ITmix.cz logo

Recenze: elektrokoloběžka Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30

Silné stránky
 • Maximální dojezd 65 km
 • Bezdušové pneumatiky s ochranou proti defektu
 • Zvládne až 20% stoupání
 • Integrovaná nabíječka
 • 10" kola
Slabé stránky
 • Vyšší hmotnost
 • Vyšší cena
 • Mobilní aplikace nepodporuje češtinu

Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 je perfektní městská elektrokoloběžka, jejíž dojezd dosahuje až 65 km. Disponuje kvalitní konstrukcí a dvojicí bezdušových pneumatik s ochranou proti defektu. Vybrat si můžete ze 3 rychlostních režimů a koloběžku snadno propojíte s mobilní aplikací.

Složení elektrokoloběžky vám zabere chvilku

Elektrokoloběžka Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 se prodává v poměrně velké a zároveň těžké krabici. Koloběžka sama o sobě totiž váží 19,1 kg a nejedná se proto o úplně ideálního adepta na časté přenášení.

Součástí balení je kromě koloběžky:

 • uživatelský manuál ve více jazycích (nechybí čeština),
 • napájecí adaptér,
 • sada 6 šroubů k upevnění řídítek,
 • šestihranný klíč
 • a rozšíření dříku ventilu.

Koloběžka se v krabici nachází v částečně složeném stavu. Její zkompletování je však rychlé a jednoduché a skvěle k tomu poslouží přiložený obrázkový návod. 

V krabici nám scházela náhradní kola. V tomto ohledu se přitom jednotlivé elektrokoloběžky liší – někdy nejsou součástí balení žádná kola, někdy zde najdete jedno (u Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2) nebo dokonce dvě (u Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365).

Kvalita zpracování Ninebot MAX G30

Podobně jako u elektrických koloběžek značky Xiaomi a City Boss, i značka Segway v tomto případě vsadila na konstrukci ze slitiny leteckého hliníku. Maximální nosnost činí 100 kg a koloběžku lze v případě potřeby jednoduše složit.

Zajímavá jsou u tohoto modelu kola. Jedná se totiž o dvojici 10“ bezdušových pneumatik, které poskytují příjemnou jízdu a zároveň slibují minimum údržby. Vícevrstvý vnitřní plášť je totiž doplněn samoopravným gelem, který eliminuje riziko propíchnutí. Koloběžka dále pracuje s duálním brzdovým systémem, který podpoří komfortní a bezpečnou jízdu.

Jízdní vlastnosti –⁠ koloběžka zaujme skvělým dojezdem

Z hlediska jízdních vlastností je na tom tato elektrokoloběžka velmi dobře. Pravděpodobně nejzajímavější hodnotou je dojezd až 65 kilometrů, který vám umožní opravdu dlouhé jízdy.

Nejvíce vás osloví 10" kola, která nabízí vyšší komfort, než běžná 8,5"
Nejvíce vás osloví 10" kola, která nabízí vyšší komfort, než běžná 8,5"

Maximální dojezd 65 km

Elektrokoloběžka je poháněna kvalitním bezkontaktním 350W motorem a silnou baterií s kapacitou 15 300 mAh. Jedná se přitom o stálý výkon, nikoliv maximální, kterého lze dosáhnout jen na chvíli. Ostatní výrobci často uvádějí právě maximální výkon, nikoliv stálý. Dávejte tedy pozor, jaké parametry budete porovnávat. Dojezd této elektrokoloběžky přitom činí maximálně 65 kilometrů.

Nutno podotknout, že v praxi dojezd ovlivňuje množství faktorů, mezi které patří zejména:

Kde koupit Ninebot MAX G30
Ninebot MAX G30
Hodnocení
4.6/5
 • hmotnost jezdce,
 • styl jízdy
 • a členitost terénu.

V porovnání s jinými elektrokoloběžkami se však jedná o velmi dobrou hodnotu, se kterou se jen tak nesetkáte. Pro lepší představu si v následující tabulce můžete prohlédnout dojezd a kapacitu baterií vybraných konkurenčních modelů.

ModelKapacita baterieMaximální dojezdFunkce rekuperace baterie
Ninebot by Segway Kickscooter MAX G3015 300 mAh65 kmano
Xiaomi Mi Electric Scooter Essential5 100 mAh20 kmano
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M3657 800 mAh30 kmano
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro12 800 mAh45 kmano
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 212 800 mAh45 kmano
City Boss RX513 000 mAh35 kmne

V naší redakci otestoval dojezd Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 jezdec o hmotnosti 75 kg. V mírně členitém terénu přitom dosáhl maximálního dojezdu 55 km na jedno nabití, což hodnotíme kladně. Jezdec o hmotnosti 95 kg dosáhl dojezdu pouze 43 km.

3 rychlostní režimy

Koloběžka je schopna dosáhnout maximální rychlosti 25 km/h, což je u většiny městských koloběžek naprosto běžné. V tomto ohledu se liší například koloběžka City Boss RX5, která dokáže jet rychlostí až 35 km/h. V praxi (legálně) však můžete takovou rychlost využít pouze ve volné přírodě, mimo účastníky silničního provozu.

Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 umožňuje výběr ze 3 rychlostních režimů:

 • Eco šetří baterii a maximální rychlost je omezena na 17 km/h.
 • Drive je standardní mód pro běžnou jízdu a maximální rychlost činí 21 km/h.
 • Sport vytěží z koloběžky maximum při maximální rychlosti 25 km/h.

Rozlišení 3 rychlostních režimů je u většiny městských koloběžek zaběhnutým standardem. V tomto ohledu se tedy model nijak neliší od své konkurence. 

Spolehlivé brzdy

Elektrokoloběžka je vybavena duálním brzdovým systémem. Zadní kolo disponuje elektronickou brzdu, přední kolo se poté pyšní bubnovou brzdou. Pro jejich ovládání slouží praktická brzdová páčka umístěná na levé straně řídítek.

Bubnovou brzdu přitom považujeme za poměrně nešťastné řešení - přece jen kotoučové brzdy jsou na tom v porovnání s bubnovými s účinností lépe. 

Brzdový systém je navíc propojen se zadním červeným výstražným světlem. Díky tomu se automaticky rozsvítí po stisknutí brzdové páčky a upozorní na vás ostatní účastníky silničního provozu.

Při brzdění se dále aktivuje systém rekuperace, který dobíjí integrovanou baterii. 

U konkurenčních koloběžek se můžete setkat s klasickými kotoučovými brzdami, případně s kombinací kotoučové brzdy a elektronické E-ABS. Na stisknutí brzdové páčky však jednotlivé modely reagují stejně pohotově.

Kde koupit Ninebot MAX G30
Ninebot MAX G30
Hodnocení
4.6/5

Široké stupátko a velká kola

Jízda na koloběžce vás zkrátka a jednoduše bude bavit. Jedná se o ideální stroj pro pohodlnou městskou jízdu. O maximální komfort se zasluhuje dostatečně široké stupátko a větší 10” kola, díky kterým tolik neucítíte drobné nerovnosti. U většiny koloběžek jsou totiž použita 8,5” kola.

Na stoupátku můžete bez problému stát i s nohou do strany
Na stoupátku můžete bez problému stát i s nohou do strany

S koloběžkou můžete vyrazit i za tmy, jelikož vám na cestu posvítí přední 2,5W LED světlo. Pohodlnou jízdu dále podtrhuje zadní blatník, zvonek a funkce tempomatu, která bude za vás udržovat konstantní rychlost.

Funkcí tempomatu je vybavena většina městských koloběžek a jedná se tedy v podstatě o zaběhnutý standard.  

Poradí si i s 20% stoupáním

Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 si skvěle poradí v hustém městském provozu. 10" kola dobře zatáčí a rychle reagují na pohyb řídítek. Stejně efektivně funguje i brzdová páčka, která v případě potřeby okamžitě zastaví. Koloběžka zvládne až 20% stoupání, a proto se s ní můžete vydat i do členitého terénu.

O částečné odpružení se starají větší 10" pneumatiky a jejich vysoký profil, díky kterým je jízda o poznání komfortnější než v případě koloběžky osazené 8,5" koly.

Výbava a funkce Ninebot MAX G30

Pojďme se nyní podrobněji zaměřit na to, jakou výbavou a funkcemi se tato elektrokoloběžka od výrobce Segway může pochlubit.

Výbava elektrokoloběžky

Elektrokoloběžka se pyšní kvalitní konstrukcí ze slitiny leteckého hliníku, díky které je pevná a odolná.

Ovládací prvky najdete na řídítkách

Všechny důležité prvky pro ovládání koloběžky najdete na řídítkách. Na obou stranách se nachází protiskluzová madla, která se vám budou pohodlně držet. V levé části řídítek se nachází brzdová páčka, na pravé straně poté najdete akcelerátor. Zvonek je integrovaný v otočné rukojeti, čímž se výrazně liší od jiných výrobců, jako je například Xiaomi. Tato funkce se nám při testování líbila - jedná se totiž o moderní a neokoukanou variantu.

Ergonomie a ovládání by se dala nazvat zlatým standardem
Ergonomie a ovládání by se dala nazvat zlatým standardem

Uprostřed řídítek se nachází přehledný barevný displej, který je dostatečně velký a dobře se čte i na slunci. Na displeji se nachází informace o:

 • aktuální rychlosti koloběžky,
 • zvoleném jízdním režimu,
 • zapnutém Bluetooth,
 • případné poruše,
 • a stavu baterie.

Na spodní části displeje najdete také tlačítko START, které slouží pro zapnutí/vypnutí koloběžky, zapnutí světel a volbu jízdního režimu. 

Kde koupit Ninebot MAX G30
Ninebot MAX G30
Hodnocení
4.6/5

Reflexní prvky a světla

Elektrokoloběžka disponuje integrovaným předním a zadním LED osvětlením. Zadní světlo je navíc propojeno s brzdovým systémem a aktivuje se automaticky po stisknutí brzdové páčky. Po stranách dále nechybí dostatečné množství reflexních prvků, které podpoří vaši bezpečnost na cestách.

Součástí koloběžky je i stojánek

K maximálně pohodlné jízdě přispívá i dostatečně široká platforma na stání. Stupátko disponuje speciální protiskluzovou úpravou. Na levé straně platformy se dále nachází užitečný stojánek, který stroj udrží ve vzpřímené pozici.

Potěší krátkou dobou nabíjení

Kapacita baterie činí 15 300 mAh, což je oproti konkurenčním modelům poměrně slušná hodnota. Silná baterie se ostatně zasluhuje o skvělý maximální dojezd 65 km.

Pro nabíjení baterie slouží přiložený napájecí adaptér, přičemž z 0 na 100 % se koloběžka nabije přibližně za 4 hodiny. Baterie je dále doplněna systémem rekuperace. To znamená, že při brzdění dochází k jejímu zpětnému dobíjení.

Právě krátká doba nabíjení u této elektrokoloběžky rozhodně stojí za pozornost vzhledem k tomu, jakého dojezdu je schopná na plné nabití dosáhnout. Výhodou je také integrovaná nabíječka, která se sice podepsala na vyšší hmotnosti elektrokoloběžky, ale na druhou stranu s sebou můžete vozit jen velmi lehký kabel pro opětovné nabití (nikoliv těžkou nabíječku).

Funkce elektrokoloběžky

Elektrokoloběžka perfektně splní vaše představy o výkonném městském stroji pro každodenní dojíždění. Z hlediska funkcí stojí za zmínku 3 různé styly jízdy, funkce tempomatu a rekuperace baterie. Koloběžku lze navíc snadno propojit s chytrým telefonem a následně používat intuitivní mobilní aplikaci.

Mobilní aplikace je v angličtině

Výhodou této elektrokoloběžky je rozhodně to, že ji můžete jednoduše propojit s mobilní aplikací. Ta nese označení Segway-Ninebot a je dostupná jak na operační systém Android, tak i iOS. V současné době však bohužel nepodporuje češtinu.

Pokud koloběžku s aplikací spárujete, získáte nad ní kompletní přehled. V aplikaci si můžete prohlédnout nejrůznější statistiky jednotlivých jízd. Zároveň zde lze:

 • měnit nastavení tempomatu a omezovače,
 • zobrazit si aktuální stav baterie
 • a zajistit koloběžku proti krádeži (sice se zablokuje, ale bez zámku se stejně neobejdete).

Aplikace je poměrně přehledná a není problém se v ní orientovat. Velmi podobné rozhraní přitom nabízí i mobilní aplikace u elektrokoloběžek značky Xiaomi. 

Dostupnost náhradních dílů a servisu ke koloběžce

Elektrokoloběžky Segway v tuto chvíli nejsou tak rozšířené jako například modely od Xiaomi. I přesto však se sehnáním náhradních dílů není problém.

Kde koupit Ninebot MAX G30
Ninebot MAX G30
Hodnocení
4.6/5

Případný servis buď můžete zvládnout sami, případně elektrokoloběžku svěřit do některého servisního místa. Obvykle vám ji přitom opraví v mnohých servisech jízdních kol.

Nejčastější dotazy

V čem tkví přednosti bezdušových pneumatik?

Elektrokoloběžka je vybavena bezdušovými pneumatikami. V jejich vícevrstvém vnitřním plášti je přitom ukrytý samoopravný gel, který v případě defektu pneumatiku tímto gelem zalepí a vy můžete pokračovat v jízdě.

Je možné s koloběžkou jezdit v členitém terénu?

Elektrokoloběžka si velmi dobře poradí i s 20% stoupáním.

Lze elektrokoloběžku propojit s mobilním telefonem?

Ano. Koloběžku lze ovládat prostřednictvím aplikace Segway-Ninebot, kde si zároveň zobrazíte i informace o vaší jízdě.

Nabízí elektrokoloběžka nějaké jízdní režimy?

Vybrat si můžete ze 3 různých jízdních režimů - Eco, Drive a Sport. Každý z nich je přitom vhodný na jiný typ jízdy.

Závěr recenze –⁠ pro koho je Segway Kickscooter MAX G30 určená?

Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 je elektrická koloběžka, která rozhodně stojí za vaši pozornost. Pokud hledáte opravdu silný a výkonný stroj s velkým dojezdem, symbolizuje tato elektrokoloběžka to pravé řešení. Vyniká odolnou konstrukcí z leteckého hliníku a bezdušovými pneumatikami s vnitřním samoopravným gelem pro případ defektu.

Hravě si poradí s až 20% stoupáním a vybrat si můžete ze 3 rychlostních režimů. Z hlediska funkcí nechybí tempomat a rekuperace baterie. Elektrokoloběžku zároveň snadno propojíte s mobilním telefonem.

Koloběžce toho po všech stránkách není moc co vytknout. Vzhledem ke svým vlastnostem se totiž právem řadí ke špičkám městských elektrokoloběžek. Zmínit tak můžeme jen to, že mobilní aplikace v současné době nepodporuje češtinu. Koloběžka nemá odpružení jako takové, ale o pohodlnější jízdu se starají větší 10” kola, se kterými tolik neucítíte případné nerovnosti.

Recenze: elektrokoloběžka Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30
 • Jízdní vlastnosti
 • Kvalita zpracování
 • Výbava
 • Poměr cena/výkon
4.6

Závěrečné hodnocení

Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 je perfektní městská elektrokoloběžka, jejíž dojezd dosahuje až 65 km. Disponuje kvalitní konstrukcí a dvojicí bezdušových pneumatik s ochranou proti defektu. Vybrat si můžete ze 3 rychlostních režimů a koloběžku snadno propojíte s mobilní aplikací.

Klady

 • Maximální dojezd 65 km
 • Bezdušové pneumatiky s ochranou proti defektu
 • Zvládne až 20% stoupání
 • Integrovaná nabíječka
 • 10" kola

Zápory

 • Vyšší hmotnost
 • Vyšší cena
 • Mobilní aplikace nepodporuje češtinu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.5/5 - (6 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: elektrokoloběžka Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30
Ninebot MAX G30
Hodnocení: 4.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram