ITmix.cz logo

Recenze: fitness náramek Huawei Band 8

Silné stránky
 • AMOLED dotykový displej
 • Funkce Always On Display
 • Dobrá výdrž baterie
 • Pokročilé sportovní ukazatele
 • Ovládání foťáku a hudby
 • Nízká cena
 • Nízká hmotnost
Slabé stránky
 • Chybí GPS
 • Bez podpory NFC
 • Nižší přesnost měření spánku
 • Reakce krátkou zprávou pouze pro Android
 • Horší kvalita zpracování

Huawei Band 8 se stane vaším fitness trenérem a věrným společníkem pro zdravý životní styl. Fitness náramek za rozumnou cenu disponuje řadou užitečných funkcí od monitoringu stovky sportovních aktivit až po vyhodnocení stresové zátěže. Zajímavou vlastností je měření hodnoty Vo2 Max, spolu s intenzitou tréninku a dobou potřebnou k regeneraci.

Spolehlivý fitness tracker vás jistě upoutá velkým AMOLED displejem s funkcí Always-On, výdrží na baterii a svou lehkostí. Užívat si jej mohou jak majitelé Androidu, tak iOS.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi Huawei Band 7 a Band 8?

Mezigenerační rozdíl mezi dvěma náramky se skrývá spíše v maličkostech. Novější model je o něco tenčí a lehčí, také se nabíjí rychleji a do sady detekovaných sportovních aktivit přibylo pár dalších. 

 S jakým mobilním telefonem je kompatibilní?

Huawei Band 8 lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější a iOS ve verzi 9.0 a novější. Užít si jej proto mohou i majitelé iPhonu, přicházejí pouze o možnost posílat z náramku krátké předem připravené odpovědi.

Umí Huawei Band 8 zvedat hovory?

Neumí. Sportovní náramek vás bez problému na hovor upozorní a můžete jej položit, zvednout ale ne. Uživatelé Androidu navíc mohou odpovídat rychlými předpřipravenými zprávami. 

Jak dlouho náramek vydrží na jedno nabití?

Výkon baterie náramku je solidní a s nabíjením si nebudete muset příliš lámat hlavu. Při šetrném zacházení by měl podle výrobce náramek vydržet až 14 dní. I při náročném užívání bude náramek fungovat dlouho, a to zhruba přes týden. Se zapnutou funkcí Always-On se doba samozřejmě značně redukuje.

Můžu s Huawei Band 8 plavat?

Ano, můžete. Huawei Band 8 disponuje vodotěsností až do 50 metrů, takže mu bazén či sprcha neublíží. Plavání patří mezi četné sportovní aktivity, které tento náramek dokáže rozpoznat a sledovat. Nicméně, sportovní náramek není určen pro dlouhodobé potápění, příliš horkou vodu nebo silný proud.

Obsah balení 

Fitness náramek Huawei Band 8 se prodává v jednoduché krabičce, která vás svým obsahem zřejmě nijak nepřekvapí. Kromě samotného náramku se silikonovým řemínkem uvnitř najdete také napájecí kabel a návod k použití.

Ve srovnání s předchozím modelem Huawei Band 7 se obsah krabičky ani samotný náramek, v těle z odolných polymerových materiálů, na první pohled nijak zvlášť neliší. Napájecí kabel je opět zakončen magnetickou koncovkou a USB-A konektorem.

Silikonový pásek je na ruce příjemný a nezavazí, navíc se dá jednoduše odepnout. V případě, že si koupíte další, je můžete jednoduše střídat podle nálady. Řemínky růžového a zeleného náramku jsou navíc o něco kratší (na zápěstí o obvodu 12 až 19 cm) než ten náramku černého (na zápěstí o obvodu 13 až 21 cm).

Obsah krabičky
Obsah krabičky

Užším zápěstím padne růžový nebo zelený náramek, pánskému zápěstí spíše černý.

Kde koupit Huawei Band 8
Huawei Band 8
Hodnocení
4.0/5

Technické parametry

Z hlediska technických parametrů je třeba vyzdvihnout jeho téměř neznatelnou váhu, oproti svému předchůdci Huawei Band 7 ubral na váze další dva gramy a také je o něco tenčí. Opomenout nesmím ani jeho živý AMOLED displej s dotykovým ovládáním.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
Odolnost5 ATM
Displej1,47” AMOLED dotykový displej
Výdrž baterieAž 14 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0
Rozměry (bez řemínku)43,45 × 24,54 × 8,99 mm
Váha14 g (bez řemínku), 30 g (s řemínkem)
Technické parametry nejsou jediným aspektem, na které byste měli před koupí náramku kouknout. Pokud chcete získat přehled a být si svým výběrem jistí, přečtěte si náš článek Jak vybrat nejlepší fitness náramek nebo konkrétní recenze jiných modelů.

Jak spárovat fitness náramek Huawei Band 8 s mobilním telefonem?

Huawei Band 8 můžete spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější a iOS ve verzi 9.0 a novější.

Spárování mobilu s náramkem je jednoduché. Po nabití zvolíte v nastavení smartbandu výchozí jazyk a do mobilu stáhnete aplikaci Huawei Zdraví, kde si vytvoříte, pokud jej už nemáte, Huawei ID. Aplikaci sice najdete v App Store, z Google Play byla ale odstraněna. V případě párování s mobilem Androidu vás QR kód na náramku navede na vlastní nezabezpečené stránky. Lepší je proto si prvně pořídit Huawei App Gallery, skrze kterou aplikaci stáhnete.

V Huawei Zdraví posléze už jen přidáte nové zařízení, které si mobil najde sám, a spustíte finální synchronizaci. Ta nezabere víc než pár vteřin.

Šikovná aplikace Huawei Zdraví

Aplikaci Huawei Zdraví jistě oceníte pro její intuitivní ovládání a detailní informace o vašem zdraví. Najdete zde podrobný záznam všech aktivit a změřených hodnot. Skvěle tak poslouží k zpětné analýze pracování vašeho těla, jeho návyků, spálených kalorií a mnoho dalšího. Sama aplikace vám navrhne, jak a co zlepšit.

V aplikaci si také můžete zadat svoje cíle, nejen ty fitness, ale i množství vypité vody, čas spánku nebo braní léků. Je zde nachystáno několik chytrých plánů, díky kterým dostáváte v průběhu dne upozornění. Náramek vás tak popostrkává ke zdravějším návykům, aktivitě nebo zvolnění.

Jednotlivé ikony si můžete v aplikaci upravit podle svého. Mimo to zde najdete výběr nejrůznějších ciferníků, ale o tom za chvíli.

V aplikaci si vyberte svůj ideální plán. Náramek se pak stane notifikacemi v průběhu dne velkým motivátorem.

Proměnlivý AMOLED displej s funkcí Always On 

Živý obdélníkový AMOLED displej již zůstává v řadě Huawei Band tradicí. Od posledních dvou modelů Huawei Band 6 a Huawei Band 7 se nezměnila ani jeho úhlopříčka (1,47“), ani rozlišení displeje (368 × 194 px). Konkurencí mu tak zůstává např. Xiaomi Mi Band 8 s úhlopříčkou 1,62“ a vyšším rozlišením. Osobně ale musím říct, že mi displej připadal dostatečně velký a ovládání nedělalo žádný problém.

Minulý model mimo jiné poprvé přidal atraktivní funkci nepřetržitě zapnutého displeje Always-On a i té zde můžete využít (schovává se v nastavení, v sekci Ciferník). Co zde ale nenajdete, je automatická regulace jasu, ten musíte vždy nastavit ručně. Venku na slunci si proto budete muset displej přistínit rukou a zvýšit jas na nejvyšší úroveň. Od desáté hodiny večer se potom jas přepíná na nižší a zůstává tak až do rána (upravit můžete v nastavení).

Kde koupit Huawei Band 8
Huawei Band 8
Hodnocení
4.0/5

Náramek funguje poměrně plynule dotykovým ovládáním. Pomocí jediného bočního tlačítka se jednoduše dostanete na úvodní ciferník a z toho potom jedním kliknutím do nastavení.

V mobilní aplikaci navíc najdete širokou paletou stylizovaných ciferníků, z kterých si část můžete stáhnout zdarma a část můžete dokoupit. Náramek se vám díky tomu jen tak neokouká. Co se praktičnosti týká, v některých cifernících můžete dokonce manipulovat s výchozími metrikami (místo spálených kalorií uvidíte míru stresu apod.).

Pestrobarevný displej
Pestrobarevný displej

Kvalita zpracování pokulhává

Cenová dostupnost se bohužel podepsala na kvalitě sklíčka, které tak velmi snadno poškodíte. Při nošení jsem ani nezaznamenala moment, kdy bych náramkem o něco ostrého zavadila, a přece displej skončil poškrábaný.

Doporučovala bych předem k náramku zakoupit i ochrannou fólii.

Sportovní náramek vydrží až 14 dní, nabitý je hned

S kapacitou 180 mAh (stejnou jako má minulý model Huawei Band 7) dokáže náramek podle výrobce fungovat až 14 dní. Ovšem takové trvání se odvíjí od konkrétní míry užívání. I při tom intenzivním vás každopádně výdrž náramku nezklame

S měřením spánku a sportovních aktivit, k tomu všechna upozornění každý den, se mi podařilo náramek vyčerpat zhruba za týden. A to považuji za slušný výkon. Se zapnutou funkcí Always On Display (v nastavení Vždy na displeji) se doba trvání zkrátí zhruba na tři dny.

Co vás určitě potěší, bude doba nabíjení. Plné nabití totiž zabere jen něco málo přes 45 minut.

S Huawei Band 8 do vody

Do vody se s fitness náramkem bát určitě nemusíte. Huawei Band 8 je totiž voděodolný do hloubky 50 metrů. Bazén nebo sprcha mu tak neuškodí.

Plavání je jednou z mnoha aktivit, kterou sportovní náramek detekuje a měří. Na delší potápění však určený není. Výrobce varuje také před příliš horkou vodou, silným proudem nebo saunou. Na to byste proto měli být opatrní.

Plavání náramek změří
Plavání náramek změří

Zdravotní a lifestyle funkce Huawei Band 8

Fitness náramek poskytne komplexní přehled nejen o vaší denní aktivitě, tělesných funkcích a ne/zdravých návycích, ale také vám dá představu o míře stresových situací, do kterých se během dne dostáváte, nebo kvalitě vašeho spánku.

Kde koupit Huawei Band 8
Huawei Band 8
Hodnocení
4.0/5

Za nevýhodu považuji neschopnost doplnit domovskou nabídku dalšími funkcemi. Většina je skrytá v nastavení a do hlavní lišty se nedá přidat.

Denní aktivita, tepová frekvence, stres, kyslík v krvi a další

Pokud máte ve zvyku během dne sledovat počet ušlých kroků, vzdálenosti, vystoupaných pater a k tomu spálené kalorie, Band 8 vám s tím hravě pomůže. Specifičtější údaje, jako je vzor nebo nárazová síla nášlapu, vám ale náramek nedá (např. Xiaomi Mi Band 8 ano).

Huawei Band zvládne bez obtíží monitorovat tepovou frekvenci, jejíž měření je poměrně dost přesné a na větší abnormality vás fitness náramek sám upozorní. Měřit umí náramek také úroveň stresu, přičemž v napjatých momentech můžete využít integrované dechové cvičení pro zklidnění. Náramek ohodnotí vaši zátěž číslem a slovním komentářem. Na základě podrobných grafů pak obdržíte komplexní zpětnou vazbu, která vás může motivovat k zvolnění. Z mé zkušenosti takové ohodnocení trefně odráželo realitu.

Technologie TruSleep™ 3.0 se postará o sledování vašeho spánku a po probuzení vám poskytne informace o tom, jak dlouho trvaly jeho jednotlivé fáze. Součástí jsou i návrhy pro zlepšení, v preciznosti má však trochu mezery. Z mé zkušenosti náramek správně zaznamenal moment usnutí i vstávání, finální hodnocení se mi ale příliš adekvátní nezdálo.

Náramek vám v neposlední řadě na vyžádání změří hladinu kyslíku v krvi (SpO2). Ženy také určitě uvítají možnost pohodlně sledovat svůj menstruační cyklus. Po zadání data poslední menstruace a jejího trvání náramek automaticky odhadne termín ovulace, plodné dny a datum následující periody.

100 sportovních aktivit 

Huawei Band 8 dokáže rozpoznat a měřit až 100 různých sportovních aktivit, včetně běhu, chůze, cyklistiky, plavání nebo míčových sportů.

Zachycení trasy samotným náramkem ale nečekejte (pro takovou funkci se poohlédněte po náramku s GPS, např. Xiaomi Smart Band 8 Pro). Pro zaznamenání trasy a přesně vypočítanou vzdálenost u sebe musíte mít spárovaný mobil.

K základním zdravotním indikátorům se již od předešlého modelu navíc přidaly pokročilé metriky jako je hodnota Vo2 mAx, intenzita tréninku nebo doba potřebná k regeneraci (ta mi při testování připadala odpovídající).

Šikovný fitness náramek rovněž dokáže inteligentně rozeznat některé aktivity, včetně chůze nebo běhu. V průběhu měření každopádně náramek nemůžete použít k žádným jiným funkcím.

 Lifestyle vychytávky

Mezi chytré vychytávky náramku Huawei Band 8 patří funkce Najít telefon, která spárované zařízení rozezvoní (a to i v případě režimu Nerušit). Z aplikace Huawei Zdraví stejně tak můžete rozvibrovat náramek.

Kde koupit Huawei Band 8
Huawei Band 8
Hodnocení
4.0/5

Vedle toho jistě oceníte dálkovou spoušť fotoaparátu (třeba pro skupinové fotky a videa) a ovládání hudby v mobilu přímo z náramku. Oproti předchozímu modelu platí manipulace s hudbou i pro náramky spárované s iPhony.

Počítat můžete i s aplikacemi jako počasí, budík, stopky nebo svítilna. Oproti tomu kalendář ani kalkulačku v náramku nenajdete. Budík můžete nastavit přímo v náramku, nejde však o chytrý budík, který probouzí v lehké fázi spánku (takový nástroj má Xiaomi Mi Band 8).

Hlasitost manipulujte ťukáním na ikony hlasitosti, nikoliv posouváním po ose.

Zprávy a telefonování

Podobně jako většina fitness náramků ani tento nedokáže přijímat hovory. Můžete je ale pokládat a v případě Androidového zařízení na ně ještě odpovědět krátkou předpřipravenou zprávou (nabídku těchto zpráv si sami můžete sepsat předem v telefonu).

Náramek podporuje zobrazení notifikací příchozích SMS zpráv, emailů, upozornění z Messengeru, Instagramu, WhatsAppu nebo Telegramu.

Notifikace
Notifikace

Závěr – komu bych fitness náramek Huawei Band 8 doporučila?

Fitness náramek Huawei Band 8 je rozhodně praktický doplněk, který vám pomůže na cestě k zdravému životnímu stylu. Za rozumnou cenu získáte řadu šikovných funkcí, mezi které patří měření tepové frekvence, okysličení krve nebo odhad času potřebného pro regeneraci před další fyzickou aktivitou. Sportovní náramek si vás mimo jiné získá svým živým AMOLED displejem s možností funkce Always-On, také svou výdrží baterie a nepatrnou váhou.

Pokud hledáte příjemný, praktický a přitom elegantní sportovní náramek, který vám pomůže udržet přehled nad svým aktivním životem, Huawei Band 8 vás nezklame.

Mezigenerační posun každopádně není příliš velký. Stejně jako u minulého modelu navíc uživatele iOS nemohou odpovědět přednastavenými zprávami, tak jako mohou uživatelé Androidu. Další nevýhodou je potom absence GPS – tak je to ale ostatně u valné většiny fitness náramků. Zmínit musím pokulhávající kvalitu sklíčka, které je nejlepší předem ochránit fólií.

Recenze: fitness náramek Huawei Band 8
 • Kvalita zpracování
 • Výdrž baterie
 • Ovládání a funkce
 • Displej
 • Poměr cena/výkon
4

Lehký a šikovný fitness náramek

Huawei Band 8 se stane vaším fitness trenérem a věrným společníkem pro zdravý životní styl. Fitness náramek za rozumnou cenu disponuje řadou užitečných funkcí od monitoringu stovky sportovních aktivit až po vyhodnocení stresové zátěže. Zajímavou vlastností je měření hodnoty Vo2 Max, spolu s intenzitou tréninku a dobou potřebnou k regeneraci.

Spolehlivý fitness tracker vás jistě upoutá velkým AMOLED displejem s funkcí Always-On, výdrží na baterii a svou lehkostí. Užívat si jej mohou jak majitelé Androidu, tak iOS.

Klady

 • AMOLED dotykový displej
 • Funkce Always On Display
 • Dobrá výdrž baterie
 • Pokročilé sportovní ukazatele
 • Ovládání foťáku a hudby
 • Nízká cena
 • Nízká hmotnost

Zápory

 • Chybí GPS
 • Bez podpory NFC
 • Nižší přesnost měření spánku
 • Reakce krátkou zprávou pouze pro Android
 • Horší kvalita zpracování
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Ilona Dočekalová
Autor: Ilona Dočekalová
Psaní a zkoušení nových věcí mě naplňuje, zejména když mohu svoje zkušenosti předat dál. Mou velkou vášní je hudba a tanec. Ráda zajdu do posilovny nebo na dlouhou procházku do přírody. Sluchátka, chytré hodinky, sporttestery nebo fitness náramek jsou proto mými věrnými společníky.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: fitness náramek Huawei Band 8
Huawei Band 8
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram