostatně jen potvrzuje to, že hodinky cílí spíše na muže. 

Přejetím z horní části displeje dolů přejdete do nastavení
Přejetím z horní části displeje dolů přejdete do nastavení

Krokoměr

Základní funkce, kterou pravděpodobně není třeba příliš rozvádět. Aktuální hodnotu ušlých kroků za celý den si přitom na hodinkách snadno zkontrolujete. Kolečka mají za úkol znázorňovat vámi nastavený cíl a aktuální progres. 

Hodinky měří počet ušlých kroků
Hodinky měří počet ušlých kroků

Měření srdečního tepu

Další základní funkcí je měření srdečního tepu, které probíhá po celý den i během fyzické aktivity. Zpětně si lze hodnoty zobrazit v mobilní aplikaci.

Měření srdečního tepu
Měření srdečního tepu

Měření okysličení krve

Hodinky jsou vybaveny pulzním oxymetrem a umožňují tedy měření okysličení krve. V tomto ohledu se liší od Amazfit T-Rex, kde tato funkce chyběla. Pokud budete chtít aktuální hodnotu zjistit, je třeba funkci spustit a chvíli počkat na výsledek měření. 

Normální hodnoty okysličení krve se pohybují mezi 94 až 99 %. Pokud je okysličení krve snížené, může nám prozradit přicházející nemoc, potřebu regenerace po sportovním výkonu nebo horší aklimatizaci ve vyšší nadmořské výšce. 

Monitoring stresu

Zařízení lze dále využít pro monitorování vaší stresové zátěže. Samotné měření trvá přibližně 45 vteřin a hodinky vám následně zobrazí zjištěnou hodnotu. Podrobnější informace na vás budou čekat v mobilní aplikaci. 

Kde koupit Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Hodnocení
3.6/5
Měření stresové zátěže
Měření stresové zátěže

Monitorování spánku

Hodinky si také poradí s monitorováním vašeho spánku. Po probuzení si můžete informace prohlédnout v mobilní aplikaci. Součástí dat jsou přitom údaje o tom, jak dlouho trval váš lehký, hluboký i REM spánek.

Předtím, než budete chtít usnout, si na hodinkách můžete snadno ztlumit veškeré notifikace. Nechybí ani klasický budík, který vás vzbudí přesně v nastavený čas jemnými vibracemi na zápěstí. Nejedná se totiž o chytrý budík, který by vás vzbudil v lehké fázi spánku.

Cvičení a záznamy cvičení

Amazfit T-Rex Pro si poradí i s monitorováním vaší fyzické aktivity. Nabídka sportů čítá více než 100 aktivit, což bude pro většinu uživatelů naprosto dostačující. U pokročilého modelu Amazfit T-Rex 2 se výrobce dokonce rozhodl pro zakomponování více než 150 sportů.

Součástí nabídky jsou nejen klasické sporty (jako například chůze, běh, cyklistika či posilování), ale i ty méně běžné (třeba pouštění papírového draka). 

Jakmile si vyberete vhodnou aktivitu a spustíte měření, budou vám hodinky zobrazovat uplynulý čas, tepovou frekvenci a množství spálených kalorií. U některých aktivit (například běh) je k dispozici také údaj o vzdálenosti a rychlosti. 

Funkce Virtual Rabbit
Funkce Virtual Rabbit

Nastavit si můžete i nejrůznější upozornění, která vám hodinky ve vhodnou chvíli připomenou. Mohou se týkat například toho, že jste překročili zónu tepové frekvence nebo že je na čase se napít. 

Běžci možná ocení funkci Virtual Rabbit, kterou si můžete představit jako takového virtuálního protivníka, proti kterému závodíte. Respektive proti jeho tempu, které si sami určíte.

Pokud budete chtít, můžete monitorování cvičení kdykoliv pozastavit a případně se k němu vrátit. Jestliže je však sledování aktivity zapnuté, nelze hodinky používat k čemukoliv jinému. 

Po skončení cvičení vám hodinky zobrazí, kolik hodin je odhadem třeba regenerovat, než se budete moct pustit do další aktivity. Podrobnější informace na vás budou čekat v mobilní aplikaci. Hondiky nedokáží vyhodnotit přísun makro či mikroživin a tak je toto doporučení brát orientačně. Ocení ho zejména ti, kteří mají problém s přetrénováním.  

Měření skóre PAI

Další užitečnou funkcí pro sportovce je měření hodnoty PAI (Personal Activity Intelligence). Hodnota se zjišťuje prostřednictvím algoritmu, který vyhodnocuje vaši fyzickou aktivitu s ohledem na fyzickou zdatnost. Při výpočtu se bere v úvahu například tepová frekvence, intenzita denní aktivity a fyziologická data (váha, výška a pohlaví). Čím vyšší skóre PAI máte, tím lépe pro vás. 

Měření skóre PAI
Měření skóre PAI

Notifikace

Amazfit T-Rex Pro vás budou informovat o příchozích zprávách i hovorech. V mobilní aplikaci si lze přitom přizpůsobit, z jakých aplikací si přejete dostávat notifikace. 

Na příchozí zprávy bohužel nelze nijak odpovědět, a to ani pomocí přednastavených odpovědí. U Amazfit T-Rex 2 je tato funkce podporována mobilními telefony, které běží na operačním systému Android.

Kde koupit Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Hodnocení
3.6/5

Někteří lidé si stěžují, že u příchozích zpráv z Facebook Messengeru se text zprávy nepřizpůsobí obrazovce a mnohdy dojde k rozdělení slov na dva řádky. Kvůli tomu pak může být obtížnější si zprávu v rychlosti přečíst. 

Co se týče upozornění na příchozí hovory, ty lze pomocí hodinek pouze odmítnout, případně ztlumit vyzvánění

Příchozí notifikace
Příchozí notifikace

Ovládání hudby

Pomocí hodinek lze také ovládat hudbu, kterou si přehráváte na svém mobilním telefonu. Skladbu lze pozastavit, znovu spustit, případně přepnout. Praktickou funkcí je také možnost ovládat hlasitost

Do hodinek si však nelze stáhnout žádné skladby a poslouchat je offline. Ostatně tato možnost chybí i u jiných modelů z rodiny Amazfit T-Rex. 

Ovládání hudby
Ovládání hudby

Další funkce

Mezi spíše doplňkové funkce lze zařadit zobrazení předpovědi počasí, časovač, stopky, barometr či kompas. Pokud si do mobilní aplikaci Zepp uložíte nějaké události, můžete si je na hodinkách zobrazit. Nechybí ani funkce Najít mobil, po jejímž spuštění začne telefon vydávat signalizaci. 

Jakými senzory jsou hodinky vybaveny?

Aby hodinky dokázaly přesně monitorovat vaše zdraví a sledovat vaši polohu při venkovních aktivitách, jsou vybaveny hned několika senzory. Jedná se o:

 • optický PPG senzor BioTracker 2. generace pro měření srdečního tepu,
 • pulzní oxymetr OxygenBeats pro měření okysličení krve,
 • akcelerometr pro detekci pohybu,
 • barometr,
 • kompas
 • a GPS, gyroskop, Galileo a Glonass pro navigaci. 

Dotykový displej je dostatečně velký

Stejně jako ostatní Amazfit T-Rex hodinky, i tento dostal do vínku dotykový AMOLED displej. Jeho úhlopříčka je totožná jako u Amazfit T-Rex a činí 1,3”. U Amazfit T-Rex 2 se dočkáte o trochu větší úhlopříčky 1,39”. Rozdíl ve velikosti je však opravdu nepatrný.

Displej je dostatečně velký a i jeho zásluhou se hodinky pohodlně ovládají. Zároveň je dobře čitelný uvnitř i venku, samozřejmě však ve venkovním prostředí nedosahuje takových kvalit jako transflektivní displeje. 

V nastavení hodinek si lze pohodlně přizpůsobit jas displeje podle vašich potřeb. Využít lze také funkci Always-On režimu, která při jinak zhasnutém displeji zobrazuje čas.

Na baterii vydrží až 18 dní

Amazfit T-Rex Pro jsou outdoorové hodinky a z toho důvodu je u nich velmi důležitá výdrž baterie. Ta se u tohoto zařízení může vyšplhat až na 18 dní, ale to pouze za předpokladu, že jeho funkce omezíte na minimum.

Kombinovaná výdrž baterie

Pokud chytré hodinky budete využívat běžným způsobem a čas od času si spustíte monitorování sportovních aktivit, bude výdrž baterie činit maximálně 9 dní. V tomto směru pokulhávají za Amazfit T-Rex 2, kde tato hodnota dosahuje až 24 dní. Mimo jiné je to dáno rozdílem v baterii. Amazfit T-Rex Pro mají baterii s kapacitou 390 mAh, u Amazfit T-Rex 2 se jedná o baterii s kapacitou 500 mAh, která však na druhou stranu negativně ovlivňuje váhu. 

Výdrž baterie v úsporném režimu

Tuto hodnotu jsme již naťukli v úvodu této sekce, pro jistotu ji však zopakujeme. Pokud funkce hodinek omezíte opravdu na minimum, můžete se dostat na 18 dní. U Amazfit T-Rex 2 se jedná o 45 dní.

Výdrž baterie při použití GPS

Výdrž baterie při zapnuté GPS je poměrně slušná a můžete se dostat až na 40 hodin. Pro srovnání uvedeme, že u Amazfit T-Rex činí tato hodnota 32 hodin, u Amazfit T-Rex 2 se jedná o 50 hodin. 

Nabíjení zajišťuje přiložený magnetický kabel. Plného nabití přitom dosáhnete přibližně za 1,5 hodiny. 

Splňují 15 vojenských standardů

Amazfit T-Rex Pro jsou konstruovány jako outdoorové hodinky určené do náročných podmínek. O tom ostatně svědčí 15 vojenských standardů, které toto zařízení splňuje. Znamená to, že hodinky prošly náročnými testy a byly vystaveny extrémním teplotám od -40 °C do +70 °C. Také se podrobily testu ve vlhku nebo třeba solné komoře. 

Vše ostatně podtrhuje i voděodolnost do 100 metrů, díky čemuž si hodinky bez obav můžete vzít s sebou nejen do sprchy, ale i do bazénu. 

Snesou i extrémní teploty
Snesou i extrémní teploty

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Maximální výdrž baterie v úsporném režimu činí 18 dní. Při běžném používání činí tato hodnota 9 dní a při nepřetržitě zaplém monitorování aktivit s GPS se jedná o 40 hodin.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Pro spárování mobilního telefonu a chytrých hodinek a následné sledování statistik slouží mobilní aplikace Zepp, která je dostupná v Google Play i App Store.

Kde koupit Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Hodnocení
3.6/5
S jakým mobilním telefonem jsou hodinky kompatibilní?

Hodinky lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 5.0 a novější a operačním systémem iOS 10 a novějším.

Podporuje zařízení bezkontaktní platby?

Bohužel, tyto chytré hodinky funkci bezkontaktního placení nepodporují.

Závěr –⁠ komu bychom Amazfit T-Rex Pro doporučili?

Chytré hodinky Amazfit T-Rex Pro budou nejlépe vyhovovat outdoorovým nadšencům a sportovcům, kteří chtějí získat přehled o svém zdraví. Vzhledem k robustní konstrukci přitom budou obecně vyhovovat spíše mužům

Pokud ale vezmeme v úvahu jejich cenu, je ještě o fous lepším modelem Amazfit T-Rex 2, který vás vyjde jen o něco dráž, za to ale nabídne bohatší nabídku funkcí. Budete moct například používat navigaci a částečně i komunikovat pomocí přednastavených odpovědí (pokud tedy máte mobilní telefon s Androidem). 

Amazfit T-Rex Pro zaujmou především svým velkým displejem a přehledným rozhraním, které je pro tuto značku typické. Samozřejmostí je pak podpora češtiny a skvělá odolnost podpořena 15 vojenskými standardy. Výdrž baterie dosahuje v úsporném režimu 18 dní. Pokud si však mírně připlatíte za již zmíněné Amazfit T-Rex 2, budete si moct užívat až 45denní výdrž baterie.

Recenze: chytré hodinky Amazfit T-Rex Pro
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Komatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.6
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.7/5 - (8 hodnocení)
Komentáře (3) – Recenze: chytré hodinky Amazfit T-Rex Pro
  1. Dobrý den, Amazfit T-Rex Pro si s golfem bohužel neporadí. Jejich nástupce, model T-Rex 2 už ano, a to ve smyslu "Golf swing workout". Hodinky tedy pracují s daty o samotném swingu, neobsahují mapy hřišť apod.

   Nedávno jsme model Amazfit T-Rex 2 také recenzovali. Za redakci musím říct, že bychom z těchto modelů volili právě T-Rex 2, případně některý z modelů konkurenční značky Garmin, pokud potřebujete komplexnější zaměření právě na golf.

   U chytrých hodinek Garmin je golf opravdu propracovaný, včetně mapových podkladů hřišť, vzdálenosti od jamek atp. koukněte např. na chytré hodinky Garmin Venu 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Hodnocení: 3.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram