ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Amazfit Cheetah Pro

Silné stránky
 • Krásný displej
 • Gorilla Glass 3 a titanová luneta
 • Vynikající výdrž baterie
 • Topografické mapy a .gpx import
 • AI trenér a vlastní tréninky
 • Zrcadlení hovorů
 • Pokročilé běžecké metriky
Slabé stránky
 • Absence NFC
 • Omezená nabídka aplikací třetích stran
 • Nylonový řemínek není ideální pro každého
 • Nižší kvalita zpracování korunky

Hodinky Amazfit Cheetah Pro mě na první pohled oslovily svým odvážnějším designem. Hodinky působí kvalitně a sportovně, zároveň nabízejí netypický nylonový řemínek, který byl pro mě ve světě chytrých hodinek novinkou. Pouzdro hodinek je vyrobeno z plastu a je doplněno titanovou lunetou.

Funkce pro mě byly příjemným překvapením – nejen z hlediska nabídky, ale také přesnosti. Amazfit dává hodinkám Cheetah Pro přívlastek „běžecké“, kromě pokročilých metrik totiž běžcům nabízí topografické mapy s navigací či AI trenéra. Jsou ale hodinky dostatečně vybaveny na to, aby konkurovaly prémiovějším sporttesterům jako Garmin Forerunner 165 nebo Forerunner 265?

Nejčastější dotazy a odpovědi

Mají hodinky Amazfit Cheetah Pro NFC?

Hodinky bohužel nejsou vybaveny NFC čipem, takže nepodporují bezkontaktní platby.

Dají se do hodinek nahrávat vlastní tréninky?

Ano, v aplikaci si můžete vytvořit trénink s AI podporou pro celkové zlepšení kondice nebo trénink s konkrétním cílem (např. závod na 10 km).

Jak funguje AI trenér u Amazfit Cheetah Pro?

AI trenér po každém týdnu zhodnotí výkon uživatele a na jeho základě upraví další plány. Cílem těchto tréninků je zlepšit kardiorespirační kondici.

Dají se hodinky Amazfit Cheetah Pro spárovat s iPhonem?

Ano, ovládací aplikace Zepp je dostupná v obchodě Google Play a App Store, takže můžete hodinky spárovat se systémem Android a iOS.

Balení obsahuje kromě samotných hodinek také nabíječku a uživatelskou dokumentaci.

Technické parametry hovoří o dobře vybavených hodinkách

Z technických parametrů mě nejvíce oslovily charakteristiky displeje a výdrž na baterii. Ve srovnání s mnoha konkurenčními hodinkami mají Amazfit Cheetah Pro displej s větším průměrem a vyšším rozlišením. Výdrž na baterii dosahuje vyšších hodnot než u některých prémiových sporttesterů z řady Garmin Forerunner.

ParametrHodnota
Typ řemínkuNylonový, 22 mm
OdolnostVodotěsné do 50 m
DisplejAMOLED, 1,45“, 480 x 480 px
Výdrž na bateriiAž 24 dní
Způsob nabíjeníMagnetický adaptér
KonektivitaBluetooth 5.3, WiFi, GPS, Glonass, Galileo, BDS
ProcesorVýrobce neuvádí
Operační paměťVýrobce neuvádí
Operační systémZepp OS
Rozměry (bez řemínku)47 × 47 × 13,6 mm
Hmotnost (bez řemínku)34 g

Technické parametry ale nejsou jediné vlastnosti, které byste měli zohlednit před koupí hodinek. Pro více informací o jejich funkcích a vlastnostech si přečtěte náš článek o tom, jak vybrat chytré hodinky, nebo nahlédněte do recenzí konkrétních modelů.

Dotykový displej mě oslovil na první pohled

Hodinky Amazfit Cheetah Pro nabízí ve srovnání s mnoha konkurenčními hodinkami o něco větší displej. U většiny hodinek se 47mm pouzdrem se setkáte spíše s 1,43“ displejem a rozlišením 466 x 466 px. Hodinky Cheetah Pro jsou proto s průměrem 1,45“ a rozlišením 480 x 480 px méně typické. Displej zároveň nabízí maximální jas 1000 nitů, takže je dobře čitelný na přímém slunci.

Na přímém slunci je displej dobře čitelný
Na přímém slunci je displej dobře čitelný

Hodinky dostaly sklíčko Gorilla Glass 3, které je mírně vypouklé (2.5 D). Po obvodu sklíčka je umístěna vystouplá titanová luneta v kontrastní barvě, která jej chrání před bočními nárazy. Oceňuji fakt, že je zobrazení displeje „nataženo“ až po lunetu s minimálním černým přechodem, jak vidíte na snímku níže.

Kde koupit Amazfit Cheetah Pro
Amazfit Cheetah Pro
Hodnocení
4.1/5
Rozlišení displeje dosahuje 480 x 480 px
Rozlišení displeje dosahuje 480 x 480 px

Celkově tak hodnotím displej velmi pozitivně. Obraz je ostrý, barvy jsou krásně kontrastní a na dotek reaguje displej v podstatě bez prodlevy.

Design a kvalita zpracování

Hodinky působí na první pohled sportovně a kvalitně. Když jsem je však poprvé držel v ruce, neuměl jsem se zbavit pocitu, že jsou z plastu a působí tak trochu levně. Samotné hodinky váží jen 34 g a s nylonovým řemínkem 43 g. Takové hodnoty nabízí jedině menší sportovní hodinky, jako například Garmin Forerunner 165 s 1,2“ displejem.

Takže, zatímco hmotnost je pro sportovní využití velice výhodná, zpracování materiálů nepůsobí prémiově. Totéž platí například i o korunce, která je sice výborně odkrokovaná a doplněná haptickou (vibrační) odezvou, ale její umístění je labilní a snadno s ní můžete hýbat do stran. Podobně labilní je i podélné spodní tlačítko otevírající menu aktivit.

Na 22mm nylonový řemínek jsem si musel zvyknout

Jak jste si již určitě všimli na snímcích v recenzi, hodinky jsem testoval v černém provedení s béžovou lunetou a nylonovým řemínkem. Většina výrobců sportovních chytrých hodinek nabízí v základním balení silikonový nebo polyuretanový řemínek a nylonový jedině jako příplatkový doplněk. Jelikož mám v tomto segmentu zkušenosti jen s „gumovými“ řemínky, na nylon jsem byl velmi zvědavý.

Při prvním nasazení mou kůži trochu dráždily ostřejší hrany řemínku, ale během dne se hrany zjemnily a nošení bylo pohodlnější. Nicméně řemínek není téměř vůbec elastický, takže mi chvíli trvalo, než jsem našel jeho správné utažení. Nakonec jsem musel při každé aktivitě pevnost upnutí měnit. Několikrát se také stalo, že jsem během sportování musel řemínek dotahovat, protože hodinky zaznamenávaly abnormální srdeční frekvenci.

Pokud během sportovních aktivit řemínek propotíte nebo se s hodinkami budete sprchovat, bude chvíli trvat, než se řemínek vysuší.

Co ale na řemínku jednoznačně oceňuji je jeho kvalita zpracování. Žádná volná vlákna, snadné nasazení a dlouhodobá spolehlivost spojů ze suchého zipu. Přezka je upevněna drobnými torx šrouby, což podtrhuje sportovní zaměření hodinek. Oceňuji také odkrokování řemínku – najdete na něm širší a tenčí mezery, díky kterým přezka volně neklouže. Hledání velikosti je tak o něco jednodušší.

Výdrž na baterii překvapí

V režimu chytrých hodinek mají Amazfit Cheetah Pro vydržet na jedno nabití 14 dní, což je působivé číslo. V praxi se mi tuto hodnotu podařilo potvrdit a hodinky vydržely na baterii přibližně 13 dní. Denně jsem při tom 30 minut cvičil, pravidelně odpovídal na zprávy a prováděl měření zdravotních metrik. Funkci Always-on displej jsem nepoužíval.

Výdrž baterie při úsporném použití

Hodinky samostatný úsporný režim bohužel nenabízejí. V nastavení baterie jsou ale dostupné informace o jejím využití. K dispozici jsou údaje jako odhadovaná výdrž na baterii, denní počet přijatých upozornění či počet rozsvícení displeje. Přímo v nastavení lze vypnout některé náročnější funkce. Pokud jsem hodinky využíval úsporně, vypnul jsem pravidelné měření některých zdravotních funkcí a zkrátil sportovní aktivity na 15 minut denně, hodinky vydržely na jedno nabití přibližně 20 dní.

Výdrž baterie v režimu GPS

Režim GPS je na spotřebu baterie nejnáročnější. Proto mě zajímalo, jestli by bylo možné využít hodinky k monitorování celodenních nebo časově náročnějších aktivit (horský trail, expedice). V tomto režimu vydržely hodinky přibližně 20 hodin, což je velmi působivé číslo.

Kde koupit Amazfit Cheetah Pro
Amazfit Cheetah Pro
Hodnocení
4.1/5

Sportovní funkce jsou poměrně rozsáhlé

Hodinky patří podle výrobce do kategorie Pro běžce, takže v rámci běžeckých aktivit nabízejí podrobnější metriky. Kromě běhu nabízejí více než 150 dalších fitness režimů, ale u většiny z nich se setkáte jen s měřením základních parametrů (tepovka, čas, kalorie).

Topografické mapy, import tras a navigace

Hodinky podporují import tras v .gpx formátu. Trasu je možné vytvořit pomocí jakéhokoli preferovaného nástroje (mapy v prohlížeči, chytrý telefon, fitness náramek) a následně pomocí aplikace Zepp nahrát do hodinek. Já jsem během pravidelného běhu našel dosud neznámou trasu, která se mi zalíbila. Po ukončení tréninku jsem trasu uložil, importoval do hodinek jako .gpx soubor a během dalšího tréninku jsem se podle hodinek nechal navigovat.

Mapy vycházejí z OpenStreetMap, což je u hodinek s jiným systémem než Wear OS (který používá Google Maps) poměrně běžné. Mapy jsou detailní, přehledné a hodinky mají dostatek výkonu k tomu, aby byl pohyb po nich plynulý. V případě, že jsem se vzdálil od trasy, hodinky mě na to upozornily a ukázaly mi směr, kterým bych se měl vrátit.

Zepp trenér s umělou inteligencí

Dostupnost tréninků mě příjemně překvapila. Několik konkurenčních hodinek, jako například OnePlus Watch 2, touto možností nedisponují. U některých modelů je možné pouze stanovení cíle tréninku (spálené kalorie, vzdálenost a další). Hodinky Amazfit Cheetah Pro nabízí hned dva druhy tréninků – AI trenéra a tréninky s konkrétními cíli.

Trénink navržený umělou inteligencí je dynamický a pravidelně se automaticky upravuje podle výkonu a dalších detailů. Před prvním cvičením  je třeba vyplnit několik informací jako počet tréninků týdně, jejich délku či intenzitu. Na každý den hodinky připraví cíl, kterého by mělo být dosaženo (průměrná srdeční frekvence a doba). Cílem je zlepšit kardiorespirační kapacitu, výkon a celkový zdravotní stav uživatele.

Náročnost tréninku bych označil za přiměřenou
Náročnost tréninku bych označil za přiměřenou

AI tréninky jsem samozřejmě otestoval a byl jsem s nimi spokojen. Hodinky doporučovaly intenzitu adekvátní mému výkonu a dostatečnou dobu odpočinku. Oceňuji také dostupnost chatu s AI trenérem, který by měl vysvětlit nejasnosti ohledně tréninku. Služba je ale bohužel zpoplatněna, což může některé uživatele odradit.

Další druh tréninků je určen pro uživatele, kteří mají jasný cíl, jako například zajetí maratonu nebo jednodušší desítky. Opět stačí vyplnit několik základních informací (včetně data závodu) a hodinky určí celý tréninkový plán.

VO2 max a tréninkový efekt

V běžecké analýze najdete především základ ve formě tepové frekvence a jejich zón, tempa nebo vzdálenosti. V detailnější statistice je k dispozici tréninkový efekt (aerobní a anaerobní složka tréninku), výkon ve Wattech a počet kroků. Nechybí ani záznam trasy, který je přesný nejen z hlediska délky, ale také umístění na mapový podklad.

Několik tréninků jsem absolvoval s hodinkami Amazfit Cheetah Pro a s Garmin Foreunner 165. Musím uznat, že většina metrik byla na obou hodinkách srovnatelná. Hodinky Forerunner jsou však vybaveny pohodlnějším silikonovým řemínkem a jejich pouzdro je menší než u Cheetah Pro, měření srdeční frekvence bylo proto v některých případech přesnější.

Šlo především o situaci, kdy nylonový řemínek hodinek Cheetah Pro nebyl schopen při pohodlném utažení dosáhnout dostatečného kontaktu senzorů s pokožkou. Frekvenci zaznamenaly o 10-30 úderů vyšší než u hodinek Garmin. Řešením bylo ještě pevnější utažení, což už ale vedlo k výraznému poklesu komfortu nošení – řemínek příliš tlačil na pokožku.

Kde koupit Amazfit Cheetah Pro
Amazfit Cheetah Pro
Hodnocení
4.1/5

Vyšší zaznamenaná tepová frekvence zároveň znamená větší námahu pro tělo. V případě, že hodinky Cheetah Pro zachytily vyšší frekvenci než Forerunner 165, byla také délka regenerace zbytečně prodloužena.

Na začátku grafu je zjevné, že hodinky Cheetah Pro neměřily přesně tepovku kvůli horšímu utažení
Na začátku grafu je zjevné, že hodinky Cheetah Pro neměřily přesně tepovku kvůli horšímu utažení

Zdravotní funkce

Nabídka zdravotních funkcí sestává ze zmiňované tepové frekvence, na jejímž základě hodinky určují další metriky. Množství zdravotních funkcí považuji za základní a dostačující pro většinu uživatelů.

Měření jedním klepnutím

Hodinky na základě 45sekundového měření stanoví okysličení krve, aktuální tepovou frekvenci a stresové zatížení. U více konkurenčních hodinek je třeba provést každé měření zvlášť, takže možnost provést všechny najednou jednoznačně oceňuji. Výsledné hodnoty jsou přehledně zpracovány a až na drobné odchylky odpovídají realitě.

Tepovou frekvenci, stresové zatížení a okysličení krve mohou hodinky monitorovat také kontinuálně. Nicméně jejich výdrž se v tomto nastavení mírně zkrátí.

Souhrn činností

Na jednom místě je také dostupný souhrn pohybových činností. V této aplikaci naleznete počet kroků, množství celkově spálených kalorií a počet postavení. V detailnější analýze naleznete počet aktivně a pasivně spálených kalorií, dobu pohybu, dobu sezení nebo počet vyšlapaných schodů. Opět oceňuji, že jsou tyto údaje na jednom místě a uživatel nemusí procházet několika zbytečnými obrazovkami, aby se dostal k základním informacím.

Detailní analýza spánku a srovnání s uživateli

Pokud budete nosit hodinky během spánku, nabídnou vám analýzu, na jejímž základě můžete upravit spánkové zvyky. Já jsem s hodinkami pravidelně spával a s přesností určení doby usnutí a probuzení jsem byl spokojen. Přímo v hodinkách jsou dále dostupné informace jako doba jednotlivých spánkových fází nebo průběh srdeční frekvence.

Další informace jsou pak dostupné v aplikaci Zepp. Ta nabízí kromě dlouhodobých záznamů a statistik také porovnání hodnot s ostatními uživateli. Díky tomu jsem měl ještě lepší pohled na kvalitu svého spánku než v případě konkurenčních hodinek, které většinou nabízejí jen stručný slovní komentář.

Sledování menstruačního cyklu

Ženám nabízejí hodinky také sledování menstruačního cyklu. Hodinky odhadují průběh cyklu na základě začátku poslední menstruace, její průměrné délky a délky celého cyklu. Hodinky poradí, kdy mohou uživatelky očekávat nejbližší menstruaci nebo plodné období (ovulaci).

Zepp Aura

Hodinky kladou důraz nejen na zdravý životní styl, ale také na kvalitu odpočinku. V aplikaci Zepp Aura jsou k dispozici melodie a doporučení, která mají uživatelům usnadnit usínání, meditaci nebo relaxaci. Zvuky lze ovládat a přehrávat přímo na hodinkách, takže může telefon zůstat mimo dosah rukou. K dispozici jsou také doporučení pro zlepšení odpočinku, ty však uživatel obdrží až po zaplacení VIP členství.

Zepp Aura pomůže s relaxací
Zepp Aura pomůže s relaxací

Mezi nástroji pro vedení zdravého životního stylu naleznete mimo jiné dechová cvičení a PAI skóre (personal activity intelligence).

Kde koupit Amazfit Cheetah Pro
Amazfit Cheetah Pro
Hodnocení
4.1/5
PAI ve výši 100 je dlouhodobý ideál
PAI ve výši 100 je dlouhodobý ideál

Mezi chytrými funkcemi najdete úložiště hudby, volání a zprávy

Přestože jsou hodinky zaměřeny více sportovně než lifestylově, í základní chytré nástroje v nabídce funkcí nechybí. Mám na mysli především zrcadlení hovorů přes Bluetooth, díky kterému lze odbavit hovory bez obsluhy telefonu. Z hodinek lze volat na nedávná a oblíbená čísla nebo můžete vytočit jakékoli číslo na ciferníku hodinek.

Další praktickou funkcí jsou odpovědi na notifikace. Protože hodinky nepodporují zobrazení klávesnice, jsou uživatelé odkázáni pouze na předdefinované odpovědi. Ty lze v aplikaci Zepp libovolně upravovat, přidávat a odstraňovat.

Hodinky dále nabízejí úložiště pro poslech hudby offline. Skladby lze do hodinek zkopírovat z úložiště telefonu, takže nejsou potřeba placené účty na Spotify nebo YouTube Music. V případě hodinek s Wear OS je placené konto těchto služeb podmínkou pro poslech.

Hodinky nabízejí úložiště pro vlastní hudbu
Hodinky nabízejí úložiště pro vlastní hudbu

Mezi chytrými funkcemi dále naleznete předpověď počasí, obchod s aplikacemi třetích stran a nástroje jako světové hodinky, časovač či stopky. V obchodě bohužel nenajdete známé aplikace od vývojáře Google nebo Spotify, Messenger a WhatsApp.

Předpověď počasí je samozřejmostí
Předpověď počasí je samozřejmostí

Mezi funkcemi chybí NFC, takže hodinkami nelze bezkontaktně platit.

Závěr – komu bych hodinky Amazfit Cheetah Pro doporučil?

Hodinky doporučuji především sportovcům, kteří by neradi utráceli za dražší sporttestery z řady Garmin Forerunner. Amazfit Cheetah Pro nabízejí o něco jednodušší uživatelské prostředí, ale zároveň se nabídkou funkcí velmi přibližují zmiňovaným sporttesterům.

V seznamu monitorovaných sportů je dostupných více než 150 aktivit. Běžecké disciplíny jsou hodinkami zaznamenány nejdetailněji. Kromě základních metrik jako tepové frekvence a spálené kalorie dokážou hodinky stanovit VO2 max, výkon, kadenci či tréninkový efekt. Hodinky podporují také navigaci a topografické mapy, díky čemuž do nich můžete nahrát různé trasy a horské traily.

Mezi zdravotními funkcemi naleznete praktické měření jedním klepnutím či poměrně přesné monitorování spánku. Pomocí Zepp Aura vám mohou hodinky pomoci relaxovat a dámy mají k dispozici přehledný menstruační kalendář. Z chytrých funkcí zmíním úložiště hudby na offline poslech, zrcadlení hovorů nebo předdefinované odpovědi na notifikace. Absence NFC modulu mě během testu mírně zklamala, jelikož jsem se s ním u levnějších hodinek setkal.

Recenze: chytré hodinky Amazfit Cheetah Pro
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.1

Cenově dostupné hodinky s NFC, navigací a topografickými mapami

Hodinky Amazfit Cheetah Pro mě na první pohled oslovily svým odvážnějším designem. Hodinky působí kvalitně a sportovně, zároveň nabízejí netypický nylonový řemínek, který byl pro mě ve světě chytrých hodinek novinkou. Pouzdro hodinek je vyrobeno z plastu a je doplněno titanovou lunetou.

Funkce pro mě byly příjemným překvapením – nejen z hlediska nabídky, ale také přesnosti. Amazfit dává hodinkám Cheetah Pro přívlastek „běžecké“, kromě pokročilých metrik totiž běžcům nabízí topografické mapy s navigací či AI trenéra. Jsou ale hodinky dostatečně vybaveny na to, aby konkurovaly prémiovějším sporttesterům jako Garmin Forerunner 165 nebo Forerunner 265?

Klady

 • Krásný displej
 • Gorilla Glass 3 a titanová luneta
 • Vynikající výdrž baterie
 • Topografické mapy a .gpx import
 • AI trenér a vlastní tréninky
 • Zrcadlení hovorů
 • Pokročilé běžecké metriky

Zápory

 • Absence NFC
 • Omezená nabídka aplikací třetích stran
 • Nylonový řemínek není ideální pro každého
 • Nižší kvalita zpracování korunky
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Amazfit Cheetah Pro
Amazfit Cheetah Pro
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram