ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka LAMAX Base2

Silné stránky
 • Snadné propojení
 • Výdrž baterie
 • Skládací konstrukce
 • Příznivá cena
 • Dobrá pasivní izolace
Slabé stránky
 • Menší velikost náušníků
 • Špatná kvalita mikrofonu
 • Tlačítka se hůře nahmatávají

Cenově dostupná bezdrátová sluchátka LAMAX Base2 nabízí kodeky AAC a SBC pro bezproblémový přenos napříč Android i iOS zařízeními. Těšit se můžete na dlouhou výdrž baterie dosahující 48 hodin. Kvalita zvuku má s ohledem na nízkou cenu své mouchy, nenáročné uživatele však osloví. Co všechno se nám na těchto sluchátkách (ne)líbilo?

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Výdrž baterie u těchto bezdrátových sluchátek dosahuje maximálně 48 hodin. My jsme se v rámci našeho testování dostali na 45 hodin.

Jak se sluchátka ovládají?

K ovládání slouží tři tlačítka a jeden posuvník pro zapnutí a vypnutí sluchátek. Všechny tyto prvky jsou umístěny na pravém sluchátku.

V čem se liší LAMAX Base2 od Base1?

Mezigeneračně došlo ke zvýšení výdrže baterie (z 20 na 48 hodin). Novější model také používá technologii Bluetooth ve verzi 5.3, místo původní verze 5.0. U staršího modelu se objevuje slot na microSD kartu, který u Base2 chybí.

Obsah balení a technické parametry

Bezdrátová sluchátka LAMAX Base2 obsahem balení příliš nepřekvapí. Kromě jich samotných se dočkáte pouze napájecího kabelu s USB-C konektorem, kabelu s 3,5mm jack konektorem pro klasický drátový poslech a manuálu.

Osobně bychom uvítali o něco delší napájecí kabel. Při běžném nabíjení ze zásuvky umístěné u země budou sluchátka nepříjemně viset. Naopak audio kabel je tak akorát dlouhý, aby umožnil například připojení k palubnímu počítači v autobuse či letadle.

ParametrHodnota
Typ sluchátekPřes uši
Způsob nabíjeníUSB-C kabel
Celková váha sluchátek220 g
KonektivitaBluetooth 5.3
Výdrž baterie48 hodin
Odolnost - stupeň krytíVýrobce neuvádí
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenční rozsah20-20 000 Hz
Citlivost105 dB/mW
Velikost měniče40 mm
Impedance32 Ω
MikrofonAno

Měkká výplň a dobré utěsnění

LAMAX Base2 jsou sluchátka přes hlavu, která zaujmou měkkou výplní na náušnicích a také na hlavovém mostu. Jedná se o takzvaná over-ear sluchátka, která by tedy měla obejmout celé ucho. Nicméně konstrukce mušlí je o něco menší a náušníky nedokáží obejmout opravdu celé ucho (problém mohou mít nejen muži, ale i ženy). Z toho důvodu mají tendenci při delším poslechu nepříjemně tlačit a například použití na dlouhých cestách nemusí být tolik komfortní.

Osobně bychom zkrátka ocenili o něco větší prostor pro uši, na což si ostatně stěžují uživatelé již u modelu Base1. Případně bychom tato sluchátka doporučili spíše dětem, teenagerům či lidem, kteří si jsou jistí, že mají menší uši.

Náušníky je možné natáčet a obě klapky lze také sklopit. Díky tomu docílíte kompaktnějších rozměrů, což se hodí například pro uložení do cestovního pouzdra.

Co se týče materiálu, tak i vzhledem k pořizovací ceně nepřekvapí přítomnost plastu. Celkově ale konstrukce působí poměrně bytelně, i když lze usuzovat, že při případném pádu byste mohli být nemile překvapeni prasknutím. I z toho důvodu doporučujeme zvážit pořízení zmíněného cestovního pouzdra. Nicméně sluchátka v žádném spoji nevržou a na omak působí docela kvalitně. Pokud je porovnáme s dražšími Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX, má LAMAX v tomto ohledu rozhodně navrch. S plastovým provedením ve víceméně stejné kvalitě se setkáte také u násobně dražších JBL Tune 520BT.

Kde koupit LAMAX Base2
LAMAX Base2
Hodnocení
3.5/5

Na druhou stranu vzhledem k plastovému materiálu můžete počítat s příjemnou váhou, která činí 220 gramů.

Sluchátka na hlavě sedí poměrně dobře a nemají tendenci se posouvat ani při dynamickém pohybu. I když se předkloníte, drží na svém místě. Chůzi nebo třeba běh s nimi proto zvládnete.

Připojení k telefonu je bezproblémové

U LAMAX Base2 se dočkáte velmi rychlého a pohodlného připojení k mobilnímu telefonu, o které se zasluhuje technologie Bluetooth ve verzi 5.3. Stačí jen sluchátka zapnout a na mobilním telefonu (nebo třeba tabletu či počítači) je vybrat ze seznamu dostupných zařízení. Úspěšné připojení je doprovázeno zvukovým signálem Connected (připojeno). Příští připojení již provedou automaticky.

LAMAX uvádí, že dosah mezi připojenými zařízeními může činit až 15 metrů, což z našeho testování odpovídá realitě. My jsme například mobilní telefon umístili do jedné místnosti a po celou dobu úklidu menšího bytu jsme nemuseli telefon nikam přesouvat a věnovat se nerušeně poslechu.

Výdrž baterie? Skvělých 48 hodin

LAMAX Base2 vydrží na jedno nabití až 48 hodin. V praxi má však na výslednou výdrž vliv zvolená hlasitost. Čím vyšší hlasitost si nastavíte, tím více se to přirozeně projeví na spotřebě energie. V rámci našeho testování jsme měli hlasitost sluchátek nastavenou zhruba na 50 % a nabíjeli jsme je po 45 hodinách poslechu. Mezigeneračně si sluchátka výrazně polepšila. U LAMAX Base1 totiž výdrž baterie dosahovala pouze 20 hodin.

K nabíjení těchto bezdrátových sluchátek LAMAX slouží přiložený kabel s USB-C konektorem. Plného nabití dosáhnete zhruba za 2,5 hodiny. Během nabíjení LED dioda bliká červeně, při plném nabití zhasne.

V rámci našeho testu jsme sluchátka používali s notebookem od značky Apple, kde se zbývající kapacita zobrazuje v sekci Bluetooth, což bude pro většinu uživatelů naprosto dostatečné.

Zbývající kapacita baterie

Kvalita zvuku: za málo peněz hodně muziky

O reprodukci zvuku se u LAMAX Base2 zasluhují 40mm měniče. Frekvenční rozsah činí zcela dostačujících 20 až 20 000 Hz a citlivost dosahuje 105 dB/mW. Při běžném poslechu jsme si vystačili se zhruba 50% hlasitostí, při zhruba 75% a vyšší hlasitosti již bude hudbu vnímat i vaše okolí.

Při hodnocení kvalitu zvuku využíváme výchozí nastavení sluchátek. Jako uživatelům vám však nic nebrání v použít řešení ekvalizéru třetí strany.

U LAMAX Base2 pochopitelně zvuk není tolik vyvážený jako u dražších sluchátek, čemuž lze však s ohledem na příznivou cenovku rozumět. Vykreslení výšek má své mezery a například při poslechu rocku, kde se často používají vysoké tóny strunných nástrojů a činelů, můžete být v tomto ohledu trochu zklamáni.

Kde koupit LAMAX Base2
LAMAX Base2
Hodnocení
3.5/5

U žánrů bohatých na basy (např. D&B či techno) naopak poměrně dobře vynikla silnější basová složka. Stejně tak se nám výbava osvědčila při poslechu popové hudby. Tato skupina posluchačů tedy bude poměrně nadšená a sluchátka nabídnou nejvíce právě jim.

Kvalita zvuku tedy bude dostatečná spíše pro nenáročné uživatele poohlížející se po cenově dostupném zařízení. Lepší kvalitu zvuku s pestrým vykreslením vysokých, středních i nízkých tónů poté nabídnou zhruba dvojnásobně dražší Niceboy HIVE Aura 4 ANC, které za nás i lépe sedí na uších. Nicméně si za ně připlatíte.

Sluchátka jsme otestovali také při poslechu podcastů, kdy jsme mluvenému slovu porozuměli bez potíží (přece jen jsou zpravidla nahrávány ve studiu). Na druhou stranu při sledování filmů bychom u některých akčních scén (s výraznější basovou složkou) ocenili právě možnost její regulace. Zpoždění mezi obrazem a zvukem jsme však nezaznamenali.

Zkreslení zvuku u nižších středních frekvencí nastává již při 80% hlasitosti. S rostoucí hlasitostí se pak přirozeně zhoršuje. V rámci testu jsme to zaznamenali zejména u rocku či pop-rocku. U úplně nízkých frekvencí ke zkreslení dochází až při maximální hlasitosti, která je však opravdu hodně vysoká, takže to drtivá většina běžných posluchačů běžně ani nezaznamená.

LAMAX Base2 dále disponují mikrofonem, což by mělo nahrávat jejich použití při telefonování. Za nás je však kvalita mikrofonu spíše zklamáním a pro časté telefonování bychom je nedoporučili. Zatímco druhé straně jsme rozuměli bez potíží, my jsme byli při mluvení do mikrofonu slyšet jakoby z dálky, přidušeně a volaný nedokázal zcela správně zachytit každé slovo. Čas od času s nimi sice nějaký hovor vyřídíte, na každodenní použití to ale v tomto ohledu není.

Nutno podotknout, že narozdíl od sluchátek Niceboy nebo JBL sluchátka LAMAX Base2 bohužel nenabízí mobilní aplikaci pro pohodlnou úpravu ekvalizérů a tedy změnu charakteristiky zvuku. To je samozřejmě vzhledem k ceně sluchátek poměrně logické. Zmíněné značky aplikaci sice nabídnou, ale často jsou oproti LAMAX Base2 násobně dražší. Při hodnocení kvalitu zvuku využíváme výchozí nastavení sluchátek. Jako uživatelům vám však nic nebrání v použít řešení ekvalizéru třetí strany.

Odolnost vůči prachu a vodě

U bezdrátových sluchátek je obecně důležitým parametrem odolnost vůči vodě a prachu pro bezproblémové použití ve venkovním prostředí nebo třeba při sportu. LAMAX však bohužel u těchto sluchátek informaci na webu neuvádí.

Ovládání by stálo za vylepšení

K ovládání sluchátek slouží tři tlačítka a jeden posuvník (pro zapnutí a vypnutí). Všechny tyto prvky jsou umístěny výhradně na pravém sluchátku. Bohužel jakmile máte sluchátka nasazena na uších, je nahmatání toho správného tlačítka poměrně obtížné. Špatné orientaci nahrává i to, že se vedle tlačítek nachází USB-C a jack konektor, které vás mohou poslepu zmást. Bohužel tento způsob ovládání používá většina (i výrazně dražších sluchátek).

Často se nám stalo, že jsme omylem stiskli jinou volbu, než jsme původně chtěli. Po několika takových špatných pokusech jsme k ovládání používali raději mobilní telefon.

Mnohem větší smysl by dávalo tlačítka rozdělit na pravé i levé sluchátko, čímž by se ovládání zpřehlednilo.

Kde koupit LAMAX Base2
LAMAX Base2
Hodnocení
3.5/5

Sluchátka podporují hlasové asistenty Siri a Google Assistant. K jejich spuštění je třeba dvakrát stisknout multifunkční tlačítko, na prosté zvolání bohužel nijak nereagují.

Mobilní aplikaci nehledejte

Narozdíl od sluchátek Niceboy nebo třeba JBL se u LAMAX Base2 nedočkáte žádné doplňkové mobilní aplikace pro rozšíření funkcí. Tady se ale opět dostáváme k ceně, kdy Niceboy ani JBL bezdrátová sluchátka přes uši v takto nízké cenové hladině ani nenabízí.

Závěr – komu bychom sluchátka LAMAX Base2 doporučili?

LAMAX Base2 jsou skvělá bezdrátová sluchátka pro nenáročné uživatele, kteří se poohlíží po cenově dostupné volbě. Jedná se o dosud nejlevnější sluchátka, která naší redakcí prošla, v podobné cenové hladině je proto nemáme s čím porovnat. I přesto však výrazně předčila naše očekávání, a to především ve smyslu kvality zvuku.

I když výrobce uvádí, že konstrukce sluchátek je přes uši, sluchátka zcela neobejmou ucho dospělého člověka a v takovém případě působí spíše jako něco mezi sluchátkami na uši a přes uši. Vzhledem k tomu mohou při delším poslechu nepříjemně tlačit (to je však pochopitelně individuální a je možné, že s tím problémy mít nebudete).

Sluchátka disponují mikrofonem, nicméně jeho kvalita má rozhodně své mouchy a na časté telefonování (například při práci nebo gamingu) bychom je proto nedoporučili. Na příležitostné vyřízení hovoru však jistě postačí.

Zmíněná negativa jsou samozřejmě vyvážena více než příznivou pořizovací cenou, za kterou získáte poměrně hodně muziky. Sluchátka nejvíce ocení posluchači popové hudby a žánrů bohatých na basy. I když sluchátka zcela pochopitelně vzhledem k nízké ceně nemají funkci ANC, pasivní izolace okolních hluků je na skvělé úrovni a za nás dosahuje ještě větších kvalit než u dražších Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX.

Velkou předností sluchátek je skvělá výdrž baterie dosahující až 48 hodin. Díky 3,5mm jack konektoru lze navíc po vybití sluchátka používat jako běžná drátová. I když jsou sluchátka zhotovena z plastu, působí konstrukce poměrně bytelným dojmem a nemá tendenci vrzat. Zkrátka a jednoduše - pokud hledáte cenově dostupný model s fajn kvalitou zvuku a dlouhou výdrží baterie, jsou LAMAX Base2 určena právě pro vás.

Recenze: bezdrátová sluchátka LAMAX Base2
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
 • Využití na cesty
 • Využití na sport
 • Využití do kanceláře/na telefonování
 • Využití na gaming
 • Univerzální každodenní využití
3.5

Levná sluchátka s dlouhou výdrží baterie

Cenově dostupná bezdrátová sluchátka LAMAX Base2 nabízí kodeky AAC a SBC pro bezproblémový přenos napříč Android i iOS zařízeními. Těšit se můžete na dlouhou výdrž baterie dosahující 48 hodin. Kvalita zvuku má s ohledem na nízkou cenu své mouchy, nenáročné uživatele však osloví. Co všechno se nám na těchto sluchátkách (ne)líbilo?

Klady

 • Snadné propojení
 • Výdrž baterie
 • Skládací konstrukce
 • Příznivá cena
 • Dobrá pasivní izolace

Zápory

 • Menší velikost náušníků
 • Špatná kvalita mikrofonu
 • Tlačítka se hůře nahmatávají
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (2 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka LAMAX Base2
LAMAX Base2
Hodnocení: 3.5/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram