ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Garmin Instinct 2 Solar

Silné stránky
 • Detekce nehody
 • Vysoká odolnost
 • Pokročilá navigace
 • Doporučení tréninků
 • Solární nabíjení
Slabé stránky
 • Omezená možnost komunikace
 • Přednastavené odpovědi jen pro Android
 • Teploměr nemá vypovídací hodnotu

Garmin Instinct 2 Solar jsou povedené chytré hodinky, které cílí na milovníky outdoorových aktivit. Díky kvalitnímu zpracování a větším rozměrům bychom je doporučili spíše mužům. Hodinky si poradí nejen s monitoringem vašeho zdraví a sportovních aktivit. Využijete je také pro navigaci v rámci expedic. Hodinky zaujmou transflektivním MIP displejem, který se pyšní skvělou čitelností i na ostrém slunci. Zásluhou solárního nabíjení hodinky teoreticky nemusíte nabíjet kabelem, na druhou stranu je třeba k tomu splnit několik podmínek. Hodinky umí také detekovat nehodu a případně na ni upozornit kontakty, které si nastavíte.

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho jsou určeny chytré hodinky Garmin Instinct 2 Solar?

Chytré hodinky cílí na milovníky outdoorových aktivit a dobrodružných expedic. Mají solární nabíjení, dokáží vás navigovat na určené místo a také si zapamatovat, kde například parkujete či máte stan. Vzhledem k větším rozměrům bychom je obecně doporučili spíše mužům.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Pokud hodinky vystavíte alespoň 3 hodiny denně slunečním paprskům, lze je v režimu chytrých hodinek používat neomezeně dlouhou dobu. Bez solární energie činí výdrž baterie v režimu chytrých hodinek až 28 dní.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Pro spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu slouží aplikace Garmin Connect, která je dostupná pro mobilní telefony s operačním systémem Android i iOS.

S jakým telefonem jsou kompatibilní?

Garmin Instinct 2 Solar lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 7.0 a novější a iOS ve verzi 9 a novější.

Co se skrývá uvnitř krabičky?

Chytré hodinky Garmin Instinct 2 Solar do naší redakce dorazily v malé krabičce, pro níž byl charakteristický stejný design jako u jiných Garmin hodinek. Celkové rozměry balení činí 10,5 × 10,5 × 5,5 cm a váha dosahuje 180 gramů.

Po rozbalení krabičky se můžete těšit na samotné chytré hodinky s řemínkem, napájecí kabel a návod k použití. Hodinky už na první pohled působí poměrně robustním dojmem. Vzhledem k rozměrům bychom jej doporučili spíše mužům, a to i přesto, že hodinky sedí na zápěstí o obvodu od 13,5 do 23 cm. Rozpětí je tedy poměrně široké.

Technické parametry Garmin Instinct 2 Solar Graphite

Chytré hodinky zaujmou přítomností transflektivního MIP displeje, který vyniká skvělou čitelností na ostrém slunci. Počítat je třeba s tím, že displej je spíše menší, jeho úhlopříčka dosahuje pouze 0,9”. Předností je skvělá odolnost, hodinky si poradí i s hloubkou 100 metrů pod vodní hladinou.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVoděodolné do hloubky 100 metrů
DisplejTransflektivní MIP s úhlopříčkou 0,9”
Výdrž baterie28 dní – se solární energií až neomezeně
Způsob nabíjeníNapájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, GPS, NFC, ANT+
Operační systémGarmin OS
Rozměry (bez řemínku)45 × 45 × 14,5 mm
Váha53 g (bez řemínku)

Hodinkám vévodí kvalitní zpracování

Když se podíváte na Garmin Instinct 2 Solar, hned je vám jasné, že se jedná o bytelné outdoorové hodinky určené do náročných podmínek. O kvalitě jejich zpracování hovoří i fakt, že je jejich pouzdro vyrobeno z vysokopevnostního polymeru. Displej hodinek je chráněn odolným sklem Corning Gorilla Glass.

Co se týče řemínku, v tomto ohledu sází hodinky na klasický silikon, který je pro sportovce ideální volbou. Hodinky se díky tomu příjemně nosí na zápěstí a zároveň jsou vhodné i pro ty osoby, které trápí alergie na kovy. Řemínek je vyměnitelný, snadno si tedy můžete zakoupit více variant. K hodinkám lze připojit řemínky s technologií QuickFit o šířce 22 mm.

S váhou 53 gramů (bez řemínku) se tyto chytré hodinky řadí spíše k těm těžším modelům chytrých hodinek, nicméně na poli outdoorových chytrých hodinek se jedná o naprosto běžnou hodnotu. Váha zařízení vás tedy pravděpodobně nijak nepřekvapí.

Vodotěsné do hloubky 100 metrů

Garmin Instinct 2 Solar jsou chytré hodinky navržené do extrémních podmínek. Z pohledu odolnosti splňují podmínky vojenské normy MIL-STD-810, kdy jsou testovány například při velmi vysokých a velmi nízkých teplotách, nárazech, při balistické ráně a dalších faktorech. Navíc jsou vodotěsné do hloubky 100 metrů a můžete je používat i na plavání v bazénu či v otevřené vodě. Na potápění však určeny nejsou, v tomto ohledu vám lépe poslouží například Apple Watch Ultra.

Kde koupit Garmin Instinct 2 Solar
Garmin Instinct 2 Solar
Hodnocení
4.2/5

Kvalitní senzorová výbava

Co se týče senzorů, těmto hodinkám nechybí:

 • optický snímač srdečního tepu,
 • pulzní oxymetr,
 • akcelerometr pro detekci pohybu,
 • barometr,
 • teploměr,
 • výškoměr,
 • kompas
 • a GPS a Glonass pro navigaci.

Skvělá výdrž baterie podpořená solárním nabíjením

V čem chytré hodinky Garmin Instinct 2 Solar rozhodně vynikají, je bezpochyby výdrž baterie. V režimu chytrých hodinek dokáží zásluhou solárního napájení vydržet teoreticky nekonečně dlouhou dobu. Předpokladem je ale splnění podmínky, že bude zařízení alespoň 3 hodiny denně vystaveno světlu o intenzitě 50 000 luxů (slunný den bez mraků), s čímž můžete mít především v zimních měsících potíže. Zároveň můžete být ovlivněni i polohou vašeho zápěstí, které ne vždy směřujeme vstříc slunečním paprskům. Bez využití solárního nabíjení činí výdrž baterie maximálně 28 dní.

Jak funguje solární nabíjení?

Hodinky jsme v rámci testu podrobili několika zkouškám, abychom ověřili, jak je solární nabíjení účinné.

 • Solární nabíjení jsme otestovali a hodinky jsme hodinky umístili na podložku ve venkovním prostředí tak, aby byly osvětlené. Při slunečném zimním dni, kdy na zařízení dopadaly sluneční paprsky, se kapacita baterie za 3 hodiny zvýšila o 2 %.
 • Se zamračenou oblohou úroveň nabití baterie nijak nevzrostla.
 • Při běžném nošení hodinek, kdy nebyly záměrně vystavovány zdroji světla, úroveň nabití baterie postupně klesala.

S nepřetržitě spuštěnou GPS navigací dokáží hodinky vydržet maximálně 30 hodin, respektive 48 hodin s využitím solárního nabíjení. V režimu s GPS s maximální výdrží se životnost baterie vyšplhá až k 70 hodinám, respektive 370 hodinám se solárním nabíjením. V tomto ohledu je však potřeba hodinky používat v totožných světelných podmínkách, jako uvádíme výše.

Hodinky lze také používat v režimu hodinek s úsporou baterie. V takovém případě může výdrž baterie dosáhnout až 65 dní. Jak jsme již zmínili, při využití solárního napájení není horní hranice nijak omezena. U populárních Garmin Fénix 7 bez solárního nabíjení činí maximální výdrž baterie 57 dní.

K nabíjení zařízení lze využívat také napájecí kabel s proprietární Garmin koncovkou, který je součástí balení.

Transflektivní MIP displej

Zajímavým prvkem těchto chytrých hodinek je bezpochyby použitý transflektivní MIP displej, který je skvěle čitelný i na ostrém slunci a do přírody tedy jako stvořený. Zkratka MIP znamená Memory In Pixel a její přítomnost pocítíte v otázce výdrže baterie. U této technologie totiž pixely zůstávají „zamražené“ a mění se vždy pouze ty, které se změnit potřebují. Tímto způsobem dochází k úspoře energie. Transflektivní displej se objevuje také u outdoorových Garmin Fénix 7, jejichž úhlopříčka činí 1,3”.

Hodinky disponují podsvícením, které si lze volitelně zapnout. Slouží k tomu horní tlačítko v levé části pojmenované jako Light. Případně si lze nastavit, aby se podsvícení zapnulo gestem při zvednutí ruky. Úhlopříčka displeje je poměrně malá a dosahuje pouhých 0,9”. U verze pro dámy Garmin Instinct 2S se dočkáte úhlopříčky 0,79”.

Nutno podotknout, že displej není dotykový a k ovládání hodinek proto budete používat pět tlačítek (tři tlačítka najdete na levé straně, dvě na pravé).

Jak Garmin Instinct 2 Solar spárovat s mobilním telefonem

Spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu je poměrně intuitivní. Pokud je to třeba, hodinky nejprve nabijte a mezitím si do telefonu stáhněte aplikaci Garmin Connect. V ní vyberte, že jste si pořídili nové zařízení a zahajte proces párování, stejně tak i na hodinkách. V průběhu toho budete vyzváni k tomu, abyste zadali unikátní kód, který se na hodinkách zobrazí. Následně se ještě provedou všechna potřebná nastavení a stáhnou se případné aktualizace.

Garmin Instinct 2 Solar lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 7.0 a novější a iOS ve verzi 9 a novější.

Mobilní aplikace Garmin Connect

Jak jsme již zmínili, pro spárování hodinek a mobilního telefonu a následné sledování statistik slouží aplikace Garmin Connect, která je zdarma dostupná pro operační systém Android i iOS. Aplikaci jako takové není co vytknout. Podporuje češtinu, je intuitivní a přehledná.

Prostřednictvím aplikace Garmin Connect IQ si do hodinek můžete stáhnout doplňkové aplikace nebo třeba nové ciferníky.

Funkce Garmin Instinct 2 Solar

Instinct 2 Solar jsou pánské hodinky Garmin navržené pro milovníky outdoorových aktivit. Využijete je nejen pro sledování svého zdraví, ale i navigaci. Těšit se můžete na pokročilé sportovní metriky, které vám usnadní plánování vašich tréninků a pomohou vám dosáhnout progresu.

Hodinkám chybí funkce pro sledování ženského zdraví, v tomto ohledu však můžete využít aplikaci Garmin Connect ve svém telefonu. Vzhledem k tomu, že zařízení cílí spíše na muže, se nejedná o nijak zásadní překážku.

Kde koupit Garmin Instinct 2 Solar
Garmin Instinct 2 Solar
Hodnocení
4.2/5
Hodinky mají bohatou nabídku funkcí
Hodinky mají bohatou nabídku funkcí

Základní funkce pro sledování vašeho zdraví

Stejně jako konkurenční chytré hodinky, i toto zařízení si poradí se základním monitoringem vašeho zdraví. To znamená, že si kdykoliv během dne můžete prohlédnout počet ušlých kroků, vaši aktuální tepovou frekvenci či množství spálených kilokalorií.

Nechybí ani funkce pro zjištění, jak dlouho trvala vaše intenzivní fyzická aktivita. Hodinky si také poradí s měřením okysličení krve. Využít dále můžete komplexní funkci Snímek zdravotního stavu, která spustí 2minutové měření a dozvíte se základní informace o vašem zdraví (konkrétně průměrnou tepovou frekvenci, okysličení krve, počet nádechů, průměrnou míru stresu a variabilitu srdečního tepu). Tyto informace následně můžete mezi sebou snadno porovnávat. A nechybí ani měření stresové zátěže.

Monitoring spánku

Pokud budete chytré hodinky nosit přes noc, můžete se po probuzení těšit na detailní informace týkající se vašeho spánku. Zařízení vám zobrazí, jak dlouho trvala vaše lehká, hluboká a REM fáze spánku. Samozřejmostí je možnost nastavení funkce Nerušit, aby vám na zápěstí nevibrovaly příchozí notifikace. Nechybí ani funkce budíku, nejedná se však o chytrý budík, který by vás probudil v lehké fázi vašeho spánku. Takovou funkci najdete například u Amazfit GTR 4.

Nastavení budíku
Nastavení budíku

Měření VO2 Max s Garmin Instinct 2 a denní tréninková doporučení

Garmin Instinct 2 Solar si poradí také s měřením hodnoty VO2 Max, tedy maximální spotřeby kyslíku při sportovní aktivitě. Zajímavou funkcí jsou také denní tréninková doporučení, která se týkají běhu nebo cyklistiky. Díky této funkci vám hodinky poradí, do jak intenzivního tréninku se daný den pustit.

Zařízení také na základě vaší kondice zjištěné při monitoringu sportu dokáže odhadnout, jakých výsledků byste dosáhli při běhu 5 km, 10 km, půlmaratonu a maratonu.

Hodinky lze využívat pro monitoring vašich oblíbených sportovních aktivit, na výběr jich budete mít více než 25 (například chůze, běh, cyklistika či turistika). Po zvolení aktivity vám zařízení zobrazí uplynulý čas od začátku cvičení, tepovou frekvenci včetně zóny a množství spálených kilokalorií. Po ukončení aktivity si poté můžete prohlédnout podrobné statistiky týkající se vašeho výkonu. Nechybí ani informace o tom, jak dlouho bude trvat vaše regenerace.

Největší využití však hodinky pravděpodobně najdou při outdoorových aktivitách. Díky funkci Referenční bod si například můžete nastavit konkrétní bod v mapě, ke kterému budete chtít najít cestu zpět (například polohu vašeho vozu nebo tábořiště).

Hodinky lze využívat také k navigaci po naplánované nebo již prošlé trase. Trasy lze plánovat například prostřednictvím Mapy.cz a následně je pomocí mobilní aplikace Garmin Connect přenést do hodinek ve formátu GPX. Navigaci v terénu vám usnadní také výškoměr pro zjištění nadmořské výšky, barometr pro sledování změn počasí a tříosý kompas.

Samozřejmě je třeba počítat s tím, že hodinky mají poměrně malý displej a navigace není tak příjemná jako například při použití velkého smartphonu. Svůj účel však plní hezky.

Hodinky se také hodí pro milovníky cyklistiky. Umí totiž změřit podrobnosti týkající se vaší jízdy a zobrazí vám obtížnost a plynulost vaší jízdy, abyste se mohli neustále zlepšovat.

Detekce nehody

Chytré hodinky pamatují také na vaše bezpečí. Dokáží totiž detekovat případnou nehodu a pokud jsou spárované s mobilním telefonem, automaticky o ní informovat vámi vybrané kontakty.

Zadání nouzových kontaktů
Zadání nouzových kontaktů

Teploměr

Hodinky jsou stejně jako Garmin Fénix 7 vybaveny teploměrem pro měření okolní teploty. Výsledky měření jsou však pravděpodobně zkreslovány umístěním teploměru a tím pádem i teplotou vašeho těla. Zatímco interiérový teploměr nám ukázal 20 °C, hodinky ve stejnou chvíli zobrazovaly 25 °C.

Kde koupit Garmin Instinct 2 Solar
Garmin Instinct 2 Solar
Hodnocení
4.2/5
Měření okolní teploty
Měření okolní teploty

Upozorní vás na příchozí notifikace

Hodinky vás bez problémů upozorní na veškeré příchozí notifikace a hovory z vašeho mobilního telefonu, které lze přijmout nebo odmítnout. Pokud hovor přijmete, ke komunikaci budete muset využít svůj připojený telefon. Tato funkce je připravena pro uživatele mobilních telefonů s Androidem i iOS.

Na příchozí zprávy lze odpovídat pomocí přednastavených odpovědí, které si stanovíte v mobilní aplikaci. Tato funkce je však dostupná pouze v případě, že hodinky spárujete s mobilním telefonem s operačním systémem Android. Uživatelé iOS mají bohužel smůlu a pokud chtějí z outdoorových hodinek také komunikovat, pravděpodobně je více zaujmou Apple Watch Ultra.

Využití přednastavených odpovědí
Využití přednastavených odpovědí

Bezkontaktní platby Garmin Pay

Stejně jako s jinými Garmin hodinkami, i s těmito pohodlně zaplatíte zásluhou funkce Garmin Pay (nezapomeňte si zkontrolovat seznam bank, které Garmin Pay podporují). A pozor, funkce Garmin Pay je dostupná pouze u solární verze hodinek.

Další funkce

Z doplňkových funkcí lze zmínit třeba zobrazení kalendáře z telefonu, předpovědi počasí, času východu a západu slunce nebo vyhledání telefonu. Pomocí hodinek lze také ovládat hudbu přehrávanou na vašem telefonu, přímo do zařízení však skladby stáhnout nelze.

Předpověď počasí
Předpověď počasí

Závěr –⁠ komu bychom chytré hodinky Garmin Instinct 2 Solar doporučili?

Garmin Instinct 2 Solar podřídily výdrži na baterii a odolnosti mnoho funkcí a také určitý uživatelský komfort (například v podobě ovládání přes tlačítka). Z toho vyplývá, že opravdu stritkně cílí na milovníky outdooru, ve městě je příliš neoceníte. Hodinky umožňují sledování zdraví i sportu. Nabídnou vám podrobné statistiky týkající se vašeho výkonu, vypočítají hodnotu VO2 Max a také vám poskytnou denní tréninková doporučení.

Kromě toho můžete využívat také navigaci včetně možnosti zaznamenání důležitých bodů do mapy. Předností je také solární nabíjení, které zvyšují již tak nadprůměrně dlouhou výdrž baterie. Potěší i jejich vysoká odolnost vůči teplotám, nárazům a vodě.

Hodinkám lze vytknout snad jen omezenou možnost komunikace a menší displej. Uživatelé iPhonů na příchozí zprávy nemohou nijak reagovat, uživatelé Androidu mohou alespoň využít přednastavené odpovědi.

Recenze: chytré hodinky Garmin Instinct 2 Solar
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.2

Hodinky pro milovníky outdooru

Garmin Instinct 2 Solar jsou povedené chytré hodinky, které cílí na milovníky outdoorových aktivit. Díky kvalitnímu zpracování a větším rozměrům bychom je doporučili spíše mužům. Hodinky si poradí nejen s monitoringem vašeho zdraví a sportovních aktivit. Využijete je také pro navigaci v rámci expedic. Hodinky zaujmou transflektivním MIP displejem, který se pyšní skvělou čitelností i na ostrém slunci. Zásluhou solárního nabíjení hodinky teoreticky nemusíte nabíjet kabelem, na druhou stranu je třeba k tomu splnit několik podmínek. Hodinky umí také detekovat nehodu a případně na ni upozornit kontakty, které si nastavíte.

Klady

 • Detekce nehody
 • Vysoká odolnost
 • Pokročilá navigace
 • Doporučení tréninků
 • Solární nabíjení

Zápory

 • Omezená možnost komunikace
 • Přednastavené odpovědi jen pro Android
 • Teploměr nemá vypovídací hodnotu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.9/5 - (17 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Garmin Instinct 2 Solar
Garmin Instinct 2 Solar
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram