ITmix.cz logo

Recenze: fitness náramek Huawei Band 7

Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Funkce Always-On
 • Skvělá výdrž baterie
 • Široká nabídka sportovních režimů
 • Pokročilé sportovní ukazatele
 • Nízká cena
 • Nízká váha
Slabé stránky
 • Přednastavené odpovědi pouze pro Android
 • Chybějící GPS
Tento produkt má svého nástupce

Šikovné zařízení za nízkou cenu. Tak lze velmi stručně charakterizovat fitness náramek Huawei Band 7, který vás na první pohled zaujme dostatečně velkým AMOLED displejem s funkcí Always-On. Zařízení podporuje 96 tréninkových režimů, mezi kterými nechybí klasické, ale i trochu netradiční sporty. Zobrazí vám hodnotu Vo2 Max, intenzitu tréninku i dobu potřebnou k regeneraci.

Pro uživatele mobilních telefonů s Androidem je dokonce připravena funkce pro zodpovězení příchozích zpráv pomocí přednastavených odpovědí. Pokud však máte iPhone, máte bohužel smůlu. Pojďme se na všechny přednosti a nedostatky podívat podrobněji.

Nejčastější otázky a odpovědi

Vyplatí se přechod z Huawei Band 6 na Band 7?

Mezigeneračně došlo ke snížení váhy o 2 gramy, objevila se funkce Always-On displeje a přibyla možnost využít přednastavené odpovědi na příchozí zprávy (pouze pro uživatele Android telefonů). Pokud se tedy pro vás jedná o důležité funkce, můžete přechod z Huawei Band 6 na nové zařízení zvážit.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Maximální výdrž baterie dosahuje 14 dní. Při pravidelném sportu, zapnutém monitoringu spánku a desítkách příchozích notifikací v průběhu dne se však dostanete zhruba na týdenní výdrž baterie. Na vybíjení baterie má vliv také zapnutí funkce Always-On.

Jakou mobilní aplikaci si stáhnout?

Ke spárování fitness náramku a mobilního telefonu slouží aplikace Zdraví Huawei, která je dostupná v Google Play a App Store.

S jakým mobilním telefonem je kompatibilní?

Huawei Band 7 lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější a operačním systémem iOS ve verzi 9 a novější.

Co je součástí balení?

Fitness náramek Huawei Band 7 se prodává v jednoduché krabičce o rozměrech 11,5 × 8,5 × 3,5 cm a celkové váze 106 gramů. Její obsah vás v podstatě nijak nepřekvapí, jelikož se neliší od jiných modelů. Součástí balení je fitness náramek s řemínkem, magnetický napájecí kabel a návod k použití.

Řemínek si lze snadno utáhnout podle svých potřeb. Vzhledem ke svým rozměrům sedí na dámské i pánské zápěstí o obvodu 13 až 21 cm. Zakoupit si můžete i samostatný řemínek a podle potřeby je vyměňovat.

Technické parametry Huawei Band 7

Základní technické parametry se mezigeneračně příliš nezměnily. Displej zůstal totožný, nově však podporuje funkci Always-On. Potěší i voděodolnost do hloubky 50 metrů a slušná výdrž baterie. 

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVoděodolný do 50 metrů
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,47″
Výdrž baterieAž 14 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.0
Rozměry44,4 × 26 × 9,9 mm
Váha16 g

Jak fitness náramek spárovat s telefonem

Po rozbalení nejprve zařízení nabijte pomocí přiložené nabíječky. Následně budete vyzváni k výběru jazyka (čeština nechybí). Do mobilního telefonu si stáhněte aplikaci Huawei Zdraví, kterou najdete v Google Play i App Store

V aplikaci vyberete, že jste si pořídili nové zařízení a spustíte proces párování, který na mobilním telefonu i náramku potvrdíte. Následně již můžete začít Huawei Band 7 používat.

Skvěle sedí na zápěstí
Skvěle sedí na zápěstí

S jakým telefonem je kompatibilní

Huawei Band 7 lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější a operačním systémem iOS ve verzi 9 a novější. V rámci naší recenze jsme použili iPhone 11 s operačním systémem iOS 16.0 a vše proběhlo zcela bez problémů. 

Výdrž baterie dosahuje až 14 dní

U většiny fitness náramků je standardem slušná výdrž baterie a v tomto případě tomu není jinak. Maximální výdrž baterie dosahuje 14 dní (stejně jako u Huawei Band 6), vždy však ale záleží na tom, jak intenzivně náramek používáte. Zapnutá funkce Always-On dokáže z celkové kapacity ukrojit i několik dní.

Kde koupit Huawei Band 7
Huawei Band 7
Hodnocení
4.2/5

Pokud sportujete několikrát týdně, s náramkem spíte a chodí vám desítky upozornění v průběhu dne, dostanete se zhruba na týdenní výdrž baterie jako my v rámci našeho testování. 

K nabíjení slouží přiložený magnetický napájecí kabel. Plného nabití dosáhnete přibližně za dvě hodiny.

Přehledný AMOLED displej

Stejně jako u Huawei Band 6 výrobce vsadil na AMOLED displej. Jeho úhlopříčka se mezigeneračně nijak nezměnila a činí opět příjemných 1,47”. Stejné zůstalo i rozlišení displeje (368 × 194 px). Pokud se poohlížíte po trochu větším displeji, možná vás zaujme konkurenční Xiaomi Mi Band 7 s úhlopříčkou 1,62”.

Vítanou novinkou je přítomnost funkce Always-On, díky níž si můžete užívat nepřetržitě spuštěný displej se zobrazením aktuálního času i data. 

Náramek se ovládá pohodlně dotykem a na pravé straně najdete tlačítko, kterým se dostanete do hlavního menu. 

S náramkem můžete i do bazénu

S fitness náramkem můžete bez obav vyrazit i plavat. Je totiž voděodolný do hloubky 50 metrů, stejně jako jeho předchůdce a mnohé konkurenční modely. 

Funkce Huawei Band 7 aneb co všechno umí

V porovnání s předchůdcem se funkce dočkaly malého vylepšení. Nově jsou k dispozici pokročilé metriky v podobě hodnoty Vo2 Max, intenzity tréninku nebo doby potřebné k regeneraci. Náramek podporuje zobrazení notifikací, majitelé Android telefonů navíc mohou na příchozí zprávy odpovědět pomocí přednastavených odpovědí. 

Má přehledné rozhraní
Má přehledné rozhraní

Základní funkce pro sledování zdraví

Mezi základní funkce tohoto fitness náramku se řadí krokoměr, který bude měřit počet ušlých kroků v průběhu celého dne. Pro lepší motivaci jsou součástí typické kroužky, které sledují nejen počet ušlých kroků, ale i dobu strávenou aktivitou a množství vystoupaných pater.

Zásluhou senzoru HUAWEI TruSeen™ 4.0 si zařízení poradí s měřením vaší tepové frekvence a okysličení krve. Pokud by hodnoty vybočovaly ze zdravého rozmezí, automaticky vás upozorní. 

Technologie TruSleep™ 2.0 se postará o sledování vašeho spánku a po probuzení vám poskytne informace o tom, jak dlouho trvaly jeho jednotlivé fáze. Součástí jsou i návrhy pro zlepšení vašeho spánku. 

Na fitness náramku si můžete nastavit budík, který vás probudí jemnými vibracemi na zápěstí. Jedná se ale o klasický budík, nikoliv chytrý, který by vás probudil v lehké fázi spánku. Takovou funkci nabízí například Xiaomi Mi Band 7

Využít můžete také funkci pro monitoring stresové zátěže a dechová cvičení, která vám pomůžou se v průběhu dne uklidnit. 

Cvičení a záznamy cvičení

Fitness náramek, stejně jako Huawei Band 6, disponuje celkem 96 tréninkovými režimy, které lze monitorovat. Nastavit si můžete cíl nebo připomenutí po určité době cvičení (třeba v půlce tréninku). Po spuštění měření se vám bude na displeji zobrazovat uplynulý čas od začátku cvičení, aktuální tepová frekvence a množství spálených kalorií. Součástí jsou také informace o tom, zda je vaše námaha v aerobní nebo anaerobní zóně. 

Automatická detekce cvičení
Automatická detekce cvičení

V průběhu měření nelze náramek používat k ničemu jinému, aktivitu lze však pozastavit nebo ukončit. Po skončení cvičení si můžete prohlédnout podrobné statistiky v mobilní aplikaci.

Nastavit si lze také automatickou detekci cvičení, která podporuje chůzi, běhání, elliptical a veslovací trenažér. 

Na náramku se nově objevuje takzvaný index běžeckého výkonu (porovnává vaši schopnost běhu s dalšími vrstevníky), efektivita tréninku, doba potřebná pro regeneraci nebo informace o hodnotě Vo2 Max.

Ovládání hudby je dostupné jen na Android

Prostřednictvím náramku lze ovládat hudbu, kterou přehráváte na svém mobilním telefonu (například přepnout skladbu). Funkce je však dostupná pouze pro uživatele mobilních telefonů Android

S novějším modelem Huawei Band 8 již můžete hudbu ovládat i z iPhonu.

Upozorní vás na notifikace z telefonu

Fitness náramek vás upozorní na veškeré příchozí notifikace z mobilního telefonu. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem ve verzi 7.0 a novější mají v tomto ohledu další výhodu. Na příchozí zprávy totiž mohou odpovídat pomocí přednastavených odpovědí. Příznivci iPhonů mají bohužel smůlu. 

Kde koupit Huawei Band 7
Huawei Band 7
Hodnocení
4.2/5

V tomto ohledu se však náramek liší od konkurenčního Xiaomi Mi Band 7, který odpovídání na zprávy nenabízí.

Příchozí notifikace
Příchozí notifikace

Další funkce 

Mezi doplňkové funkce fitness náramku patří předpověď počasí, stopky nebo časovač. Využít lze také svítilnu, která rozzáří displej zařízení nebo funkci Najdi můj telefon.

Aplikace Huawei Zdraví je přehledná

Pro spárování fitness náramku a mobilního telefonu a následné sledování zdravotních statistik slouží aplikace Huawei Zdraví s přehledným a intuitivním prostředím. Na její hlavní obrazovce najdete základní informace o počtu ušlých kroků, tepové frekvenci, historii cvičení a podobně. 

Na záložce Cvičení můžete spustit monitoring vybraných venkovních aktivit. Sekce Zařízení poté slouží například k instalaci nových ciferníků nebo informování o stavu baterie. 

Závěr –⁠ komu bychom Huawei Band 7 doporučili?

Fitness náramek Huawei Band 7 bychom obecně doporučili lidem, kteří se poohlíží po levném a přitom šikovném zařízení pro monitoring zdraví. Za nízkou pořizovací cenu vám totiž změří tepovou frekvenci, okysličení krve a bude monitorovat váš spánek. Potěší přítomnost dostatečně velkého AMOLED displeje, nově s funkcí Always-On a pokročilé sportovní ukazatele, například v podobě ukazatele doby potřebné pro regeneraci před dalším výkonem.

Vítanou novinkou je také možnost využití přednastavených odpovědí na příchozí zprávy. Je ale škoda, že je tato funkce k dispozici pouze pro uživatele mobilních telefonů s operačním systémem Android. Mezi nevýhody patří i chybějící GPS, což je však nedostatkem prakticky všech levných fitness náramků.

Recenze: fitness náramek Huawei Band 7
 • Kvalita zpracování
 • Výdrž baterie
 • Ovládání a funkce
 • Displej
 • Poměr cena/výkon
4.2

Levný fitness náramek se špičkovými funkcemi

Šikovné zařízení za nízkou cenu. Tak lze velmi stručně charakterizovat fitness náramek Huawei Band 7, který vás na první pohled zaujme dostatečně velkým AMOLED displejem s funkcí Always-On. Zařízení podporuje 96 tréninkových režimů, mezi kterými nechybí klasické, ale i trochu netradiční sporty. Zobrazí vám hodnotu Vo2 Max, intenzitu tréninku i dobu potřebnou k regeneraci.

Pro uživatele mobilních telefonů s Androidem je dokonce připravena funkce pro zodpovězení příchozích zpráv pomocí přednastavených odpovědí. Pokud však máte iPhone, máte bohužel smůlu. Pojďme se na všechny přednosti a nedostatky podívat podrobněji.

Klady

 • AMOLED displej
 • Funkce Always-On
 • Skvělá výdrž baterie
 • Široká nabídka sportovních režimů
 • Pokročilé sportovní ukazatele
 • Nízká cena
 • Nízká váha

Zápory

 • Přednastavené odpovědi pouze pro Android
 • Chybějící GPS
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (3 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: fitness náramek Huawei Band 7
 1. Díky za poctivou recenzi! V dané cenové hladině jsou rozhodně lepší, než ostatní čínské (ne)značky. Bezproblémově funkční a dobře udělané. Skvělý jemný a podrobný displej. Při natočení ruky se zapnou vždy - nemusím jako blbec máchat rukou opakovaně jako u mnoha jiných hodinek. Jediné, co bych snad mohl vytknout, je zbytečná registrace při prvním zprovoznění, a také malý výběr ciferníků pro Always on Display (žádný se mi nelíbí.) Normálních ciferníků zdarma je dostatek a určitě si každý vybere.

 2. Přednastavené odpovědi v hodinkách mám, ale nevyužívám. Příjde mi to zbytečné, stejně jako přehrávání hudby, spouštěč fotoaparátu, notifikace. Jediné, co si v tomto chválím, že vím o příchozích hovorech.
  Vím že hodinky nejsou zdravotnické zařízení a nemůžu záznamy považovat za 100%. Ale zaznamenávání sportovních aktivit by mohlo být lepší. Například když hodinu v kuse cvičím na eliptikalu, postupně zvedám rychlost a tím i kadenci, není možné, abych měla prvních 30 minut kadenci 120 kroků za minutu a druhých 30 minut horskou dráhu ve stylu 30-120-70-100-50-128... kroků za minutu.
  Zaznamenávání spánku je také zvláštní. Hodinky jsou schopné tvrdit, že i ve chvíli, kdy třeba obědvám, sleduji televizi nebo v sedě čekám až příjdu na řadu, tak dřímám. Po 20:00 hodině je sledování televize považováno za spánek a přechod z obýváku do ložnice jako probuzení. Čas ranního vstávání mi občas napíše i o 30 minut dříve. Takže pokud se uživatel snaží o zelené trojlístky, může ho to slušně štvát.
  Pokud mám porovnat Huawei Band 7 s předchozím náramkem HONOR Band 6, tak jedinou změnou k lepšímu jsou indexy tréninku, kondice a únavy, běžecký výkon, doba odpočinku a Vo2Max. Horší v zaznamenávání sportovních aktivit. Spánek byl na tom podobně.
  Co si ale velmi chválím, je aplikace zdraví. Na rozdíl od jiných aplikacích je pro mě dokonale přehledná a snadno se v ní orientuji.
  Na konec, mám-li srovnat tento levnější fitness náramek (ať už Huawei nebo Honor) s dražšími hodinkami (třeba Polar), možná mají něco navíc, ale volila bych levnější variantu, neboť ty dražší mi příjdou prakticky stejné jen o několik tisíc dražší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: fitness náramek Huawei Band 7
Huawei Band 7
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram