ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka Intezze CLIQ

Silné stránky
 • Kvalita zvuku
 • Kovové pouzdro
 • Výdrž baterie
 • Jednoduché ovládání
 • Příznivá cena
Slabé stránky
 • Vysoká citlivost dotykových plošek
 • Nemají funkci ANC
 • Není mobilní aplikace

Bezdrátová sluchátka Intezze CLIQ zaujmou svým kvalitním kovovým dobíjecím pouzdrem. Snadno se vejdou do kapsy a zprostředkují vám překvapivý zážitek z poslechu hudby či sledování filmů. Kromě toho se hodí také na telefonování. Výdrž baterie sluchátek dosahuje 8 hodin. Pomocí nabíjecího pouzdra lze celkovou výdrž prodloužit o dalších 32 hodin. K pohodlnému ovládání slouží dotykové plošky. Nás si získaly zejména pro skvělou kvalitu zvuku v kontextu jejich příznivé pořizovací ceny.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Sluchátka vydrží na jedno nabití až 8 hodin. Pomocí nabíjecího pouzdra můžete jejich výdrž prodloužit o dalších 32 hodin.

Jak se sluchátka ovládají?

K ovládání sluchátek slouží dotykové plošky. Pomocí nejrůznějších gest lze upravovat hlasitost, přepínat skladby, přijmout či odmítnout hovor a podobně.

Jaké mají sluchátka funkce?

Sluchátka lze využít k poslechu hudby či podcastů a handsfree telefonování. Žádnými dalšími funkcemi (například v podbě ekvalizérů pro různé hudební žánry nebo funkcí aktivního potlačení hluku) však vybaveny nejsou. Neporadí si ani s automatickým pozastavením skladby při vyjmutí z uší.

Pro koho jsou tato sluchátka vhodná?

Tato Bluetooth sluchátka bychom doporučili těm, kteří se poohlíží po cenově dostupné volbě pro běžný poslech hudby a podcastů. Díky odolnosti dle parametru IPX4 odolají potu a lze je tedy používat i při sportu.

Součástí balení jsou i náhradní nástavce

Bezdrátová sluchátka Intezze CLIQ zaujmou jednoduchým balením v podobě klasické krabičky. Uvnitř na vás kromě samotných sluchátek s dobíjecím pouzdrem čeká:

 • napájecí USB-C kabel,
 • sada náhradních silikonových nástavců ve 3 velikostech
 • a návod k použití.

Díky přítomnosti náhradních silikonových nástavců si velikost sluchátek můžete do jisté míry přizpůsobit a zvolit si takovou variantu, která bude vašim uším nejvíce vyhovovat. Sluchátka Intezze CLIQ jsou k dispozici ve 3 barevných provedeních (černé, šedé a růžové). V redakci jsme přitom testovali černou variantu.

Usazení v uších je poměrně lehké. Při dynamickém pohybu mají sluchátka tendenci z uší vypadávat, proto bychom je doporučili spíše pro použití při práci v kanceláři nebo klidném sledování filmů než sportování. Vyřešit to případně mohou jiné velikosti silikonových nástavců. Jedná se ostatně o velmi individuální záležitost.

Technické parametry Intezze CLIQ

Intezze CLIQ jsou True Wireless sluchátka s kompaktním nabíjecím pouzdrem. Jejich celková výdrž dosahuje až 40 hodin na jedno nabití. Podporované kodeky AAC, SBC a aptX se postarají o kvalitní přenos zvuku. Navíc se díky podporovaným kodekům jedná o dobrou volbu i pro příznivce Apple zařízení.

ParametrHodnota
Typ sluchátekTrue Wireless
Rozměry nabíjecího pouzdra5 × 5 × 2 cm
Celková váha pouzdra se sluchátky70 g
KonektivitaBluetooth 5.2
Výdrž baterie8 hod (sluchátka), 32 hod (pouzdro)
Odolnost - stupeň krytíIPX4
Podporované kodekyAAC, SBC, aptX
Frekvenční rozsah20-20 000 Hz
Citlivost115 dB/mW
Impedance32 Ω
MikrofonAno

Skvělá sluchátka, která se vejdou do kapsy

Provedení těchto sluchátek napovídá, že se jedná o skvělou volbu na každodenní použití. Díky kompaktnímu dobíjecímu pouzdru se vám přitom výbava snadno vejde do batohu, kabelky nebo i do kapsy. Rozměry dobíjecího pouzdra činí 5 × 5 × 2 cm a váha společně se sluchátky dosahuje příjemných 70 gramů. Nutno podotknout, že kvůli použití kovového pouzdra je celková váha o něco vyšší než u některých konkurenčních produktů používajících plast (například Niceboy HIVE Pins 3 ANC váží 49 gramů).

Kde koupit Intezze CLIQ
Intezze CLIQ
Hodnocení
3.8/5

Právě design a materiálové provedení pouzdra rozhodně stojí za pochvalu. Pouzdro je kovové a přitom velmi tenké, díky čemuž perfektně padne do ruky. Celek díky tomu působí luxusním dojmem. Uvnitř pouzdra se nachází dvě oddělené nabíjecí kolébky, do kterých sluchátka skvěle zapadnou. Po zavření pouzdra se ozve typický zvuk kliknutí, který je velmi podobný, jako u kovových benzinových zapalovačů. Odtud ostatně plyne i samotné označení sluchátek CLIQ.

Sluchátka lze do pouzdra umístit pouze jedním způsobem. Pro lepší orientaci nechybí označení pravé a levé strany nejen na sluchátkách, ale i u jednotlivých kolébek.

Připojení k zařízení je otázkou chviličky

Spárování sluchátek s dalším zařízením je mimořádně jednoduché. Stačí pouze sluchátka vyjmout z krabičky a na vašem zařízení (například mobilním telefonu) přejít do sekce Bluetooth menu. V něm najděte sluchátka Intezze CLIQ a zvolte možnost párování. Při příštím vytažení sluchátek z krabičky již připojení proběhne automaticky.

Pokud potřebujete přepínat mezi použitím dvou zařízení (například při střídavém poslechu z mobilního telefonu a počítače), musíte zařízení vždy ručně odpojit. Sluchátkům bychom proto vytkli absenci nějakého vynucovacího tlačítka, které by párování spustilo.

Výdrž baterie dosahuje až 40 hodin

Při plném nabití sluchátek se můžete těšit na 8 hodin poslechu. Zásluhou dobíjecího pouzdra poté získáte dalších 32 hodin poslechu navíc. Celková výdrž baterie je tedy totožná jako u sluchátek Niceboy HIVE Pins 3 ANC. Pokud budete chtít výdrž baterie ještě více prodloužit, můžete při poslechu používat pouze jedno sluchátko a druhé ponechat v nabíjecím pouzdře.

V přední části pouzdra najdete jednu LED diodu, která alespoň základně informuje o stavu nabití baterie. Červená barva prozrazuje, že je pouzdro nabité na 5 až 35 %, oranžová barva informuje o kapacitě ve výši 35 až 70 % a zelená LED dioda znamená, že je pouzdro nabité na 70 až 100 %. Další LED diody najdete na sluchátkách. Pokud se nabíjí, svítí červeně, jakmile je hotovo, zhasnou.

K nabíjení pouzdra slouží přiložený napájecí kabel s USB-C konektorem. Plné nabití pouzdra trvá 1,5 hodiny. Vzhledem k ceně podporu bezdrátového nabíjení očekávat nelze. Už samotný USB-C si zaslouží pochvalu.

Kvalita zvuku vzhledem k ceně překvapí

Pravděpodobně nejdůležitějším faktorem při výběru sluchátek je kvalita zvuku, který zprostředkovávají. Pojďme se proto podrobněji podívat na to, čím překvapí Intezze CLIQ.

Tato bezdrátová sluchátka nabídnou zcela dostačující frekvenční rozsah od 20 do 20 000 Hz. O zprostředkování zvukového zážitku se přitom starají výkonné měniče o průměru 10 mm. Výhodou je také slušná citlivost dosahující 115 dB/mW, díky čemuž můžete ze sluchátek vytěžit poměrně vysokou maximální hlasitost. Při našem testování jsme ustáli hlasitost nastavenou na 75 %. Při vyšší hlasitosti už byl poslech nepříjemný.

Sluchátka Intezze CLIQ jsme vyzkoušeli v nejrůznějších situacích. Nejprve se zaměříme na telefonování. Při telefonování v klidném domácím prostředí jsme neměli problém porozumět druhé straně. Stejně tak i ona nás v takové situaci skvěle slyšela. Rozdíl nastal v případě telefonování na rušné ulici za přítomnosti silného větru, kdy druhá strana nezachytila zcela správně každé slovo (i když hlas čistí od hluku systém Qualcomm cVc). Na naší straně však byla srozumitelnost dobrá, pouze bylo třeba zvýšit hlasitost.

Kde koupit Intezze CLIQ
Intezze CLIQ
Hodnocení
3.8/5

Sluchátka si vedla dobře také při běžném poslechu hudby a podcastů, tedy mluveného slova. Otestovali jsme je rovněž při sledování seriálů na notebooku, kdy jsme nezaznamenali žádné zpoždění. Kvalita přenosu je tedy skvělá.

Z pohledu hudebních žánrů se jedná o poměrně univerzální model. Projev je velmi dobře vyvážený a sluchátka skvěle vykreslují jednotlivé tóny. Dokonce i basová složka vás vzhledem k velikosti sluchátek jistě překvapí (za předpokladu, že vám velikost nástavců v uších bude vyhovovat a sluchátka tedy dobře utěsníte). U hlubokých tónů se nemusíte obávat typického dunění, které se někdy objevuje u konkurenčních modelů. Vše podtrhují také jasné a výrazné výšky, které mají jiskru. S ohledem na cenu vás kvalita zvuku překvapí.

Odolají potu a stříkající vodě

Odolnost těchto Bluetooth sluchátek odpovídá parametru IPX4. To znamená, že jim nevadí pot ani stříkající voda a můžete je proto bez obav nosit při sportu i v nepříznivém počasí. Odolnost vůči prachu výrobce neudává.

Ovládání vám usnadní dotykové plošky

Podobně jako u populárních bezdrátových sluchátek Apple AirPods zprostředkovávají ovládání dotykové plošky umístěné přímo na sluchátkách. Ovládání je tedy o poznání příjemnější než například u Niceboy HIVE Podsie 3, která jsou vybavena multifunkčními tlačítky.

Drobnou nevýhodou je fakt, že dotykové plošky jsou poměrně citlivé. Sluchátka tak mohou reagovat na dotyk i při jejich pouhé drobné úpravě polohy v uších (doporučujeme je proto při úpravě držet pouze za spodní část nožičky). Plošky také nemají haptickou odezvu. Indikace dotyku je patrná pouze v případě, kdy dosáhnete minimální nebo maximální hlasitosti. V takovém případě se ozve zvukový signál.

Prostřednictvím nejrůznějších gest lze pozastavit a znovu spustit přehrávání hudby, přepnout na předchozí či další skladbu nebo upravit hlasitost. Kromě toho ovládání oceníte při telefonování, kdy lze pomocí sluchátek přijmout či odmítnout hovor a zavěsit. Pokud budete používat pouze jedno sluchátko, mohou vám některá gesta chybět (například pro ovládání hlasitosti).

Funkce sluchátek Intezze CLIQ

Narozdíl od některých konkurenčních sluchátek (např. Niceboy) není dostupná žádná mobilní aplikace, která by nabídla extra funkce navíc. Oproti konkurenci chybí například ekvalizéry, nicméně nejedná se o nikterak zásadní problém a alespoň nemusíte trávit čas nastavováním. Dále schází funkce, se kterou byste sluchátka snadněji našli. Sluchátka také nemají funkci pro aktivní potlačení hluku, se kterou se setkáte například u Niceboy HIVE Pins 3 ANC.

Závěr –⁠ komu bychom bezdrátová sluchátka Intezze CLIQ doporučili?

Bezdrátová sluchátka Intezze CLIQ lze zařadit do kategorie True Wireless modelů se skvělým poměrem mezi cenou a výkonem. Za poměrně nízkou pořizovací cenu získáte šikovnou výbavu, která postačí pro základní poslech hudby, podcastů, sledování filmů i telefonování. Vzhledem ke konstrukci bychom je nedoporučili pro některé dynamické druhy sportů, při nichž mohou mít tendenci z uší vypadávat.

Sluchátka vás už na první pohled jistě okouzlí svým kovovým dobíjecím pouzdrem, které při zavření vydává slyšitelné kliknutí. Na jedno nabití se můžete těšit na 8 hodin poslechu, dobíjecí pouzdro poté přidá kapacitu na dalších 32 hodin.

Předností sluchátek je také jednoduché a především pohodlné ovládání prostřednictvím dotykových plošek. Na druhou stranu čas od času můžete nějakou funkci spustit omylem, jelikož plošky jsou poměrně citlivé. V porovnání s konkurenčními modely není k dispozici žádná mobilní aplikace, která by nabídla funkce navíc. Počítat je třeba také s absencí funkce aktivního potlačení hluku.

Kde koupit Intezze CLIQ
Intezze CLIQ
Hodnocení
3.8/5
Recenze: bezdrátová sluchátka Intezze CLIQ
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
 • Využití na cesty
 • Využití na sport
 • Využití do kanceláře/na telefonování
 • Využití na gaming
 • Univerzální každodenní využití
3.8

Kvalitní sluchátka s kovovým pouzdrem

Bezdrátová sluchátka Intezze CLIQ zaujmou svým kvalitním kovovým dobíjecím pouzdrem. Snadno se vejdou do kapsy a zprostředkují vám překvapivý zážitek z poslechu hudby či sledování filmů. Kromě toho se hodí také na telefonování. Výdrž baterie sluchátek dosahuje 8 hodin. Pomocí nabíjecího pouzdra lze celkovou výdrž prodloužit o dalších 32 hodin. K pohodlnému ovládání slouží dotykové plošky. Nás si získaly zejména pro skvělou kvalitu zvuku v kontextu jejich příznivé pořizovací ceny.

Klady

 • Kvalita zvuku
 • Kovové pouzdro
 • Výdrž baterie
 • Jednoduché ovládání
 • Příznivá cena

Zápory

 • Vysoká citlivost dotykových plošek
 • Nemají funkci ANC
 • Není mobilní aplikace
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3/5 - (6 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka Intezze CLIQ
Intezze CLIQ
Hodnocení: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram