ITmix.cz logo

Recenze: elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

Silné stránky
 • Kvalitní provedení z leteckého hliníku
 • Funkce tempomatu
 • Funkce rekuperace baterie
 • Možnost propojení s mobilní aplikací
Slabé stránky
 • Nižší dojezd oproti jiným modelům (30 km)
 • Absence reflexních prvků
 • Absence odpružení
 • Chybějící displej
 • Mobilní aplikace není v češtině
Tento produkt má svého nástupce

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 je ideální stroj pro běžné městské popojíždění. Nabízí dojezd až 30 km a vyniká svým kvalitním zpracováním. Přečtěte si kompletní recenzi této elektrokoloběžky a objevte, jaké jsou její další silné stránky a v čem naopak zaostává.

Balení elektrokoloběžky vás překvapí nízkou váhou

Když se nám elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 poprvé dostala do rukou, potěšila nás její hmotnost. Ta totiž činí 12,5 kg, což je ve světě elektrokoloběžek velmi dobrá hodnota. Její nástupce Xiaomi Mi Electric Scooter Pro totiž například váží skoro o 2 kg více (14,2 kg).

Částečně rozloženou koloběžku sestavíte během pár chvil
Částečně rozloženou koloběžku sestavíte během pár chvil

Po rozbalení krabice na nás čekala samotná elektrokoloběžka v částečně složeném stavu.

Součástí balení dále je:

 • uživatelská příručka a dokumentace v češtině,
 • napájecí adaptér,
 • sada šroubů k upevnění řídítek,
 • imbusový klíč
 • a dvě náhradní pneumatiky.

Právě za dvě náhradní pneumatiky má tato elektrokoloběžka palec nahoru. U Xiaomi Mi Electric Scooter Pro totiž náhradní pneumatiky vůbec nejsou součástí balení a u verze Pro 2 v krabici najdete pouze jednu.

Kvalitní zpracování, nemožnost nastavení výšky

Podobně jako u dalších nástupců, i u této elektrokoloběžky Xiaomi vsadil na kvalitní letecký hliník. Řídítka jsou ve výšce 112 cm a možnou nevýhodu zde symbolizuje fakt, že jejich výšku nelze žádným způsobem nastavit. Maximální nosnost elektrokoloběžky činí pěkných 100 kg.

Model je vybaven dvěmi měkkými 8,5“ koly, podobně jako jeho nástupci. Nechybí ani kotoučové brzdy kombinované s elektronickou brzdou E-ABS, které spolehlivě zastaví koloběžku, kdykoliv to budete potřebovat. Koloběžku je možné snadno složit a přenášet. Ve spodní části nechybí ani užitečný stojánek, který ji udrží ve vzpřímené poloze.

Ideální parťák do města

Elektrokoloběžka je ideální na popojíždění po městě nebo na zábavnou projížďku po cyklostezce. Její dojezd je totiž pro takové účely dostačující, i když jsou samozřejmě na trhu k dostání výkonnější modely.

Dojezd dosahuje 30 km

Výrobce uvádí maximální dojezd 30 km při ideálních podmínkách. V praxi je však potřeba počítat s tím, že jej ovlivňuje několik faktorů. Jedná se zejména o:

 • vaši váhu,
 • styl jízdy,
 • a členitost terénu.

Při našem testování se přitom osvědčila poměrně slušně. Na trase s mírně členitým terénem dokázala ujet 26 km, a to při 75kg váze jezdce.

Pokud hledáte koloběžku s vyšším dojezdem, je třeba sáhnout po novějších modelech. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro a Pro 2 shodně nabízí až 45km dojezd.

Vybírat můžete ze dvou rychlostních režimů

Maximální rychlost této elektrokoloběžky činí jako u většiny ostatních městských modelů 25 km/h. Stroj nabízí dva režimy - normální a úsporný a pro přepínání mezi nimi je potřeba dvakrát stisknout hlavní tlačítko.

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Hodnocení
3.7/5

V tomto se přitom liší od jejich nástupců. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro totiž nabízí režim ECO, NORMAL a SPORT. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 poté nabízí režim Chůze, D (normální) a S (sportovní).

Koloběžka je poháněna motorem o maximálním výkonu 500 W, modely Xiaomi Pro a Pro 2 jsou vybaveny silnějším motorem, dosahujícím výkonu až 600 W.

Elektrokoloběžka má spolehlivé brzdy

Přední kolo elektrokoloběžky je vybaveno protiblokovacím brzdným systémem E-ABS se systémem rekuperace. Tento systém zpětně dobíjí baterii energií získanou z brždění. Zadní kolo poté pracuje s klasickou kotoučovou brzdou.

S kotoučovou brzdou se pojí také občasná údržba spočívající ve výměně brzdových destiček nebo i kotouče samotného
S kotoučovou brzdou se pojí také občasná údržba spočívající ve výměně brzdových destiček nebo i kotouče samotného

Rekuperační účinek není tak vysoký, jako u novějších modelů Pro, Pro 2 nebo Essential

Brzdící páčka je umístěna na levé straně řídítek, brzdové světlo se rozsvěcuje automaticky.

Komfortní jízda a jednoduché zatáčení

Jízdu na koloběžce jsme si užili a můžeme ji zhodnotit jako velmi komfortní. Stroj tak splňuje všechno, co od městské elektrokoloběžky očekáváte. Snadno se s ní zatáčí a díky širokému stupátku se na ní pohodlně stojí. Možnou nevýhodou jsou řídítka umístěná v jedné výšce (112 cm). Menší nebo naopak vyšší lidé s tím mohou mít problémy.

Obě nohy vedle sebe špičkami vpřed sice nedáte, ale i tak je stupátko komfortní a s dostatečným gripem
Obě nohy vedle sebe špičkami vpřed sice nedáte, ale i tak je stupátko komfortní a s dostatečným gripem

Komfortní jízdu zajišťuje i kombinace předního a zadního osvětlení. Nechybí ani funkce tempomatu, která za vás bude udržovat konstantní rychlost. 

Obratnost podtrhují malá kola

Obratnost koloběžky se osvědčila v hustém městském provozu, kde se dokáže poměrně dobře pohybovat. O to se ostatně zasluhují poměrně malá 8,5" kola, která dobře zatáčí. Po zmáčknutí brzdové páčky koloběžka během okamžiku zastaví.

Možnou nevýhodou je v tomto případě absence jakéhokoliv odpružení. Na druhou stranu, odpružení chybí u většiny městských elektrokoloběžek. Je však třeba počítat s tím, že se to projeví například při jízdě na nerovném terénu (typicky na dlažebních kostkách), kde ucítíte otřesy.

Výbava a funkce Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

Výbavu elektrokoloběžky bychom zhodnotili jako dostačující, i když má některá slabá místa. Pojďme se na ně podívat zblízka.

Výbava elektrokoloběžky

Jak jsme již zmínili, elektrokoloběžka je zhotovena z kvalitní slitiny leteckého hliníku. Její celkové provedení je přitom velmi bytelné a odolné.

Ovládací prvky najdete na řídítkách

Tak jako u všech ostatních koloběžek, i u této se veškeré důležité ovládací prvky nachází na řídítkách. U této elektrokoloběžky nám ovšem chyběl displej, který by zobrazoval důležité funkce. Místo toho zde najdeme jen čtveřici informačních diod o kapacitě baterie - každá tečka symbolizuje 25 % baterie. V tomto ohledu se liší od modelu Pro a Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2, které již displejem disponují.

Řídítka jsou opatřeny protiskluzovými madly, která se příjemně drží v dlaních. Na levé straně se dále nachází brzdová páčka a zvonek, v pravé části poté najdete plynovou páčku (akcelerátor).

Reflexní prvky a světla

S elektrokoloběžkou můžete bez obav vyrazit i za tmy. V přední i zadní části se totiž nachází praktické LED osvětlení. Koloběžce bychom však mohli vytknout absenci bezpečnostních reflexních prvků, které ostatně chybí i u jejího nástupce a objevují se až u elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2.

Platforma na stání je dostatečně široká

Potěšilo nás, že platforma na stání je dostatečně široká, což přispívá k pohodlné jízdě. Zároveň je opatřena speciální protiskluzovou úpravou. Na levé straně koloběžky najdete praktický stojánek, který lze v případě potřeby jednoduše odklopit.

Nabití koloběžky vám zabere 5 hodin

Kapacita použité baterie činí 7 800 mAh, což je oproti nástupcům elektrokoloběžky spíše nižší hodnota. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro a Pro 2 jsou totiž vybaveny baterií s kapacitou 12 800 mAh.

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Hodnocení
3.7/5

Pro nabíjení baterie slouží přiložený napájecí adaptér. Z 0 na 100 % se baterie nabije přibližně za 5 hodin. Navíc disponuje funkcí rekuperace. To znamená, že při brzdění dochází k jejímu částečnému dobíjení.

Funkce elektrokoloběžky

Z hlediska funkcí stojí za vypíchnutí především dva režimy jízdy - normální a úsporný. Koloběžka dále nabízí funkci rekuperace baterie a tempomat, který bude udržovat konstantní rychlost v průběhu jízdy.

Aplikace Mi Home bohužel není v češtině

Podobně jako ostatní elektrokoloběžky od Xiaomi, i tento model je možné propojit s mobilní aplikací. Konkrétně se jedná o aplikaci Mi Home, která je dostupná na operační systém Android i iOS. Je však třeba upozornit, že aplikace v tuto chvíli nepodporuje češtinu.

V aplikaci najdete praktický přehled, ve kterém si můžete prohlédnout:

 • stav vaší baterie
 • aktuální rychlost
 • a průměrnou rychlost vaší jízdy.

Aplikace dále umožňuje zamknutí koloběžky. Přizpůsobit si zde můžete nastavení tempomatu a zapnout funkci stále zapnutých zadních světel. Dále si zde můžete nastavit míru rekuperace, která je z výroby nastavená na nejnižší míru, ale doporučujeme ji nastavit na nejvyšší.

U tohoto modelu aplikace plně nahrazuje funkci displeje. U modelu Pro a Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 vám totiž například rychlost zobrazí zabudovaný přední displej.

Při nastavování koloběžky prostřednictvím aplikace je nutné nacházet se v její bezprostřední blízkosti, jelikož vše funguje díky technologii Bluetooth. 

Xiaomi náhradní díly jsou dobře dostupné

Elektrokoloběžky Xiaomi jsou poměrně rozšířené, a tomu odpovídá i skvělá dostupnost náhradních dílů. Díky tomu si můžete jednoduše dokoupit náhradní kola, brzdové destičky i brzdové kotouče. K dispozici jsou však i další součástky, které se tak často nemění. Typicky se jedná například o zvonek, brzdovou páčku nebo třeba stojánek.

Pokud jste šikovní, zvládnete si základní servisní úkony bez problémů udělat sami. Pokud to však nechcete pokoušet, můžete koloběžku v případě potřeby zavést do servisu. Obvykle vám ji opraví v mnoha servisech jízdních kol.

Nejčastější dotazy

Jaká je nosnost koloběžky?

Xiaomi u tohoto konkrétního modelu uvádí maximální nosnost 100 kg.

Jaké jízdní režimy elektrokoloběžka nabízí?

Vybrat si můžete ze dvou jízdních režimů - klasického a úsporného.

Má koloběžka displej a jaké informace na něm najdu?

Tato elektrokoloběžka bohužel displej nemá. Uprostřed řídítek se nachází pouze indikátor stavu baterie, který zobrazují 4 LED diody (každá tečka symbolizuje 25 % baterie).

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Hodnocení
3.7/5
Jak si koloběžka poradí s nerovným terénem?

S koloběžkou můžete bez problémů jet i po nerovném terénu, jako jsou například dlažební kostky. Vzhledem k absenci odpružení je ovšem třeba počítat s určitými otřesy.

Video recenze Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

Na internetu naleznete samozřejmě také mnoho video recenzí. Před nákupem doporučujeme shlédnout i ty, abyste si byli skutečně jisti, že jste si vybrali správně. Jednou z povedených recenzí je následující.

Závěr – jak elektrokoloběžka obstála v naší recenzi?⁠⁠⁠

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 symbolizuje koloběžku, která rozhodně neurazí. Na druhou stranu má určité mouchy, které jsou u jejich nástupců minimalizovány. Silnou stránkou je rozhodně kvalitní provedení, kterému vévodí rám z leteckého hliníku. Koloběžku jednoduše propojíte s mobilní aplikací a při jízdě vám přijde vhod funkce tempomatu a rekuperace baterie. Díky rozšířenosti značky Xiaomi rovněž není problém se sehnáním náhradních dílů.

Mezi negativní stránky bychom mohli zařadit nižší dojezd oproti jiným modelům. I přesto však s koloběžkou můžete ujet až 30 km. V rámci našeho testování jsme zaznamenali absenci bezpečnostních reflexních prvků a odpružení. Koloběžce zároveň chybí displej, který by zobrazoval některé užitečné informace a mobilní aplikace bohužel v současné době nepodporuje češtinu.

Recenze: elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
 • Jízdní vlastnosti
 • Kvalita zpracování
 • Výbava
 • Poměr cena/výkon
3.7

Závěrečné hodnocení

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 je ideální stroj pro běžné městské popojíždění. Nabízí dojezd až 30 km a vyniká svým kvalitním zpracováním. Přečtěte si kompletní recenzi této elektrokoloběžky a objevte, jaké jsou její další silné stránky a v čem naopak zaostává.

Klady

 • Kvalitní provedení z leteckého hliníku
 • Funkce tempomatu
 • Funkce rekuperace baterie
 • Možnost propojení s mobilní aplikací

Zápory

 • Nižší dojezd oproti jiným modelům (30 km)
 • Absence reflexních prvků
 • Absence odpružení
 • Chybějící displej
 • Mobilní aplikace není v češtině
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Hodnocení: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram