ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5

Silné stránky
 • Velký displej
 • Možnost komunikace
 • Slušná výdrž baterie
 • Podpora rychlonabíjení
 • Safírové sklíčko
 • Měření EKG a krevního tlaku
 • Podpora bezkontaktních plateb
Slabé stránky
 • Nelze spárovat s iPhonem
 • Některé funkce jsou pouze pro Samsung telefony
 • Nutnost instalace více aplikací
Tento produkt má svého nástupce

Samsung Galaxy Watch 5 jsou povedené chytré hodinky, které najdou uplatnění u osob používajících mobilní telefon s Androidem. Ještě o něco lépe na tom budou majitelé mobilních telefonů Samsung, pro které je navíc připravena funkce pro měření EKG a krevního tlaku. Kromě toho toto zařízení zaujme velkým displejem, safírovým sklíčkem, přehledným rozhraním a nově i podporou rychlonabíjení.

Při běžném používání dosáhne výdrž baterie až 50 hodin, nabíjet je tedy budete muset poměrně často. S ohledem na širokou nabídku funkcí je to však pochopitelné. Samozřejmostí je poté možnost pohodlné komunikace. Na hodinkách snadno vyťukáte zprávu i vyřídíte hovor.

Nejčastější otázky a odpovědi

Vyplatí se přechod z Galaxy Watch 4 na Watch 5?

Mezigeneračně se hodinky nedočkaly žádného zásadního vylepšení, které by bylo rozhodujícím faktorem pro přechod z Watch 4 na Watch 5. Počítat můžete s o něco lepší baterií, podporou rychlonabíjení a safírovým sklem.

Jaká je výdrž baterie Samsung Galaxy Watch 5?

Výdrž baterie při běžném používání dosahuje 50 hodin. V praxi je třeba počítat s tím, že hodinky budete muset nabíjet prakticky každý den.

Jakou aplikaci si mám stáhnout?

Spárování hodinek a mobilního telefonu zajišťuje aplikace Galaxy Wearable. Statistiky týkající se vašeho zdraví vám zobrazí aplikace Samsung Health. Pokud budete chtít měřit EKG a krevní tlak, budete dále potřebovat aplikaci Samsung Health Monitor.

S jakým mobilním telefonem Galaxy Watch 5 lze spárovat?

Tyto smartwatch jsou kompatibilní s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 8.0 a novější. S iPhonem hodinky nespárujete.

Lze prostřednictvím hodinek komunikovat?

Ano, prostřednictvím hodinek lze pohodlně napsat zprávu nebo vyřídit hovor.

Obsah balení? Nepřekvapí

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 se prodávají v pěkné podlouhlé minimalistické krabičce, díky čemuž celek působí elegantním dojmem. Rozměry balení přitom činí 28 × 5,5 × 2,5 cm a celková váha dosahuje 188 gramů.

Kromě chytrých hodinek s řemínkem se můžete těšit pouze na magnetický napájecí kabel a uživatelskou příručku. Náhradního řemínku v jiné velikosti se bohužel nedočkáte. Pokud tedy zatoužíte po jiné variantě, je třeba si ji pořídit zvlášť.

Hodinky jsou k dispozici ve dvou velikostních variantách. Verze s šířkou 44mm je určena spíše pro pány, pro dámy je pak určena menší 40mm varianta. My jsme v naší redakci recenzovali větší model, který bude vzhledem k řemínku vyhovovat majitelům zápěstí o obvodu 14,5 až 20,5 cm. 

Technické parametry Samsung Galaxy Watch 5

Technické parametry zůstaly u těchto hodinek téměř nezměněné v porovnání s předchozí verzí. Těšit se můžete na stejnou velikost i typ displeje. Nově hodinky pracují s technologií Bluetooth ve verzi 5.2 a mírně se zvýšila výdrž baterie z 40 na 50 hodin při běžném používání. Stejně tak nepatrně narostla jejich váha. 

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostIP68
DisplejAMOLED s úhlopříčkou 1,2” (u menší verze) nebo 1,4” (u větší verze)
Výdrž baterieAž 50 hodin
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.2, Wi-Fi, GPS, NFC
Operační systémWear OS
Rozměry bez řemínku (větší varianta)40,4 × 39,3 × 9,8 mm (44,4 × 43,3 × 9,8 mm)
Váha bez řemínku (větší varianta)28,7 g (33,5 g)

Kvalitní materiály a kulatý ciferník

Stejně jako u předchozích Samsung Galaxy Watch 4 se dočkáte přehledného kulatého ciferníku, který vám zobrazí všechny důležité informace. Hodinky celkově působí velmi minimalisticky a po designové stránce jsou prakticky srovnatelné s předchozím modelem. 

Na pravé straně opět najdete dvě tlačítka, kromě toho budete používat dotykový displej. Nově je přitom displej kryt safírovým sklíčkem, který se postará o jeho ochranu. 

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5
Hodnocení
4.0/5

Co se týče hmotnosti, ta oproti staršímu sourozenci lehce povyrostla. Menší model váží 28,7 g (místo 25,9 g), větší verze poté váží 33,5 g (místo 30,3 g). Při běžném nošení však takový rozdíl prakticky nepoznáte. 

Novější model Samsung Galaxy Watch 6 nabízí standardní verzi a verzi Galaxy Watch 6 Classic. Ta pracuje s prémiovějšími materiály a otočnou lunetou.

Hodinky s iPhonem nespárujete

Samsung Galaxy Watch již od předchozího modelu spárování s iPhony nepodporují. Jedná se tedy o zařízení, které cílí výhradně na majitele mobilních telefonů s operačním systémem Android. Konkrétně jsou pak kompatibilní s verzí operačního systému 8.0 a novější. 

V naší redakci jsme párování hodinek vyzkoušeli s mobilním telefonem Samsung Galaxy S7 s operačním systémem Android 8.0.0 a vše proběhlo bez potíží. 

Proces spárování hodinek krok po kroku

 1. Hodinky nabijte (pokud je to potřeba) a zapněte je.
 2. Do mobilního telefonu si stáhněte aplikaci Galaxy Wearable, v níž budete vyzváni k vytvoření Samsung účtu.
 3. V aplikaci si vyberte, jaké zařízení jste si pořídili a potvrďte párování na hodinkách i telefonu. 
 4. Vyčkejte, než dojde k synchronizaci veškerých dat a případnému stažení aktualizací. 
 5. Hodinky vás poté provedou základními gesty, která budete používat pro jejich obsluhu. 

S hodinkami pohodlně zaplatíte

Samsung Galaxy Watch 5 běží na operačním systému Wear OS, kterému není prakticky co vytknout. Podporuje totiž češtinu, nabízí intuitivní rozhraní a skvělou kompatibilitu s telefony s Androidem. 

Předností je také podpora bezkontaktních plateb Google Pay, díky které můžete s hodinkami pohodlně platit v obchodech. A využívat můžete také hlasového asistenta Bixby.

Hodinky mají teploměr, teplotu vám ale nezměří

Samsung Galaxy Watch 5 se dočkaly i určitého vylepšení po stránce senzorů. Nově se výbava po vzoru nejnovějších Apple Watch rozrostla o infračervený snímač teploty kůže, hodinky s ním však v současné době nijak nepracují a teplotu neměří. Možná se ale takové funkce dočkáme v budoucnu. 

Kromě toho mezi senzory najdete:

 • senzor Samsung BioActive pro měření EKG, srdečního tepu a složení těla,
 • oxymetr, 
 • akcelerometr pro detekci pohybu,
 • barometr pro měření atmosférického tlaku
 • a GPS, Galileo, Gyroskop a Glonass pro navigaci. 

Přehledný AMOLED displej

Samsung Galaxy Watch 5 po vzoru svého předchůdce do vínku dostaly dostatečně velký a přehledný super AMOLED displej. Užívat si přitom budete perfektní zobrazení černé barvy a skvělou čitelnost i ve venkovním prostředí. Jas lze regulovat buď na vlastní pěst, případně automaticky. Nechybí ani funkce Always-On. 

Větší varianta hodinek má displej s úhlopříčkou 1,4”, menší varianta poté pracuje s úhlopříčkou 1,2”. V tomto ohledu se tedy mezigeneračně nic nezměnilo. O krytí displeje se zasluhuje již zmíněné safírové sklíčko, které nahrazuje původní Gorilla Glass DX+. Samsung přitom s ohledem na to slibuje až o 60 % větší odolnost vůči poškrábání. 

Ještě lepší čitelnost ve venkovních podmínkách obecně nabízí transflektivní displeje. Takovou variantou jsou vybaveny například Garmin Forerunner 955 navržené pro běžce. 

Slušná výdrž baterie a podpora rychlonabíjení

Samsung Galaxy Watch 5 jsou vybaveny baterií s kapacitou 410 mAh, u menší varianty se dočkáte baterie s kapacitou 284 mAh. V porovnání s předchozí verzí jsme se tedy dočkali určitého vylepšení. 

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5
Hodnocení
4.0/5

Výdrž při běžném používání by měla dosahovat 50 hodin (u Samsung Galaxy Watch 4 se jednalo o 40 hodin). V našem případě jsme hodinky testovali se zapnutou funkcí Always-On, sledováním spánku a monitorováním aktivit a hodinky bylo nutné nabíjet prakticky každý den. 

Hodinky jsou však vybaveny úsporným režimem, který omezí či vypne určité funkce a výdrž baterie prodlouží o jednotky hodin. Pokud vám bude stačit prosté zobrazení času a funkce chytrých hodinek tedy vypnete úplně (slouží k tomu volba Pouze hodinky), měla by baterie vydržet až 30 dní. 

Potěší také podpora rychlonabíjení. Již za 20 minut hodinky nabijete na 30 %, plného nabití poté dosáhnete zhruba za hodinu a půl. 

Pokud je pro vás u chytrých hodinek rozhodujícím parametrem opravdu dlouhá výdrž baterie, můžete sáhnout například po Amazfit T-Rex 2, které vydrží až 45 dní na jedno nabití. 

S Watch 5 můžete i do bazénu

Odolnost hodinek odpovídá parametru IP68. To znamená, že jsou plně prachotěsné a odolají nepřetržitému ponoření do vody. Bez obav si je tedy můžete vzít s sebou do sprchy i do bazénu. 

Jaké aplikace si do mobilního telefonu stáhnout

Nevýhodou těchto Samsung hodinek je skutečnost, že pro plné využití jejich potenciálu je třeba mít v mobilním telefonu hned několik aplikací. 

Při spárování hodinek a telefonu využijete mobilní aplikaci Galaxy Wearable. Přehledné statistiky týkající se vašeho zdraví vám zprostředkuje aplikace Samsung Health. A pokud budete chtít využívat funkci pro měření EKG a krevního tlaku, budete si muset stáhnout aplikaci Samsung Health Monitor, která je však dostupná pouze v Galaxy Store (nikoliv v Google Play). 

Doplňkové aplikace do hodinek si poté stáhnete v Google Play přímo v tomto zařízení. Vybírat můžete z praktických aplikací pro poslech hudby, sport či produktivitu. 

Nabídka aplikací v Google Play
Nabídka aplikací v Google Play

Bohatá nabídka funkcí pro sportovce

Galaxy Watch 5 se mohou pochlubit pestrou nabídkou funkcí, které jsou navrženy pro sledování svého zdraví a pohybu. Kromě toho je oceníte také při komunikaci. V porovnání s Galaxy Watch 4 jsou však funkce prakticky stejné a nedočkaly se žádných výrazných inovací. 

Aplikace v hodinkách
Aplikace v hodinkách

Denní aktivita

Pod touto funkcí se skrývají typické kroužky, které najdete také u hodinek jiných značek. Zobrazí vám, kolik kroků jste v průběhu dne ušli, kolik času jste strávili aktivitou a kolik kilokalorií jste za den spálili. 

Zobrazení denní aktivity
Zobrazení denní aktivity

Měření tepové frekvence 

Hodinky si bez problémů poradí s měřením tepové frekvence nejen v průběhu sportu, ale přes celý den. Zobrazení výsledku s sebou přitom přináší i praktickou interpretaci naměřené hodnoty (například že je hodnota vyšší než průměrný klidový rozsah a podobně). 

Měření EKG a krevního tlaku 

Aby vám hodinky změřily EKG a krevní tlak, musíte si nejprve do mobilního telefonu stáhnout aplikaci Samsung Health Monitor (ale pozor, aplikace je dostupná pouze pro majitele mobilních telefonů Samsung). 

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5
Hodnocení
4.0/5

Následně budete vyzváni k tomu, abyste provedli kalibraci hodinek podle postupu uvedeného v aplikaci. Abyste však funkce aktivovali, je třeba telefon připojit k mobilní síti (nikoliv jen Wi-Fi). Jakmile hodinky zkalibrujete, můžete se již pustit do měření. 

Měření okysličení krve

Nový model Galaxy Watch hodinek si poradí také s monitoringem okysličení krve, a to zásluhou zabudovaného oxymetru.

Monitoring spánku

Monitoring spánku se oproti Samsung Galaxy Watch 4 dočkal vylepšení. Kromě toho, že vám zobrazí, jak dlouho trvaly jednotlivé fáze vašeho spánku, dokáží hodinky sledovat také počet spálených kalorií, hladinu kyslíku v krvi a také vzorce chrápání. 

V mobilní aplikaci je k dispozici také spánkový trenér, který během prvních sedmi nocí získá potřebné informace o vašich spánkových trendech a následně vás bude koučovat a zlepšovat vaše spánkové návyky pro dosažení dostatečného a kvalitního odpočinku. 

Před spaním si lze na hodinkách snadno nastavit spánkový režim, aby vás nerušily příchozí notifikace. Nechybí ani funkce budíku, který vás vzbudí buď jen jemnými vibracemi nebo i pomocí zvukové signalizace. Nutno ale zdůraznit, že se jedná o klasický budík, nikoliv chytrý, který vás probudí v lehké fázi spánku. Touto funkcí je vybaven například fitness náramek Xiaomi Mi Band 7. 

Bohaté funkce pro sportovce

Hodinky se stanou vaším věrným pomocníkem při cvičení. V nabídce najdete více než 90 aktivit, mezi kterými jsou klasické sporty, jako je například běh, cyklistika či plavání, ale i méně obvyklé varianty (třeba lukostřelbu či tanec na ledě. Nechybí ani konkrétní cviky (například výpady, kliky a podobně). 

Jakmile spustíte vybranou aktivitu, budou vám hodinky zobrazovat uplynulý čas, tepovou frekvenci a množství spálených kilokalorií. 

Měření sportovní aktivity
Měření sportovní aktivity

Měření aktivity lze v průběhu cvičení kdykoliv minimalizovat a hodinky využít k něčemu jinému (třeba k odpovědi na příchozí zprávu). Také lze režim monitoringu pozastavit a poté se k němu vrátit. 

Jakmile s cvičením skončíte, zařízení vám předloží konkrétní statistiky týkající se toho, jak se vám dařilo. Zpětně si je můžete prohlížet také v mobilní aplikaci. 

Povedené funkce pro sportovce včetně zobrazení tréninkových plánů nabízí Garmin Venu Sq, které jsou navíc v porovnání s těmito chytrými hodinkami o něco levnější. 

Analýza složení těla

Stejně jako předchozí model, i tento lze využít k základní analýze složení vašeho těla. Na začátku budete vyzváni k zadání vašeho pohlaví, výšky a váhy. Následně se zahájí měření a hodinky vám poté zobrazí procentuální zastoupení kostí, tuku a vody ve vašem těle. Součástí jsou také informace o vašem BMI a BMR (tedy množství vydané energie v klidovém stavu). 

Výsledky je vhodné používat spíše jako referenční hodnotu a dělat z nich v čase průměry. Zároveň lze doporučit provádět měření například vždy po probuzení, aby referenční hodnota byla co nejpřesnější. 

Monitoring stresové zátěže

Hodinky umí změřit vaši orientační stresovou zátěž na základě analýzy kolísání tepové frekvence. Měření trvá přibližně 30 vteřin a je třeba zůstat v klidu. 

Monitoring stresové zátěže
Monitoring stresové zátěže

Měření VO2 max s Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5 vám pomocí svých monitorů poměrně přesně odhadnou i VO2 max. Hodnota VO2 max patří mezi spolehlivé ukazatele fyzické výkonnosti. Čím je tato hodnota vyšší, tím více kyslíku se dostane do vašich svalů během fyzické námahy.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5
Hodnocení
4.0/5
VO2 max
VO2 max

Sledování menstruačního cyklu

Pro dámy je v hodinkách připravena funkce pro sledování menstruačního cyklu. Nejprve si nastavíte, kdy nastala vaše poslední perioda a jak dlouho trvala. Hodinky následně vypočítají, kdy pravděpodobně nastane datum další menstruace, ovulace a plodné období. Propracovanější funkce v tomto ohledu nabízí Apple Watch 8, které v průběhu spánku dokonce měří teplotu a nabídnou vám poměrně přesné odhady jednotlivých dat. 

Pohodlné vyťukání zprávy i přijetí hovoru

Stejně jako předchozí model, i tento lze používat k pohodlné komunikaci. Hodinky vám zobrazí příchozí notifikace, stejně tak vás upozorní na příchozí hovor. Na zprávy lze odpovídat pomocí hlasu, klasického vyťukání textu na klávesnici nebo prostřednictvím kreslení jednotlivých písmen.

V případě poslední varianty se však někdy objevují potíže s tím, že hodinky dané písmeno nerozpoznají. Zařízení také podporuje emoji, jednotlivé smajlíky jsou seřazené prakticky podle kategorií.

Hodinky jsou k dostání také ve variantě s LTE, kdy zařízení podporuje eSIM. V takovém případě lze z hodinek posílat zprávy či telefonovat, aniž byste u sebe museli mít svůj mobilní telefon. 

Hlasový asistent Bixby

S hodinkami si můžete i popovídat prostřednictvím hlasového asistenta Bixby. Zeptat se jej můžete třeba na aktuální počasí. Nutno ale podotknout, že Bixby nepodporuje češtinu, komunikovat však můžete v angličtině a alespoň si procvičovat jazyk. 

Bezkontaktní platby

Hodinky lze využívat také k pohodlnému bezkontaktnímu placení. Aby však bylo možné jej provést, je třeba mít v zařízení aplikaci Peněženka Google. V našem případě se v hodinkách nenacházela, stačilo však si ji snadno nainstalovat prostřednictvím Google Play. Poté již jen kartu přidáte do aplikace, případně si nastavíte zámek obrazovky, abyste předešli případnému zneužití karty při ztrátě hodinek.

Povedené bezkontaktní platby nabízí i Apple Watch, u nichž si nastavíte kód, který budete zadávat při každém sundání hodinek ze zápěstí. Při samotném placení už kód vyťukat nemusíte. 

Hodinky vás budou navigovat do cíle

Hodinky jsou vybaveny GPS senzorem a snadno si na nich proto zobrazíte svou aktuální polohu. Kromě toho se můžete také nechat navigovat na vámi požadované místo. Název tohoto místa snadno vyťukáte na klávesnici, případně můžete využít zadávání hlasem. 

Zobrazení mapy
Zobrazení mapy

Další funkce 

Mezi další funkce hodinek lze zařadit například budík, stopky, počasí či zobrazení světového času. Majitele bezdrátových sluchátek Samsung Buds je mohou prostřednictvím hodinek pohodlně ovládat. Na zařízení si také můžete zobrazit svůj kalendář z mobilního telefonu a snadno si zkontrolovat, co máte v daný den v plánu. Nechybí ani kalkulačka či funkce pro ovládání hudby

Závěr –⁠ komu bychom Samsung Galaxy Watch 5 doporučili?

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 lze doporučit výhradně majitelům mobilních telefonů s operačním systémem Android. S iPhonem je totiž nespárujete. Ještě lépe na tom však budou lidé s mobilním telefonem Samsung, kteří budou moct využívat funkci pro měření EKG a krevního tlaku.

Hodinky nabízí pokročilé funkce pro sledování zdraví a pohybu. Jejich předností je přehledné rozhraní, velká spousta sportovních režimů a velký displej usnadňující jejich ovládání. Hodinky také podporují bezkontaktní platby Google Play a jejich prostřednictvím napíšete zprávu i vyřídíte hovor. 
Počítat je třeba s poměrně častým nabíjením, s ohledem na nabízené funkce je to však pochopitelné. Drobnou nevýhodou je také nutnost instalace tří různých aplikací do mobilního telefonu.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5
Hodnocení
4.0/5
Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4

Skvělé chytré hodinky pro příznivce Androidu

Samsung Galaxy Watch 5 jsou povedené chytré hodinky, které najdou uplatnění u osob používajících mobilní telefon s Androidem. Ještě o něco lépe na tom budou majitelé mobilních telefonů Samsung, pro které je navíc připravena funkce pro měření EKG a krevního tlaku. Kromě toho toto zařízení zaujme velkým displejem, safírovým sklíčkem, přehledným rozhraním a nově i podporou rychlonabíjení.

Při běžném používání dosáhne výdrž baterie až 50 hodin, nabíjet je tedy budete muset poměrně často. S ohledem na širokou nabídku funkcí je to však pochopitelné. Samozřejmostí je poté možnost pohodlné komunikace. Na hodinkách snadno vyťukáte zprávu i vyřídíte hovor.

Klady

 • Velký displej
 • Možnost komunikace
 • Slušná výdrž baterie
 • Podpora rychlonabíjení
 • Safírové sklíčko
 • Měření EKG a krevního tlaku
 • Podpora bezkontaktních plateb

Zápory

 • Nelze spárovat s iPhonem
 • Některé funkce jsou pouze pro Samsung telefony
 • Nutnost instalace více aplikací
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.1/5 - (8 hodnocení)
Komentáře (4) – Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5
 1. Pěkná a bohatá recenze!
  Ještě bych dodal, že kompatibilita s mobily jiných výrobců než Samsung také není ideální. Například Huawei/Honor zvládá základní funkce jen po nainstalování k tomu určeného plugin-u. Jiný plugin pro SmartWatch4 a jiný pro SmartWatch5. Sice po nainstalování pluginu Samsung Health po několika pokusech rozchodíte, ale Samsung Health Monitor nikoliv. Tím pádem EKG a měření krevního tlaku není možné udělat.
  Moje osobní zkušenost se týče kompatibility s telefonem Honor X8 z roku 2019 s Androidem 10
  Měření krevního tlaku je spíš informativní a předtím než ho začnete používat, tak vyžaduje kalibraci s ověřeným měřákem krevního tlaku.

 2. Dobrý den jde na hodinky samsung galaxy watch 5 nastavit vlastní hudba pro vyzvánění volajícího ? Děkuji Simona přeji krásný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram