ITmix.cz logo

Recenze: elektrokoloběžka Sencor Scooter One

Silné stránky
 • Bezdušové gumy
 • Mobilní aplikace je v češtině
 • Tempomat
 • Funkce rekuperace baterie
 • Dostatek reflexních prvků
Slabé stránky
 • Absence odpružení
 • Nižší maximální dojezd (25 km)
 • Špatná dostupnost náhradních dílů

Sencor Scooter One je kvalitní městská elektrokoloběžka ideální na každodenní dojíždění. Pyšní se kvalitní konstrukcí z leteckého hliníku a slibuje opravdu pohodlnou jízdu. Vybrat si můžete ze 2 rychlostních režimů a nechybí ani dostatek bezpečnostních prvků. Koloběžku snadno propojíte s mobilní aplikací, která nabízí zajímavé funkce.

Koloběžka vám dorazí částečně složená

Elektrokoloběžka Sencor Scooter One se prodává v poměrně velké a zároveň těžké krabici. Po jejím rozbalení na vás přitom bude čekat koloběžka v částečně složeném stavu. Rozměry krabice nejsou překvapením jelikož samotná koloběžka měří v rozloženém stavu 110 × 108 x 44 centimetrů a ve složeném 50 × 108 x 44 centimetrů.

Součástí balení je kromě samotné koloběžky:

 • uživatelská příručka v češtině,
 • napájecí adaptér,
 • sada imbusových klíčů
 • a 4 šrouby k upevnění řídítek.

Elektrokoloběžka sama o sobě váží 12,5 kg, což je oproti konkurenčním modelům poměrně dobrá hodnota. Posuďte sami v přiložené tabulce.

ElektrokoloběžkaHmotnost
Sencor Scooter One12,5 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M36512,5 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro14,2 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 214,2 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter Essential12 kg
City Boss RX517,3 kg
Ninebot by Segway Kickscooter MAX G3019,1 kg

Trochu negativně hodnotíme skutečnost, že součástí balení není žádné náhradní kolo. V tomto ohledu se liší například od modelu Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365, jehož součástí jsou 2 náhradní pneumatiky nebo Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2, u kterého v krabici najdete alespoň jednu.

Pneumatiky jsou však bezdušové a nijak se nefoukají. Vzhledem k tomu budete k výměně přistupovat prakticky jen při jejich opotřebení, což však není tak časté jako defekty u klasických pneumatik s duší.

Kvalitní zpracování z leteckého hliníku

Kvalita zpracování této elektrokoloběžky je na velmi dobré úrovni. Podobně jako u jiných modelů různých značek, i v tomto případě se dočkáte konstrukce z leteckého hliníku. Maximální nosnost koloběžky přitom činí nadstandardních 120 kg. U konkurenční Xiaomi Mi Electric Scooter Essential činí nosnost pouze 100 kg.

Scooter One na první pohled na ulici nerozeznáte od konkurenční značky Xiaomi
Scooter One na první pohled na ulici nerozeznáte od konkurenční značky Xiaomi

Koloběžka je dále vybavena dvojicí 8,5“ bezdušových kol. Nechybí ani kombinace kotoučové a elektrické brzdy, která stroj během okamžiku zastaví. Výhodou je také možnost jednoduchého složení a přenášení.

Brzdná dráha z maximální rychlosti do zastavení na rovném asfaltovém povrchu činí s 84kg jezdcem přibližně 7 metrů.

Ideální elektrokoloběžka na dojíždění do práce

Jízdní vlastnosti této elektrokoloběžky postačí na každodenní popojíždění po městě. Vzhledem k maximálnímu dojezdu 25 km však s koloběžkou na delší výlet nevyrazíte. Podívejme se na to podrobněji.

Kde koupit Sencor Scooter One
Sencor Scooter One
Hodnocení
3.7/5
Perforované bezdušové kola na komfortu nepřidají, na druhou stranu vás nemusí trápit defekty
Perforované bezdušové kola na komfortu nepřidají, na druhou stranu vás nemusí trápit defekty

Maximální dojezd činí 25 km

Sencor u této elektrokoloběžky udává maximální dojezd 25 km, což není příliš mnoho. Jedná se tedy spíše o pomocníka na každodenní drobné dojíždění, nikoliv na delší výlety.

V praxi je totiž potřeba počítat s tím, že dojezd ovlivňuje více faktorů jako:

 • hmotnost jezdce,
 • styl jízdy
 • a členitost terénu.

V naší redakci koloběžku otestoval jezdec vážící 84 kg. Na trase, kde převažovaly roviny, přitom najel 19 km. V členitějším terénu by poté dojezd byl ještě nižší. 

ElektrokoloběžkaMaximální dojezd udávaný výrobcem
Sencor Scooter One25 km
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M36530 km
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro45 km
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 245 km
Xiaomi Mi Electric Scooter Essential20 km
City Boss RX535 km
Ninebot by Segway Kickscooter MAX G3065 km

V tomto ohledu tedy jednoznačně vyhrává Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30. Popisovaný Sencor Scooter One obsadil v otázce dojezdu předposlední příčku. S ohledem na cenu a výbavu se zkrátka jedná o přímou konkurenci koloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter Essential.

Rychlost lze navýšit až na 30 km/h

Elektrokoloběžka Sencor Scooter One je vybavena kvalitním 350W motorem a její maximální rychlost činí 25 km/h (podobně jako u většiny městských modelů). Pokud si však stáhnete mobilní aplikaci, můžete si v ní maximální rychlost navýšit až na 30 km/h.

Nevýhodou koloběžky je, že při nižší úrovní nabití baterie maximální rychlost klesá. Při úrovni 50 % a nižší, je už úbytek výkonu znatelný. V takovém případě se na 30 km/h nedostanete a dokonce vám můžou dělat problém některá převýšení, které s plnou baterií hravě zvládnete.

V tomto ohledu se liší od mnohých konkurenčních modelů, jejichž maximální rychlost nijak upravovat nelze. U Xiaomi Mi Electric Scooter Essential například dosáhnete pouze na zmíněných 25 km/h. Na druhou stranu, Xiaomi vybavilo model Essiential výkonnějším 500W motorem.

Vybrat si přitom můžete ze dvou jízdních režimů:

 • STANDARD omezí maximální rychlost na 20 km/h
 • a s režimem SPORT vytěžíte z koloběžky maximum při rychlosti až 25 km/h (respektive 30 km/h).

Koloběžka je vybavena i praktickou funkcí tempomatu, která za vás bude automaticky udržovat konstantní rychlost. 

Brzdy jsou propojené s výstražným světlem

Sencor Scooter One používá duální brzdový systém, který kombinuje elektrické brzdění prostřednictvím motoru a klasickou kotoučovou brzdu. K ovládání brzd slouží brzdová páčka umístěná na levé straně řídítek. Jakmile ji přitom stisknete, rozsvítí se zároveň zadní červené výstražné světlo.

Kde koupit Sencor Scooter One
Sencor Scooter One
Hodnocení
3.7/5

Elektrokoloběžka se postará o příjemnou jízdu

Tato elektrokoloběžka se zasluhuje o velmi příjemnou a pohodlnou jízdu. Komfort zajišťuje zejména dostatečně dlouhé a široké stupátko. Koloběžka se jednoduše ovládá a díky přítomným světlům se postará o bezpečnou jízdu i po setmění. Řídítka se nachází ve výšce 94 cm a bohužel nejsou nastavitelná. Ideální výška jezdce se pohybuje mezi 180 a 190 cm, ale na koloběžce se může pohodlně svézt i nižší osoba.

Částečně nám u tohoto modelu chybělo odpružení, na druhou stranu je jeho absence u městských elektrokoloběžek poměrně běžná. Z tohoto důvodu je třeba počítat s tím, že při jízdě na nerovném povrchu ucítíte otřesy.

Komfortní jízdu podtrhuje i funkce tempomatu, která bude za vás udržovat konstantní rychlost. Tuto funkci oceníte zejména při delších jízdách.

Komfort je třeba vyzdvihnout, i co se přenášení elektrokoloběžky týče. Lze ji totiž snadno složit a díky hmotnosti 12,5 kg si s její manipulací pohodlně poradí i ženy či starší děti.

Skvělá obratnost v hustém provozu

S koloběžkou se vám bude dobře jezdit i v hustém městském provozu. Dvojice 8,5“ bezdušových kol totiž zajišťuje dobrou obratnost elektrokoloběžky. Se Sencor Scooter One se pohodlně zatáčí a v případě potřeby během okamžiku zastaví.

Elektrická koloběžka vás zároveň spolehlivě vyveze i do prudšího kopce - dokáže si totiž poradit s až 15% stoupáním.

Výbava a funkce Sencor Scooter One

Z hlediska výbavy na tom tato elektrická koloběžka rozhodně není špatně. Pojďme se podívat podrobněji, co přesně nabízí.

Výbava elektrokoloběžky

Konstrukce elektrokoloběžky je velmi kvalitní a bytelná. Do vínku přitom dostala dostatečně široké stupátko, kvalitní světla a veškeré důležité ovládací prvky.

Ovládací prvky najdete na řídítkách

Tak jako u všech ostatních elektrokoloběžek, i v tomto případě se veškeré ovládací prvky nachází na jednom místě - na řídítkách. Po stranách najdete protiskluzová madla, díky kterým se řídítka pohodlně drží v ruce.

V levé částí řídítek se nachází brzdová páčka a klasický zvonek. V pravé části poté najdete plynovou páčku (neboli akcelerátor). Uprostřed řídítek je umístěný dostatečně velký a přehledný displej, který vám zobrazí několik zajímavých informací.

Kde koupit Sencor Scooter One
Sencor Scooter One
Hodnocení
3.7/5

Displej vám ukáže:

 • aktuální rychlost,
 • úroveň nabití baterie,
 • informaci o zapnutém osvětlení,
 • zvolený režim jízdy
 • a indikátor připojeného zařízení prostřednictvím Bluetooth.

Ve spodní části displeje se poté nachází multifunkční tlačítko sloužící k zapnutí/vypnutí koloběžky, zapnutí/vypnutí osvětlení a změně jízdního režimu.

Reflexní prvky a světla

V přední a zadní části se nachází neodmyslitelná LED světla, díky kterým se můžete vydat na cestu i za tmy. Zadní červené světlo je zároveň propojeno s brzdou a při brzdění proto bliká. Koloběžka je opatřena i bezpečnostními reflexními prvky a v tomto ohledu jí proto není co vytknout.

Platforma na stání

Stupátko elektrokoloběžky je dostatečně dlouhé a široké. Díky němu se na něm pohodlně stojí i při delší jízdě. Nechybí speciální protiskluzová úprava, která podpoří vaše bezpečí. V levé části se nachází stojánek, který lze jednoduše odklopit.

Kvalitní baterie

Elektrokoloběžka je vybavena kvalitní baterií, jejíž kapacita činí 7 500 mAh. Pro její pohodlné napájení slouží přiložený adaptér, přičemž z 0 na 100 % se koloběžka nabije přibližně za 4-5 hodin. V této cenové relaci je přitom zmíněná kapacita baterie slušná. Xiaomi Mi Electric Scooter Essential má například baterii s kapacitou 5 100 mAh.

Koloběžka navíc používá systém rekuperace, což znamená, že při brzdění dochází k částečnému dobíjení baterie.

Jak jsme již zmínili výše v recenzi, nevýhodou koloběžky je klesající maximální výkon při nižší úrovní nabití baterie.

2 jízdní režimy

Z hlediska funkcí elektrokoloběžky stojí za zmínku dva různé režimy jízdy - STANDARD a SPORT. Nechybí ani funkce tempomatu, kterou oceníte při delších jízdách a funkce rekuperace baterie, která při brzdění dobíjí baterii. Jízdní režimy se přepínají dvojitým stisknutím tlačítka pod displejem.

Standardní režim znázorňuje zelený symbol S, při změně do sportovního režimu symbol zčervená
Standardní režim znázorňuje zelený symbol S, při změně do sportovního režimu symbol zčervená

Mobilní aplikace je k dispozici na Android i iOS

Sencor Scooter One můžete jednoduše propojit se svým mobilním telefonem a následně si užít veškeré výhody, které mobilní aplikace nabízí. Aplikaci najdete pod označením SENCOR SCOOTER a je k dispozici jak na operační systém Android, tak i iOS.

Velkou výhodou této aplikace je skutečnost, že je v češtině. V tomto ohledu se významně liší od mobilních aplikací pro koloběžky Xiaomi nebo Segway. 

Kde koupit Sencor Scooter One
Sencor Scooter One
Hodnocení
3.7/5

V aplikaci si můžete prohlédnout:

 • informace o aktuálním stavu koloběžky (aktuální rychlost, počet najetých kilometrů, přesný stav baterie a plánovaný dojezd),
 • a nejrůznější statistiky (například vaší průměrné rychlosti).

Dále aplikace umožňuje nejrůznější nastavení:

 • zapnutí/vypnutí tempomatu,
 • intenzitu rekuperace,
 • zapnutí/vypnutí světel,
 • zámku koloběžky
 • a omezení maximální rychlosti.

Sencor nabízí spoustu užitečného příslušenství

Sencor k této elektrokoloběžce nabízí dostatek příslušenství, jako je například držák batohu, držák telefonu, popruh na snažší přenášení koloběžky nebo brašna na řídítka.

Oproti velmi rozšířené značce Xiaomi však v tomto případě nejsou tak snadno dostupné náhradní díly. Když si tento dotaz zadáte do vyhledávače, je velmi obtížné najít nějaký internetový obchod, který by náhradní díly na Sencor elektrokoloběžku nabízel. V tomto případě bude pravděpodobně třeba využít nějaké univerzální náhradní díly, se kterými však pochopitelně mohou nastat problémy. Na tuzemském trhu najdete náhradní duši případně baterii.

Stejně je tomu i v zahraničí. Ani čínská internetová tržiště bohužel problém s náhradními díly pro Sencor One neřeší.

Sencor na tom není v porovnání se značkou Xiaomi co se množství a dostupností náhradních dílů příliš dobře. Pokud byste však porovnali jejich dostupnost s ostatními výrobci, zjistíte, že většina je na tom zrovna tak.

Pokud už k nějaké závadě dojde a vy budete chtít využít servis, je k dispozici seznam dostupných servisních míst, které Sencor uvádí na svých webových stránkách.

Nejčatější dotazy

Zvládá elektrokoloběžka i jízdu do prudšího kopce?

Ano, Sencor Scooter One si poradí i s 15% stoupáním.

Jak dlouho se koloběžka nabíjí?

Z 0 na 100 % elektrokoloběžku nabijete přibližně za 4-5 hodin.

Je možné koloběžku propojit s mobilním telefonem?

Ano, elektrokoloběžku můžete s telefonem propojit pomocí Bluetooth a poté ji ovládat prostřednictvím mobilní aplikace. Výhodou je, že je tato aplikace v češtině.

Kde koupit Sencor Scooter One
Sencor Scooter One
Hodnocení
3.7/5
Jaký je její dojezd?

Výrobce udává maximální dojezd 25 km. V praxi to však záleží na více faktorech, jako je hmotnost jezdce, členitost terénu a zvolený styl jízdy.

Video recenze Sencor Scooter One

Na internetu naleznete samozřejmě také mnoho video recenzí. Před nákupem doporučujeme shlédnout i ty, abyste si byli skutečně jisti, že jste si vybrali správně. Jednou z povedených recenzí je následující.

Závěr –⁠ jak elektrokoloběžka obstála v naší recenzi?

A jak bychom elektrokoloběžku Sencor Scooter One zhodnotili závěrem? V prvé řadě rozhodně stojí za vypíchnutí její kvalitní konstrukce z leteckého hliníku. S ohledem na konkurenční produkty je rovněž poměrně lehká - váží 12,5 kg. Vybrat si můžete ze dvou rychlostních režimů a nechybí ani funkce tempomatu a rekuperace baterie. Koloběžka je doplněna dostatečným množstvím reflexních prvků. Snadno ji propojíte s mobilní aplikací, která navíc podporuje češtinu. Výhodou je také její nízká hmotnost (12,5 kg) a možnost nastavení maximální rychlosti 30 km/h (v aplikaci). Zároveň koloběžka dosahuje vyššího dojezdu v porovnání s konkurenčním modelem Xiaomi Mi Electric Scooter Essential.

Na druhou stranu nám u elektrokoloběžky chybělo odpružení, což je však u městských modelů poměrně běžné. Negativně lze hodnotit také její nižší maximální dojezd oproti jiným elektrokoloběžkám. Zmínit musíme také poměrně špatnou dostupnost náhradních dílů.

Recenze: elektrokoloběžka Sencor Scooter One
 • Jízdní vlastnosti
 • Kvalita zpracování
 • Výbava
 • Poměr cena/výkon
3.7

Kvalitní elektrokoloběžka s mobilní aplikací v češtině

Sencor Scooter One je kvalitní městská elektrokoloběžka ideální na každodenní dojíždění. Pyšní se kvalitní konstrukcí z leteckého hliníku a slibuje opravdu pohodlnou jízdu. Vybrat si můžete ze 2 rychlostních režimů a nechybí ani dostatek bezpečnostních prvků. Koloběžku snadno propojíte s mobilní aplikací, která nabízí zajímavé funkce.

Klady

 • Bezdušové gumy
 • Mobilní aplikace je v češtině
 • Tempomat
 • Funkce rekuperace baterie
 • Dostatek reflexních prvků

Zápory

 • Absence odpružení
 • Nižší maximální dojezd (25 km)
 • Špatná dostupnost náhradních dílů
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (2 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: elektrokoloběžka Sencor Scooter One
  1. Dobrý den, náhradní pneumatiky na elektrokoleběžky značky Sencor na trhu bohužel dostupné nejsou. Obecně však nalezněte na internetu jiné pneumatiky jiných výrobců. Například konkurenční Xiaomi, které osazuje svoje koloběžky pneumatikami stejných rozměrů. Například na Alza.cz, ať už ve standardním provedení, nebo i bez duše – kde vám nehrozí defekt. Na Sencor Scooter One by měli sedět pneumatiky s průměrem 8,5". https://www.alza.cz/sport/oem-bezdusova-derovana-pneumatika-pro-xiaomi-scooter-bulk-d6259149.htm https://www.alza.cz/sport/oem-bezdusova-plna-pneumatika-pro-xiaomi-scooter-bulk-d6259150.htm

   V redakci jsme bohužel výměnu pneumatik nevyzkoušeli. Možnost, kterou popisujeme je pouze teoretická (proto si pro jistotu nechejte 14 dní na vrácení zboží).

   Omlouváme se, že vám nemůžeme pomoci lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: elektrokoloběžka Sencor Scooter One
Sencor Scooter One
Hodnocení: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram